Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

04.04.2020
Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu erkeği, sorumluluk sahibi ve son derece pratik zekaya sahiptir. Kimi zaman soğuk, mesafeli ve inatçı bir karakterde olabilir. Oto kontrolleri oldukça güçlüdür, her zaman gerçekçi ve sağlam planlar yaparlar. Oldukça zor güvenirler ve sadakatli bir yapıları vardır.

Oğlak burcu erkeği özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 22 Aralık – 19 Ocak
 • Element: Toprak
 • Renk: Kahverengi, Siyah
 • Gün: Cumartesi
 • Yönetici Gezegen: Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Boğa , Yengeç
 • Şanslı Sayılar: 4, 8, 13, 22
 • Güçlü Yönler: Sorumlu, disiplinli, öz eleştiri, yönetici
 • Zayıf Yönler: Her şeyi bilen, affetmeyen, küçümseyen, en kötüsünü beklemek
 • Sevdiği Şeyler: Aile, gelenek, müzik, abartısız durum, kaliteli her şey
 • Sevmediği Şeyler: Bir noktaya odaklanmak

Oğlak Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

1. Sadık ve güvenilirdir

Oğlak burcu erkeği, çok sadıktır ve sevdiklerine karşı her zaman iyimser yaklaşımlarda bulunur. Ne olursa olsun yanlarından ayrılmazlar, desteklerini esirgemezler. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Arkadan hareket etme, gizli işler yapma kesinlikle onlara göre değildir. Onlar her zaman destekleyici bir tutum sergilerler.

2. Herkesin yardımına koşar

Gayet yardımsever insanlardır, yardıma muhtaç insanlara hem maddi hem de manevi anlamda yardımcı olurlar.

Başarılı işlere sahip oldukları için para kazanma konusunda sıkıntı çekmezler. Bu yüzden yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görmek mümkündür

Kendi sevdiklerine de düşünceli tutumlar sergilerler. Her koşulda sevdiklerini düşünür, destek çıkar ve dertlerine derman olmaya çalışırlar.

3. Sorumluluk sahibidir

Oğlak burcu erkeği, sorumluluklarının farkında olup ona göre hareket eder. Bu özellikleri güçlü yanlarından biridir.

4. Şık giyimli ve bakımlıdır

Fizikleri güzel ve boyları uzundur. Bu yüzden giydikleri şeyleri kendilerine yakıştırmasını da bilirler.

Genelde şık ve ciddi giyinirler. İş hayatına bağlılıklarından dolayı giyim tarzları bu şekilde olmuştur.

Kıyafet ve vücut temizliğine çok dikkat ederler, her zaman bakımlı olurlar.

Saçları hep yapılıdır ve hoş bir kokuya sahiplerdir. Dış görünüşleri oldukça etkileyicidir.

5. Olgundur

Neyin ne olduğunun farkındadırlar, bulundukları konuma göre hareket etmesini bilirler. Olaylara bakış açıları da sakin ve temkinlidir.

Genç yaştan itibaren yaşıtlarına göre daha olgun tavırlar sergilemeyi başarırlar. Bu da hayata çok daha çabuk bir şekilde adapte olmalarını sağlar ve zorluklar karşısında korkusuzca kararlar verebilmeyi öğrenir.

6. İleri görüşlü, sonuç odaklıdır

Oğlak burcu erkeği, karar verirken ileriyi de düşünerek mantıklı tercihler yapar.

Kolay ve hızlı bir şekilde karar verebiliyor oluşu başarılı bir insan olmasının sebeplerinden biridir.

Özellikle kararsız biri ile beraberlerse hemen olaya müdahale eder ve olayı sonuca bağlar.

7. Dikkat çekicidir

Dış görünüşü gayet bakımlı ve karizmatik erkeklerdir ancak kişisel özellikleri ile de dikkat çekerler.

Zekaları ve kendilerine güvenleri ile pek çok konuda başarı elde edebilirler, insan ilişkilerinde güzel işler sergileyebilirler.

Egolu davranışlar sergilemezler. Aksine her zaman mütevazi duruşlarını korurlar. Girdikleri her ortam da saygı görmelerine ve parmakla gösterilmelerine neden olur.

8. Ailesine düşkündür

Ailelerine düşkün insanlardır, kendilerinden önce ailelerini düşünürler, her zaman yanlarında olurlar. İhtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Eve bağlıdırlar ve özellikle evlendikten sonra dışarıda fazla vakit geçirmek istemezler. Ailecek aynı yemek masasında olmak güzel sohbetler etmek ve beraber eğlenmek çok hoşuna giden şeylerdir.

9. Çalışkandır

Çalışkan insanlardır, hırslı ve azimli bir şekilde kafaların da kurdukları hedeflere ulaşmaya çalışırlar.

Hayatta her zaman bir amaçları vardır ve bu amaçları doğrultusunda hareket ederler.

10. Dürüsttür

Oğlak burcu erkeği, dürüsttür, yalan söylemekten hiç hoşlanmazlar hatta beceremezler. Saf ve temiz duygulara sahiptir.

Hayatların da en çok önem verdikleri şeylerden biri güven duygusudur. Güven duymadığı kişiler ile konuşmak bile istemez.

11. Kendine güveni her zaman tamdır

Her zaman kendilerine güvenleri ile ön plana çıkmayı başarırlar. Başarısız olsalar dahi, özgüvenlerini yitirmezler. Bu da ne olursa olsun saygınlıklarını korumalarına neden olur.

Güven duygusuna çok önem verirler. Sadece kendilerinde değil, çevrelerindeki kişilerde de bu duyguyu ararlar. İkili ilişkiler de en önem verdikleri şeylerden biri güvenmektir.

12. Hırslı ve azimlidir

Çok hırslı ve azimli insanlardır, başarısızlığa asla gelemezler. Yapamazsın demeyi hakaret olarak sayacaktır.

İşleri her zaman mükemmel bir şekilde sonuçlanır. Hırsına yenik düşmeden ve doğru kararlar alarak, kendini ilerletir. Başarılı olmak için inanmak gerektiğini çok iyi bilir.

13. Ciddi kararlar alabilir

Küçük yaşlardan itibaren kendi başına kararlar almaya başlayabilir.

Hayatta onu neyin beklediğini çok iyi bilen bir kişiliğe sahiptir.

Her zaman plancı yapısını korur, önceden önlemlerini alır ve daha sağlam adımlar atmaya çalışır.

14. Plancıdır

Başarılı olma istekleri her zaman planlı bir şekilde hareket etmelerine neden olmaktadır. Her şeyi önceden hazırlamak ve düzene sokmak isterler.

Bu kadar fazla kafa yorma, ciddi anlamda yorulmalarına ve psikolojik çöküntü yaşamalarına neden olabilir.

15. Çok iyi sırdaştır

Arkadaşlığa çok önem veren kişilerdir. İkili ilişkilerde en çok güvene önem verdikleri için bunu sarsacak her hareketten kaçınırlar.

Onlara söylenen önemli veya önemsiz her şey sır olarak kalacaktır. Söz taşımaktan hiç hoşlanmazlar, kişilerin özeline çok önem verirler ve bu değeri karşıdaki kişilerden de beklerler.

16. Paraya önem verir

Oğlak burcu erkeği, para kazanmanın kolay bir süreç olmadığını bildiği için elindekinin kıymetini anlar.

Kendi zevkleri, dış görünüşleri ve bakımları için de para harcamaktan kaçınmazlar. Sevdikleri kişilere ara ara hediyeler almaktan çok hoşlanırlar.

17. Sessiz sakin bir yapısı vardır

İnsanlar içinde zekaları ve davranışları ile dikkat çekerler. Asil ve olgun duruşları gürültücü bir yapıları olmasa dahi göz önünde bulunmalarını sağlar.

Genelde içe kapanık görünürler, düşüncelerini herkesle paylaşmakta zorluk çekerler. Fakat bu karşılarındaki kişiye göre değişiklik gösterebilir. Eğer güvendikleri birisi ise, içindekileri kolay bir şekilde paylaşabilir ve daha neşeli birine dönüşür.

18. Koruyucudur

Oğlak burcu erkeğinin en belirgin özelliklerinden biri de koruyucu yapılarının olmasıdır. Özellikle sevdikleri kişilere karşı oldukça sahiplenici davranışlar sergilerler.

Kıskançtır ve paylaşmaktan hoşlanmazlar. İkili ilişkilerinde partnerlerini bu yönleri ile zorlayabilirler. Fazla sahiplenici oluşları çoğu zaman olumlu yönde etkiler.

19. Otoriterdir

Oldukça otoriter olduğunu söyleyebiliriz. Sözünü dinletmeyi ve emir vermeyi sever, bu davranışlarını hem işte hem de ev hayatlarında kullanırlar.

Fazla samimi olmadıkları kişiler ile her zamana araya mesafe koyarlar. Bu da onlarla fazla yılışık hareketler yapmayı zorlaştırır.

20. Kariyere çok önem verir

Hayatta en önem verdiği şey iş ve paradır. İyi bir kariyere sahip olmak ve alanında büyük işler başarmak ister, başarısızlığa asla gelemez.

Kafasında her zaman planları ve hedefleri vardır. Bu hedefler doğrultusunda kendinden emin adımlar atarak, başarıya doğru ilerlerler.

Hırslı yapısı ile başarısızlığa uğradığı çok az görülmüştür.

21. Geleneksel bir yapısı vardır

Oldukça geleneksel olduklarını söyleyebiliriz, modern hayata uyum sağlamakta zorluk çekebilirler.

Eskiden yapılan şeylere karşı merakları vardır. Özel günleri geleneksel bir şekilde kutlamak isterler, yeni moda olmuş şeylerden hiç hoşlanmazlar.

Bilmedikleri şeylere karşı her zaman ön yargı ile yaklaşırlar. Bu da yeni bir şeye alışmalarının kolay olmadığını göstermektedir. Fakat alıştıktan sonra uyum sağlamak için oldukça gayret göstereceklerdir.

22. Düzenli ve Temizdir

Titiz ve düzenli bir yapıya sahiplerdir, işlerinin her zaman planlı ve programlı bir şekilde ilerlemesini isterler. Planları dışına çıkılmasından hiç hoşlanmazlar, düzenli bir hayatları vardır.

23. Yakışıklı ve Karizmatik

Oğlak burcu erkeği, yakışıklı ve karizmatik dış görünüşü ile dikkat çeker.

Uzun boylu ve fizikleri gayet iyidir çoğunlukla ideal kilo da olduklarını söyleyebiliriz.

Genelde kaslı ve kuvvetli bir yapıları vardır, kendilerine bakmayı severler. Bakımı ve sporu hiçbir zaman ihmal etmezler.

Dış görünüş, onlar için oldukça önemlidir. Yakışıklı görünüşlerine bir de şık kıyafet uyumları eklerler. Böylece girdikleri her ortamda gözleri kendilerine çevirmeyi başarırlar.

Genelde saçları siyah renkte ve esmer tenli olur. Yüz hatları kemiklidir ve göz renkleri kahverengi olur.


Oğlak Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

1. İnatçıdır

Oğlak burcu erkeği oldukça inatçı bir yapıya sahiptir. Hırslı ve azimli yanları bu konuda oldukça etkilidir. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

İstedikleri şeyleri elde etmek için oldukça fazla emek harcayabilirler. Kafalarına koydukları şeyleri gerçekleştirmek de oldukça başarılıdırlar.

İnatçı yönleri insan ilişkilerinde zorlanmalarına neden olabilir, farklı düşünceler, fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıklar yaşanabilir.

2. Kötümserdir

Onlar direk kötüyü düşünüp kötüyü çekerler. Olaylara iyimser bir bakış açısı ile yaklaşamazlar bu da hayatlarında zorluk çekmelerine neden olabilir.

3. Zor affeder

Oğlak erkeği, birini zor sever fakat eğer gerçekten severse her şeyi ile o kişiye bağlanır. Güvensizlik hissettiği an şüpheye düşer ve ilişkisini gözden geçirmeye başlar. Geriye dönmesi ve bağışlaması oldukça zordur.

4. Soğuk görünümlüdür

İçleri sıcak ve samimi olsa da onu tanımayan bir kişi asla anlayamayacaktır. Çünkü dış görünüşü çok soğuk ve uzaktır.

İnsanlar ile hemen kaynaşıp samimi olamaz. Uzak durduğu için yanına yaklaşmak da zordur. Bu yüzden arkadaş bulmakta zorluk çekebilir.

5. Maddiyata ve kariyere düşkündür

Oğlak erkeği, maddiyata düşkünlüğü ile bilinir. Parayı sever ve kullanmaktan da çekinmez. Bu yüzden cimri olduğunu söyleyemeyiz.

6. Her şeyi bildiğini zanneder

Her şeyi bildiklerini ve en iyi kendileriymiş gibi bir havaları vardır.

Yaptıkları doğru olmasa da doğruymuş gibi davranmaya devam ederler.

Kimin ne dediğini önemsemezler ve kimseden de fikir almazlar. Sadece kendi düşüncelerini uygularlar.

7. Baskıcıdır

Oğlak burcu erkeği, işlerini emir vererek ve zorlayarak halletmeye çalışır. Sözleri dinlensin diye zorlamada bulunur, bu durum insanların ondan soğumasına neden olabilir.

Zaten dış görünüşü sertken bir de böyle davranışlar sergilemesi ikili ilişkilerinde zorluk çekmesine neden olabilir.


Oğlak Burcu Erkeğinin Anlaştığı Burçlar

Oğlak burcu erkeği, boğa ve yengeç burcu oldukça iyi anlaşır.

Boğa

İkisi de güven konusunda oldukça hassastır. İstekleri, sevdikleri ve sevmedikleri benzer şeylerdir.  Hedefleri de genelde aynıdır. Bu yüzden beraber güzel işlere imza atabilirler.

Hem evdeki hem de işteki görevlerini birbirlerinden destek alarak hallederler. Beraber güzel anlar paylaşabilirler.

Peki, beraberlikleri bir ömür boyu devam edebilecek mi?

>>> İLGİLİ: Oğlak Erkeği Boğa Kadını Uyumu

Yengeç

İkisi de titizdir ve düzenlidir, her şeyin zamanında olmasını isterler, ikisi de söz dinletmeyi seven ve otorite sahibi insanlardır.

Birbirlerine yardım etmek için can atar ve birbirlerinin en iyi destekçisi olurlar.

Peki, bu ikili hem arkadaş hem de sevgili olmayı anda başarabilecek ve herkese bunu gösterebilecekler mi?

>>> İLGİLİ: Oğlak Erkeği Yengeç Kadını Uyumu


Oğlak Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Oğlak burcu erkeği, aşk hayatında genellikle ilk plana iş ve kariyer koyar ve aşkı ikinci plana atar. Fakat bu durum aşktan uzak olduklarını anlamına gelmez.

Aşka önem verirler, sevmek ve sevilmek isterler. Genelde ketum ve sert göründükleri için ona yaklaşmakta zorluk çekebilirler. Fakat içi o kadar sert değildir. Genelde sevdiği ve güvendiği kişilere karşı neşeli ve eğlenceli yapılarını gösterir.

Vakti geldiği zaman doğru kişiyi bulmak ve aşık olarak yuva kurmak isterler. Fakat bunun plansız bir şekilde olmasını istemez.

Aşkta da mantıklı olmayı seçer. Birlikte olacak kişinin hem şanslı hem de şanssız olduğunu söyleyebiliriz.

1. Güvenilirdir

Oğlak burcu erkeğinin ikili ilişkiler de en çok önem verdiği şey güvendir. Bir insana ne pahasına olursa olsun güvenmek ve bağlanmak ister. Güvenini sarsacak bir durum karşısında eskisi olmakta çok zorlanır. Bunu bildiği için sevdiği kişiye asla güven problemi yaşatmaz.

Birlikte olduğu kişinin tamamen ona ait olduğunu bilmesi gerekir. Partnerine tamamen bağlanacak ve ondan başkasına bakmayacaktır.

Oldukça dürüst bir yapıya sahiptir, yalan söylemekten ve söylenmesinden nefret eder. Her zaman doğruyu söyleme taraftarıdır, ilişki de en çok korktukları şey de güvenlerinin sarsılmasıdır. Kendileri nasılsa karşı tarafın da öyle olmasını isterler.

2. Çapkın değildir

Oğlak burcu erkeği, aşka ve ilişkilere çok bağlı bir kişiliğe sahip değildir. Kariyere daha fazla önem verdikleri için çapkınlık peşinde de koşmazlar.

Hayatlarında her zaman önemli ve ileriye dönük ilişkilere yer verirler. Olmayacak birisi ile vakit kaybetmek istemezler.

Evlenecekleri, gerçekten sevdikleri ve güvendikleri kişiyi bulmak isterler ve sonrasında da ona bağlanıp, koruyucu bir partner olurlar.

Hayatlarında gerçekten aşık oldukları sadece bir kişi olsun isterler, bu nedenle farklı ilişkiler içinde görmek mümkün değildir.

3. İlişkinin ilk döneminde zorlanır

İlişkinin ilk günleri hatta aylarında zorluk çekebilirler. Genelde bir birliktelik halinde olmadıkları ve tabiri caizse tek tabanca takıldıkları için biri ile uyum içinde olmak onlara ağır gelebilir.

İlk başlarda soğuk ve çekingen olabilirler, tam olarak tanımadan samimi olmaları çok zordur. Düşüncelerini hep kapatırlar, içine kapanık bir yapıya sahip oldukları için hemen paylaşımda bulunmakta zorluk yaşarlar.

Özellikle duygularını belli etme konusunda iyi olmadıkları için, partnerlerini endişeye düşürebilirler. Acaba tek taraflı bir ilişki mi yaşıyorum? tarzında sorular ile boğuşmalarına neden olabilir. Halbuki sevseler de bunu belli etme konusunda başarılı değillerdir.

Romantik sürprizler, güzel sözler onlara göre değildir beceremezler. Bu da ilişki de zorluk çekmelerine neden olur. Bu durum partnerleri için fazla sorun olmaz ve sabırla alışmasını beklerse ilişkileri yumuşama eğilimi göstererek daha açık ve samimi bir yapıya bürünecektir.

Aşık olduğu kişiye karşı daha iyi ve sevgi dolu yaklaşacaktır. Ancak bunun için biraz zamana ihtiyacı vardır.

4. Kıskançtır

Oğlak erkeğinin aşk hayatında oldukça kıskanç olduğunu söyleyebiliriz. Sevdikleri kişilere karşı sahiplenici bir tutum sergilerler.

Ne yaptığını, nerede olduğunu hep bilmek ister, kendinden habersiz iş yapılmasından hiç hoşlanmaz.

Geleneksel bir yapıya sahip olduğu için partnerinin kendinden başka hiçbir erkek ile konuşmasını istemez.

Oldukça kıskanç bir yapıya sahiptir. Bu yapıları aşk hayatında zorluk çekmelerine neden olabilir. Eğer karşılarındaki kişi anlayışlı ve özellikle fazla baskıya gelen biri değil ise ilişkisini sürdüremeyecektir.

Kendisine karşı gelinmesinden hiç hoşlanmaz. Kıskanmak doğasında olan bir davranıştır vazgeçmesi neredeyse imkansızdır.

5. Sahiplenir

Sevdiği kişiye karşı oldukça koruyucu ve sahiplenici bir tutum sergilerler. Yanlarından bir saniye bile ayırmak istemezler. Her zaman güvende olmalarını isterler. Oldukça kuvvetli ve düşünceli bir yapıları olduğu için birlikte oldukları kişiler kendilerini güvende hissedecektir.

Tam bir dert ortağıdır ve çok iyi sırdaştır. Güvenilir olduğu için rahatlıkla her şey anlatılabilir çok iyi bir dinleyicidir. Sevdiği kişileri dikkatli bir şekilde dinler ve mantıklı çözüm yolları arar.

Değer verdiğini de bu şekilde koruyup kollayarak gösterir. Sahiplenici tavırları adeta seni seviyorum deme şeklidir.

6. Romantik değildir

Oğlak burcu erkeği, romantik sözler söyleme konusunda da pek iyi sayılmazlar. Ne kadar aşık olsalar da aşklarını çok fazla belli edemezler bu karakterlerinde olan bir şey değildir. Genelde sahiplenerek ve güven vererek sevgilerini belli ederler.

Partnerinin ondan güzel jestler yapmasını beklemesi de boşa olacaktır. Çünkü aklına bu tarz şeyler gelmesi çok zordur. İşini düşünmekten aşkını düşünmeye fazla vakit bulamaz.

Uyum içinde bir birliktelik geçireceği kişinin, bu tarz şeylere fazla önem vermeyen birisi olması gerekmektedir.

Beraber eğlenip, güzel vakit geçirebilirler, sevdiği kişiyi asla yarı yolda bırakmaz ancak ondan romantik hareketler beklemek doğru olmayacaktır.

7. İlk görüşte aşka inanmaz

Oğlak erkeği, hayatında aşka yer ayırmakta zorluk çeker. Genelde aşkı ikinci planda tutarlar ve kalplerinin sesini dinlemeyi kabul etmezler.

Hayatların da her zaman mantıklı kararlar verme eğiliminde oldukları için bunu aşk hayatlarında da sergilerler. Mantıklı ve yapıcı kararlar alırlar romantik ve aşk dolu bir kişiliğe bürünemezler.

Bir kişi ile beraberlik yaşamaya başlamadan önce mutlaka onu tanımak isterler. Kriterlere çok önem veren kişilerdir. Sevdikleri özelliklerin olup olmadığını iyice araştırırlar, detaycı bir kişiliğe sahiplerdir. Bu da birlikte olacakları kişiyi en ince ayrıntısına kadar araştıracakları anlamına gelir.

Dış güzellikten daha çok iç güzelliğe önem verirler. Olgun kadınlar ile beraber olmak isterler. Bu yüzden de ilk görüşte bir kişiyi beğenseler de aşık olmazlar. Sadece hoşlanma belirtileri oluşur, tanıdıkça aşık olup olmayacakları ortaya çıkar.

8. Partnerine sadıktır

Oğlak burcu erkeği, sevdikleri kişilere ihanet etmez başka biri ile konuşmak aklından bile geçmez.

Evlerine ve ailelerine bağlı bir hayat sürerler. Evlenmeden önce de durum bu şekilde olacaktır. İlişkilerinin her zaman saygı çerçevesi içinde ilerlemesini ister.

Fazla baskıcı, meraklı ve kıskanç hareketler sergilemesinin sebebi de sevdiği kişiyi başka kimse ile paylaşmak istememesinden gelmektedir.

İlişki de karşı tarafa sevdiğini çok kolay bir şekilde gösteremese de çok değer verir. Hareketleri ve sözleri ile bunu belli eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.