Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

04.04.2020
Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu erkeği, sorumluluk sahibidir ve pratik zekalıdır. Oğlak burcu erkeğinin özellikleri arasında inatçı olması yer alır. Kimi zaman şaşırtıcı şekilde soğuk ve mesafeli olabilir. Oto kontrolü çok güçlüdür ve her zaman gerçekçi planlar yapar. Birine oldukça zor güvenir ve güvendiği kişiye sadakatle bağlanır.Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 22 Aralık – 19 Ocak
 • Burç Sembolü: Oğlak
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Kahverengi, Siyah
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Yönetici Gezegeni: Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Boğa, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 4, 8, 13, 22
 • Güçlü Yönleri: Sorumlu, disiplinli, öz eleştiri, yönetici
 • Zayıf Yönleri: Her şeyi bilen, affetmeyen, küçümseyen, en kötüsünü beklemek
 • Sevdiği Şeyler: Aile, gelenek, müzik, abartısız durum, kaliteli her şey
 • Sevmediği Şeyler: Bir noktaya odaklanmak

Oğlak Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Oğlak burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında sadık ve güvenilir olması yer alır. Olgun bir karaktere sahiptir, ailesine düşkündür ve sorumluluklarının farkındadır. İleri görüşlü ve sonuç odaklı olması ile dikkat çekicidir. Oğlak erkeği her zaman kendine güvenir, son derece hırslı ve azimli bir yapısı vardır.

1. Sadık ve güvenilirdir

Oğlak burcu erkeği, çok sadıktır ve sevdiklerine karşı her zaman iyimser yaklaşımlarda bulunur. Ne olursa olsun yanlarından ayrılmazlar, desteklerini esirgemezler. Arkadan hareket etme, gizli işler yapma kesinlikle onlara göre değildir. Onlar her zaman destekleyici bir tutum sergilerler.
2. Herkesin yardımına koşar

Gayet yardımsever insanlardır, yardıma muhtaç insanlara hem maddi hem de manevi anlamda yardımcı olurlar. Başarılı işlere sahip oldukları için para kazanma konusunda sıkıntı çekmezler. Bu yüzden yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görmek mümkündür Kendi sevdiklerine de düşünceli tutumlar sergilerler. Her koşulda sevdiklerini düşünür, destek çıkar ve dertlerine derman olmaya çalışırlar.

3. Sorumluluk sahibidir

Oğlak burcu erkeği, sorumluluklarının farkında olup ona göre hareket eder. Bu özellikleri güçlü yanlarından biridir.

4. Şık giyimli ve bakımlıdır

Fizikleri güzel ve boyları uzundur. Bu yüzden giydikleri şeyleri kendilerine yakıştırmasını da bilirler. Genelde şık ve ciddi giyinirler. İş hayatına bağlılıklarından dolayı giyim tarzları bu şekilde olmuştur. Kıyafet ve vücut temizliğine çok dikkat ederler, her zaman bakımlı olurlar. Saçları hep yapılıdır ve hoş bir kokuya sahiplerdir. Dış görünüşleri oldukça etkileyicidir.

5. Olgundur

Neyin ne olduğunun farkındadırlar, bulundukları konuma göre hareket etmesini bilirler. Olaylara bakış açıları da sakin ve temkinlidir. Genç yaştan itibaren yaşıtlarına göre daha olgun tavırlar sergilemeyi başarırlar. Bu da hayata çok daha çabuk bir şekilde adapte olmalarını sağlar ve zorluklar karşısında korkusuzca kararlar verebilmeyi öğrenir.
6. İleri görüşlü, sonuç odaklıdır

Oğlak burcu erkeği, karar verirken ileriyi de düşünerek mantıklı tercihler yapar. Kolay ve hızlı bir şekilde karar verebiliyor oluşu başarılı bir insan olmasının sebeplerinden biridir. Özellikle kararsız biri ile beraberlerse hemen olaya müdahale eder ve olayı sonuca bağlar.

7. Dikkat çekicidir

Dış görünüşü gayet bakımlı ve karizmatik erkeklerdir ancak kişisel özellikleri ile de dikkat çekerler. Zekaları ve kendilerine güvenleri ile pek çok konuda başarı elde edebilirler, insan ilişkilerinde güzel işler sergileyebilirler. Egolu davranışlar sergilemezler. Aksine her zaman mütevazi duruşlarını korurlar. Girdikleri her ortam da saygı görmelerine ve parmakla gösterilmelerine neden olur.

8. Ailesine düşkündür

Ailelerine düşkün insanlardır, kendilerinden önce ailelerini düşünürler, her zaman yanlarında olurlar. İhtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Eve bağlıdırlar ve özellikle evlendikten sonra dışarıda fazla vakit geçirmek istemezler. Ailecek aynı yemek masasında olmak güzel sohbetler etmek ve beraber eğlenmek çok hoşuna giden şeylerdir.

9. Çalışkandır

Çalışkan insanlardır, hırslı ve azimli bir şekilde kafaların da kurdukları hedeflere ulaşmaya çalışırlar. Hayatta her zaman bir amaçları vardır ve bu amaçları doğrultusunda hareket ederler.

10. Dürüsttür

Oğlak burcu erkeği, dürüsttür, yalan söylemekten hiç hoşlanmazlar hatta beceremezler. Saf ve temiz duygulara sahiptir. Hayatların da en çok önem verdikleri şeylerden biri güven duygusudur. Güven duymadığı kişiler ile konuşmak bile istemez.
11. Kendine güveni her zaman tamdır

Her zaman kendilerine güvenleri ile ön plana çıkmayı başarırlar. Başarısız olsalar dahi, özgüvenlerini yitirmezler. Bu da ne olursa olsun saygınlıklarını korumalarına neden olur.

Güven duygusuna çok önem verirler. Sadece kendilerinde değil, çevrelerindeki kişilerde de bu duyguyu ararlar. İkili ilişkiler de en önem verdikleri şeylerden biri güvenmektir.

12. Hırslı ve azimlidir

Çok hırslı ve azimli insanlardır, başarısızlığa asla gelemezler. Yapamazsın demeyi hakaret olarak sayacaktır. İşleri her zaman mükemmel bir şekilde sonuçlanır. Hırsına yenik düşmeden ve doğru kararlar alarak, kendini ilerletir. Başarılı olmak için inanmak gerektiğini çok iyi bilir.

13. Ciddi kararlar alabilir

Küçük yaşlardan itibaren kendi başına kararlar almaya başlayabilir. Hayatta onu neyin beklediğini çok iyi bilen bir kişiliğe sahiptir. Her zaman plancı yapısını korur, önceden önlemlerini alır ve daha sağlam adımlar atmaya çalışır.

14. Plancıdır

Başarılı olma istekleri her zaman planlı bir şekilde hareket etmelerine neden olmaktadır. Her şeyi önceden hazırlamak ve düzene sokmak isterler. Bu kadar fazla kafa yorma, ciddi anlamda yorulmalarına ve psikolojik çöküntü yaşamalarına neden olabilir.

15. Çok iyi sırdaştır

Arkadaşlığa çok önem veren kişilerdir. İkili ilişkilerde en çok güvene önem verdikleri için bunu sarsacak her hareketten kaçınırlar. Onlara söylenen önemli veya önemsiz her şey sır olarak kalacaktır. Söz taşımaktan hiç hoşlanmazlar, kişilerin özeline çok önem verirler ve bu değeri karşıdaki kişilerden de beklerler.

16. Paraya önem verir

Oğlak burcu erkeği, para kazanmanın kolay bir süreç olmadığını bildiği için elindekinin kıymetini anlar. Kendi zevkleri, dış görünüşleri ve bakımları için de para harcamaktan kaçınmazlar. Sevdikleri kişilere ara ara hediyeler almaktan çok hoşlanırlar.
17. Sessiz sakin bir yapısı vardır

İnsanlar içinde zekaları ve davranışları ile dikkat çekerler. Asil ve olgun duruşları gürültücü bir yapıları olmasa dahi göz önünde bulunmalarını sağlar. Genelde içe kapanık görünürler, düşüncelerini herkesle paylaşmakta zorluk çekerler. Fakat bu karşılarındaki kişiye göre değişiklik gösterebilir. Eğer güvendikleri birisi ise, içindekileri kolay bir şekilde paylaşabilir ve daha neşeli birine dönüşür.

18. Koruyucudur

Oğlak burcu erkeği, koruyucudur ve özellikle sevdikleri kişilere karşı oldukça sahiplenici davranışlar sergilerler. Kıskançtır ve paylaşmaktan hoşlanmazlar. İkili ilişkilerinde partnerlerini bu yönleri ile zorlayabilirler. Fazla sahiplenici oluşları çoğu zaman olumlu yönde etkiler.

19. Otoriterdir

Oldukça otoriter olduğunu söyleyebiliriz. Sözünü dinletmeyi ve emir vermeyi sever, bu davranışlarını hem işte hem de ev hayatlarında kullanırlar. Fazla samimi olmadıkları kişiler ile her zamana araya mesafe koyarlar. Bu da onlarla fazla yılışık hareketler yapmayı zorlaştırır.

20. Kariyere çok önem verir

Hayatta en önem verdiği şey iş ve paradır. İyi bir kariyere sahip olmak ve alanında büyük işler başarmak ister, başarısızlığa asla gelemez. Kafasında her zaman planları ve hedefleri vardır. Bu hedefler doğrultusunda kendinden emin adımlar atarak, başarıya doğru ilerlerler. Hırslı yapısı ile başarısızlığa uğradığı çok az görülmüştür.

21. Geleneksel bir yapısı vardır

Oldukça geleneksel olduklarını söyleyebiliriz, modern hayata uyum sağlamakta zorluk çekebilirler. Eskiden yapılan şeylere karşı merakları vardır. Özel günleri geleneksel bir şekilde kutlamak isterler, yeni moda olmuş şeylerden hiç hoşlanmazlar. Bilmedikleri şeylere karşı her zaman ön yargı ile yaklaşırlar. Bu da yeni bir şeye alışmalarının kolay olmadığını göstermektedir. Fakat alıştıktan sonra uyum sağlamak için oldukça gayret göstereceklerdir.
22. Düzenli ve Temizdir

Titiz ve düzenli bir yapıya sahiplerdir, işlerinin her zaman planlı ve programlı bir şekilde ilerlemesini isterler. Planları dışına çıkılmasından hiç hoşlanmazlar, düzenli bir hayatları vardır.

23. Yakışıklı ve Karizmatik

Oğlak burcu erkeği, yakışıklı ve karizmatik dış görünüşü ile dikkat çeker. Uzun boylu ve fizikleri gayet iyidir çoğunlukla ideal kilo da olduklarını söyleyebiliriz. Genelde kaslı ve kuvvetli bir yapıları vardır, kendilerine bakmayı severler. Bakımı ve sporu hiçbir zaman ihmal etmezler. Dış görünüş, onlar için oldukça önemlidir. Yakışıklı görünüşlerine bir de şık kıyafet uyumları eklerler. Böylece girdikleri her ortamda gözleri kendilerine çevirmeyi başarırlar. Genelde saçları siyah renkte ve esmer tenli olur. Yüz hatları kemiklidir ve göz renkleri kahverengi olur.


Oğlak Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Oğlak burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında inatçı olması yer alır. Her şeyi bildiğini zanneder bu nedenle kimi zaman karşısındaki kişi ile anlaşmazlık yaşayabilir. Soğuk bir kişiliği olduğu için güçlü ikili ilişkiler kuramaz. Oğlak burcu erkeği, otoriter yapısı ile insanlar üzerinde güçlü bir baskı kurar.

1. İnatçıdır

Oğlak burcu erkeği oldukça inatçı bir yapıya sahiptir. Hırslı ve azimli yanları bu konuda oldukça etkilidir. İstedikleri şeyleri elde etmek için oldukça fazla emek harcayabilirler. Kafalarına koydukları şeyleri gerçekleştirmek de oldukça başarılıdırlar. İnatçı yönleri insan ilişkilerinde zorlanmalarına neden olabilir, farklı düşünceler, fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıklar yaşanabilir.
2. Kötümserdir

Onlar direk kötüyü düşünüp kötüyü çekerler. Olaylara iyimser bir bakış açısı ile yaklaşamazlar bu da hayatlarında zorluk çekmelerine neden olabilir.

3. Zor affeder

Oğlak erkeği, birini zor sever fakat eğer gerçekten severse her şeyi ile o kişiye bağlanır. Güvensizlik hissettiği an şüpheye düşer ve ilişkisini gözden geçirmeye başlar. Geriye dönmesi ve bağışlaması oldukça zordur.

4. Soğuk görünümlüdür

İçleri sıcak ve samimi olsa da onu tanımayan bir kişi asla anlayamayacaktır. Çünkü dış görünüşü çok soğuk ve uzaktır. İnsanlar ile hemen kaynaşıp samimi olamaz. Uzak durduğu için yanına yaklaşmak da zordur. Bu yüzden arkadaş bulmakta zorluk çekebilir.

5. Maddiyata ve kariyere düşkündür

Oğlak erkeği, maddiyata düşkünlüğü ile bilinir. Parayı sever ve kullanmaktan da çekinmez. Bu yüzden cimri olduğunu söyleyemeyiz.

6. Her şeyi bildiğini zanneder

Her şeyi bildiklerini ve en iyi kendileriymiş gibi bir havaları vardır. Yaptıkları doğru olmasa da doğruymuş gibi davranmaya devam ederler. Kimin ne dediğini önemsemezler ve kimseden de fikir almazlar. Sadece kendi düşüncelerini uygularlar.

7. Baskıcıdır

Oğlak burcu erkeği, işlerini emir vererek ve zorlayarak halletmeye çalışır. Sözleri dinlensin diye zorlamada bulunur, bu durum insanların ondan soğumasına neden olabilir. Zaten dış görünüşü sertken bir de böyle davranışlar sergilemesi ikili ilişkilerinde zorluk çekmesine neden olabilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.