Koç Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2017
Koç Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Hayat; aşık olduğumuz kişinin hikayesinde kendi hikayemizi yaşamayı ne kadar muhtemel kılabilir bunu hiç bir zaman bilemeyeceğiz belki de; ama yaşıyor olduğumuz ilişkimizde burçların etkisini de inkar edememekteyiz. Zaman zaman karşımızdaki ile yaşadıklarımızı tarif edecek kelimeler bulamayız. İşte bu ikilinin hayatının özeti de böyle. Birliktelikleri konusunda bilinen ve gözle fark edilen tek tespit: Uyumluluk abidesi olmalarından ibaret olur ancak. Aralarında onların da adını koyamayacakları bir gizli güç olduğu kesin de o gücün nereden geldiği hakkında ikisinin de en ufak bir fikirleri yok gibi… İşte aşkın en yalın hali öyle değil mi?

Bu çift o kadar hassas ve kırılgandır ki! Sadece kendilerini değil, çevrelerinde kim varsa onları da düşünmekten oluyor bunlar hep. Zaten tartışma yaşayacakları varsa ki çok minik bir ihtimal, bunun sorumlusu da hep onlardır; yani başkaları… Kendi kararlarını ancak sevdikleri kalp ile paylaşabilecek olmaları, sevdiğine danışabilmeleri olası tüm kavga ihtimallerini ötelerken ah şu ötekiler de olmasa. Aman canım! Bu da ”aşk böcekleri” adlı kahramanlarımızın birlikteliklerinin tuzu biberi olsun…

Koç Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Savaş gezegeni Mars tarafından yönetilen, ateş burcu olan koç burçları, iki asker gibi beraber veya birbirlerine karşı savaşabilirler. Hangi tarafı seçtikleri ilişkilerinin gidişatını belirleyecektir. Alacakları kararlarda ise oldukça uyumlu olan çift, ortak nokta bulmakta zorlanmazlar. Aynı şeyleri yapmaktan zevk alan bu ikili birbiriyle oldukça eğlenceli ve heyecanlı vakit geçirecektir.

Bu beraberlik çok heyecanlı ve enerjik olacaktır

Her iki burç da birbirine uyumlu ve saygılı olacaktır. Bir araya geldiğinde aralarına hiç kimse giremez ve birlikte zaman geçirdiklerinde zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar. Dışa dönük kişilerdir. Birlikte sosyalleşmekten ikisi de zevk alacaktır. Koçların güçlü fikirleri vardır, oldukça kararlıdırlar. Bencildirler biraz, her şeyden önce ben diyerek hareket ederler. Bazı zamanlarda birbirlerine karşı kırıcı olsalar da aralarındaki meseleyi konuşarak hızlı bir şekilde çözebilirler ve sorunu da fazla büyütmezler. Aralarındaki güç savaşından kurtulabilirlerse birlikte çok eğlenebilirler.

Bazen birbirlerini ihmal ederler

Bu uyumlu halleri sadece aşkta değil herhangi bir konuda iş yaparken de mümkün. Bu durumda beraber yaptıkları her işte, sevgilerini de ortak edeceklerinden iş değil, aşk yapmış olacakları için çok şanslılar. Her çifte nasip olmaz! Koç kadını ve erkeği, hayatlarında ve ilişkilerinde her iki taraf da sonsuzluğun peşinde olduğundan birbirlerine son nefeslerine kadar sadık birer eş olmaya namzetler. O kadar ki iş hayatları hariç geriye kalan tüm zaman dilimlerinde asla birbirlerinden ayrılamazlar ve bu konuda epey gözleri dönmüştür. Ne anne, baba ne de kardeş; onlar için artık en yakınları sadece kendileridir. Bu durumdan ne kadar hoşnut olsalar da sevdiklerini üzdükleri ortadadır. Dileriz hissettikleri aşk sonsuz olsun tabii ki; ama bunu yaparken eşi dostu da ihmal etmemek lazım.

Çok inatçılar

İnatçı bir burçtur. Çiftin ilişkisi de oldukça zor olacaktır. En ufak bir kavga bile büyüyebilir. Bu iki burç içinde bir şeyleri tutup da sonradan patladıklarında oradan kaçmanız gerekecektir. Erkekleri; uğraşmaktan çok hoşlandıkları için sevdiği kadın uğruna savaşmak isteyecektir. Kendisini tamamen partnerine teslim etmiş bir kadın, karşı taraf için itici olabilir. Aynı zamanda kendilerini çok fazla sahiplenen ve onlara çok karışan partnerleriyle de olmak istemeyeceklerdir.

Aşkı masal aşkına benzer

Koç erkeğinin yaşamında aşkın yeri büyüktür. Kadını onun için önemlidir ve ilişkisinde de mantığa yer yoktur, her daim kalbinin sesini dinler. Onun yaşadığı gönül ilişkisi, onun için kimsenin anlayamayacağı kadar büyük ve gerçektir. Onlar kafa kafaya verince ilişkileri tadından yenmeyecek şekilde ilerler; ancak en ufak bir restleşmede birbirlerine kızarak sorunlar büyütülürse, ilişki sona erebilir. Bu ilişki ya başta bitecek yada ömür boyu sürecek bir ilişki olacaktır. Çiftlerin birbirinden vazgeçmesi pek kolay olmayacaktır.

Ufak anlaşmazlıklarda ilk adımı kim atar ?

Bu sorunun net bir cevabını vermek mümkün değil. Yaşadıkları olayda, muhtemel verecekleri ilk tepki aynı olacak olsa da 🙂 En nihayetinde biri yeminini bozacaktır. İşte o birinin koç burcu kadını mı yoksa koç burcu erkeği mi olacağını kestirmek çok güç. Herhalde daha çok seven taraf genelde alttan almaya daha meyilli davranışlarda bulunacaktır. ”Çok muhabbet tez ayrılık getirir.” Bu söz onları akıllara getirir gibi dursa da esasında, kahramanlarımızdan gerek kadının gerek de erkeğin fedakar yanları bütün olumsuzlukları def eder. A! Bu arada ikilinin çokça göze geldiklerini hatırlatmakta yarar var. E, bizimkilerin de yıldızları çok düşük olunca hiç olmayacak yerden tartışmalar çıkabilir; ama onlar bu tarz negatif şeyleri de göğüslemeye hazır görünüyor!

Sevgileri birgün biter mi ?

Aslında bu soruyu şöyle de sorabilirdik; ”İnsan hiç kendini sevmekten bıkabilir mi?” Daha önce de geçtiği üzere onlar her ne kadar atışsalar da küs kalamazlar ki! Sadece bir bilemediniz iki saat… Hepsi o kadarcık işte.

Sadece, toplum kurallarına ve geleneklere uymaktan hoşlanmazlar. Daha çok kendi yaşam stilleri ve kendi kuralları vardır. İnsanları dış görünüşleri ile değerlendirirler ve dış görünüşe çok büyük önem verirler. Bu da çevrelerindeki birçok insanı kırmalarına yol açabilir; fakat kendileri ile ilgili olan meşguliyetlerinden dolayı bundan çoğu zaman haberleri olmaz. Hedefleri her zaman yükseldiğinden istikrarlı olmak konusunda zorlanırlar.

Rekabetin etkili olduğu bir ilişki

Sevecen yapıları birbirlerine karşı uyumu arttırarak, ikilinin arasındaki aşk bağını daha da arttıracaktır. Dünyanın en ideal çifti oldukları söylenebilecek kadar iyi anlaşırlar. Koç-koç ilişkisi aynada kendine bakmak gibidir. Mizah yetenekleri aynıdır, aynı şeylere gülerler ve aynı şeylerden hoşlanırlar. Bu ikili birbirinin özgürlük ihtiyacını çok iyi anlar ve genel olarak nefes almak için gerekli olan alanları birbirine bırakmayı başaran burçlardır; ama bazen çok sahiplenici de olabilirler; ancak aynı burca sahip insanlar ilişkilerinde diğer burçlara oranla daha dikkatli olmalıdırlar; çünkü iki burç da benzer özelliklere sahip olduğu için birbirini boğabilir.

Her ikisi de sadakat konusunda pek güvenilir değildir; ancak bir koç gerçekten aşık olursa ilişkisine çok sadık kalacaktır. Yalnız zor bir ilişki olacağı kesindir; çünkü ikisi de lider ruhlu ve yönetmeyi seven burçlar olduğu için, bu ilişkide iplerin kimin elinde olacağı konusunda hep bir tartışma olacaktır. Ancak liderliği bir tarafa bırakan da, daha çok seven taraf olacaktır. Eğer birbirleri ile rekabet etmeyi öğrenmeyi başarabilirlerse, oldukça kuvvetli bir ilişkileri olabilir.

Çok sosyaller

Koç burcu ateş elementinin burçlarından biridir. Bu yüzden; göz önünde olmayı seven, cesur, içgüdülerinin peşinden giden, hareketli ve istekli olan çiftin uyumu doğal kabul edilir. Ortak noktalar bulmakta çok zorlanmayacaklardır. Birbirlerinin özgürlük alanlarına karşı saygılıdırlar. Enerjik, heyecanlı ve uyumlu bir beraberlik kurarlar. Bu şekilde çevrelerindeki insanlara da yaşam enerjisi verirler. Sevecen bir yapıya sahip olmaları, birbirleri ile daha da sıcak ve samimi ilişkiler kurmalarını kolaylaştırır. Dışa dönük kişilikleri olduğundan sosyal aktiviteleri ve sosyalleşmeyi çok severler. Birlikte birçok sosyal etkinlik düzenleyebilirler. Birbirlerinden sıkılırlar mı?

Eğlenceli bir ilişkidir

İki taraf da aynı burca mensup olduğundan ikisi de birbirlerinin asaletine, keskin zekasına, kişiliğine, popülerliğine aşık olacaktır. İkisi de özgürlüğüne düşkün, maceraperest ve eğlenmeyi seven bireyler olduklarından, birlikte sosyal hayatın tadını çıkarırlar.

Bu iki kalbi; güneş ve göz gibi yada deniz ve kum gibi hayal edebilirsiniz. Birinin sevdiğini diğeri sevmemezlik ötekinin sevmediğini diğerinin sevdiğini asla göremezsiniz. Öyle bile olsa ikisinin de kaçınılmaz sonu birbirlerine benzemek olacaktır; çünkü kendilerini tanımaları ile aşık oldukları adamı/kadını da tanımaları özünde aynı şey. Yani; başka bir efor sarf etmelerine hiç gerek yok, kendilerini bilsinler yeter. ”Nasıl tanıyacağım?” diye uzunca düşünerek, harcayacak zamanları da olmayacak. Onlar zaten ezelden tanış olmuşlar gibi.

Birbirlerinden sıkılırlar mı ?

İşte bunun bir garantisini verememekle birlikte çiftimizin aşırı benzerliklerinin yanında sürekli yeni şeyler denemekten geri durmayan halleri ilişkilerine yeni bir renk getirmekte kararlı gibi duruyor.

İki burcun beraberliğinden kıvılcımlar çıkabilir. Çift arada bir küsebilir; ama arkalarından zevkli barışmalar gelir. İyi anlaşırlar, derin içgüdülerini paylaşabilirler. Koç burcu erkeği soğuk duruşu ve asaletiyle saygı duyulan partnerine tutkulu aşık olacaktır.

Koç Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

İki tarafta aradığı o asil aşkı birbirlerinin gözünde gördüğü an tartışacakları tek konu düğün tarihi olur. Evlilik hayatları, sosyal hayatları gibi oldukça eğlenceli ve zevkli geçeceği için her iki taraf da tutkuyla dolu olan ilişkilerini evlilikle taçlandırmak isteyecektir. Evlilik kurumuna saygı duyan bu eşler, ideal çift olma yolunda sonsuza dek aynı heyecanla ve aşkla ilerler. Evlilikte sürekli olarak üste çıkma çabası, tartışma ve kavga olacaktır. Mizahi bir aile olabilmeleri için ise her iki tarafın birbirine son derece aşık olmaları gerekir.

Aldatmaya meyillilerdir

Koç erkeği kendini üstün gördüğü için eşinin de öyle olmasını ister. Eşi herkes tarafından beğenilen ve kendine yakışan bir kadın olmalıdır; ancak eşlerini ne kadar çok sevse de yapılarından gelen huyları nedeniyle aldatabilirler.

İilişkide her ikisi de yönetmeyi seven, lider kişilikler olduğu için birbirlerine sadık kalmak konusunda çok zorlanacaklardır. Yeni aşklar yada macera peşinde koşmayı seven özelliklerinden ötürü de uzun bir ilişki kurmak kişiliklerine ters düşecektir. Ayrıca inatçı kişilikleri olduğundan zor bir ikili ilişki içerisinde olacaklardır. En ufak bir tartışma bile çabucak büyüyen bir kavgaya dönüşebilir. Yani bu ilişki, çok fazla sabır isteyen, özveri gerektiren bir ilişkidir. Ya baştan bitecek, yada ömür boyu sürecek bir ikilem yaratır.

Zaman zaman birbirlerine karşı kırıcı da olabilirler; fakat hızlı şekilde sorunları çözme yetenekleri sayesinde kısa sürede anlaşırlar. Çok fazla ortak noktaya sahip olduklarından birbirlerinden kısa sürede sıkılabilirler. Bu yüzden kişisel benzerlikleri çok olsa da farklı uğraşlar edinerek hoşlandıkları noktalarda birbirlerine farklı alanlar sunabilirler. Birlikte mutlaka ortak bir nokta bulacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.