Kova Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

18.02.2016
Kova Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Koskocaman dünya içerisinde bir oraya bir buraya sürüklenip duruyoruz ve bu kalabalık içerisindeki trilyonlarca insandan sadece biriyiz. Hayalleri, inançları, idealleri olan trilyonda bir olarak başka hayalleri, inançları, idealleri farklı olan trilyonda bir ile karşılaşıp ona aşık olmayı başarıyoruz ve yine bu trilyonlarca insan arasında burçlara inanan kimseler isek, hemen karşımızdakinin burcunu öğrenmek istiyoruz. Peki benzer burçtan olmak? İki maceraperest burcun yan yana geldiğini düşünebiliyor musunuz? Bu iki burcun uyumlu bir hayat sürme olasılığı nedir?

Bilgili ama ukala… Filozof ama kesinlikle ağırbaşlı değil; kova burcu. Zodyak içerisinde son sıralarda, oğlak burcunun hemen ardından gelmekte olup, en garip burçlardan biri olarak anılmasının yanı sıra dahilerin burcu olarak da geçer. Özgürlüğüne düşkün bir burç olması nedeni ile oğlak, boğa gibi burçlarla olan ilişkilerinde sıkıntılar yaşar. Hava grubu (İkizler- Terazi – Kova) burçlarındandır ve bundan dolayı sabırsızdır.

Şimdi de kova burcu insanının nasıl kişilerden hoşlandığına bakalım. Kova burçları içinde en önemli husus özgürlükleridir. Bu insanlar özgürlüklerine kafayı takmışlardır. Onların gerçekten yakın erkek/kız kankaları olabilir ve kankalarını sevgilisiyle tanıştırmak, hoş bir arkadaş ortamı kurmak isteyebilirler. Karşısındaki kişinin ona saygı duymasını bekler. Saygılı, bilgili ve nazik insanlar daima dikkatini çeker. Kendine güveni, merakı ve kişisel uğraşları olan kişilerle yakından ilgilenir ve arkadaşlık kurar. Bu kadın için önemli olan sevgiliden önce arkadaş olmaktır ve arkadaş olabildiği kişilerle bir ömür geçirebilir.

Bir şeyi çok çabuk elde etmek istediği gibi ondan çok çabuk bir şekilde bıkabilir. Hava grubu burçlarının ne yapacağını nereye gideceğini kestiremez, zapt edemez ve uyduramazsınız. Bir sabah uyanıp “Hadi Uganda’ya gidelim” diyebilirler. Ancak hava grubu burçları oldukça yaratıcıdır ve kova burcu yaratıcılık konusunda sınırlarını oldukça genişletmiş bir burçtur, asla sıradan olmazlar. Onlar ya sanatçı yada bilim insanıdır ve onların hayatlarının amacı insanlara yardımcı olmaktır. Bir yandan insanlardan uzak durmak da isteyebilir.

Meraklı, bencil, iyimser, zeki, özgürlükçü, kuşkucu; yay burcu. Zodyak içerisindeki nadir çift karakterli burçlardan birisidir. Olaylar karşısında verecekleri tepkiler buna göre değişiklik gösterebilir. Yeni insanlardan yeni şeyler öğrenmeye bayılır. Sırt çantasını alıp dünya turuna çıkmak idealleri arasındadır. Yalnızlıktan pek haz almadığından mütevellit bu yolculukta yanına bir arkadaş isteyecektir. Spor yapmak gibi entelektüel hobiler edinirler ki bu, kadının dikkatini çekecektir. Mizah duygusu gelişmiş bu enerji dolu insanlar girdikleri ortamda dikkat çekerler ve ilgi odağı olabilirler.

Kova Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Yay yanına yakışan birini ister

Bu başlık altında ilk önce yay burcu insanının nasıl kişiliklerden hoşlandığına bakalım. En önemlisi özgürlüğünün kısıtlanmamasıdır. Ancak bu ilgisiz kalmak olarak anlaşılmamalıdır. Onlar daima ona ayak uydurabilecek insanlarla birlikte olurlar. Örneğin bir sanat galerisinde tüm şıklığıyla yayında boy gösterebilecek partnerler isterler. İlgi alanları konusunda eşleriyle derin konuşmalar da yapabilmelidirler. Ayrıca hareketli, renkli ancak hayatında bir denge kurabilmiş kimseler ilgilerini çeker.

Önce arkadaş olurlar

Bu ikili arasında çok iyi bir arkadaşlık olduğu ilk olarak göze çarpmaktadır. Bu arkadaşlık zaman ilerledikçe boyut kazanarak çok mükemmel olabilecek bir aşka da dönüşme ihtimalini içerisinde barındırmaktadır. Aslında arkadaşlıktan aşk ilişkisine dönüşebilecek bu beraberlik bakıldığı zaman çok güçlü bir temele sahip olabilecek bir beraberlik olarak gözükebilir. Gerek kova kadını gerekse de yay erkeği hayatın tadını çıkarmaktan son derece hoşlanan iki farklı kişilerdir. Yay burcu erkeği daima içerisinde gerçekçi düşünceler barındıran ve hayallerinin ve ideallerinin peşinde koşan biridir.

İkiside monotonluktan hiç hoşlanmaz

Kova, her an sırt çantasını alıp, karavana atlayıp dünyayı dolaşacak kapasiteye sahip olan biridir, içine atlamak için sabırsızlandığı bu maceraya kolaylıkla partnerini de dahil edebilir. Böylelikle arka kalanlar bu sevimli ve deli dolu çifti yollarda aramak zorunda kalabilirler. Bu tezi destekleyebilecek bir değer unsur ise, ikisinin de monotonluktan hoşlanmamasıdır. Evde oturup televizyon seyretmek, her gün işe gidip eve gelmek onlara göre değildir. Daima enerjik bir çift olacaklardır.

İkiside adalete çok önem verir

Bu çiftin diğer bir ortak noktası ise, haksızlık karşısında tabir-i caiz ise şahlanmalarıdır. Örneğin sokak ortasında itilip kakılan bir hayvan gördükleri anda donup kalırlar ve olaya hemen müdahale ederek, işi resmi mercilere kadar taşımaya üşenmezler. Doğduğu andan öldüğü ana kadar hümanist bir tutum sergileyen kova burcu kadını için, eşinin onu bu gibi durumlarda desteklemesi oldukça önemlidir. Adalet için girdiği bir savaşta yalnız olmadığını bilmek isteyecek ve yay erkeği de onun yanında olmak için hazır olacaktır.

Beklentileri aynıdır

Her ikisinin de karşı taraftan beklentileri birbiriyle uyuşmaktadır. Her şeyden daha önemlisi arkadaş olarak birlikte eğlencenin zirvesine çıkabilirler. Bu birbirlerine daha çok bağlanmalarını sağlayacaktır. İlişkilerinde birbirlerinin özgürlüklerini kısıtlamayacaklar ve zaman içinde beraber özgürleşen harika bir çift olacaklardır. Diğer insanların kova ve yay çiftini karavanlarıyla dünya tutu yaparken görmesi olasıdır.

Aslında iki burç insanları da bağlanmaktan korkarlar. Ancak bağlanmayı düşünmeden başlayacak kova – yay dostluğunun sıcak bir aşk ilişkisine dönüşmesi işten bile değildir. İlişkileri boyunca yay burcunun egoist tavırları partnerinin diline takabilir ancak kavgaları dahi dostça atışmalar şeklinde olacaktır. Bu kadının dobra tavırları ise partnerinin egosunu zedeleyerek kalbini kırabilir. Bundan dolayı ilişki içerisinde bu kadınların daha sakin konuşmayı öğrenmesi gerekir. Bu ilişkinin mutlu sonla neticelenmesi için yay burcunun öğrenmesi gereken şey ise, kova burcuna emir vermemesi olacaktır. Emirler yerine teklifler kalp kazanır.

Kovanın sınırı zorlanmamalı

Kova kadınının partnerini doğru şekilde kontrol etmesi ilişkinin devamını sağlar. Ancak onun da belli bir tahammül sınırı vardır. Yay erkeği sınırlarını zorlarsa ve partnerinin yaptığı fedakarlıkları görmezden gelirse, bu kadının sahip olduğu aşk birden nefrete ve intikam dürtüsünün oluşumuna neden olabilir. Nitekim kova kadını sakin ve sevecen bir yapıya sahip olmasına rağmen, sabrı zorlandığı takdirde bir o kadar da kindardır. Belli bir yerden sonra kırıcı sözler sarf edebilir ve geri dönüşü olmayan kararlar verir. İlişkinin devamı için her iki tarafında fedakarlık yapması gerekmektedir.

Yay erkeği düşüncelerini partnerine yansıttığı zaman onu kendine çeker ve beraber bu düşüncelerin peşinden koşarak eğlenceli vakitlere şahit olarak hayatın tadından beraber zevk almaya başlarlar. Özellikle bu durum sayesinde bu ikili duygusal açıdan bakıldığı zaman birbirlerine karşı daha yakın bir şekilde yol kat ederler. Bu iki kişi adeta bir elmanın iki yarısı gibi olurlar. İkisi bir araya geldiği zaman gelecek ile ilgili adeta parlak bir ışık gibi gündeme gelirler. Tabii hal böyle olunca bu ikilinin ilişkilerinin çok uzun süreli olacağını söylemek çok normaldir. Hatta bu ilişkinin evlilik ile sonuçlanması çok daha yüksek bir ihtimal olmaktadır.

Arada alttan almaları gerekebilir

Bu ikili arasında tabii ki de her zaman uyumlu olabilecek bir ilişki meydana gelecek diye bir durum yoktur. Tıpkı her ilişkide olduğu gibi bu iki kişi arasında da yer yer inişler ve çıkışlar meydana gelecektir. Bu durumda her ikisi de alttan almayı ve haklı olan tarafı hak vermeyi öğrendikleri sürece beraberlikleri son bulmayacaktır. Hatta tartışmalar sonrasında imzalanan barış sayesinde bu ikili daha da bir üst boyuta ulaşmayı başaracaktır.

Bu sebepten dolayı sevdiği şeylere sahip olan bu iki kişinin kavga esnasında dilini yontmaları gerektiğini tavsiye ederiz. Çünkü bazı anlarda ağızdan çıkan bazı kelimelerin telafisi olmamaktadır ve böyle bir durumda telafi edilemeyen sözler birbirlerine karşı telaffuz edilir ise mükemmel olan bir ilişkiyi ziyan etmiş olacaklardır. Aşk fedakarlık ister sözcüğünü ilişki boyunca sürekli aklınızda tutmalısınız.

Yukarıda yazmış olduğunuz sözcüklerin hepsini göz önünde bulundurarak yola çıkarsak bu ikilinin mükemmel diyebileceğimiz şahane bir ilişkiye sahip olabileceklerini bir kez daha söyleyebiliriz. Hatta bu iki kişi arasındaki ilişkiye değerlendirerek bir puan verecek olur isek 100 üzerinden 80 puan alarak ilişkinin olabilme ihtimalini dile getirmeyi başarabiliriz. Fakat yine dediğimiz gibi kova kadını ve yay erkeği ilişkisinin olma yada olmama ihtimali kişilerin birbirlerine karşı göstermiş olduğu tavır ve davranışlarına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bu yüzden dolayı bu puan bazı kişilerde daha yüksek bir oranı gösterirken bazı kişilerde ne yazık ki daha düşük bir orana sahip olabilmektedir.

Her ortamda güveni yakalarlar

Birilerine karşı güven içerisinde olacak bu iki kişi bakıldığı zaman sadece aşk hayatında değil aynı zamanda iş hayatı içerisinde de birbirlerine karşı güven içerisinde olacaklarından dolayı her açıdan mükemmelliği sağlayacaklardır. Yay burcu erkeği özgürlüğünün elinden alınmasından hoşlanmayan kişiler olduklarından dolayı birçok ilişki de bu durum yüzünden zarar görürler. Bu konu açısından bakıldığı zaman kova kadınları da aynı düşünce yapısına sahip olduğundan dolayı diğer ilişkilerinde neredeyse ilişkinin bitme sebebini buna dayan durmaktadırlar. Fakat hayatı keşfetmeyi seven bu iki kişi bir araya geldiği zaman ilişkiyi bitirme düşüncesini akıllarından bile getiremeyeceklerdir. Çünkü her geçen gün hayatın farklı yönlerini farklı pencerelerden beraber keşfetmeyi çok rahat bir şekilde sağlayacaklardır.

İki burçta ikna edicilikleri ve tartışma yetenekleriyle yarışabilir niteliktedirler

Kim? Biz mi? Özgürüz be abi dibine kadar! Yollar bizim yani ve hayır, yanlış biliyorsun o savaş 1951’de oldu. Bana inanmıyorsam ruh eşime sor. O da bilir. Teşekkürün lüzumu mu var canım. İşte bu iki burcun ilişkisini özetleyecek kelimeler, bunlar olabilir. Entelektüel olan yay burcu erkeği, kendisi gibi bir kadın isteyecektir. Ona yeni bilgiler verebilecek ve yeni bilgiler öğrenmek isteyecek birisi ona göredir ve kova burcu kadını da bu tabire uymak için doğmuş gibidir.

Bu ikilinin sohbeti asıl odak noktası olacaktır. Yay burcu kimseler hayatta büyük adımlar atabilecek, iyi yerlere gelebilecek kimselerdir ancak kova burcunun aksine dünyayı değiştirme gibi idealleri yoktur. Ateş grubu (Koç – Aslan – Yay) burçlarından olması nedeniyle egoist tavırlar sergileyebilir. Ateş grubu burçları çevrelerine hükmetmek isteyen burçlardır. Kesinlikle diktatör olamayacak kadar iyimser ama sözlerini geçirmek isteyecek kadar hakimdirler.

Dinlemeyi öğrenmeleri gerekir

Yalnız ne var ki; ikisi de oldukça konuşkandır ve dinlenmek isterler. İkisi de aynı anda dertlerini anlatmaya çalışırlarsa ortaya bir karmaşa çıkabilir. O yüzden iki tarafında dinlemeyi öğrenmesi gerekir ve yine her iki burçta genel olarak açık sözlüdür. Yay burcu açıkça bu kadının –tam tersi de olabilir- sevmediği bir özelliği açıkça dile getirebilir. Son derece anlayışlı olan kova burcu kadını da –yada yay erkeği, o da anlayışlıdır- sorunu çözmek için ılımlı yaklaşacaktır. Tek sorun maddiyat olacaktır. İki burçta genel olarak savurgandır. Bu açıdan, iyi bir muhasebeci tanıdıkları olsa fena olmaz.

Kova Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirleriyle uyumlulardır

İlişki konusunda oldukça istikrarlı ve sakin bir yapıya sahip olan kova burcu kadını, sadakati ve uyumlu yönü ile ön plandadır. Mutfak konusunda oldukça becerikli ve çalışan biri olmasına rağmen evin düzenini sağlamakta son derece aktiftir. Partnerini nasıl kontrol edeceğini iyi bilir. Öyle ki bu erkekler de ne denli gözü dışarıda olmasına rağmen bu kadın onu eve bağlamayı başarır. Eğer bu iki burç aşk evliliği yaptılarsa ve aşklarını tüm olumsuzluklara rağmen ayakta tutmayı başarırlarsa mükemmel bir ikili olmaları kaçınılmazdır. Bu ilişkide kilit nokta kova burcunun fedakarlığı ve öz verisidir. Yay burcu erkeği yaşamının belli bir dönemine kadar umursamaz bir hayat benimser.

Evlilikte daha çok sorumluluk gerektirir

Bu ikilinin aşk hayatlarında başarılı olsalar da evlilik flört döneminden daha farklıdır ve daha fazlasıdır. Kova burcu evliliğinde bekarken yaptığı planlarını bozmayacaktır. Aynı şey yay burcu içinde geçerlidir. Onlar evin içerisinde lider olma çabası içerisinde olmadığı gibi eşini de lider olarak görmez. Çünkü evin içerisinde bir hiyerarşi kurmaktan sakınır. Onun evliliği demokratik olmalıdır. Değişkendir. Eşi için gerekirse maçta coşan harbi kanka olabilir. Ancak evde yalnız kalabileceği zamanlara ihtiyacı vardır. Bu erkeğin ise yalnızlıktan hiç haz etmemekle birlikte sürekli kova burcu eşiyle muhabbet etmek isteyecektir.

Yay burcunun, eşinin yalnızlık zamanlarına saygı duyması gerektiği gibi, partnerinin de eşinin enerjik tavırlarına büyük bir istekle katılması gerekir. Kova aşk ve evlilik ilişkisinde koşulsuz sadakat ister. Yay burcu ise sadakat konusunda çok güvenilir olmasa da, aşkını kaybetmek istemediğinden dolayı sadık olacaktır. Zor zamanlar geçirdiğinde eşinin desteğine fazlaca ihtiyaç duyar ve bu şefkat evine daha çok bağlanmasına sebep olur. Evliliklerinde diğer burçlarla yapacakları herhangi bir evlilikten daha başarılı olacaklardır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.