Kova Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu
18 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.976 kez okundu.

Kim? Biz mi? Özgürüz be abi dibine kadar! Yollar bizim yani ve hayır, yanlış biliyorsun o savaş 1951’de oldu. Bana inanmıyorsam ruh eşime sor. O da bilir. Teşekkürün lüzumu mu var canım. İşte kova burcu kadını ve yay burcu erkeğinin ilişkisini özetleyecek kelimeler, bunlar olabilir. Entelektüel olan yay burcu erkeği, kendisi gibi bir kadın isteyecektir. Ona yeni bilgiler verebilecek ve yeni bilgiler öğrenmek isteyecek birisi ona göredir. Ve kova burcu kadını da bu tabire uymak için doğmuş gibidir.

Her an sırt çantasını alıp, karavana atlayıp dünyayı dolaşacak kapasiteye sahip olan kova burcu kadını, içine atlanmak için sabırsızlandığı bu maceraya kolaylıkla yay burcu erkeğini de dâhil edebilir. Böylelikle arka kalanlar bu sevimli ve deli dolu çifti yollarda aramak zorunda kalabilirler. Bu tezi destekleyebilecek bir değer unsur ise, yay erkeğinin de, kova burcu kadının da monotonluktan hoşlanmamasıdır. Evde oturup televizyon seyretmek, her gün işe gidip eve gelmek onlara göre değildir. Daima enerjik bir çift olacaklardır.

Bu çiftin diğer bir ortak noktası ise, haksızlık karşısında tabir-i caiz ise şahlanmalarıdır. Örneğin sokak ortasında itilip kakılan bir hayvan gördükleri anda donup kalırlar ve olaya hemen müdahale ederek, işi resmi mercilere kadar taşımaya üşenmezler. Doğduğu andan öldüğü ana kadar hümanist bir tutum sergileyen kova burcu kadını için, eşinin onu bu gibi durumlarda desteklemesi oldukça önemlidir. Adalet için girdiği bir savaşta yalnız olmadığını bilmek isteyecek ve yay erkeği de onun yanında olmak için hazır olacaktır.

Yalnız ne var ki; kova kadını da, yay burcu erkeği de oldukça konuşkandır ve dinlenmek isterler. İkisi de aynı anda dertlerini anlatmaya çalışırlarsa ortaya bir karmaşa çıkabilir. O yüzden iki tarafında dinlemeyi öğrenmesi gerekir. Ve yine her iki burçta genel olarak açık sözlüdür. Yay burcu erkeği açıkça kova burcu kadınında –tam terside olabilir- sevmediği bir özelliği açıkça dile getirebilir. Son derece anlayışlı olan kova burcu kadını da –ya da yay burcu erkeği, o da anlayışlıdır- sorunu çözmek için ılımlı yaklaşacaktır. Tek sorun maddiyat olacaktır. İki burçta genel olarak savurgandır. Bu açıdan, iyi bir muhasebeci tanıdıkları olsa fena olmaz.

İlişki konusunda oldukça istikrarlı ve sakin bir yapıya sahip olan kova burcu kadını, sadakati ve uyumlu yönü ile ön plandadır. Mutfak konusunda oldukça becerikli ve çalışan bir bayan olmasına rağmen evin düzenini sağlamakta son derece aktiftir. Yay burcu erkeğini nasıl kontrol edeceğini iyi bilir. Öyle ki yay burcu erkeği ne denli gözü dışarda olmasına rağmen kova burcu kadını onu eve bağlamayı başarır. Eğer bu iki burç aşk evliliği yaptılarsa ve aşklarını tüm olumsuzluklara rağmen ayakta tutmayı başarırlarsa mükemmel bir ikili olmaları kaçınılmazdır. Bu ilişkide kilit nokta Kova burcunun fedakarlığı ve özverisidir. Yay burcu erkeği yaşamının belli bir dönemine kadar umursamaz bir hayat benimser.

Kova burcu kadınının erkeğini doğru şekilde kontrol etmesi ilişkinin devamını sağlar. Ancak Kova kadınının da belli bir tahammül sınırı vardır. Yay erkeği sınırlarını zorlarsa ve kadınının yaptığı fedakarlıkları görmezden gelirse, Kova burcu kadınının sahip olduğu aşk birden nefrete ve intikam dürtüsünün oluşumuna neden olabilir. Nitekim Kova kadını ne denli sakin ve sevecen bir yapıya sahip olmasına rağmen, sabrı zorlandığı takdirde bir o kadar da kindardır. Belli bir yerden sonra kırıcı sözler sarf edebilir ve geri dönüşü olmayan kararlar verir. İlişkinin devamı için her iki tarafında fedakarlık yapması gerekmektedir.

Kova kadını ile yay erkeği arasında çok iyi bir arkadaşlık olduğu ilk olarak göze çarpmaktadır. Bu arkadaşlık zaman ilerledikçe boyut kazanarak çok mükemmel olabilecek bir aşka da dönüşme ihtimalini içerisinde barındırmaktadır. Aslında arkadaşlıktan aşk ilişkisine dönüşebilecek bu beraberlik bakıldığı zaman çok güçlü bir temele sahip olabilecek bir beraberlik olarak gözükebilir. Gerek kova kadını gerekse de yay erkeği hayatın tadını çıkarmaktan son derece hoşlanan iki farklı kişilerdir. Yay burcu erkeği daima içerisinde gerçekçi düşünceler barındıran ve hayallerinin ve ideallerinin peşinde koşan bir erkektir.

bu erkek düşüncelerini kova kadınına yansıttığı zaman kova kadınını kendine çeker ve beraber bu düşüncelerin peşinden koşarak eğlenceli vakitlere şahit olarak hayatın tadından beraber zevk almaya başlarlar. Özellikle bu durum sayesinde bu ikili duygusal açıdan bakıldığı zaman birbirlerine karşı daha yakın bir şekilde yol kat ederler. Bu iki kişi adeta bir elmanın iki yarısı gibi olurlar. Kova kadını ve yay erkeği bir araya geldiği zaman gelecek ile ilgili adeta parlak bir ışık gibi gündeme gelirler. Tabii hal böyle olunca bu ikilinin ilişkilerinin çok uzun süreli olacağını söylemek çok normaldir. Hatta bu ilişkinin evlilik ile sonuçlanması çok daha yüksek bir ihtimal olmaktadır.

Birilerine karşı güven içerisinde olacak bu iki kişi bakıldığı zaman sadece aşk hayatında değil aynı zamanda iş hayatı içerisinde de birbirlerine karşı güven içerisinde olacaklarından dolayı her açıdan mükemmelliği sağlayacaklardır. Yay burcu erkeği özgürlüğünün elinden alınmasından hoşlanmayan erkekler olduklarından dolayı birçok ilişki de bu durum yüzünden zarar görmüş kişiler olmaktadırlar. Bu konu açısından bakıldığı zaman kova kadınları da aynı düşünce yapısına sahip olduğundan dolayı diğer ilişkilerinde neredeyse ilişkinin bitme sebebini buna dayan durmaktadırlar. Fakat hayatı keşfetmeyi seven bu iki kişi bir araya geldiği zaman ilişkiyi bitirme düşüncesini akıllarından bile getiremeyeceklerdir. Çünkü her geçen gün hayatın farklı yönlerini farklı pencerelerden beraber keşfetmeyi çok rahat bir şekilde sağlayacaklardır.

Bu ikili arasında tabii ki de her zaman uyumlu olabilecek bir ilişki meydana gelecek diye bir durum yoktur. Tıpkı her ilişkide olduğu gibi bu iki kişi arasında da yer yer inişler ve çıkışlar meydana gelecektir. Bu durumda her ikisi de alttan almayı ve haklı olan tarafı hak vermeyi öğrendikleri sürece beraberlikleri son bulmayacaktır. Hatta tartışmalar sonrasında imzalanan barış sayesinde kova burcu kadını ve yay burcu erkeği daha da bir üst boyuta ulaşmayı başaracaktır. Bu sebepten dolayı sevdiği şeylere sahip olan bu iki kişinin kavga esnasında dilini yontmaları gerektiğini tavsiye ederiz. Çünkü bazı anlarda ağızdan çıkan bazı kelimelerin telafisi olmamaktadır ve böyle bir durumda telafi edilemeyen sözler birbirlerine karşı telaffuz edilir ise mükemmel olan bir ilişkiyi ziyan etmiş olacaklardır. Aşk fedakarlık ister sözcüğünü ilişki boyunca sürekli aklınızda tutmalısınız.

Yukarıda yazmış olduğunuz sözcüklerin hepsini göz önünde bulundurarak yola çıkar isek bu ikilinin mükemmel diyebileceğimiz şahane bir ilişkiye sahip olabileceklerini bir kez daha söyleyebiliriz. Hatta bu iki kişi arasındaki ilişkiye değerlendirerek bir puan verecek olur isek 100 üzerinden 80 puan alarak ilişkinin olabilme ihtimalini dile getirmeyi başarabiliriz. Fakat yine dediğimiz gibi kova kadını ve yay erkeği ilişkisinin olma ya da olmama ihtimali kişilerin birbirlerine karşı göstermiş olduğu tavır ve davranışlarına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bu yüzden dolayı bu puan bazı kişilerde daha yüksek bir oranı gösterirken bazı kişilerde ne yazık ki daha düşük bir orana sahip olabilmektedir.

Kova Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Koskocaman dünya içerisinde bir oraya bir buraya sürüklenip duruyoruz ve bu kalabalık içerisindeki trilyonlarca insandan sadece biriyiz. Hayalleri, inançları, idealleri olan trilyonda bir olarak başka hayalleri, inançları, idealleri farklı olan trilyonda bir ile karşılaşıp ona aşık olmayı başarıyoruz. Ve yine bu trilyonlarca insan arasında burçlara inanan kimseler isek, hemen karşımızdakinin burcunu öğrenmek istiyoruz. Peki benzer burçtan olmak? İki maceraperest burcun yan yana geldiğini düşünebiliyor musunuz? Kova burcu kadınının ve yay burcu erkeğinin ve yahut kova burcu erkeğinin ve yay burcu kadınının uyumlu bir hayat sürme olasılığı nedir?

Bilgili ama ukala… Filozof ama kesinlikle ağırbaşlı değil; Kova burcu. Zodyak içerisinde son sıralarda, Oğlak burcunun hemen ardından gelmekte olup, en garip burçlardan biri olarak anılmasının yanı sıra dâhilerin burcu olarak da geçer. Özgürlüğüne düşkün bir burç olması nedeni ile Oğlak, Boğa gibi burçlarla olan ilişkilerinde sıkıntılar yaşar. Hava grubu (İkizler- Terazi – Kova) burçlarındandır ve bundan dolayı sabırsızdır. Bir eyi çok çabuk elde etmek istediği gibi ondan çok çabuk bir şekilde bıkabilir. Hava grubu burçlarının ne yapacağını nereye gideceğini kestiremez, zapt edemez ve uyduramazsınız. Bir sabah uyanıp “Hadi Uganda’ya gidelim” diyebilirler. Ancak hava grubu burçları oldukça yaratıcıdır. Ve kova burcu yaratıcılık konusunda sınırlarını oldukça genişletmiş bir burçtur. Kovalar asla sıradan olmazlar. Onlar ya sanatçı ya da bilim insanıdır. Ve onların hayatlarının amacı insanlara yardımcı olmaktır. Bir yandan insanlardan uzak durmak da isteyebilir.

Meraklı, bencil, iyimser, zeki, özgürlükçü, kuşkucu; yay burcu. Zodyak içerisindeki nadir çift karakterli burçlardan birisidir. Olaylar karşısında verecekleri tepkiler buna göre değişiklik gösterebilir. Yeni insanlardan yeni şeyler öğrenmeye bayılır. Sırt çantasını alıp dünya turuna çıkmak idealleri arasındadır. Yalnızlıktan pek haz almadığından mütevellit bu yolculukta yanına bir arkadaş isteyecektir. Spor yapmak gibi entelektüel hobiler edinirler ki bu kova burcunun dikkatini çekecektir. Mizah duygusu gelişmiş bu enerji dolu insanlar girdikleri ortamda dikkat çekerler ve ilgi odağı olabilirler. Ancak ortamda bir de kova burcu bulunuyorsa bu ikilinin sohbeti asıl odak noktası olacaktır. İki burçta ikna edicilikleri ve tartışma yetenekleriyle yarışabilir niteliktedirler. Yay burcu kimseler hayatta büyük adımlar atabilecek, iyi yerlere gelebilecek kimselerdir ancak kova burcunun aksine dünyayı değiştirme gibi idealleri yoktur. Ateş grubu (Koç – Aslan – Yay) burçlarından olması nedeniyle egoist tavırlar sergileyebilir. Ateş grubu burçları çevrelerine hükmetmek isteyen burçlardır. Kesinlikle diktatör olamayacak kadar iyimser ama sözlerini geçirmek isteyecek kadar hakimdirler.

Kova ve Yay Aşk Uyumu

Bu başlık altında ilk önce yay burcu insanının nasıl kişiliklerden hoşlandığına bakalım. En önemlisi özgürlüğünün kısıtlanmamasıdır. Ancak bu ilgisiz kalmak olarak anlaşılmamalıdır. Yay burcu kimseler daima ona ayak uydurabilecek insanlarla birlikte olurlar. Örneğin bir sanat galerisinde tüm şıklığıyla yayında boy gösterebilecek partnerler isterler. Yay burcu kimseler ilgi alanları konusunda eşleriyle derin konuşmalar da yapabilmelidirler. Ayrıca hareketli, renkli ancak hayatında bir denge kurabilmiş kimseler ilgilerini çeker.

Şimdi de kova burcu insanının nasıl kişilerden hoşlandığına bakalım. Kova burçları içinde en önemli husus özgürlükleridir. Bu insanlar özgürlüklerine kafayı takmışlardır. Onların gerçekten yakın erkek/kız kankaları olabilir ve kankalarını sevgilisiyle tanıştırmak, hoş bir arkadaş ortamı kurmak isteyebilirler. Karşısındaki kişinin ona saygı duymasını bekler. Saygılı, bilgili ve nazik insanlar daima dikkatini çeker. Kendine güveni, merakı ve kişisel uğraşları olan kişilerle yakından ilgilenir ve arkadaşlık kurar. Kova burcu için önemli olan sevgiliden önce arkadaş olmaktır ve arkadaş olabildiği kişilerle bir ömür geçirebilir.

Kova burcu insanının ve yay burcu insanının karşı taraftan beklentileri birbiriyle uyuşmaktadır. Her şeyden daha önemlisi arkadaş olarak birlikte eğlencenin zirvesine çıkabilirler. Bu birbirlerine daha çok bağlanmalarını sağlayacaktır. İlişkilerinde birbirlerinin özgürlüklerini kısıtlamayacaklar ve zaman içinde beraber özgürleşen harika bir çift olacaklardır. Diğer insanların kova ve yay çiftini karavanlarıyla dünya tutu yaparken görmesi olasıdır.

Aslında iki burç insanları da bağlanmaktan korkarlar. Ancak bağlanmayı düşünmeden başlayacak kova – yay dostluğunun sıcak bir aşk ilişkisine dönüşmesi işten bile değildir. İlişkileri boyunca yay burcunun egoist tavırları kova burcunun diline takabilir ancak kavgaları dahi dostça atışmalar şeklinde olacaktır. Kova burcunun dobra tavırları ise yay burcunun egosunu zedeleyerek kalbini kırabilir. Bundan dolayı ilişki içerisinde kova burcunun daha sakin konuşmayı öğrenmesi gerekir. Bu ilişkinin mutlu sonla neticelenmesi için yay burcunun öğrenmesi gereken şey ise, kova burcuna emir vermemesi olacaktır. Emirler yerine teklifler kalp kazanır.

Kova ve Yay Evlilik Uyumu

Kova burcu ve yay burcu aşk hayatlarında başarılı olsalar da evlilik flört döneminden daha farklıdır ve daha fazlasıdır. Daha çok sorumluluk gerektirir. Kova burcu evliliğinde bekarken yaptığı planlarını bozmayacaktır. Aynı şey yay burcu içinde geçerlidir. Kova burcu evin içerisinde lider olma çabası içerisinde olmadığı gibi eşini de lider olarak görmez. Çünkü evin içerisinde bir hiyerarşi kurmaktan sakınır. Onun evliliği demokratik olmalıdır. Değişkendir. Eşi için gerekirse maçta coşan harbi kanka olabilir. Ancak evde yalnız kalabileceği zamanlara ihtiyacı vardır. Yay burcu ise yalnızlıktan hiç haz etmemekle birlikte sürekli kova burcu eşiyle muhabbet etmek isteyecektir.

Yay burcunun kova burcu eşinin yalnızlık zamanlarına saygı duyması gerektiği gibi, kova burcunun da yay burcunun enerjik tavırlarına büyük bir istekle katılması gerekir. Kova aşk ve evlilik ilişkisinde koşulsuz sadakat ister. Yay burcu ise sadakat konusunda çok güvenilir olmasa da, aşkını kaybetmek istemediğinden dolayı sadık olacaktır. Zor zamanlar geçirdiğinde eşinin desteğine fazlaca ihtiyaç duyar ve bu şefkat evine daha çok bağlanmasına sebep olur. Evliliklerinde diğer burçlarla yapacakları herhangi bir evlilikten daha başarılı olacaklardır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git