Yengeç Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

18.02.2016
Yengeç Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Yengeç ve kova birbirine yer yer benzetilen fakat çoğu konuda birbirinden ayrılan karakterlere sahiptirler. Her iki burçtan bireylerin bir araya gelmesi ile tarafların uyumlarının nasıl olacağı bir tartışma konusu olduğundan bunu anlamak için birçok yol açılır önümüzde. Bunlardan biri de astrolojik karakter analizidir. Bu sayede burçları kendi karakteristik özellikleri ile ayrıca değerlendirip kıyaslama yaparak anlamak mümkün olacaktır. Bunun için her iki burcu ayrı ayrı değerlendirmek gerekecektir.

Su gurubu olan yengeç burcu kadını ile hava grubunda olan kova burcu erkeği başlangıç aşamasında birbirlerinin farklı tavırlarına uyum sağlayabilirlerse ilişkide şans olabilir. Bu durumda ilişkiye başlayacak olan iki kişiye büyük sorumluluk düşmektedir.

Öncelik olarak yengeç burcu, duygusal, merhametli, kendine acımaya meyilli, yaşadığı olumsuzluklarda kendini sorumlu tutabilen, en ufak bir şeyi aylarca kafasına takabilen, hassas, zayıf karakterli, narin, kibar , vatan sevgisini yüksek bir şekilde yaşayan, evine ve ailesine düşkün, düşünceli, saf yapılı, üst üste soru sormaya bayılan, soruları ile bunaltan, dostlarına bağımlı, çok çabuk incinebilen, çok çabuk kandırılan, ukala, kendine farklı bir şekilde güvenen, ortam içinde hemen fark edilen, değişken yapılı bir karaktere sahiptirler. Yengeç kadını, kıskanç, partnerine aşırı derecede sahip çıkan, herkesi kendisi gibi sanan, deli dolu, evine ve ailesine fazlasıyla düşkün, geleneklerine derinden bağlı, kuralları olan, tutumlu, birikim yapmaktan hoşlanan, sabırlı, narin ve kırılgan, sezgileri oldukça kuvvetli, değişken yapılı, ortam içinde saygınlığı olan, sessiz sakin, kendi halinde takılan, dürüstlüğe, saygıya fazlasıyla önem veren, üsluba dikkat eden, konuşmadan önce düşünen, saf bir görüntüye sahip, içine kapanık, eğlenceli, hoş sohbet, kıskançlıkları yüzünden aşırı sahiplenme iç güdülerine sahip, sinirlenince gözü dönen fakat çok nadiren kızgınlık nöbetleri geçiren farklı bir karaktere sahiptirler.

Diğer burcumuz olan kova burcu ise, yetenekli, yoktan var etmeyi bilen, pratik zekalı, ortam içine hemen adapte olabilen, kararlı, kendini beğenmiş, öz güveni yüksek, çalışmaktan hoşlanan, kazanç elde etmekten zevk alan, daima bir B planı olan, samimi, içten, kıskançlıkları olmayan, sadece sevdiği insanı kıskanan, deli dolu, insancıl, etik değerlere önem veren, lider ruhlu, organizasyon yeteneği olan girişken bireylerdir. Kova erkeği, azla yetinmek yerine daima en iyisini hedefleyen ve bunun için çalışan, hırslı, sevecen, sempatik, yeni dostlar edinmeyi seven, her alanda öncelikle saygıya inanan, insani değerlere önem veren, geleneklerine bağlı, ailesine düşkün, kendine güvenen zeki kadınlardan hoşlanan, çalışmayı kendine hobi edinen, insanlarla fikir alışverişinde bulunmayı seven, yeni bilgiler edinmekten zevk alan, hassas fakat bunu gizleyen zarif bir yapıya sahiptirler.

Hava elementine dahil olan kova burcu ile su elementine dahil olan yengeç burcu birlikteliği biraz zorlu olabilir. Yengeç kadınının fazlaca duygusal olan yapısı kova erkeği için gereksiz hatta saçma olabilir, ondan etkilense bile kısa zamanda vazgeçebilir. Onun bu dengesiz halleri, dengeli ve duygusal yapıda olan partnerine çok ağır gelir.

İki burç insanı iyi birer sevgili olamasalar da çok iyi arkadaşlık kurabilirler. İki burç da oldukça dostane tavırdadırlar. Kafaca anlaşacaklarından arkadaşlıkları uzun süre devam edebilir. Fakat sevgili olabilmeleri için birbirlerine zaman tanımaları gerekir. Romantizmden uzak bir ilişki yaşayabilirlerse mutlu olabilirler. Fakat yengeç kadını romantik ve duygusal olduğundan bu çok zor olacaktır.

Yengeç Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

Birbirleriyle uyumludurlar

Aşk hayatları olumlu da olabilir olumsuz da. Kova erkeği zeki, kendine güvenen, tartışabildiği, fikir alışverişinde bulabileceği, bakımlı ve duygusal kadınlardan hoşlanır. Eğer partneri çok pasif kalır, her dediğine evet derse, onun için sıradanlaşan bir ilişki olur ve bu onu sıkacağı için ayrılık tez gelir. Daima tutkunun ve hareketin olduğu, her iki tarafın da yaşamına uygun mantıklı bir ilişki onlar için daha makul bir seçenektir. Aşık olmadan önce bunları dahi düşünebilen, duygularını kontrol edebilen, oldukça zeki bir yapıdadırlar.

Yengeç kadınının aşırı duygusal ve bağımlı tavrı, yersiz sahiplenme ve kıskanma gösterileri onun için basit bir şeydir. Eğer taraflar mutlu olmak istiyor ise mutlaka birbiriyle diyalog kurup beklentilerini dile getirmelidir. En nefret ettiği şey imalardır, ne isteniyor veya neyden şikayetçi olunuyor ise bunun kendisine söylenmesini ister. Aktif ve hoş görünüyor ise sevgilisi ondan başkasını görmez. Sevdiği zaman tutkulu ve sadık bir aşığa dönüşürler.

Zor bir birliktelik geçirebilirler

Kova erkeği koruyucu ve merhametli bir yapıdadır. Fakat ilişkisinde erkeğin her anlamda aktif ve güçlü olmasını isterler. Duygusal kadın tipleri, onlar için korku seansı demektir. Asla katlanamazlar buna. Duygularını dile getiren, sürekli sürprizler yapan bir partnerden ise, duygularını dokunuşları ile, bakışları ile tavırları ile hissettiren ağır başlı kadınlar daha çok severler. Yengeç burcu kadını ile çok iyi birer dost olabilirler. Nadiren oluşan ikili ilişkilerde, kova erkeğinin bu şikayetleri sürekli dile getirilir ve zamanla onun terk etmesi ile sonlanır.

Zıt karakterleri birbirlerini çeker

Yengeç burcu kadını evcimen olduğundan pek fazla değişiklikten ve yenilikten hoşlanmazken partneri ise yenilik peşindedir ve değişikliği sever. Zıt karakterlere sahip olduklarından çok fırtınalı ve inişli çıkışlı bir ilişki yaşayacaklardır. Mutlu ve uyumlu olmaları çok zordur. Bir taraf ilgi ve sevgi beklerken, diğer taraf heyecan, yenilik ve anlayış bekler, birçok hayal kırıklığı ve umutsuzluk yaşayacaktır. Kova erkeğinin değişken yapısı, onun sakin, dengeli ve sessiz yapısını fazlasıyla zorlayacaktır. Birbirlerine uyum sağlamadıkları ve birbirlerini anlamaya çalışmadıkları sürece ikili bir ilişki kurmaları ve yürütmeleri çok zordur.

Birbirleriyle uyum sağlarlar

Yengeç kadını duygusal düşünürken partneri ise mantığıyla hareket eder. Bu ilişkide muhtemelen fazlasıyla duygusal olan ve kırılgan yapıdaki kadın tarafı yara alacaktır. Yöneten değil yönetilen olmak bazen onu üzebilecektir. Farklılıklar onları ayırsa da birbirlerini tamamlamalarını da sağlayabilir. Bir taraf romantizmi canlı tutan ve uygulayan taraf olacaktır. Eşi ona uyum sağlayamazsa diğer taraf sevilmediğini düşünerek kırılacaktır.

Kova erkeği çalışmaya aşık, yeni bir şeyler bulmaktan haz duyan, çok yönlü, anlaşılması zor, hayranlık uyandıran, sevecen, esprili, çılgın, kendine ait kuralları olan, inatçı, değerlerine bağlı, mantığı ile hareket eden, zamanla değişen ve olgunlaşan, her anlamda eski hâlinden farklı olan ve kendisini eleştiren, daima kendine rakip olan, farklı düşünceleri ile kendisini anlayan insanlar ile bir arada olan, asla yapmacık tavırlara ve yalana tahammülü olmayan ketum bir karaktere sahiptir. Onlar için önce dürüstlük, sonra saygı, sonra ikili diyalog gelir.

Hemen hemen aynı düşünce yapısına sahiptirler

Kova burcu erkeğinin aşk konusunda zorlandığı uyum sağlayamadığı burçların başında yengeç kadını gelmektedir. Partneri sıcak, evcimen ve şefkatli bir yapıya sahiptir. Çoğu zaman onaylanmaya ihtiyaç duyar. Kendisine değer verilmesini ve gerçekten sevildiğinin kendisine hissettirilmesini ister. Fakat bütün bunların hepsi ona zaman zaman fazla gelebilir.

Yengeç burcu kadını ise aileye önem veren, duygusal yapılı ve evcimendir. Ancak tam tersi erkeğin böyle bir isteği ya da arzusu yoktur. Bu nedenle iki burç birbiri ile bu noktada uyumsuz bir tavır sergiler.

Yengeç kadını kendini güçlü ve cesur göstermeye çalışır fakat gerçekte durum tam tersi şekilde olabilir. Bu onun size hangi yönünü gösterdiğine bağlıdır. Dıştan sert mizaca sahip olması yengeç kadının genelde şaşırtan yönüdür. Sert görümlü olsa da aslında sıcak ve şefkatlidir, sizi ve kalbinizi kazanmak ister buna karşılık olarak karşı taraftan itina bekler. İkili arasındaki birliktelik uzun süreli devam edecekse erkek tarafı hayatını değiştirmelidir.

Yengeç Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Aileye değer verirler

Evlilik gerçekleştiği takdirde her iki taraf için de uyumlu olur. Yengeç kadını evcimen ve ailesine düşkün uyumlu bir yapıya sahipken eşi de geleneklerine ve ailesine bağlı sevecen bir adamdır. Her iki tarafın evliliği çocuklarına düşkün, onlara hayatını adayan, iyi bir aile evliliği olur. Ancak erkeğinin baskın olmaktan şikayeti, bu konuda söylenmeleri devam eder. Fakat eşine karşı daima saygılı ve sevecen olur ve evlilik kavramının anlamını, tüm sorumluluğunu bilen bir erkek olduğundan tartışmayı uzatmaz ve aile düzenine devam eder.

Kova burcu erkeğinin geleneksel olmayan davranış ve düşünceleri bulunmaktadır. Ona göre her konuda hemen hemen kesin bir fikre sahip olmak gerekebilir. Yarım kalan işlere tahammül edemeyebilir hem kendisi hem de başkaları için bu durum geçerlidir, kendi duygularından önce karşısındaki insanının duygularına daha fazla önem verir. Eğer bir konuda karar vermiş ise karşı tarafında onunla aynı düşüncede olduğunu varsayarak kendisi gibi tutkulu taraftar olmasını isteyebilir. Bunun yanı sıra tüm zorluklara rağmen işlerinde başarılıdırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.