Kova Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

04.12.2019
Kova Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu, Zodyak’ın temsil ettiği 12 burçtan 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasınında, yaşanan döngünün sahipleridir. Yıldız haritasında bir yıl boyunca bazı gezegenlerin etkisini de alarak, hava enerjisini ile donatılmış, tam bir şovmendir.

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Merkür, etkisinde olan kova burcu erkeği için söylenebilecek en belirgin özellikler, özgün, doğal, insan canlısı, becerikli ve zekidir. Kıvrak bir zekaya sahiptirler, sorun çözmede bu özelliğini kullanarak, kendini hemen gösterir. Entelektüel yaklaşımı, konuşma yeteneği ve üslubu, organizasyon ve grup çalışmalarında liderlik etmesini kolaylaştırır. Her zaman yaşıtlarından daha akıllı ve gösterişli bir kişiliği olmuştur. Yenilikçi, ileriyi gören ve geleneklere takılı kalmaktan hoşlanmayan bir yapısı vardır.

 • Dediğim Dedik

Merkür’ün belli dönemlerde gösterdiği sert ve transit etki ile etkileşim gösterdiğinde, düşünen, içe kapanık, at gözlüğü ile bakan, asabi, her an stresli ve çevresini bile huzursuz eden bir ruh hali sergileyebilirler. Bu etki altında iken, kendini beğenmiş, asi, duygusuz, sıra dışı bir tavır sergileyecektir.

İsyankar bir ruha sahiptir. Bazıları nedenselliğe baksa da, geneli nedensiz yere asi davranışlar sergileyebilirler. Bir kısmı Uranüs’ün etkisi ile toplumsal hareketlere ve sanata karşı değişime asidir, bir kısmı Satürn’ün etkisi ile statükoyu savunur ve değişimine karşı asidir.

 • Kendi Farklı Görür

Karakterinden kaynaklı olarak stili ve tarzı ile ben buradayım dedirtir. Modayı yakından takip etmez, farklı bir giyim tarzına sahiptir, kendi ruh haline göre giyinmeyi sever. Bazen içe döndüğünde kendini ihmal etse de kısa sürede kendini toparlar.

İnsanlardan kendilerini ayıran giyim şekillerine sahiptir. Retro, ileri dönük veya eksantrik şekilde olabilir. Dövmeli, burnu halkalı, mor saçları ile kendilerini belli ederler. Giyimleri standart bir iş elbisesi bile olsa, eşarp, kravat veya ilginç aksesuarlarla dikkat çekmeyi başarırlar.

 • Ben Değil Biz Varız

Sabit bir burç olduğu için inatçı kişiliği ön plandadır. Kendinden ödün vermeyen, sabit fikirli, aykırı bir dürüşü vardır. Meraklı ve geniş bir vizyona sahip olması ile bireysellikten öteye, toplumsal olaylara ve kitlelere karşı fayda sağlama eğilimi vardır. Özgürlüğüne aşırı düşkün ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Aslan burcunun tam karşısındaki burç olduğu için, ben demek yerine aslanın eksik yönü olan biz ile etkileşim içindedir. Bu da onun hayat görüşünü etkileyerek, hümanist, dışa dönük, idealist ve objektif olma yönlerini geliştirmiştir.

 • Bilimsel Düşüncelere Sahiptir

Nesneldir, yenilikçidir, zehir gibi bir zihinleri vardır. İnsanlardan, teknolojiye kadar her şeyin nasıl çalışma sistemi ile ilgilenirler. Gelecek için çalışır, olayları olduğu gibi görür ve sorgular.

 • Öfke

Kaynama noktasına kadar biriktirip patlama eylemi gösterirler. Duygusal olarak kendini gizlemesine rağmen dikkat edilmesi gereken karanlık bir yüzü de vardır. Oldukça kabalaşıp, acımasız bağırıp çağıran ve biriktirdiklerini kusan çirkin birine dönüşebilir. Kontrolsüz öfkesi değişkenlik gösterebilir, soğuduğunda telafi edilmesi zor zararlar verebilir.

 • Rasyonel Düşünür

İnsanların duygusal olarak verdikleri kararları bir bataklık olarak görür ve duygusallık ile kendini o bataklığın içine çekmelerine izin vermez. Rasyonel düşünür, açık ve nettir. Duyguların mantığın önüne geçmesine izin vermezler.

 • Yalnız Olma Eğilimindedir

Bireysel olarak tekil bir kişilikleri vardır. İnsanlarla bağlantı kurmayı severler. Her türden ve gruptan arkadaşı vardır. Uyum sağlamak ve kendini kabul ettirme kaygısı taşımazlar. Bunun nedeni de insanları bir araya getiren gerekçeyi görmek ve nasıl fayda sağlayacağını görmek isterler.

 • Eşitlikçidir

Kim olduğu, ne olduğuna bakmadan, her insanın varoluş nedeni ile dünyada önemli bir yeri olduğuna ve herkesin bu dünyanın bir parçası olarak yaşamını eşit bir şekilde sürdürmesi gerektiğine inanır.

 • Fiziksel Özellikleri

Farklı bir çekiciliğinin olması, onun Zodyak tarafından dolaşım sistemi ve ayak arasındaki bölümleri yönetmesinden kaynaklanır. Fiziki olarak fazla uzun sayılmazlar, dikkat çekici, enerjik, farklı ve etkileyici yüz hatlarına sahiptirler. Düşük gözlü olmasına rağmen, bakışları oldukça etkileyicidir. Açık alınlı, orantılı çenesi, küçük burnu, ince telli bakımlı saçları ve enerjik yapıları yüzüne yansımış, her an gülümsemeye hazır karizmatik bir mizaca sahiptir. Oldukça sosyal bir kişilikleri vardır. İç mekanlarda çabuk sıkılır, havadar ve dış ortamlarda kendilerini daha rahat hissederler. Sağlık konusunda, başaklardan sonra en takıntılı burç olduğunu söyleyebiliriz. Aşırı yemek yeme eğilimleri yoktur, sağlıklarına ve dengeli beslenme hassas oldukları yöndür. Bu nedenle fazla kilo problemi olan kişiler değildir.

Aile ve Ev Hayatı

 • Sorumluluk Almak İstemezler

Oldukça duygusal olmasına rağmen duygularını fazla göstermekten kaçınır. Hayalperest yanları gelişmiştir. Aile olmak, çoluk çocuğa karışmanın hayalini kursalar da, evlenmek onlar için oldukça zordur. İlişki yaşamaktan çekinmese de, evlenmek ve o sorumluluğun içine girmekten kaçınırlar. Çoğu zaman konu evliliğe geldiğinde bir yolunu bulup, kıvırmaya çalışır. Geçte olsa eninde sonunda evlenir. Çocuk sahibi olmakta da oldukça kararsız ve isteksiz davranır. Kadının gizli çalışmaları netice verip, çocuğu olacağı müjdesine içten içe oda fazlası ile sevinir. Hatta doğduğunda neler yapacağının hayallerini kurmaya bile başlar.

 • Çocuğu İle Büyür

Zamanla ayakları yere basması gerektiğini, çocuk büyürken öğrenen kova erkeği, bu durumdan zamanla keyif bile almaya başlar. Gelecek planları yaparken hayal alemine dalar. İyi bir dinleyicidir ve çocuğu ile zaman geçirmekten, onun sorunlarını dinlemekten büyük keyif alacaktır. İyi bir baba olmanın getirdiği bir çok davranışı, severek ve isteyerek yapacaktır. Parka götürmek, başka çocuklarla arkadaşlık etmesini sağlamak, yatarken masallar anlatmak, hikaye kitapları okumak, çocuğunun gelişimi için önem verdiği etkinlikler olacaktır.

Çocuğunun boş işlerle zaman kaybetmesini istemez. Her konuda motive eder, heveslendirir ve başarılı olması için tekrar tekrar denemesi gerektiğini söyleyerek cesaretlendirmekten çekinmez. Gelecek kaygısı ile düştüğünde nasıl kalkması gerektiği konusunda tecrübeleri ile öğretmeye çalışır.

 • Sözünün İkilenmesini İstemez

Özgürlüğüne düşkün o erkek gitmiş yerine evine ve çocuğuna düşkün, bir baba gelmiştir. Sabırsız bir yapısı vardır, söylediği şeylerin ikilemesini istemez. Çok sıkıldığında, ailesinin varlığı motive olmasında etkili bir güçtür.

Öncü olduğu kadar da aktif bir babadır. Onun çocuğu olmak bazı noktalarda zorlayıcı olsa da, sevilen ve her zaman  ardında bir babasının olduğunu bilerek büyürler. Kendi gibi çocuğununda pes etmeyen, cesur ve dürüst bir olması için uğraş verir. istediği şeyler olduğunda sevinir ve keyif alır. Sevdiğini sözleri ile ifade ettiği kadar, davranışları ile de gösterir.

İstediği olmadığında çabuk sinirlense de, saman alevi gibidir hemen durulur. Sinirlendiğinde sakinleşmesini beklemek en doğru davranış olacaktır. Sonra rahat rahat karşılıklı konuşabilirsiniz. Açık sözlü ve aklına geleni söyleyen biridir.

Sağlık Hayatı

Dolaşım sistemi ve özellikle topuk kısmını yönettiği için, bu bölgelerde yaşanacak rahatsızlıklarla karşılaşırlar. Uyumlu ve sakin tavırlı yapıları, çevrelerine olan yaklaşımları, insancıl ve önyargısız davranışları vardır. Havadar alanları severler, açık alan sporları ilgisini çeker. Balık tutmak, kayak yapmak, tenis oynamak tercih ettiği spor dallarıdır. Vurdulu kırdılı kapalı alanda yapılan aktivitelerden hoşlanmazlar. Sindirim sistemi, dolaşım sistemi, diş, üreme organları, kalp, boğaz ve lenf sistemini yöneten burçtur.

Sağlıklarına önem verirler, dengeli beslenir ve kendilerine bakarlar. Bunların yanında, zihinsel yetenekleri ile tedbir almak için, bir doktorla görüşerek, hastalıklardan zarar görmesini önler. Bazı kovaların sigara içme ve stresten fazla yemek yeme gibi eğilimleri onların yaşlandıklarında hasta olmasına ve kilo almalarına neden olur.

Eğlence Hayatı

Dinlenmek ve yurt içi veya yurt dışı turistik tatiller macera düşkünü ve özgür ruhlu kova burcunun hoşuna gitmeyecek ve sıkılacaktır. Onun için dev dalgalarda sörf yapmak, dalmak veya bir uzak merkezine gitmek heyecan verici olacaktır. Onlar için yeni yerleri keşfederken adrenalin dolu bir tatil yapmak eğlenceli olacaktır. Ayrıca dünya kültürlerini ve sosyal yapılarındaki değişimlerini görmek için Berlin, Çin, Hong Kong, Rusya gibi ülkelere gitmek ister. Teknolojiden uzak duramaz o yüzden her gittiği yere tabletini veya laptopunu yanında taşır. Tatil öncesi gideceği yer hakkında tüm detayları edinmek için internetten araştırır.

 • Keşfetme Tutkusu

Kapalı alanlardan fazla hoşlanmaz ve her an açık havaya ihtiyaç duyabilir. Büyük kanyon, Alaska, Kuzey kutbu ve Peru gibi doğanın ihtişamlı güzelliklerini keşfetmek ister. Tur gibi planlı programlı organizasyonlardan hoşlanmaz, kendi planını kendi yapmak ister.

Oldukça sosyal olmasına rağmen kalabalıktan hatta tatil arkadaşından bile bazen sıkılabilir. Böyle anlarda onun kendi ile yalnız bırakmalıdır. Tek başına mağazaları gezip alışveriş yapmasına, yürüyüş yaparak bir cafede dinlenme molası verebilir.

İş ve Kariyer Hayatı

Çalışırken başarılı olması için zevk aldığı işi yapmak ister. Parayla pek işi olmaz, toplumsal fayda sağlayan organizasyonlarda veya bireysel olarak uğraşmaktan keyif alır. İşinde bireysel olmak ister, kurallara bağlı belli bir hiyerarşi içinde çalışmak onu mutsuz eder ve çok fazla dayanamaz.

Aktif, mücadele yeteneği gelişmiş inandığı amacı gerçekleştirene kadar peşini bırakmayan bir burçtur. İnsan ilişkileri kuvvetli, sosyal içerikli işlerde başarı performansı yüksektir. Sabit fikirli oluşundan dolayı, çalışma arkadaşları ile problem yaşaması kaçınılmaz olur.

Başkalarına göre anormal gelmesinin en önemli sebebi çağın ilerisinde bir düşünce yapısına sahip olmasından kaynaklanır. İşinde dayatma söz konusu olmadığında yeniliğe açıktır. Teknolojiye doğuştan aşinadır ve modern dünyaya ayak uydurmakta zorlanmaz. Eğer belli bir plan dahilinde olmayı kabul ettiyse yapacağına şüpheniz olmasın.

 • Yalnız Çalışmayı Sever 

Kendi işini yapan kovanın ofisi, teknolojinin getirdiği tüm ayrıcalıklarla donatılmış, modern ve konforlu bir görünüme sahip olacaktır. Geleneksel çizginin dışında kendini rahat hissettiği bir uzay merkezini andıracaktır. Kalabalık bir ortamdan ziyade tek başına çalışmayı tercih edecektir. Araştırmayı, keşfetmeyi ve teknolojiyi seven kova iş hayatında da bilim adamı olma insanlık için bir şeyler yapacağı işlerde başarılı olacaktır. İnsanlığa gönüllü hizmet etmeyi seven hümanist yönü, maddi bir beklenti içinde olmaması, bu tarz organizasyonların içinde olmasına ve büyük bir keyif almasına sebep olur.

 • İyi Bir İş Ortağıdır

Dürüst ve sakin oluşu, herkes ile dengeli çalışmasına olanak sağlar. Mantıklı hareket ederek başarı kazansalar da, tezcanlı ve hareketli kişiliği acil durumlarda soğukkanlılığını korumamasına ve saldırgan olmasına neden olabilir. Sakinleştiğinde ortalığı zekası ile toparlama ve düzeltme becerisine sahiptir. Bu tarz durumlarda sorumluluğu diğer ortak üstlenmesi dengeyi sağlamada etkili olacaktır. O diğer işlerin üstesinden gelecek beceriye sahiptir. O anlaşmazlık ve tartışmalardan pek hoşlanmaz, sorunları iyi niyetle ve uzlaşı ile çözmek ister yoksa agresifleşebilir.

Yeniliklere kolayca uyum sağlar, ileri görüşüdür, kurulu düzeni bozmak istemez, hoşgörülüdür. Kendi fikirlerini ortaya koyup uzlaşı ile hareket etmek ister, ortak verilen karara saygı gösterir. Fikirleri uygulanabilir teknolojinin ve çağın getirdiklerine uygun yapılabilir niteliktedir.

Maddi olarak kazanmak ister fakat paraya önem vermediği için hesap kitap işine pek karışmak istemez, güvenilir biridir. İşi ileriye taşımak ve geliştirmek için para harcamaktan çekinmez. Eğer yapılacak bir harcamaya karşı çıkıyorsa, mutlaka daha iyi bir yatırım planı vardır.

İşinde duygusal bir değildir, oldukça ciddi ve soğuk görünür. Son derece saygılı davranır ve aynı hassasiyeti kendisi içinde gösterilmesini ister. Karşısındaki anlamaya çalışma ve empati yapma gibi bir yönü vardır. Dostça davranır bu nedenle de sevilen ve taktir edilen biridir. Dedikodu, sır alma verme gibi ortamları sevmek ve tasvip etmez. Heyecanlı bir yapısı yoktur. Beğendiği şeylerde bile heyecanlanmaz tepkileri sakindir.

Geleneklerine ve yasalara uygun hareket eder. Onunla çalışacak kişininde onun idealist ve ileri görüşlü olduğunu, ve hukuka uygun davranacağını bilerek çalışmalısınız, aksini ona yatıramazsınız. Ayrıca iyi bir arabulucu olsa da olayları kavramadan ön yargılı davranmaz.

Yapacağı Meslekler

 • Pilot, hostes
 • Astronot, uzay araştırmacısı, mühendis, bilim adamı, meteorolog
 • Tekniker, uçak bakım teknisyeni, uçuş kılavuzu
 • Kaşif, elektrikçi, elektronik ve mekantronik mühendisi
 • Psikolog, psikoterapist, pedagog, doktor
 • Öğrenci rehberi, öğretmen
 • Radyo televizyon spikeri veya memur
 • Radyo televizyon teknisyeni, elektrikli ev aletleri satıcısı
 • Oyuncak satıcısı
 • Bilim-kurgu roman yazarı

Koç Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Yönetici gezegeni Uranüs’ün etkisi ile özgürlüğüne düşkün olduğu kadar, hava elementinin de basit özelliklerini taşır. Reformcu, ileriyi gören, demokrat, devrimci, sıra dışı, hümanist, dışa dönük, akılcı, bilimsel, düzenli, sosyal, yardımsever, uçuk fikirlerin sahibi, dahi biridir.

 • Toplumsal Fayda Sağlamak İster

Toplum için çalışmak, fayda sağlamak, yardım etmekten keyif alır. Zekasını ve teknolojiyi kullanarak insanların yaşam standardını yükseltmek için elinden geleni yapar. Yardımları insanlara balık vermekten ziyade, balık tutmaları için gereken ortamı hazırlamaktır. Tüm insanlığın yararına hareket ederek din, dil, ırk ayrımı yapmaz. Herkesin aynı imkanlardan faydalanmasını ister, kardeşliğe ve dostluğa önem verir, tamamen ön yargısız biridir . Aynı amaca hizmet eden, grup, dernek, vakıf ve yardım kuruluşlarının içinde gönüllü yer alır. Statü ve kariyer peşinde olmaktan ziyade özgürce hareket etmek ister. Modern görüşünün rağmen herkesten farklı olmak ister. Sabit fikirli ve inatçı yerine göre isyankar ve asi biri olabilir.

 • Kişiliğini Gizlemeyi Becerir

Sosyal hayatın içinde dışa dönük biri olmasına rağmen, bireysel ve bağımsız hareket ister. Bu yönü ile kimseye ödün vermez. Arkadaşlığa ve dostluğa önem verir, bir ömür sürmesini ister. Fakat arada mesafe bırakarak, seviyesini korur, özgürlüğünü kısıtlamak isteyen kim olursa olsun ilişkisini kesip atar. Onunla yakın temasa geçmek zordur. İnsanlarla arasına bir perde çeker ve kişiliğini gizlemekte de oldukça ustadır.

Aşkta tensel zevklerden ziyade, kafa yapısına bakar. Onun için aşk öncelikle dostluktan geçer, paylaşımları ve düşünceleri paylaştıkça bağlanacak fakat sahiplenmek istemeyecektir. Kıskanç biri değildir, evlense bile özgürlüğünün kısıtlanmasını istemeyecektir.

 • Parlak Fikirlerin Adamı

Akıllı olduğu kadar, keskin zekası ve parlak fikirlerin adamı olması teknoloji, bilim, felsefe konuları ile birleştiğinde devrimler yaratabilir. Yenilikçi ve yarıcı fikirleri ile başkalarını peşinden sürükleyerek yönlendirebilir, kalıpları kırarak, yeni bir düzen bile getirebilir. Reformcudur, tutucu ve geleneksel bağları ile geçmişin kurallarını taşıyan düzen yerine, geleceğe odaklı olmak ister. Bu nedenle bilim konusunda başarılı olmak için elinden geleni yapmaya çalışır. İyi bir politikacı, yüksek teknoloji, bilgisayar, uzay bilimleri,  doğa bilimleri gibi alanlar ilgisini çeken mesleklerdir.

 • Sosyal Açıdan Çok Yönlü

Kendi yalnız kalmayı seven ve tekil yaşayan biri olmasına rağmen, yaşamın her kesiminden kişi ve gruplarla yakından ilgilidir. Kişilerden ziyade olaylarla ve eylemlerle ilgilidir. Fakat ilginç kişileri tanımak içinde ayrıca bir çaba sarf eder. Sosyal hayatında sıradan ve çok yönlü herkesle iyi ilişkiler kurar.

Koç Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Dik kafalı, inatçı, anlaşılması yerine göre zor biridir. Kendi iç yüzünü kimseye göstermek istemez. Sabit görüşlü, geleneklere karşı, uyumsuz biridir.

 • Neyin Doğru Olduğunu Bildiklerine İnanırlar

Uranüs’ün olduğu yörüngenin içinde yuvarlanıp durması, diğer gezegenlerden tamamen farklı çalıştığı için hayata farklı bir bakış açısından bakarlar. Sabit olduğu için, hiç kimse bu bakış açısının doğruluğundan emin olamaz. Bu tarz insanlarla tartışmaya girmek tamamen hayal kırıklığı olacağı gibi, bakış açılarını değiştirmekte pek mümkün olmayacaktır. Kendi iradeleri ve hissetme kavramlarındaki eksiklik, fotoğrafın tamamını görmesine engel olur.

 • Empati Yoksun Olabilir

Öfkelendiğinde açığa çıkan karanlık yüzü kadar başkalarının duyguları ve davranışları ile de empati kuramaması zalim biri görünmesine neden olabilir. Fakat bu durum onun tartışmalı anlarda ortaya çıkarttığı bir yüzdür. Yoksa canlılık için uğraş veren biri ancak onları anlaması ile mümkün olabilir.

 • Sıra Dışı Ulaşılmaz

Yenilik tutkunu, sıra dışı, isyankar, sorumsuz, duygu yoksunu, kral çıplak demeye cesaret eder, içinde bulunulanın dışında da bir hayat olduğunun düşünülmesini ister. Ailesini bile çiğneyecek kadar özgürlüğüne düşkündür. Ruhsal olarak kimse ile iletişim kurmak istemez, ulaşılmaz olmak ister. Kafasında çıkmaza girdiğinde ortadan kaybolur ve sonra hiçbir şey olmamış gibi geri döner.

 • Kompleksli

Değişime açık biri değildir, kompleksli ve görgüsüz biridir. Özentisiz olduğu için sıradan biridir. Kompleksli tavırları ile çevresindeki herkese illallah dedirtir. Hatıralarına önem verir ve biriktirir. Yıllar sonra gördüğünde de efkarlanır ve geçmişi yad eder. Potansiyelini zor işlerde kullanmak istemez, her zaman kolaya kaçar. Yemekle arası oldukça iyidir. Obez olma ihtimali yüksek kişilerdir.

 • Sulu Gözlü

Duygularını göstermeyi sevmezler, ağır abi rolünde görünse de oldukça sulu gözlü kişilerdir. Muhabbet etmek ve zaman geçirmek için iyi bir arkadaş olsalar da, dertlerinizi, sorunlarınızı paylaşacağınız biri değildir.

Menfaatleri için gerektiğinde yalan söylemekten kaçınmaz, fakat yalan söylemeyi de beceremez eline yüzüne bulaştırır. İnsanların arkasından konuşur dedikoduyu çok sever, çıkarcıdır, kendini aşırı önemser.

 • Kontrolsüz Öfkelenebilir

Sakin bir yapısı olmasına rağmen kendine yapılan bir hata veya incinmesi durumunda sinirlerine hakim olamayabilir. Herkesin şok olacağı bu tavrı ile telafi edilmeyecek kadar öfkesine yenik düşer. Bağıra bağıra içinden geldiğince ve öfke ile bağırır. İçinde biriktirdiği ve o güne kadar konuşmadığı ne varsa her şeyi ortaya döker.

Koç Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

 • Hediye Seçmek Zor mu?

Bir erkeğe hediye almak, seçenekler açısından bakıldığında kadınlara oranla daha zor olmakta. Özellikle kova erkeğine hediye almak daha da zordur. Arkadaş, baba, eş, sevgili gibi ilişki durumuna göre hediye alma seçenekleri de değişiklik gösterecektir.

Beğenmediği bir hediye için fikrini rahatlıkla söyleyerek, gönderme yollu eleştiri yapmaktan çekinmeyecektir. Bunun önüne geçmek ve hediyenin onun bir ihtiyacını karşılaması için değişim kartlı hediyeler yerinde bir davranış olacaktır.

Tanımadığınız bir kova erkeğine hediye almak ise işinizi bir nebze daha zorlaştıracaktır. Bunun için hediye seçeneklerimiz size yol gösterici olacaktır. Hediye seçimi yaparken farklı olan her şey ona alınabilir. Teknolojiye olan düşkünlüğü nedeni ile elektrik ve elektronik olan her şey ona hediye olarak alınabilir. Özel günlere fazla değer vermez. Özellikle yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günler, kendini mecbur hissetmesine neden olduğu için değer vermediği günler içinde yer alır. Kendi için özel kişilere her zaman hediye alma ve verme konusunda oldukça dikkatli ve seçicidir.

 • Fotoğraf Makinesi

Elinin altında bulunduracağı basit bir fotoğraf makinesi almak onu çok mutlu edecek, güzel bir hediye seçeneğidir. Teknolojik aletler hediye noktasında alternatif olacağından seçeneklerini bu noktada denemenizde fayda vardır.

 • Çiftlere Özel Saat

Giyimine olduğu kadar tamamlayıcı aksesuarlara da oldukça önem veren biridir. Bu açıdan saat hediye alabilir, alt kısmına istediğiniz bir cümleyi ya da isminizi yazdırarak, şık ve hatırası kalabilecek güzel bir hediye olabilir. Çiftlere özel kombin saat seçenekleri birlikte takmak için alternatif bir seçenek olacaktır.

 • Lens Görünümlü Termos Kupa

Farklı görünen ve onun kişiliğine uygun hediyeler arıyorsanız bu termos size basit gibi görünse de oldukça şık ve kişiye özel kupalar kova erkeğinin hoşuna gideceği gibi, bilgisayar karşısında kahvesini sıcak sıcak yudumlamaktan keyif alacaktır.

Piyasada birçok lens görünümünde termos kupa mevcut. Çeşitlerine işlevlerine ve kalitesine göre farklılıklar gösteren termos kupalar, kova erkeğinin evde, arabada ve her gittiği yerde rahatlıkla kullanabileceği, fırsat bulup bir türlü alamadığı bir ihtiyacını karşılamış olacaksınız.

 • Ofis Malzemesi

Çalışkan olan kovalar sosyal hayatının dışındaki zamanının çoğunu, özellikle kendi ofisinde çalışıyorsa orada geçirir.  Hediye seçimi yaparken bunu göz önüne alarak ona göre hediye seçimi yapabilirsiniz. Ofisini biliyor ve eksik gördüğünüz bir ofis malzemesi veya masa üstü şık bir lamba, çay kahve makinesi, masaüstü bilgisayar gibi dünya gibi hediyeler onun için uygun olacaktır.

 • Kıyafet

Özel günler dışında hediye almayı da hediye vermeyi de seven ve mutlu olan kova erkeği için, her türlü hediye alabilirsiniz.  Onu iyi tanımıyorsanız beğenmeme ihtimaline karşı yeter ki içinde değişim kartı olsun. Giyim konusunda bir hediye tercih ediyorsanız, ihtiyacı olan ve stiline uygun bir kıyafet hediye alabilirsiniz.

Gömlek üzerine giyebileceği bir kazak, ceketi ile kombinleyeceği bir pantolon, giyim tercihine uygun bir seçenek olabilir.

Sevdiği ve çoğu zaman kullandığı renklere uygun şık bir şapka ve atkı takımı, boynuna saracağı bir şal, hediye seçeneğiniz içinde yer alabilir.

Kendine has dikkat çeken bir giyim tarz sahibidir, ayakkabı konusunda oldukça seçici ve hassastır. Bu noktada tercihleri konusunda bilgi sahibi iseniz bir ayakkabı onu mutlu edecek güzel bir hediye olacaktır.

Kıyafetine göre çoğu zaman klasik şık ve rahat ayakkabı giyseler de, spor ayakkabı ve sandalet de ona hitap eden ayakkabı seçenekleri içinde yer alır.

Günlük kullanım için rahatça giyebileceği sneaker tarzı bir ayakkabıda onun için uygun bir hediye olacaktır.

 • Araba Aksesuarları

Araba konusunda kova erkekleri oldukça hassas ve titizdirler. Zamanında bakımlarını yaptırıp, iç dış araba temizliğine de özen gösterirler. Bu kadar önem verdikleri arabaları için uygun bir aksesuar onun mutlu olması için yerinde bir hediye seçeneği olacaktır.

Araba kokusu, telefon tutacağı, yol bilgisayarı, bardaklık, mini buzdolabı, koltuk kılıfı, paspas gibi seçeneklerle arabasını daha konforlu ve renkli bir hale getirmesine yardımcı olabilirsiniz.

 • Teknoloji Hayranı

Hayatının en önemli parçalarından biri teknolojidir. Son teknolojiyi yakından takip eder, hatta bilgisayarı olmadan dışarı bile çıkmak istemez. Ona hediye alırken bunu göz önünde almanız doğru tercih yapmanızda etkili olacaktır. Laptop, kulaklık, ses sistemi, dev ekran televizyon, akıllı saat hediye tercihleri içinde yer alır.

 • Bilgisayar Oyunları

Sosyal hayatında bir cafede oturmuş arkadaşları ile playstation oynarken onu görmeniz mümkündür. Hem eğlenmek hem yeni ortamları keşfetmek hem de o ortamın insanlara kattığı enerjiyi hissetmek için burada bulunur. Tabi teknolojiye olan düşkünlüğünü saymazsak. Bu yönünü bilen herkes, yeni sürüm bir bilgisayar oyunu, bilgisayar için speaker, yıldızları ve gökyüzünü seyredebileceği bir teleskop, bilim kurgu film DVD lerinin yer aldığı teknolojik ve elektronik mağazaları gezmeniz size fikir verecektir.

 • Kişiye Özel USB

Teknolojiyi yakından takip etmesi, her an yanından ayırmadığı telefonu için yeterli depolama alanı açmasına yardımcı olmak iyi bir düşünce olabilir. Her an yanında taşıyabileceği farklı tarzda bir USB, güzel bir hediye olacaktır. Renk tercihi ve ismine özel, piyasada farklı dizayn edilmiş USB’ler onu mutlu edecektir.

 • İsme Özel Aksesuarlar

Kova burcu erkeği kendini özel hisseden yapısı, farklı olma isteği, farklı giyim tarzları ve aksesuarları ile dikkatleri çeker. Bu konuda ona uygun kol saati, çakmak, anahtarlık, kemer gibi ismi yazılı kendini özel hissettirecek aksesuarlar seçebilirsiniz. Seçeceğiniz hediyenin markalı olup olmaması çok önemli değildir. Önemli olan sıra dışı ve giyim tarzına uygun olması onun heyecanlanmasına neden olacaktır.

 • Takılar ve Dövme 

Vücudunun birçok yerinde dövme bulunma ihtimali var. Onun asi ruhunu bu dövmeler oldukça net ifade edecektir. Asıl amacı dikkat çekmekten ziyade, herkesten farklı bir bakış açısının kendince gösterge şeklidir. Ona çok istediği bir dövmeyi yaptırmak için randevu almanız müthiş sevinmesine neden olacaktır. Ayrıca kulak burun gibi vücudunun belli yerlerine taktıkları halkalar, piersingler küpeler kolyeler, bileklikler oldukça ilgisini çeken takılardır. Kendi ile bütünleşen bir takı hediye alarak her zaman varlığınızı hissetmesine sebep olabilirsiniz.

 • Taşınabilir Şarj Aleti

Teknolojiye ve elektronik aletlere olan doğuştan meraklı oluşu için tercih edilecek başka bir hediye seçeneği de powerbank olacaktır. Dışarıda yaşanan en büyük problemlerden biride ansızın biten şarjlardır. Bu durum kova erkeğini çileden çıkartmaya yetecektir. Bunun için ona alınabilecek en güzel hediyelerden biride kapasitesi büyük ve isminin yazılı olduğu bir powerbanktır.

Koç Burcu Erkeği Hangi Burçlarla Anlaşır?

Kişinin burç analizi yapılırken, doğum anını etkileyen bazı faktörler vardır. Bunların başında doğduğu yerin enlem ve boylamları, tam doğum saatine göre hangi burçlarla etkileşim içinde bulunduğu gibi, astrolojik açıdan da tabiat uyumu, gezegen uyumu, karşıtlık uyumu gibi temel kriterlerde vardır. Doğduğu yerin önemi, örf adet gibi yetişme tarzınızı etkileyecek çevresel faktörler. Bu diğer burçlar içinde önemli bir kriter olduğu için gerçek hayatta burçlara göre asla olmaz, zıt kutuplar dense bile birlikte uyum yakalamaları söz konusu olabilir. Burç uyumu dendiğinde sadece aşk uyumu akla gelse de aile, iş ortaklığı, sosyal ilişkiler gibi uyum gerektiren her şeyi kapsar.

Ayrıca burçların yükselen burç uyumu da, uyum analizi yapılırken göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Fakat burada bahsedilecek uyumlar genel özellikleri ele alınarak ifade edileceğini de bilmekte fayda var.

Oğlak

Kova erkeğini en çok zorlayan ve kısıtlanmış hissetmesine neden olan ilişkiyi oğlak kadınları ile yaşar. Oğlak burcu kuralcı olduğu kadarda hırslı biridir. Kurallarına herkesin uymasını ister bu tutum yüzünden kova erkeği kendini sınırlandırılmış hisseder. Oğlak burcunun geçmişten kopamayan yönü de, gelecek için hedefleri ve idealleri olan kova için oldukça büyük bir sorun teşkil eder. Aralarından en azından birinin alttan alması için kişisel özelliklerini görmezden gelmesi gerekir. Yoksa bu ikili için aşk imkansız olacaktır.

Hayat felsefeleri ve kişisel özellikleri gereği bir araya gelmeleri dünyayı birbirlerine zindan ederler. Bu nedenle birlikte uyumu yakalamaları zor gibi görünse de, aralarındaki zıtlıklar tutkulu bir ilişkinin başlamasına neden olabilir. Önemli olan ilişkinin devam edip etmeyeceğidir. Her iki burç arkadaş olarak uyumlu hareket etseler de, iş ve aşk hayatlarında oldukça zorlu bir sınavdan geçmek zorunda kalacaklardır.

Büyük aşklar kavgayla başlar misali oğlak kadınının kova erkeği ile olan kızgınlığı aralarında bir bağ oluşmasına neden olacaktır. Kova gibi oğlağın egosu yüksek değildir. Onun egolu tavırlarına olan kızgınlığı kovanın onu daha yakından tanımak istemesine ve tanıdıkça içine çekilmesine neden olabilir. Çünkü oğlak kadını da keşfedilecek çok farklı yönlere sahiptir.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Oğlak Kadını Uyumu

Koç

İlişikleri güzel giderken birden tersine dönen ve herkesi şaşkına çeviren burçlardır. Yakın görünen enerjik halleri, hayata bakış açıları ile uyumlu görünmelerine rağmen, özdeki farklılıkları nedeni ile sağ gösterip sol vuran ve ilişkileri için fikir beyan edilemeyen burçlardır.

İlk başlarda kova erkeği, koç kadınının enerjik ve hayat dolu, girişken ve yeniliklere açık tavırlarından etkilenir. Hatta onun bu bitmek bilmeyen enerjisinden de beslenir. Zaman içinde bu kadar enerjiyi kaldıramayan kova erkeği, partnerine ayak uydurmakta zorlanmaya ve ilişkide uyum sorunlarının başlamasına neden olur.

Çiftin yakaladıkları uyum, ilişkilerinin yüzde ellisini oluşturmakta, geriye kalan yüzde elli ise tamamen şansa kalıyor. İkisi de birbirleri için mücadele etmeye ve kendilerinden tavizler vererek bazı şeyleri tolere etmeye çalışırsa ilişki devam etmesi muhtemel. Yoksa bıkkınlık, yorgunluk ve ayak uydurmada yaşanan isteksizlik, kovanın kendini çekmesine neden olur. Koç kadını bu durumu hissedip, dikkatli ve akıllı bir şekilde yönetirse aralarındaki uyum farklılığı da ortadan kalkacaktır.

Hayatı kısıtlamaktan yana olmayan kova erkeği, aşık olduğunda kıskançlık yapma ihtimali söz konusu. Özellikle özgürlüğüne oldukça düşkün koç kadını bundan nasibini alacaktır. Ancak karşılıklı istekler ve beklentilerine cevap aldıklarında bu durum asgari boyutta çekilebilir. Özellikle ten uyumu konusunda oldukça heyecan arayışı ve dolu dolu bir gece arzusu koç kadınının özgürlük isteğini bastırarak, kovanın nefes alma isteğini tolere edecektir. Kova ona karşı istekli ve ten uyumunun mükemmel olması isteğini yerine getirdiğinde eşine ve evine bağlı bir kadın olarak kova erkeğini mutlu etmek isteyecektir.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Koç Kadını Uyumu

Terazi

Hayattan zevk almayı bilen ve rahatlıkla iletişim kurup anlaşabilen iki burçtur. Sorun yaşamayı sevmeyen terazinin denge isteği, sosyal hayatına önem veren partneri ile birleştiğinde, dengeli, aktif ve keyifli bir uyum yakalayarak, aralarındaki bağ zaman içinde güçlenerek şekil alacaktır.

Terazi kadınının, dengeleme konusundaki üstün yeteneği, partnerini tanıdıkça aralarında gerçek bir uyumun oluşmasında etkili olacaktır. İlişki içinde sorun yaşamak ve tartışmaktan hoşlanmayan kova erkeğini, kıvrak zekası ile hemen yatıştırıp sorunun büyümesini engelleyecektir. Hayattan zevk alma ve birlikte hareket etme noktasında harika bir uyum yakalasalar da, aralarındaki tek sorun kova erkeğinin tutku konusunda biraz eksik kalması olacaktır. Fakat aşkları bununda üstesinden gelerek uzun soluklu ve mutlu bir birliktelik yaşayacaklardır.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Terazi Kadını Uyumu

Aslan

Hayata hükmeden aslan kadını için, özgürlüğüne düşkün kova erkeğini kendine hükmetmesi oldukça zor olacaktır. Genel özellikleri ve hayata bakış açıları arasındaki farklılıklar ikilinin bir araya gelmesi için yeterli niteliklere sahip değildir. İlk planda benzerlik gösterseler de ilerleyen zamanlarda bu durum değişecektir.

Karşıt burçlar olmasının sağladığı çekim ile ilk başta birbirlerinden etkilenecek olmaları aralarındaki bu çekimin devam edeceği anlamına gelmez. Hatta birçok çekim başladığı gibi bitiş de gösterir. Her iki burçta kendilerinden taviz vermek istemeyeceği için uyumu yakalama şansları da zorlaşacaktır.

Kova kadar aslan içinde hayatın merkezinde olmak önemli bir detaydır. Aslan kadını göründüğünün aksine neşeli ve enerjik yapısı, kovanın dikkatini çekecek olsa da, devam etmesi için uygun zemine sahip değiller. Ancak kova erkeği, partneri için fedakarlık yapıp, onu bir şekilde merkezde tutmayı başarırsa ancak, uzun soluklu bir ilişki yaşamaları söz konusu olur.

Aslan ile neşeli, heyecanlı ve romantik bir ilişkiye başlayacaktır. Her ikisininde hareketli ve dışa dönük olması, bir araya gelerek keyifli vakit geçirmelerine sebep olacaktır. İkili her ne kadar zıt kutuplar olmasına rağmen uyum konusunda evrenden torpilliler.

Zıt karekterlerin birbirlerini çektiğini doğrulayan örnek bir ikilidir. Lüks olduğu kadar bakımlı ve zevkli görüntüsü, kendine olan güveni, tatlı dili, etkileyici sohbeti ve eğlenceli yaşamı kova erkeğini etkileyerek, aslan kadınının çekimi altına girmesine sebep olacaktır. İlk görüşten itibaren ikili eğlenceli olduğu kadar keyifli zaman da geçirerek birbirlerini daha yakından tanımaya çalışacaklardır. Birlikte iken gelecek için olumlu sinyaller veren çift yakaladıkları uyumu, ilerleyen zamanlarda da sürdürebilirlerse, istedikleri mutluluğu yakalayacaklardır.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Aslan Kadını Uyumu

Boğa

Burçlar arasında hayata bakış açıları dikkate alındığında anlaşmaları oldukça zor ve mümkün görünmeyen ama bir araya gelirlerse de birbirlerinden kolay kolay vazgeçmek istemeyecek burçlardır. Her iki burcunda kırmızı çizgileri, olmazsa olmaz dedikleri yaşamsal kriterleri var.

Boğa sabit, geleneklerine bağlı, evcimen, sakin, rahatına düşkün, gelecek güvencesi isteyen, hayatı akışında yaşamaktan çekinen garantici biri iken, kova özgür, yenilikçi, anı yaşayan, ilerici yapısı ile tamamen zıt oluşları, fikir çatışması ile bir araya gelmelerini zorlaştıracaktır.

Aralarından biri baskın çıkıp, diğeri kendini geri plana atarsa ilişki yaşamaları ve ortak bir noktada hareket edip ilişkilerinde uyumu yakalayabilirler. Fakat zaman içinde aralarında değiştirme ve fikir çatışması kendini göstermeye başladığında yıpratıcı ve zorlu bir ilişki halini alması kaçınılmaz olacaktır. Bu ilişkiyi yürütmenin tek yolu biri diğerine göre hareket etmeyi kabul etmesi ile mümkün olur. Ayakları yere sağlam basan boğa kadını, kova erkeğini kendine hayran bırakmayı becererek, ilişkilerinde aceleci davranmayıp zaman içinde sorunları tolere eder ve kova hayranlığını aşka dönüştürebilirse, bağlılık konusunda boğaya gereken güveni verecektir.

Her iki burçta analitik düşünerek, mantıklarını devreye sokma konusunda beceriklidir. Kovanın evcimen olmaması, sosyal hayatında istediği gibi yaşaması konusunda ikili bir sorun çıkartmayacak, kendi yaşam alanlarına saygı göstereceklerdir. Ayrı ayrı zaman geçirme konusunda kova, boğa kadınına bir hata yapmadığı ve sadakatini sorgulatmak zorunda bırakmadığı müddetçe bu ilişki uzun yıllar sürebilir.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Boğa Kadını Uyumu

Başak

Çiftin arasında sevgi ve aşk konusu mantığın ötesine geçmeyerek, aralarında sevgi uyumu yakalamaları oldukça zordur. Mantık çerçevesinde uyum yakalasalar bile bu durumun aşka dönüşmesi farklı zevklere ve bakış açısına sahip oldukları için imkansız gibi görüyor. Başak kadınının çalışkan yapısı ile partnerinin pratik zekası bir araya gelince kazançlı bir iş ortaklığı ortaya çıkabilir. Fakat bu ortaklıkta bile başak kadınının, kovanın yaşam alanına müdahale etmemesi ile yürüyebilir. Zaten pamuk ipliğine bağlı bir şekilde yürüyen bu ilişki, özel bir arkadaşlığa dönüşse bile ikili arasında bir çok sorunun yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Sabit bir burç olan başak kadını, oldukça çalışkan, düzen konusunda oldukça hassas, mantıklı ve zevk sahibi biridir. Uçarı ve özgürlüğüne düşkün kova erkeği ile farklı zevklere sahip olmaları ikilinin ilişki uyumunda oldukça yıpratıcı olacaktır. İlişkiyi devam ettirmek için çok fazla taviz vermek ve dikkatli adımlar atmak gerekecektir. Bu da ikilinin belli bir süre sonra patlamasına ve geriye dönüşü olmayan bir hal alır.

Farklı zevklere sahip olmalarına rağmen ikili birlikte iken oldukça keyifli ve eğlenceli zaman geçirebilirler. Fakat bu durum onların uyumlu bir aşk hayatı yaşayacakları anlamına da gelmiyor. Eğer bir şekilde o çekimi yakalayıp ikili ilişkilerini yürütmeye karar verirlerse bunda başak kadınının parmağı olacaktır. Her ikisininde mantıksal yaklaşıma sahip olması, başak kadınının sakin ve kararlı tavırları kova erkeğini elde etme isteğini kamçılayarak, elinden gelen her şeyi yapmasına sebep olacaktır. Bu konuda kova erkeğinin kalbine giden yolu bularak hareket etmesi, onu etkileyerek ilişkide uyumu yakalamaları da mümkün olacaktır. Fakat elde etmekten ziyade ilişkiyi sürdürmek ve uzun soluklu bir birlikteliğe dönüştürmekte başak kadınına oldukça fazla iş düşüyor.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Başak Kadını Uyumu

Yay

En iyi anlaşacağı burçlar içinde ortak noktaları özgürlükleri olan yay gelir. Yay burcu ile mental olarak birbirlerini besleyip geliştirecek, heyecan verici aktivitelerde mutlu olacaklardır. Yay burcu kadını iyimser, ileri görüşlü ve sıradışı bir hayat sürdürmeye açık kişilerdir. İdealist ve farklı inançlara sahip olması, öngörülmez davranışları ile kovanın tuhaflıklarını ve asi ruhunu kabul ederek onunla uyum sağlayabilen nazik ruhlu kadınlardır. Birbirlerinin en iyi arkadaşı olup, iki gün görüşüp sonra kendi yollarına giderek, yıllarca arkadaş adı altından ilişkilerini sürdürebilirler.

Aynı frekansta olmaları çoğu zaman iyi anlaşacakları anlamına gelmesin. İlişkiyi yürütmek için zaman zaman zorlandıkları ve sorun yaşamaları da söz konusudur. Özellikle her ikisininde özgürlükçü ve açık sözlü oluşları güven konusunda başlarına iş açacaktır. Fakat kova erkeği bu konuda gerekli güven ve sadakati yay kadınına gösterebilirlerse, aralarındaki bağlanma sorununu çözerek mutlu bir şekilde yaşamaları kaçınılmaz olacaktır.

Aralarındaki çekime sebep olan yay kadınının sıradışı ve özgürlüğüne olan düşkünlüğü birbirlerini anlamalarına ve birbirlerini kısıtlama getirmeden hareket etmelerine sebep olacaktır. Fakat başta da belirttiğimiz gibi bu durum bağlanmalarına ve güven konusunda sorun yaşamalarına da sebep olacaktır. Ayrıca kova erkeği yerine göre oldukça çalışkan ve tuttuğunu koparan işinde başarılı biri iken, yay hayatı daha çok tiye alan ve hırsları konusunda zayıf karaktere sahip olması, birbirlerini tamamlamada zorlanmalarına sebep olacaktır. Kovanın bir kadında istediği ayakları yere basan ve özgüveni konusunda kendi ile yarış eden biridir. Yay kadınında eksik olan bu özgüven, partnerinin desteği ile bulabilir. Fakat bunun için yay kadınını, partnerinin özüne inerek onun iç dünyasını keşfetmesi gerekir. Çünkü kova erkeği iç dünyasında saklı tuttuğu ve kimseye göstermediği, ancak kalbini açtığı kişilerle paylaştığı bilge bir kişiliğe sahiptir.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Yay Kadını Uyumu

İkizler

Sosyal ağlarını geliştirmek ve arkadaş çevresi edinmek için ilişkilerini iyi tutan, okumayı, sinema izlemeyi seven, her konuda bir nebze bilgisi olan meraklı ve araştırmacı ikizler, her anı dolu dolu yaşamayı ister. Duygusal ve sakin yapıdaki burçlarla anlaşması zor olan ikizler, kendi gibi sosyal bir burç olan kova ile iyi anlaşarak, bilgi anlamında da ortak noktada buluşup kova ile saatlerce sohbet ederek keyifli zaman geçirebilirler.

Kova burcu özgürlüğüne düşkün ve ayakları üzerinde durma konusunda da oldukça başarılı olması onun uzun yıllar bekar kalmasına neden olur. Bu durumu kendine pek dert edinmeyen kova aklında yarattığı profile uygun biri olmadıkça ciddi bir ilişkinin içinde de olmak istemez. İkizler kadını içinde aynı durum söz konusudur.

İkizler burcunun aşık olması için, kafasında ona karşı koyamadığı bir çekim gücünün olması gerekir. Kova erkeği buradan yola çıkarak partnerini etkilemeyi ve onu kendine çekmeyi başarırsa ikilinin bir araya gelmesine neden olacaktır. Fakat bu ilişkinin ne kadar süreceği, uzun soluklu olup olmayacağını ancak zaman içinde ikilinin tavırları ve aşklarına ne kadar sahip çıkmak istedikleri karar verecektir.

İlişkilerinde birbirlerini sıkmadan ve kendi yaşam alanlarına müdahil olmadan, sevdikleri ve istedikleri kişilerle görüşmeleri ilişkinin seyrini belirleyecektir. Çünkü her ikisi de hayatlarının kısıtlanmasını istemezler.

Farklılıklar olsa bile genel olarak aynı karakter özellikleri sergileyen iki burç birbirlerini anlama ve anlayış gösterme konusunda mutluluğu yakalayabilirler. Hatta kusursuz bir ilişkinin örneğini bile sergileyerek herkese örnek olabilirler. Hatta kısa süreli bir ilişki yaşayıp ayrılsalar bile, birbirlerini tamamlamış oldukları için birbirlerini asla unutamazlar.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği İkizler Kadını Uyumu

Yengeç

Sıra dışı kova erkeği, barışçıl yengeç için zorlayıcı olabilir. Stresli bir ortam ve asi tavırlı kova karşısında kendini güvende hissedemeyen yengeç empati kurmakta zorlanacaktır. Sevgi anlayışları farklı olsa da, ilişkilerini yürütmek için çaba sarf ederler. Kova yengecin yaklaşımını ve zorluklara karşı istikrarlı ve sevgi dolu yönünü görecektir. Yengeç, partnerinin içine çekilerek, hiç bu kadar özgür olmadığının farkına varacak ve bağları kuvvetlendiğinde gitmek ikisi içinde zor olacaktır.

Yengeç kadının evcimen ve anaç yönü, güven konusunda kova erkeğini cezbetse bile onun özgürlüğüne düşkün ve değişken olması, duygusal açıdan da, gerekli tutkuyu sağlayamaması yengeç kadınının çoğu zaman hayal kırıklığına uğramasına ve üzülmesine neden olacaktır. Onun duygusallığını gereksiz gören, analitik düşünen kova erkeği ile çoğu zaman mutlu olmayacak, duygu eksikliği ile ilişkileri stresli anlara neden olacağı için ayrılacaklardır. Fakat aralarındaki bağ bakış açıları nedeni ile her zaman güçlü olacaktır.

Aşk hayatında başarılı olamasalar da her ikisinin de öğrenmeye açık ve uzak yolculuklara seyahat ederek mutlu olmaları, birlikte eğlenerek keyifli zaman geçirmeleri, onların mükemmel bir arkadaş, hatta kova erkeğinin hayatında yer alan sayılı dostlarından biri olmasına neden olacaktır.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Yengeç Kadını Uyumu

Akrep

Akrep sınırsız tabuları yıkmış, ten uyumundaki özgürlüğün sembolüdür. Duygu ve bilginin birleşiminin bir göstergesidir ve güçlü cazibesi ile birleştiği için, bu ikili birbirlerine bağlanırlar. Ayrıldıklarında da birbirlerinden nefret ederler.

Duygu ve düşünce dengesini ikili arasında kurmak zordur. Kova akrebin istediği sahiplenme ve duygusallıktan kurtulmak ister. İlişkilerindeki en zayıf nokta aralarındaki saygıdır. Aralarında duygusal bir bağın olmasının sebebi ise kovanın karmaşık ve saplantılı duygusallığı olabilir.

Hayatlarında doğru kişiyi bulma eğilimleri, sorunsuz başlayan ve yakaladıkları kısa süreli uyum ile bu o kişi olabilir demelerine neden olacaktır. İlişkileri zaman alıp ilerledikçe, sorunlarda yavaş yavaş su üstüne çıkmaya başlayacaktır. Her ikisinin hayata bakış açılarının farklı olması, bu sorunların temel sebebi olup, işin içinden çıkılmaz bir hale dönüşmesine birbirlerini yıpratmalarına neden olacaktır.

Akrep kadını kıskançlığı kadar, acımasız ve sürekli değişim gösteren yapıya sahip olması, kova erkeğinin tereddüt etmesine ve kendini güvende hissetmemesine neden olabilir. Akrep kadınının talepkar tavırları ve egosunun yüksek olması ilişkilerinde bazı şeyleri gölge düşürebilir. Aynı şekilde partnerinin de özgüveni tavan yaparak, ego çatışması içinde girdiklerinde kova erkeği kaçmayı tercih edecektir.

Akrep kadını tutkularını ve duygusallığını partneri gibi içinde yaşar. Ancak güvendiği kişiye içini açar ve duygularını ifade eder. Bu nedenle kova erkeği partnerinin öncelikle güvenini kazanması gerekir ki sadakatini sorgulamak zorunda kalmasın. Sadakat ve güven konusunu aşan çift, diğer yaşanan olumsuzluklara rağmen birbirlerinden vazgeçmemeleri, büyük ihtimalle aşka düşmüş olmalarından ve aralarındaki bağında güçlü ve sağlam bir temele dayanmasından kaynaklanır. Aralarındaki bağ aşk dahi olsa, yaşanacak olaylar ve sorunlar karşısında, ilişkinin seyrini ise zaman belirleyecektir.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Akrep Kadını Uyumu

Kova

Arada bir kaçmaları ikisi için iyi bir yol olabilir. Özgürlük duygusu ikisinin yakınlaşması için bile yeterli gelmeyecektir. Her ikisi de daha fazla sevebilecekleri ve umursamayacakları başka birine ihtiyaç duyacaklardır.

Arasında ilginç bir bağ var gibi birbirlerini sessizce zihinsel olarak anlarlar. İlişkilerini özgürlük ve güven temeli üzerine inşa etmek isterler ve ilişkilerini devan ettirebilirlerse, inançlarına karşı olacaklardır. Entelektüel anlamdaki sorunları ise egoları yüzünden güç gösterisine dönüşecektir.

Kova duygularını gizlemeyi beceren duygusuz biri değildir. Romantik olmasa da, aralarında bir ilişki söz konusu olduğunda, birbirleri için çok şey hissedebilirler. Yapıları ve gerçek sevgiyi aramalarından dolayı ikilinin arkadaş olarak kalmaları daha doğru bir tercih olacaktır.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Kova Kadını Uyumu

Balık

Biri romantik, diğeri aşkını arayan bir seyyah, kendilerini arındıracak bir yol arıyorlar. İlk bakışta olmaz denen bu ikilide balık fazla bağlanmazsa mesafeyi korumayı başarabilirse ten uyumları şaşkınlık yaratabilir.

Koşulsuz güven hissetmeleri için iç yüzlerini görmeye ihtiyaç duyarlar. Kovanın göstermekten kaçındığı yüzünü hissettiğinde o da yüzeye çıkarak gerçekleri söylemekten çekinmeyecektir ve bağlanmaktan korkup kaçmayacaktır.

Birlikte çok eğlenmelerine rağmen her zaman derinlerde yüzmüyorlar tabi, konulara yaklaşımları ve bakış açılarını göstererek, felsefi bir savaşın içine girerler. Bu tartışmada balık kendilerini kötü hissedecek ve inançları çalışacak.

Balıklar hayallerindeki ilişkiye sahip olabilmek için çok çaba harcar ve bu durum yorucu olabilir. Kovanın uzaklığı ise onda hayal kırıklığına yol açacaktır. İnisiyatif kovadan gelirse, birbirlerine güvenli ve duygusal bir ortam yaratabilirler. Fakat kova için özgürlüğü ağır basacaktır.

>>> İLGİLİ: Kova Erkeği Balık Kadını Uyumu

Koç Burcu Erkeği Hangi Burçla Evlenmeli?

Bir kadının etkilemeyi ve başını döndürmeyi iyi becerir. Ağzı güzel laf yaptığı gibi, gidilecek mekanları ve popüler insanları tanır. Özgürlüğüne düşkün ve savaşçı yapısı onu bir kadına ait olma fikrinden uzak tutsa da, sevmeyeceği hatta aşık olmayacağı anlamına gelmez. Fakat doğası gereği aşkta da bir çok insanla birlikte olma isteğine sahiptir.

Onunla iyi geçinmek ve onu elinizde tutmak isteyebilirsiniz. Fakat ona özgürlüğünü verirseniz istediğinde gelip, istediğinde gidecektir. Saygısızlık etmese de sizi şımartmaya layık görmeyecektir. Onun hayatının bir parçası olup, birlikte ortak noktalarda buluşabilir, hayal ettiği dünyayı paylaşmaya hazır olduğunuzu, onu sevmek ve anlamak istediğinizi belirtirseniz, birlikteliğiniz uzun süreli bir ilişkiye dönüşebilir.

Meraklı biri olması yeni insanları hayatına almasına ve onları tanımak istemesine neden olur. Bu onun çapkın biri olduğu anlamına gelmez, sadece başkalarının ne düşündüğünü merak eder.

Gizemin Peşinden Gider

Bir kadının kova erkeğini etkilemesi ve peşinden koşturması için gizemli görünmesi gerekir. Gizemi çözmek için peşinden gelecektir. Fakat her şeyi ortaya dökmek onun sizden soğumasına ve uzaklaşmasına neden olur. Sizden ne kadar etkilenmiş olursa olsun sahiplenme duygusu, özgürlüğünün tehdit altında olduğu düşüncesine sebep olur ve korkar. Üst üste gelen problemler onun zayıf noktasıdır ve problemlere takılı kalmak istemez hatta kaçışı tercih eder.

Kova, yengeç, akrep ve başak kadınları ile özgürlüğüne düşkün kova erkeğinin arasında ten uyumu yaşansa da, ikizler ve terazi kadını ile mutlu bir evlilik hayatı olabilir.

Bir Kova Eşi

Bir kova evliliği, sahiplenmek veya sahiplenilmek olarak algılamaz o evliliği hayat arkadaşı olarak algılar ve yaşar. İşte o bu kelimesinin tam anlamıyla yaşayan ve hakkını veren bir arkadaş olabilir.

 • Evliliği sürecinde sadıktır, onurlu davranır ve fedakardır.
 • İyi bir dinleyici ve kendi düşüncelerinden soyutlanmış nesnel bir danışman.
 • Her şeye mantıksal bir yaklaşım gösterir, makuldür, rasyoneldir.

Bir Kova ile Evlenmek

Duygusal yönden biraz zayıf olmasına rağmen, bu özelliği gizli bir hazine gibidir, çıkartmasını bilene. Bu nedenle onu iyi tanıyıp, analiz etmek ve akıllı davranarak, evlilik masasına oturtmak için büyük bir nimettir. Konuşan ve fikirlerini açıkça ifade edebilme özgürlüğüne sahiptir ki, bu da karşılıklı objektif bir bakış açısı ile tartışabilir oldukları gösterir. Ayrıca eşlerin kendine ait bir yaşam alanı olması “yaşa bırak yaşa” felsefesi ile ilişkisine yaklaşması, tamamen güven üzerine kurulu bir evlilik olmasına neden olur. Senin hayatın, benim hayatım, bizim hayatımız şeklinde bir evlilik yaşamak ister. Bu da gereksiz kıskançlık yapmaya, beklentilerle hareket etmeye gerek olmadığını, evlilik sürecinde de koşulsuz bir sevgi ile arkadaşça yaşanabileceğine inanır, yaşar ve yaşatır. O rüzgarın eşliğinde gökyüzünde dans edebilecek bir erkektir. Yeter ki evliliğinizde nefes alacak boşluklar bırakın.

Kova Kocası

 • Duygularını tartışmayı istemez.
 • Karısının hissettiği duygudan kopuk olabilir.
 • Karısının kırılganlıklarına saygı gösterir.
 • Karısına çok duygusal olduğunu, onu bırakıp kendine uygun bir hayat kurmasını söyleyebilir.
 • Bastırılmış duyguları ile karısına karşı sıkıntılı anlarında öfke patlaması yaşarken onu kendi haline bırakmasını isteyebilir.

İkizler

İkilinin arasında yaşanan uyumu devam ettirme konusunda fedakar olan ve ilişkiyi ayakta tutan taraf çoğu zaman İkizler olacaktır. Kova ile mental olarak da uyum yakalayan ikizler için aşk hayatında da olumlu katkı sağlayacaktır. Kovanın hayata bakış açısını geliştiren, sosyal hayatı ile bütünleşerek mükemmel bir uyum yakalayan ikizler, evlilik hayatlarında da bu uyumu sürdürüp, hayatı ortak kararlar alarak, sorumlulukları paylaşarak, sorunsuz görünen bir ilişki yaşarlar. Evlilikleri uzun süre hatta bir ömür sürer.

Terazi

En kolay anlaştığı ve ilişki kurmakta zorlanmadığı burçlar arasında terazi kadınıdır. Adaletli ve dengeli olan terazide hayattan zevk alan, hayatını sorunsuz ve tadını çıkararak yaşamaktan yanadır. İkili uyum sağlayarak birlikte çok eğlenirler, hayattan zevk almaları aralarındaki bağı da güçlendirecektir. Her ikisi de sinema, tiyatro ve sanatsal aktiviteleri sever ve takip ederler. Terazinin vakur duruşu kovanında hayat dolu bakışları birbirlerini etkilemeye yetecektir.

Terazinin her konuda dengeli ve adaletli olması yaşanan bir tartışmayı büyütmeden, sorun haline getirmeden sonlandırma becerisi gösterecektir. Aşk hayatlarında eğlence, sosyal hayat, aktif şekilde sürse bile, tutku ilişkilerinde yaşanan tek sorun olacaktır. Bu sorun dahi onların uzun süren aşk hayatlarında mutlu olmalarına engel teşkil etmeyecektir.

Balık

Bu çift burçlar içinde hippi olarak kabul görmüştür. Adam ben hayatımı yaşarım, sen de kendi hayatını yaşa der. Bu duruma her şey yolunda diye cevap veren balık kadını halinden memnundur. O mistik dünyanın hayalperest prensesi, evrenin asi oğlu ile ruhsal bir birlikteliğin içinde olabilirler.

Evrensel aklın işareti olan kova, dünya ve insanlığa odaklı sabit ve hava grubunun üyesidir. Sabit olmasından dolayı fikirleri ve idealleri açısından kolay kolay değişiklik göstermez. Zihnen ve bedenen kendini ifade etme ihtiyacı için bağımsız olma gereksinimi duyarlar. İnsanlığa hizmet etmek ve toplumsal iyileşmeyi sağlamak için dünyaya geldiklerine inanıyorlar. Özgür, insancıl, ve düşünceli inatçı, bazen uzak, düzensiz ve vizyon sahibi. Amacı ise dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir.

 • Bir Eşte Neye İhtiyacı Var?

Ten uyumdan öteye bir arada yaşamak ve karşılıklı bağımlılık istiyor. Fakat bağlanmak ve duygularını göstermedeki zorluğu karar vermesinde tereddüt etmesine neden olabilir. Duygularını açabilecek, ilham kaynağı olacak, heyecanlandıracak, uçması için kanatları olacak, bağımsız bir eşe ihtiyaç duyuyor.

Balık, değişken ve su grubunun üyesi olup sevginin işaretidir. Değişken yapıları akıntıya uyarak hareket etmesine ve suyun akışını değiştirebilmesine yardım edebilir. Empatik, nazik ve bir o kadarda sabırlıdırlar. Bulundukları çevrenin şartlarına kolayca adapte olabilir, tüm canlılara karşı sevgi ve şefkat gösterirler.

Balık kadını evliliğinde birleşme ve kendini onun kollarında kaybetmeyi istiyor. Bağımsızlığını teşvik edecek, ona güvenip inanacak ve yaratıcılığı konusunda ona ilham verecek, yalnızlığını paylaşacağı, güçlü ve kendine güvenen birine ihtiyaç duymakta.

İkili bir araya geldiğinde iyi ruhların gücü ile içgüdüsel bir çekimin etkisi altında kalırlar. Her ikisi de insanlık için bir şeyler yapmayı istiyor, evrensel düşünüyorlar ve her ikisi de yanlış anlaşıldıklarını fark ediyor. Bu özellikleri ile bir şekilde bir araya gelip omuz omuza çalışmaları muhtemel.

 • Yaşamlarında kendilerine özgü, enteresan, sıradışılıkları var.
 • Başkalarının fikirlerine saygılı ve açık fikirliler.
 • insancıl ve yardımseverler.
 • Özgür, sanatsal, doğa ve arkadaş canlısı kişiler.

Aralarında bazı konularda farklılıkları olsa da balık kadınının duygusal hassasiyeti partnerinin onu anlamasını engellerken, kova burcu erkeği, balık kadınının derinliklerde sürüklenmesini hafifletecektir. Bu ikili koşulsuz sevgiyi yaşayan bir çift olabilir.

Tutkulu, sevgi dolu, fedakar şefkat dolu bir evlilik onlarınki. Samimiyetleri ve sosyal hayatlarındaki taahhütleri, birlikte geçirilen zaman içinde büyük küçük dünyaya katkıda bulunmayı isteyen bir çifttir.

İkisi de seyahat etmeyi seviyor, balayında da büyük ihtimalle üçüncü dünya ülkelerine giderek oralardaki insanlara yardım ederek geçireceklerdir. Boş zamanlarında da insani yardım kuruluşlarında gönüllü çalışarak, insanlara ihtiyaçları olanı vermek için uğraşacaklardır. Çocukları olduğunda da onu sırtlarına bağlayıp seyahatlerine devam edecekleri kesin.

Koç

Kova tüm dünyayı sevebilirken, bireysel sevgide zorlanabilir. Sevgi, eşitlik ve özgürlük onun ilham kaynağıdır. İdealleri onun bildiği gerçeklerdir. O yüzden ideallerinin delinmesini istemezler.

Bir kova erkeği kalbini sevgiye açtığı zaman, kadından ziyade hayal ettiği ideallerini sever.

Bir kova adamı kalbini sevgiye diktiğinde, kadının kendisini değil, onun hayalini kurduğu idealini sever. Benmerkezci bir koç kadınını sevmek, partneri için bir sorun teşkil etmiyor. Kibirli bir saygınlığa sahip olan koç kadını önce yukarılarda bir kaideye oturtulur ve gururu okşanır, fakat oradan inmesi fazla uzun sürmez. Kendi yapmak istediğini gerçekleştirmek için atlar. Sevilmek ister ve kova erkeği buna fazlasıyla karşılık verecektir.

 • Bu İlişki Sıkıcı Değil

Her iki burçta özgürlüğüne düşkünler, hayatı siyah beyaz yaşarlar grileri yoktur. Kova duygularını göstermekte aceleci davranmaz, koça bu durumda biraz iş düşer. Kovanın güvenini kazanmak için sadakatini kanıtlamalıdır. Arkadaş olarak iyi bir uyumları vardır. Aşk hayatlarında ise koç kadını da duyguları konusunda partneri kadar ketum olacaktır. Bu nedenle her ikisine de birbirlerini tolere etmek için görev düşmekte.

Birbirlerinden sıkılmazlar, eğlenme konusunda her ikisi de istekli ve uyumludur. Bu onların ilişkileri için olumlu bir etkendir. İlişkiye balıklama atlamak yerine biraz zaman geçirmeleri ve birbirlerini tanımaya zaman ayırmaları doğru yaklaşım olacaktır. Koç lider olmak ister, partneri de özgürlüğüne toz kondurmak istemez. İkisi artı ve eksilerinin farkında hareket eder, kıskançlık ve güç gösteri yapıp birbirlerini kaçırmazsa gelecek için umut vaat ederler.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.