Kova Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

04.12.2019
Kova Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu erkeği, sessiz ve utangaç bir karaktere sahiptir. Kova burcu erkeğinin özellikleri arasında yardımsever, düşünceli ve entelektüel olması yer alır. Aklını gerektiğinde çok iyi bir şekilde kullanır ve ön yargıları yoktur. Özgür bir ruha sahiptir bu nedenle sınırlanmaktan ve yönlendirilmekten hiç hoşlanmaz.Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 20 Ocak – 18 Şubat
 • Burç Sembolü: Kova
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Açık Mavi, Gümüş
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Yönetici Gezegeni: Uranüs, Satürn
 • Uyumlu Burçlar: Aslan , Yay
 • Şanslı Sayıları: 4, 7, 11, 22, 29
 • Güçlü Yönleri: Özgün, yaratıcı, bağımsız, insancıl
 • Zayıf Yönleri: Duygusal ifade, mizaç, tavizsiz, mesafeli
 • Sevdiği Şeyler: Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardım etmek, amaç uğruna mücadele etmek, entelektüel sohbet, iyi bir dinleyici
 • Sevmediği Şeyler: Sınırlamalar, tutulmayan sözler, yalnızlık, sıkıcı veya üzücü durumlar, kendilerine katılmayan insanlar

Kova Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Kova burcu erkeğinin olumlu özellikleri arasında sıcakkanlı ve neşeli olması yer alır. Sosyal çevresi oldukça geniştir ve herkes çok iyi ilişkiler kurar. Yardımsever kişiliği ile toplumsal fayda sağlamak için elinden geleni yapar. Kova erkeği, yenilikçi ve parlak fikirleri ile oldukça başarılı bir hayata sahiptir.

1. Eşitlikçidir

Kova burcu erkeği, kim olduğu, ne olduğuna bakmadan, her insanın dünyada önemli bir yeri olduğuna ve yaşamlarını eşit bir şekilde sürdürmesi gerektiğine inanır.
2. Toplumsal Fayda Sağlamak İster

Tüm insanlığın yararına hareket ederek din, dil, ırk ayrımı yapmaz. Herkesin aynı imkanlardan faydalanmasını ister, kardeşliğe ve dostluğa önem verir, tamamen ön yargısız biridir. Grup, dernek, vakıf ve yardım kuruluşlarının içinde gönüllü yer alır.

3. Kişiliğini Gizlemeyi Becerir

Arkadaşlığa ve dostluğa önem verir, bir ömür sürmesini ister. Fakat arada mesafe bırakarak, seviyesini korur. Özgürlüğünü kısıtlamak isteyen kim olursa olsun ilişkisini kesip atar. Onunla yakın temasa geçmek zordur. İnsanlarla arasına bir perde çeker ve kişiliğini gizlemekte de oldukça ustadır.

4. Parlak Fikirlerin Adamıdır

Akıllı olduğu kadar, keskin zekası ve parlak fikirlerin adamı olması teknoloji, bilim, felsefe konuları ile birleştiğinde devrimler yaratabilir. Yenilikçi ve yaratıcı fikirleri ile başkalarını peşinden sürükleyerek yönlendirebilir, kalıpları kırarak, yeni bir düzen bile getirebilir. Reformcudur, tutucu ve geleneksel bağları ile geçmişin kurallarını taşıyan düzen yerine, geleceğe odaklı olmak ister. Bu nedenle bilim konusunda başarılı olmak için elinden geleni yapmaya çalışır.

5. Sosyal Açıdan Çok Yönlüdür

Kendi yalnız kalmayı seven ve tekil yaşayan biri olmasına rağmen, yaşamın her kesiminden kişi ve gruplarla yakından ilgilidir. Kişilerden ziyade olaylarla ve eylemlerle ilgilidir. Fakat ilginç kişileri tanımak içinde ayrıca bir çaba sarf eder. Sosyal hayatında herkesle iyi ilişkiler kurar.

6. Rasyonel Düşünür

Kova burcu erkeği, insanların duygusal olarak verdikleri kararları bir bataklık olarak görür ve duygusallık ile kendini o bataklığın içine çekmelerine izin vermez. Rasyonel düşünür, açık ve nettir. Duyguların mantığın önüne geçmesine izin vermezler.

7. Stil ve Tarz Sahibidir

Karakterinden kaynaklı olarak stili ve tarzı ile ben buradayım dedirtir. Modayı yakından takip etmez, farklı bir giyim tarzına sahiptir, kendi ruh haline göre giyinmeyi sever. Bazen içe döndüğünde kendini ihmal etse de kısa sürede kendini toparlar.
8. Çocuklara düşkündür

Çocuğu büyürken zamanla ayakları yere basması gerektiğini öğrenen kova erkeği, bu durumdan zamanla keyif bile almaya başlar. Gelecek planları yaparken hayal alemine dalar. İyi bir dinleyicidir ve çocuğu ile zaman geçirmekten, onun sorunlarını dinlemekten büyük keyif alacaktır. İyi bir baba olmanın getirdiği bir çok davranışı, severek ve isteyerek yapacaktır. Parka götürmek, başka çocuklarla arkadaşlık etmesini sağlamak, yatarken masallar anlatmak, hikaye kitapları okumak, çocuğunun gelişimi için önem verdiği etkinlikler olacaktır. Çocuğunun boş işlerle zaman kaybetmesini istemez. Her konuda motive eder, heveslendirir ve başarılı olması için tekrar tekrar denemesi gerektiğini söyleyerek cesaretlendirmekten çekinmez.

9. Adrenalin Tutkunudur

Kapalı ve sakin alanlardan hoşlanmaz. Bunun yerine dev dalgalarda sörf yapmayı tercih eder. Adrenalin dolu bir tatil her zaman vazgeçilmezidir.

10. İyi Bir İş Ortağıdır

Yeniliklere kolayca uyum sağlar, ileri görüşüdür, kurulu düzeni bozmak istemez, hoşgörülüdür. Kendi fikirlerini ortaya koyup uzlaşı ile hareket etmek ister, ortak verilen karara saygı gösterir. Dürüst ve sakin oluşu, herkes ile dengeli çalışmasına olanak sağlar.


Kova Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Kova burcu erkeğinin olumsuz özellikleri arasında egoist olması yer alır. Düşüncelerini kimse kolay kolay değiştiremez ve her zaman kendi doğrularının peşinden gider. Sıra dışı ve özgür ruhlu olduğu için güçlü ikili ilişkiler kurmakta zorlanır. Kova erkeği, sorumluluk almaz ve çıkarları doğrultusunda hareket eder.

1. Neyin Doğru Olduğunu Bildiğine İnanır

Hayata farklı bir bakış açısından bakarlar. Sabit olduğu için, hiç kimse bu bakış açısının doğruluğundan emin olamaz. Bu tarz insanlarla tartışmaya girmek tamamen hayal kırıklığı olacağı gibi, bakış açılarını değiştirmekte pek mümkün olmayacaktır. Kendi iradeleri ve hissetme kavramlarındaki eksiklik, fotoğrafın tamamını görmesine engel olur.
2. Empati Yoksunu Olabilir

Öfkelendiğinde açığa çıkan karanlık yüzü kadar başkalarının duyguları ve davranışları ile de empati kuramaması zalim biri görünmesine neden olabilir. Fakat bu durum onun tartışmalı anlarda ortaya çıkarttığı bir yüzdür.

3. Sıra Dışı ve Ulaşılmazdır

Kova burcu erkeği, içinde bulunulanın dışında da bir hayat olduğunun düşünülmesini ister. Ailesini bile çiğneyecek kadar özgürlüğüne düşkündür. Ruhsal olarak kimse ile iletişim kurmak istemez, ulaşılmaz olmak ister. Kafasında çıkmaza girdiğinde ortadan kaybolur ve sonra hiçbir şey olmamış gibi geri döner.

4. Komplekslidir

Değişime açık biri değildir, kompleksli ve görgüsüzdür. Özentisiz olduğu için sıradan biri olarak gözükür. Kompleksli tavırları ile çevresindeki herkese illallah dedirtir.

5. Sulu Gözlüdür

Duygularını göstermeyi sevmezler, ağır abi rolünde görünse de oldukça sulu gözlü kişilerdir. Muhabbet etmek ve zaman geçirmek için iyi bir arkadaş olsalar da, dertlerinizi, sorunlarınızı paylaşacağınız biri değildir.

6. Kontrolsüz Öfkelenebilir

Kova burcu erkeğinin sakin bir yapısı olmasına rağmen kendine yapılan bir hata veya incinmesi durumunda sinirlerine hakim olamayabilir. Kaynama noktasına kadar biriktirip patlama eylemi gösterirler.

Duygusal olarak kendini gizlemesine rağmen dikkat edilmesi gereken karanlık bir yüzü de vardır. Oldukça kabalaşıp, acımasız bağırıp çağıran ve biriktirdiklerini kusan çirkin birine dönüşebilir. İçinde biriktirdiği ve o güne kadar konuşmadığı ne varsa her şeyi ortaya döker. Kontrolsüz öfkesi değişkenlik gösterebilir, soğuduğunda telafi edilmesi zor zararlar verebilir.
 7. Sorumluluk Almak İstemez

Aile olmak, çoluk çocuğa karışmanın hayalini kursalar da evlenmek onlar için oldukça zordur. İlişki yaşamaktan çekinmese de evlenmek ve o sorumluluğun içine girmekten kaçınırlar. Çoğu zaman konu evliliğe geldiğinde bir yolunu bulup, kıvırmaya çalışır. Geçte olsa eninde sonunda evlenir. Çocuk sahibi olmakta da oldukça kararsız ve isteksiz davranır.

8. Çıkarcıdır

Menfaatleri için gerektiğinde yalan söylemekten kaçınmaz, fakat yalan söylemeyi de beceremez eline yüzüne bulaştırır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.