Kova Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

18.02.2016
Kova Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

Gözleriyle bütün dikkatleri üzerinde toplamayı başaran kova burcu kadını, özgürlükçü yapısıyla dikkatimizi çekmeyi başarır. Her zaman neşeli bir yapıya sahiptir ve etrafında aynı neşeyi saçmayı çok iyi başarır. Hayatındaki her kişi onun için çok önemlidir ve arkadaşları uğruna her şeyi yapmaya razıdır.

Balık burcu erkeği saçlarıyla dikkat çekmeyi başarır ve bununla beraber hayalci olarak adlandırılırlar. Hayalleri olmadan yaşayamaz. Fazla duygusaldır ve bunu hayatının her alanında da aynı şekilde yansıtmayı çok iyi başarır.

Kova burcu, insana ve insandan gelen değerlere, geleneklere bağlı, etiğe önem veren, dürüstlüğe inanan, yalana tahammülü olmayan, kendine ait düşüncelere sahip olan, aykırı, zeki, pratik zihinli, daima bir B planı olan, yetenekli, düşünceli, iyi bir dinleyici, öfkesi gelip geçici, kin tutmayan, inatçı, kararsız, zor beğenen, zor güvenen, eğlenceli ve konuşkan bir yapıya sahiptirler.

Fakat maddi konularda iyi olmayıp savurganlığı ile dikkat çeken, çalışkan, çalışmayı seven, değişken kararları olan, çekici, zeki, en ufak bir hobiyi paraya çevirebilen, ticari zekası oldukça yüksek, eğlenceli, hırslı ve duygusal bir karaktere sahip iken, kova erkeği daha ağırbaşlı , sözünün dinlenmesini isteyen, baskın, uyumlu, hareketli, neşeli, kendi işinde başarılı, yeni fikirler üreten, çılgın, sevecen ve adil bir karaktere sahiptir. Aynı burca sahip olsalar da birbirinden yapı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle burçların birbirlerine olan uyumlarına bakmak için her iki burcu da kadın ve erkeğine göre ayrı ayrı değerlendirmek gerekir.

Diğer burcumuz olan balık ise, duygusal tavırları ile dikkat çeken, namı diğer sulu göz olarak bilinir. Çok iyi birer dost olabilirler ama partnerlik kısmı biraz sıkıcı olabilir. Onun dışında birçok fobisi olan, zaafları olup genellikle bunlara yenik düşen, ince ruhlu, sanatçı kişiliği olan, aşırı derecede merhametli, sempatik, olaylara müdahale etmeyen, etkiye sütlüye karışmayan tiplerden, rahatlarına düşkün, ailesine bağımlı, zayıf arzuları olan bireylerdir. Fakat bu özellikler kadın ve erkeğine göre apayrı bir seyir göstermektedir.

Balık erkeği, partnerine aşırı derecede bağımlı ve sadık, olabildiğince kıskanç, güzel olan her şeyi kendisi için isteyen, rahatına düşkün, merhametli, toplum içinde neşeli tavırlarıyla dikkat çeken, hırslı, kafasına koyduğunu mutlaka yapan, iyi bir dinleyici olmayıp, dinlenmekten hoşlanan, arzuları yüksek, hedefleri olan, evini ve ev rahatlığını seven, narin bir yapıya sahiptir.

Sanatçı kişiliği olan, sorumluluk almaktan nefret eden, ortam içinde insanlarla uyumu olan, merhametli, başına buyruk yaşamaktan büyük keyif alan, duygusal, hayranlık duyduğu kadına aşık olan, fakat aşkları uzun sürmeyen, aşk sözleri ve aşk oyunlarını hiç düşünmeden partnerini etkilemek için sergileyebilirler. Çok aşık olduğunu söyleyip, aniden ilişkiyi bitirebilen, aynı zamanda başka birine de aşık olabilen kişiler olup kadınına göre daha uçarı kaçarı bir karaktere sahiptirler.

Her ikinizin de istediğiniz zaman harika şeyler hayal ettiğini itiraf etmemiz gerek ve bunu yaparken birbirinize engel olacak gibi durmuyorsunuz da. Yani; uçmak için önünüzde engel falan mı var sanki! O da ne?

Kova Kadını ile Balık Erkeği Aşk Uyumu

Her iki burcun aşk uyumları, tarafların kimler olduğuna göre değişmektedir. Örneğin, bu iki burç bir araya gelirse aşk uyumları mümkün fakat, tam tersi için fazla duygusal bir yapıya sahiptir. Bu duruma fazla gelemez kova. Ayrıca özgürlüğüne düşkün, yükselme hedefleri olan, inatçı, kendine bakmayı seven, disiplinli ve sevecen bireylerdir. Balık erkeği de zafiyetleri olan, sevdiğini aşırı sahiplenme güdüleri olan, duygusal, hırslı ve dediğim dedik özelliklerini törpülemez ise baya zor durumlarda kalabilirler.

Balık çok duygusal kalır

Kova sıkılabilir, ilişkiyi balığın istediği şekilde yaşamaktan bunalabilir ve ondan uzaklaşabilir ve ilgisi biterse aşkı da biter. Arkasına dahi bakmaz. Bu ilişki değişik bir yapı alarak ilerler. Yani bu kadınlar zekidir ve duygusal olduğu kadar mantıklıdır. Fakat partneri hep duygusaldır. Bu yüzdendir ki, sürekli rol değiştirirler. Yani ağladığı her anda bir sıcak omuz isteyecektir. Karşı taraf ise ona her zaman omzunu açıp avutmak zorundadır.

Bir süre sonra bu durum kovayı ya deliye döndürecektir yada ona daha da yardım etmek isteyip yanında tutmayı başaracaktır. Bu tamamen kişisel bir durumdur ve kişinin sevgisine bağlı olarak boyut kazanabilecek bir şeydir. Eğer ki rolleri değişmek isterse bence bu ilişki gayet güzel bir şekilde ilerleyebilir.

Bu erkekler duygusal olmasının yanında aynı zamanda hayalci bir yapıya da sahiptir. Yani onu tavlamak aslında çok kolaydır. Bu yüzden karşı taraf pek zorlanmayacaktır. Fakat bu ilişkini ilerlemesini istiyorsanız yine kadına iş düşecektir. Kova kadını, partnerinin içindeki bilinmeyen yönleri keşif edip ortaya çıkaracaktır ve böylece bu burç erkeği kendindeki bilinmeyen yönleri fark etmiş olacaktır ve ortaya daha renkli bir ilişki çıkmış olacaktır.

Zıt yönleri yüzünden anlaşmazlıklar yaşanabilir

Eğer taraflar bu iki burç ise durum biraz daha zorlaşır. Kova kadını yapı olarak üstün, kendisine yön veren, tutkuları olan, sahiplenen, sağlam bir duruşu olan, fikirlerine önem veren, sorumluluk sahibi, ileri görüşlü ve planları olan bir adamla olmak ister. Bu erkekler ise bu özelliklerden nadir bir kısmını taşır. Duygusal erkek tipini seven, fakat karşısında ağlayan zayıf erkeklerden hoşlanmayan bu kadın, balık erkeği ile yapamaz.

Genellikle arkadaş olarak kalırlar ve akıl veren taraf olur. Balık erkeği ise partnerine hayranlık duyar, onu arzular, ister, her türlü kuru yapar fakat kovanın kararı değişmez. Nadiren oluşan beraberliklerde yükselenlerin etkisi oldukça yüksektir ve eğer böyle bir ilişki oluşursa, oluşan ilişkide baskın taraf kova kadını olur.

Birbirinizi etkilersiniz

Tabi ki sadece bu yönden bakmamak gerekiyor, akrepler sevilmeyi sevdiği kadar sevmeyi de sever. Onunlayken aşka doyacaksınız. Başta da söylediğim gibi bir çocuk büyüteceğinizi bilmelisiniz, sizin tavsiyelerinize ve yönlendirmenize muhtaçtır. Aksi halde çabuk etki altında kalır. Sorumluluk almak onun için müthiş derecede korkutucudur sizin cesaretinize burada ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca pek güvenilir oldukları söylenemez ama bu hallerine rağmen karşı taraftan güven bekler.

Bu iki burç çok zıt karakterlere sahip iki kişiliktir. Birisi çok gelenekçi yapıya sahipken diğeri daha sosyal yapıdadır. Fakat bu zıtlıkları aşabiliyorsanız veya bunlardan bir bütün oluşturmayı başarıyorsanız korkulacak pek de bir şey kalmamış demektir. Bunların sonucunda güzel ama kova kadınına çok sorumluluk düşen bir ilişkiden bahsetmek mümkündür.

Kovanın tarzı balığı etkiler

Her zaman en iyi özellikler için mücadele eden ve kendi ayakları üzerinde de yaşamayı becerebilen bu güçlü, modern kadını etkilemek alçak gönüllü olma ile ilgili özelliklerini almış erkekler için biraz zor ama imkansız değil, inanın. Kovalar şaşayı ve gösterişi severler hatta bayılırlar, bayılır! Sizin gibi beyefendiler okuyup mürekkep yutmuş belli bir entelektüel birikime sahip olması hasebiyle daha çok sade kızları tercih ediyor olsanız da günün birinde kova burcu kadınına denk gelirseniz, asla hayır diyemeyeceğinize dair nesine derseniz deyin iddiaya girmekten asla çekinmeyiz!

Ne de olsa şıklık ve tarz olmak her kadında görmek istediğiniz bir gerçek! Diyelim böyle birine denk geldiniz son derece süslü ve şık! Güzelliği aklınızı başınızdan aldı, hoş zaten siz aklınızın değil kalbinizin sesini dinleyen ender erkeklerdensiniz ya hadi neyse. Bu kadının sonsuza kadar hayatınızda kalmasını nasıl başarabileceksiniz dersiniz?

Neler yapılabilir?

Değer demişken birbirinizin hakkını yemeden, yıpratmadan sevebileceksiniz. Bir ilişkide bunu çok önemsiyoruz biz. Umarım bu özelliğiniz kalıcı olur. Zaten düzeltmeniz gereken çok ama çok az özelliğiniz var o da siz ikinizin daha az üzülmesi ve kırılması için! Neleri eklemek gerekecek buraya bir bakalım:

  • Mesela; siz iki burç da çok fazla fedakarsınız. Yeri geliyor kendiniz yemiyor bir başkasına yediriyorsunuz. Buna gerek yok! İlla birisine yedirecekseniz zamanınızı ne bilelim paranızı bu aşık olduğunuz kişi olsun lütfen!
  • Herkese karşı sürekli iyi olduğunuz için onlara hayır demesini öğrenin artık yoksa yorulup yorulup sevdiceğinize patlarsınız hafazan Allah!
  • Kader denilen şeyin var olup olmadığına bırakın insanlar inanmasın ama siz ikiniz de buna yürekten inanıyorsunuz bu da sizi iyi birer insan yapıyor. Optimist bakışınızı buradan alıyor olabilirsiniz, böyle devam.
  • Diyelim ki, çaresiz kaldınız sevginizi ifade etmede, öyle zamanlarda hiç vakit kaybetmeden karşınızdakine sımsıkı sarılın! Bir daha bunun için dolu dolu zamanınız olmayabilir ya da zaman olur da siz…
  • İkiniz de kin tutmuyorsunuz, aferin! Süpersiniz.

Peki ya nerede hata yapabilirsiniz ?

Hemen hemen bütün planlarında aklına duygularından birazcık daha fazla önem veren bu kadını bazen -her zaman demiyoruz- sıkabilirsiniz. Yani; sürekli size kendi enerjisinden veremez bu kadın. Sizin sürekli evde oturan bir balık erkeği olmanız onu boğabilir. Bu yüzden lafınızı balla kessinler, arada partneriniz demeden siz hadi dışarı çıkalım, neresi olursa gidelim gibilerinden laflar edin! Bu kadının içi kıpır kıpır… Hayatı öyle bir geniş haliyle kucaklayacak kadar yüreği var ki deme gitsin!

Öyle aşırı hassas falan olmaya da son ver lütfen! Adam gibi adam olmayı deneyin biraz sürekli sulu gözlü bir erkek olmanız şu cesur yürekli kadının sizden şüphe etmesine sebep olabilir, Üstelik sizi bu kadar çok seviyorken, yapmayın-etmeyin! Dans etmeye -modern dans- çok meraklı olan kova kadını için sürekli vaktiniz olsun. Dedik ya enerjisini ancak bu şekilde atabiliyor bu heyecanlı kalp. Sev onu hem de çok sev. O da sevgiye inanıyor!

Biraz muhabbet etkileşim için yetecektir

Peki ya siz her girdiğiniz ortamda kendinize ait tarzınızla, yine her zaman saçları ile dikkatleri üzerinde toplayan bu adamı fark edebilecek misiniz? Kim bilir, belki o anda ikinizin de kafası karışıktır ve ne yaptığınızın farkında da değilsinizdir! Derken birkaç muhabbetten sonra birbirinizin hayatlarında yerlerinizi almışsınız! Bakın siz şu işe. Duygusal anlamda olmasa da ilk başta daha başka sebeplerin sağladığı bir çekim oluşmuş demektir aranızda! Eh! Bize de hayırlısı ve güzel olsun demek düşer.

Yalnız yaşama ile de barışmış kova kadını sizinle olduğu zamanlarda o özgürlüğünüze düşkün tarafınıza hiç dokunmayacak gibi. Aynı şekilde siz de ona bu şekilde davranacaksınız ve bu sizin birbirinize daha çok kenetlenmenizi, güvenmenizi sağlayacak! Bu da doğru tercih yaptığınız için her zaman Allah’a teşekkür etmenizi sağlayabilir. Ne de olsa ikiniz de değer bilen insanlarsınız.

İyi birer sırdaş olurlar

Kova kadını iki kişi arasında olanların yalnızca onlar arasında kalmasını ister. Partneri ise güzel bir sırdaştır. Bu yüzden her şeyi herkesle paylaşmayacaktır. Bu durum da onun doğal olarak hoşuna gidecektir ve birbirlerine saygılı bir şekilde ilişkileri ilerlemiş olacaktır. Rolleri değiştirdiğiniz sürece bu ilişki gayet uyumlu bir ilişki olacaktır…

Birbirinize anlayış göstermelisiniz

Bir kova burcu kadını olarak partneri ile ilişki yaşamayı düşünüyorsanız çok duygusal ufak bir çocukla yola çıkmak üzere olduğunuzu unutmamalısınız. Çok narin, kırılgan ve duygusal erkek bulmak oldukça zordur. Fakat o tam olarak da böyledir. Onunla çıkacağınız bu yolda hüzünlenip ağlayan tarafın siz değil de onun olacağını unutmamalısınız. Omzunuzu onun göz yaşlarına hazırlamanız gerekmektedir.

Kova Kadını ile Balık Erkeği Evlilik Uyumu

Balık erkeği aşırı sahiplenici, hırslı ve her şeyin en iyisini isteme tavırlarından vazgeçer, aynı şekilde partneri de kıskanç, değişken ve disiplinli tavırlarından sıyrılır ise tam anlamıyla bir uyum yakalanabilir. Çünkü her iki taraf da evine ve eşine düşkün, aileye ve aile değerlerine önem veren bireylerdir. Bu nedenle iyi birer ebeveyn olurlar. Eğer taraflar kova kadını ile balık erkeği ise, sık sık tartışmalar yaşanır. Çünkü balığın sorumsuzluğu ve rahatlığı partnerinin sinirini bozar.

Bazı huylarından vazgeçmeleri gerekir

Kovanın da otoriter ve yön verme tavrı partneri tarafından hoş karşılanmaz. Özgür olmak, rahat kalmak ister ve evliliğin bilincine zor varır. Genellikle ileri yaşlarda bunu gören balık erkeği için, partneri ile aynı evde yaşamak lüks değil sorun haline dönüşür. Fakat bu erkek, kovaya her zaman hayranlık duyan, içten içe seven, sorumsuzluğun farkında olup rahatlığa alışmasından dolayı nadiren bu huylarını bırakabilmektedir. Eğer bu noktalar dikkate alınır ise evlilikleri çatırdama göstermeden ilerleyebilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.