Kova Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu
18 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.871 kez okundu.

Kova burcunun arkadaşlık ilişkileri açısından en iyi anlaştığı burçlardan biri akrep burcudur. Ancak kadın-erkek ilişkileri için bu iki burcun uyumu %50 olarak görülüyor.

Astrolojinin sabit burçları olan iki burcun etkileşimi oldukça zordur. Zekaları ile ön planda olan ikili ilk zamanlarda çok iyi anlaşırlar. Hatta aralarındaki uyum, birbirlerine karşı olan tavırları ile “Doğru Kişi” profili çizerler. Aralarındaki sorunlar ilişkiye başladıktan sonra yavaş yavaş ortaya çıkar. Bu sorunların temelinde ise fikir ayrılıkları yatmaktadır. İkiside hemen hemen her konuda farklı görüşlere sahiptirler. Kova kadınının bildiğini okur tavrı ile akrep erkeğinin ısrarcı hükmedici tavrı karşı karşıya geldiğinde, birbirlerini hırpalayan, yıpratıcı,yoğun stresli bir ilişki ortaya çıkacaktır. Fikirlerine her zaman saygı duyulmasını isteyen kova kadını bir süre sonra ilişkiden kendini çekecektir.

Akrep burcu erkeği, burçlar dünyasının en kıskanç burçlarından biridir, ayrıca oldukça talepkar ve hükmedici isteklere sahiptir. Bu nedenle akrep burcu erkeği için yönetebileceği kişiler ile olması daha doğru olacaktır. Dik kafalı ve dediğim dedik kova burcu kadını bu durumda pek de doğru bir tercih olmayacaktır.

Akrep erkeği için cinsellik oldukça önemlidir. Tutkulu bir aşıktır ihtirası, ilk zamanlarda kova burcu kadınını etkileyebilir. Ancak bir süre sonra bu ihtiras ve akrep burcu erkeğinin sürekli beklenti içinde olması kova burcu kadınının baskı altında olduğunu hissetmesine neden olur,bu ise kova burcu kadınını kaçıracaktır.

Bu olumsuzlukların tersine her iki burcun insanı da oldukça zekidir. Egosu yüksek olan kendine güvenen bu burçlar, yüksek enerjileri ve öz güvenli hâlleri ile birbirlerine çekilebilirler. Uzlaşabilecekleri ortak alanlar bulabilirler ve bu durum karşılıklı kârda olabilecekleri mantiksal çıkar ortamı oluşturabilir. Ayrıca akrep burcu erkeği, kendi isteklerini dizginleyebilir ve kova burcu kadınını ürkütmezse tutkulu bir aşk yaşayabilirler.

Sonuç olarak ikilinin birlikteliği ya hep ya hiç felsefesine göre işleyecektir. Ama her iki şekilde de ortaya iki tarafın yansıtacağı çok güçlü bir enerji çıkacaktır.

Görünüşte harika bir uyum sergileyen bu çift, birbirleri ile baş başa kaldıklarında çoğunlukla ceviz kabuğunu doldurmayacak nedenlerden dolayı tartışmalar yaşayabilirler. Kova burcu kadını naif, eğlenceli ve girişken bir yapıya sahiptir. Akrep burcu erkeği de ne denli eğlenceyi seven biri olsa da kıskançlık bu burcun en belirgin özelliklerinden birisidir.

Kova burcu kadını her ortamda kendini göstermeyi sever ve insanlarla harika ilişkiler kurar. Akrep burcu erkeği, kadınının bu girişken muzip tavırları için başkalarının yanında ses çıkarmasa da yalnız kaldıkları andan itibaren kıskançlığından dolayı ağır sözler sarf edebilir. Ağlamak ise akrep burcu erkeğinin tahammül edemediği bir durumdur. Ancak kapris yapmak yerine işve ile akrep burcu erkeğini baştan çıkarmak mümkündür.

Akrep burcu erkeği için cinsellik ön plandadır. Birbiri ile uyum sağlayamayan bu iki burç, dostluk ilişkisinden de daima mesafeli olmaya özen gösterir. Tek uyuştukları nokta işlerine olan bağlılıklarıdır. İkisi de çalışmayı çok sever ve daima enerji dolulardır. Eğer ki bu iki burç bir ilişkiye başlamak istiyorsa kova kadını daha özverili davranmalı ve cinsel yaşamını renklendirerek Akrep burcu erkeğini etkilemelidir. Nitekim akrep burcu erkeği fazla seçici ve de sabit fikirlidir. İlişkinin ilerleyen safhalarında aşkın yerini alışkanlık alacağından, yaşamları birbirlerini yıpratmakla geçer.

Kova kadını ve akrep erkeği karşı karşıya geldiği zaman sanki hayatlarında aradıkları kişiyi bulmuş ve hayatlarındaki en son kişi oymuş düşüncesine bir anda kapılı verirler. Aslında bu iki kişi arasındaki ilişkiye bakıldığı zaman en başlarda gerçekten sorunsuz bir şekilde ilerleyen bu ilişkinin sanki hep bu şekilde gidecekmiş düşüncesine kapılması çok doğaldır. Fakat zaman ilerledikçe bu düşünceler bir bir yok olmaktadır. Hatta yok olan bu düşünceler öyle bir duruma gelir ki adeta kişiler kendilerini çıkmaz sokakta bulurlar.

Neden böyle olur peki? Çok iyi bir şekilde başlayan ve aradığımı buldum diye cümleler kurulan bu ilişki neden bir anda umutsuz bir vakaya dönüşür? Çünkü bu iki kişi aslında birbirlerinden çok farklı olan bakış açısına sahip iki kişidir. Neredeyse her konuda farklı düşüncelere sahiptir bu ikili. Bu sebepten dolayı zaman ilerledikçe ve iki kişinin de farklı özellikleri ortaya çıkmaya başladıkça birbirlerine zarar veren durumlar meydana gelmektedir.

Akrep erkeği oldukça güçlü bir karaktere sahip gibi gözüken ve aslında da gerçekten öyle olan bir erkektir. Bu erkeğin en kötü özelliği karşısında yer alan kişi düşünmeden acımasız olabilecek hareketler de bulunmasıdır. Kova kadını ise yenilikçi ve sürekli değişmekte olmayı seven bir yapıya sahip olduğundan dolayı akrep burcunun bu acımasız halleri bunu son derecede korkutucu bir hale sokmaktadır. Fakat tüm bunlara rağmen bütün dağlar aşılır ve aralarındaki aşk gün geçtikçe azalmaktadır ya da artmaya başlarsa aralarındaki bağı daha da kuvvetli bir hale gelebilme ihtimalini de sahiptir.

Yani yukarıdaki cümleleri tek bir cümle ile anlatacak olursak kova kadını ve akrep erkeği arasındaki ilişkinin bir süre sonra ya birbirini hırpalama zedeleyen bir ilişkiye dönüştüğünü görür ya da birbirleri arasındaki uyumu çözüm dopdolu bir aşka sahip olup İlerleyen bir ilişki olarak görülür diyebiliriz. Kesin bir şey söyleyemediğimiz bu ilişkide zamanın her şeyin belirleyicisi olduğunu dile getirebiliriz.

Akrep erkekleri bakıldığı zaman burçlar arasında neredeyse en kıskanç olan erkek olarak göze çarpmaktadır. Bu erkek aynı zamanda hayatında yer alan kişiden her zaman bir beklenti içerisinde olan bir erkektir. Kova burcu kadını ise her zaman kendine güvenen adımlarla ilerleyen ve öz güveni çok yüksek olan bir kadındır. İşte bu iki farklı insan birbirlerinin bu özelliklerini gördükleri zaman daha ilk aşamada birbirlerini bu yüzden dolayı çekmeyi başarmaktadırlar. Bu çekim kuvveti ile bu ilişki başlar ama ilerleyip ilerlemeye tamamen ikisi arasındaki anlaşıp anlaşamama durumuna göre değişir. Bu sebepten dolayıdır ki bu ikilinin olabilme ihtimaline bakıldığı zaman yüz üzerinden değerlendirilecek olursa 50 puan ile olma ihtimalinin olduğu söylenebilir.

Akrep erkekleri çok kıskanç bir yapıya sahip olmasının yanı sıra hayatında yer alan kadını yönetmek isteyen bir erkek olarak göze çarpmaktadır. Fakat her ne olursa olsun özgürlüğünü kısıtlayan kişiye dayanamayan kova kadını bu durum karşısında bu erkeğe karşı savaş bayraklarını açmaya başlayacaktır. Hal böyle olunca bu ikili arasında gergin günlere şahit olunabilir. Eğer ki akrep erkeğine söz geçirmek istiyor ise ve bu konuda kesin kararlı ise hayatına kova kadını almayı düşünmemelidir. Çünkü akrep burcu erkeği bu kadına söz geçiremediği süre boyunca sürekli olarak sinir ve stres halinde de olacak ve bu durumda kadını zedeleyici hareketlerde ya da cümleler de bulunacaktır. Bu da her iki tarafın hasar görmesine sebep verecektir. İlişkiye başlamadan önce ilişkiden ne istediğinize bir göz atmalısınız.

Kova Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

 

Yazımızın bu bölümünde kova burcu ile akrep burcunun aşk, evlilik ve cinsellik uyumundan bahsedeceğiz.

Kova ve Akrep Aşk Uyumu

Burçlar arasındaki en fırtınalı aşkı yaşarlar. Başlarda bir sorun yaşanmasa da ilişkinin ilerleyen dönemlerinde sürekli çatışırlar. Çünkü iki burcun da hayata ve ilişkiye bakış açıları farklıdır. Akrepler tüm duygularını içinde yaşar. Partnerine güvenene kadar duygularını ondan saklar. Kova burcu da partnerinin onu sevmesini ve onun için çabalamasını ister. Bu sebeple mutlu olmak istiyorlar ise karşılıklı güveni sağlamaları gerekir. Bu ikili arasında evliliğe giden uzun bir ilişki yaşanmasını beklemek zor olsa da imkânsız değildir. Karşılıklı sevgi, saygı, güven ve sadakat ile bunu başarabilirler. Ancak Kova ve Akrep burcu ilişkisinde en önemli etken güvendir.

İlişkideki baskın karakter genelde Akrep erkeğidir. Evliliklerinde ya da ilişkilerinde sözü geçen taraf olmak isterler. Bu sebeple Kova kadınının fedakârlık yapması gerekebilir. Kova burcunun ruhuna aykırı olan bu durum, Kova kadınını ilişkisi boyunca zorlayabilir. Akrep erkeği ilişkisinde tutkuludur. Eşinin her zaman etrafında olmasını ister. Bu tutkulu ve kıskanç hali zaman zaman onu hırçın bir erkeğe dönüştürebilir. Eşinin etrafındaki herkesten şüphelenir ve en ufak bir şeyde olay yaratabilir. Bu hırçınlık Kova kadınını bıktırır. Bu da ilişkilerini olumsuz etkiler. Ancak Akrep erkeği bu kavgacı halini gizlerse, tutkulu aşkıyla Kova kadınını etkiler.

Akrep kadını ilişkisi için her şeyini ortaya koyar. Son derece kıskançtır. Aynı zamanda sevdiği insan tarafından kıskanılmaktan hoşlanır. Sürekli birlikte vakit geçirmek ister. Kova erkeği ise daha rahat ve herkesin özgürlüklerinin olduğu bir ilişki yaşamak ister. Mutlu bir ilişki yaşamak istiyorlarsa birbirlerinin beklentilerine saygı duymaları gerekir. Akrep kadını ilişkisinde yaşadığı olumsuzlukları unutmaz. Hatta intikam alır. Bu yüzden Kova erkeğinin dikkatli olması gerekir. İki burçta ilişkisinde güvenmek ve sevilmek ister. Birbirlerinin artı ve eksilerini dengeledikleri takdirde ilişkileri uzun ömürlü olur.

Kova ve Akrep Evlilik Uyumu

Akrep burcu, burçlar arasındaki en kıskanç burçtur. Sevdiği insanın sadece onunla ilgilenmesini bekler. Sevdiği kişinin etrafında kimsenin olmasını istemez. Elinden gelse sevdiği kişiyi bir kutuya kapatıp saklar. Kovalar ise aksine özgürlüğüne en düşkün burçtur. Kısıtlandığını hissettiği an koşarak uzaklaşır. Bu nedenle akrep ve kova burcu evliliği üzerinde düşünülmesi gereken bir evliliktir. Eğer bu çift ömür boyu mutlu olmak istiyorsa hayatları boyunca fedakârlık yapmalıdır. Akrep burcu kıskançlığını yenmeli, Kova burcu ise özgürlüğünden taviz vermelidir. Hayata bakış açıları farklı olsa da gereken fedakarlığı gösterdikleri takdirde uzun bir evliliğe sahip olurlar. Akrep ve Kova ilişkisinde önemli olan güven ve sevgidir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git