Kova Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

18.02.2016
Kova Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Kova burcunun arkadaşlık ilişkileri açısından en iyi anlaştığı burçlardan biri akrep burcudur. Ancak kadın-erkek ilişkileri için bu iki burcun uyumu %50 olarak görülüyor. İkilinin birlikteliği ya hep ya hiç felsefesine göre işleyecektir. Ama her iki şekilde de ortaya iki tarafın yansıtacağı çok güçlü bir enerji çıkacaktır.

Kova Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Kova kadını her ortamda kendini göstermeyi sever ve insanlarla harika ilişkiler kurar. Akrep erkeği partnerinin girişken, muzip tavırları için başkalarının yanında ses çıkarmasa da yalnız kaldıkları andan itibaren kıskançlığından dolayı ağır sözler sarf edebilir. Ağlamak ise akrebin tahammül edemediği bir durumdur. Ancak kapris yapmak yerine işve ile baştan çıkarmak mümkündür.

Sıkıntılar yaşanabilir

Görünüşte harika bir uyum sergileyen bu çift, birbirleri ile baş başa kaldıklarında çoğunlukla ceviz kabuğunu doldurmayacak nedenlerden dolayı tartışmalar yaşayabilirler. Bu kadınlar naif, eğlenceli ve girişken bir yapıya sahiptir. Akrep burcu erkeği de ne denli eğlenceyi seven biri olsa da kıskançlık bu burcun en belirgin özelliklerinden birisidir.

Kova kadını ve akrep erkeği arasındaki ilişkinin bir süre sonra ya birbirini hırpalama zedeleyen bir ilişkiye dönüştüğünü görür yada birbirleri arasındaki uyumu çözüm dopdolu bir aşka sahip olup ilerleyen bir ilişki olarak görülür diyebiliriz. Kesin bir şey söyleyemediğimiz bu ilişkide zamanın her şeyin belirleyicisi olduğunu dile getirebiliriz.

İlk başta her şey toz pembe görünür

Astrolojinin sabit burçları olan iki burcun etkileşimi oldukça zordur. Zekaları ile ön planda olan ikili ilk zamanlarda çok iyi anlaşırlar. Hatta aralarındaki uyum, birbirlerine karşı olan tavırları ile “Doğru Kişi” profili çizerler. Aralarındaki sorunlar ilişkiye başladıktan sonra yavaş yavaş ortaya çıkar. Bu sorunların temelinde ise fikir ayrılıkları yatmaktadır. İkisi de hemen hemen her konuda farklı görüşlere sahiptir. Kova kadınının bildiğini okur tavrı ile partnerinin ısrarcı hükmedici tavrı karşı karşıya geldiğinde, birbirlerini hırpalayan, yıpratıcı, yoğun stresli bir ilişki ortaya çıkacaktır. Fikirlerine her zaman saygı duyulmasını isteyen bu kadın bir süre sonra ilişkiden kendini çekecektir.

Bu iki burç karşı karşıya geldiği zaman sanki hayatlarında aradıkları kişiyi bulmuş ve hayatlarındaki en son kişi oymuş düşüncesine  kapılı verirler. Aslında en başlarda gerçekten sorunsuz bir şekilde ilerleyen bu ilişkinin sanki hep bu şekilde gidecekmiş düşüncesine kapılmak çok doğaldır. Fakat zaman ilerledikçe bu düşünceler bir bir yok olmaktadır. Hatta yok olan bu düşünceler öyle bir duruma gelir ki adeta kişiler kendilerini çıkmaz sokakta bulurlar.

Neden böyle olur peki? Çok iyi bir şekilde başlayan ve aradığımı buldum diye cümleler kurulan bu ilişki neden bir anda umutsuz bir vakaya dönüşür? Çünkü bu iki kişi aslında birbirlerinden çok farklı olan bakış açısına sahip iki kişidir. Neredeyse her konuda farklı düşüncelere sahiptir bu ikili. Bu sebepten dolayı zaman ilerledikçe ve iki kişinin de farklı özellikleri ortaya çıkmaya başladıkça birbirlerine zarar veren durumlar meydana gelmektedir.

Bazı özellikler onları yakınlaştırır

Bu olumsuzlukların tersine her iki burcun insanı da oldukça zekidir. Egosu yüksek olan kendine güvenen bu burçlar, yüksek enerjileri ve öz güvenli halleri ile birbirlerine çekilebilirler. Uzlaşabilecekleri ortak alanlar bulabilirler ve bu durum karşılıklı karda olabilecekleri mantıksal çıkar ortamı oluşturabilir. Ayrıca akrep burcu erkeği, kendi isteklerini dizginleyebilir ve onu ürkütmezse tutkulu bir aşk yaşayabilirler.

Hayata bakış açıları farklıdır

Burçlar arasındaki en fırtınalı aşkı yaşarlar. Başlarda bir sorun yaşanmasa da ilişkinin ilerleyen dönemlerinde sürekli çatışırlar. Çünkü iki burcun da hayata ve ilişkiye bakış açıları farklıdır. Akrepler tüm duygularını içinde yaşar. Partnerine güvenene kadar duygularını ondan saklar. Kova burcu da partnerinin onu sevmesini ve onun için çabalamasını ister. Bu sebeple mutlu olmak istiyorlar ise karşılıklı güveni sağlamaları gerekir. Bu ikili arasında evliliğe giden uzun bir ilişki yaşanmasını beklemek zor olsa da imkansız değildir. Karşılıklı sevgi, saygı, güven ve sadakat ile bunu başarabilirler. Ancak bu ikilinin ilişkisinde en önemli etken güvendir

Fedakarlık yapmaları gerekir

İlişkideki baskın karakter genelde akrep erkeğidir, sözü geçen taraf olmak isterler. Bu sebeple partnerinin fedakarlık yapması gerekebilir. Kova burcunun ruhuna aykırı olan bu durum, onu ilişkisi boyunca zorlayabilir. Akrep erkeği ilişkisinde tutkuludur. Eşinin her zaman etrafında olmasını ister. Bu tutkulu ve kıskanç hali zaman zaman onu hırçın bir erkeğe dönüştürebilir. Eşinin etrafındaki herkesten şüphelenir ve en ufak bir şeyde olay yaratabilir. Bu hırçınlık kova kadınını bıktırır. Bu da ilişkilerini olumsuz etkiler. Ancak akrep bu kavgacı halini gizlerse, tutkulu aşkıyla partnerini etkiler.

Akrep erkekleri çok kıskanç bir yapıya sahip olmasının yanı sıra hayatında yer alan kadını yönetmek isteyen bir erkek olarak göze çarpmaktadır. Fakat her ne olursa olsun özgürlüğünü kısıtlayan kişiye dayanamayan kova kadını bu durum karşısında bu erkeğe karşı savaş bayraklarını açmaya başlayacaktır. Hal böyle olunca bu ikili arasında gergin günlere şahit olunabilir.

Eğer ki akrep erkeğine söz geçirmek istiyor ise ve bu konuda kesin kararlı ise hayatına kova kadını almayı düşünmemelidir. Çünkü bu erkekler bu kadına söz geçiremediği süre boyunca sürekli olarak sinir ve stres halinde de olacak ve bu durumda kadını zedeleyici hareketlerde ya da cümleler de bulunacaktır. Bu da her iki tarafın hasar görmesine sebep verecektir. İlişkiye başlamadan önce ilişkiden ne istediğinize bir göz atmalısınız.

Birbirlerin anlamaları gerekir

Akrep erkeği ilişkisi için her şeyini ortaya koyar. Son derece kıskançtır. Aynı zamanda sevdiği insan tarafından kıskanılmaktan hoşlanır. Sürekli birlikte vakit geçirmek ister. Kova kadını ise daha rahat ve herkesin özgürlüklerinin olduğu bir ilişki yaşamak ister. Mutlu bir ilişki yaşamak istiyorlarsa birbirlerinin beklentilerine saygı duymaları gerekir. Akrep erkeği ilişkisinde yaşadığı olumsuzlukları unutmaz. Hatta intikam alır. Bu yüzden partnerinin dikkatli olması gerekir. İki burçta ilişkisinde güvenmek ve sevilmek ister. Birbirlerinin artı ve eksilerini dengeledikleri takdirde ilişkileri uzun ömürlü olur.

Zıt özellikleri birbirlerini çeker

Akrep erkeği hayatında yer alan kişiden her zaman bir beklenti içerisinde olan biridir. Partneri ise her zaman kendine güvenen adımlarla ilerleyen ve öz güveni çok yüksek olan bir kadındır. İşte bu iki farklı insan birbirlerinin bu özelliklerini gördükleri zaman daha ilk aşamada birbirlerini bu yüzden dolayı çekmeyi başarmaktadırlar. Bu çekim kuvveti ile bu ilişki başlar ama ilerleyip ilerlemeye tamamen ikisi arasındaki anlaşıp anlaşamama durumuna göre değişir. Bu sebepten dolayıdır ki bu ikilinin olabilme ihtimaline bakıldığı zaman yüz üzerinden değerlendirilecek olursa 50 puan ile olma ihtimalinin olduğu söylenebilir.

Zaman zaman kırıcı olabilirler

Akrep erkeği oldukça güçlü bir karaktere sahip gibi gözüken ve aslında da gerçekten öyle olan bir erkektir. En kötü özelliği karşısında yer alan kişi düşünmeden acımasız olabilecek hareketler de bulunmasıdır. Kova kadını ise yenilikçi ve sürekli değişmekte olmayı seven bir yapıya sahip olduğundan dolayı akrep burcunun bu acımasız halleri bunu son derecede korkutucu bir hale sokmaktadır. Fakat tüm bunlara rağmen bütün dağlar aşılır ve aralarındaki aşk gün geçtikçe azalmaktadır yada artmaya başlarsa aralarındaki bağı daha da kuvvetli bir hale gelebilme ihtimalini de sahiptir.

İlişkileri sağlam temele kurulur

Birbiri ile uyum sağlayamayan bu iki burç, dostluk ilişkisinden de daima mesafeli olmaya özen gösterir. Tek uyuştukları nokta işlerine olan bağlılıklarıdır. İkisi de çalışmayı çok sever ve daima enerji dolulardır. Eğer ki bu iki burç bir ilişkiye başlamak istiyorsa kova kadını daha özverili davranmalıdır. Nitekim partneri fazla seçici ve de sabit fikirlidir. İlişkinin ilerleyen safhalarında aşkın yerini alışkanlık alacağından, yaşamları birbirlerini yıpratmakla geçer.

Kova Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Bu ikili evliliği üzerinde düşünülmesi gereken bir evliliktir

Akrep burcu, burçlar arasındaki en kıskanç burçtur. Sevdiği insanın sadece onunla ilgilenmesini bekler. Sevdiği kişinin etrafında kimsenin olmasını istemez. Elinden gelse sevdiği kişiyi bir kutuya kapatıp saklar. Kovalar ise aksine özgürlüğüne en düşkün burçtur. Kısıtlandığını hissettiği an koşarak uzaklaşır. Eğer bu çift ömür boyu mutlu olmak istiyorsa hayatları boyunca fedakarlık yapmalıdır. Akrep burcu kıskançlığını yenmeli, partneri ise özgürlüğünden taviz vermelidir. Hayata bakış açıları farklı olsa da gereken fedakarlığı gösterdikleri takdirde uzun bir evliliğe sahip olurlar. Bu iki burcun ilişkisinde önemli olan güven ve sevgidir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.