Koç Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

18.02.2016
Koç Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Mars, çok yüksek bir enerjiyi temsil eder. Gerçekten yakıcı olabilir; ancak sevdiklerini asla yüzüstü bırakmaz. Mars’ı aktif olan koç insanları mücadeleci ve güçlüdür. İster kendisi, ister bir başkası hakkında olsun inandığı her konuda yapılan tüm haksızlıklar karşısında mücadeleden kaçınmaz ve amaçları için savaşır.

Neptün tarafından yönetilen balıklara gelince, Neptün’ü iyi konumda olan kişiler ince, alçak gönüllü ve çok duygusal olurlar. Böyle olunca da kolayca kırılıp gücenebilirler. Sık sık yalnızlığa çekilip ruhsal yönden kendini dengelemek isterler. Yani işin aslı bu iki insan birbirleri için çok zıttır; ama birliktelikleri de bir o kadar güçlü olacaktır.

Koç burcu kadını dediğimizde aklımıza her zaman neşeli, cazibeli ve hırslı bir kadın gelir. Balık burcu erkeği dediğimiz zaman ise fazla duygusal, hayal dünyasında yaşayan bir erkek gelir. Peki bu iki farklı burç birbirleriyle nasıl anlaşır?

Koç Kadını ile Balık Erkeği Aşk Uyumu

Farklı karakterleri vardır

Açıkçası bu iki burç arasında oluşabilecek ilişkide bir uyum sağlamak oldukça zordur. Balık burcu erkeği gözyaşını çok sever ve fazlasıyla duygusal bir yapıdadır. Ancak partneri bu duygusal yapıya fazla dayanamaz ve bir süre sonra pes ederek uzaklaşmaya başlar; çünkü karşısında mantığını duygularından daha yüksek tutabilecek dik bir erkek ister.

Koç burcu insanı hayata mantık çerçevesinden bakar, onda hayal yoktur. Onunla asla pembe panjurlu ev hayali yapamazsınız veya romantik bir ilişki yaşayamazsınız. Partneri ise son derece duygusal ve hassas olduğu için olaylara mantık açısından bakamaz. O sürekli hayal kurar ancak eşinin bu hayallerle işi olmaz, o gerçekçidir. Balık burcu insanı duygusallığını çoğu zaman gözyaşıyla gösterir, mizacı da soğuk kanlılık olan partnerinde ise nadir olarak bu gözyaşını görürsünüz. Başını pek dik tutar; bu ilişkiye mal olsa bile ya karşı taraf telafi eder yada ilişki biter. Bu bitiş de en çok balık burcu tarafını sarsar. Zaten duygusaldır, bir de neden bulunca kapılarını kapatır hayata. Öte yandan partneri ise sürekli yeniliğe açıktır hatta bunu arzular.

Birbirlerini tamamlarlar

Karakterlerin farklı olup birbirlerine çok iyi uyum sağlayan iki burçtur. Koç burcu liderlik peşindeyken eşi saf ve problemsiz bir aşk arar. Aslında her burç gibi o da ilişkide aşk dolu bir hayat arar. Aradığı aşkı balık erkeğinde bulabilir. Onun lider olması ile partnerinin duygusal olması bu ilişkide uyum sağlayacaktır. İki burcun da aradığı aşk olunca koç burcu gibi bir tarafın daha dominant olması ilişkinin ömrünü daha fazla uzatacaktır. Ancak onun analitik yapısını, sevgilisinin ise duygusallığını bir kenara bırakırsak, bu iki burcun ilişkileri daha mutlu bir şekilde ilerleyecektir.

Hem mantıklı ve hem de duygusal bir ilişki vardır: Denge

Çiftin birliktelikleri tam olarak zıt kutuplardan oluşmaktadır. Bu ikili tamamıyla farklı karakterlere sahiptir. Bilindiği üzere balık burcu ilişkide oldukça sadıktır ve partnerinin de kendisine sadık olmasını bekler. Bu durumda sevgilisi de onun için sadık bir eş olacaktır. Koç burcunda hiçbir zaman aşka körü körüne bağlanmak diye bir şey yoktur, her zaman mantıklıdır. Ancak sevgilisinin aşkına ve samimiyetine inanırsa ikilinin ilişkisi mutlu bir evlilik ile sonuçlanabilir. Balık burcu çok hassastır, bu yüzden karşı tarafın bu konuya çok dikkat etmesi gerekir. Onun için duygusallık tamamıyla geri plandadır.

Çok hassas olan balık burcuyla bu konu hakkında zaman zaman tartışmalar yaşanabilir. Ancak her ilişkideki gibi aralarındaki bağ çok kuvvetli ise partnerini kendisine benzetebilir. Dediğimiz gibi aralarındaki anlaşmazlık sadece aşırı duygusallık ve aşırı mantıklı olmaktan kaynaklanır. Koç kadınına sadık olduğunu eşi ispat ederse o da hiç kimseye olmadığı kadar partnerine sadık ve güvenilir olacaktır. Mantıklı, cazibeli ve hırslı bir kadındır. Sevgilisi ise hayatında hayalden başka bir şey olmayan, aşkta aşırı duygusal olan bir erkektir. Haliyle bu ikilinin birbiriyle uyum sağlaması oldukça zordur. Balık burcu erkeği en ufak meselede ağlarken sevgilisi bunu çok mantıksız bulup, ilişkide daha çok pes eden taraf olmaktadır.

Hemen hemen her kadın gibi koç kadını da karşısındaki erkeğin duygusallıktan çok hayata bakış açısının daha dik olmasını ister. Bu ilişkide kendisi son derece gerçekçidir ve azimlidir. Çok hayalci olan balık burcunun gerçek dışı hayalleri ile yaşaması onu deli edecektir. Genelde tartışmalara sebep olan bu noktadır. Koç kadını daima yanında kendinden daha güçlü bir erkek isteyecektir. Ayrıca ilgiyi çok düşkün olan kadın, partnerinden her zaman ilgi bekleyecektir. Bu noktada balık burcu erkeği kadınıyla çok ilgilenir. Eşi, hayatında hedefleri olan ve kesin kararlara sahip bir burçtur. Bu yüzden karşısındaki kişiden de aynı düşünceleri bekler. Aynı zamanda çok dürüsttür. Hatta bu özelliğinden dolayı partnerinin daha fazla aşık olmasına neden olur.

Gerçek ve romantizm çatışmaları yaşanabilir

Koç burcu kadını son derece azimlidir ve her olaya karşı gerçeklerle yaklaşır. Hayalci olan partneri ise onun gibi sabit düşüncelere sahip değildir ve hep hayalleriyle yaşar. Bu durum ise partnerinin ,çıldırıp, delirmesine sebep olacaktır. Anlaşmazlıklar buradan oluşmaya başlar. Koç kadını sürekli ilgi üzerinde olsun ister. Sevgilisi ise ilgili yapısıyla elinden geldiğince onun ihtiyaçlarını karşılamayı başaracaktır. Bu durumda bir anlaşma söz konusu olabilir; fakat gerekli ilgiyi gösterdikten sonra kendi köşesine çekilip, hayallerine kaldığı yerden devam edecektir ve bu durumda ne yazık ki partnerini üzecektir.

Koç kadını kesin kararları olan ve hayatında her zaman hedefleri peşinden giden bir insandır. Karşısındaki adamında bu özelikte olmasını ister; fakat sevgilisinin bu tarz düşünceleri yoktur. Bu yüzdendir ki düşünceler konusunda uyumlu bir çift sayılmazlar.

Koç kadını oldukça dürüsttür ve bu durum sevgilisinin hoşuna gitmeyi başarır. Hatta onun cazibeli yapısı eşini kendisine daha da çeker ve kapısında köle olmasını sağlar. Bu sebeptendir ki başlarda ilişki çok heyecanlı bir şekilde başlar; fakat kısa bir süre sonra zaman geçtikçe karşısındaki erkeği çözecektir ve çözdükçe fikirler konusunda tezatlık yaşamaya başlayacaktır. Bu durumda onu yontmaya çalışacaktır ve bunun aksi durumunla karşılaştığında arkasına bile bakmadan bu burç erkeklerinden kaçacaklardır.

Bu ikili, farklı karakterlere sahiptir. Balık burcu duygusallığı ve aşka olan tutkusu ile eşini kendine aşık edebilirse, ki bu zor değildir; çünkü kendisi akıldan kalbe bulaşır. Koç burcu onun için çok sadık bir aşık olacaktır. Onların diğer burçlara göre daha enerjik oluşu, yeni deneyimlere karşı daha hevesli olmaları her zaman balıkların dikkatini çekmiştir. Onlar için duygusallık geri plandadır. Hal böyle olunca da zaman zaman farkında olmadan sevgilisinin kalbini kırabilir. Onun bu derin yapısına anlam veremeyen koç burcu, daha en başta vazgeçmeyi de deneyebilir, kalıp mücadele etmeyi de; ama aralarında kuvvetli bir bağ varsa balığın eşini dize getirmesi kaçınılmazdır.

Bencil olması bir yerden sonra bunaltır

Balık burcu olayları fazla uzatmak istemez ve o yüzden eşine boyun eğer. Bir süre sonra ise huzursuz ve mutsuz olur. Aşırı sıkıntıya gelemeyen koç burcu ise çareyi kaçmakta bulur. Karşı tarafı sıkıntıya düşürecek en önemli yönlerden biri de partnerinin aşırı hareketli olmasıdır. Durağan ve sakin bir hayat ona göre değildir. Doğası gereği sakin ve durgun olan balık burcu insanı ise bu hareketliliğe uyum sağlayamaz.

Bedenen ve ruhen yorgun düşer, mutsuz olur. Koç burcu insanının önemli özelliklerinde biri de ben merkezci olmasıdır. Tüm evrenin kendi etrafında döndüğünü düşünür. Bu nedenle de oldukça bencildir ve karşısındakinin düşüncelerine önem vermez. Kendi istediği yere gider kendi istediğini yer, kendi istediği filmi izler, size fikrinizi bile sormaz. Oldu ki dediği olmadı size dünyayı dar eder. Sürekli bundan bahseder sizi bıktırana kadar ve asla yapılanı unutmaz.

Koç Kadını ile Balık Erkeği Evlilik Uyumu

Kendi hayatını merkeze almayı öğrenmeli

Balık burcu erkeği sürekli sevgilisinden destek bekler, partneri de destek olabilir. Kendisi yaratıcı, fedakar ve yumuşaktır. Günlük işlerini tam adapte olarak yapamaz, kafası hep başka yerlerdedir. Çevresine sürekli fedakarlıklar yapar. İnsanlara sürekli yardım etmek ister. Anlamakta zorlanacağınız derecede manevi değerler taşır. Partneri ise Zodyak’taki ilk sırada olan bencil kişidir. Eşi de tam tersi hiç kendini düşünmez, burçların 12. sidir. Kendisinden önce gelen 11 burçtan bir kaç özellik almıştır, hepsinin karışımıdır ve sevgiye yöneliktir. Birtakım astrologlar balık burçların yaşlı ruhlar olduklarını ve önceden diğer burçlarla yaşamış, manevi ışığa sahip olduklarını belirtirler.

Koç burcu kadını için önemli olan şeyler, sevgilisi için önemli değildir. Balık erkeği manevi değerlerle ilgilenir; fakat partnerinin dürüstlüğüne ve ateşli yapısına hayran olur. Çok insancıldır ve başkasının umursamayacağı birçok şey ona acı verir. Zengin ve yaratıcı iç dünyası vardır, sürekli sizden bir şeyler talep etmeyecektir. Koç kadınına partiler de, davetler de, yemekler de eşlik eder sonra ise köşesine çekilir, iç dünyasını dinlemeye başlar. Balık erkeğinin büyülü, filozofik ve derin yapısı vardır. Eğer iç dünyasına girmeyi başarırsanız, ona hayran kalırsınız. İkilinin aşk hayatı göz kamaştırıcı olur. Koç kadını evliliği yıllar sürse bile sürekli el üstünde tutulmak, ilgilenilmek ister.

Ateş ve su burçları birbirine tamamen zıttır. Ateş sıcakkanlı, doğaldır ve duyguları, dışa yöneliktir. Pasif ve daha yumuşak olan suyun ise duygusal beslenmeye ve anlayışa ihtiyacı vardır. Koç burçlarının en kötü özelliği olan ben merkezci yapıları, beraberlik içerisinde çok büyük sorunlara neden olur; çünkü her zaman ilişkinin yöneticisi olmak ister. Eğer balık gerçekten partnerinden etkilenmiş ise, onun bu yönetici olma, ön plana geçme isteklerine karşı biraz daha anlayışlı olabilir her zamanki gibi fedakarlık yapabilir; ama durum öyle değilse ilişki baştan sağlıksız bir temele oturmuştur. Basit bir sarsıntı da yıkılacaktır her şey.

Bir taraf daha çok üzülür

Koç burcu insanı için her bitiş bir başlangıçtır. O, yeni ufuklara yelken açarken hayata küsen balık burcu tarafı olur. Bunun yanı sıra oldukça açık sözlüdür, size zarar verip vermeyeceğini düşünmeden her şeyi söyler. Siz kırılsanız bile geri adım atmaz, öyle ki pişman olsa bile telafi etmeye çalışmaz. Yani tavşan dağa küser dağın haberi olmaz. Balık burcu insanındaki hassasiyet onda asla olmaz. Bu iki burç arasında ki bir diğer sorun da kıskançlık olur koç burcu insanı kıskançtır; ama kıskanılmak istemez. Partneri ise sevdiğini paylaşmak istemez bu şüphe bile onu depresyona sokar. Eğer bir de koç burcunu sorgulamaya başlarsa ilişkide tehlike çanları çalar.

Derinliği anlamak için kaliteli olmak gerek

Koç – balık ilişkisinin en iyi yanı, birbirlerinden çok şey öğrenmeleridir; fakat sizden daha gerçekçi olduğu için sizi de gerçeklerle yüzleştirecektir. Koçun düşüncesiz konuşmaları, eşinin duygularını incitebilir. Balığın anlatmak istediği konuştuklarından çok sustuklarında saklıdır. Onu anlamak için sesini değil, yüreğini duymayı öğrenmek lazım. Balığın hassas ve zayıf görüntüsü eşini koruyucu olma rolüne itecektir; ama esas koruyucu olan, sezgi ve anlama yeteneği ile partnerini rahatlatan balıktır.

İlişkide inisiyatifin kendisinde olmasını istemez ve idareyi memnuniyetle sevgilisine bırakır. Aşk ve güzellik için yaşar. Yeni duygular ve deneyler ise maceracı partnerini cezbeder. Siz hayal gücünüz ve oyunculuğunuzla onu büyüleyebilirsiniz. Koç iç dünyanıza girmeyi başarabilirse yüksek ihtimalle büyülenecektir. Dolaylı olarak aşk hayatınız göz kamaştıracaktır. Sonuç olarak; siz her daim yanında olduğu mesajını verirseniz, o da hiç kimseye olmadığı kadar sadık ve güvenli olacaktır.

Bir ilişkiye başlamadan önce karşınızdaki insanı iyi tanımalısınız. Hayatınıza girip size yön verecek bu kişi hakkında size en çok bilgi verecek ise şüphesiz ki burçlardır. Kendi burcunuzun özelliği kadar onun da burç özelliğini bilmelisiniz ve dahası uyumunuzu öğrenmelisiniz. Her burç her burç ile anlaşamaz. Bazı burçlar birbirine yakın olmasına rağmen beraberlik de sorun çıkar. Bu yüzden de en baştan önlem almalısınız.

Koç burcu insanının en belirgin özelliği öncüsü olmasıdır. İlk burç olması belki de bunun sebebidir. Bu yüzden de lider ruha sahiptir. Yani ilişki esnasında sürekli kendi dediğinin yapılmasını ister. Sizi idare etmeye çalışır. Sözü dinlenmediği zaman ise hırçın olur. Balık burcu ise daha uyumludur. Bu yüzden ilişki bozulmasın diye sürekli alttan alır ve partneri eşini dinler tabii ki bu durum bir süre sonra anlaşmazlıklara neden olur. Koç burcu insanının en önemli ve sorunlu tarafı aşırı inatçı olmasıdır.

Tartışmada kendi haline bırakılmalı

Balık burcu insanının en önemli özelliklerinden biri düzenli olmasıdır. Ancak eşi kendini sıkan her şeyde olduğu gibi düzen konusunda da ihmalkardır. Sürekli koç burcunun arkasını toplarsınız. Belki de en önemli sorunlardan biri de hemen öfkelenip hemen sönmesidir. Eğer bir konuda sinirlendiyse üzerine gitmeyin biraz süre tanıyın ve sakinleşmesini bekleyin, yoksa üzülen siz olursunuz. Hele de tartışmanın ortasında ağlayan balık burcu iyice soruna sebep olur.

Koç burcu insanının bir diğer özelliği de sürekli dikkat çekmek istemesidir. Bu konuda her şeyi yapar ve tüm gözler onun üstünde olur. Bu durum ise başta balık burcu olmak üzere tüm burçtaki insanlar tarafından sorun olur. Onun için duygularını paylaşacak birilerinin olması çok önemlidir. Başını omuzlarına dayayarak kendini güvende hissedebileceği bir eş arar. Koç ile evlilik, inişli çıkışlı bir yolda ilerlemeye benzer. Karşı taraf ise sorunlar karşısında zayıf durabilme potansiyeline sahip olduğu için tehlike çanları çalabilir. Bazen koça tüm güvenini yitirebilir.

Başlangıçta balık burcu insanı için biraz hızlı kalabilirsiniz; ama uzun vadede zorluklar gösterebilecek hassasiyet ile aşılabilir; hatta balığın daha dışa dönük bir insan olması bile sağlanabilir. Adaptasyon yeteneği oldukça kuvvetlidir ve eşine ayak uydurmakta zorluk çekmeyecektir. Sonuç olarak sevgili okur; bir “balık”ı başkasının anlattıklarından değil sadece yaşayarak öğrenebilirsin. Bazen en küçük şeyler hiçbir şeyin mutlu edemeyeceği kadar bir balığı mutlu eder. İçinde aşk olsun yeter. Bu sebeple %50 ihtimali olan bu ilişkiyi denemeye değer bence ! Elini çabuk tut derim.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.