Koç Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu
9 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.674 kez okundu.

Koç burcu kadını kolay erkeklerden hoşlanmaz. O olur da sizi beğenirse ve siz ondan hafif kaçmaya başlarsanız, zor olduğunuzu sevip peşinizden koşmaya başlayacaktır. Bu esnada peşinizden koşarken size aşık bile olabilecektir. Fakat siz onun üzerine çok fazla gider ve sürekli peşinden koşarsanız sizden sıkılıp kaçabilir. Bu yüzden karşısındaki kişinin zor birisi olması gerekir. Ama fazlada zor olmamanızı tavsiye ederiz. Sonuçta fazla naz aşık utandırır diye boşuna dememişler.

Yay burcu erkeği ise özgürlüğüne fazla düşkün erkeklerdir. Duygularını belli etmekten pek hoşlanmazlar. Öyle etrafınızda dolanırlar ama bunu size hissettirmezler bile. Kincidir yay erkekleri, hiçbir şeyi unutmazlar ve intikamını muhakkak bir gün gelip alırlar.

Bu iki burç arasında uyumlu bir ilişki olabilir. Yay burcu erkeğini gizemli halleri koç burcu kadınını kendisine çekmeyi başaracaktır. Bu adamın içerisindeki gizemi çözmeye çalıştıkça ona daha da çok aşık olacaktır. Aynı şekilde bu durum yay erkeğinin de hoşuna gidecek ve onu kırmamak için elinden geleni yapacaktır. Bu sebeptendir ki, bu iki burç arasında güzel bir ilişki olabilir.

Koç burcu kadının hareketli yapısıyla yay burcu erkeğinin neşeli yapısı birleşince ortaya çok güzel bir ilişki çıkacaktır. İki tarafta macera yaşamayı sevdiği için, macera dolu bir ilişki ortaya çıkabilir. Aynı zamanda iki tarafta konuşmayı çok sevdiği için her konuda rahatça anlaşabileceklerini söyleyebiliriz.

Aynı zamanda koç kadını cazibeli bir özelliği sahiptir. Alımlıdır ve çekicidir. Cilve yapmasını çok iyi bilir. Özellikle bu durum yay burcu erkeğinin çok hoşuna gide ve koç kadınının cazibesinin içerisinde büyülü anlara yaşar. Bu büyü ise kısa bir süre ikili arasında bir aşka dönüşebilir.

Tek sıkıntı ikisinin de çok inatçı olmasıdır. Dediğim dedik tavırları sebebiyle bu ikili arasında bazı konularda anlaşmazlık çıkabilir. Fakat akıllarını başlarına toparlamayı başarırlar ve alttan almayı denerlerse büyük bir sorun oluşmadan ilişkilerine devam edebileceklerdir. Bence ortaya güzel bir ilişki çıkabilecektir ve bu yüzdendir ki inatları bir kenara atıp aşkı yaşamanızı tavsiye ederim…

Yay sır tutmasını bilen rahatlıkla güven duyabileceğiniz yapıdadır. Onun bu durumu yarı at yarı insan sembolüyle ifade edilir. Doğasında vahşilik olan bu burç bir at gibi asildir, kolayca yakalayamazsınız. Bazı insanlar yaya ön yargılı yaklaşır. Yayın ürkek olduğunu yaşadığı hiçbir şeyin tadına varamadığını söylerler. Halbuki durum aslında tam tersidir. Yayla sırlarınızı, bir çok olayı seve seve paylaşabilir ve paylaştığınız bu zamandan keyif alabilirsiniz. Yay erkeği aslında kendine çeken bir yapıyla kendini sergiler eğer doğru anlarını yakalarsanız hayatınızda en mutlu olacağınız anlar bunlardır.

Koç ve yayın kişiliklerinde birbirine yakın davranışlar vardır. Bu karakter benzerliği onlar arasındaki uyumu sağlar. Bu doğa kokan bir ilişkidir. Yayı koşu pistinde, havuzda ve benzeri spor dallarıyla ile iç içe görebilirsiniz. Belkide güzel sabah yürümeleri yapmak istiyorsunuzdur bunun için koça en uygun olan burç yaydır. Biraz savurgan olan yay mali hesaplarda kendini riske atar. Finansman yatırımları risklidir bu yüzden ekonomik olarak zorluk yaşatabilir. Koç burcu kadını olarak burada devreye hemen sizin girmeniz gerekir. Hesap defterlerini, mali işlerin sorumluluklarını kontrol altında tutmanız gerekir. İlerde oluşabilecek maddi sıkıntılara meydan vermemek için yayın bu yönünü dikkate almalısınız.

Yay burcu erkeği evde tutmak zordur çünkü onun için ev sadece uyuduğu, yemek yediği, yaşamsal faaliyetlerini devam ettirdiği yerdir. Belki iyi yaşam şartlarına sahip bir evde koçu daha uzun tutmak mümkün olur. Hoş sohbetleri seven yay kafa dengini bulduğunda çok iyi misafir ağırlar. Koç kadını yayı elinin altında tutabilir ve hakimiyetini kurabilirse bu ilişkiden iyi bir evlilik çıkar.

Bu iki burcun uyumuna baktığımız zaman ortak noktaları çok fazla olmakla birlikte keskin zıt yanları da vardır. Alışverişe bayılan koç kadını alışverişi sevmeyen yay erkeğini birlikte çıkmaya zorlamamalıdır. Her iki taraf da özgürlüğüne çok düşkün olduğu için bu konuda birbirlerine bir baskıda bulunmazlar. Ancak bu ilişkide baskın olan taraf koç kadını olacaktır. Koç kadınının kıskançlığı ve şüpheci tavırları ilişkinin başında önemli sarsılmalara ve güven probleminin oluşmasına sebep olabilir. Bu noktada tavsiyem baskıcı ve kıskanç yanınızı biraz törpüleyerek, yay erkeği için zaman tanıyıp sabır göstermenizdir. Bir kadına bağlanan yay erkeği özgürlüğüne ve rahatlığına zeval gelmediği sürece dünyanın en aşık adamı olabilir. Bu iki burç hem gelecek planları ve öngörüleri hem de entelektüel ve sosyal yapıları, arkadaş ilişkilerine verdikleri önemleri konusunda oldukça uyumlu ve birbirini tamamlayan bir özelliğe sahiptir.

Yay erkeği koç kadını için özel olan günleri asla unutmamalı ve değerli hediyelerle onu şımartmalıdır. Koç kadını ise yay erkeği için oldukça rahat olan bir spor ayakkabı ile karşısındakini kolayca memnun edebilir. Marka ve pahalı giyinmeyi seven koç kadınının aksine yay erkeği gözüne ilk çarpan kıyafeti alıp çıkma özelliğine sahiptir. Bu ilişkideki zıtlıklar aralarındaki uyumu sebebidir. Zaman zaman muzip ve iğneleyici bir tavırda tartışan bu ikiliyi dışarıda geçirilecek bir zaman mutlu etmeye yetecektir. Bu ilişkinin tüm rotasını belirleyecek ve inşa edecek olan koç kadınıdır.

Koç Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Koç ve yay kendine has özellikleri olan, birbirine benzeyen fakat zor olan iki karakterdir. Koç burcu insanı inatçı, mükemmelliyetçi, detaycı, her şeyi kafasına takabilen, ailesine düşkün, sevecen, esprili, dost canlısı, sivri dilli, sözünü sakınmayan, eleştirel bir bakış açısına sahip bireylerdir. Yay burcu ise, çabuk bıkan, çabalamaktan hoşlanmayan, her şeyin hazır olarak ona sunulmasını isteyen, özü itibariyle kıskanç bir mizaca sahip olup bunun farkında olmayan, tartışmacı, kendine gereksiz bir özgüveni olan, gülümseyerek etrafındaki insanları samimi tavırları ile etkileyen, dost canlısı fakat kendi çıkarlarını önde tutan bir karaktere sahiptir. Her iki burcun beraberliğinden uyumun çıkıp çıkmayacağını her iki burcun da cinsiyetlerini ayrı ayrı araştırıp karşılaştırma yapmak gerekir.

Yay kadını cüretkar, cesur, konuşkan, samimi, dost canlısı, işini bilen, şansını kendi yaratan, güzel olan ve ilgi gören her şeyi kıskanabilen, baskın olma gayesi olan, ben bilirim merkezli cümleler kuran, seviyeli arkadaşlıklar kuran fakat flört etmekten haz alan bireyler iken, yay erkeği, hareketli, gezmekten, eğlenmekten hoşlanan, cömert ve bu hususta fazlasıyla savurgan, düşünceli, kültürlü, bilgi edinmeyi,kitap okumayı seven, açık alanlarda dolaşmaktan, vakit geçirmekten hoşlanan entelektüel bireylerdir.

Diğer burcumuz olan koç erkeği ise mükemmelliyetçi, en ince detayına kadar partnerine dikkat eden fakat önemsemiyor gibi yapan, hafızası fazlasıyla kuvvetli, annesine düşkün, duygusal, duygularını dile dökemeyen, hassas, tutkulu, güçlü bir duruşu olan bir yapıya sahip iken, koç kadını ortam içinde etkili konuşması ile dikkatleri üzerine çeken, gizemli tavırları olan, net, dürüstlükten yana olan, ikna kabiliyeti yüksek, girişimci, herkesten farklı bir tarzı olan, idealist, sempatik, konuşkan, sevecen, kemikli bir yapısı olan fakat narin ve zarif bir görüntü sergileyen bireylerdir. Kafalarına koyduklarını mutlaka yapan, hırslı ve inatçı kadınlardır. Tok gözlü, sevecen, sevdikleri zaman itaatkar ve partnerinin çıkarlarına göre yaşayan bir kadın olur.

Koç ve Yay Aşk Uyumu

Sevgili olan taraflar koç erkeği ile yay kadını ise, kontrol Koç’un elinde olur. Ve her iki burç sadece çok iyi arkadaş olabilirler. Sevgili olarak fazlasıyla sorun yaşayıp aşkları bitme noktasına gelir. Koç erkeği gerçek anlamda tanınmadığı sürece çok zor bir partner olurlar. Onları anlamak oldukça zordur. Sadece duygularını değil, isteklerini de ifade etmeyen, sizin anlamanızı bekleyen bir karaktere sahiptir. Bunun için onlarla uzun süre vakit geçirmeniz gerekir. Ayrıca koç erkeği, genellikle arkadaşları veya akraba çevresinden kişiler ile evlenir. Bunu asla istemezler fakat ilişkilerinde nadiren mutluluğu yakalarlar. Ve bunun da nedeni kendileridir. İlişkide iletişim gerekir. Fakat partnerini bundan mahrum bırakır. Bu da zamanla ayrılığı doğurur.

Koç erkeği eleştiri yapma, zor beğenme, inatçılık ve ilgisiz tavrı ile yay kadınının kendisiyle kavga etmesini sağlar. Yay kadını güzellikle söylemez. Sizin anlamanız için çemkirir, surat asar, hayat enerjinizi emer daha sonra anlamamakta ısrar ederseniz büyük bir tartışma ile bunu dile getirir. Bu huyu yay için dezavantaj olup, koçun gözünde basitleşmesine yol açabilir. Koç sesini asla yükseltmez, onun tavırları sinir bozar genelde, yay kadını da ilişkide baskın olmayı, erkeğinin onun istediği gibi olmasını, ailesi ve çevresi tarafından ilişkisinin takdir görmesini ve kıskanılmasını ister. Kısaca dışarıdan müthiş bir çift gibi olmak ister. Fakat bu istekler koç için sahte ve yapmacık gelir. Bu nedenle kısa süreli ve bol tartışmalı bir ilişki yaşanır. Özet olarak aşk uyumları oldukça zayıftır. Nadiren bir araya gelseler de bu tamamen yükselenlerin ve eskiden kalma bir tanışıklık var ise onların etkisidir.

Eğer koç kadını ile yay erkeği sevgili olacak ise, aşk uyumları daha mümkündür denilebilir. Koç kadın gezmeyi, ilgi görmeyi, dikkat çekmeyi, kültürlü olmayı ve farklı olmayı sever. Yay erkeği de ondan aşağı kalmadan, aynı şekilde gezmeyi, hayatına renk katmayı, dünyayı dolaşmayı seven, maceracı, uyumlu ve sempatik bireylerdir. Her iki taraf da özgürlüğüne düşkün özü itibariyle zarif kişiler olduğundan gayet olumlu bir ilişki yaşarlar. Lakin onları dışarıdan görenler, onları sevgili değil dost sanırlar. İki sevgilinin paylaştığı sevişme, öpüşme, sarılma gibi tensel temaslar çok nadiren meydana gelir. Sadece sosyal ortam ve yarın ne yapalım sohbeti edilir. Beraber vakit geçirmekten hoşlanan fakat duygusallığın sorgulandığı bir aşk hikayesi yaşarlar. Çok coşkulu bir araya gelirler fakat iki arkadaş kalalım diyerek ayrılırlar. Beraber devam edebilmeleri için, arkadaş ortamından sıyrılıp baş başa vakit geçirmeleri gerekir. Ve ilişkinin ilk zamanlarında olduğu gibi sohbet konusu sadece ikisi olmalıdır. Eğer buna dikkat edilirse aşkları uyumlu olabilir.

Koç ve Yay Evlilik Uyumu

Koç burcu erkeği ile yay burcu kadınının evliliği Yay’ın ilgisizlikten, sorumsuzluktan, aşırı mükemmelliyetçi tavırlardan, koçun sürekli olarak susmasından, sürekli haklı çıkmasından, hayallerinden ve yaşadıklarından şikayet eder. Koç erkeği de yay kadınının, sürekli söylenmesinden, kanaatkar olmayışından, ilgisinin yetersiz bulunmasından, kendini baskın yapmaya çalışmasından, ortam içinde saygısızlık etmesinden, sorunlarını ailesine anlatmasından şikayet eder. Özellikle de aile içi sorunları ailesine anlatması Koç’un sinirini bozar.

Her iki tarafın evliliği güç bela ilerler. Eğer her iki taraf da sorunsuz bir evlilik istiyor ise, şikayetçi oldukları huylarını birbirlerine söyleyip bunu törpülemesi gerekir. Eğer evlilik, koç kadını ile yay erkeği arasında gerçekleşmiş ise daha uyumlu bir çift olurlar. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra tam bir anne ve baba olurlar. Bu profile oldukça yakışan iki karakter, evlilikte dost olarak ilerlerler. Her daim anlaşan, birbirinin yüzünden ne istediklerini anlayan yapıcı bir çift olurlar. Saygı onlar için sevgiden daha öte olduğundan, yaşadıkları sorunlar uzun vadeli olmayıp hemen çözüme ulaşır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git