Koç Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

09.03.2016
Koç Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Yay sır tutmasını bilen, rahatlıkla güven duyabileceğiniz biridir. Doğasında vahşilik olan bu burç bir at gibi asildir, kolayca yakalayamazsınız. Bazı insanlar ona ön yargılı yaklaşır. Ürkek olduğunu, yaşadığı hiçbir şeyin tadına varamadığını söylerler. Halbuki durum aslında tam tersidir. Onunla sırlarınızı, birçok olayı seve seve paylaşabilir ve paylaştığınız bu zamandan keyif alabilirsiniz. Kendine çeken bir yapısıyla öz benliğini sergiler ve eğer doğru anlarını yakalarsanız hayatınızda en mutlu olacağınız anlar bunlardır. Özgürlüğüne fazla düşkün erkeklerdir. Duygularını belli etmekten pek hoşlanmazlar. Öyle etrafınızda dolanırlar; ama bunu size hissettirmezler bile. Kincidir, hiçbir şeyi unutmazlar.

Koç kadını cüretkar, cesur, konuşkan, samimi, dost canlısı, işini bilen, şansını kendi yaratan, güzel olan ve ilgi gören her şeyi kıskanabilen, baskın olma gayesi olan, ben bilirim merkezli cümleler kuran, seviyeli arkadaşlıklar kuran; fakat flört etmekten haz alan bireyler iken, eşi; hareketli, gezmekten, eğlenmekten hoşlanan, cömert ve bu hususta fazlasıyla savurgan, düşünceli, kültürlü, bilgi edinmeyi, kitap okumayı seven, açık alanlarda dolaşmaktan, vakit geçirmekten hoşlanan, idealist, sempatik, konuşkan, sevecen, narin, zarif bir görüntü sergileyen, entelektüel bireylerdir.

Kafalarına koyduklarını mutlaka yapan, hırslı ve inatçı kadınlardır. En ince detayına kadar partnerine dikkat eden fakat önemsemiyor gibi yapan, hafızası fazlasıyla kuvvetli, annesine düşkün, duygusal, duygularını dile dökemeyen, hassas, tutkulu, güçlü bir duruşu olan bir yapıya sahiptir.

Çiftin kendine has özellikleri olan vardır, birbirine benzerler fakat zor olan iki karakterdir. Koç burcu insanı; inatçı, mükemmeliyetçi, detaycı, her şeyi kafasına takabilen, ailesine düşkün, sevecen, esprili, dost canlısı, sivri dilli, sözünü sakınmayan, eleştirel bir bakış açısına sahip bireylerdir. Partnerleri ise; çabuk bıkan, çabalamaktan hoşlanmayan, her şeyin hazır olarak ona sunulmasını isteyen, özü itibariyle kıskanç bir mizaca sahip olup bunun farkında olmayan, tartışmacı, kendine gereksiz bir özgüveni olan, gülümseyerek etrafındaki insanları samimi tavırları ile etkileyen, dost canlısı; fakat kendi çıkarlarını önde tutan bir karaktere sahiptir.

Koç Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Bu iki burç arasında uyumlu bir ilişki olabilir. Yay burcu erkeğini gizemli halleri partnerini kendisine çekmeyi başaracaktır. Bu adamın içerisindeki gizemi çözmeye çalıştıkça ona daha da çok aşık olacaktır. Aynı şekilde bu durum eşinin de hoşuna gidecek ve onu kırmamak için elinden geleni yapacaktır. Bu sebeptendir ki, bu iki burç arasında güzel bir ilişki olabilir.

Koç burcu kadını kolay erkeklerden hoşlanmaz

O olur da sizi beğenirse ve siz ondan hafif kaçmaya başlarsanız, zor olduğunuzu sevip, peşinizden koşmaya başlayacaktır. Bu esnada size aşık bile olabilir; fakat siz onun üzerine çok fazla gider ve sürekli peşinden koşarsanız sizden sıkılıp kaçabilir. Bu yüzden karşısındaki kişinin zor biri olması gerekir; ama fazla da zor olmamanızı tavsiye ederiz. Sonuçta fazla naz aşık utandırır diye boşuna dememişler. Koç kadını cazibeli bir özelliği sahiptir. Alımlıdır ve çekicidir. Cilve yapmasını çok iyi bilir. Özellikle bu durum sevgilisinin çok hoşuna gider ve cazibesinin içerisinde büyülü anlar yaşar. Bu büyü ise kısa bir süre ikili arasında bir aşka dönüşebilir.

Kendini ifade etme problemi yaşarlar

Bu çiftte kontrol koçun elinde olur ve her iki burç çok iyi arkadaş olabilirler. Sevgili olarak fazlasıyla sorun yaşayıp, aşkları bitme noktasına gelebilir. Koç erkeği gerçek anlamda tanınmadığı sürece çok zor bir partner olur. Onları anlamak oldukça zordur. Sadece duygularını değil, isteklerini de ifade etmeyen, sizin anlamanızı bekleyen bir karaktere sahiptir. Bunun için onlarla uzun süre vakit geçirmeniz gerekir. Ayrıca, genellikle arkadaşları veya akraba çevresinden kişiler ile evlenir. Bunu asla istemezler; ilişkilerinde nadiren mutluluğu yakalarlar ve bunun da nedeni kendileridir. İlişkide iletişim gerekir; fakat partnerini bundan mahrum bırakır. Bu da zamanla ayrılığı doğurur.

Bazı uyumsuzluklar olabilir

Yay erkeği eleştiri yapma, zor beğenme, inatçılık ve ilgisiz tavrı ile partnerinin kendisiyle kavga etmesini sağlar. Eşi de güzellikle söylemez. Sizin anlamanız için surat asar, hayat enerjinizi emer, daha sonra anlamamakta ısrar ederseniz büyük bir tartışma ile bunu dile getirir. Bu huyu, sevgilisinin gözünde basitleşmesine yol açabilir. Koç sesini asla yükseltmez, tavırları sinir bozar genelde, yay erkeği de ilişkide baskın olmayı, sevgilisinin onun istediği gibi olmasını, ailesi ve çevresi tarafından ilişkisinin takdir görmesini ister. Kısaca dışarıdan müthiş bir çift gibi olmak ister; fakat bu istekler koç için sahte ve yapmacık gelir. Bu nedenle kısa süreli ve bol tartışmalı bir ilişki yaşanır.

Yalnız zaman geçirmeye önem vermeliler

Koç kadın gezmeyi, ilgi görmeyi, dikkat çekmeyi, kültürlü olmayı ve farklı olmayı sever. Yay erkeği de ondan aşağı kalmadan, aynı şekilde gezmeyi, hayatına renk katmayı, dünyayı dolaşmayı seven, maceracı, uyumlu ve sempatik bireylerdir. Her iki taraf da özgürlüğüne düşkün, özü itibariyle zarif kişiler olduğundan gayet olumlu bir ilişki yaşarlar. Lakin onları dışarıdan görenler, onları sevgili değil dost sanırlar.

Beraber vakit geçirmekten hoşlanan; fakat duygusallığın sorgulandığı bir aşk hikayesi yaşarlar. Çok coşkulu bir araya gelirler; ama ‘iki arkadaş kalalım’ diyerek ayrılırlar. Beraber devam edebilmeleri için, arkadaş ortamından sıyrılıp, baş başa vakit geçirmeleri gerekir ve ilişkinin ilk zamanlarında olduğu gibi sohbet konusu sadece ikisi olmalıdır. Eğer buna dikkat edilirse aşkları uyumlu olabilir.

Farklılıkları birbirini tamamlar

Bu iki burcun uyumuna baktığımız zaman ortak noktaları çok fazla olmakla birlikte keskin zıt yanları da vardır. Alışverişe bayılan koç kadını, alışverişi sevmeyen eşini birlikte çıkmaya zorlamamalıdır. Her iki taraf da özgürlüğüne çok düşkün olduğu için bu konuda birbirlerine bir baskıda bulunmazlar.

Yay erkeği partnerinin özel günlerini asla unutmamalı ve değerli hediyelerle onu şımartmalıdır. Sevgilisi ise onu oldukça rahat olan bir spor ayakkabı ile kolayca memnun edebilir. Marka ve pahalı giyinmeyi seven koç kadınının aksine eşi gözüne ilk çarpan kıyafeti alıp, çıkar. Bu ilişkideki zıtlıklar aralarındaki uyumu sebebidir. Zaman zaman muzip ve iğneleyici bir tavırda tartışan bu ikiliyi dışarıda geçirilecek bir zaman mutlu etmeye yetecektir. Bu ilişkinin tüm rotasını belirleyecek ve inşa edecek olan koç kadınıdır.

Kıskançlık güven problemine neden olabilir

Koçun kıskançlığı ve şüpheci tavırları ilişkinin başında önemli sarsılmalara ve güven probleminin oluşmasına sebep olabilir. Baskıcı ve kıskanç yanınızı biraz törpüleyerek, zaman tanıyıp, sabır göstermelisiniz. Bir kadına bağlandığı zaman, özgürlüğüne ve rahatlığına zeval gelmediği sürece dünyanın en aşık adamı olabilir. Bu iki burç hem gelecek planları ve öngörüleri hem de entelektüel ve sosyal yapıları, arkadaş ilişkilerine verdikleri önemleri konusunda oldukça uyumlu ve birbirini tamamlayan bir özelliğe sahiptir.

Koç Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Çiftin evliliği yayın ilgisizlikten, sorumsuzluktan, aşırı mükemmeliyetçi tavırlardan, partnerinin sürekli olarak susmasından, sürekli haklı çıkmasından, hayallerinden ve yaşadıklarından şikayet eder. Koç da eşinin; sürekli söylenmesinden, kanaatkar olmayışından, ilgisinin yetersiz bulunmasından, kendini baskın yapmaya çalışmasından, ortam içinde saygısızlık etmesinden, sorunlarını ailesine anlatmasından şikayet eder. Özellikle de aile içi sorunları ailesine anlatması sinirini bozar.

Eğlenceli ve yapıcı bir çift olurlar

Koç burcu kadının hareketli yapısıyla yay burcu erkeğinin neşeli yapısı birleşince ortaya çok güzel bir ilişki çıkacaktır. İki taraf da macera yaşamayı sevdiği için, macera dolu bir ilişki ortaya çıkabilir. Aynı zamanda konuşmayı da çok sevdiği için her konuda rahatça anlaşabileceklerini söyleyebiliriz.

Eğer her iki taraf da sorunsuz bir evlilik istiyor ise, şikayetçi oldukları huylarını birbirlerine söyleyip, bunu törpülemesi gerekir. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra tam bir anne ve baba olurlar. Bu profile oldukça yakışan iki karakter, evlilikte dost olarak ilerlerler. Her daim anlaşan, birbirinin yüzünden ne istediklerini anlayan yapıcı bir çift olurlar. Saygı onlar için sevgiden daha öte olduğundan, yaşadıkları sorunlar uzun vadeli olmayıp, hemen çözüme ulaşır.

İnatçı yönleri sıkıntı olabilir

Tek sıkıntı ikisinin de çok inatçı olmasıdır. Dediğim dedik tavırları sebebiyle bu ikili arasında bazı konularda anlaşmazlık çıkabilir; fakat akıllarını başlarına toplamayı başarırlar ve alttan almayı denerlerse büyük bir sorun oluşmadan ilişkilerine devam edebileceklerdir. Ortaya güzel bir ilişki çıkabilir ve bu yüzdendir ki inatları bir kenara atıp aşkı yaşamaları onlar için çok daha iyi olacaktır.

Hareketli bir çifttir; yalnız harcamalarına dikkat etmeliler

Çiftin kişiliklerinde birbirine yakın davranışlar vardır. Bu karakter benzerliği onlar arasındaki uyumu sağlar. Bu doğa kokan bir ilişkidir. Yayı koşu pistinde, havuzda ve benzeri spor dallarıyla iç içe görebilirsiniz. Belki de güzel sabah yürümeleri yapmak istiyorsunuzdur, bunun için koça en uygun olan burçtur. Yalnız onun biraz savurgan halleri mali hesaplarda kendini riske atar. Finansman yatırımları risklidir, bu yüzden ekonomik olarak zorluk yaşatabilir. Koç burcu kadınının burada devreye hemen girmesi gerekir.

Hesap defterlerini, mali işlerin sorumluluklarını kontrol altında tutmanız gerekir. İlerde oluşabilecek maddi sıkıntılara meydan vermemek için yayın bu yönünü dikkate almalısınız. Ayrıca onu evde tutmak zordur; çünkü onun için ev sadece uyuduğu, yemek yediği, yaşamsal faaliyetlerini devam ettirdiği yerdir. Hoş sohbetleri sevdiği için, kafa dengini bulduğunda çok iyi misafir ağırlar. Koç onu elinin altında tutabilir ve hakimiyetini kurabilirse bu ilişkiden iyi bir evlilik çıkar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.