Koç Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

09.03.2016
Koç Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Baharın gelişi ile birlikte dünyaya gözlerini açan 21 Mart- 20 Nisan doğumlu koç burçları ile yazın sakin, nazlı ve ılımlı burcu olan 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında dünyaya gelen yengeç burçları; birbirlerine zıt karakter gösterseler de zıt kutuplarının birbirini çekmesi ve her iki tarafın eksikliklerinin birleşerek karşılıklı olarak tamamlanması gerçeği vardır. Bu nedenle iki burç için uyumsuz demek kesinlikle imkansız bir yorumdur. Çiftin uyumuna bir yüzdelik dilim verecek olursak iki burcun uyumu %90 oranındadır. Aşk ilişkileri %85, evlilik %89 oranında bir uyum yakalamaktadır. Bu oranlar dahilinde baktığımızda genel uyum oldukça yüksektir.

Koç Kadını ile Yengeç Erkeği Aşk Uyumu

Kendi kabuğunda yaşamak ister

Bir yengeç burcu erkeği, kendi yaşamının dışına çekmek zordur. Sahip olduklarıyla mutludur, sığınağının dışına çıkarmakta zorluk çekebilirsiniz. Onu anlayabilmeniz, ne istediğini çözmeniz belki de yıllarınızı alacaktır. Üzerinizde bıraktığı etkiye inanmayın hemen, kurmaca bir oyuna benzer yengecin aşka olan tavırları. Duygularıyla oynanmasından korkar, bu durum ona panik yaşatır. Dışarıdan ayaklarının üzerinde görünür, aslında içerisinde çabuk yıkılmaya meyillidir. Onun kendisini bulması zordur, bu zorluğu aşabilmeniz için güvenini kazanmalı ve çok güçlü olmanız gerekebilir.

Onunla geçinmek zor olsa da koç burcu kadını bünyesinde bulunan inatçılık, sadakat ve sağladığı güvenle ona iyi bir yuva olabilir. Bunu gören yengeç partnerinin bu davranışlarını hiçe saymaz. Hak ettiği değeri ona verir. Aradığı sığınağı ona verirseniz, duyduğu tüm minneti size gösterecektir. Annelerini çok severler, bu yüzden anneleri ile iyi geçinmeye bakın. Partneri gücünü, kararlığını gösterdiğinde o da istediği romantik cevapları verecektir.

Öz güven sağlayın ona, o zaman istediklerinizi yerine getirecektir. Tabii bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Arkasından iş çevirdiğinizi düşünürse tüm emekleriniz boşuna gidecektir. Zorlukla kazandığınız bu uyum geçmişte kalır. Bunun olmamasını istiyorsanız, ince eleyip sık dokuyun ki yengeci elde edebilesiniz.

Farklılıkları avantaja dönüşebilir

Çiftte karakter açısından farklılıklar görebiliriz. Yengeç burçları daha içe dönük bir yapıda iken koç burçları için bunu söylemek pek mümkün değildir, çünkü onlar en çok dışa dönük halleri ile bilinir. Bu noktada karakter farklılıkları ikiliyi aşk noktasında bir araya getirebilir. İkilinin zıt yönleri ilk dönemler için sorun gibi görünse de zaman içinde bu uyumsuzluklar bir uyum yakalayacaktır. Eğer koç kadını inat ve dik kafalı yönlerini törpüleyerek partnerine yönelir, karşı taraf da içe dönük tavrından vazgeçerek içini sevgilisine açar ise, zıtlıklar büyük bir uyum yakalayacak ve iki burç büyük bir aşka adını altın harflerle yazdıracaktır.

Yengeç burcu; burçlar arasında en hassas, en nazik ve en kırılgan burçtur. Eşinin onu anlaması oldukça güç olabilir; ancak unutulmamalıdır ki aşk önünde engel yoktur. Birbirlerine romantik ve anlayışlı yaklaşması halinde arada hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu iki burç her ne kadar çok zıt karakterlere sahip olsalar da, eğer ki anlaşma yolunu tercih ederlerse bir o kadar mutlu ve uzun bir ilişki yaşayabilirler; fakat bu kadar zıtlık başlarda gözlerine batmaya başlarsa birkaç gün sürüp, bitebilecek bir ilişki ortaya çıkabilir.

Zıt kutuplar birbirini çeker

Bu iki burç birbirlerinden oldukça farklı karakterlere sahip olan kişilerdir. Bu farklılıklar onların birbirlerinden uzaklaşmasına sebebiyet verebileceği gibi bir o kadar birbirlerini çekmelerini de sağlayabilecek özelliğine sahiptir; çünkü yengeçler fazla duygu yüklüdür ve onların öyle derin bir dünyaları vardır ki partnerinin tutkularıyla karşılaştığında adeta tadına doyum olmayacak bir meyve haline gelir.

Partneri her ne kadar mantığını kullanan bir burç olsa dahi bu adamın tutkusunun farkına vardığı zaman başının dönmemesi imkansızdır. Dünyanın neredeyse en sadık burcuna sahip olan yengeç, eşine daima sahip çıkabilecek ve onu sevgisiyle besleyebilecek özelliğe sahiptir. İşte onun bu sadakatli halleri bu kadının güvenini tamamen elde etmeye yetecektir. Tek olması gereken şey bu ikilinin birbirleri için biraz çaba sarf etmesi ve birbirleri için fedakarlıkta bulunmalarıdır. Biraz çaba ve biraz fedakarlık bunların aralarındaki bağı daha da kuvvetlendirecek ve neredeyse onları dünyanın en iyi çifti ve daha çekici yapmayı sağlayacaktır.

Birbirinize şans vermek adına daha yolun başındayken birbirimizi anlamaya çalışın ve bu harika ilişkiye değil doğru bir şekilde hayatının en güzel dönemlerinde yaşamaktan sakın ve sakın geri kalmayın. Yoksa çok pişman olursunuz. Koç burcu kadını fazla cazibelidir ve bu yüzden çok çekicidir. Zekidir, aynı zamanda güçlüdür. Hayatında da güçlü erkek ararlar. Her zaman yükseklerde olmayı istedikleri için oldukça inatçıdır.

Duygusal olarak etkileyebilir

Bu ikisi de aralarındaki çekimi farkına vardıkları vakit birbirlerini fazla sadık ve harika bir çift olmayı başarabileceklerdir; çünkü bu kadınlar ilişkide her zaman bir duygu ve aynı zamanda bir tutku aramak isterler. Aslında aramak istedikleri tutku ve duygular hepsi tamamı ile bu adam da mevcuttur. Tek gerekli olan kadının bunun geç olmadan fark edebilmesidir. Koç kadını neredeyse hiç duygusal olmadığından dolayı duygu açısından eksiktir; ama buna rağmen partneri duygularıyla onu fazlasıyla şaşırtmayı başarır ve elde etmeyi de sağlarlar.

Korkularıyla yüzleşip, kendini ilişkiye vermeli

Yengeç erkeklerinin en büyük korkusu güven kırıklığına uğrayıp terk edilmektir. Bu yüzden karşısındaki kadına kendini tam olarak vermez. Bu da sizde sevgi eksikliği oluşmasına sebep olur. Dengesiz hareketler sergilemesi onun zor olduğunu değil garip biri olduğunu gösterir; ama azimli olan sevgilisi bunların hepsini anlatarak bu erkeğin eline gerekli güveni verir ve arkasına yaslanır. Güveni aldıktan sonra kendisini sadık bir sevgili olmaya bırakır; fakat koç kadınına tavsiyemiz, sadık olduğunu gördüğünüz eşinizi sakın boş bırakmayın.

En ufak ilgisiz bıraktığınız bir anda, olur da bir başkası çıkar ve ona ilgi gösterirse aklı hemen kayabilir. Siz de bu durumdan asla hoşlanmazsınız. Yengeç erkeği kendini olduğu gibi göstermez. Dışı farklı içi farklıdır. Hemen öyle kendini belli etmez kimseye. Huysuz ve dengesizdir, saklar bu yönünü. Hayatında yaşadığı çoğu şey eğlence üzerinedir. Etik ve doğru kararlardan her zaman kaçmaya meyillidir. Hayatını gelişi güzel yaşar. Bu durum daha çok zirveye çıkıp düşmekle de ifade edilebilir.

Arkadaşlıkları sıkıntılıdır

İlişki noktasında zıt yönler birbirine çekse de arkadaşlık konusunda bunu söylemek pek mümkün değildir. Belirli bir dönem için ikili iyi bir arkadaşlık sürdürse de yengecin içe dönük tavrı, partnerinin inatçı tutumları sebebi ile arkadaşlık ve dostluk bağları zedelenir. Kırgınlıklarını belli etse dahi koç burcu bunun farkına varmaz ve belirli bir dönemin sonunda kırgınlıklarını da yanına alarak arkadaşlık bağlarını koparma yoluna başvurur.

Ortak noktada birleşebilirler

Biri baharın diğeri ise yazın başlangıcının temsilcisi olan burçlar birbirlerine zıt ve farklı karakterde olsalar dahi büyük aşklar yaşayabilmektedirler. Bununla birlikte evlilik noktasında da ikili mutlu, huzurlu ve güven içinde bir evlilik sürdürebilmektedirler; ancak arkadaşlık konusu çiftin arasında pek mümkün olmaz. Bununla birlikte şunu söylemek gerekiyor ki, eğer iki taraf da sivri yönlerini törpüleme yoluna gider ve anlayış çerçevesinde birbirlerine yaklaşırlarsa sorun ortadan kalkacak ve çift uyumu yakalayacaktır. Bu noktada arkadaşlık kurabilmeleri için çaba sarf etmeleri gerektiğini söylemek mümkündür. İki tarafın da birbiri ile anlaşmaması için bir sebep olmadığı gibi anlaşmak için birçok noktaları vardır.

Koç Kadını ile Yengeç Erkeği Evlilik Uyumu

Güven esastır

Bu evlilikte dışarıdan bakıldığında tüm evi koç burcu yönetiyor gibi görülür. Aslında durum tam olarak böyle değildir. Her zaman asıl yönetim partnerlerinin elindedir ve evliliğin gizli yönetenleri onlardır. Yengeç burçları yoğun bir duygu seli yaşadıkları için, eşlerini hemen yörüngesine almayı başarır. Bu sayede koç burcu çok kısa zaman içinde partnerine güvenir. Partnerleri de onlara karşı güven duyar. Bu evlilikte güven her zaman için ön plandadır ve iki tarafın da birbirlerine karşı güveni kolay kolay sarsılmaz. Bu ikili tanışmanın çok kısa zaman sonrasında evliliğe adım atabilecek bir potansiyeldedir.

Her zaman için romantik ve tutkulu olan yengeç burçları partnerlerinin kısa zaman içinde etkisini çeker. Her zaman baş olmayı ve korkusuzca ilerlemeyi kendine görev edinen koç burçları da eşlerinin bir hayli dikkatini çeker ve ikili aradıkları huzuru, mutluluğu, aşkı birbirlerinde bulurlar. Evlilik içinde dengeleyici bir tavır izlemelidir; çünkü partnerleri çok kırılgan bir yapıya sahiptir ve her zaman için ilgi bekler. Onlar bu ilgiyi gösterdiği sürece sorunsuz bir evlilik devam edecektir.

Evcimen ve ailesine çok düşkündür

Yengeç burcu erkeği oldukça duygusal yapısından dolayı, hassas bir karaktere sahip olması ile herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle hem evine hem ailesine ve geleneklerine fazlasıyla bağlı olan bu erkek bu özelliklerinden dolayı oldukça fazla dikkat çekmeyi başarmaktadır. En büyük hayallerine bakıldığı zaman; bir aile kurmak ve içerisinde çocuklarla dolu mutlu bir yuva sahibi olmaktır. Hal böyle olunca sevgilisi bu duyduklarına inanamaz ve partnerini bir türlü anlayamaz bir halde yer alır.

Ona göre yengeç erkeğinin sürekli olarak evi ile ilgilenmesi ve onlarla zaman geçirmek istemesi değişik bir durumdur. İşte bu kadın eşini anlayamadığı sürece bu ilişkinin pek ilerlemesi mümkün değildir. Evine son derece düşkündür. Evcimen yapıda oldukları için, tam ideal bir anne, baba ve eş olurlar. Bu noktada her zaman uyumlu ve ılımlı tavırları vardır. Eşleri dışa dönük tavırlarından vazgeçtikleri zaman düzenli ve güzel bir evlilik yaşanacaktır.

Koç burcu kadını daha çok anı yaşamak isteyen ve geleceği pek fazla düşünmeden ilerlemek isteyen bir kadındır. Partnerinin sürekli olarak gelecek planları kurması bir süre sonra onu daraltacaktır; fakat olur da evcimen olan bu hayatı kabullenmeyi tercih ederse, ikisi arasında oldukça rengarenk ve şahane bir ilişki meydana gelmiş olacaktır. Bu ikilinin anlaşıp güzel günler görebilmesi için, buradaki iş kadına düşmektedir. Olur da partnerini anlamayı tercih ederse, iki aile arasında pek fazla sorun ortaya çıkmayacaktır.

Değişken ruh halleri sıkıntıya sokabilir

Yengeç burcu erkeği sürekli değişen duygular içerisindedir. Bu yüzden de hayatındaki kişinin dengesini alt üst etmeyi çok rahat başarır. Çok iyi dost olurken çok iyi sevgili olmaları tartışmalıdır; çünkü sürekli bir mutlu bir mutsuz oluşu hayatındaki kadını hep sıkıntıya düşürür.

Ne yazık ki aynı zamanda da en huysuz erkektir. Ne zaman neyden mutlu olabileceğini kestirmek çok zordur; hatta zor demek yetmez imkansızdır. Yıllar geçer; ama siz yengeci hala çözemezsiniz desek çok doğru olur. Bu yüzden onunla anlaşabilmek çok zordur; ancak partnerleri zoru çok sevdiklerinden dolayı bu burç erkeklerini çözmek için bilekleri sıvarlar. Üstelik azmedip, bu adamla anlaşmayı başarırlar ve ortaya güzel bir ilişki çıkmasına sebep olurlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.