Koç Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
9 Mart 2016 tarihinde eklendi, 4.677 kez okundu.

Yengeç burcu erkeği sürekli değişen duygular içerisindedir. Bu yüzdende hayatındaki kişinin dengesini alt üst etmeyi çok rahat başarır. Bu burç erkekleri çok iyi dost olurken çok iyi sevgili olur mu bilemem. Çünkü sürekli bir mutlu bir mutsuz oluşu hayatındaki kadını hep sıkıntıya düşürür.

Koç burcu kadını fazla cazibelidir ve bu yüzden çok çekicidir. Zekidir aynı zamanda güçlüdür. Hayatında da güçlü erkek ararlar. Her zaman yükseklerde olmayı isteyen koç kadını aynı zamanda oldukça inatçıdır.

Peki bu iki farklı burç arasında nasıl bir uyum vardır dediğinizi duyar gibiyim? Bu iki burç her ne kadar çok zıt karakterlere sahip olsalar da, eğer ki anlaşma yolunu tercih ederlerse bir o kadar mutlu ve uzun bir ilişki yaşayabilirler. Fakat bu kadar zıtlık başlarda gözlerine batmaya başlarsa bir kaç gün sürüp bitebilecek bir ilişki ortaya çıkabilir.

Yengeç erkeği ne yazık ki en huysuz erkektir. Ne zaman neyden mutlu olabileceğini kestirmek çok zordur hatta zor demek yetmez imkansızdır. Yıllar geçer ama siz yengeci hala çözemezsiniz desek çok doğru olur. Bu yüzden onunla anlaşabilmek çok zordur. Fakat koç kadınları zoru çok sevdiklerinden dolayı bu burç erkeklerini çözmek için bilekleri sıvarlar. Üstelik azmedip bu adamla anlaşmayı başarırlar ve ortaya güzel bir ilişki çıkmasına sebep olurlar.

Peki bu iki farklı burç arasında nasıl bir uyum vardır dediğinizi duyar gibiyim? Bu iki burç her ne kadar çok zıt karakterlere sahip olsalar da, eğer ki anlaşma yolunu tercih ederlerse bir o kadar mutlu ve uzun bir ilişki yaşayabilirler. Fakat bu kadar zıtlık başlarda gözlerine batmaya başlarsa bir kaç gün sürüp bitebilecek bir ilişki ortaya çıkabilir.

Yengeç erkeği ne yazık ki en huysuz erkektir. Ne zaman neyden mutlu olabileceğini kestirmek çok zordur hatta zor demek yetmez imkansızdır. Yıllar geçer ama siz yengeci hala çözemezsiniz desek çok doğru olur. Bu yüzden yengeç erkeğiyle anlaşabilmek çok zordur. Fakat koç kadınları zoru çok sevdiklerinden dolayı bu burç erkeklerini çözmek için bilekleri sıvarlar. Üstelik azmedip bu adamla anlaşmayı başarırlar ve ortaya güzel bir ilişki çıkmasına sebep olurlar.

Yengeç erkeklerinin en büyük korkusu güven kırıklığına uğrayıp terk edilmektir. Bu yüzden karşısındaki kadına kendisini tam olarak vermez. Buda sizde sevgi eksikliği oluşmasına sebep olur. Dengesiz hareketler sergilemesi onun zor olduğunu değil garip biri olduğunu gösterir. Ama azimli olan koç kadını bunların hepsini anlatarak bu erkeğin eline gerekli güveni verir ve arkasına yaslanır. Güveni alan yengeç erkeği ardından kendisini sadık bir sevgili olmaya bırakır. Fakat koç kadınına tavsiyemiz, sadık olduğunu gördüğünüz yengeç erkeğini sakın boş bırakmayın. En ufak ilgisiz bıraktığınız bir anda, olur da bir başkası çıkar ve ona ilgi gösterirse aklı hemen kayabilir. Sizde bu durumdan asla hoşlanmazsınız. Söylemesi bizden uygulaması sizden…

Yengeç erkeği kendini olduğu gibi göstermez. Dışı farklı içi farklıdır. Hemen öyle kendini belli etmez kimseye. Huysuz ve dengesizdir saklar bu yönünü, hayatında yaşadığı çoğu şey eğlence üzerinedir. Etik ve doğru kararlardan her zaman kaçmaya meyillidir. Yengeç erkeği hayatını gelişi güzel yaşar. Bu durum daha çok zirveye çıkıp düşmekle de ifade edilebilir.

Bir yengeç burcu erkeği,  kendi yaşamının dışına çekmek zordur. Sahip olduklarıyla mutludur yengeç, sığınağının dışına çıkarmakta zorluk çekebilirsiniz. Onu anlayabilmeniz ne istediğini çözmeniz belki de yıllarınızı alacaktır. Üzerinizde bıraktığı etkiye inanmayın hemen, kurmaca bir oyuna benzer yengecin aşka olan tavırları. Yengeç korkar duygularıyla oynanmasından, bu durum ona panik yaşatır. Dışarıdan ayaklarının üzerinde görünen yengeç aslında içerisinde çabuk yıkılmaya meyillidir. Onun kendisini bulması zordur bu zorluğu aşabilmeniz için güvenini kazanmalı ve çok güçlü olmanız gerekebilir.

Yengeç erkeğiyle geçinmek zor olsa da koç burcu kadını bünyesinde bulunan inatçılık, sadakat ve sağladığı güvenle yengece bir yuva olabilir. Bunu gören yengeç koç kadının bu davranışlarını hiçe saymaz. Hak ettiği değeri ona verir. Aradığı sığınağı yengece verirseniz duyduğu tüm minneti size gösterecektir. Annelerini çok severler bu yüzden anneleri ile iyi geçinmeye bakın. Koç kadını gücünü, kararlığını gösterdiğinde yengeç erkeği istediği romantik cevapları verecektir.

Öz güven sağlayın ona, o zaman istediklerinizi yerine getirecektir. Tabi bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Arkasından iş çevirdiğinizi düşünürse tüm emekleriniz boşuna gidecektir. Zorlukla kazandığınız bu uyum geçmişte kalır. Bunun olmamasını istiyorsanız ince eleyip sık dokuyun ki yengeci elde edebilesiniz.

Yengeç burcu erkeği oldukça duygusal olan yapısından dolayı hassas bir karaktere sahip olması ile herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle hem evine hem ailesine ve aynı zamanda geleneklerine fazlasıyla bağlı olan bu erkek bu özelliklerinden dolayı oldukça fazla dikkat çekmeyi başarmaktadır. Yengeç burcu erkeği en büyük hayallerine bakıldığı zaman, biri tanesi bir aile kurmak ve içerisinde çocuklarla dolu mutlu bir yuva sahibi olmaktır. Hal böyle olunca koç burcu kadını bu duyduklarına inanamaz ve bu erkeği bir türlü anlayamaz bir halde yer alır. Ona göre bu erkeğin sürekli olarak evi ile ilgilenmesi ve onlarla zaman geçirmek istemesi değişik bir durumdur. İşte bu kadın bu erkeği anlayamadığı sürece bu ilişkinin pek ilerlemesi mümkün değildir.

Koç burcu kadını daha çok anı yaşamak isteyen ve geleceği pek fazla düşünmeden ilerlemek isteyen bir kadındır. Yengeç erkeğinin sürekli olarak gelecek planları kurması bir süre sonra bu kadını daralır bir hale sokacaktır. Fakat olur da bu kadın evcimen olan bu hayatı kabullenmeyi tercih ederse ikisi arasında oldukça rengarenk ve şahane bir ilişki meydana çıkmış olacaktır. Bu ikilinin anlaşıp güzel günler görebilmesi için ilk olarak buradaki iş kadına düşmektedir. Eğer ki bu koç burcu kadını olur da bu erkeği anlamayı tercih ederse iki aile arasında pek fazla sonra ortaya çıkmayacaktır. Yatakta bakıldığı zaman yengeç erkekleri daha çok romantiklikten yana olacaktır. Fakat koç burcu kadının bu esnada yine aynı şekilde tutkuya sahip olduğundan dolayı yine ikili arasında birbirini anlamak açısından zorluklar meydana çıkmış olacaktır.

Yukarıda anlattıklarımızdan da yola çıkabileceği gibi bu iki burç birbirlerinden oldukça farklı karakterlere sahip olan kişilerdir. Bu farklılıklar onların birbirlerinden uzaklaşmasına sebebiyet verebileceği gibi bir o kadar birbirlerini çekmelerini de sağlayabilecek özelliğine sahiptir. Çünkü yengeçler fazla duygu yüklüdür ve onların öyle derin bir dünyaları vardır ki bu kadının tutkularıyla karşılaştığında adeta tadına doyum olmayacak bir meyve haline gelir. Koç burcu her ne kadar mantığını kullanan bir burç olsa dahi bu adamın tutkusunun farkına vardığı zaman başımın dönmemesi imkansızdır. Dünyanın neredeyse en sadık burcuna sahip olan yengeç, koç burcunun daima sahip çıkabilecek ve onun sevgisiyle besleyebilecek özelliğe sahiptir. İşte onun bu sadakatli halleri bu kadının güvenini tamamen elde etmeye yetecektir.

Bu ikisi de aralarındaki çekimi farkına vardıkları vakit birbirlerini fazla sadık ve harika bir çift olmayı başarabileceklerdir. Çünkü bu kadınlar ilişkide her zaman bir duygu ve aynı zamanda bir tutku aramak isterler. Aslında aramak istedikleri tutku ve duygular hepsi tamamı ile bu adam da mevcuttur. Tek gerekli olan kadının bunun geç olmadan fark edebilmesidir. Koç kadını pek duygusal olmadıklarından dolayı hatta hiç duygusal olmadıklarından dolayı duygu yanımdan eksik kişilerdir. Ama buna rağmen bu erkekler duygularıyla onları fazlasıyla şaşırtmayı başarır ve elde etmeyi de sağlarlar.

Yine az önce bahsettiğimiz gibi tek olması gereken şey bu ikilinin birbirleri için biraz çaba sarf etmesi ve birbirleri için fedakarlık da bulunmaktadır. Biraz çaba ve biraz fedakarlık bunların aralarındaki bağı daha da kuvvetlendirecek ve neredeyse onları dünyanın en iyi çifti ve daha çekici yapmayı sağlayacaktır. Bence birbirinize şans vermek adına daha yolun başındayken birbirimizi anlamaya çalışın ve bu harika ilişkiye değil doğru bir şekilde hayatının en güzel dönemlerinde yaşamaktan sakın ve sakın geri kalmayın. Yoksa çok pişman olursunuz.

Koç Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Baharın gelişi ile birlikte dünyaya gözlerini açan 21 Mart- 20 Nisan doğumlu koç burçları ile yazın sakin, nazlı ve ılımlı burcu olan 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında dünyaya gelen yengeç burçları arasında ki uyum hakkında ayrıntılı bilgi sağlayacağız. Bu iki burç, burç grupları arasında birbirlerine zıt karakter gösterseler de zıt kutuplarının birbirini çekmesi ve her iki tarafın eksikliklerinin birleşerek karşılıklı olarak tamamlanması gerçeği vardır. Bu nedenle iki burç için uyumsuz demek kesinlikle imkansız bir yorumdur. Koç burcu ile yengeç burcu uyumuna bir yüzdelik dilim verecek olursak iki burcun uyumu %90 oranındadır. Aşk ilişkileri %85, evlilik %89, cinsellik ise %95 oranında bir uyum yakalamaktadır. Bu oranlar dahilinde baktığımızda genel uyum oldukça yüksektir. Uyumun oranlarını açıkladıktan sonra ikilinin ayrıntılı olarak uyumlarından bahsedebiliriz.

Koç ve Yengeç Aşk Uyumu

Koç burcu ile yengeç burçlarına karakter noktasında farklılıklar görebiliriz. Yengeç burçları daha içe dönük bir yapıda iken koç burçları için bunu söylemek pek mümkün değildir, çünkü koç burcu erkekleri en çok dışa dönük halleri ile bilinir. Bu noktada karakter farklılıkları ikiliyi aşk noktasında bir araya getirebilir. İkilinin zıt yönleri ilk dönemler için sorun gibi görünse de zaman içinde bu uyumsuzluklar bir uyum yakalayacaktır. Eğer koç erkeği inat ve dik kafalı yönlerini törpüleyerek yengeç burcuna yönelir, yengeç burcu da içe dönük tavrından vazgeçerek içini koç burcu erkeğine-kadınına açar ise zıtlıklar büyük bir uyum yakalayacak ve iki burç büyük bir aşka adını altın harflerle yazdıracaktır. Yengeç burcu erkeği- kadını burçlar arasında en hassas en nazik ve en kırılgan burçtur. Enlerin burcu olan bu burcu koç gibi dışa dönük ve bir nevi biraz umursamaz olan koç burcu erkeğinin anlaması oldukça güç olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki aşk önünde engel yoktur. Koç burcu erkeği-kadını yengeç burcu kadınına-erkeğine karşı romantik ve anlayışlı yaklaşması halinde arada hiçbir sorun kalmayacaktır.

Koç ve Yengeç Evlilik Uyumu

Bu evlilikte dışarıdan bakıldığında tüm evi koç burcu erkeği yönetiyor gibi görülür. Aslında durum tam olarak böyle değildir. Her zaman için yengeç burçları yönetiliyor gibi görünse de asıl yönetim onların elindedir ve evliliğin gizli yönetenleri yengeç burçlarıdır. Yengeç burçları yoğun bir duygu seli yaşadıkları için koç burcu erkeklerini hemen yörüngesine almayı başarır. Bu sayede koç erkeği çok kısa zaman içinde yengeç burcuna güvenir. Koç burçlarının da tek kadın-tek erkek felsefesi sayesinde yengeç burçları da koç burçlarına karşı güven duyar. Bu evlilikte güven her zaman için ön plandadır ve iki tarafından birbirlerine karşı güveni kolay kolay sarsılmaz. Bu ikili tanışmanın çok kısa zaman sonrasında evliliğe adım atabilecek bir potansiyeldedir.

Her zaman için romantik ve tutkulu olan yengeç burçları koç burçlarının kısa zaman içinde etkisini çeker. Her zaman baş olmayı ve korkusuzca ilerlemeyi kendine görev edinen koç burçları da yengeç burçlarının bir hayli dikkatini çeker ve ikili aradıkları huzuru, mutluluğu, aşkı birbirlerinde bulurlar. Evlilik içinde koç burcu erkeği dengeleyici bir tavır izlemelidir. Çünkü yengeç burçları çok kırılgan bir yapıya sahiptir ve her zaman için ilgi bekler. Koç burcu bu ilgiyi gösterdiği sürece sorunsuz bir evlilik devam edecektir. Yengeç burcu kadını ve erkeği evine son derece düşkündür. Evcimen yapıda olan yengeçler tam ideal bir anne, baba ve eş olurlar. Bu noktada her zaman uyumlu ve ılımlı tavırları vardır. Koç burcu erkekleri dışa dönük tavırlarından vazgeçtikleri zaman düzenli ve güzel bir evlilik yaşanacaktır.

Koç ve Yengeç Arkadaşlık Uyumu

İlişki noktasında zıt yönler birbirine çekse de arkadaşlık konusunda bunu söylemek pek mümkün değildir. Belirli bir dönem için ikili iyi bir arkadaşlık sürdürse de yengecin içe dönük tavrı, koç burcunun inatçı tutumları sebebi ile arkadaşlık ve dostluk bağları zedelenir. Yengeç burçları kırgınlıklarını belli etse dahi koç burcu bunun farkına varmaz ve belirli bir dönemin sonunda yengeç burçları kırgınlıklarını da yanına alarak arkadaşlık bağlarını koparma yoluna başvurur.

Biri baharın diğeri ise yazın başlangıcının temsilcisi olan burçlar birbirlerine zıt ve farklı karakterde olsalar dahi büyük aşklar yaşayabilmektedirler. Bununla birlikte evlilik noktasında da ikili mutlu huzurlu ve güven içinde bir evlilik sürdürebilmektedirler. Ancak arkadaşlık konusu koç burcu ve yengeç burcu arasında pek mümkün olmaz. Bununla birlikte şunu söylemek gerekiyor ki eğer iki tarafta sivri yönlerini törpüleme yoluna gider ve anlayış çerçevesinde birbirlerine yaklaşırlarsa sorun ortadan kalkacak ve yengeç burcu ile koç burcu uyumu yakalayacaktır. Bu noktada arkadaşlık kurabilmeleri için çaba sarf etmeleri gerektiğini söylemek mümkündür. İki tarafında birbiri ile anlaşmaması için bir sebep olmadığı gibi anlaşmak için birçok noktaları vardır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git