Koç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

21.09.2019
Koç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu kadını, bağımsız, tutkulu ve çekicidir. Hedefine ulaşmak için asla korkmaz ve mücadele eder. Benzersiz şekilde yaratıcıdır. Yaşama sevinci oldukça yüksektir ve sürekli bir eğlence arayışı içindedir. Kusursuz bir stil anlayışına sahiptir. Alışveriş yapmaya bayılır.

Koç burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 21 Mart – 19 Nisan
 • Element: Ateş
 • Renk: Kırmızı
 • Gün: Salı
 • Yönetici Gezegen: Mars
 • Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan
 • Şanslı Sayılar: 1, 8, 17
 • Güçlü Yönler: Yaratıcı, bağımsız, mücadeleci, irade
 • Zayıf Yönler: Çabuk inanma, dürtüsel, sessiz
 • Sevdiği Şeyler: Güzel giyinmek, para harcamak, sosyallik
 • Sevmediği Şeyler: Başarısızlık, inatçılık, fazla ısrar, yapmacık tavırlar

Koç Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Özgürlüğüne düşkündür

Serüvenci, atılımcı, cesur, yüksek enerjili, özgürlüğüne düşkündür. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve eğlencenin tadını çıkarmaya bayılırlar.

2. Tutkuludur

Hayatının her alanında tutkulu ve idealist bir yapıya sahiptir. Hayatta istedikleri her şeye kavuşma tutkusu ile yanıp tutuşurlar ve istediklerini mutlaka elde ederler.

3. Entelektüeldir

Oldukça akıllı bir kişiliğe sahiptirler. Aynı zamanda entelektüel ve son derece kültürlüdür. Etraflarında da böyle insanlara yer verirler.

4. Sıcakkanlıdır

Koç burcu kadını, dost canlısıdır ve hemen hemen her insanla hemen uyum sağlayabilir. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

Sıcakkanlı yapıları ile girdikleri her ortamda ilgi odağı olurlar ve bundan çok hoşlanırlar.

Her ortama ayak uydurup kolayca eğlenebilirler. Çevresi tarafından sohbetleri çok sevilir.

5. Dostlarına çok değer verir

Arkadaşlarına özellikle önem verirler, konu arkadaşları olduğu zaman yapamayacakları fedakarlık yoktur. İki elleri kanda olsa yardım etmek için her şeyi yapmaya hazırlardır.

6. Eğlencelidir

Eğlenmeyi çok sever ve enerjik, neşeli halleriyle insanları eğlendirirken de mutlu olur. Eğlence onların hayatlarındaki vazgeçilmezlerinden biridir. Girdikleri her ortamda enerjileri ile de çok göze çarparlar ve anlık hisleri ile hareket ederler.

7. Güvenilirdir

Ağzı oldukça sıkı olan koç kadını, oldukça güvenilirdir. En derin sırlarınızı bile onlarla rahatlıkla paylaşabilirsiniz, asla kimseye söylemezler. Aynı zamanda bir o kadar da şüpheci olan bu kadınların güvenmesi için kişiye ısınması lazım aksi halde asla güvenmezler.

8. Güçlü bir hafızası vardır

Zekalarıyla bilinen koç kadını, fil hafızası denebilecek kadar güçlü bir hafızaya sahiptir. Geçmişten hatırlayamadığınız bir durum var ise, koç burcu olan bir arkadaşınız size son derece yardımcı olacaktır.

9. Yardım severdir

İnsanlara yardım etmekten hoşlanan koç kadını, son derece yardımseverdir. Kim olursa olsun etraflarına her konuda yardım etmeyi severler. Özellikle değer verdiği insanlar için yapamayacakları şey yoktur.

10. Mükemmeliyetçidir

Yaptıklarında en iyi olma arzusu, hırslı ve tuttuğunu koparan bir yapıları vardır. İyi olduğunu düşünmedikleri zaman ise asla başlamazlar. Başaramayacaklarını düşündükleri hiçbir şeyin altına girmezler.

11. Belli etmese de duygusaldır

Genel olarak pek göstermeseler de duygusal bir yapıya sahiptirler. Duygusal taraflarını göstermek onlar için zayıflık olduğundan, zayıf taraflarını belli etmekten bir hayli çekinirler.

Oldukça duygusal bir yapıya sahip olan bu kadınlar, damarlarına basılmadığı sürece kendi içlerinde fazlasıyla uysaldırlar.

12. Dürüsttür

Son derece dürüsttürler, zorunda kalmadıkları sürece yalan söylemekten çok hoşlanmazlar. Bazen fazla dürüstlükleri nedeniyle kırıcı olsalar da her zaman doğruların söylenmesi gerektiğini savunurlar.

13. Akıl danışılacak kişidir

Akılları kendilerinden taşar ve sözleri dinlendiği zaman çok sevinirler. Tavsiyelerine kulak verilmesi gereken kişilerdir.

14. Güçlüdür

Cevval kadınlardır. Kolay kolay yıkılmazlar. Güçlü karakterleri sayesinde her türlü zorluğun üstesinden gelebilirler.

Kafasına koyduğunu eninde sonunda yapar. Sahip oldukları hırslı yapı, onları mutlaka sonunda zafere götürür.

15. Esprili ve komiktir

Esprilidirler, zekâ dolu espri yaparlar. Aynı zamanda zekice yapılmış esprilerden hoşlanırlar. Boş ve soğuk espriler onlara göre değildir ve itici bulurlar.

16. Girişkendir

Atılgan ve çalışkandırlar. Rekabet ortamı bulduklarında hemen atılıp kendilerini göstermek isterler. Ayrıca yaptıkları işte en iyi olmak en büyük hedefleridir.

17. Yaş tahtaya basmaz

Güçlü duruşu yanı sıra iyi bir gözlemci olan koç kadını, asla kolay kolay yaş tahtaya basmaz ve risk almayı sevmez.

Az olsun öz olsun ideolojisini benimseyen koçlar her zaman garanticidir. Hayatlarında büyük riskler almazlar, hayat onlar için kumar değildir.

18. Çok iyi bir annedir

Çok iyi bir anne adayıdır. Çocuklarına karşı eğitimde özgürlükten yanadır.

Her ne kadar özgürlüklerine düşkün olsalar da anne oldukları zaman kendilerini çocuklarına adarlar.

Evleri konusunda bağlılığı vardır ve güçlü kadınsı özelliklere sahiptirler.

19. Onu mutlu etmek çok kolaydır

Bazen yapacağınız romantik bir sürpriz veya alacağınız bir çiçek bile ona dünyaları verebilir.

20. Sabretmeyi bilir

Aşırı sabırlıdırlar ve acele etmeyi sevmezler. Karşılaştıkları zorlukların bir şekilde çıkış yolunu aramaya çalışırlar ve bunda da genellikle başarılı olurlar.

21. Düzenli ve temizdir

Hayatlarında temizliğe ve düzene çok özen gösterirler. Evlerinde asla dağınık bir oda bulamazsınız.

22. Sadık ve kıskançtır

Eğer partnerini gerçekten seviyor ise o kişiyi dişi sinekten bile kıskanmak onlar için normal bir davranıştır.

Kıskançlıkları sadece eşlerine veya sevgililerine değil, değer verdikleri herkese karşıdır.

23. Çekici ve güzeldir

Makyajlarını silince tanınmayan, aynaları orta yerinden çatlatan kadınların aksine, serbest bıraktıkları saçları, atletik vücudu ve enerjik halleriyle oldukça doğaldırlar.

Yüksek albenileri olduğundan hep erkeklerin ulaşmak istedikleri kadın konumunda olurlar.


Koç Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Patavatsızdır

Fazla dürüst olması sebebiyle koç kadını bazen kırıcı olabilir. Düşünceleri ne olursa olsun, olduğu gibi karşılarındakine aktarırlar.

2. Şüphecidir

Fazlasıyla şüpheci olan koç kadını, kimseye kolay kolay güvenmez. Yeri geldiğinde fazlasıyla sorgulayıcı ve bencil olabilirler. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir. Bu yüzden koç kadınının gözündeki ilk izleniminiz çok önemlidir.

3. Agresiftir

Hemen parlayıp hemen de sönebilir ve hiç bir şey yokmuş gibi davranabilirler. Çok değişken bir yapıya sahiptirler. Sinirlendiklerinde ağızlarından çıkan lafları kulakları pek duymaz bu yüzden karşılarındakini kırabilirler.

4. İnatçıdırlar

Aşırı inatçıdırlar ve zaman zaman kavgacı olabilirler. Koç kadınının inadını kırmak adeta imkansızdır. İnatçılıkları sayesinde istedikleri şeylerde başarıya ulaşan bu kadınlar, karşılarında duran kişiler ile kavga etmeye her zaman hazırlardır.

5. Bencildirler

Yeri geldiğinde aşırı bencil olabilmektedirler. Hedeflerine kitlendiklerinde sadece kendilerini düşünürler, etraflarını asla görmez ve ilgilenmezler. Etrafına sadece kendi dünyasından bakar ve empati yapmayı çoğu zaman reddederler.

6. Fazla gururludurlar

Oldukça gururlu olan koç burcu kadını, kırıldığı zaman o kişi ile arasına ciddi mesafe koyar ve bunu düzeltmek oldukça zordur. Aslında oldukça duygusal bir yapıya sahip olan bu kadınlar, gerektiğinde hiç beklenmedik bir şekilde hırçın ve sert olabilirler.

7. Müdahale etmeyi severler

Karışmaması gereken işlere karışmaya, yorum yapmaya bayılır. Üstlerine vazife olmayan işlere burunlarını sokmakta koç kadınının üzerine yoktur. Fikirleri önemsenmediğinde ise oldukça sinirlenirler.

8. Savurgandırlar

Lükslerine düşkün oldukları için pahalı markalardan alışveriş yapmayı, pahalı yerlerde yemek yemeyi severler. Para harcamak onlar için oldukça kolaydır. Ne için harcadıklarının hiçbir önemi yoktur.

9. Beğenilmek ister

Her zaman, herkes tarafından beğenilmek isterler. Fakat bu kadar beğenilen ve aranılan bir kadın olmalarına rağmen, kendilerine olan güvenleri çokta üst düzey değildir. Her zaman eksik bir taraflarını bulmaya çalışırlar.


Koç Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Terazi

Terazi erkeği aslında koç kadınının her zaman hayal ettiği çekici, nazik, baştan çıkarıcı, zarif ve romantik sevgilidir.

Huzuru seven ve sakin bir yaklaşımı tercih eden terazi burcu, koç burcu ile denge sağlayabilir.

Birbirlerine çok derinden bağlanıp, sadık kalabilirler.

Peki, tutkuyu simgeleyen koç kadını ile aşkı simgeleyen terazi erkeği, doğru ve mükemmel bir ilişki yaşayabilecek mi?

>>>İLGİLİ: Koç Kadını Terazi Erkeği Uyumu

Aslan

Aslan erkeğinin entelektüelliği ve zarif zevkleri, koç kadını ile iyi anlaşmasının en önemli sebebidir.

Birbirine diş geçirmek yerine ilişkilerini dengelenip uzlaşma sağlamayı tercih ederler.

Neşeli, yaşamı seven, eğlenceye düşkün, yenilikleri seven ve cömert yönleriyle birbirlerine oldukça benzemektedirler.

Peki, sıcak ve tutku dolu bir ilişki yaşayabilirler mi?

>>>İLGİLİ: Koç Kadını Aslan Erkeği Uyumu


Koç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Koç burcu kadını, aşk hayatında mutlaka sakinlik ve ilgi arar. Aksi halde ilişkilerinde oldukça zorluk çekebilir. Eğer romantik ve ilgili bir sevgili bulabilirse, uzun yıllar ilişkisini mutlu bir şekilde sürdürebilir.

1. İlgisizliğe tahammülü yoktur

Koç kadınına kesinlikle sert ve ilgisiz yaklaşılmamalıdır. Özellikle partneriyle arasında problem olacak sorunlar varsa o ilişki sürdürülemez. Bu konuda son derece hassastır.

2. Romantik sürprizlerden hoşlanır

Gerçekten sevdiği zaman fedakarlık yapan koç kadını, ilişkilerde romantik sürprizler yapmayı sever ve aynı şekilde bu tür sürprizleri de bekler. Asla ilgisiz ve sadakatsiz davranılmayı kabul etmezler.

3. Sadakatsizlik yapmaz

Partnerlerine oldukça sadıktır. Başka arayışlara girmezler. Sevgi ve saygıya çok önem verirler. Eğer beraber olduğu kişiye gerçekten değer veriyor ve ilişkiyi önemsiyorsa hayatını adayabilir.

4. Hesap vermekten nefret eder

Asla hesap vermez ve izin almaz, kafasına eseni yapmak ister. Fakat kendisinden izin alınmasını ve hesap verilmesini ister ve önemser.

5. Yapmacık tavırlardan nefret ederler

İlişkilerde asla blöflere gelemez. Yalanlar, gerçeklikten uzak tavırlar ve davranışlardan nefret ederler.

6. Hızlı ilişki yaşayabilirler

İlişkiye hızlı başlayabilirler, tavlama evresini genellikle atlayarak geçerler.

Çevresi tarafından fazlasıyla dikkat çeken bu kadınlar oldukça flörtözdür. Genellikle pek çok erkeği değerlendirir.

7. Çok kıskançtırlar

Oldukça kıskançtırlar, ilişkilerinde de asla sevdiğini başkasıyla paylaşmak istemez. Hatta zaman zaman kıskançlıklarıyla eşini ve arkadaşlarını bezdirebilirler.

8. Renkli aşk hayatları vardır

Aşk hayatları oldukça renklidir. Her zaman eğlenceli ve tutkulu ilişkiler ararlar. Genellikle ilk tercihleri kaliteli, kendine güvenli, sosyal hayatı gelişkin ve kadına söz geçirebilen erkekler olur.

Çocuklara çok düşkündürler. Gerçek sevgiyi bulduğunda ideal, anlayışlı, neşeli ve becerikli bir ev hayatı olur.

9. Zor güvenirler

Kolay kolay kimseye güvenmediklerinden onların güvenini kazanmak için biraz uğraşmanız gerekebilir. Her zaman deneme halindedirler. Ayrıca ilk izlenime oldukça önem verirler. Eğer birinden hoşlanmazlarsa, bunu tersine döndürmek neredeyse imkansızdır.

10. Zeki ve gizemli erkekleri severler

Zeka koç kadını için önemlidir. Mantıklı ve zeki erkekler her zaman onları etkiler. Kaliteli zevkleri olan, kaliteli erkeklerden hoşlanırlar. Zeki espriler ve konuşmalar ilgilerini çeker.

Tüm hayatını bir solukta anlatmayan gizemli erkeklerden hoşlanırlar. Partnerini özellikle kendi keşfetmek ister. Ayrıca boş konuşmayı sevmez ve entelektüel erkeklerden hoşlanırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.