Koç Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Koç Burcu Kadını: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Koç burcu hem kadın hem erkek olarak en prensip sahibi, zor ve inatçı burçlardan biridir. Oldukça coşkulu, eğlencesine düşkün, dik kafalı olan koç kadınları için hayat asla göründüğü kadar basit değildir. İdealist yapılarını her zaman vurgulayacak bir yaşam tarzını benimseyip tercih ederler. Tutkuları ve hisleri çok derin ve kuvvetlidir.

 • Ateş grubundadır,
 • Yönetici gezegeni Mars,
 • Rengi kırmızı ve nar çiçeği,
 • Uğurlu taşları pırlanta, yakut, ameist, demirdir.
 • Şanslı sayısı 9, şanslı günü ise salıdır.
 • Karşıt burcu terazi olan
 • Şehirleri, Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa’dır.
 • Çiçekleri, lale, gelincik, renkli sardunya, hanımelidir.
 • Vücutta temsil ettiği bölgeleri, kafa ve yüz bölgesidir.

Ateş grubu burcu olduğundan çok yüksek enerjiye sahiptirler. Koç burcu baş bölgesini temsil ettiğinden, bu bölgedeki rahatsızlıklar ön plana çıkmaktadır. Enerjisinin yüksek olması sebebiyle son derece aceleci bir burçtur ve bu yüzden kendini çok fazla yorar.

En nefret ettiği şeyler arasında, görmezden gelinmek, dar alanlar, kaybetmek, “hayır” kelimesi, hareketsizlik ve gecikmeler gelmektedir. Bir numara olmak gizli tutkusu, zayıf yanları ise, sabırsız, dengesiz, çabuk öfkelenen, saldırgan olmalarıdır. Zaman zaman meydana gelebilecek kronik yorgunluk sorun yaratabilir.

Kişisel yıldız haritalarında koç burcu gezegen yerleşimine sahip olunmasa bile, pek çok gezegen yıl boyunca koç burcundan geçer. Ayrıca onun yakıcı olan enerjisini harekete geçirir, bu yüzden, bu burcun enerjisini anlamak önemlidir.

Koç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Agresif bir yapıya sahiptir

Koç burcu kadının en belirgin özelliği çok çabuk sinirlenebilen bir yapıya sahip olmalarıdır. Hemen parlayıp hemen de sönebilir ve hiç bir şey yokmuş gibi davranabilirler. Çok değişken bir yapıya sahiptirler. Sinirlendiklerinde ağızlarından çıkan lafları kulakları pek duymaz bu yüzden karşılarındakini kırabilirler.

Oldukça inatçı ve hırslıdırlar

Son derece inatçıdırlar ve kafasına koyduğunu eninde sonunda yapar. Hiç bir güç bir koç kadının önünde duramaz. Sahip oldukları hırs ile zafere önünde sonunda ulaşırlar. Bir şeyi kafalarına koyduklarında onu elde edene kadar asla peşini bırakmazlar.

Fazlasıyla acelecidirler

Son derece acelecidir, asla beklemeyi öğrenemediği gibi bekletilmekten de nefret ederler. Gidecekleri yere en az yarım saat öncesinden giderler. Acelecilik koç kadınların göbek adıdır. Aceleci ve sabırsız tavırları sebebiyle genellikle dikkatsizce davranıp, sık ve anlamsız hatalar yaparlar.

Dostlarına çok değer verirler

Dostluklarına son derece önem verirler ve gerçek dostlarına güvenleri tamdır. Dostlarına yapılmış olan yanlışı kendilerine yapılmış olarak kabul ederler. Akıl vermeyi, dostlarına yardım etmeyi çok severler ve sözleri dinlenince çok sevinirler. Sahip oldukları iyi yürekleri onları hep korur.

Güvenilirdir

Ağzı oldukça sıkı olan koç kadınları, oldukça güvenilirdir. En derin sırlarınızı bile onlarla rahatlıkla paylaşabilirsiniz, asla kimseye söylemezler. Aynı zamanda bir o kadar da şüpheci olan bu kadınların güvenmesi için kişiye ısınması lazım ısınmadan asla güvenmezler.

Eşlerine oldukça sağdık ve kıskançtırlar

Eşlerine çok sağdık bir burçtur, eğer partnerini gerçekten seviyor ise o kişiyi dişi sinekten bile kıskanmak onlar için normal bir davranıştır. Kıskançlıkları sadece eşlerine veya sevgililerine değil, değer verdikleri herkese karşıdır. Herkesi her şeyden kıskanma potansiyeline sahiptirler.

Kendilerine emir verilmesinden nefret ederler

Koç kadınlarına yapılabilecek en büyük hataların en başında, emir kipi ile hitap etmek gelmektedir. “Yap, dur, git ” tarzındaki emir kipleri, kesinlikle onların size gıcık olmasına sebep olacaktır. Emir vermek yerine rica da bulunmak onları daha çok mutlu edecek ve ellerinden gelenin çok daha fazlasını yapmalarını sağlayacaktır.

Oldukça cömert oldukları gibi aynı zamanda savurgandırlar

Son derece cömerttirler, alışverişe ve para harcamaya bayılırlar. Lükslerine düşkün oldukları için pahalı markalardan alışveriş yapmayı, pahalı yerlerde yemek yemeyi severler. Para harcamak onlar için oldukça kolaydır. Ne için harcadıklarının hiçbir önemi yoktur.

Dolambaçlı cümleler kullanmazlar, açık sözlüdürler

Açık sözlüdürler, sonuçlarını düşünmeden söylemek istediklerini direkt olarak lafı dolandırmadan söylerler. Bu sebeple bazen kırıcı olabilirler, fakat bir koç kadını için dost kesinlikle acıyı söyleyendir. Oldukça zeki olduklarından aklını kullanarak mutlaka taşı gediğine koymayı bilirler.

İlgi odağı olmayı severler

Tamamen karşısındaki insana göre muamele eden koç kadınları, gülmeyi ve ilgi odağı olmayı çok severler ayrıca oldukça sempatiktirler ve gerektiğinde burunlarından kıl aldırmazlar. Adeta beğenilmekten beslenen koç kadınları kendi alaka duyduğu şeylerin peşinden gider ve zorla hiç bir şeyi yapmaz. Daima sevdiği işi yaptığı için keyif alır.

Oldukça güçlü bir hafızaya sahiptirler ve zekidirler

Zekalarıyla bilinen koç kadınları, fil hafızası denebilecek kadar güçlü bir hafızaya sahiptir. Geçmişten hatırlayamadığınız bir durum var ise, koç burcu olan bir arkadaşınız size son derece yardımcı olacaktır.

Kırmızı favori renkleridir

Kırmızının her tonunun yakıştığı koç kadınları, saç, kıyafet, ayakkabı gibi her şey de burçlarının rengi olan bu kullanırlar ve bu rengin tutkusunu ruhlarında hissederler.

Egoist değillerdir, çok çeşitli ilgi alanları vardır

Çok beğenilse bile kendisine güvenmeyen koç kadını, kendi ilgi alanlarına daha çok önem verir. Genellikle birden fazla ilgi alanı olan koç kadınları bol bol hareket edebilecekleri çeşitli spor dallarına özellikle ilgi duyarlar. Oldukça cazibeli olan bu kadınlar çok enerjiktir ve enerjileri ile de çok göze çarparlar.

Yardımseverdirler

İnsanlara yardım etmeyi çok severler, sevgiye çok önem veren bir burçtur. Özellikle sevdikleri kişilere her ne durumda olursa olsun mutlaka yardım eden bu burçlar, karşılığında da aynı ilgiyi beklerler. Bu kadınlar yaşam koçu gibidirler. Yufka yürekli ve merhametli olan bu burcun kadınları kimseyi isteyerek kırıp, incitemezler.

Risk almaktan nefret ederler

Güçlü duruşu yanı sıra iyi bir gözlemci olan koç kadınları, asla kolay kolay yaş tahtaya basmaz ve risk almayı sevmez. Az olsun öz olsun ideolojisini benimseyen koçlar garanticidirler. Hayatlarında büyük riskler almazlar, hayat onlar için kumar değildir.

Sıcakkanlıdırlar

Dost canlısı kişiliğe sahip olan koç kadını insanlarla hemen kaynaşabilir. Sıcakkanlı yapıları ile girdikleri her ortamda ilgi odağı olurlar ve bundan çok hoşlanırlar. Her ortama ayak uydurup kolayca eğlenebilirler. Çevresi tarafından sohbetleri çok sevilir.

Eğlencelerine düşkünlerdir

Eğlenmeyi çok sever ve enerjik, neşeli halleriyle insanları eğlendirirken de mutlu olur. Eğlence onların hayatlarındaki vazgeçilmezlerinden biridir. Girdikleri her ortamda enerjileri ile de çok göze çarparlar ve anlık hisleri ile hareket ederler.

Onları mutlu etmek çok kolaydır

Her şeyden mutlu olabilen koç kadınlarını, mutlu etmek çok kolaydır. Bazen çok küçük şeylerden bile kolayca mutlu olan koç kadınları için illa pahalı hediyeler gerekmemektedir. Bazen yapacağınız romantik bir sürpriz veya alacağınız bir çiçek bile ona dünyaları verebilir.

Geniş ilgi alanına sahiptirler

İlgi alanları çok geniştir ve ilgi duyduğu şeylerin peşinden gitmeyi sever. özellikle sanat ve spor alanlarına ilgi duyarlar ve bunlardan konuşmak hoşlarına gider. Özellikle Karşı cins tarafından sohbetleri çok sevilir. O konuştukça etrafındaki insan sayısı artar. Gevezedirler fakat boş konuşmadıkları için ilgi çekici olurlar.

Akıl danışılacak kişilerdir

Akıl vermekten çok hoşlanır. Akılları kendilerinden taşar ve sözleri dinlendiği zaman çok sevinirler. Tavsiyelerine kulak verilmesi gereken kişilerdir. Her zaman dürüst oldukları için genele doğruyu konuşurlar. Tam bir hanımefendi görünümüne sahip bu kadınlar, tavsiye vermekten çok hoşlanırlar ve sevdikleri için ellerinden geleni yaparlar.

Hayvanları çok severler

Hayvanları çok severler ve onlarla çok iyi geçinirler. Evcil hayvan beslemekten de hoşlanan bu insanlar genellikle kendilerine arkadaş olabilecek hayvanları tercih ederler.

Mutlaka destek oldukları biri vardır

İnsanlara yardı etmeyi çok sevdiklerinden oldukları için mutlaka hayatta destek oldukları ve ya fahri olarak yardım ettikleri birileri bulunmaktadır. Özellikle hayvanlar konusunda çok hassastırlar. Özünden asalet timsali olan bu kadınlar, dost canlısı kişiliğe sahiptir ve oldukça yufka yüreklidirler.

Kinci değillerdir

Asla kinci değillerdir hatta oldukça yufka yürekli ve merhametlidirler. İsteyerek ve bilerek kimseyi kırıp incitemezler. Bu sebeple çok kez kırılıp, incinmiş olabilirler. Ancak kendilerine yapılan kötülükleri asla unutmazlar, sabrettiklerini mutlaka içinde biriktirirler. Bir gün mutlaka hesabını sorarlar.

Hemen parlayıp hemen sönerler

Asi olmalarıyla bilinen koç kadınları damarına basılmazsa çok çabuk uysallaşır. Aşırı tepki gösterdikleri bir şeyi, bir süre sonra etraflıca düşündüklerinde fikirlerini kolayca değiştirebilirler. Sinirli anlarında kendilerini kaybederler fakat sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edebilirler.

Konuşkan bir yapıları vardır

Konuşmayı çok severler, gevezedirler fakat boş konuşmadıkları için dikkat çekerler. İlgi alanlarından, spor ve sanattan konuşmaktan hoşlanan bu burçlar karşılarında konuşacak zeki ve entelektüel insanlar isterler. Konuşmaları ve esprileri her zaman zeka dolu olduğu için oldukça ilgi çekicidir.

Mükemmeliyetçidirler

Yaptıkları her işte hep en iyi olsun isterler, en ufak bir şüphe duyuyorlarsa o hiç işe girmezler. Her şey mükemmel olsun isterler, iş hayatı, aşk hayatı ve ev hayatı hepsi sorunsuz ve mükemmel olsun isterler. Aksi takdirde çok huzursuzluklar yaşarlar.

Sabretmeyi bilirler

Aşırı sabırlıdırlar, sabırlı olmaları da aslında inatçılıklarından kaynaklanmaktadır. Fakat sabırları yüzünden içlerinde biriktirirler ve anı kollar gibi bir gün mutlaka kendisine yapılanların hesabını sorarlar. Kadınsı özellikleri oldukça güçlü olan bu kadınlar hayatlarının her alanının mükemmel olmasını isterler.

Yalnız kalmaktan nefret ederler

Tek başlarına kaldığı zamanlarda sık sık melankoliye düşerler. Bu sebeple yalnız kalmaları çok uygun değildir. Fakat böyle zamanlarda eve kapanmayı tercih ederler çünkü kendileri mutsuzken yakınlarının mutlu olmasından biraz rahatsızlık duyarlar.

Fazla gururludurlar

Oldukça gururlu olan koç kadınları, kırıldıkları zaman, o kişi ile arasına ciddi mesafe koyar ve bunu düzeltmek oldukça zordur. Aslında oldukça duygusal bir yapıya sahip olan bu kadınlar, gerektiğinde hiç beklenmedik bir şekilde hırçın ve sert olabilirler.

Şikayet eden kadınlardan değildir

Bir koç kadını eğer ilk buluşma için özenle hazırlanmamış veya yolda sağanağa yakalanmamışsa asla ama asla fönüm bozuldu, tırnağım kırıldı, üstüm başım toz oldu diyen kadınlardan değildir. Hayatları sorunsuz geçsin isteyen bu kadınlar, Bir aksilik oldu mu ya da bunlardan biri kötü gitti mi içlerinde çok huzursuzluklar yaşarlar.

Kırılgan yapılı değildir

Cevval kadınlardır. Kolay kolay yıkılmazlar. Güçlü karakterleri sayesinde her türlü zorluğun üstesinden gelebilirler. Kafasına koyduğunu önünde sonunda yapar. Sahip oldukları hırslı yapı onları mutlaka sonunda zafere götürür. Zaman zaman fazla alıngan olabilirler.

Çok iyi bir annedir

Çok iyi bir anne adayıdır. Çocuklarına karşı eğitimde özgürlükten yanadır. Her ne kadar özgürlüklerine düşkün olsalar da anne oldukları zaman kendilerini çocuklarına adarlar. Evleri konusunda bağlılığı vardır ve güçlü kadınsı özelliklere sahiptirler.

Organizasyon becerileri yüksektir

Koç burçlarına olağanüstü organizasyon becerisini güneş verir. Kısa sürede çok fazla işi tamamlayabilirler. Bir işi bitirmeden bırakan bir koç kadınına asla rastlayamazsınız. Ayrıca her şeyin her zaman mükemmel olmasını isterler. Olabilecek en ufak bir aksaklık morallerini yerle bir eder.

Olumlu Özellikleri

Oldukça cesur ve özgürlüklerine düşkündürler

Serüvenci, atılımcı, cesur, yüksek enerjili, özgürlüğüne düşkündür. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve eğlencenin tadını çıkarmaya bayılırlar.

Tutkulu bir yapıları vardır

Hayatının her alanında tutkulu ve idealist bir yapıya sahiptir. Hayatta istedikleri her şeye kavuşma tutkusu ile yanıp tutuşurlar ve istediklerini mutlaka elde ederler.

Oldukça akıllı ve entelektüeldirler

Bu kadınlar oldukça akıllı bir kişiliğe sahiptirler. Aynı zamanda Entelektüel ve son derece kültürlüdürler. Etraflarında da böyle insanlara er verirler.

Dışadönük yapıya sahiptirler

Dışa dönük ve her zaman neşeli ve eğlenceli olan bir yapısı vardır. Sıcakkanlı ve uyumludurlar. Bu yapıları sayesinde oldukça ilgi kaynağı haline gelirler.

Arkadaşları için yapmayacakları şey yoktur

Arkadaşlarına özellikle önem verirler, konu arkadaşları olduğu zaman yapamayacakları fedakârlık yoktur. İki elleri kanda olsa yardım etmek için her şeyi yapmaya hazırlardır.

Her zaman eksik taraflarını bulmaya çalışırlar

Her zaman, herkes tarafından beğenilmek isterler. Fakat bu kadar beğenilen ve aranılan bir kadın olmalarına rağmen, kendilerine olan güvenleri çokta üst düzey değildir. Her zaman eksik bir taraflarını bulmaya çalışırlar.

Oldukça sosyaldirler

Çok sosyaldirler. Her zaman güzel ve kalabalık bir ortama sahip olabilirler ve sevdiği insanlar ile iyi vakit geçirmekten çok büyük keyif alırlar.

Güçlü bir hafızaları vardır, asla unutmazlar

Hafızaları çok kuvvetlidir. Değer verdikleri kişilerin özel günlerini asla ama asla unutmazlar, onların yanlarında olmaya çalışırlar. Oldukça sabırlı bir yapıya sahip oldukları için içlerinde biriktirirler ve günü geldiğinde ortaya dökerler. Kendilerine yapılmış olan kötülükleri de unutmazlar.

Yardımseverdirler

İnsanlara yardım etmekten hoşlanan koç kadınları, son derece yardımseverdir. Kim olursa olsun etraflarına her konuda yardım etmeyi severler. Özellikle değer verdiği insanlar için yapamayacakları şey yoktur.

Mükemmeliyetçidirler

Yaptıklarında en iyi olma arzusu, hırslı ve tuttuğunu koparan bir yapıları vardır. Yaptıkları şeyin en iyisi olsun isterler. İyi olduğunu düşünmedikleri zaman ise asla başlamazlar. Başaramayacaklarını düşündükleri hiçbir şeyin altına girmezler.

Belli etmeseler de duygusaldırlar

Genel olarak pek göstermeseler de duygusal bir yapıya sahiptirler. Duygusal taraflarını göstermek onlar için zayıflık olduğundan, zayıf taraflarını belli etmekten bir hayli çekinirler. Oldukça duygusal bir yapıya sahip olan bu kadınlar, damarlarına basılmadığı sürece kendi içlerinde fazlasıyla uysaldırlar.

Dürüsttürler, asla yalan söylemezler

Son derece dürüsttürler, zorunda kalmadıkları sürece yalan söylemekten çok hoşlanmazlar. Bazen fazla dürüstlükleri nedeniyle kırıcı olsalar da her zaman doğruların söylenmesi gerektiğini savunurlar.

Hatalarının farkına varırlar

Yaptıkları hataların çok çabuk farkın varır ve kabul eder. Fevri davranışlarda bulundukları için, düşünmeye vakti olmaya koç kadınları, gösterdikleri davranışların üzerine düşünme fırsatı bulduklarında hatalarını hemen kabul ederler.

Tüm ortamlara kolayca uyum sağlarlar

Her ortama ayak uydurabilen koç kadınların her zaman arkadaş grubunun aranan insanıdır. Değişime fazlasıyla açıktırlar ve bu sayede çok çabuk uyum sağlarlar.

Anı yaşamayı severler

Anlık hisleriyle hareket eden koç kadınları, hata yapsalar da o hatadan kurtulmayı hep becerirler. Bir sonraki adımı düşünmeden hemen atlarlar. Geleceğe dair fazla planları yoktur. Anı atlattıktan sonra bir sonraki hamlesini düşünmeye odaklanır.

Esprili ve komik yapıları vardır

Esprilidirler, zekâ dolu espri yaparlar. Aynı zamanda zekice yapılmış esprilerden hoşlanırlar. Boş ve soğuk espriler onlara göre değildir ve itici bulurlar.

Girişkendirler

Atılgan ve çalışkandırlar. Rekabet ortamı bulduklarında hemen atılıp kendilerini göstermek isterler. Ayrıca yaptıkları işte en iyi olmak en büyük hedefleridir.

Maddi konulardan anlarlar

Kafaları maddi konulara çok iyi çalışan koç kadınları ticarette birer dehadır. Maddi konulara kafaları oldukça iyi çalışan koç kadınları savurgan olmalarının yanı sıra iyi birer yatırımcı da olabilirler.

Kafalarında kurdukları idealleri kolay kolay yıktırmazlar

İdealleri ve hayalleri vardır, kimse onları yıkamaz. Hayallerine ve hedeflerine kitlendiklerinde yollarından şaşamayan koç kadınlarını durdurmak imkânsızdır. İstediklerini elde edene kadar durmazlar ve istemedikleri hiçbir şeyi yapmazlar.

Olumsuz Özellikleri

Patavatsızdırlar

Fazla dürüst olmaları sebebiyle koç kadınları bazen kırıcı olabilirler. Biraz asi olan koçlar, ve düşünceleri ne olursa olsun olduğu gibi karşılarındakine aktarırlar.

Her şeye şüphe ile yaklaşırlar

Fazlasıyla şüpheci olan koç kadınları, hemen herkese kolay kolay güvenmezler. Yeri geldiğinde fazlasıyla sorgulayıcı ve bencil olabilirler. Size güvenmeleri için öncelikle sizden şüphe duymamaları gerekmektedir. Bu yüzden koç kadınlarının gözündeki ilk izleniminiz çok önemlidir.

Savurgandırlar

En olumsuz özelliği lükse aşırı düşkün olmasıdır. Para harcamaktan çok hoşlanırlar, kazandıkları parayı da neredeyse bunun için harcayabilirler. Savurgan ve para tutmazlar.

Kıskançtırlar, sevdiklerini paylaşmak istemezler

Oldukça kıskançtırlar, sevdiği ya da değer verdiği kişiyi her şeyden, herkesten kıskanabilirler ve paylaşamazlar. Sadece sevgili anlamında değil, annesini, babasını, kardeşini hatta arkadaşını bile kıskanma potansiyeline sahiplerdir.

Agresiftirler

Agresif bir burç olan koç, bir anda beklenmedik tepkiler verebilir. Çabuk parlayan bu burç aynı hızda sakinleşebilmektedir. Bu konuda aşırı sinir bozucu olabilirler.

Çok acelecidirler

Asla sabırlı değillerdir, son derece acelecidirler. Aceleci tavırları yüzünden basit hatalar yapmaya fazlasıyla meyillidirler. Bu özellikleri sebebiyle birçok kez hata yaparlar fakat şansları sayesinde her seferinde kurtulmayı da başarırlar.

Kendi bildiklerini okurlar

Dik kafalıdır ve kendi bildiklerini okurlar. Asla bildiklerinden ödün vermezler ve kafalarına bir şey koyduklarında kimseyi dinlemezler. Herkesi eleştirip, akıl vermeyi çok seven bu kadınlar eleştirilmeye ve işlerine karışılmasına asla gelemezler.

İnatçıdırlar

Aşırı inatçıdırlar ve zaman zaman kavgacı olabilirler. Koç kadınlarının inadını kırmak adeta imkânsızdır. İnatçılıkları sayesinde istedikleri şeylerde başarıya ulaşan bu kadınlar karşılarında duran kişiler ile kavga etmeye her zaman hazırlardır.

Bencildirler

Yeri geldiğinde aşırı bencil olabilmektedirler. Hedeflerine kitlendiklerinde sadece kendilerini düşünürler, etraflarını asla görmez ve ilgilenmezler. Etrafına sadece kendi dünyasından bakar ve empati yapmayı çoğu zaman reddederler.

Empati yapmazlar, yalnız kendi açılarından düşünürler

Genellikle etraflarına sadece kendi dünyalarından bakarlar. Empati yapmakta çok zorlanırlar, hatta yapamazlar, bu sebeple bariz hatalar yaparlar.

Karar verdiklerinde mutlaka yerine getiriler

Verdikleri karardan asla kolay kolay dönmeyen koç kadınları, dediğim dediktir. Hiçbir güç onları verdikleri karardan ve yoldan geri çeviremez.

Her şeye cevapları vardır

Hazır cevaptırlar, yeri geldiğinde alaycı olabilirler. Her duruma kolayca bir bahane üretip sıyrılma potansiyeline sahiptirler.

Müdahale etmeyi severler

Karışmaması gereken işlere karışmaya, yorum yapmaya bayılır. Üstlerine vazife olmayan işlere burunlarını sokmakta koç kadınlarının üzerine yoktur. Fikirleri önemsenmediğinde ise oldukça sinirlenirler.

Fiziksel Özellikleri

 • Fiziksel olarak oldukça hoş ve çekici bir fiziğe sahiptir.
 • Yüksek albenileri olduğundan hep erkeklerin ulaşmak istedikleri kadın konumunda olurlar.
 • Genel hatlarıyla ne çok kısa ne de uzundurlar, aşırı kilolu değillerdir.
 • Belirgin hatlara ve sağlıklı, su gibi bir tene sahiptirler.
 • Genelde açık kumral saç renkleriyle ve güneşte dönen bir ten rengine sahiptirler.
 • Oldukça güzel ve göz kamaştırıcı kadınlardır.
 • Sportif yapılı güçlü kolları ve geniş omuzları bulunur.
 • Makyajlarını silince tanınmayan, aynaları orta yerinden çatlatan kadınların aksine, serbest bıraktıkları saçları, atletik vücudu ve enerjik halleriyle oldukça doğaldırlar.

Aile ve Ev Hayatı

Aile Hayatı

Koç kadınları için aile oldukça önemli bir kavramdır. Yaşadıkları alan her ne kadar dışarıdan onlar için önemli değilmiş gibi gözükse de aslında içten içe gizli duygusallık beslerler. Bir koç kadını onu tanıyan herkes tarafından sevilmek ister. Dürüst ve doğrucu bir yapıya sahip oldukları için, fikirlerini serbestçe açıklarlar ve bu sebeple arkadaş ve aile bireyleri tarafından da sık sık yanlış anlaşılırlar.

Koç kadınlarının özellikle aile bireylerine karşı böyle patlamalar olduğunda, neler hissettiklerini anlamak için birazcık daha çaba göstermeleri gerekmektedir. Profesyonel ve ailevi hayatlarınızın arasında çelişkilerin oluşmamasına özen göstermelidirler. Ailesine oldukça düşkün olan koç kadınları, aile bireylerine karşı merhameti sayesinde fedakarlıktan asla kaçınmazlar. Onlar için evlilik hayatı da çok önemlidir. İnatçılığı ve son derece sorumluluk sahibi yapısıyla koç kadınları için imkansız iye bir şey yoktur ve evlilik kolay kolay bitmeyecek demektir.

Koç kadını ile yapılan evlilikte sıkılmak şöyle bir yana dursun zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamazsınız, hayat dolu ve yüksek enerjili yapıları ile bir ömür boyu mutluluk sizi beklemektedir. Koç kadınlarının kıskançlığı sadece sevgililerine ya da eşlerine karşı değildir. Bu kadınlar annesi babası kardeşleriyle bile kimseyle paylaşmak istemezler. Ayrıca yakın arkadaşlarını da başkalarıyla paylaşmaktan da hoşlanmazlar.

Ev Hayatı

Hayatlarında temizliğe ve düzene çok özen gösteren bu kadınların evinde asla dağınık bir oda bulamazsınız diyebiliriz. İş hayatında en yoğun olanı bile, asla evi dağınık ve pis bırakmaz. Her daim toplu ve düzenlidir. Bu yüzden eğer bir koç kadını ile beraber yaşıyorsanız dağınık ve düzensiz olmak yapmanız gereken son şey olmalıdır. Bu durum takıntılı ve prensiplerinden asla ödün vermeyen koç kadını ile ciddi tartışmaya girmenize sebep olabilir.

Evi konusunda da aşırı bağlılığı olan koç kadınları, her şeyin mükemmel olmasını ister. Çocuklara karşı olan sevgileri çok büyüktür. Hayallerinde hep birkaç çocuğu ve mutlu bir evi olan koç kadınları ideal, anlayışlı, neşeli ve becerikli birer anne adayı ve ev hayatı olur.

Sağlık Hayatı

 • Koç burcu kadını vücudun baş bölgesini temsil ettiğinde, genellikle cilt sorunları ve baş ağrıları çekerler. Aceleci ve telaşlı hareket ettikleri için vücutlarında herhangi bir yeri, özellikle de başlarını yaralayabilirler.
 • Salgı bezleri özellikle tehlike anında fazla adrenalin salgılar. Enerjik ve coşkulu olmaları adrenalin salgısının fazla olmasına bağlıdır. Bu durum bedensel dengesizliklere de neden olabilir.
 • Mide rahatsızlıkları görülebilir, özellikle sinirleri bozulduğu zaman mideleri etkilenir.
 • Yaşam biçimleri çalışmak üzerine kurulu olduğu için ancak yatağa düştükleri zaman yorgun ve hasta olduklarını anlarlar. En kötü hastalıklarda bile ayakta kalma savaşı verirler.
 • Hastalanmaktan nefret eden koç kadınları, ilk hastalık belirtilerini görmezden gelip önemsemezler. Ayrıca doktora gitmekten de hoşlanmazlar.
 • Genellikle metabolizmaları hızlı olan koç kadınları, enerjik olmaları sebebiyle de yediklerinin çabuk yakarlar. Bu yüzden fazla kilo problemi yaşamazlar. Dönemsel olarak kilo problemi yaşansa bile azimleri sayesinde kısa sürede verirler.
 • Sağlıklı yemekleri tercih eden ve damak zevkleri olan koç kadınları, bol vitamin, protein ve fosfor ağırlıklı yiyecekler ile beslenmelidir. Başlıca yiyecekleri tavuk ve balık olmalıdır.
 • Adrenalin hormonunun salgısı fazla olduğundan, kahve ve şekeri az kullanmalıdır.
 • Mars gezegeninin etkisindeki bir burç olduğu için, vücuttaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir. Mars gezegeninin doğum haritasındaki durumu vücuttaki olası eksiklikleri gösterebilir. Bu eksiklikler genelde, A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, P vitaminleri, folik asit, niasin, demir, bakır, manganez takviyelerinin alımı yardımcı olur.
 • Mars dönem dönem ters açılar aldığı zaman, koçlar, diğer insanlara göre daha çabuk etkilenirler, enerji depolanmalarına yardımcı ve hastalıklara karşı koruma sağlayan C vitamini tercih etmelidirler. Bu vitamin hücrelerdeki oksidasyon işlemini hızlandırararak vücuttan kolayca atılan bir vitamindir.
 • Dayanıklı ve sağlıklı bünyeleri olan koç kadınlarının, sağlık konusunda endişelenmesi gereken tek şey sinir ve strestir.
 • Fazla enerjik ve dinamik bir yapıya sahip oldukları için çok sık tansiyon sorunu yaşarlar. Bu sebeple baharatlı ve ekşi şeyleri sıkça tüketmemeleri gerekmektedir.
 • Koç burcu kadınlarının en sık yakalandığı hastalıklar arasında, baş ağrısı, migren ve mide yanması gelmektedir. Bu hastalıkların yanı sıra yüksek ateş de sık sık görülebilen rahatsızlıklar arasındadır. Kış aylarında sürekli grip ve soğuk algınlığına yakalanabilirler. Hassas bir cilt yapısına sahip oldukları, bazı maddeler onlarda zaman zaman alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Eğlence Hayatı

Oldukça sosyal bir yapıya sahip olan koç kadınları eğlencelerine çok düşkündür. Enerjik ve dinamik yapıları ile koç kadınları katıldığı her partiyi bir ışık çemberi haline getirir ve bu enerjileri sayesinde ortam bir anda aydınlanır. Uyku sorunları yaşamayan koç kadınları, geç saatlere kadar partide kalmaya devam edebilirler. Girdikleri her ortamda konuşmaları ve davranışlarıyla dikkatleri üzerine çeken bu burç, yalnız kalmaya da gelemezler.

Bir aktivite ile uğraşmıyorsa, genellikle arkadaşları ile vakit geçirmeyi tercih ederler. Boş durmayı sevmezler. Hesap vermekten hoşlanmazlar, bu yüzden genellikle sabaha kadar devam eden eğlencelerinin sonu aile ve ya sevgilileriyle kavga ile bitebilir. Dışarıda eğlenmeyi çok seven koç kadınları, gittiği her yerde gözde olmayı ister ve bu nedenle ayna karşısında çok vakit geçirirler. Gününde olduğu zamanlarda onları dans pistinden indirmek ve eğlencesinden alıkoymak bir savaş suçudur.

İş ve Kariyer Hayatı

Çalışma Hayatı

 • Koç kadınları, lider ruhları sayesinde itfaiyeci, ordu çalışanı, mühendis, antrenör, şovmen, kasap, marangoz, cerrah, matematikçi, müzisyen, mühendis, satışçı, elektronik mühendisi, dişçilik onlara uygun meslekler arasındadır.
 • Koç kadınlarını engeller ve baskılar korkutmaz, hep başarı odaklıdırlar. Düşe kalka yaşamaktan yorulmayan stresli işleri adeta kendileri davet eden koç kadınları ile bir iş yerini paylaşmak hiç kolay değildir.
 • Kolay kolay emekli olmak istemeyen bu burç, lider ruhu ve girişim yeteneği ile yöneticilik basamaklarını kolayca çıkarlar.
 • Yönetilmekten nefret ederler. Bu sebeple onlar ya kendi başına çalışırken ya da patron rollerinde başarılı olurlar. Çalışmayı çok severler ve bütün enerjilerini işlerine harcayabilirler.
 • Çalışma ortamında rahat olmayı seven koç burcu kadınları, eğer çalışma ortamı rahat değilse değişik bir çalışma ortamı aramaya hemen başlayacaktır.
 • Çok çalışıp, çabalayan koç burcu kadınları, karşılık olarak sadece takdir beklerler, daha öncede bahsedildiği gibi emir almaktan asla hoşlanmazlar.
 • Eğitim hayatları boyunca hep başarılı olmuş bir burçtur.
 • İnatçı ve tuttuğunu koparacak karakterde bir burç olduğundan, aldığı işi eksiksiz ve kusursuz bir şekilde teslim etmek için, çok fazla çalışır.
 • Yapıları gereği masa başı ve sıkıcı işlerden hoşlanmazlar, sürekli aktif ve hareket halinde olabilecekleri bir işte çalışmayı tercih ederler.
 • Yaptıkları iş ne olursa olsun en iyisini yapmaya çalıştığı için, her alanda başarılı olabilirler.
 • Yeni fikirler bulma konusunda üretken olan koç burcu, özellikle takım çalışmalarında hep öne çıkan kişi olur.
 • Yeniliklere açık olan koç kadınları, yaptıkları her işte genellikle ilerleme gösterirler ve kendilerini geliştirirler. Özellikle kendini geliştirmek konusunda oldukça başarılıdırlar. Kitaplar okumaktan, sergi ve müzelere gitmekten, konferanslara katılmaktan da geri kalmazlar, entellektüeldirler.
 • Genelde küçük yaşlarda kendi işlerini kurmak için girişimde bulunurlar.
 • El becerisinin olduğu, kesici aletlerin kullanıldığı, enerji gerektiren ve ya rekabetçi ortamı olan meslek grupları tam da koç kadınlarına göredir.
 • Çoğu başarılı ve iyi modern yöneticiler, politikacılar, Mars gezegeni burcunda doğanlardır.

Para Durumu

 • Koç kadınları için para durumu önemlidir. Bu sebeple ne kadar ufak çapta olursa olsun kendi işinin başında olmak her zaman onlar için harika bir motivasyon kaynağıdır. Özgürlüklerinin ve özgüvenlerini bu şekilde koruyabilirler.
 • Koç kadınları maddi birikim konusunda oldukça iyidirler, daha ufak yaşlardan kendi geleceklerini kontrol ve garanti altına almak zorunda hissederler. Bunu gerçekleştirirken yatırım planını da uygulamaya geçirmeye başlarlar.
 • Finansal açıdan yaşayacakları kayıpların çoğu bu tez canlılıktan kaynaklıdır.
 • Koç kadınları eğer içgüdülerine güvenerek hareket ettiğini düşünmüyorsa asla boş yere para harcamaz. Sahip olduğu kararlı yapısı sebebiyle finansal açıdan radikal kararlar da alabilir.
 • Maddi koşulları ne kadar zorlu olursa olsun koç kadınları, planlarını hayata geçirirken önlerine hiç kimsenin çıkmasına izin vermez.
 • Onlar için materyalistlik değerlerin çok büyük önemi yoktur, bu sebeple gerekli gördüğü hiçbir fedakarlıktan ve harcamadan kaçınmazlar.
 • İş ve maddi hayatlarında yaşadıkları her yenilgi onların güvenlerini tazeler.
 • Müsrif bir burç değildi, fakat bazen ani bir dürtü ile anlamsız harcamalar yapabilirler. Alınan şeyler son derece pahalı, hoş fakat gereksiz ve verilen paraya değmeyecek şeyler olabilir.

Koç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Ancak uysal ve ilgili birisi ile beraber olabilir

Bir koç kadının birlikte olacağı erkeğin, mutlaka uysal ve ilgili biri olması gerekmektedir. Aksi takdirde yaşanılan ilişkide çok zorluklar çekilir. Karşılıklı olarak kişilerin özelliklerini bilinilerek, uyumluluk ölçülerek bir ilişkiye başlanmalıdır. Bu şekilde başlanacak ilişkiler daha uzun soluklu olacaktır.

Sert davranışlardan kaçınılmalıdır

Koç kadınlarına kesinlikle sert ve ilgisiz yaklaşılmamalıdır. Özellikle koç kadınları için partneriyle arasında problem olacak sorunlar varsa o ilişki sürdürülemez. Bu konuda son derece hassastır.

Romantik sürprizlerden hoşlanır

Yeri geldiğinde çok bencil olabilir, kendisine karşı iyi davranılmasını ister. Gerçekten sevdiği zaman fedakarlık yapan koç kadınları, ilişkilerde romantik sürprizler yapmayı sever ve aynı şekilde bu tür sürprizleri de bekler. Asla ilgisiz ve sadakatsiz davranılmayı kabul etmezler.

Sadakatsizlik yapmaz

Partnerlerine oldukça sadıktır. Başka arayışlara girmezler. Eğer beraber olduğu kişiye gerçekten değer veriyor ve ilişkiyi önemsiyorsa hayatını adayabilir.

İlişkisini ciddiye almazsa kesinlikle önemsemez

Evliliklerine çok sadık olan koç burçları, eğer ilişkisinde ciddi değilse çok önemsemez ve bağımlı davranmaz.

Hesap vermekten nefret eder

Asla hesap vermez ve izin almaz, kafasına eseni yapmak ister. Fakat kendisinden izin alınmasını ve hesap verilmesini ister ve önemser. Yaptıklarının sorgulanmasından hoşlanmayan bu kadınlar, sorgulamayı severler ve oldukça meraklıdırlar.

Çok sevdiğinde gözü hiçbir şeyi görmez

Her türlü fedakarlığı ödünsüz, karşılıksız yapması için eşine çok aşık olması gerekmektedir. Sadece aşk hayatı için değil, hayatında değer verdiği bütün insanlar için yapmayacağı iyilik yoktur. Yufka yürekli ve merhametlidirler.

Yapmacık tavırlardan nefret ederler

Gerçek anlamda lider yaradılışlıdır. İlişkilerde asla blöflere gelemez. Yalanlar, gerçeklikten uzak tavırlar ve davranışlardan nefret ederler.

Sevgi ve saygıya çok önem verirler

Tutkuları derindir ayrıca hisleri içtendir. Sevgi ve saygıya çok önem verirler. Sevdiğinde çabuk bağlanan bu kadınlar, kolay kolay kimseye güvenmezler.

Hızlı ilişki yaşayabilirler

İlişkiye hızlı başlayabilirler, tavlama evresini atlayarak genellikle atlayarak geçerler. Çevresi tarafından fazlasıyla dikkat çeken bu kadınlar oldukça flörtözdür. Genellikle pek çok erkeği değerlendirir.

Çok kıskançtırlar

Oldukça kıskançtırlar, ilişkilerinde de asla sevdiğini başkasıyla paylaşmak istemez. Hatta zaman zaman kıskançlıklarıyla eşini ve arkadaşlarını bezdirebilirler. Oldukça şüphecidirler.

Renkli aşk hayatları vardır

Aşk hayatları oldukça renklidir. Duygusal burçlarla anlaşamazlar. Fazlasıyla flörtöz olan koç kadınları her zaman eğlenceli ve tutkulu ilişkiler ararlar. Genellikle ilk tercihleri kaliteli, kendine güvenli, sosyal hayatı gelişkin ve kadına söz geçirebilen erkekler olur.

Romantik değillerdir

Fazla romantik bir burç olmayan koç kadınlarının bu konudaki tutumunu ve romantizme olan bakışını minik sürprizlerle karşı taraf değiştirebilir.

Uzun ilişki yaşamayı sevmezler

Uzun birliktelikler koç kadınlarına göre değildir. Fakat birine tutulup aşık olduğunda o kişiyi dünyanın en mutlu insanı da yapabilir. Yeri geldiğinde sadık ve hislerine bağlı davranabilirler. Ayrıca çocuklara çok düşkündürler. Gerçek sevgiyi bulduğunda ideal, anlayışlı, neşeli ve becerikli bir ev hayatı olur.

Zor güvenirler

Kolay kolay kimseye güvenmediklerinden onların güvenini kazanmak için biraz uğraşmanız gerekmektedir. Oldukça şüpheci olan bu kadınların güvenini kazanmak hiç kolay değildir. Her zaman deneme halindedirler. Ayrıca ilk izlenime oldukça önem verirler. eğer birinden hoşlanmazlarsa, bunu tersine döndürmek neredeyse imkansızdır.

Lüks severler

Koç kadınları lükslerine düşkün olduklarından pahalı hediyeler ve lüks yerlerde yemek yemeyi severler. Çekinmeden para harcayabilirler.

Zeki erkekleri severler

Zekâ koç kadınları için önemlidir. Mantıklı ve zeki erkekler her zaman onları etkiler. Kaliteli zevkleri olan, kaliteli erkeklerden hoşlanırlar. Zeki espriler ve konuşmalar ilgilerini çeker.

Gizemli ve entelektüel erkekler ilgilerini çeker

Koç kadınları tüm hayatını bir solukta anlatmayan gizemli erkeklerden hoşlanırlar. Kendileri bu kişiyi keşfetmek isterler. Ayrıca boş konuşmayı sevmeyen koç kadınları entelektüel erkeklerden hoşlanırlar.

Kendilerine ilgi gösterilmesi hoşlarına gider

Koç kadınları her an ilgi kendi üzerlerinde olsun isterler. Girdikleri her ortamda ilgi kaynağı olurlar ve bu durum oldukça hoşlarına gider. Bu yüzden kendileri ile ilgilenip, ilgilenmiyormuş gibi yapan erkekler her zaman dikkatlerini çeker.

Koç Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Pahalı hediyelerden hoşlanırlar, lükslerine düşkünlerdir

Koç burcu kadınları lükse düşkün oldukları için biraz kesenin ağzını açmak gerekebilir. Pahalı hediyelerden hoşlanan bu kadınlar, saçları için güzel aksesuarlar, şapka, makyaj ürünleri alınabilir. Daha pahalıya kaçmak isterseniz, dış görünüşlerine fazlasıyla önem veren bu kadınlara, spor aletleri ya da koşu bandı gibi hediyelerde alınabilir.

Mücevherleri severler

Takı tarzı hediyeler alınacak ise, elmas, Yakut, pırlanta, ametist ve zümrüt gibi dikkat çeken parlak taşları severler. Fakat her konuda olduğu gibi bu konuda da uç noktalarda olan koç kadınları ya mücevher hiç sevmez ya da çok sever. Bu yüzden mücevher almak çok risklidir. Kıyafet tarzı hediyelerde ise, yine dikkat çeken, kırmızı, mor gibi tonları tercih edebilirsiniz.

Odunsu parfümleri severler

Eğer hediye olarak parfüm alınacaksa, koç kadınları parfümlerde baharatlı, odunsu kokuları tercih ederler.

Dikkatleri üzerlerine çekmek isterler

Kısacası aslında, dikkatleri üzerine çekmeyi seven bu kadınlara, taktığında, giydiğinde ve ya kullandığında dikkat çekebileceği hediyeler alınmalıdır.

Pratik hediyeleri severler

Lükse düşkünüdürler, sadece ve pratik hediyelerden de hoşlanırlar.

Sürprizlerden hoşlanırlar

Sürpriz bir doğum günü partisi ile bütün sevdiklerini yanına toplamak bile koç kadınları için bazen yeterli olacaktır. Çünkü değer verdiği insanlarla vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Kendilerinde her zaman kusur arayan bu kadınlar aynaya bakmayı sever

Koç kadınına alınabilecek başka bir hediye alternatifi ise aynadır. Görünüşü ile göz doldurmayı ve dikkat çekmeyi seven koç burcu kadını için güzelliğini tazeleyebileceği ve makyajını yapabileceği bir ayna hediye edebilirsiniz.

Fotoğraflar ilgilerini çeker

Sevdiği zaman başka kimseyi gözü görmeyen koç kadını için, fotoğraf baskılı olarak hazırlatılabilecek olan kırmızı kalp patiska yastık onu mutlu edecek seçeneklerdendir.

Sohbet etmek onlar için vazgeçilmezdir

Keyfine düşkün bu burcun kadını arkadaşları ile koyu sohbetlere dalmayı da oldukça sevdiğinden, dostları ile karşılıklı sohbetlerinde kullanabileceği iki kişilik kahve fincanı seti de onlar için çok güzel bir hediye olabilir.

Güzelliklerine düşkündürler

Güzelliğine önem veren ve makyaj yapmayı seven koç burcu kadını için alabileceğiniz bir diğer en kullanışlı hediye seçeneklerden birisi de makyaj fırçalarıdır. Hatta isim baskılı olarak da sipariş verilebilecek olan bu makyaj fırça seti hediye sahibi tarafından gerçekten çok beğenilecektir.

Tatil yapmayı çok severler

Bir koç kadınına alınabilecek en güzel hediyelerden biri uçak biletidir. Tatil yapmayı ve değişikliği çok seven bu kadınlar macera yaşamaya bayılırlar ve her yol onun için bambaşka bir hikaye anlamına gelir.

Hareketi severler, enerjiktirler

Heyecanlı ve macera dolu aktiviteler yapmayı çok seven koç kadınlarına bisiklet alarak özgürce dolaşmalarını sağlayabilirsiniz. Ona eşlik etmeniz de onları mutlu edecektir.

Güzel kokulu çiçekleri çekici bulurlar

Koç kadınlarına onların en sevdiği çiçeği aldığınızda pahalı ve gösterişli hediyeler umurunda olmaz.

Gece kıyafetlerine bayılırlar

Kırmızı rengi çok seven koç kadınları kendi bedenine uygun bir gece kıyafetine asla hayır diyemez. Her zaman şık görünmek istekler. Kıyafet almak biraz riskli olsa da bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Koç Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Güçlü erkekleri beğenirler

Güçlü ve kendinden emin koç burcu kadınları, tıpkı kendileri gibi deli dolu ve yaşamı seven erkeklerden hoşlanırlar. Eğer bir erkeğin kendisine ayak uyduramadığını fark ederse ondan uzaklaşır.

İlgisiz tavırlar onları kışkırtır

Bu kadınlar kendisine iltifat eden erkeklerden ve kendisini görmezden gelen erkeklerden de hoşlanırlar. Her bakımdan güçlü yapıda olan koç kadınları, kendileri gibi güçlü erkeklerden hoşlanırlar bu nedenle zayıf erkeklere asla tahammül edemezler. Güç sadece fiziksel olarak algılanmamalıdır. Erkeğin parasal konularda rahat bir durumda olması ve bilgi yönüyle rakiplerini geçmesi de bu kadınları için birer tercih sebebi olur.

Fikirlerine değer verilsin isterler

Aynı zamanda fikirlerine değer veren erkeklerden hoşlanırlar. Karşısındaki erkeğin onu dinlemesini, fikirlerine saygı göstermesini isterler. Koç kadınları fikrin tartışmaya açık ve eksik olabileceğini akıllarından geçirmezler, söyledikleri her şeyin doğru olduğuna inanırlar.

Aşk onlar için birinci planda değildir

Aşk evliliği yerine mantık evliliğini tercih ederler, “İlk bakışta aşk” ve “kalbine söz geçirememek” gibi kavramlar koç kadınlarının lügatında yer almaz, bu yüzden erkeğin bütün olumlu olumsuz özelliklerini zihinlerinde teraziye koyarlar.

Sosyal kişilerden hoşlanırlar

Sosyal ve dışa dönük erkekleri tercih ederler ve espri yeteneği olan erkelerden oldukça etkilenirler. İçine dönük erkekler ilgilerini çekmez.

Tutkularını paylaşmayı severler

Özellikle son derece tutkulu olduğu için tutkularını paylaşmasını bilen erkeklerden oldukça fazla etkilenirler.

Sadık erkekler ile ilgilenirler

Kendileri de sadık kişiliğe sahip olduğu için erkeklerin sadık olmasını isterler. Gözü, dışarıda ve çapkın erkekler ile vakit kaybetmekten asla hoşlanmazlar.  Koç kadınları için erkeğin farklı arayışlar içine girmesi asla affedilmez. Kesinlikle ayrılık sebebidir.

Gizemli erkeklerden hoşlanırlar

Çelişkili ve karmaşık bir yapıya sahip olduğundan, sabırlı ve hoşgörülü, bakımlı, şık ve güzel konuşan erkelerden hoşlanırlar.

Kendilerine benzeyen erkekler ilgilerini çeker

Hayatlarında prensiplere sahip, karakterli, entelektüel, son derece düzen ve disiplinli olan koç kadınları, karşılarında da aynen kendileri gibi güçlü bir karaktere sahip, prensipleri olan, entelektüel, sorumluluk sahibi ve olgun bir erkek isterler. Girdikleri herhangi bir ortamda bu özelliklere sahip erkekler koç kadınlarının hemen dikkatlerini çeker.

Zeki ve mantıklı erkekler ile birlikte olmak isterler

Günlük yaşamlarında da duygularından çok mantıkları ile hareket eden koç kadınları, zeki ve mantıklı hareket eden erkeklerden hoşlanırlar.

Uzlaşmayı bilen erkekler ilgilerini çeker

Koç kadınları kendilerinin aksine anlayışlı, kendini bilen, güçlü, uzlaşmayı bilen ve en önemlisi zeki erkeklerden hoşlanırlar ve tercihlerini böyle erkeklerden yana kullanırlar. Ayrıca sevmeyi çok iyi bilen kadınlar olduklarından doğal ve samimidirler.

Tutkularını paylaşmasını bilen erkekler ile beraber olurlar

Bu kadınları son derece tutkulu kadınlar oldukları için da kendilerine benzeyen erkeklerden oldukça hoşlanırlar. Tutkularını paylaşmak isteyecek birisini ararlar.

Zayıf erkeklere tahammül edemezler

Karakter olarak güçlü yapıya sahip olmaları koç kadınlarının hayatlarının en önemli unsurlarından biridir. Özellikle kişilik olarak güçlü erkekler oldukça ilgilerini çeker. Sadece fiziksel güç değil, parasal konularda rahat bir durumda olması bu burcun kadınları için tercih sebebidir.

Espri yeteneği olan erkekler ile vakit geçirmekten hoşlanırlar

Mizah duygusu en gelişmiş kadınlar olarak bilinen koç kadınları için yerinde söylenmiş her güzel espri hoşlarına gider. Kendilerini güldürmeyi bilen erkeklerden etkilenirler. Olgun ve güçlü erkeklerden hoşlanan bu kadınlar beraber olacakları kişinin asık suratlı olmasını da istemez.

Cömert erkeklerden hoşlanırlar

Parasal konularda çok yeteneksiz olan koç kadınları, savurgandırlar. Sadece kişisel zevklerine göre hareket etmekten hoşlanırlar. Bu yüzden bu kadınlar alışverişte kendilerine sınır getirmeyecek bonkör erkeklerden hoşlanırlar. Koç kadını söz konusu alışveriş olunca nerede duracağını bilemez, bu yüzden bu kadını etkilemek isteyen erkeklerin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bakımlı, şık erkekler ilgilerini çeker

Koç kadınlarının erkeğin dış görünüşüne önem verir. Özellikle koç burcu kadını için bu durum bir prestij meselesi sayılır. Ayrıca güzel konuşan erkeklerden çok fazla hoşlanmaktadırlar.

Koç Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır?

Öncelikle koç kadınını etkilemek istiyorsanız, kafanızdaki anne, kız kardeş ve okul arkadaşı gibi bayan motiflerini kesinlikle bir kenara bırakılmalıdır. Koç kadınlarını etkilemek için hayatınıza değişimi ve tutkuyu koymak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

Her zaman ilgi üstlerinde olsun isterler

İlgi çekmekten çok hoşlanan bu kadınlara, ne kadar güzel ve ne kadar çekici olduğunu ona açıkça ifade etmeniz onun ilgisini çekecek ve hoşuna gidecektir. Aynı şekilde bu durumun tam tersi gibi davranıp onu şaşırtıp etkilemek de elinizdedir.

Güçlü karakterler ilgilerini çeker

Koç burcu kadınlarının karşısında güçlü durmalısınız.

Eleştirilmekten nefret ederler

Fikirlerinin tartışılmasından çok hoşlanmayan koç kadınlarına karşı biraz sabırlı davranılmalı ve kendi hatasını kendisinin görmesini sağlamak daha yararlıdır. Onun fikirlerine değer verip, kendisini ifade etmesi için ona fırsat tanınmalıdır.

Mantıklarıyla hareket ederler

Genellikle mantıklarıyla hareket edip tercih yapan koç kadınlarına mutlaka sahip olduğunuz maddi manevi bütün her şeyi göstermek zorunda olduğunuzu asla aklınızdan çıkarmamalısınız.

Sosyal kişiler ile iyi vakit geçirirler 

Sosyal ve dışa dönük olan koç kadınları, insanlarla hızlı biçimde iletişim kurabilen, sosyal hayatta pek çok tanıdığı olan ve arkadaşlarının arasında zaman geçirmekten hoşlanan erkekleri tercih ederler. Bu yüzden geniş bir sosyal çevreye dahil olmak, koç burcu kadınını etkilemek için doğru bir adım olacaktır.

Eğlence anlayışı olan, olgun kişilerden hoşlanırlar

Olgun ve güçlü erkeklerden hoşlanan bu kadınlar, erkeklerin her zaman asık suratlı olmalarını istemezler, ciddi bir karaktere sahip olan fakat ara sıra da insanı güldürmeyi bilen kişileri tercih edeceklerdir.

Cömert kişileri severler

Lükse ve alışverişe düşkün olan koç kadınları, kendilerine alışverişte sınırlama getirmeyen ve bonkör davranan erkeklerden hoşlanırlar. Koç kadınını etkilemek isteyen bir erkek, bu konuda çok hassas olmalıdır. Hem onun alışveriş arzusunu tatmin etmesi hem de maddi açıdan kendisini de koruması gerekmektedir.

Sevdiklerini paylaşmak istemezler

En hassas konu ise kıskançlıktır. Koç kadını çok kıskanç olduğu gibi, kendisine yapılan kıskançlığa da tahammül edemez, kendini kısıtlanmış hisseder. Bu yüzden ona karşı kısıtlayıcı olmak yerine açık ve dürüst tavırlar sergilenmelidir.

Gizemleri kişileri çekici bulurlar

Gizemli kişiler ilgilerini çeker. Bu yüzden ona sizi keşfetmesi için fırsat vermelisiniz.

Entelektüel kişiler ilgilerini çeker

Boş konuşmayı sevmeyen koç kadınları, entelektüel kişilerden hoşlanırlar.

Zeki kişiler ilgilerini çeker

Mantık ve zeka arayan koç kadınlarının zeki kişiler hemen dikkatini çeker.

Bu burcun kadını partnerine sadıktır, aynı şekilde karşılığını da ondan bekler. Onlara karşı sadık ve net olunmalıdır. Farklı arayışlar içine girmeniz onlar tarafından asla affedilmez.

Koruyucu tavırlardan hoşlarına gider

Son derece sabırsız olan bu kadınları, yanında bulunacak erkeğin bu olumsuz davranışları düzeltip kendisine kol kanat germesini daha koruyucu olmasını bekler.

İlk izlenime çok önem verirler

Bu kadınlarını etkilemek için ilk izlenimi her zaman doğru vermelisiniz. İlk izlemine oldukça önem veren koç kadınları eğer sizden hoşlanmazsa bu durumu tersine çevirmek imkansızdır.

Rekabet etmeye bayılırlar

Adını Yunan tanrısı olan Aries den alan bu kadınlarının dikkatini çekmek için, onunla rekabet etmeli, onun rekabet isteğini tıka basa doldurmalısınız.

Hareketli insanlarla zaman geçirirler

Koç kadını hareketli ve enerjikti ayrıca her türlü spora da ilgi duyarlar, bu yüzden onlarla beraber spor yapmayı deneyebilirsiniz, bu şeklide onların ilgisini üzerinize çekebilirsiniz.

Birlikte maceraya atılacağı kişiler ile beraber olmak isterler

Genellikle düşünmeden hareket eden koçlar, beladan kaçma maceralarına bayılırlar, dürtüsel tarafınızla hareketini takip ederek ondan önce davranıp, onu şımartacak şeyler yapın.

Dışa dönük kişiler ilgilerini çeker

Koçlar dışa dönüklerdir, utangaçlıktan hoşlanmazlar, eğer utangaç biri iseniz, ilk randevular sırasında utangaç tarafınızı fazla ön plana çıkarmamaya çalışmalısınız.

Koç Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Koç kadınları ile anlaşmak, aslında çok zor değildir. Sadece gergin olduğu zamanlarda üzerine gidilmemeli, görmezden gelinmelidir. Herkesin olduğu gibi koç burcunun da istenmeyen özellikleri çoktur. Fakat bütün negatif özelliklerine rağmen mutlaka edinilmesi gereken bir dosttur.

Koç, aslan,yay, ikizler ve kova ile iyi anlaşırken, başak, boğa ve oğlak burçlarıyla arasında sürekli bir sürtüşme yaşar. Koç ve terazi burçlarıyla da arasında bir belirsiz durumu söz konusudur.

Koç ve Yay Uyumu

Koç ve yay burçlarının uyumu inanılmazdır. Bir olduklarında karşılarında dağ olsa duramaz. Tehlikeli olan her şeyin üstesinden gelebilirler. Beraber maceraya atılan, ekstrem heyecanlar peşinde koşan bir ikili haline gelirler. Yay, Koç arkadaşlığı sürekli kendini yenileyip canlı tutacağı için kolay kolay etkileyebilecek arkadaşlıklardan değildir. Birlik olduklarında tehlikeli olan her şeyin üstesinden gelebilirler. Beraber maceraya atılan, ekstrem heyecanlar peşinde koşan çılgın bir ikili haline gelebilirler. Hem koç hem yay burcunun çabuk sıkılgan olan yapılarıyla, sürekli kendilerini yenilerler. Ayrıca bu iki burç birlikteyken özgürlükleri kısıtlanıyormuş gibi hissetmezler. İlişki olarak da birbirlerine en uyumlu, belki de mükemmel uyum denebilecek bir evlilik yapmaları olasıdır. Her ikisinin de ateş grubu olmasından kaynaklanan enerjileri, onları sarıp hayatlarındaki tehlike dozunu arttırır. Daima birbirlerinin ilgi kaynağı olurlar.

Koç ve İkizler Uyumu

Koç ve ikizler çok iyi birer arkadaş ya da çok uyumlu bir çift olabilirler. Heyecanları, çabuk sıkılıp sıkça uğraş yenilemeleri, yeniliklerle dolu hayat tarzı olan bir ikili haline gelirler. Ortak beklentiler içerisinde olduklarından birbirlerine uyum sağlarlar. Koç ve ikizler burcu birlikteliği, aşk birlikteliğinden önce arkadaşlık olarak başlar. İlişkiyi daha sağlam temellere oturtmak için birbirlerinin iyi tanırlar. Bazı çatışan özellikleri sebebiyle biraz uzlaşmazlıkları olsa da, eğer ikisi de ilişkilerinde çok derinleşmez, arkadaşlıklarında mesafeyi korudukları takdirde beraber çok iyi vakit geçirebilirler. Her ikisi de oldukça zeki burçlar olduğundan bazen anlaşmaları için bakışmaları bile yetebilir. Koç burcunun aşkı ve utkusu, ikizlerin mantık tarafı ile birleştiğinde birlikte mükemmel bir ilişki yaşayabilirler. Her ikisi de tez canlı, hareketli ve enerjik oldukları için birlikte maceradan maceraya koşup iyi bir ikili haline gelebilirler.

Koç ve Kova Uyumu

Koç ve kova mükemmel bir zeka ortaklığı uyumudur. Koç ve Kova ileri bakar, sürekli atılacak bir yenilik arar, birinin bilgisi ötekinin girişimci ruhuyla iş bakımından çok iyi bir ortaklık ortaya çıkabilir. Kova alternatif zekasının ürünlerini kullanırken, koç ise harika fikirleriyle piyasaya proje sürer. Kendisi gibi özgürlüğüne düşkün ve kendi ayakları üzerine basan kova burcu ile iyi arkadaş olurlar. Fakat eğer söz konusu aşk ise koç ve kova birlikteliği çok da uyumlu olmayabilir. Özgürlükçü ve marjinal yapısı olan kova burcu, ilk anda cazip gelecektir. Yapısı sebebiyle kovalar özgürlüğüne düşkündür, fakat kozmik gücün desteğinizi küçümsenmemelidir çünkü yaşanılan müthiş bir mantık ve akılcı bir aşk. Duygusal olmayan bu iki burç, uzun vadeli bir bağlılık yaşayamayabilirler. Ortak yönleri fazla olduğundan yaşadıkları gerginlikleri, hayal kırıklıklarını, yolunda gitmeyen işlerini birbileri ile paylaşarak deşarj olabilirler.

Koç ve Aslan Uyumu

Aslan ve Koç burcunun uyumu diğerlerinden son derece farklıdır. Aslan burcunun entelektüelliği ve zarif zevkleri, koç burcu ile iyi anlaşmasının en önemli sebebidir. Koç ile Aslan birbirine diş geçirmek yerine ilişkilerini dengelenip uzlaşma sağlamayı tercih ederler. Karşı karşıya gelmemeye dikkat ederlerse, çok iyi birer dost olabilirler. Ender bulunan ilişkilerden biridir. Bu iki burç neşeli, yaşamı seven, eğlenceye düşkün, yenilikleri seven ve cömert yönleriyle birbirlerine oldukça benzemektedirler. Birbirlerini her yönden tamamlarlar. İkiside enerjik ve dinamik yapıya sahip oldukları için ilişkileri sıcak ve tutku dolu  yaşayıp uyumlu birer çift olabilirler. Aslan burcunun flörtçü tavırları koçların oldukça hoşuna gider. Birbirlerine çok derinden bağlanıp, sadık kalabilirler. Her ikiside sabırlı bir yapıya sahip olduğu için başladıkları işleri her zaman bitirebilirler. Saygıya önem veren burçlar oldukları için uzun yıllar birlikte olabilecek, uyumlu bir çift olabilir.

Koç ve Koç Uyumu

İki Koç bir araya geldiği zaman çok güzel bir arkadaşlık, ilişki de ortaya çıkabilir, korkunç bir arkadaşlık ve ilişkide. Çünkü ikisi de ilişkideki yardımcı rolünü istemez, eğer taraflar arada sırada kontrolü diğerinin eline bırakma olgunluğunu gösterirse uzun süreli bir arkadaşlık ve ya ilişki yaşanabilir. Fakat bütün bunların yanı sıra iki koç burcunun yan yana olması adeta her an patlamaya hazır bir bomba gibidir. Olası bir kavga anında aralarındaki bütün bağ kopabilir. İkisi de ateşli ve yönetici tiplerdir aynı zamanda bağımsızlık duygusu ikisinde de aşırı yoğundur. Bu sebeple aralarında hep bir üstünlük savaşı meydana gelir. Bu iki burç için her şey uyum içinde olmalıdır. Birlikte adeta etraflarına ışık saçarlar. Her ikisi de yüksek enerjileri sebebiyle ev hayatı yerine sürekli gezmeyi, eğlenmeyi tercih edip, harika vakit geçirebilirler. Çalışmaya ve üretmeye oldukça heveslidirler. Oldukça agresif olan bu iki burç tartışma esnasında dikkatli olmalıdırlar.

Koç ve Terazi Uyumu

Bu iki burç başlangıçta aralarında güçlü bir bağ olduğunu düşünseler de, ancak eğer koç burcu, eğlencesine bir hayli düşkün olan terazi burcundan çok fazla şey talep ederse, terazi burcu bundan sıkılabilir. Terazi erkeği aslında koç kadınının her zaman hayal ettiği çekici ,nazik, baştan çıkarıcı, zarif ve romantik sevgilidir. Biraz inişli çıkışlı olabileceği gibi, mükemmel bir ilişki de olabilir. Kararsız, huzuru seven ve sakin bir yaklaşımı tercih eden terazi burcu, koç burcu ile denge sağlayabilir. Birbirlerinin sahip olmadığı özelliklere sahip olan bu iki burç oldukça olgun bir şeklide ilişki yürütebilirler. Aralarında çok güçlü bağ oluşabilir. Tutkuyu simgeleyen Koç ile aşkı simgeleyen Terazi, doğru ve mükemmel bir birliktelik yaşayabilir. Bu iki burcun zıt özellikleri sayesinde aralarında denge sağlanır.

Koç Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Koç kadınlarında konu aşk ve evlilik olunca, mükemmel uyumu aslan veya yay burcu ile yakalar.

Yay ve Koç Evlilik Uyumu

Yay burcu erkeğinin gizemli halleri, koç kadınlarının dikkatini çeker. Onların içerisindeki gizemi çözmeye çalıştıkça daha çok etkilenirler. Aynı şekilde bu durum yay erkeği için de geçerlidir. Koç-yay ilişkisinde şiddetli bir aşk ortaya çıkabilir. Koç kadınları evlenmek için entelektüel erkekleri tercih ederler. Bu sebeple tercih edilen erkekler listesinde, ilk sırada yay burcu yer alır. Her ikisi de ateş grubuna ait burçlar oldukları için, enerjileri birbirlerini tamamlar. İlişkilerinde oldukça uyumlu olurlar, hatta en uyumlu evliliği yapabilecek iki burçtur, adeta birbirleri için yaratılmışlardır. Kendi aralarında muhteşem ilişki kuran bu iki burç her zaman ilişkilerini canlı tutacak bir evlilik gerçekleştirebilirler. Evliliklerinde en kötü anlarda birbirine sahip çıkarak birbirlerinin arkasını kollayacaklardır. Astrolojik açıdan uyumlu bir çift olan bu iki burç, analitik düşen ve yönetici ruhlu kişiler oldukları için evliliklerinde meydana gelebilecek sorunları kısa sürede  çözüme kavuşturular.

Aslan ve Koç Evlilik Uyumu

Aslan erkeği ile, koç kadını romantizmin doruklarında bir ilişki yaşayabilir. Ancak Aslan’ın da Koç kadar kuvvetli karakterlere sebep olması, aralarında problemler doğurabilir. Birbirlerini özgür bıraktıkları sürece çok canlı ve eğlenceli bir ilişki yaşayabilirler. İkisi de ateş grubu olduğundan birbirlerini anlarlar. Aslan erkeği ve koç kadının birliktelikleri her zaman heyecanlı ve serüvenli olur. Birlikte çok iyi vakit geçiren bu iki burcun evlilikleri de o kadar eğlenceli olacaktır. Her ikisi de anlayışlı ve gururlu yapıda olduklarından birbirlerine olan saygılarını yitirmeyecek ve mutlu bir evlilik süreceklerdir. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven bu iki burç evlilikleri boyunca birlikte yeni yerler keşfedecek ve birbirlerini dinleyeceklerdir.

İkizler ve Koç Evlilik Uyumu

İkizler erkeği ile koç kadını, çok iyi bir çift olabilir. Heyecanları, çabuk sıkılıp sıkça uğraş yenilemeleri, onlara yeniliklerle dolu bir hayat tarzı yaratabilir, birbirleriyle uyum içerisinde yaşarlar. Fakat bu iki burç birbirini çok iyi tanımadan asla beraber olmamalıdır. İlişkilerini sağlam temellere oturtmalıdırlar, güven ve saygı çerçeveleri içerisinde olmalıdırlar. Koçun kıskançlığı karşısında bu ilişki düşünüldüğü gibi gelişmeyedebilir. İkizler burcunun sempatik yapısı koç burcunun daha sakin yapısına uyumludur ve evlilklerine renk katacaktır. Birbirleriyel mükemmel uyumu yakalayan ikizler ve koç evliliklerinde de karşılarına çıkabilecek engellerin üstesinden geleceklerdir. Her ikisi de hareketli ve enerjik yapıları sayesinde evlilik hayatlarına birçok aktivite sığdırabilirler

Oğlak ve Koç Evlilik Uyumu

Oğlak erkeği ile koç kadını, oldukça uyumlu bir çift olabilirler. Bu ikili için evlilik, aşk macerasından daha uygun bir çift olurlar. Oğlak, ütopik ve bir o kadar farklıdır ve aynı koç gibi hayat görüşlerinde ciddiyet ve mantık hakimdir. Oğlak burcunun geleneksel yapısı, koç gibi gününü yaşayan insanlar için sorun olsa da, denemeye değerdir. İlişki sağlam bir temele oturtulduğundan birbirini tamamlayabilen bu iki burç iyi birer ikili olabilirler. Evliliklerinde oğlak, koç burcunu dünyanın en mutlu insanı yapabilir. Aralarındaki çekim bu ilişkiyi sürekli ayakta tutacaktır. Zaman zaman aralarında oluşacak olan kıvılcımlar onları birbirlerine daima yakın tutacaktır. Mükemmel bir evlilik olmasa da, uyumlu ve heyecanını kaybetmeyecek bir evlilik yaşayacaklardır.

Kova ve Koç Evlilik Uyumu

Kova erkeği koç kadını, uyumu hem iş hem de ilişki olarak oldukça uyumludur. En başarılı ve her iki tarafa da mutluluk verecek bir ilişki ve evlilik ortaya çıkacaktır. Her ne kadar bu iki burcun yapılarından kaynaklanan sorunlar ortaya çıksa da er ya da geç bu aşk rayına oturacaktır. Yarışı birlikte bitirebileceğiniz müthiş bir mantık ve akılcı olan bu aşkı mutlaka sonuna kadar yaşamalısınız. Birbiri ile iyi anlaşan bu iki burcun evliliğinde mantık ön planda olacaktır. Her ikisi de özgürlüklerine düşkün olduklarından evliliklerinde dengeyi oturturlarsa uyumlu bir çift haline gelebilirler. Birlikte oldukça sosyal bir çift olabilecek bu ikili sürekli kalabalık ortamlarda olmaktan birlikte keyif alacaklarıdır. Birbirlerine müdahale etmedikleri süreci uyumlu ve güzel bri evlilik yaşayacaklardır.

Terazi ve Koç Evlilik Uyumu

Terazi erkeği ile koç kadını, çok da mümkün olmayan bir ilişkidir. Değişimi seven terazi erkekleri, değişim ihtiyacı hissettiğinde çevresinde çok sayıda arkadaş edinerek kurmayı amaçlar, bu noktada ise aşırı kıskanç olan koç kadınının gazabına uğrayabilirler. Bir anı bir anını tutmayan bu burç, bir gün koç kadınına hayallerinin prensesi olduğunu söylerken diğer gün ona tamamen bir yabancı gibi yaklaştığında, kıyamet kopabilir. Terazi burcunun düzenli ve sakin kişiliği karşısında koç kadının hareketli yapısı ters gelebilir. Terazi genellikle evlilik ve aile kurmaya, çocuk bakmaya yatkındır, fakat koç burcu bütün bu domestik tavırları her zaman anlayışla karşılayamayabilir. Bu yüzden evliliğin temelleri sağlam olmayabilir. Güçlü ve ayakları yere sağlam basan koç burcu insanı ile aslında iyi anlaşan terazi burcunun evliliğinde de aynı dengeyi kurması gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.