Koç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

21.09.2019
Koç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu kadını, bağımsız, tutkulu ve çekicidir. Koç burcu kadınının özellikleri arasında yaratıcı olması yer alır. Hedefine ulaşmak için asla korkmaz ve mücadele eder. Yaşama sevinci oldukça yüksektir ve sürekli bir eğlence arayışı içindedir. Kusursuz bir stil anlayışına sahiptir ve alışveriş yapmaya bayılır.Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 21 Mart – 19 Nisan
 • Burç Sembolü: Koç
 • Zodyak Elementi: Ateş
 • Renkleri: Kırmızı
 • Uğurlu Günü: Salı
 • Yönetici Gezegeni: Mars
 • Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan
 • Şanslı Sayıları: 1, 8, 17
 • Güçlü Yönleri: Yaratıcı, bağımsız, mücadeleci, irade
 • Zayıf Yönleri: Çabuk inanma, dürtüsel, sessiz
 • Sevdiği Şeyler: Güzel giyinmek, para harcamak, sosyallik
 • Sevmediği Şeyler: Başarısızlık, inatçılık, fazla ısrar, yapmacık tavırlar

Koç Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Koç burcu kadınının olumlu özellikleri arasında entelektüel olması yer alır. Güçlü bir hafızası vardır ve mükemmeliyetçi karakteri ile kendini sürekli geliştirir. Sıcakkanlı, eğlenceli ve esprili olduğu için sosyal çevresi geniştir. Koç kadını, girişken, güçlü ve bilge kişiliği ile akıl danışılacak bir insandır.

1. Özgürlüğüne düşkündür

Serüvenci, atılımcı, cesur, yüksek enerjili, özgürlüğüne düşkündür. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve eğlencenin tadını çıkarmaya bayılırlar.
2. Tutkuludur

Hayatının her alanında tutkulu ve idealist bir yapıya sahiptir. Hayatta istedikleri her şeye kavuşma tutkusu ile yanıp tutuşurlar ve istediklerini mutlaka elde ederler.

3. Entelektüeldir

Oldukça akıllı bir kişiliğe sahiptirler. Aynı zamanda entelektüel ve son derece kültürlüdür. Etraflarında da böyle insanlara yer verirler.

4. Sıcakkanlıdır

Koç burcu kadını, dost canlısıdır ve hemen hemen her insanla hemen uyum sağlayabilir. Sıcakkanlı yapıları ile girdikleri her ortamda ilgi odağı olurlar ve bundan çok hoşlanırlar. Her ortama ayak uydurup kolayca eğlenebilirler. Çevresi tarafından sohbetleri çok sevilir.

5. Dostlarına çok değer verir

Arkadaşlarına özellikle önem verirler, konu arkadaşları olduğu zaman yapamayacakları fedakarlık yoktur. İki elleri kanda olsa yardım etmek için her şeyi yapmaya hazırlardır.

6. Eğlencelidir

Eğlenmeyi çok sever ve enerjik, neşeli halleriyle insanları eğlendirirken de mutlu olur. Eğlence onların hayatlarındaki vazgeçilmezlerinden biridir. Girdikleri her ortamda enerjileri ile de çok göze çarparlar ve anlık hisleri ile hareket ederler.

7. Güvenilirdir

Ağzı oldukça sıkı olan koç kadını, oldukça güvenilirdir. En derin sırlarınızı bile onlarla rahatlıkla paylaşabilirsiniz, asla kimseye söylemezler. Aynı zamanda bir o kadar da şüpheci olan bu kadınların güvenmesi için kişiye ısınması lazım aksi halde asla güvenmezler.

8. Güçlü bir hafızası vardır

Zekasıyla ön plana çıkar ve güçlü bir hafızaya sahiptir. Geçmişten hatırlayamadığınız bir durum var ise bu konuda size rahatlıkla yardımcı olabilir.
9. Yardım severdir

İnsanlara yardım etmekten hoşlanan koç kadını, son derece yardımseverdir. Kim olursa olsun etraflarına her konuda yardım etmeyi sever. Özellikle değer verdiği insanlar için yapamayacağı şey yoktur.

10. Mükemmeliyetçidir

Yaptıklarında en iyi olma arzusu, hırslı ve tuttuğunu koparan bir yapıları vardır. İyi olduğunu düşünmedikleri zaman ise asla başlamazlar. Başaramayacaklarını düşündükleri hiçbir şeyin altına girmezler.

11. Belli etmese de duygusaldır

Koç burcu kadını, genel olarak pek göstermese de duygusal bir yapıya sahiptir. Duygusal taraflarını göstermek onun için zayıflık olduğundan bu yönünü dışarıya vurmaktan bir hayli çekinir. Güçlü ikili ilişkilere sahiptir ve sevdiği için yapamayacağı şey yoktur. Damarına basılmadığı sürece kendi içinde fazlasıyla uysaldır.

12. Dürüsttür

Son derece dürüsttürler, zorunda kalmadıkları sürece yalan söylemekten çok hoşlanmazlar. Bazen fazla dürüstlükleri nedeniyle kırıcı olsalar da her zaman doğruların söylenmesi gerektiğini savunurlar.

13. Akıl danışılacak kişidir

Akılları kendilerinden taşar ve sözleri dinlendiği zaman çok sevinirler. Tavsiyelerine kulak verilmesi gereken kişilerdir.

14. Güçlüdür

Cevval kadınlardır. Kolay kolay yıkılmazlar. Güçlü karakterleri sayesinde her türlü zorluğun üstesinden gelebilirler. Kafasına koyduğunu eninde sonunda yapar. Sahip oldukları hırslı yapı, onları mutlaka sonunda zafere götürür.

15. Esprili ve komiktir

Esprilidirler, zekâ dolu espri yaparlar. Aynı zamanda zekice yapılmış esprilerden hoşlanırlar. Boş ve soğuk espriler onlara göre değildir ve itici bulurlar.

16. Girişkendir

Atılgan ve çalışkandırlar. Rekabet ortamı bulduklarında hemen atılıp kendilerini göstermek isterler. Ayrıca yaptıkları işte en iyi olmak en büyük hedefleridir.
17. Yaş tahtaya basmaz

Güçlü duruşunun yanı sıra iyi bir gözlemci olan koç kadını, asla kolay kolay yaş tahtaya basmaz ve risk almayı sevmez. Az olsun öz olsun ideolojisini benimser ve her zaman garanticidir. Hayat onun için bir kumar değildir bu nedenle hayatında büyük riskler kesinlikle almaz.

18. Çok iyi bir annedir

Çok iyi bir anne adayıdır. Çocuklarına karşı eğitimde özgürlükten yanadır. Her ne kadar özgürlüklerine düşkün olsalar da anne oldukları zaman kendilerini çocuklarına adarlar. Evleri konusunda bağlılığı vardır ve güçlü kadınsı özelliklere sahiptirler.

19. Onu mutlu etmek çok kolaydır

Bazen yapacağınız romantik bir sürpriz veya alacağınız bir çiçek bile ona dünyaları verebilir.

20. Sabretmeyi bilir

Aşırı sabırlıdırlar ve acele etmeyi sevmezler. Karşılaştıkları zorlukların bir şekilde çıkış yolunu aramaya çalışırlar ve bunda da genellikle başarılı olurlar.

21. Düzenli ve temizdir

Hayatlarında temizliğe ve düzene çok özen gösterirler. Evlerinde asla dağınık bir oda bulamazsınız.

22. Sadık ve kıskançtır

Eğer partnerini gerçekten seviyor ise o kişiyi dişi sinekten bile kıskanmak onlar için normal bir davranıştır. Kıskançlıkları sadece eşlerine veya sevgililerine değil, değer verdikleri herkese karşıdır.

23. Çekici ve güzeldir

Makyajlarını silince tanınmayan, aynaları orta yerinden çatlatan kadınların aksine, serbest bıraktıkları saçları, atletik vücudu ve enerjik halleriyle oldukça doğaldırlar. Yüksek albenileri olduğundan hep erkeklerin ulaşmak istedikleri kadın konumunda olurlar.


Koç Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Koç burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında agresif, inatçı ve gururlu olması yer alır. Değişken bir yapıya sahip olduğu için kimi zaman ağzından çıkanı kulağı duymaz ve karşısındaki kişiyi üzebilir. Koç kadını, şüpheci, patavatsız ve bencil kişiliği ile ikili ilişkilerinde geçimsiz biri haline dönüşebilir.

1. Patavatsızdır

Fazla dürüst olması sebebiyle koç kadını bazen kırıcı olabilir. Düşünceleri ne olursa olsun, olduğu gibi karşılarındakine aktarırlar.
2. Şüphecidir

Fazlasıyla şüpheci olan koç kadını, kimseye kolay kolay güvenmez. Yeri geldiğinde fazlasıyla sorgulayıcı ve bencil olabilirler. Bu yüzden koç kadınının gözündeki ilk izleniminiz çok önemlidir.

3. Agresiftir

Hemen parlayıp hemen de sönebilir ve hiç bir şey yokmuş gibi davranabilirler. Çok değişken bir yapıya sahiptirler. Sinirlendiklerinde ağızlarından çıkan lafları kulakları pek duymaz bu yüzden karşılarındakini kırabilirler.

4. İnatçıdır

Koç burcu kadını, aşırı inatçı bir karakter sahip olduğu için zaman zaman kavgacı olabilir. İnadını kırmak adeta imkansızdır ve karşısında duran kişiler ile kavgaya etmeye her zaman hazırdır. İnatçılığı ve azmi sayesinde istediği her şeyi rahatlıkla elde edebilir.

5. Bencildir

Yeri geldiğinde aşırı bencil olabilmektedirler. Hedeflerine kitlendiklerinde sadece kendilerini düşünürler, etraflarını asla görmez ve ilgilenmezler. Etrafına sadece kendi dünyasından bakar ve empati yapmayı çoğu zaman reddederler.

6. Fazla gururludur

Oldukça gururlu olan koç burcu kadını, kırıldığı zaman o kişi ile arasına ciddi mesafe koyar ve bunu düzeltmek oldukça zordur. Aslında oldukça duygusal bir yapıya sahip olan bu kadınlar, gerektiğinde hiç beklenmedik bir şekilde hırçın ve sert olabilirler.
7. Müdahale etmeyi sever

Karışmaması gereken işlere karışmaya, yorum yapmaya bayılır. Üstlerine vazife olmayan işlere burunlarını sokmakta koç kadınının üzerine yoktur. Fikirleri önemsenmediğinde ise oldukça sinirlenirler.

8. Savurgandır

Lükslerine düşkün oldukları için pahalı markalardan alışveriş yapmayı, pahalı yerlerde yemek yemeyi severler. Para harcamak onlar için oldukça kolaydır. Ne için harcadıklarının hiçbir önemi yoktur.

9. Beğenilmek ister

Her zaman, herkes tarafından beğenilmek isterler. Fakat bu kadar beğenilen ve aranılan bir kadın olmalarına rağmen, kendilerine olan güvenleri çokta üst düzey değildir. Her zaman eksik bir taraflarını bulmaya çalışırlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.