Egzamaya İyi Gelen Şampuanlar

25.03.2016
Egzamaya İyi Gelen Şampuanlar

Seboreik dermatit olarak bilinen saç egzaması, genellikle saç  köklerinde kepek şeklinde dökülmelere neden olan bir hastalıktır. Bu hastalık kesin çözümü bulunmayan, ancak bulaşıcı olmayan bir cilt problemidir. Saçlarda durdurulamayan kaşıntılar ile başlayarak daha sonradan kepek tarzı döküntülere ve saçların dökülmesine yol açar. Bu durumun sebebi kesinlikle saçın kuru yada yağlı, temiz yada kirli olması değildir. Saçta meydana gelen egzamanın stres, alerji, hava kirliliği, kimyasalları içeren ürünler, kuru saç derisi, kozmetik ürünleri, mevsim değişimleri, saç derisindeki yağ bezlerinin fazla çalışma durumu, aşırı terlemek veya genetik faktörler gibi birçok nedeni olabilir.

Tedavisi esnasında genellikle kortizon dışı bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar, ıslak pansumanlar ve lokal kortikosteroidli pomadlar, ayrıca bunlar dışında gelişebilecek atak sıklığını azaltmak ve deriyi güçlendirmek amacıyla nötral sabunlar, bariyer kremler, nemlendiriciler, egzama eldivenleri ve egzama şampuanları da kullanılabilir. Bunlar arasında en etkili ve hızlı tedavi gösteren yöntem egzama için özel olarak üretilen egzama şampuanlarıdır. Saçta oluşan egzamalar, onun özel olarak üretilmiş çeşitli şampuanlar sayesinde kolayca kontrol altına alınabilir.

SantePlus Seboreik Dermatit Egzama Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzamaya karşı direkt etki gösteren bu şampuan, tamamen bitkisel özlerden özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğinde kortizon, paraben, silikon ve parfüm bulunmayan bu şampuan, keratin ile güçlendirildiğinden aynı zamanda saç dökülmelerini de engeller. İçeriğinde bulunan selenyum sülfür sayesinde saç derisinde bulunan ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Günlük veya 2 günde bir olarak düzenli uygulanabilir. Islak saça uygulandıktan sonra 3- 5 dakika bekletilip, ardından durulanmalıdır. 2 aylık düzenli kullanımında kalıcı olarak sonuç alınmaktadır.

INSIGHT insight Lenitive Dermo Tahriş ve Egzama Şampuanı

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzamalı saç derisi için özel olarak üretilen bu şampuan, aç derisinin tazelenmesine yardım eder ve saç dökülmesini önler. Aynı zamanda tahriş olmuş saç derisi üzerinde koruyucu, yatıştırıcı ve dengeleyici etki gösterirken saçların daha parlak ve canlı olmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan organik biberiye, kekik ve ada çayı özleri sayesinde anti bakteriyel özelliğe sahip olduğundan saç derisine zararlı mikroorganizmaları uzaklaştırır. Yapısında paraben, SLS, mineral yağlar, renklendirici ve silikon yoktur.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Haftada 3-4 kez ıslak saça masaj yapılarak uygulanmalıdır, sonrasında ılık su ile saçlardan arındırılmalıdır. Düzenli kullanıldığında 4 hafta içesinde gözle görülür şekilde etkilerini gösterir.

La Roche Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • İçeriğinde bulunan Madeccassoide, Arginine + B5 Vitamini sayesinde saç dökülmesine engel olurken, saç derisinde oluşan egzama ile savaşır ve deriyi yumuşatır. Hücresel enerji üretimini arttırmaya yardım olduğundan saç oluşumunu destekler. Saçların zaman içerisinde daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Saçta oluşan kepek ve egzamayı düzenli kullanıldığında yok eder.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Haftada 3-4 kez ıslak saça, saç derisine narince masaj yaparak uygulanmalıdır. Sık kullanım içinde uygun olan bu şampuan 4 hafta içesinde gözle görülür şekilde etkilerini gösterir.

Softto Plus 2 İn 1 Egzama Saç Dökülmesi Şampuanı

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzama karşıtı özel bir formüle sahip olan bu şampuan, cilt derisini yatıştırmaya yardım eder. Kızarıklık problemi ile etkili bir şekilde savaşırken aynı zamanda saçı temizler ve saç derisini nemlendirmeye yardımcı olur. Saça doğal bir yumuşaklık kazandırır ve daha güçlü, canlı ve sağlıklı saçlara sahip olunmasını sağlar. İçeriğinde bulunan  pelin otu özü, zerdaçal bitkisinin egzama başta olmak üzere saç derisinde meydana gelen hemen hemen tüm hastalıkları tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Egzama problemi kontrol altına alınıncaya kadar gün aşırı, saça masaj yapılarak kullanılabilir, 1 ay düzenli kullanıldığında gözle görülür etki sağlanır.

Doal Egzama Şampuanı

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzamalı saç derisi için geliştirilmiş formülü ile, saç derisini yatıştırırken rahatlamasına yardım eder. Aynı zamanda saçı nemlendirir ve saça yumuşaklık kazandırmaya yardımcı olur. Egzamanın sebep olduğu kaşıntı ve tahrişi giderirken, daha güçlü ve sağlıklı saçların oluşumunu destekler ve saç dökülmelerini engeller. Daha gür ve hacimli saçlara sahip olunmasını sağlar. Saç derisinde meydana gelen her türlü problemle savaşır ve tedavi eder.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Haftada 3-4 kez ıslak saça ve saç derisine nazikçe masaj yaparak düzenli uygulandığında 3 ile 4 hafta içerisinde gözle görülür etki sağlar.

Egzama Karşıtı Şampuan Gam Sorias Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan egzamaya bağlı olarak oluşan pullanmaya ve kaşıntıya karşı koruma ve rahatlama sağlamaya yardımcı olurken, baş derisini nemlendirerek onarır, rahatlatır ve yatıştırır. Egzama problemine karşı özel olarak formüle edilmiş olan bu şampuan, içeriğinde antioksidan, vitamin B5 ve saçı şekillendirmeye yardımcı birtakım bileşenler bulundurmaktadır. Saçları temizlerken yağlı bir görüntü oluşturmadan, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşulmasını sağlar.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Egzama problemi kontrol altına alınıncaya kadar gün aşırı, saça masaj yapılarak kullanılmalıdır,  3 ile 4 hafta içerisinde gözle görülür etki sağlanır.

Sebamed Anti-Dandruff Egzama ve Kepek İçin Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzama ve kepeğe yatkın olan saç ve saç derisi için birebir olan bu şampuan, içeriğindeki bileşenleri sayesinde saçı nemlendirmeye yardım ederken aynı zamanda kolay taranmasını sağlar. Yapısında bulunan piroctone olamine isimli aktif madde, egzama ve kepeğe yol açan mikroorganizmaların üremesini engeller. Uygun pH yapısıyla saçı dış etmenlere karşı korur.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Gün aşırı düzenli olarak saç derisine nazikçe masaj yaparak kullanılabilir. Daha etkili sonuç için uygulandıktan sonra 2 dakika bekletilip, durulanmalıdır.

Doğala Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan saç derisinde egzamaya bağlı oluşan kabuklanmaları ve dökülmeleri iyileştirmeye yardımcı olur. %100 bitkisel özellikte olan bu şampuanın hiçbir kimyasal içeriği bulunmamaktadır. Saç ve saç derisini nemlendirmeye yardım ederken, kuruluk ve gerginlik nedeniyle oluşabilecek kanamaların önüne geçer.  İçeriğinde bulunan Hindistan cevizi, papatya, sarımsak yağları ile saça yoğun nemlendiricilik sağlamaya yardım eder. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu şampuan, saç derisinde ki nemi dengeler ve yağlanma sorununu da ortadan kaldırır.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı

 • Haftada 3-4 kez ıslak saça ve saç derisine nazikçe masaj yaparak düzenli olarak uygulanmalıdır. Yaklaşık olarak 3 ile 4 hafta içerisinde gözle görülür etki sağlamaktadır.

Head&Shoulders Intensive Treatment Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Selenyum sülfit içerikli olan bu şampuan, ilk kullanımından itibaren seboreik dermatit ve kepeğe karşı savaşır. Bunlara bağlı oluşan kaşıntı, kuruluk, pullanma ve kızarıklığı engellemeye yardımcı olurken, saç derisinde tahrişi önler. Saçları ve saç derisini derinlemesine temizlerken nem verir.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Sonuç alabilmek için en az haftada 2 kez, ıslak saça, saç derisine masaj yaparak kullanılmalıdır. Saça uygulandıktan sonra  bir kaç dakika bekletilip sonrasında durulanmalıdır.

Vichy Dercos Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • İçerisinde bulunan Selenyum DS ve mikrobiyom teknolojisi sayesinde egzamanın etkilerini azaltmaya yardım eder. Saç derisini güçlendirmeye ve beslemeye yardımcı olurken, yağ oranını dengeler. Egzama ve kepek problemini ortadan kaldırır.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Haftada 2-3 kez düzenli olarak kullanılabilir. Masaj yoluyla saça uygulandıktan sonra 2 dakika bekletilip, durulanmalıdır.

Bioderma Node Ds + Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzama başta olmak üzere saç derisinde meydana gelen her türlü sorunun giderilmesine yardımcı olur. Yağ oranını dengelerken, saç derisinde yağ üretimini azaltır. İçeriğinde bulunan güçlü bileşenleri sayesinde  saç ve saçlı derinin nazikçe temizlenmesine yardım ederken egzamanın neden olduğu kaşıntıyı azaltır. Saçları güçlendirir, daha parlak, yumuşak ve dolgun olmasını sağlar.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • İlk başlandığında haftada 3 kez saç derisine nazikçe masaj yapılarak kullanılabilir, 2-3 hafta sonrasında haftada  1-2 kez kullanım yeterli olacaktır. Düzenli kullanıldığında 4 hafta içesinde gözle görülür şekilde etkilerini gösterir.

Kadolin Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bitkisel bir saç bakım şampuanı olan kadolin şampuan egzama ve kepeğe karşı bitkisel bakım sağlar. Saç derisinde meydana gelen yağlanmayı kontrol altına alırken kaşıntıları engeller. Tüm saçları için kullanıma uygun olan bu şampuan, cildin doğal yapısı ile uyumlu yapıdadır, pullanma ve kabuklanmayı önler.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Egzama problemi kontrol altına alınıncaya kadar gün aşırı, saça masaj yapılarak kullanılmalıdır. 1 ay içerisinde gözle görülür etki sağlanır.

Katran Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Katran şampuanı, katran ağacı diye de bilinen ardıç katranından elde edilmektedir. Bu şampuan saç kökünü besleyerek saç diplerinde meydana gelen egzamayı antimikrobiyel etkisi sayesinde iyileştirirken ciltteki yağ oranının dengelenmesine de yardım eder. Ayrıca saç derisindeki tahrişlerin giderilmesini sağlar. Saçlara güçlü ve sağlıklı bir görünüm kazandırır ve kolay taranmasına yardım eder.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Gün aşırı olarak düzenli şekilde saça masaj yapılarak kullanılabilir. 2-3 dakika köpüğün sorunlu bölgede kalması önerilmektedir. Düzenli kullanıldığında 4 ile 6 hafta içerisinde egzamanın etkilerini ortadan kaldırır.

Bioxcin Aqua-Thermal Egzama Şampuanı

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Egzama sebebiyle hassaslaşmış olan saç derisini nemlendirmeye yardım eder. Aynı zamanda saç derisini güçlendiren bu şampuan saç dökülmesini azaltırken meydana gelen tahrişleri azaltır ve kaşınmayı engeller. Daha gür ve hacimli saçlara sahip olunmasına yardım eder.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Gün aşırı düzenli olarak saç derisine nazikçe masaj yaparak kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında 4 hafta içerisinde gözle görülür şekilde etkilerini gösterir.

Ducray Sensinol Saç Derisi için Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan saçı yumuşatırken kaşıntıya karşı savaşır. Egzamadan dolayı zarar gören saç derisini rahatlatırken kaşıntı ve yanma hissini hafifletir. Kafa derisine meydana gelecek olan tahrişi önler. Ciltteki yağ oranının dengelenmesine yardım ederken, saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını ve canlanmasını sağlar.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • Gün aşırı düzenli olarak ıslak saça nazikçe masaj yaparak uygulanır, 2-3 dakika beklettikten sonra iyice durulanmalıdır. Düzenli kullanıldığında 1 ay içerisinde gözle görülür etki sağlanır.

Zigavus Hassas Saç Derisi Bakımı İçin Medicade+ Medical Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan tahriş olmuş hassas saç derisini ferahlatıp korumaya yardım eder. Saç derisini egzamadan koruyarak sağlıklı ve temiz saçlara sahip olunmasını sağlar. İçeriğindeki bileşenler sayesinde özellikle saç derisinin doğal savunma sisteminin güçlenmesini ve daha canlı görünmesini destekler, ayrıca saç derisinden ölü hücreleri temizleyerek egzamayı önlemeye yardım eder. Saç derisine ve cilde uyumlu olan pH değeri sayesinde tahrişe neden olmaz.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • Egzama problemi kontrol altına alınıncaya kadar gün aşırı, saça masaj yapılarak kullanılmalıdır, daha etkili sonuç için uygulandıktan sonra 2 dakika bekletilip, durulanmalıdır. Düzenli kullanıldığında 4 hafta içesinde etki gösterir.

 Prozinc Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda egzama nedeniyle oluşan kabuklanma ve pul pul döküntüleri ortadan kaldırır. İçeriğinde bulunan Trico Kompleks ve Saw Palmetto maddelerinin etkisi sayesinde saç kaybını engellerken, saç oluşumunu desteklemeye yardım eder.
 • Saçları kökten uca besler, nemlendirir ve saça canlılık kazandırır. Saç derisinin yağ dengesini sağlamaya yardımcı olurken, içindeki biotin sayesinde saçların uzamasını da sağlar. Egzamanın yarattığı sorunlarla savaşırken, saçlar için zararlı mikroorganizmaları saç diplerinden uzak tutmaya yardım eder.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

 • Gün aşırı olarak düzenli şekilde saça masaj yapılarak uygulandıktan sonra 2-3 dakika bekletilip durulanabilir. Düzenli kullanıldığında 4 ile 6 hafta içerisinde egzamanın etkilerini gözle görülür şekilde ortadan kaldırır.

Aveda Scalp Benefits Balancing Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan kökten uca saçları temizleyerek, saç derisini ekstra sebumdan arındırmaya yardım eder ve yağ dengesini sağlar. Saçların yeniden yapılanmasını sağlar, daha canlı ve parlak saçlara kavuşulmasına yardımcı olur. Egzamanın yarattığı sorunlarla savaşır ve saç derisinin tahriş olmasını engeller. Temiz içeriği sayesinde saç oluşumuna yardımcı olur.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • Gün aşırı olarak düzenli şekilde saça masaj yapılarak kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında 4 ile 6 hafta içerisinde egzamanın etkilerini ortadan kaldırır.

SDF19 Bitkisel Anti Seboreik Saç ve Cilt Şampuanı

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Saç derisinde egzama nedeniyle meydana gelen kabuklanmaları önlerken, kaşıntıyı azaltıcı, yatıştırıcı ve tahriş önleyici bir etki yaratır. Aynı zamanda cildi nemlendirme ve yatıştırma özelliği de olan bu şampuan, cildi beslerken kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesini sağlar. Saçlara güçlü, canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardım eder.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • Egzama problemi kontrol altına alınıncaya kadar gün aşırı, saça masaj yapılarak kullanılmalıdır. 1 ay içerisinde gözle görülür etki sağlanır.

Ceradolin Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Tüm saç tipleri için kullanıma uygun olan bu şampuan, egzamaya karşı oldukça etkilidir. Saç diplerinin tahriş olmasını engellerken, nemlendirici etki sağlar. Saç derisi üzerinde koruyucu, yatıştırıcı ve dengeleyici etki gösterir. Saç derisinde yağ oranının dengelenmesine de yardım ederken, saçların yeniden yapılanmasını sağlar. Ayrıca daha canlı ve parlak saçlara kavuşulmasına yardımcı olurken saç oluşumunu destekler.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • Haftada 2-3 kez düzenli olarak kullanılabilir. Masaj yoluyla saça uygulandıktan sonra 2 dakika bekletilip, durulanmalıdır.

Kerastase Specifique Yatıştırıcı Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Bu şampuan egzamanın yarattığı hassasiyet ve tahrişi önlemeye yardım ederken, kızarıklık, kaşıntı ve kuruluğun önüne geçerek saç derisini nemlendirir. Zaman içerisinde saçlarının daha güçlü ve canlı görünmesini sağlarken, saç uzamasına da yardımcı olur.
 • Dayanıklı ve sağlıkla parlayan saçlara sahip olunmasına yardım eder. İçeriğinde bulunan calophyllum, piroctone olamine, menthol derivate ve glycerine sayesinde saç derisini ferahlatır, anti bakteriyel özelliği ile kaşıntıları yatıştırırken mikroorganizmaları kafa derisinden uzaklaştırır.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • Haftada 3-4 kez ıslak saça, saç derisine narince masaj yaparak uygulanmalıdır. Sık kullanım içinde uygun olan bu şampuan 4 hafta içesinde gözle görülür şekilde etkilerini gösterir.

Selyum Şampuan

Nasıl Fayda Sağlar?

 • Kafa derisi ile uyumlu yapıda olan bu şampuan sahip olduğu 5,5 pH değeri ile, saç diplerinde meydana gelen egzamanın neden olduğu yara ve kaşıntıları önlemeye yardımcı olur. Koruyucu ve dengeleyici etki sağlar. Aynı zamanda yoğun nemlendirici özelliği bulunan bu şampuan, saçların kurumasına da engel olur.
 • Saçların güçlü, canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardım eder. Saç derisindeki yağ dengesini sağlarken aynı zamanda saç derisinin doğal savunma sisteminin güçlenmesini destekler ve saç derisinde bulunan ölü hücreleri temizlemeye yardım eder.

Ne sıklıkta Uygulanmalı?

 • İlk başlandığında haftada 3 kez saç derisine nazikçe masaj yapılarak kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında 4 hafta içesinde gözle görülür şekilde etkilerini gösterir.
YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.