Koç Burcu Yükseleni Özellikleri

15.10.2019
Koç Burcu Yükseleni Özellikleri

Koç burcu, Zodyak burçları arasında ilk sıradadır. Genellikle ilklerin burcu olarak bilinir. Başlangıçlar ve yenilikler, yükselen koç burcu olanların yaşamına yön verir. Genel olarak bir ortama girdikleri zaman hep ilgi odağı olmak isterler ve artı çaba göstermekten çekinmezler. Çok sert diyaloglara girmenin yanı sıra, masumane tavırları da vardır. Bu özellikleri ilgi çekmek için yeterli bile gelebilir. Çok fazla şan şöhret istekleri vardır ve bu isteklerine ulaşarak renkli eğlenceli hayat sürmek isterler.

Koç Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Koç burcu yükseleni özellikleri arasında en bilineni hayata lider olmak için geldikleridir. Sıra dışı tarza sahiptirler ve çok hareketli yapıları vardır. Sürekli ilgi odağı olmak isterler. Gerektiğinde çok sakin konuşmalar yapabiliyor olsalar da, bazı durumlar da çok patavatsız ve sert çıkışlar yaparak çevrelerindeki insanları kırabilirler.

Her işte başarılı olabilirler

Bağımsız sevgili olabilirler. Aşk hayatlarında maceracıdırlar ve hayatındaki kişiyi daima başarılı noktaya getirirler. Ellerinden bir çok iş gelir bu özelliği ile çevresindekilere de yardımcı olurlar. Görüntü onlar için çok önemlidir. Mutlaka giyim kuşama fazlasıyla önem verirler.

Oldukça dürüsttür

Başkalarını incitmekten çekinmezler. Daime doğru ve kendi bildikleri yolda ilerlerler. Dürüst olmalarının başkalarını incitip incitmediğini önemsemezler. Niyetleri kötü değildir ve son derece sadık dostlardır.

Zaman kaybetmekten hoşlanmazlar

İstedikleri bir şey için hemen harekete geçerler. Yeter ki dikkatlerini çeksin, bir an önce sahip olmak için elinden geleni yaparlar. Zaman kaybetmekten asla hoşlanmazlar. Sabırsızlardır ve hep ilk olmak isterler. Eğer istediğini kısa sürede elde edemez ise isteği ve hevesi kaçar.

Planlıdırlar

Daima adımlarını planlı atarlar ve olumsuz sonuç getirebilecek hızlı hamlelerden kaçınırlar. Her zaman hedefleri ve öncelikleri açıktır. Karşılaştığı bir çok engelin üstesinden tek başıma gelmeyi bilir.

Sosyallerdir

Sosyal insanlardır. Ortama girip arkadaş edinmekten çekinmezler. Genelde kısa süre içinde kurduğu arkadaşlıkları uzun sürmese de ortak çıkarlara dayalı arkadaşlıkları uzun yıllar hayatlarında kalır.

Spora Önem Verirler

Spor, koç yükselenleri için çok önemlidir. Zihinsel bakış açısını ve fiziksel durumu korumalarına yardımcı olur. Fiziksel aktivitelere çok önem verirler. Aksi durum olursa fazla enerjileri yüzünden tansiyon ve stres gibi hastalıklarla karşılaşabilirler. Atletik yapıda olurlar.

Yönetici gezegenleri Mars’tır. Pozitif, atak ve rekabetten hoşlanan yapıları vardır. Hayata birinci ve lider olmak için gelmişlerdir. Her zaman kalabalığın en başında aydınlık olmak isterler. Genelde spontane hareketler sergilerler. Taktik ve stratejik davranmaktan kaçınırlar. Mars enerji ve eylem gezegenidir, bu nedenle sürekli yüksek enerjili olurlar.

Vakitlerini boşa geçirmekten hoşlanmazlar

Bir işi yapmaya karar verirler ve tereddüde düşmeden hemen harekete geçerler. Asla boşa vakit harcamazlar. Enerjilerini hedefe ulaşmak için kullanırlar. Yeteneklerini etraftakilere göstermek ve kendilerini aşmak isterler. Başkaları tarafından test edilmek, başarılı olmak ve sonunda tebrik edilmek isterler.

Tüm enerjilerini iyi bir şekilde harcayamadıkları zaman, olumsuz yanları ortaya çıkar. Mücadeleci ve savaştı tavırları ile bir anda gerçek yaşamı savaş alanı gibi görmelerine neden olur. Çevrelerinde ki herkesi düşman gibi görmeye başlarlar. Saldırgan, kavgacı be kaba bir görüntü çizerler. Gereksiz boş çıkışlarda bulunarak çevresinde bulunan kişileri incitirler. Çevreleri ile uğraşmaktan, hayatta ne istediklerine karar veremez hale gelirler.

Emir almaktan hoşlanmazlar

Fazla kuvvetli ve her zaman doğruluktan yanadırlar. Doğalarında liderlik vardır. Asla başkalarından emir almazlar. Öngörüleri çok kuvvetlidir ve bu durum onları çekici kılar. Bazen bu tavırları saldırgan davranışlara neden olur.

Sözlerini esirgemezler

Bazen düşünmeden konuşabilirler. Kolaylıkla kızgın konuşmalar yapabilir ve kolaylıkla tartışma ortamı yaratabilirler. Fazla inatçı ve öfkeli yapılarına rağmen kolayca sakinleşirler. Ani yaptıkları bu davranışlar sonucunda istemedikleri sıkıntılar içine düşebilirler.

Sağlık konusunda en dikkat çekici belirgin özellikleri migren, depresyon ve güneş çarpmasıdır. Ayrıca sinir bozuklukları, hazımsızlık ve aceleci tavırları yaralanma gibi problemlerle karşılaşmalarına neden olabilir.

Oldukça dinamiklerdir

Sanki dinlenmiş, iyi uyumuş gibi parlak ve canlı gözlerle bakarlar. Kendilerini canlı, parlak ve zeki bakışlar ile belli ederler. Zehir gibi zekilerdir. Kimi efendi görünürken kimi de bıcır bıcırdır. Fakat mutlaka hepsi dinamiktir. Her an hareket ederler ve atik bedensel duruşa sahiplerdir. Hep sen bir konuş ben işimi halledeyim gibi tavırları vardır. Asla duramazlar yerlerinde çünkü enerjileri bitmek bilmez.

Yükselen koçlar, küçük ama hızlı adımlar ile yürürler. Sıcaktan hemen kızarır, yanakları al al olur. Saç sorununu sıklıkla yaşayabilirler. Baş ve yüzleri ile ilgili sorunları olabilir. Bu bir yara izi de olabilir. Mars gezegeni harita da iyi bir konumda ise böyle bir sorunları olmaz.

Yaşama odaklıdırlar

Hayat sahnesinde geri kalmak onlara göre değildir. Hep yaşamaya odaklıdırlar. Hayatın içerisinde olmalıdırlar. Hayat sevinçleri epey yüksektir. Hayatla ve kendileriyle barışık olurlar. Yaşama olan bağlılıkları hayranlığı hak eder.

Tez canlıdırlar

Sabırsız, tutkulu ve tez canlıdırlar. Kendileri gibi sabırsız ve hareketli partner ararlar fakat gider Venüs’ten yumuşak, sakin tabiatlı kişileri seçerler. Bunu tamamlanmak olarak adlandırırlar. Akılsız insana asla tahammül edemezler. Çevresinde ki insanların akıllı olmasını isterler. Olmadığı zaman kendilerine has sinir krizleri, manifestolar hayatlarının bir parçası olur. En belalı huyları sabırdır. Uzayan bir iş asla onlara göre değildir.

Evlilik hayatlarında sadık eştir

Çok enteresan olsa da, yükselen koç burcu, özgürlükçü, flörtçü, çapkın ya da hovarda olsalar da ideallerinin peşinde koşacak gibi görünseler de aslında şaşırtıcı bir şekilde yuva ve evlilik düşkünüdürler. Gelecek ile hayallerinde olan en belirgin şey yuva kurmak istemeleridir.

Fiziksel özellikleri

  • Genellikle orta boylu olsalar da, uzun boylu koçlar da vardır. Etine dolgun ve kaslı vücuda sahiplerdir. Bacak ve kol adaleleri çok güçlüdür. Bu özellikleri onları hareketli ve canlı yapar.
  • Genellikle omuzları geniş kalçaları dardır. Bacak boylara bedene oranla kısadır. Kollar standart ama oldukça güçlüdür. Avuç içleri uzun, parmakları kalın ve parmak uçları da küte yakın kavislidir.
  • Kaşları çatık, kavisli burun ve keskin bakan gözleri vardır. Kirpikleri gür ve uzundur. Alınları çıkık ve açıktır.
  • Ten renkleri kadınlar da açık, erkeklerde ise biraz daha koyudur. Saçlar genelde kalın telli kıvırcık ya da dalgalıdır. Yüzlerinde genelde bir iz vardır.

Yükselen Koç Burcu Kadını Özellikleri

Yükselen koç burcu kadını son derece enerjik, hareketli görüntü verirler. Monoton giden bir hayattan hoşlanmazlar. Hayatlarında olan kişilerin monoton kişiler olmamasına son derece önem verirler. Hayatın hareketli olması motivasyon, yaşam kaynaklarıdır. İlişkilerinin sabit gitmesi, belirli rutinler üzerine kurulu olması onlar için artı bir üzüntü sebebidir. Sıkıldıkları insanla evlenmek bir kenara çok fazla vakitte geçirmezler.

Sürprizlerden çok hoşlanırlar

Hayatlarındaki kişinin atılgan olmasını isterler. Partneri tüm isteklerini karşılamalı ve son derece hareketli bir yaşam sunarak uyum sağlamalıdır. Her an sürpriz yaparak, sürprizlerle onları şaşırtmalıdır.

Pozitif enerji yayarlar

İşleri yolunda gittiği zaman, enerjisi ve pozitif tavırları ile sosyal ortamda istenen, herkesin hayatında mutlaka olmasını istediği kişilerdir.

Ev yaşantılarında sıra dışı tarz tercih ederler. Uyumsuz renklerden harika uyum yaratarak, zıt renkleri kombinlerler. Herkes tarafımdan beğeni toplarlar.

Mükemmeli ararlar

Her durumda mükemmeli ararlar. Bu özellikleri yüzünden bazen hayal kırıklığına uğrayabilirler. Hatta çevrelerinde ki insanlarında sık sık canlarını sıkabilirler. Sıkıldıkları ya da beğenmedikleri durumlarda ukala tavırlar sergileyebilirler.


Yükselen Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Çekici İmaja sahiplerdir

Yükselen koç burcu erkeği, son derece çekici bir imaja sahiptir ve girdikleri her ortamda çaba sarf etmeden dikkati üzerlerinde toplayabilirler.

Patavatsızlık edebilirler

Tüm etkileyici cazibelerinin yanı sıra, patavatsızlık gibi kötü huyları da vardır. Bazı ortamlar da söylenmemesi gerekenleri birden söyleyerek kötü ve zor duruma düşebilirler. Bu durum kadınların onlara karşı besledikleri ilginin kaybolmasına ve onlardan uzaklaşmasına neden olur.

Seçenek olmak istemezler

Birinin hayatında asla seçenek olmazlar ve bunu hiç istemezler. Her zaman ilk sırada olmalıdırlar. Her planın kendilerine göre organize edilmesini isterler. Eğer seçenek olarak görüldüğünü hissederler ise, anında tepkilerini ortaya koyarlar.

Hareketlidirler

Çok enerji dolu ve hareketli yapıya sahiplerdir. Dışarı karşı son derece eğlenceli duruş sergilerler. Asla düzen ve disiplin insanı değillerdir. Çoğu zaman sorumluluktan kaçarlar. Sadece partnerlerine karşı sorumluluklarını yerine getirirler.

İkna kabiliyetleri yüksektir

İstedikleri hedefe ulaşmak için, anlaşma sağlayacağı kişileri her yöntemi kullanarak ikna edebilirler. Dik başlı, gururlu olmalarının yanı sıra son derece duygusal yapıları vardır. Kendilerine yanlış yapıldığı zaman kolay kolay affetmezler. Gönüllerini almak çokta kolay değildir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.