Lazer Yanıklarına İyi Gelen Kremler

23.07.2017
Lazer Yanıklarına İyi Gelen Kremler

Modern çağın en gözde yöntemlerinden biri olan lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için vücudun çeşitli bölgelerine uygulanmaktadır. Lazer epilasyon sayesinde bu tüylerden kesin ve kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Elbette ki bu işin gerekli yeterliliğe sahip uzman ekipmanlarca yapılması gerekir. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde tedavi beklenen ve istenen sonucu vermeyecek hatta kişide çeşitli sağlık sorunlarına yol açacaktır. Bu sorunlardan en sık rastlananı ise vücutta meydana gelen leke ve yanıklardır.

Genelde koyu tenli insanlarda görülse de beyaz tenli insanlarda da görülebilir. Lazer epilasyon tedavisinde cilde uygun olan dozdan daha yüksek bir dozda ışın verildiğinde veya tedavide yanlış uygulamalar yapıldığında deride çeşitli yanma, kızarıklık, şişlikler ve soyulmalar meydana gelebilir. Bu nedenle derinin katmanlarını iyileştirmek ve yenilemek gerekir. Çünkü cildin nem dengesi bozulduğunda esnekliği de yitirilmiş olur ve leke oluşma riski artar. Bu nedenle cildin nem dengesini korumak oldukça önemlidir.

Gün içerisinde bolca su tüketmek, yediklerimize dikkat etmek gerekir. Aşırı sıcaklarda güneşten uzak durmakta fayda vardır. Eğer dışarı çıkılacaksa da mutlaka koruyucu kremler ve losyonlar sürülmelidir. Güneş, lazer tedavisi gören cilt için ciddi bir risk faktörüdür. Mümkünse lazeri kış aylarında yaptırmak hatta dışarı çıkmadan da düşük faktörlü de olsa güneş kremleri kullanmak önemlidir.

Ayrıca bronzlaşmada kullanılan solaryumlara da sıklıkla girmemek gerekir. Çünkü bunlarda ciltte lekelere sebep olur. Bir önemli husus da tedavi sürecinde kozmetik ürünlerden uzak durmaktır. Ayrıca zeytinyağı, badem yağı gibi doğal nemlendiricilerle de bu cilt lekelerinin önüne geçilebilir.

Madecassol Krem

Madecassol Krem

Lazer epilasyon sonrasında oluşmuş bu istenmeyen yanık ve lekeler için kullanılabilecek öne çıkmış bazı kremler de vardır elbette. Madecassol krem bunların başında gelir. Diğer kremlerde de olduğu gibi asıl özelliği içeriğindeki E vitaminleri ve çeşitli antioksidanlarla hücreleri yenilemektir.

Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

Lazer tedavisi sonucu oluşmuş lekelerde son derecede etkili bir kremdir. Bepanthol krem, cildinizin hassaslaştığı dönemlerde, cildin ihtiyaç duyduğu nemi kazanması için yardımcı olacaktır.

Advantan Krem

Advantan Krem

Ne kadar dermatolojik testlerden geçmiş de olsa herkesin cilt yapısına uygun olmayabilir. Bu nedenle herhangi bir alerjik etkiye sebebiyet verirse kullanımı bırakılmalı ve doktora danışılmalıdır. Leke, kızarıklık ve yanıklar için önerilen bir diğer krem ise Advantan kremdir. Mutlaka doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekir. İçeriğindeki kortizon sayesinde yanıklara çok iyi gelir. Kremin düzenli olarak iki gün arayla kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Silverdin

Silverdin krem de bu konuda adını duyurmuş etkili bir kremdir. Lekeleri ve yanıkları hızlı bir şekilde tedavi etme özelliğine sahip olmasının yanında sürüldüğü bölgede hızlıca kabuk oluşumuna da sebep olur. Bu nedenle bu kremi kullanırken çok dikkat edilmeli ve asla kabuklar koparılmamalıdır.

Kabuğun kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. Eğer kabuk bilerek veya dışarıdan herhangi bir müdahale ile düşerse yanıklar kalıcı hale gelebilir. Bu nedenle silverdin krem kullanımı riskli ve bir o kadar da zordur. Bepanthen Plus krem de uzun yıllar boyunca adını duyurmuş, cilt bakım ve tedavisi konusunda en etkili kremdir. Advantan gibi aralıklarla değil her gün kullanılabilir. İçeriğindeki maddeler bakımından uygun olduğundan eczanelerden rahatlıkla satın alınabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.