Yanığa İyi Gelen Kremler

23.07.2017
Yanığa İyi Gelen Kremler

Fusix Derma %2 Pomad

Kremin etken maddesi sodyum fusidat’tır. Krem ciltteki bakterilerin gelişmesini önleyen ve öldüren bir özelliğe sahiptir. Bu bakımdan bakterilerden kaynaklanan cilt enfeksiyonlarının tedavi edilmesinde kullanılmakta olan antibakteriyel özelliğe sahip bir kremdir. Krem ayrıca duyarlı organizmaların meydana getirdiği deri hastalıklarının tedavisinde de etkili sonuçlar vermektedir. Krem şu hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır:

 • Bakteri ya da mantarların neden olduğu ve tırnak kıvrımında meydana gelen, derinin tırnaktan ayrılması ile belirgin bir hale gelen iltihaplanmanın tedavisinde kullanılmaktadır. (Dolama hastalığı)
 • Enfekte olan yanıklarda ve yine enfeksiyon ile birlikte ortaya çıkan yaraların, egzama hastalığının ve iltihabi sivilce rahatsızlıklarının (akne)tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Deride bulunan ter bezlerinin iltihabı durumunda (hidrozadenit)
 • Kıl kökü enfeksiyonun ve iltihabının tedavi edilmesinde, ayrıca genel olarak gençlerde rastlanılan kıl kökü çevresine yerleşen bakterilerin faaliyetleri neticesinde meydana gelen sivilcelerin tedavisinde (akne vulgaris)
 • Özellikle sakal bölgesinde meydana gelen kıl kökü iltihabı rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde (sikozis barbae)
 • İçi irin dolu olan ve sarımsı kabukları ile belirgin olan kabarcıklarla görülen ve bulaşıcı nitelikteki cilt hastalığının tedavisinde (impetigo)
 • Krem, koltuk altları ile uylukların iç bölgelerinde ve torbalarda meydana gelen kırmızı ya da kahverengi lekelerle belirgin olan bulaşıcı deri hastalığının tedavi edilmesinde (eritrazma)

Kullanım Şekli

İlacın doktor tarafından başka bir şekilde kullanılması tavsiye edilmeyen hallerde öncelikle ilacın uygulanacağı bölgenin temizlenmesi gerekir. Daha sonra bir miktar krem parmak ucu ile alınarak cilt üzerinde lezyonlu bölgeye sürülür. Kremin uygulandığı bölgenin üzeri açık bırakılabileceği gibi kapatılması da mümkündür. Kremin günlük olarak 2-3 kez uygulanması gerekmektedir.

Silverdin Plus Krem

Kremin etken maddesi gümüş sülfadiazin ve lidokain’dir. Krem, bakterilerin cilt üzerinde çoğalmalarına ve büyümelerine engel olarak tedaviye yardımcı olmaktadır. Kremin yara ve yanıklarda iltihaplanmaya (enfeksiyona) neden olan bakterilerin yok edilmesini sağlayan bir etkiye sahiptir. Kremin içeriğinde bulunan etken maddeleri ayrıca bölgesel bir uyuşturucu etkisi göstermekte olduğundan acı ve kaşıntıyı önleyici bir etki de göstermektedir. Krem bu özellikleri ile yar ve yanıkların iltihaplanmasının önlenmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli

Kremin doktor tarafından başka bir şekilde kullanılmasının tavsiye edilmemiş olması halinde öncelikle ilacın uygulanacak olduğu yara ya da yanık bölgenin temizliğinin yapılması gereklidir. Daha sonra krem, bir spatül kullanılarak tedavi edilecek bölgenin üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülür. Gerekli görülmesi halinde kremin uygulandığı bölgenin üzerinin steril bir ile kapatılması da mümkün olup kremin günde en bir kez olacak şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Fito Krem

Kremin etken maddeleri triticum vulgare sulu ekstresi, etilenglikol monofenil eter’dir. Fito krem, gelen anlamda dokularda ve organlarda meydana gelmiş olan yaraların tedavi edilmesini sağlayan bir özelliğe sahiptir. Ayrıca ciltte buluna bakterilerin yok edilmesini sağlayan bir ilaçtır. Kremin aşağıda belirtilen alanlarda kullanılması mümkündür:

 • Vücuttaki kapanmayan yaraların tedavi edilmesinde,
 • Her derecedeki yanıkların tedavi edilmesinde,
 • Soğuk havaların neden oluğu cilt çatlaklarının giderilmesinde,
 • Yatalak hastalarda, yatak ile uzun süreli temas edilmesi sonucunda meydana gelen ve vücut bölgesinde oluşan yaraların ve çatlakların tedavi edilmesinde,
 • Egzama ile sedef hastalıklarına benzer belirtiler gösteren rahatsızlıkların tedavi edilmesinde,
 • Çeşitli mesleki nedenlerle ortaya çıkan deri rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde,
 • Yaşlılık gibi nedenlerden dolayı cilt dokusunun yenilenmesinin yavaşlaması neticesinde meydana gelen cilt rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde,
 • Kullanılan çeşitli kozmetik ürünlerin neden olduğu yaraların, karın çatlaklarının, meme başı çatlaklarının ve sünnet yaralarının tedavi edilmesinde,
 • Vücutta çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen kızarıklıkların ve alerjik reaksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntıların giderilmesinde,
 • Vücutta X ışınlarının ya da radyoaktif maddelerle temas edilmesi sonucunda oluşan cilt yaralarının ve kronik toplardamar yetmezliğine bağlı olarak meydan gelen yaraların tedavi edilmesinde kullanılır.

Kullanım Şekli

Doktor tarafından farklı bir şekilde kullanılması belirtilmemiş ise krem, bir spatül yardımı ile yaranın tamamının üzerini kapatacak şekilde sürülür. Kremin uygulandığı bölgenin üzerinin bir steril bezle veya gazlı bez kullanılarak kapatılması gerekmektedir. Bu şekilde kremin yara üzerinde sağladığı yumuşaklığında korunması sağlanmış olur. Kremin tekrar kullanılmasından önce yaralı cilt bölgesinin steril su kullanılarak temizlenmesi gerekmektedir. Krem suda tamamen çözülme özelliğine sahip bir ürün olup günde en az 1-2 kez kullanılması tavsiye edilmektedir.

Madecassol Krem

Madecassol Krem

Etken maddesi centella asiatica ekstresi’dir. Madecassol krem, dokularda ve organlarda oluşmuş olan yaraların tedavi edilmesini sağlayan bir ilaçtır. Kremin aşağıda belirtilen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılması mümkündür.

 • Kapanmayan yaraların tedavi edilmesinde,
 • Yüzeysel durumda olan birinci ve ikinci derecedeki yanıkların tedavi edilmesinde,
 • Ciltte aşırı soğuk nedeniyle oluşan çatlakların tedavi edilmesinde,
 • Yatalak hastaların vücutlarında meydana gelen yatak yaralarının tedavi edilmesinde,
 • Kozmetik ürünlerin kullanılmasına bağlı olarak meydana gelen yara ve lekelerin tedavi edilmesinde,
 • Karın çatlakları ile meme başı çatlaklarının ve yarıklarının tedavisinde,
 • Genital bölgelerde meydana gelen yırtılmaların tedavisi ile sünnet yaralarının tedavisinde,
 • Kadınlarda doğuma yardımcı olması için yapılan küçük cerrahi müdahalelerin ve radyasyon tedavisi uygulanmasından kaynaklanan cilt hasarlarının iyileştirilmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Kullanım Şekli

Krem, doktor tarafında başka şekilde kullanılması belirtilmediği takdirde tedavi edilecek cilt bölgesinin ve yaranın üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülerek uygulanır. Kremin günlük olarak 1 veya 2 kez uygulanması gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.