Pişiğe İyi Gelen Kremler

Pişiğe İyi Gelen Kremler
21 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 695 kez okundu.

Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artması ile birlikte vücut terlemeye başlar. Özellikle aşırı terleme ile birlikte ciltte sürtünme olan bölgelerde pişik sorunu ortaya çıkabilir. Eğer doğru zamanda müdahale edilmezse, tahriş olan bu bölgeler ciltte açık yaralara neden olabilir. Bu konumuzda pişiğe iyi gelen kremler hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Kremleri kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bepanthol

Bebekler de meydana gelen pişiği önler ve geçirir. Bebeğinizin her altını değiştirdiğinizde temizledikten sonra bu kremi kullanırsanı bebeğiniz pişik olmaz. Eğer bebekte pişik var ise günde 3 defa bu krem temiz cilde uygulanmalıdır. Pişik bir iki gün içerisin de kaybolmaya başlayacaktır. Kızarıklığı ortadan kalkacaktır.

Sudo Krem

Bu kremin içerisinde doğal maddeler daha ağırlıklıdır ve krem asla kortizon içermez. Kortizon içermediği için de cilde herhangi bir zarar vermez.Cildi nemlendirme özelliğine sahiptir. Düzenli kullanıldığında da pişik te iyileşme görülür. Bu kremden fayda görebilmek için bunu günde iki defa temiz cilde sürmelisiniz. Bu krem pişik üzerinde çok etkilidir. İlk sürmede bile etkisini aniden gösterir ve pişiğin neden olduğu acıyı alarak görüntüsünü hafifletir.

Desitin Krem

Desitin pişik tedavisinde kullanılır. uzmanlar da bu kremi çok önerir. Çok etkilidir. Pişiğin kısa bir süre içerisin de iyileşmesini sağlar. Pişiğe bağlı olarak oluşan acıyı keser. Günde 2 defa kullanım için uygundur. düzenli kullanıldığı zaman fayda sağlayacaktır.

Mustela

Mustela pişik kremi genelde daha çok tercih edilir veiçeriği diğerlerine göre daha doğaldır ve çok etkili bir kremdir. Bir kere sürdüğününüz de bile pişikte ki etkisini görürsünüz. Doğal olması nedeni ile pişiğe hemen etki eder. Günde üç defa kullanım için uygundur. Temiz cilde uygulanmalıdır. Alerjisi olan ve cildi hassas olan bebekler kesinlikle bu kremi tercih etmelidir.

Zdrave Krem

Bu kremi her doktor önermez ve her eczanede de bu krem bulunmaz. Çünkü bu kremin ruhsatı yoktur. Ancak pişiği geçirmek de birebirdir. Hemen faydasını gösterir ve akşamdan sürerseniz sabaha hiç bir şey kalmaz.

Mutus kremi

Bu kremin içerisin de kantoron yağı vardır. Kantaron yağı da cilt için birebirdir. Cildi yenileme ve iyileştirme özelliğine sahiptir.Pişiğe çok iyi gelir. Kısa bir süre içerisin de cilt kendini toparlamaya başlar Pişiğin oluşturduğu kızarıklığı ve acıyı alır. Mutlaka düzenli kullanılmalıdır aksi halde pek bir fayda sağlamaz ve pişiği geçirmeye yardım etmez..

Hamazinc Krem

Bu krem her pişikte ve cilt rahatsızlıkların da cilde sürülür. Cilt önce temizlenirdaha sonra ise bu krem ince bir tabaka halinde cilde sürülerek yedirilir. Bu krem günde 2 defa dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Fazla kullanıldığın da bebeğin cildine zarar verebilir ve pişiği daha kötü bir duruma sokabilir. Bu nedenle krem yeteri miktarda kullanılmalıdır.

Vazelin

Nemlendirici özelliği mevcuttur. Bu sayede ise bebekler de meydana gelen pişikleri iyileştirir.

Penaten

İlerlemiş pişikleri hemen iyileştirme özelliği vardır. Çünkü içerisin de cildi yenileyici bir madde vardır. Düzenli bir şekilde kullanılmalı ve günde iki defa pişik olan bölgeye sürülmelidir.

Hametan

En çok tercih edilen kremlerden bir tanesidir. Çok etkili pişik geçirici bir kremdir. Bir defa sürüldüğün de bile farkı anlaşılabilir. Günde 3 kez sürülebilir.

Nivea

İçerisin de bol miktarda çinko vardır. Pişiği geçirmekte faydalıdır. Günde 2-3 defa sürülmelidir

Dalin

İçerisinde zararlı hiç bir katkı maddesi yoktur. Pişiğin meydana getirdiği kızarıklıkları ortadan kaldırır. Acısını hafifletir. Günde 2-3 defa kullanım için uygundur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git