Ciltteki Çiziklere İyi Gelen Kremler

21.07.2017
Ciltteki Çiziklere İyi Gelen Kremler

Yapılan araştırmalar neticesinde bir insanın başına en sık olarak ev kazaları gelmektedir. Bunun ardından iş vb kazalar sırası ile yerini almaktadır. Bu kazalardan sonra meydana gelen yaralanmalar ise kazanın somut kanıtları olarak yaşanmaktadır.

Elinizin kesilmesi, kağıt kesiği, bıçak kesiği, kolunuzun bir yere çarpması, elinizden birşey düşmesi ile ayağınızın yaralanması, ayakkabı vurması, mutfak dolabına uzanırken başınıza bir şey düşürerek veya buna benzer olaylar ile yararlanabilirsiniz evinizde. Bu nedenle her evde bulunması gereken ecza dolapları bu etapta imdada yetişebilmektedir. Çünkü biz insanlar yara sonrası cildimizde iz kalsın istemeyiz.

Özellikle biz kadınlar buna asla müsamaha göstermeyiz. Yaşadığımız her kaza sonrası ilk baktığımız yer, şüphesiz ayna olmaktadır. Bu nedenle bahsi geçen yaralanmalar sonucu ciltte oluşan çizik ve kesiklere anında müdahale etmemiz gerekmekte.

Bazı çizik ve kesikler derin yaraların iyileşme sürecinde görünür iken bazıları yaralanma esnasında belirlemektedir. Bu tarz izler için medikal olarak etkinliği kanıtlanmış jel yada kremler kullanmak gerekir. Peki bu kremler hangileridir? İsimleri nelerdir? Endikasyonları ve kontrendikasyonları nelerdir?

Madecassol Krem

Madecassol Krem

Tamamen yüzeysel yara, yanık ve çizikler için kullanılan medikal bir kremdir. Beyazımsı ve hafif kokusu olan bu madecassol kremin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Küçük çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan insanlar kullanabilir. Oluşan yanık, kesik ve çizikler için güvenle kullanabilirsiniz.

Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

Yara kremi olarak bilinse de kesik ve çizgiler üzerinde de kullanılabilen medikal bir kremdir. Gebelik dönemi çatlak oluşumunun engellenmesinde, yüzeysel yaralarda, pişikte, tahriş olmuş ciltte, kurumuş bir cildin onarılmasında ve çiziklerde güvenle kullanabileceğiniz bir kremdir. İz bırakmayacak olan bepanthol krem tüm eczanelerde reçetesiz olarak alınabilir ve bakım ürünü satan tescilli firmalarda da bulunabilmektedir. Lakin size önerim bu tarz krem veya jelleri eczane dışında herhangi bir yerden almamanız.Uygun saklama koşulları sağlanmaz ise istenilen etkinin dışında yan etkilerle karşılaşmanız mümkün.

Polimisi Krem

Bilinen en iyi göz merhemlerinden biri olan polimisin, çizik gibi yüzeysel yaraların geçmesinde ve yok olmasında oldukça etkilidir. Bu kremi tanıyanlar ne alaka diye sorgulayabilir. Fakat bir göz merhemi olduğundan içinde bulunan zararlı katkı maddelerinin ve kimyasal miktarının en güvenilir düzeyde olduğu merhem türüdür. Aynı fiyatta ve özellikte olan diğer göz merhemlerini de çizikler için kullanabilirsiniz. Ekonomik ve mikrop öldürücü olduğundan bunu da bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

Mederma Krem

Yara, kesik ve çizik merhemi olmak dışında bir leke kremidir. Fakat çizik gibi yüzeysel yaralar için de birebir etkili bir kremdir. Estetik cerrahide, ameliyat izlerini geçirmede dahi kullanılabilen bu krem çizikler için yüzde yüz sonuç verecek bir merhem olma özelliği taşımaktadır.

Salyangoz Kremi

Salyangoz Kremi

Ciltte yenilenme ve doku bütünlüğünü korumada eşsiz bir etkisi olan salyangoz kremi, ciltteki çizikler üzerinde de oldukça etkilidir. Yaşlanma etkilerinden tutun da sivilce lekelerine kadar birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Çizikleri iyileştirme konusunda etkin bir başarısı olan salyangoz kremini aktar ve eczanelerden güvenle alıp kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.