(Basur) Hemoroide İyi Gelen Kremler

21.07.2017
(Basur) Hemoroide İyi Gelen Kremler

Basur veya hemoroit kremleri ya da ilaçları, içeriği ve etken maddesi ne olursa olsun basuru tamamen tedavi eden bir özelliğe sahip değildir. Buna rağmen varsa hastanın kanamasının azalmasını sağlamakta, basur nedeniyle oluşan kaşıntısını ve ağrısının giderilmesinde etkili olabilmektedirler. Basur rahatsızlığında kullanılabilecek kremler yazımızda anlatılmış olup kesin olarak tedavisi için bir uzmanla görüşülmesi tavsiye edilir.

Pruzon Pomad

Bu ilaç, kortizonun neden olduğu yan etkileri yaşamak istemeyen hastalar için bitkisel kortizon içeriği ile alternatif bir çözüm yolu getirmektedir. İlacın içeriğinde bitkisel kortizon haricinde etkisi bilimsel çalışmalarla ispatlanmış çeşitli bitkisel özütler de bulunmaktadır. Yaraların iyileşmesini sağlayan ve cildi rahatlatan bir etkiye sahiptir, Pişik tedavisinde de kullanılmaktadır.

İlacın Kullanım Şekli

Problemin yaşandığı bölgeye lokal olarak sürülerek kullanılır. Uygulanan bölgenin temizliğine dikkat edilmelidir.

İlacın Olası Yan Etkileri

Pruzon kremin bitkisel kortizon içeri herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. İlacın içermekte olduğu maddelere karşı nadiren görülen alerjik reaksiyonlardan başka bir yan etki bildirilmemiştir.

Proctolog Rectal Krem

Etken maddesi Ruskogenin, Trimebutin olan krem, anal bölgede (makattaki) oluşan iç ve dış hemoroit (basur), iltihabi hastalıklar, makatta meydana gelen çatlaklar (anal fissür) ile ağrı, kaşıntı, şişkinlik şikayetleri ile görülen anal bölgenin diğer rahatsızlıklarında kullanılır.

İlacın Kullanım Şekli

Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılması gerekmektedir. İlacın uygulayacağı bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Parmak ucuyla veya steril bir gazlı bez yardımıyla sürülerek kullanılır. Makat bölgesine günde 1-2 kez uygulanarak kullanılmalıdır. Kremin iç hemoroit tedavisinde kullanılırken kanül tüpe takılarak uygulanması gerekir.

İlacın Olası Yan Etkileri

İlacın kullanımı sırasında karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir şikayetle karşılaşılması halinde acilen doktorunuzu bilgilendiriniz. Sayılanların dışında ilacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Anestol Pomad Krem

Anestol Pomad Krem

İlacın etken maddesi Lidokain hidroklorür olup hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek, bölgesel uyuşma sağlayan bu yönüyle lokal anestezik özellikte olan ve kaşıntıyı da önleyen bir ilaçtır. Anestol pomad, deride meydana gelen yıpranma, tahriş ve yanıklardan kaynaklanan ağrıların giderilmesinde, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntıların ortadan kaldırılmasında, meme ucu ve dudak çatlakları, hemoroit, anüs-makat çatlakları (anal fissür) ve böcek ısırığı gibi cilt tahrişlerinin sebep olduğu ağrı ve kaşıntının giderilmesinde endikedir.

İlacın Kullanım Şekli

Doktor tarafında başka türlü tavsiye edilmeyen durumlarda, ilacını uygulayacağı bölge temizlendikten sonra parmak ucuyla tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür ve hafifçe ovalanarak cilde yedirilir. Anal fissür (makat çatlağı) için makatın dış kısmına ve ağzına hafifçe sürülür. Rahatsızlığın durumuna göre günde birkaç defa uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumla karşılaşılması halinde acilen doktora başvurulmalıdır. Bunların dışında ilacın uygulandığı bölgede tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve döküntü yaygın görülen yan etkiler arasındadır.

Kortos Krem

İlacın etken maddesi hidrokortizon asetat, benzokain, benzalkonyum klorür ve bizmut subgallat’tır. Kortos krem, vücutta kızarıklıklara, şişlik ve iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltmada, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlamada, vücuttaki iltihapların kurutulmasında ve iyileştirilmesinde kullanılan kaşıntı önleyici ve mikropları öldürücü özelliği bulunan antiseptik bir kremdir. Bu ilaç aynı zamanda anüste (makat) şişlik ve kızarıklık, ağrı, meme oluşumu ve kanama ile görülen hemoroit (basur) tedavisinde, anüs (makat) bölgesindeki derin çatlakların, yaraların ve kaşıntıların giderilmesinde kullanılır.

İlacın Kullanım Şekli

Doktor tarafında başka şekilde tavsiye edilmeyen durumlarda, önce ilacın uygulayacağı bölgenin temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra ilacı parmak ucuyla veya steril bir gazlı bez yardımıyla anüs bölgesine uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

İlacın kullanımı sırasında karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumla karşılaşılması hallerinde doktora bilgi verilmelidir. Tedavi edilen bölgedeki cilt renginde açılma meydana gelmesi ve kırmızı lekeler oluşması, yanma ve kaşıntı hissi, anormal kıllanma ve alerjik reaksiyon gibi yan etkilerin görülmesi ihtimali de bulunmaktadır.

Hedensa Pomad

İlacın etken maddesi mentol, monoklorkarvakrol, papatya yağı ve ihtamol’dur. Hedensa Pomad, vücuttaki kızarıklık, şişlik, ağrı ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntıları önleyen, ağrı kesici, mikropları öldürücü (antiseptik) ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir ilaçtır. Ayrıca rektum iltihabında, anüs bölgesinde görülen derin çatlaklarda, iç ve dış hemoroitten (basur) kaynaklanan rahatsızlıklarda, anüs ve rektum ile ilgili yapılan cerrahi müdahalelerden sonra görülen ağrıların ve kaşıntıların giderilmesi durumlarında ve kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntıların tedavisinde de kullanılır.

İlacın Kullanım Şekli

Doktor tarafında başka şekilde tavsiye edilmeyen durumlarda öncelikle ilacı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İlaç, parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez yardımıyla tedavi edilecek bölgeye sürülür. İç hemoroit tedavisinde ise kremin, kutusunda bulunan kanülle uygulanması gerekir. Bunun için kullanılmadan önce koruyucu kapağın açılması, kanülün tüpe takılması, uyguladıktan sonra koruyucu kapağı kapatılması gerekmektedir. İlacın belirtiler kayboluna kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanması tavsiye edilir. İyileşmesinin başlamasından sonra ise günde bir kez kullanmak yeterlidir.

İlacın Olası Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumla karşılaşılması halinde acilen doktora başvurulmalıdır. Bunların dışında yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Procto Glyvenol Krem

Procto Glyvenol Krem

İlacın etken maddesi lidokain hidroklorür ve tribenosid’dir. Krem, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşmasını ve iletilmesini engelleyerek lokal uyuşma sağlar ve küçük kan damarlarında meydana gelen iltihaplanmaların ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşmasına engel olur. Procto Glyvenol krem, iç ve dış hemoroitlerin (anal/rektal bölgede oluşan ağrılı, kaşıntılı ve acı veren damar şişliği durumu) tedavisinde kullanılır. İltihaplanmaya ve ağrıya neden olan maddelerin oluşumunu engelleyerek hemoroitlerden kaynaklanan kaşıntının, acı ve ağrının hızlıca giderilmesini sağlayan lokal anestezik özellikli bir ilaçtır.

İlacın Kullanım Şekli

Doktor tarafında başka şekilde tavsiye edilmeyen durumlarda önce ilacın uygulayacağı bölge temizlenir. Sonra parmak ucuyla veya steril bir gazlı bezin ucu kullanılarak bölgeye sürülür. Kremin iç hemoroit tedavisinde yanında bulunan kanül kullanılarak uygulanması gerekmektedir. İlacın tedavinin başlangıcında sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez sonrasında ise günde bir kez kullanılması önerilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktora başvurulması gerekir. Bunun dışında yaygın olarak görülen herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir.

Hemoralgine Pomad

İlacın etken maddesi efedrin hidroklorür, çinko oksit ve Klorheksidin Hidroklorür olup damar büzücü ve bölgesel uyuşturucu etkisinden dolayı hemoroide (basur) bağlı kanamanın önlemesinde ve ağrıların dindirilmesinde kullanılır. İç ve dış hemoroidin (basur) nedeniyle dönemsel olarak tekrarlayan kanama, kaşıntı ve ağrıların giderilmesinde endikedir.

İlacın Kullanım Şekli

Doktor tarafında başka şekilde tavsiye edilmeyen durumlarda parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bezin ucu kullanılarak tedavi edilecek bölgeye sürülür. İç hemoroit tedavisinde, kremin yanında bulunan kanül kullanılarak uygulama yapılır. Kremin, hemoroidin belirtileri ortadan kalkana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez, belirtilerin azalmasından sonra ise günde bir kez uygulanması önerilmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri

İlacın kullanımına bağlı olarak karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi şikayetler görülebilir. Bu durumlarda doktorunuza bilgi vermeniz tavsiye edilir. Sayılanların dışında ilacın kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın olarak görülen herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir.

Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

Makat bölgesinin üstüne merkezi hareketler ile sürülen bepanthol krem ile ağrılı basur için rahatlama sağlanır. Düzenli kullanım ile belirtilerin zamanla azaldığı görülmektedir. Daha çok pişik, yanık ve tahriş önleyici bir krem olduğundan basur için az da olsa etkilidir.

Politoc Gyvenol

Basurun iyileşmesi konusunda oldukça başarılıdır. Ağrının hafiflemesini ve ağrının dönmesini sağlar.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.