Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

27.01.2020
Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Fito krem eczanelerde reçeteli bir şekilde satılan, ilaç olarak geçen bir kremdir. Yaklaşık değeri 40 gramdır ve pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Doktorların en sık verdiği kremlerden biridir bu yüzden oldukça bilindik bir krem olma özelliği taşır. Beyaz renkli ve yumuşak dokuludur. Genel olarak cildin dokusunu iyileştirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur. Bu krem sayesinde ciltteki kusurlar çok çabuk onarılır. Özellikle morluk, ödem, aşırı kuruma, yara ve yanık tedavisinde sıklıkla tercih edilir. Bu kadar tercih edilen bir krem olmasının nedeni de oldukça etkili olmasından dolayıdır. Genelde reçeteli olarak satılır ancak reçetesiz bir şekilde de alınabilir.

Yazı İçindekiler

Fito Krem İçeriği

Fito kremin içeriği de oldukça zengindir. Bu sayede cilt için mucizevi bir tedavi yöntemi olur. Etken maddesi 6 gram trivium vulgare sulu ekstresi ve 0,4 gram etilenglikol monofil maddesidir. Koku verici madde olarak lavanta esansı ve koriander esansı bulunmaktadır. Ayrıca antiseptik ve anti enflamatuar etkiledin sahiptir. Bu sayede cildi bakterilere ve mikroplara karşı korur, kalkan görevi görür ve mevcut zararlı maddeleri yok eder.

 • Krem epitel dokunun yenilenmesi ve korunması
 • Varikoz ülseri
 • Radyodermatit
 • Uzun süre yatağa bağlı kalanlarda meydana gelen yaralar
 • Fistüller ve decubitus yaraları
 • Çatlaklar ve fazla kuruluk
 • Ulsero distrofik değişimleri
 • Eritrodermik oıguıar
 • Dermatoz
 • Alerjik kaşıntılar
 • Egzama ve sedef
 • Yaşlılık ve lezyonlar
 • Her derecedeki yanıklar
 • Kapanmayan yaralar, iltihaplar
 • Mesleki entoksikasyonun neden olduğu cilt sorunları

için kullanılır. Kullanmadan önce doktora başvurmakta fayda vardır. Eğer çeşitli yan etkilere neden oluyorsa mutlaka hemen bırakılmalıdır.


Fito Krem Ne İşe Yarar?

Pek çok cilt problemine iyi gelir ve oldukça faydalıdır, fakat doktor kontrolünde, doğru bir şekilde kullanıldığı zaman etkilerini gösterecektir. Faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Su çiçeği

Özellikle aşısı yapılmamış her çocukta görülür. Ağrılı ve görünüş bakımından sorunlu geçen bu hastalık bittikten sonrada etkilerini kendiyle beraber götürmez. Kırmızı noktalar halinde izleri geride kalabilir. Bu krem su çiçeği izlerinin tamamen silinmesini sağlar. Su çiçeği tamamen kuruduktan ve döküldükten sonra yara izlerinin üzerine uygulanabilir. İzleri ağrısız, acısız bir şekilde yok edecektir.

Sivilce ve akne

Birçok kişinin korkulu rüyasıdır, en büyük cilt problemlerinden biridir. Kişiye oldukça fazla rahatsızlık verir ve tedavisi de bazı kişilerde çok zorlu geçebilir. İz kalma ihtimali de çok yüksektir. Fito krem düzenli kullanıldığı zaman özellikle izler üzerinde çok büyük leke geçirme etkisine sahip olur. İlk olarak cildin iyice temizlenmesi gerekir. Bunun için toniklerden yardım alabilirsiniz. Daha sonra sorunlu bölgeye masaj hareketleri ile uygulanır. Günde 1 kere uygulamak yeterlidir. Doktora danışarak kullanmakta fayda vardır. Sadece lekelerin giderilmesinde kullanılmaz, ağrılı ve iltihaplı sivilcelerin inmesi için de kullanılır. Sivilceleri antiseptik özelliği sayesinde kurutur ve yayılmasını engeller. Mikropları ciltten uzaklaştırır ve bir daha çıkmalarını engellemiş olur. Oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca siyah nokta oluşumunu da engeller, mevcut olanları yok eder.

Gözenekler

Özellikle geniş gözenekli kişiler için çok etkili bir tedavi yöntemi olacaktır. Gözenekler cildin hava almaması sonucu büyür, yayılır ve genişler. Cildin nemsiz ve havasız kalması içeride kir ve zararlı maddelerin birikmesi anlamına gelir. Buda daha fazla sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Ciltte biriken yağ ve kir dokusu bu krem ile temizlenebilir, mikropları öldürür ve cildin nefes almasını sağlar. Bu sayede gözenekler açılır temizlenir.

Yaralar

Bu kremin yaralar üzerindeki etkisi çok büyüktür. Özellikle açık yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesini ve kabuk başlamasını sağlar. Derin kesikler, cilt hasarları, herhangi bir kazadan dolayı oluşan ve iz olarak kalan yaralar, ameliyat izleri bu krem ile düzelebilir. Özellikle ameliyat sonrası kalan dikiş, kesik izlerini yok eder, çabuk iyileşmelerini sağlar. Ciltteki hücreleri ve dokuları yenileme özelliğine sahiptir. Anti enflamatuar ve antibakteriyel özellikleri sayesinde cildi mikroplara ve diğer zararlı maddelere karşı korur.

Yanık

Yaralar dışında yanık tedavisinde de sıklıkla kullanılır. Her derecedeki yanığa iyi gelir, acısını alır ve iyileştirme özelliği sağlar. Özellikle iz kalacak olan yanıklarda kullanılması önerilir. Hücre yenileyen özelliği sayesinde cildin onarılmasını sağlar. Günde bir kere yanmış bölgeye uygulamak yeterli olacaktır. Güneş yanıkları için de kullanabilirsiniz.

Güneş yanığı

Özellikle hassas ciltler güneş gördüğü yada güneş altında fazla kaldığı zaman vücutlarında yanıklar meydana gelebilir. Yanıkla beraber ateşte çıkabilir. Kızarıklık, şiddetli yanma meydana gelir ve kızarıklığın genişliği bir iki cm olabilir. Güneş yanığı şiddetli bir kaşıntıya sebep olabilir ve krem bu kaşıntıyı alır. Yara olmadan ve su toplamadan iyileşmesine yardımcı olur. Onarıcı özelliği sayesinde yanık bölgeyi onarır ve rahatlatır.

Kuruluk

Cildimiz özellikle soğuk havalarda, çok su altında kaldığında, kimyasal maddelerle temastan sonra çok fazla kurur, hassasa çatlaklar ve kesikler oluşur. Bu durum cildin nemsiz ve susuz kalması ile de meydana gelebilir. Cildin ihtiyacı olan nemi karşılamak için pek çok nemlendirici kullanılabilir. Özellikle kremler yağ oranları yüksek olduğu için sıklıkla tercih edilir. Fito kremde ciltteki kuruluğu alır ve yumuşatır. Dudak kuruması için de kullanılabilir. Her gün iki kere ince tabaka halinde uygulamak yeterli olacaktır. Düzenli olarak kullanıldığı zaman aradaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

Egzama

Cilt çok kurursa ve bu kuruluğa karşı önlem alınmazsa farklı reaksiyonlar gösterebilir. Bunlardan biri de egzamadır. Egzama cildin çok kuruması sonucu ortaya çıkar, kuruluk yanında kızarıklık, tahriş ve kaşıntı da meydana gelir. Egzama için kesin bir tedavi yöntemi yoktur ancak rahatlatmak için yine yağ oranından dolayı kremler kullanılabilir. Ancak egzama sıkıntılı bir hastalık olduğu için süreci doktorun kontrol etmesi gerekir bu yüzden mutlaka doktora danışarak kullanılmalıdır.

İltihap

Vücudunuzda yaralardan yada başka sebeplerden dolayı iltihap varsa fito krem kullanabilirsiniz, antiseptik özelliği sayesinde cilt hastalıklarına iyi gelir ve kısa sürede iyileştirir. İltihabın daha kötü olmasını ve yayılmasını engeller. Ayrıca enfeksiyonlara da çok iyi gelir. Düzenli kullanıldığı zaman sorunlu bölgedeki iltihabı tamamen geçirir.

Pişik

Özellikle bebeklerde görülen pişik içinde bu krem kullanılabilir. Pişiğin olduğu bölgeye gün içinde masaj yaparak uygulanır ve düzenli kullanım sonucunda pişiğin geçmesini sağlar. Ancak içeriğindeki maddeler bebekte alerjik reaksiyonlara yol açabilir bu yüzden kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Yetişkinlerde oluşan pişik için rahatlıkla kullanılabilir. Pişik yüzünden meydana gelen yanıklara da çok iyi gelir. Özellikle bebekli ailelerin evlerinde mutlaka bu kremi bulundurması gerekir.

Emzirme dönemi

Emzirme dönemindeki annelerin göğüs uçlarında fazla temas ve zorlamadan dolayı çatlaklar, yaralar meydana gelebilir. Bu yaralar çok ağrılı olabilir ve emzirme esnasında daha da artabilir. Bu yüzden bu kremi kullanmakta fayda vardır. Ağrıların geçmesi, çatlakların yumuşaması için bebeği emzirdikten sonra masaj hareketleri ile uygulanabilir.

Tahriş

Ciltte epilasyon, ağda ve benzeri nedenlerden dolayı oluşan tahrişi önler, yumuşamasını ve iyileşmesini sağlar. Tahriş oluşan bölgenin onarılmasına yardımcı olur. Ağda sonrası oluşan kızarıklığı alır ve oluşabilecek sivilceleri önler. Cildin nefes almasını ve rahatlamasını sağlar. Ciltte oluşabilecek deformasyonları önler. Ayıca ciltte lekeler varsa da geçmesine yardımcı olur. Tahrişten yada başka bir sebepten dolayı oluşan lekeleri giderir ve cildin çok daha sağlıklı, genç, parlak görünmesini sağlar.

Doğum sonrası çatlağı

Doğum sonrası oluşan çatlaklara da çok iyi gelir. Hamile kadınlarda çok sık görülen bu çatlaklar doğum öncesinde mutlaka kullanılmalıdır. Karın büyüdükçe haliyle çatlaklar meydana gelebilir, bu normal bir olaydır ancak kişi bu durumdan kendini korumalıdır. Çatlaklar bazen doğu dan sonra da görülebilir. Bu krem o zamanda işe yarar. Hamilelikte 7. aydan sonra kullanmakta fayda vardır.

Sinek ısırığı

Özellikle yaz aylarında meydana gelen sinek ısırığı oldukça rahatsız edici bir durumdur, bazen bakteriyel özelliği daha ağır basabilir ve hastaneye gitmeye bile gerek duyulabilir. Genel olarak kremler ile kaşıntıyı ve yara oluşumunu önlemek mümkündür. Sineğin ısırdığı bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Kısa sürede kaşıntıyı alacaktır, Yara olmasını ve iltihap kapmasını engelleyecektir.


Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Genel olarak eczanelerden alınan kremler belli kurallar çerçevesinde kullanılır ve doktora danışarak almakta fayda vardır. Krem reçetede yazanlar doğrultusunda kullanılmalıdır ve herhangi bir yan etki anında kullanımına son verilmelidir. Ciltteki sorunlu bölgenin üzerine masaj hareketleri ile, ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Çok kalın sürüldüğü zaman cildin emmesi zorlaşır ve başka yerlere sürülebilir. Ancak kalın sürüldüğü zaman da fazlasını almamak gerekir, cilt onu bir şekilde emecektir. Kremi sürmeden önce mutlaka sorunlu bölgenin iyice temizlenmesi gerekir. Eğer sivilce, akne, gözenek ve siyah nokta tedavisi içinse yüz tonik yardımı ile temizlenebilir. Cildi temizlerken çok tahriş etmeyecek ürünler kullanılmalıdır. İltihaplı bir bölgeyse mutlaka iyice dezenfekte edilmelidir, diğer yerlere bulaşması engellenmelidir. Kremi sürdükten sonra bölge açık bırakılır. Bu sayede tüm kremi cilt emebilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak tüm kremlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara uyulmazsa yan etkiler ortaya çıkar. Mutlaka kullanmaya başlamadan önce dikkatle incelenmelidir ve herhangi bir terslik varsa kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanım aşamasında sıkıntı yaşanırsa hemen bırakılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Genelde kızarıklık, şişlik, kaşıntı, tahriş gibi cilt problemleri için kullanıldığından anında etkisini göstermeye başlayabilir ancak özellikle cildi hassas olan kişilerde farklı alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Kremi sürmeden önce mutlaka hem eller hem de sürülecek bölge iyice temizlenmelidir ve kurulanmalıdır, krem ıslak bölgeye sürülmemelidir. Kremin doktorun belirttiği süre zarfında kullanılması çok önemlidir. Fazla kullanım yan etkilere yol açabilir. Kişi başka bir ilaç kullanıyorsa da yine fito kremi kullanabilir, herhangi bir ilaçla etkileşimi yoktur. Yinede doktora danışarak kullanmakta fayda vardır. Ayrıca kremin çocukların ulaşamayacağı bir yerde ve 25° oda sıcaklığında bulunması gerekir. Kremin kendisinde veya ambalajında herhangi bir tuhaflığa rastlanırsa kesinlikle kullanılmamalıdır.

Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Genel olarak kullanılan kremin ne amaçla kullanıldığı etki etme süresini etkiler. Bu süreyi doktor belirleyebilir. Hastalığın seviyesine göre kullanım süresi artabilir veya azalabilir. Problem neyse o geçene kadar kullanılabilir. Günde bir veya iki kere uygulamak yeterli olacaktır. Çok fazla kullanmak zararlı etkilere yol açabilir. Düzensiz ve az kullanmakta bir işe yaramamasına neden olur. Bu yüzden sorunlu bölge iyileşene kadar kullanılmalıdır. İçeriğine karşı alerjisi olan kişilerde kullanmasan önce mutlaka iyice araştırmalıdır yada doktoruna danışmalıdır. Herkesin vücut yapısı, yaşı, kilosu, cilt özellikleri, beslenme alışkanlıkları ve sağlık sorunları farklı olduğu için herkeste farklı zamanlarda etkisini gösterir. Özellikle cilt tipi çok önemli bir etkendir. Yaklaşık olarak iki hafta içinde kendini göstermeye başlayacaktır. 3 ay kullanım sonrasında net bir şekilde sonuçlar ortaya çıkacaktır.


Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin içeriği yan etkileri konusunda çok büyük rol oynar. Kişi içerikteki herhangi bir maddeye karşı duyarlıysa, alerjisi varsa o zaman yan etkiler görülebilir. Alerjik reaksiyonlara yakalanmamak için önce vücutta herhangi bir bölgeye krem sürülür ve denemesi yapılı. Bir tahriş, kızarıklık ve yanma durumu yoksa kullanıma uygundur anlamına gelir. Kremi kullanılması gerektiğinden fazla kullanmakta yan etkilere neden olabilir. Yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • El, ayak, dudak, bilek ve yüzde şişkinlik
 • Ağız ve boğazda yutkunmak ve nefes alma zorluğu
 • Ciltte kızarıklık
 • Ciltte aniden oluşan renk değişimi
 • Mide ekşimesi
 • Kabarıklıklar
 • Mide bulantısı
 • Adet dönemi değişimi
 • Baş dönmesi
 • Fazla terleme
 • Uyku problemi

Fito Krem Fiyatı Kadar?

Genel olarak eczanelerden alınması gereken bir kremdir. Reçeteli olarak alınabilir ancak reçetesiz satışı da yapılmaktadır. Krem oldukça popüler olduğu için internette de satışı sıkça yapılır fakat ne kadar güvenilir olduğu bilinmez. Yada alınan sitenin doğru kremi satıp satmadığı bir şüphe olabilir bu yüzden en mantıklı tercih eczaneden almak olacaktır. Krem doktor tarafından reçete edildiği zaman SGK karşılar. Reçetesiz alınacağı zaman ise fiyatı yaklaşık 17,5 tl’ye gelir.


Fito Krem Muadili Neler?

 • Sudocrem,
 • Hametan krem
 • Bepanthol krem

olarak sayılabilir.

Kuruluğa ve tahrişe bu kremlerde çok iyi gelir. Düzenli bir şekilde kullanılırlarsa koyu lekeleri, izleri, çilleri yok ederler. Günlük cilt bakım rutinine eklenebilir. Bu sayede cilt daha canlı, parlak ve genç bir görünüme kavuşur.

Hametan krem, kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti enflamatuar özelliklerine sahiptir. Kesik, yara ve cilt hasarlarına iyi gelir. Özellikle 1. ve 2. derece yanıklarda çok etkilidir. Güneş yanıklarını da zamanla geçirir.

Bepanthol krem de yatak yaraları, iltihaplar, kuru ciltler, çatlaklar, pişikler, ameliyat ve dikiş izleri ve çizikler için kullanılabilir. Cildi temizler ve yoğun formülü sayesinde oldukça etkili bir sonuç sergiler. Oldukça yumuşatıcı ve onarıcı bir etkiye sahiptir.

Sudocrem ise daha çok sivilce tedavisi ve pişik için kullanılır. Hafif cilt sorunlarına da iyi gelir.


Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular sayesinde kullanacak kişi tüm merakını giderebilir ve kremi rahatlıkla kullanabilir. Ancak unutulmamalıdır ki herkeste farklı etkiler oluşturabilir. Soruların cevapları herkese uygun olmayabilir.

Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak yanık, kaşıntı, tahriş, sivilce, gözenek, leke olan her yerde kullanılabilir. Herhangi bir kullanım sınırlaması yoktur. Elbette göz ile temasından kaçınılmalıdır ve temas halinde hemen bol su ile yıkanmalıdır. Bölgesel olarak başka bir yerde kullanım sıkıntısı yaşanmaz. Yüz, el, bacak ve diğer uzuvlarda kullanılabilir.

Fito krem antibiyotik mi?

Antibiyotik değildir, antibakteriyel ve antiseptik bir kremdir. Antibiyotik olarak reçeteye yazılmaz.

Ayak mantarı tedavisinde kullanılır mı?

Ayak mantarı bakterileri temel alan bir hastalıktır ve bu krem bakteriler ile mücadelede oldukça başarılıdır. Bu yüzden ayak mantarı tedavisinde kullanılabilir ve kısa sürede başarılı sonuçlar verir. Tırnak mantarında da kullanılır.

Arı sokmasına iyi gelir mi?

Sinek ısırıklarına iyi geldiği gibi arı sokmasına da çok iyi gelir. Şişliği, kızarıklığı ve yanmayı alır, bölgeyi rahatlatır ve iltihap kapmasını engeller.

Burun kanamasına iyi gelir mi?

Kremin burun kanamasına hiçbir etkisi olmayacaktır, hatta zararı olacaktır. Burun kanaması çok ciddi bir durumdur ve pek çok sebepten dolayı kanama meydana gelebilir. Bu yüzden kesinlikte doktora gidilmelidir. Krem, burnun içine kesinlikle sürülmemelidir.

Böcek sokmasına iyi gelir mi?

Evet, bu krem acı alan ve bakterileri öldüren bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden böcek sokması durumunda kullanılabilir. O bölgeyi temizler, şişmesini ve iltihap kapmasını engeller.

Cilt beyazlatmada kullanılır mı?

Sivilce izlerine ve koyu lekelere iyi gelir. Ancak asıl amacı bu izleri ve lekeleri yok etmektir, cildin onarılmasını ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ekstradan lekelerin açılmasını, cilt tonunun daha beyaz olmasını sağlamaz. Beyazlatıcı bir krem değildir.

Çatlaklarda kullanılır mı?

Evet, her türlü çatlak için kullanılabilir. Yağ oranı yüksek bir kremdir. Dolayısıyla nemlendirici özelliğine sahiptir. Kurumuş ve çatlamış cilde çok iyi gelir, ihtiyacı olan nemi karşılar. Sadece kurumadan dolayı oluşan çatlaklarda kullanılmaz,emzirmede dolayı ve hamilelik yüzünden oluşan çatlaklarda da kullanılır. Göğüs ucu çatlakları, el ve ayak çatlakları, göbek bölgesindeki çatlaklar fito krem ile geçebilir.

Dikiş izini geçirir mi?

Evet, ameliyat ve dikiş izlerini düzenli kullanım sonucu geçirir. Bu izler oldukça zor geçen izlerdir ancak bu krem güçlü formülü sayesinde izleri yok eder.

Dolamaya iyi gelir mi?

Dolamaya iyi gelir çünkü iltihapları yok etme konusunda oldukça başarılı olan bir kremdir. Derideki hücreleri yeniler ve onarır bu da dolamaya çok iyi gelir.

Doğum lekelerine iyi gelir mi?

Leke giderme konusunda oldukça başarılı bir kremdir. Her türlü lekeye ve ize çare olabilir. Cilt onarma ve yenileme özelliği sayesinde doğum lekelerine iyi gelebilir.

Emzirme ve hamilelik döneminde kullanılabilir mi?

Emzirme ve hamilelik dönemleri kadınların en hassas olduğu dönemlerdendir bu yüzden kullanılan her ürüne ekstra dikkat edilmelidir. Krem ise bu dönemlerde yaşanabilecek göğüs ucu, karın bölgesi çatlaklarına çok iyi gelir. Ancak yinede doktora danışarak kullanmakta fayda vardır.

Fucidin ile beraber kullanılır mı?

Başka bir ilaç veya krem ile etkileşime geçmez, yan etki oluşmaz veya ilacın etkisini azaltmaz ancak fucidin krem ile birlikte kullanmadan önce doktora danışmakta fayda vardır.

Gece mi sürülmeli gündüz mü?

Kremin herhangi bir kullanım sınırlaması yoktur ancak gece kullanmak gündüz kullanmaya göre daha iyidir. Gece cilt çok daha iyi emer, başka yerlere sürülme ve dağılma olasılığı daha düşüktür ve gündüz kullanırken cildinizde güneş hassasiyeti belirebilir.

Göz kapağına sürülür mü?

Göz kapağına sürülebilir ancak kesinlikle göz ile temas etmemelidir. Teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Ufak bir bez parçası, kulak temizleme çubuğu yada pamuk kullanılabilir.

Göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Kremin göz ile kesinlikle temas etmemesi gerekir ancak bu şekilde çok dikkatli olarak göz altına sürülebilir. Ancak çok bir etkisi olmayacaktır çünkü renk açma özelliğine sahip değildir.

Hayvanlarda kullanıma uygun mudur?

İltihap önleyici ve antiseptik bir krem olduğu için her canlıda kullanılabilir. Ufak çiziklere, yaralanmalara ve kesiklere iyi gelecektir.

Hangi hastalıklarda kullanılmalıdır?

Kesikler, yaralar, kızarıklıklar, ödem, şişlik, tahriş, morluk, kaşıntı, yara ve sivilce izleri, ciltte görülen alerjik reaksiyonlar, ameliyat ve dikiş izleri, yanıklar, sinek ısırıkları ve böcek sokmaları, egzama ve sedef için kullanılabilir.

Kortizon içerir mi?

Hayır.

Jilet ve ağda izlerini geçirir mi?

Ağda sonrası kullanımına uygundur, tahriş olmuş bölgeyi yumuşatır ve onarır. İz varsa izlerin geçmesini sağlar. Ayrıca lazer ve epilasyondan sonrada kullanılabilir, lazer yanığını geçirir.

Bepanthen, silverdin ve hametan kadar güçlü müdür?

Bu kremler kadar güçlüdür ve etkilidir. Eğer yanık tedavisi için kullanacaksanız silverdin daha etkili bir kremdir ancak cilt sorunlarında fito krem daha etkili sonuçlar verir.

Nasıra iyi gelir mi?

Nasır tedavisinde kullanılmaz.

Piercing için kullanılır mı?

Hayır, kullanımı için uygun değildir.

Roaccutane tedavisinde kullanılır mı?

Roaccutane tedavisi oldukça zorlu bir sivilce tedavisidir. Bu süreçte ciltte çok fazla kuruluk meydana gelir. Özellikle dudaklar aşırı kurur ve çatlaklar oluşur. Kuruyan dudaklar için bu kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sivilcenin üzerine süreceksiniz mutlaka doktora danışarak kullanınız.

Sünnet sonrası kullanıma uygun mudur?

Sünnet sonrasında kullanıma uygundur, tahrişi önler.

Saça sürülür mü?

Hayır, saç için uygun bir krem değildir.

Su toplamasına iyi gelir mi?

Evet ödeme ve herhangi bir nedenden dolayı oluşan içi su dolu kabarcıklara çok iyi gelir. Kabarcığın patlamadan ve suyun diğer bölgelere dağılmadan iyileşmesini, kurumasını sağlar. İltihabı önler ve enfeksiyon oluşumuna engel olur.

Sivilce yapar mı?

Sivilce izlerini gidermek için kullanılabilir bu yüzden herhangi bir sivilce yapma özelliğine sahip değildir.

Şişliğe iyi gelir mi?

Vücutta nedensiz yada nedenli bir şekilde oluşan her türlü şişliğe çok iyi gelir.

Tırnak batmasında kullanılır mı?

Hayır, tırnak batmasına iyi gelmez.

Tırnak uzatır mı?

Tırnak uzatma gibi bir özelliği yoktur ancak tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler tırnaklarına bu kremi sürerse alışkanlıklarından vazgeçebilirler.

Topuk çatlaklarına iyi gelir mi?

Çatlak ve fazla kuru bölgelere çok iyi gelir, nemlendirir ve onarır. Yağlı olduğu için topuk çatlaklarını da iyileştirir.

Uçuğa iyi gelir mi?

Hayır, uçuk tedavisinde kullanılmaz. Uçuk için özel kremler kullanılmalıdır.

Uyuz tedavisinde kullanılır mı?

Hayır, uyuz tedavisi için uygun bir krem değildir.

Genital bölge için uygun mudur?

Hayır, genital bölgede kaşıntı ve mantar için kullanılmaz.

Vitiligo için uygun mudur?

Hayır, uygun değildir.

Krem yenirse ne olur?

Yendiği yada ağızla teması olduğu zaman hemen hastanenin acil servisine başvurulmalıdır.

Zona için kullanılır mı?

Hayır, zona hastalığının tedavisinde kullanılmaz.

Burun içine sürülür mü?

Burun içine sürülmeye uygundur. Burun kanaması çatlaklar ve tahriş yüzünden meydana gelir. Bu durumda altında başka ciddi bir şeyde yatıyor olabilir o yüzden yinede kullanmadan önce mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Siğile iyi gelir mi?

Siğil için tam anlamıyla bir tedavi yöntemidir diyemeyiz ancak yumuşatmak, kuruluğu almak amacıyla kullanılabilir. Nemlendirdiği zaman zaten siğilin geçmesine yardımcı olur.

İsilik için kullanılır mı?

Pişik için kullanılabilir ve aynı zamanda isilik içinde kullanılabilir.

Yüz bölgesi için kullanılabilir mi?

Cilt problemlerine çok iyi gelen bir kremdir. Sivilce, akne, gözenek tedavisinde sıklıkla tercih edilir. Bu yüzden yüz için uygundur. Ancak alerjik reaksiyon oluşmaması adına kullanmadan önce ufak bir bölgede denenmesi önerilir.

Egzamaya iyi gelir mi?

Egzama için kesin bir tedavi yöntemi yoktur ancak önlemek ve hafifletmek adına bazı yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemlerden biri de fito krem kullanmaktır. Egzama tedavisinde oldukça etkilidir, nemlendirir, kuruluğu ve kaşıntıyı alır, diğer bölgelere yayılmasını engeller ve şiddetini azaltır. Özellikle iltihaplı bölgelerde kullanılabilir. Düzenli kullanım sonucu etkisi gözle görülür hale gelecektir.

Sedef hastalığına iyi gelir mi?

Evet fakat tamamen geçirmez ancak şiddetini azaltır, yayılmasını engeller, kızarıklığı ve kaşıntıyı alır. Tedavinin yanında yardımı ürün olarak kullanılabilir, ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

Hemoroid tedavisinde kullanılır mı?

Etkili bir çözüm olacaktır. Halk arasında basur olarak da bilinen bu hastalık özellikle erkeklerde daha sık görülür ve makatta çatlak oluşmasına neden olur. Fito krem her türlü çatlağa iyi gelir, yumuşatıp onarılmasını sağlar.

Bebeklerin yüzüne sürülür mü?

Tahriş ve kuruluk için bebeklerin yüzüne sürülebilir ancak alerjik bir reaksiyona yol açma ihtimali olabilir bu yüzden doktora sormadan kullanılmamalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.