Aslan Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

25.09.2019
Aslan Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu kadını, kendine güvenen, güçlü, etkili ama inatçı bir karaktere sahiptir. Son derecede tutkuludur ve istediğinin peşinden gider. Ne düşündüğünü ifade etme konusunda korkmaz. Etrafındaki herkese ilham verir, doğuştan liderdir. Sadıktır ve sevdiklerine değer verir.

Aslan burcu kadını özellikleri ile ilgili daha fazla öğrenmek istedikleriniz mi var? Onu yakından tanımak ve olumlu ve olumsuz karakteristik özelliklerini keşfetmek için işte harika bir fırsat!

Aslan Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Tarih aralığı: 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Element: Ateş
 • Renk: Altın, Sarı, Turuncu
 • Gün: Pazar
 • Yönetici Gezegen: Güneş
 • Uyumlu Burçlar: Kova, İkizler
 • Şanslı Sayılar: 1, 3, 10, 19
 • Güçlü Yönler: Kendine güven, cömert, azim, lider
 • Zayıf Yönler: Kibir, inatçılık, eleştiri kabul edememe
 • Sevdiği Şeyler: Romantizm, sanat, sosyallik, otorite
 • Sevmediği Şeyler: Samimiyetsizlik, evde kalma, kıskançlık

Aslan Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

1. Sadıktır

Aslan burcu kadını, sevdiği kişiler için elinden gelen her şeyi yapabilir ve asla arkasını dönmez. Ne olursa olsun, yanında bulunur ve derdine, mutluluğuna ortak olur. Bu onun en belirgin olumlu özelliğidir.

2. Özgür ruhludur

Özgür olmayı çok severler. Kendi kafalarına buyruk hareket ederler ve sonuçları ne olursa olsun ona katlanırlar. Ders almanın önemli ve gerekli bir şey olduğuna inanırlar.

Kısıtlanmaktan ve yaptıklara işlere karışılmasından nefret ederler. Her zaman özgür olmayı hissetmek isterler.

3. Cesurdur

Çoğu zaman aklına esen her şeyi yapma özelliğine sahiptir. Hem kendi için hem de sevdiği kişiler için gözünü kırpmadan harekete geçebilir. Böyle cesur olması başarılı olmasına da yardımcı olur.

4. Ön planda olmayı sever

Bir ortama girdiklerinde tüm kafaların çevrilip onlara bakmasına bayılırlar. Bu onları değerli ve havalı hissettirir.

5. Zekidir

Hayatının her anında zekasını kullanarak her zaman mantıklı hareket eder ve doğru yola ulaşır.

6. Dürüsttür

Hayatta en çok değer verdiği şey de dürüstlüktür. Asla yalan söylemez. Sıkışsa bile gerçeği söylemekten yanadır ve karşısındaki kişinin ona yalan söylediğini anladığı an o kişiden soğur.

7. Güzel ve çekicidir

Girdikleri her ortamda göz alıcı güzellikleri ile tüm dikkatleri üstlerine toplarlar ve bir yıldız gibi parlarlar. Gözleri ve saçları da çok güzeldir. Titiz ve bakımlıdırlar, modayı takip edip güzel ve fiziklerine uygun giyinirler.

8. Enerjisi çok yüksektir

Her an hareketli ve enerjik olabilirler. Yorulmak nedir bilmezler. Aslan kadını ile beraber olan kişi asla sıkılmaz çünkü o kadar hareketliler ki etrafa pozitif enerji saçarlar ve çevrelerindeki kişileri de mutlu yaparlar.

9. Lider ruhludur

Bulunduğu her ortamda yapılan işin başında olmak isterler. Söz sahibi olmayı çok severler ve emir verip sözlerini dinletmek isterler.

Başarılı olmayı her şeyden çok isterler. Bunun için de düzenli ve planlı çalışmalar yaparlar, her zaman bir hedefleri vardır ve başarıya ulaşana kadar asla pes etmezler.

10. Mizahşördür

Mizah anlayışları oldukça gelişmiştir. Hatta bazen öyle ince espriler yaparlar ki çevrelerindeki insanları zekalarına hayran bırakırlar.

11. Çok eğlencelidir

Eğlenmeyi çok iyi bilirler. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok severler. Aslan kadınıyla dost ve evli olan kişiler bu konu da çok şanslıdırlar. Onları çok eğlenceli ve hareketli bir yaşam bekler.

12. Enerji doludur

Aslan kadını, durmak bilmeyen oldukça enerji dolu bir karaktere sahiptir. Bazen onların enerjilerine yetişmek imkansız olabilir. Hiç yorulmadan eğlenceye devam edebilirler. Onunla beraber olan birisinin de sıkılma ihtimali yoktur çünkü her zaman anlatacakları yeni bir hikayeleri vardır.

13. Oldukça samimidir

Yeni tanıştıkları kişilerle hemen samimi olamasalar da kaynaşıp, tanıdıkça samimi olurlar ve çok iyi dostlardır.

Oldukça doğaldır. Her zaman kendileri gibi davranırlar bu yüzden de çok sevilirler. Arkadaşlarını özenle seçerler ve onlar için her şeyi yapmaya hazırlardır.

14. Çalışkanlar

Bir plan ve hedefe bağlı kalıp çalışmayı çok severler. Hem okul hayatların da hem de işlerin de çalışmaktan zevk alırlar. Bu sayede başarılı olup daha fazla göz önünde bulunabilirler.

15. İyimserdir

Bulundukları konum nasıl olursa olsun, ister bir çıkmaz da ister kötü bir hastalık pençesinde olsunlar her zaman kendilerini daha iyi hissettirecek şeyler düşünürler. Pozitifler ve böylece sorunların altından kolaylıkla kalkarlar.

16. Ailesine düşkündür

Aslan kadını, evlenince bambaşka birine dönüşebilir. Eğlenmeyi, gezmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni ortamlara girmeyi çok sevse de evlenince tüm bunlardan vazgeçebilir. Çünkü aile bağına çok önem verir.

Artık daha uslu, oturaklı biri olur, enerjisini ailesi ve çocukları için harcar. Gece hayatını da çok sever fakat evlenince onu da bırakır. Eğer eğlenmek veya gezmek isterse bunu ailesi ile beraber yapmak ister. Özgür ruhunu da bırakıp daha ailesine bağlı olarak yaşamaya başlar.

17. Düzenli ve titizdir

Oldukça titiz insanlardır. Bulundukları ortamın her zaman temiz ve düzenli olmasını ister. Kendi evleri de her zaman temizdir.

18. Misafirperverdir

Misafir ağırlamayı çok severler ve evine gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için özenle hazırlıklar yaparlar. Lezzetli yemekler hazırlarlar ve misafirlerinin çok mutlu bir şekilde ayrılmasını isterler.


Aslan Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

1. Fazla egoisttir

Aslan burcu kadını, her zaman kendini çok iyi, güzel ve zeki olarak görür. Bazen bunu fazla abartır ve burnu hava da bir şekilde dünyayı kendi yönetiyormuş gibi bir edayla davranırlar. Bu onun en belirgin olumsuz özelliğidir.

2. Patavatsızdır

Yani çoğu zaman söylenmemesi gereken sözleri uygun olmayan ortamlarda söylerler. Bu açık sözlü olmalarından kaynaklanır fakat bu şekilde insanları çok kırarlar. İnsanların ne düşüneceğine ve nasıl hissedeceğine önem vermezler.

3. Savurganlar

Ellerine para geçtiği zaman hemen harcamak isterler. Tutarlı değillerdir ve birikim yapamazlar. Durmadan kıyafet, eşya, takı değiştirmek isterler.

4. Fazla diktatördür

Emir vermeyi ve söz dinletmeyi çok sever fakat bunu fazla kaçırabilir. İnsanlara emirler yağdırarak, istediği şeyleri yaptırmaya çalışır ve bazen kırıcı olabilir.

5. Zor kişiliğe sahiptir

Yeni tanıştığı biriyle hemen kaynaşıp samimi olamaz fakat bir kere güvenip sevdi mi ondan daha sadık dost, eş bulmak zor olur.

6. İnatçıdır

Ne istediklerinin farkında olduklarından dolayı onları yollarından döndürmek çok zordur. Bir şeyi kafalarına koydular mı o işi yapmak için çok çaba sarf ederler.

Kimseyi dinlemezler, kafalarının dikine gitmeyi severler. En çok kendi düşünceleri önemlidir ve uygulamaya geçince de ilk olarak kendi kafalarındakini yaparlar.


Aslan Burcu Kadını Anlaştığı Burçlar

Kova

Aslan kadını ve kova erkeği özgürlüklerine son derece düşkündürler. Beraber gezmeyi severler bu nedenle eğlenceli vakit geçirebilir, birlikte gülebilirler.

Kova erkeğinin üstün zekası ve marjinal havası, aslan kadınının dikkatini çekebilir ve beraber bir ilişkiye yelken açabilirler.

Kova burcu da aslan kadar gizemli, bağımsız ve özgür ruhludur. Kova akıl insanı iken aslan ise kalbi tarafından yönetilir.

Peki, ikilinin özgürlüklerine bu kadar düşkün olmaları ilişkilerinde bir probleme neden olabilir mi?

>>> İLGİLİ: Aslan Kadını Kova Erkeği Uyumu

İkizler

Aslan kadını ve ikizler erkeği estetiğe, bakıma ve şıklığa önem verir. Egoist yapıları, aralarında tatlı bir rekabete yol açabilir. Bu rekabet ise gözlerine sevimli gelecek ve birbirlerine nasıl uyum sağlamaları gerektiğini öğreneceklerdir.

Aslan kadını, aşkı oldukça ciddiye alır ve her zaman en güzel ilişkiyi yaşamak ister. Onun bu tutumu, ikizler erkeğinin oldukça hoşuna giderek, dikkatini çeker.

Peki, ortak yönleri dışında tamamen bağımsız ve farklı özelliklere sahip bu ikili birbirlerini tamamlayabilecekler mi?

>>> İLGİLİ: Aslan Kadını İkizler Erkeği Uyumu


Aslan Burcu Kadını Aşk Hayatı

Aslan kadını, aşk hayatın da bazen bir kedi bazen de yırtıcı aslan olur. Gerçekten aşık olması zordur ama olduğu zamanda asla bırakmaz. Gerçek bir aşk kadınıdır. Sevdiği ve güvendiği birini bulursa kendini çok şanslı ve mutlu hisseder.

1. Her zaman yapıcıdır

Fakat bir kere severse, sevdiği için yapmayacağı bir şey yoktur. Her zaman yanında olmak ve destek çıkmak ister.

Bir sorunu olduğu zaman dinler ve çözüm yolları arar. Kavga etseler dahi aklına direk ayrılmayı getirmez, başka çözüm yolları arar.

2. Gerçek aşka sadıktır

Beraber eğleneceği, dert paylaşabileceği birini bulduğunu ve onu gerçekten sevdiğini hissederse onu asla bırakmaz istemez. Her şeyi beraber yapmak ister. Aşık olduğu kişiye bazen fazlasıyla bağlanır ve ondan başkasıyla olma ihtimalini asla düşünmez.

3. Kısıtlanmaktan nefret eder

Aslan kadını aşk hayatında özgür de olmak ister. Kısıtlanmaktan nefret eder ve sevdiği kişinin onu bir şeyler yaparken engellemesini kesinlikle istemez.

Bazen fazla ilgiden hiç hoşlanmayıp kendi halin de olmak ister bazen de partneri ilgilenmiyor diye ona kızabilir. Yani, biraz kafası karışıktır.

4. Prenses olmak ister

Kendini değerli hissettirecek her şeyin yapılmasını ister. Aşık olduğu kişinin ona hediyeler almasını ister fakat bu hediyelerin lüks ve gösterişli olması çok önemlidir. Kendini prenses gibi gördüğü için ona verilen hediyeler de onu öyle hissettirmelidir.

5. Söz sahibidir

Sözünün de dinlenmesi onun için çok önemlidir. Aşk hayatında da söz sahibi olmak ister. Bu lider ruhlu olmasından kaynaklanır.

6. Yalana tahammülü yoktur

Aslan kadını için ya hep ya hiç kuralı geçerlidir. Bir kez yalan söylendiyse, güveni bir kez sarsılırsa tekrardan eskisi gibi olması çok zordur. Güvenmek ve sadakat onun için çok önemlidir.

Karşısındaki kişi güvenini yıkarsa ayrılmayı göze alır ve bir daha da barışmaya yeltenmez. Oldukça gururludur ve gururunu inciten hiçbir şeyi affetmez.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.