Aslan Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

25.09.2019
Aslan Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu kadını, kendine güvenen, güçlü, etkili ama inatçı bir karaktere sahiptir. Aslan burcu kadınının özellikleri arasında sadık olması yer alır. Son derecede tutkuludur ve daima hayallerinin peşinden gider. Ne düşündüğünü ifade etme konusunda korkmaz. Doğuştan liderdir ve etrafındaki herkese ilham verir.Aslan Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Burç Sembolü: Aslan
 • Zodyak Elementi: Ateş
 • Renkleri: Altın, Sarı, Turuncu
 • Uğurlu Günü: Pazar
 • Yönetici Gezegeni: Güneş
 • Uyumlu Burçlar: Kova, İkizler
 • Şanslı Sayıları: 1, 3, 10, 19
 • Güçlü Yönleri: Kendine güven, cömert, azim, lider
 • Zayıf Yönleri: Kibir, inatçılık, eleştiri kabul edememe
 • Sevdiği Şeyler: Romantizm, sanat, sosyallik, otorite
 • Sevmediği Şeyler: Samimiyetsizlik, evde kalma, kıskançlık

Aslan Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Aslan burcu kadınının olumlu özellikleri arasında sadık ve dürüst olması yer alır. Her ne kadar özgür bir ruha sahip olsa da sevdiğine sıkı sıkı bağlıdır. Güzelliği ve çekiciliği ile girdiği ortamlarda âdeta bir yıldız gibi parlar. Aslan kadını oldukça neşeli ve eğlenceli olduğu için geniş bir sosyal çevreye sahiptir.

1. Sadıktır

Sevdiği kişiler için elinden gelen her şeyi yapabilir ve asla arkasını dönmez. Ne olursa olsun, yanında bulunur ve derdine, mutluluğuna ortak olur.
2. Özgür ruhludur

Aslan burcu kadını, özgür bir ruha sahiptir. Kendi kafasına buyruk hareket eder ve sonuçları ne olursa olsun ona katlanır. Ders almanın önemli ve gerekli bir şey olduğuna inanır. Kısıtlanmaktan ve yaptığı işlere karışılmasından nefret eder. Her zaman özgür olmayı hissetmek ister.

3. Cesurdur

Çoğu zaman aklına esen her şeyi yapma özelliğine sahiptir. Hem kendi için hem de sevdiği kişiler için gözünü kırpmadan harekete geçebilir. Böyle cesur olması başarılı olmasına da yardımcı olur.

4. Ön planda olmayı sever

Bir ortama girdiklerinde tüm kafaların çevrilip onlara bakmasına bayılırlar. Bu onları değerli ve havalı hissettirir.

5. Zekidir

Hayatının her anında zekasını kullanarak her zaman mantıklı hareket eder ve doğru yola ulaşır.

6. Dürüsttür

Hayatta en çok değer verdiği şey de dürüstlüktür. Asla yalan söylemez. Sıkışsa bile gerçeği söylemekten yanadır ve karşısındaki kişinin ona yalan söylediğini anladığı an o kişiden soğur.

7. Güzel ve çekicidir

Girdikleri her ortamda göz alıcı güzellikleri ile tüm dikkatleri üstlerine toplarlar ve bir yıldız gibi parlarlar. Gözleri ve saçları da çok güzeldir. Titiz ve bakımlıdırlar, modayı takip edip güzel ve fiziklerine uygun giyinirler.

8. Enerjisi çok yüksektir

Aslan burcu kadını, her an hareketli ve enerjik olabilir bu nedenle yorulmak nedir bilmez. Onunla beraber olan kişi asla sıkılmaz çünkü o kadar hareketlidir ki etrafa pozitif enerji saçar ve enerjisiyle çevrelerindeki kişileri de mutlu eder.
9. Lider ruhludur

Bulunduğu her ortamda yapılan işin başında olmak isterler. Söz sahibi olmayı çok severler ve emir verip sözlerini dinletmek isterler. Başarılı olmayı her şeyden çok isterler. Bunun için de düzenli ve planlı çalışmalar yaparlar, her zaman bir hedefleri vardır ve başarıya ulaşana kadar asla pes etmezler.

10. Mizahşördür

Mizah anlayışları oldukça gelişmiştir. Hatta bazen öyle ince espriler yaparlar ki çevrelerindeki insanları zekalarına hayran bırakırlar.

11. Çok eğlencelidir

Eğlenmeyi çok iyi bilirler. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok severler. Aslan kadınıyla dost ve evli olan kişiler bu konu da çok şanslıdır. Onları çok eğlenceli ve hareketli bir yaşam bekler.

12. Oldukça samimidir

Yeni tanıştıkları kişilerle hemen samimi olamasalar da kaynaşıp, tanıdıkça samimi olurlar ve çok iyi dostlardır. Oldukça doğaldır. Her zaman kendileri gibi davranırlar bu yüzden de çok sevilirler. Arkadaşlarını özenle seçerler ve onlar için her şeyi yapmaya hazırlardır.

13. Çalışkanlar

Bir plan ve hedefe bağlı kalıp çalışmayı çok severler. Hem okul hayatların da hem de işlerin de çalışmaktan zevk alırlar. Bu sayede başarılı olup daha fazla göz önünde bulunabilirler.
14. İyimserdir

Bulundukları konum nasıl olursa olsun, ister bir çıkmaz da ister kötü bir hastalık pençesinde olsunlar her zaman kendilerini daha iyi hissettirecek şeyler düşünürler. Pozitifler ve böylece sorunların altından kolaylıkla kalkarlar.

15. Ailesine düşkündür

Aslan kadını, evlenince bambaşka birine dönüşebilir. Eğlenmeyi, gezmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni ortamlara girmeyi çok sevse de evlenince tüm bunlardan vazgeçebilir. Çünkü aile bağına çok önem verir. Artık daha uslu, oturaklı biri olur, enerjisini ailesi ve çocukları için harcar. Gece hayatını da çok sever fakat evlenince onu da bırakır. Eğer eğlenmek veya gezmek isterse bunu ailesi ile beraber yapmak ister. Özgür ruhunu da bırakıp daha ailesine bağlı olarak yaşamaya başlar.

16. Düzenli ve titizdir

Oldukça titiz insanlardır. Bulundukları ortamın her zaman temiz ve düzenli olmasını ister. Kendi evleri de her zaman temizdir.

17. Misafirperverdir

Misafir ağırlamayı çok severler ve evine gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için özenle hazırlıklar yaparlar. Lezzetli yemekler hazırlarlar ve misafirlerinin çok mutlu bir şekilde ayrılmasını isterler.


Aslan Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Aslan burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında egoist olması yer alır. Her zaman kendini bir adım görür ve bu durum ikili ilişkilerinde geçimsiz olmasına neden olur. Patavatsız olduğu için etrafındaki insanları istemeyerek üzebilir. Aslan kadını, inatçı bir karaktere sahip olduğu için daima kendi bildiğini okur.

1. Fazla egoisttir

Aslan burcu kadını, her zaman kendini çok iyi, güzel ve zeki olarak görür. Bazen bunu fazla abartır ve burnu hava da bir şekilde dünyayı kendi yönetiyormuş gibi bir edayla davranır.
2. Patavatsızdır

Yani çoğu zaman söylenmemesi gereken sözleri uygun olmayan ortamlarda söylerler. Bu açık sözlü olmalarından kaynaklanır fakat bu şekilde insanları çok kırarlar. İnsanların ne düşüneceğine ve nasıl hissedeceğine önem vermezler.

3. Savurganlar

Ellerine para geçtiği zaman hemen harcamak isterler. Tutarlı değillerdir ve birikim yapamazlar. Durmadan kıyafet, eşya, takı değiştirmek isterler.

4. Fazla diktatördür

Emir vermeyi ve söz dinletmeyi çok sever fakat bunu fazla kaçırabilir. İnsanlara emirler yağdırarak, istediği şeyleri yaptırmaya çalışır ve bazen kırıcı olabilir.

5. Zor kişiliğe sahiptir

Yeni tanıştığı biriyle hemen kaynaşıp samimi olamaz fakat bir kere güvenip sevdi mi ondan daha sadık dost, eş bulmak zor olur.

6. İnatçıdır

Aslan burcu kadını, ne istediğinin farkında olduğundan dolayı gittiği yoldan döndürmek çok zordur. Bir şeyi kafasına koyduğunda onu gerçekleştirmek için çok çaba sarf eder. Böyle bir durumda kimseyi dinlemez ve kafasının dikine gider. Kendi düşüncelerine çok fazla değer verir ve bu nedenle kafasında yer alan düşüncelere göre hareket eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.