Aslan Burcu Yükseleni Özellikleri

15.10.2019
Aslan Burcu Yükseleni Özellikleri

Burç yorumlaması yapılırken burçların genel özellikleri kadar, doğum anında etkisi altında kaldıkları yıldızlarında etkileri olacağı için yükselen burçları da karakteristik özelliklerine yansır. Bu durumu tam yorumlamak için yükselen burç hesaplaması yapılıp, tam doğum anındaki yıldız ve gezegenlerin işaretleri dikkate alınmalıdır.

Genel olarak yükselen burcunuz doğum anınıza göre 2 saatte bir değişiklik gösterdiği için tam doğum saati hatta hangi enlem boylamda doğduğunuz bile önemli etkenlerdendir. Bu doğrultuda eğer aslan burcu yükseleni iseniz, sizi nasıl etkilediğini, özelliklerini, neyi neden yaptığını, iş hayatından ilişkisine tüm detayları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Yükselen aslan burcu, liderlik özelliğine sahip, kendine güvenen, ne istediğini bilen güçlü yapıları ve görüntüleri olsa da sımsıcak bir kalbe sahip kişilerdir. Merhametli ve yardım severdirler. Güçsüz ve zayıf kişileri korur ve kollarlar. Kendilerini her ortamda belli eden bir ışığa sahiptir. Onları hemen ayırt etmek oldukça kolaydır. Dikkat çekme istekleri bazen biraz abartıya kaçabilir. Bu yüzden marjinal ve abartılı giyim tarzları, yanlış yerde yanlış kelimeler kurarak yapılan gafları ile hayatı bir oyun bahçesine çevirebilirler.

Yükselen Aslan Burcu Genel Özellikleri

Otoriter Bir Yapıya Sahip Olmak

Doğuştan gelme parlak ışıklarıyla Yükselen Aslanlar nerede olursa olsun, ne iş yaparsa yapsın mutlaka ortamın tek hakimi olacaklardır. Bu grubun insanları adeta doğuştan liderdirler. İnsanları oldukça profesyonel bir şekilde yönetir, sahip oldukları lider ruh sayesinde her zaman otorite gücünü ellerine alırlar; bunu yapmanın bir yolunu bulurlar. Ne yapılması gerektiğini en iyi onlar bilir. Aynı zamanda öz güvenleri sayesinde diğer insanlarla çok kolay iletişim sağlayarak liderlik koltuğuna oturabilirler. İş yerlerindeki ekip liderleri genelde Aslan burçlarından çıkar; onlar doğuştan lider olmak için dünyaya gelen insanlardır. Profesyonel yönetim yeteneğine ve çok iyi bir organizasyon becerisine sahip olan bu kişiler, aynı zamanda sıcacık ve yumuşacık yapıları ile çevredekilerin gönlünde yıllar boyu devrilmeyecek tahtlar kurabilirler.

Bu gruba dahil kişiler, sürekli olarak pohpohlanmaya ihtiyaç duyabilen kişilerdir. Bu kişiler bazen hiçbir gereği yokken dominant kişilik sergileyebilir; bu iç dünyasında tekrar tekrar kendinden emin olma tutkusundan gelir. İnsanlar arasında kesintisiz bir şekilde saygı görmek, hatta insanlar arasında her konuda lider koltuğunda olmak gibi içsel yönelimleri bulunabilir. Burcunun getirdiği bu özelliklere daima sahip olacak Yükselen Aslanlar, adeta ormanların kralı aslanlar gibi sürekli olarak itibar görmek isterler. Bu ihtiyaçlarını karşılayan kişilere karşı oldukça sevecen ve samimi davranan bu kişiler, itibar tutkularına ters düşen yönelimlerde bulunan kişilere karşı oldukça acımasız ve duygusuz olabilir.

Samimi ve İçten Davranışları İle Bu Grubun İnsanları

Bu gruba dahil olan kişiler otoriter oldukları kadar sıcak ve samimi insanlardır ki bu özellikleri onları içten kılar; bazı zamanlarda otoriter yapıları insanları irrite etse de içtenlikleri ortamı sımsıcak yapabilir. Bu durum sizi şaşırtmamalı, zira Aslan burcunun yönetici gezegeni Güneştir. Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcu ve Yükselen Aslan mensuplarına aynı sıcaklık etkisini aks ettirmiştir. Bu insanlar oldukça eğlenceli ve cana yakın tavırlarıyla ortamı yumuşatan kişiler olmakla kalmazlar, aynı zamanda insanların yanlarında keyifli vakit geçirmesini sağlarlar. Canı sıkkın olan bir insanı fark ettiklerinde, yüzünü güldürmek için her yolu deneyebilirler. Bu grubun insanları samimi olduğu kişiler tarafından sürekli başvurulan, düşünceleri önemsenen, tavsiyeleri değerli olan kişilerdir. Ayrıca Aslan burcu Yükselenine dahil olan kişiler diğerlerine karşı eli açık ve yürekli insanlardır.

Neşeli ve sıcak tavırlarıyla bir mıknatıs gibi diğerlerini kendilerine çeken Yükselen Aslanlar, aynı zamanda dost canlısı kişilerdir. Arkadaşları ile bir araya gelmekten, zeka oyunları oynamaktan, sofralar kurmaktan oldukça keyif alırlar. Tabi bu ortamlarda da otoritelerini korumanın, ortamın en dikkat çekici kişisi olmanın yollarını ararlar. Onlar bunu kasten değil içsel bir biçimde yaparlar. Arkadaşları ile bir arada vakit geçirmekten büyük derecede zevk duyan bu kişiler, topluluk içinde ilgi görmek için ellerinden geleni ardına koymayacak, bunun olması için her yolu deneyeceklerdir. Bunu başaramadıklarında içsel olarak kendilerini yenilgide hissederler ve aniden o sıcak kişilerin somurttuğuna şahit olabilirsiniz. Onların bir ortamda sessizce oturduğunu gördüğünüzde, o kişi  beklediği ilgiyi görememiş olabilir.

Gurur Küpü Yükselen Aslanlar

Güneş’in yönettiği Aslan ve Yükselen Aslan burçlarına mensup olan kişiler, daima bir Güneş gibi parlamak isterler. Bu gruba mensup insanların en yumuşak damarı kendi gururu ile ilgili olan konulardan çıkar. Bu insanlara nasıl davranmanız gerektiğini iyi bildiğiniz sürece size kesenin ağzını sonuna kadar açacaklardır. Bu nedenle bu kişilerin kumandasındaki doğru tuşa basmak, kırmızı çizgilerini aşmamak gerekir. İnsanların kendisi ile bir kedi ile oynar gibi oynaması, onun aniden bir aslan gibi kükremesine, birden bire parlamasına sebep olur. Sinirli bir Aslan’a yumuşak başlı davranmak, onu sakinleştirmek en doğru yol olacaktır. Zira yeniden bir Güneş gibi ortamı ısıtması ve içtenleşmesi an meselesidir.

Bu gruptaki insanlar, burçlarının onlara yansıttığı en önemli özelliklerden biri olan gururları söz konusu olduğunda oldukça duygusuz ve katı olabilirler. Onlar iç dünyalarında, bir kralın sahip olduğu kutsal haklar neyse aynı haklara sahip olduklarını düşünür, çevrelerinden bu denli bir ilgi beklerler. Bu insanlar zaman zaman, nedensizce önemsenmedikleri yanılgısına kapılabilirler. Böyle durumlarda güçlü gururları asla karşısındaki kişi ile iletişim kurmasına izin vermez, aksine o kişiye yönelik bir tavır alırlar. Aynı zamanda bu kişiler, bu tavrı aldıkları zaman sıkıntılarının sebebi karşıdaki kişi tarafından anlaşılmadığında çok büyük bir huzursuzluk hali yaşayabilirler. Bu insanların neredeyse en huzursuz hali, gururuna ters düşen hareket ve tavırlar gördüğü veya gördüğünü sandığı halidir. Çünkü yükselen Aslanların huzurları, gururlarıyla doğru orantılıdır.

Cömertlikleriyle Tanınırlar

Konu cömertlik olduğunda onlar için ayrı bir başlık açmak gerekir. Bu kişiler her konuda olan sınır tanımamazlıklarını elbette ki cömertlikte de gösterirler, sevdikleri insanlar için keselerinin ağzı daima açıktır. Bu denli eli açık olan Aslan burcu Yükseleni olanlar, sevdiklerine sahip çıkmak konusunda lider konumunda olmayı severler. Arkadaşlarının beğendiği eşyalar hakkında bilgi sahibi olur ve sürpriz şekilde hediye etmekten çok hoşlanırlar. Aynı şekilde hiç tanımadıkları insanların bile yardıma ihtiyaçları olduğunu görmeleri yeterli olacaktır. Bu insanlar, herkese her konuda destek olmaktan mutluluk duyarlar. Hayatında ekonomik anlamda rahat bir konuma gelmiş, güzel bir pozisyonda olan bu kişiler, başarılı olacağına inandığı öğrencilere burs vermekten asla çekinmezler. Aksine bunu yaparken o öğrenciyi kendilerine benzetir ve bir nevi onu kendi rolüne hazırlayan bir öğretmen gibi hissedebilirler.

İlişkilerinde Dominasyondan Tat Alırlar

İster kadın ister erkek olsun Aslan Burcu Yükseleni olan kişiler, ilişkilerinde domine etmeyi ve yönetmeyi isterler. Yönetemedikleri ve dominasyonu sağlayamadıkları ilişkileri sevmez, hatta nefret ederler. Zira onların doğasında yönetmek vardır, yönetilecekleri bir ilişkide olmaları neredeyse imkansızdır. Bir ipte iki cambaz olmaz misali, iki tarafın da domine etmeyi sevdiği bir ilişkide yer almaktan kaçınırlar. Onlar bir ilişkide ilk etapta karşı tarafın kendilerine olan uyumuna bakarlar; karşı tarafın ne kadar yönlendirilebileceğine, onları ne kadar tastikleyeceğine, onları ne kadar alttan alacağına bakarlar ve yönlendireceklerine kanaat getirdikleri kişiye yürekten bağlanabilirler.

Aslan Yükselen burcuna sahip olanların, burçlarının getirdiği yönelimle birlikte ilişkide en başta “ben” demeleri görülebilen bir durumdur. Onların bir ilişkide belki de en nefret ettiği şey görmezden gelinmektir. Hayatlarının her alanında olduğu gibi ilişkilerde de lider olmak, karşı tarafı yönetimi altına almak isterler. Dobra ve iddialı taraflarıyla, tartışmalarda alttan alma huyları yoktur. Onlarla ilişki yaşayanların, esnekliğe sahip olmadıklarını bilmesi ve kabullenmesi gerekir; her zaman kendi dediklerinin olmasını ister ve beklerler. Sevdikleri tarafından pohpohlanmayı, övgü duymayı beklerler; bunları görmediklerinde aksi olabilirler.

Bütün bu özellikleri aslında onların temel ihtiyacıdır. Bunu karşılayan kişiye karşı çok büyük bir sevgi ve sadakat ile bağlanabilir, ona karşı ömür boyu çok güzel bir hayat arkadaşlığı yapabilirler. Saygı gösterilip iltifat edildiğinde, Güneş gibi parlayan, sizin neşenizi her zaman diri tutan kişiler olabilirler. Bu gruba dahil olan kadınlar ve erkekler asla rutin değildir. Onlarla birlikteyken çok elzem durumlar dışında sıkılmazsınız; size sürekli bir fikirle gelebilirler, heyecanlı, adrenalini yoğun, neşeli ve aktif insanlardır. Birlikteyken geçirdiğiniz kaliteli vakitler, bazı durumlarda benmerkezci yapılarının getirdiği olumsuzlukları örtebilir. Zira bu insanlar oldukça neşeli, samimi ve sıcak insanlardır.

Dış Görünüşleriyle Tanınan Kişilerdir

Asil sayılan kraliyet ailesine mensup burç olarak tanınan Aslan burcu ve Yükselen Aslan burcu, görkemli ve kontrol sahibidir. Onlar öylesine kontrol sahibidir ki, sanki dünyaya güçlerini, kişiliklerini ve hakimiyetlerini göstermek için gelmişlerdir. Yöneticilik, kontrolcülük ve liderlik bu insanların bilinçli olarak göstermeye çalıştıkları özellikler değildir, burçları ile birlikte benimsedikleri özelliklerdir. Astrolojinin aktör veya aktrisi varsa o da Aslan ve Yükselen Aslan burcudur. Zaten onların yönetici gezegeni Güneş’tir. Bu kişilerin ışıltılı ve dinamik bir görüntüye sahip olması, Güneş’in ısı, ışık ve enerji kaynağı olması ile doğrudan bağlantılıdır. Bir odaya, bir mekana girdikleri zaman ortama göz ardı edilmesi mümkün olmayan bir enerji, bir titreşim yayarlar.

Güneş burcu olan Aslan burcu mensuplarına göre bu özellikleri bünyesinde daha fazla barındıran Yükselen Aslanlar dışa dönük yapılarıyla dikkat çekerler. Bir parti, yemek, davet ve benzeri olduğunda o ortamda en dikkat çekici olmayı, adeta bir Güneş gibi parlamayı isterler. Bu ortamlara girerken giydikleri kıyafetleri, taktıkları aksesuarları bile özenle seçerler; parlak saten kumaşlar ve parıltılı aksesuarlar onlar içindir. Bununla birlikte girdikleri ortamlarda tavırlarıyla, neşeleriyle ve sıcak tavırlarıyla en dikkat çeken kişiler Aslan burcu olan kişilerden çıkar. Özellikle enerjilerinin kötü olduğu günlerde bu tür ortamlara girmekten çekinirler. Saçları dağınık, ciltleri kötüyse ve ruh halleri böyle bir ortama el vermiyorsa evde oturmayı tercih ederler. Zira akıllarda kötü bir görüntü çizmiş şekilde kalmak istemezler. Beğenilmek ve ilgi onlar için fazlasıyla önemlidir.

Yükselen Aslan Kadını Özellikleri

Yükselen aslan kadını, dikkatleri üzerine çekmeye çalışır, bu yüzden her zaman iyi görünür. İltifat ve ilgi onu besleyen unsurlardır. O yüzde çevresinde iltifat almaktan ve hayran bakışlara maruz kalmaktan hoşlanır. Giyinmeye karşı aşırı bir tutkusu vardır. Tüm moda ve trendleri yakından takip etmeye çalışır. İmajı için denemekten ve değiştirmekten asla korkmaz. Alışveriş yapmaktan, kıyafet ve aksesuarlar alarak kendini şımartmaya bayılır. Onun kendini ifade etme yolu kıyafetlerinde geçer. Bu sayede benzersiz ve özgür ruh halini vurgular.

Mıknatıs gibi çekici

Kendinden emin ve bir o kadar da kararlı bir kişiliktir. Ne istediğini bilir ve amacına ulaşmak için her şeyi yapar. İnsanları kendine çeken manyetik bir auraya sahiptir. Görgü kurallarına olan hakimiyeti, asil davranışları ve kendilerini tutma yeteneği ile etrafındaki herkesi büyüler. Ancak, her zaman doğru yerde doğru zamanda doğru hareket edememe gibi olumsuz yönünden dolayı her zaman iyi izlenim bırakmayı başaramayabilir. İdeal olmaya çalışken, düştüğü hatalardan ve iki kişilik bir yaşamı tek yaşama isteği başarılı olmasını engeller. Bu şekilde bir yaşam ile gerçek arzu ve özlemlerini anlamakta zorlanıp çelişkiye düşüyor.

Aşk ve ilişkiler

Aslan yükseleni bir kadın için doğru erkeği seçme isteği mutlu olması için önemlidir. Güçlü ve otoriter oluşu, duruşu ile bile kendine güvenen birçok erkeğin özgüvenini yerle bir etmeye yetebilir. İradesi kural dışı için uzaktan sadece bakmakla yetinirler. Güçlü bir karakter olan ile birlikte olmak ister, fakat ikisi arasında sürekli bir liderlik savaşı olacaktır. Kendi istekleri için geri adım atmak istemez. Hele hele kariyer ve yaratıcı gelişimine müdahale asla ettirmez. Birlikte olacağı erkeğin bu isteklerine müdahale etmeyen biri olmasını ister. İlişkisinde ihtiyaç duyduğu özgürlüğü yaşarken, aynı zamanda ilgisi ve sıcaklığı ile etrafını sarmalısın ister. Herkes bana hayran, ben sana hayran misali olmalı.

Onlar için eş seçmek, hayatına almak o kadar da kolay bir iş değildir. Hem duygusal arzularını anlayabilen hemde özgürlük alanına müdahale etmeyen seçilmiş birisini bulmak onlar için kısa vadeli de olsa uzun vadelide olsa ilişkilerinde önemlidir. Aşık olduklarında adeta kediye dönerler. Sadakatsiz davranışlara tahammül edemezler. Aldatıldığını hissettiğinde ise o kedi kadın yeniden kükreyen aslana dönüşür.

Koruyucu bir meleğe döner

Özgürlüğüne düşkün olduğu için evde fazla zaman geçirmeyi sevmez. Bunun için ailesi ile zaman geçirmek uzun saatler birlikte oturup çekirdek çitlemek istemez. Fakat ailesi kökleri söz konusu olduğunda koruma içgüdüsü harekete geçer. Herkes gibi ailesinin ondan gurur duyması için elinden geleni yaparlar.

Çocuk sahibi olmaya karar verdiğinde iyi bir anne olma konusunda oldukça hassastırlar. Anaç bir ruh ile koruyup kollamak çocuğuna güvenli bir ortam oluşturmak isterler. Özgürlük onun için önemli olduğu kadar, çocuğunu da özgür ve kendine güvenen bir lider yetiştirmek ister. Fakat söz konusu çocuk olunca onu özgür bırakmakta zorlanır, uzaktan hep bir eli üzerinde olur.

Arkadaşlık ve Sosyal Hayatları

Şaşalı ve gösterişli olan her türlü şeye karşı düşkünlükleri vardır ve sevdikleri ve değer verdiği kişiler söz konusu olunca, ortama pek aldırış etmezler. Elit bir restaurantta farklı lezzetlerin tadına bakmak yerine sevdiği arkadaşları ile birlikte soslu makarna yemeyi tercih edecek kadarda mutlu olmayı becerirler.

Kariyer ve Para

Lider olma özelliğinden dolayı hırslı, yaratıcı ve çalışmalarına kendilerini adayan, aldıkları görevin üstesinden geleceklerinden emin kendilerini bulacakları bir iş ortamı isterler. Emir almayı sevmedikleri için kendi işlerini yapma istekleri fazladır. Genelde üst pozisyonda, az kontrol edilir bir konumda çalışmak isterler. Oyunculuk ve sanatsal yeteneklerini sergileyip, kendilerini gösterebilecekleri bir pozisyonda yer almak yükseleni aslan kadını için ideal seçimler olacaktır.
Parayı kolay kazansalar bile harcarken pek dikkat etmezler. Çevresinde eli açık yardımsever olarak bilinirler. Bu açıdan her zaman akıllıca harcamalar yapmayıp sıkıntıya düşseler bile bunu kendine dert etmez hatta parayı harcama sebebine göre mutlu olurlar.


Yükselen Aslan Erkek Özellikleri

Ateş grubunun bir mensubu olup, kral gibi muamele edilmek isterler. Bu yönü ile marksist gibi görünse de sahip oldukları özelliklerden dolayı saygınlığa duydukları içsel bir ihtiyaçtır. Yükselen aslan erkeği, övülmeyi, ön planda olmayı sever. Kendinden emin tavırları olsalar da etrafında sevildiğini ve güvenli olduğunu hissetmek için övgüye ihtiyaç duyarlar. Romantik tutkulu yaratıcı, kendine güvenen, özgür ruhlu, hükmeden baskın karakterde ve son derece zorlu biridir. Hayata aşık, gülmeye ve eğlenmeye düşkün, yaşamdan zevk almayı bilirler.

Aşk ve İlişkiler

Ateş grubunun ve güneşin oğlu olması, tutku ve içtenliği temsil eden güçlü kişiliği ile ne istediğini bile rahat kişilerdir. Kendilerini ifade etmekte zorlanmaz, duygularını da rahat ve net bir şekilde ifade etmekten de göstermekten çekinmezler. Onu etkilemeyi başardıysanız artık sıra ona geçmiştir. Kolay kolay aşık olmaz, onu elde etmek ve evlilik masasına oturtmak kolay olmayacaktır. Akıllı davranıp onu anlar ve sabrınıza yorulmazsanız bu isteğinizi olmuş bilin.

Kadını etkilemek ve istediğini elde etmek için her şeyi yapar. Eğer aşık olmuşsa hediyeler, yemekler, birlikte geçirilen etkinlikler hatta en değerli mücevherleri bile almaktan çekinmez. Aşk onlar için hayatlarından vazgeçmek değil hayatlarına yeni bir heyecan katmanın ve onunla hayatın tadını çıkartmanın bir yoludur.

Bencildir, sadece kendini önemser. Hükmetme, övülme isteği ilişkisinde de geçerlidir. Sevdiği kadını da mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar. Aşık olduğunda sevdiğine karşıda, eğlenceli, sadık, ve olabildiğince çok cömertirler. İlişkide de lider rolünü üstlenen taraftır. Hakimiyeti elinden bırakmak istemez. Her şeyin en iyisini onun bilip yapacağına koşulsuz güvenmesini ister. Bu nedenle ilişkide daha çok yorulan partnerleri olur. Ne hali varsa görsün tarzı bir durumu kabul etmez. Karşısında boyun eğen aptal bir kadın yerine akıllı ve güçlü bir kadın ister. Kendinden emin ne istediğini bilen güzel alımlı işte tam ona göre bir kadın dedirten biri ancak onu etkiler. Aynı statüde, ortak zevkleri olan entelektüel seviyesi yüksek, olan bir kadına ihtiyaç duyar. Yükseleni aslan erkeğinin kapısından girmeyi öğrenebilirsen! Anlamasanız da, yapmasanız da, her zaman ilgi odağı olursunuz.

Kariyer ve İş Hayatı

En zor problemleri çözme kabiliyetleri ile kıvrak bir zekaya sahiptir. İyi bir lider, iyi bir yöneticidir. Kıvrak zekası ile karmaşık durumları çözmede inisiyatif alırlar. Lider özelliği ile himaye altında olmaktan hoşlanmaz, iyi stratejileri ile insanları yönetme becerisine sahiptirler. Aldıkları görev sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek ve taktir görmekten hoşlanırlar.

Aslanlar ilgi odağı içinde konumlandırılmışlardır. Doğal güvenleri, sezgileri ve dikkat etme istekleri, onları herkesi peşinden sürükleyen sanatçı ve veya eğlendirici yapar. Dünyanın sahneleri ve ekranları ünlü Aslanlarla dolu!

Arkadaşlık

Coşkulu, eğlenceli, maceraperest ve özgüvenleri ile ünlüdür. Aslanlar kapalı yerlerde ve uzun süre yanlış kalmaktan hoşlanmazlar. Hep çevresinde onu poh pohlayan birileri olsun isterler. Bu nedenle arkadaşlarının, her an her zaman yanında olmasını isterler. Hatta kendi kraliyetini kurmuş gibi herkesi şatosunda toplarlar. Spor salonunda, evinde, barda restaurantta hatta ofisinde bile yanında hep arkadaşları olsun isterler. Böyle yaparak patron kim der gibi egosunu okşar. Sevdiklerine sadık kişilerdir. Mizah yeteneği gelişmiş olduğu için arkadaşları ile hoş saatler geçirirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.