Aslan Burcu Yükseleni Özellikleri

Aslan Burcu Yükseleni Özellikleri
15 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 179 kez okundu.

Burç yorumlaması yapılırken burçların genel özellikleri kadar, doğum anında etkisi altında kaldıkları yıldızlarında etkileri olacağı için yükselen burçları da karakteristik özelliklerine yansır. Bu durumu tam yorumlamak için yükselen burç hesaplaması yapılıp, tam doğum anındaki yıldız ve gezegenlerin işaretleri dikkate alınmalıdır.

Genel olarak yükselen burcunuz doğum anınıza göre 2 saatte bir değişiklik gösterdiği için tam doğum saati hatta hangi enlem boylamda doğduğunuz bile önemli etkenlerdendir. Bu doğrultuda eğer aslan burcu yükseleni iseniz, sizi nasıl etkilediğini, özelliklerini, neyi neden yaptığını, iş hayatından ilişkisine tüm detayları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Yükselen aslan burcu, liderlik özelliğine sahip, kendine güvenen, ne istediğini bilen güçlü yapıları ve görüntüleri olsa da sımsıcak bir kalbe sahip kişilerdir. Merhametli ve yardım severdirler. Güçsüz ve zayıf kişileri korur ve kollarlar. Kendilerini her ortamda belli eden bir ışığa sahiptir. Onları hemen ayırt etmek oldukça kolaydır. Dikkat çekme istekleri bazen biraz abartıya kaçabilir. Bu yüzden marjinal ve abartılı giyim tarzları, yanlış yerde yanlış kelimeler kurarak yapılan gafları ile hayatı bir oyun bahçesine çevirebilirler.

Yükselen Aslan Kadını Özellikleri

Yükselen aslan kadını, dikkatleri üzerine çekmeye çalışır, bu yüzden her zaman iyi görünür. İltifat ve ilgi onu besleyen unsurlardır. O yüzde çevresinde iltifat almaktan ve hayran bakışlara maruz kalmaktan hoşlanır. Giyinmeye karşı aşırı bir tutkusu vardır. Tüm moda ve trendleri yakından takip etmeye çalışır. İmajı için denemekten ve değiştirmekten asla korkmaz. Alışveriş yapmaktan, kıyafet ve aksesuarlar alarak kendini şımartmaya bayılır. Onun kendini ifade etme yolu kıyafetlerinde geçer. Bu sayede benzersiz ve özgür ruh halini vurgular.

Mıknatıs gibi çekici

Kendinden emin ve bir o kadar da kararlı bir kişiliktir. Ne istediğini bilir ve amacına ulaşmak için her şeyi yapar. İnsanları kendine çeken manyetik bir auraya sahiptir. Görgü kurallarına olan hakimiyeti, asil davranışları ve kendilerini tutma yeteneği ile etrafındaki herkesi büyüler. Ancak, her zaman doğru yerde doğru zamanda doğru hareket edememe gibi olumsuz yönünden dolayı her zaman iyi izlenim bırakmayı başaramayabilir. İdeal olmaya çalışken, düştüğü hatalardan ve iki kişilik bir yaşamı tek yaşama isteği başarılı olmasını engeller. Bu şekilde bir yaşam ile gerçek arzu ve özlemlerini anlamakta zorlanıp çelişkiye düşüyor.

Aşk ve İlişkiler

Aslan yükseleni bir kadın için doğru erkeği seçme isteği mutlu olması için önemlidir. Güçlü ve otoriter oluşu, duruşu ile bile kendine güvenen birçok erkeğin özgüvenini yerle bir etmeye yetebilir. İradesi kural dışı için uzaktan sadece bakmakla yetinirler. Güçlü bir karakter olan ile birlikte olmak ister, fakat ikisi arasında sürekli bir liderlik savaşı olacaktır. Kendi istekleri için geri adım atmak istemez. Hele hele kariyer ve yaratıcı gelişimine müdahale asla ettirmez. Birlikte olacağı erkeğin bu isteklerine müdahale etmeyen biri olmasını ister. İlişkisinde ihtiyaç duyduğu özgürlüğü yaşarken, aynı zamanda ilgisi ve sıcaklığı ile etrafını sarmalısın ister. Herkes bana hayran, ben sana hayran misali olmalı.

Onlar için eş seçmek, hayatına almak o kadar da kolay bir iş değildir. Hem duygusal arzularını anlayabilen hemde özgürlük alanına müdahale etmeyen seçilmiş birisini bulmak onlar için kısa vadeli de olsa uzun vadelide olsa ilişkilerinde önemlidir. Aşık olduklarında adeta kediye dönerler. Sadakatsiz davranışlara tahammül edemezler. Aldatıldığını hissettiğinde ise o kedi kadın yeniden kükreyen aslana dönüşür.

Koruyucu bir meleğe döner

Özgürlüğüne düşkün olduğu için evde fazla zaman geçirmeyi sevmez. Bunun için ailesi ile zaman geçirmek uzun saatler birlikte oturup çekirdek çitlemek istemez. Fakat ailesi kökleri söz konusu olduğunda koruma içgüdüsü harekete geçer. Herkes gibi ailesinin ondan gurur duyması için elinden geleni yaparlar.

Çocuk sahibi olmaya karar verdiğinde iyi bir anne olma konusunda oldukça hassastırlar. Anaç bir ruh ile koruyup kollamak çocuğuna güvenli bir ortam oluşturmak isterler. Özgürlük onun için önemli olduğu kadar, çocuğunu da özgür ve kendine güvenen bir lider yetiştirmek ister. Fakat söz konusu çocuk olunca onu özgür bırakmakta zorlanır, uzaktan hep bir eli üzerinde olur.

Arkadaşlık ve Sosyal Hayatları

Şaşalı ve gösterişli olan her türlü şeye karşı düşkünlükleri vardır ve sevdikleri ve değer verdiği kişiler söz konusu olunca, ortama pek aldırış etmezler. Elit bir restaurantta farklı lezzetlerin tadına bakmak yerine sevdiği arkadaşları ile birlikte soslu makarna yemeyi tercih edecek kadarda mutlu olmayı becerirler.

Kariyer ve Para

Lider olma özelliğinden dolayı hırslı, yaratıcı ve çalışmalarına kendilerini adayan, aldıkları görevin üstesinden geleceklerinden emin kendilerini bulacakları bir iş ortamı isterler. Emir almayı sevmedikleri için kendi işlerini yapma istekleri fazladır. Genelde üst pozisyonda, az kontrol edilir bir konumda çalışmak isterler. Oyunculuk ve sanatsal yeteneklerini sergileyip, kendilerini gösterebilecekleri bir pozisyonda yer almak yükseleni aslan kadını için ideal seçimler olacaktır.
Parayı kolay kazansalar bile harcarken pek dikkat etmezler. Çevresinde eli açık yardımsever olarak bilinirler. Bu açıdan her zaman akıllıca harcamalar yapmayıp sıkıntıya düşseler bile bunu kendine dert etmez hatta parayı harcama sebebine göre mutlu olurlar.

Yükselen Aslan Erkek Özellikleri

Ateş grubunun bir mensubu olup, kral gibi muamele edilmek isterler. Bu yönü ile marksist gibi görünse de sahip oldukları özelliklerden dolayı saygınlığa duydukları içsel bir ihtiyaçtır. Yükselen aslan erkeği, övülmeyi, ön planda olmayı sever. Kendinden emin tavırları olsalar da etrafında sevildiğini ve güvenli olduğunu hissetmek için övgüye ihtiyaç duyarlar. Romantik tutkulu yaratıcı, kendine güvenen, özgür ruhlu, hükmeden baskın karakterde ve son derece zorlu biridir. Hayata aşık, gülmeye ve eğlenmeye düşkün, yaşamdan zevk almayı bilirler.

Aşk ve İlişkiler

Ateş grubunun ve güneşin oğlu olması, tutku ve içtenliği temsil eden güçlü kişiliği ile ne istediğini bile rahat kişilerdir. Kendilerini ifade etmekte zorlanmaz, duygularını da rahat ve net bir şekilde ifade etmekten de göstermekten çekinmezler. Onu etkilemeyi başardıysanız artık sıra ona geçmiştir. Kolay kolay aşık olmaz, onu elde etmek ve evlilik masasına oturtmak kolay olmayacaktır. Akıllı davranıp onu anlar ve sabrınıza yorulmazsanız bu isteğinizi olmuş bilin.

Kadını etkilemek ve istediğini elde etmek için her şeyi yapar. Eğer aşık olmuşsa hediyeler, yemekler, birlikte geçirilen etkinlikler hatta en değerli mücevherleri bile almaktan çekinmez. Aşk onlar için hayatlarından vazgeçmek değil hayatlarına yeni bir heyecan katmanın ve onunla hayatın tadını çıkartmanın bir yoludur.

Bencildir, sadece kendini önemser. Hükmetme, övülme isteği ilişkisinde de geçerlidir. Sevdiği kadını da mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar. Aşık olduğunda sevdiğine karşıda, eğlenceli, sadık, ve olabildiğince çok cömertirler. İlişkide de lider rolünü üstlenen taraftır. Hakimiyeti elinden bırakmak istemez. Her şeyin en iyisini onun bilip yapacağına koşulsuz güvenmesini ister. Bu nedenle ilişkide daha çok yorulan partnerleri olur. Ne hali varsa görsün tarzı bir durumu kabul etmez. Karşısında boyun eğen aptal bir kadın yerine akıllı ve güçlü bir kadın ister. Kendinden emin ne istediğini bilen güzel alımlı işte tam ona göre bir kadın dedirten biri ancak onu etkiler. Aynı statüde, ortak zevkleri olan entelektüel seviyesi yüksek, olan bir kadına ihtiyaç duyar. Yükseleni aslan erkeğinin kapısından girmeyi öğrenebilirsen! Anlamasanız da, yapmasanız da, her zaman ilgi odağı olursunuz.

Kariyer ve İş Hayatı

En zor problemleri çözme kabiliyetleri ile kıvrak bir zekaya sahiptir. İyi bir lider, iyi bir yöneticidir. Kıvrak zekası ile karmaşık durumları çözmede inisiyatif alırlar. Lider özelliği ile himaye altında olmaktan hoşlanmaz, iyi stratejileri ile insanları yönetme becerisine sahiptirler. Aldıkları görev sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek ve taktir görmekten hoşlanırlar.

Aslanlar ilgi odağı içinde konumlandırılmışlardır. Doğal güvenleri, sezgileri ve dikkat etme istekleri, onları herkesi peşinden sürükleyen sanatçı ve veya eğlendirici yapar. Dünyanın sahneleri ve ekranları ünlü Aslanlarla dolu!

Arkadaşlık

Coşkulu, eğlenceli, maceraperest ve özgüvenleri ile ünlüdür. Aslanlar kapalı yerlerde ve uzun süre yanlış kalmaktan hoşlanmazlar. Hep çevresinde onu poh pohlayan birileri olsun isterler. Bu nedenle arkadaşlarının, her an her zaman yanında olmasını isterler. Hatta kendi kraliyetini kurmuş gibi herkesi şatosunda toplarlar. Spor salonunda, evinde, barda restaurantta hatta ofisinde bile yanında hep arkadaşları olsun isterler. Böyle yaparak patron kim der gibi egosunu okşar. Sevdiklerine sadık kişilerdir. Mizah yeteneği gelişmiş olduğu için arkadaşları ile hoş saatler geçirirler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git