Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

04.04.2020
Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yönetici gezegeni Güneş olan ateş elementine mensup bir burçtur. 23 Temmuz, 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar, Zodyak’ın belki de en gösterişli burcu olan Aslan’a aittir. Burçlar üç farklı niteliğe göre öncü, değişken ve sabit olarak birbirlerinden ayrılır. Akrep, Boğa ve Kovayla birlikte dört sabit burçtan biridir. Öncü ve değişken burçlardan ayıran nokta ise dengeleyici olması ve kendine belirlediği amacı ne olursa olsun mutlaka gerçekleştirmesidir. Diğer sabit burçlar gibi öncü burçlardan gelen soyut fikirleri alır, geliştirir ve somut bir şekilde dünyaya geri bırakır.

Uğurlu taşları genellikle akik, oniks, kehribar veya kaplan gözü, renk olarak altın sarısı, kırmızı, sarı veya turuncuyu tercih etme eğilimi gösterirler. Uğurlu sayıları genellikle 1 veya 3 uğurlu günleri de pazardır. Cesaretleri ve eğlenceli mizaçlarıyla bilinirler, aynı zamanda kibar, cömert, sadık, koruyucu ve oldukça dobradırlar. Gösterişi ve kendilerini her ortamda belli etmeyi severler, görmezden gelinmeye asla tahammülleri yoktur. Onlar, ateş elementinin verdiği dolup taşan bir enerjiyle etraflarına ışık saçarken diğer insanlar tarafından keşfedilmek ve izlenmek isterler.

Yaratıcı, tutkulu, cana yakın, cömert ve neşeli olabilecekleri gibi küstah, inatçı, ben merkezci ve kibirli de olabilirler. Eğlencenin, cesaretin ve ihtişamın burcunu daha iyi tanımak için çaba gerekir. Onun değişkenlik gösteren özelliklerine ayak uydurmak, isteklerini anlamak ve bitmeyen enerjilerini dengelemek bazı burçlar için oldukça yorucu olsa da onunla olmak hiç bitmeyen bir serüvenin içinde rol almaya benzer.

Yazı İçindekiler

Aslan Burcu Genel Özellikleri

İhtişamın ve gösterişin burcu olması öncelikle güneşe sonra da ateş elementine aittir. Güneş’ten ve ateşten aldığı sıcaklık gücünün kaynağını oluşturur. Bu sebeple doğdukları andan itibaren bir sanatçının veya liderin ruhunu taşırlar.

Liderlik

Doğuştan sahip oldukları liderlik özelliği bazı insanlar için zorlayıcı etkilere neden olabilir. Liderliğin getirdiği patronluk taslama dürtüsü son derece baskın olabilirken, bu tarz davranışlar çoğu insana fazla talepkar gelebilir.

Cana yakın ve hayat dolu

Keyif verici insanlar olmalarının yanında cana yakın ve hayat doludurlar. Kadın ya da erkek fark etmeksizin onlarla vakit geçirmek her zaman güzeldir. Bu burcun mensupları gülmeyi ve güzel zaman geçirmeyi bildikleri gibi çevresinde bulunan insanları da yukarı çekerek, en az kendileri kadar hayattan zevk almalarını sağlarlar.

Zekiler

Zodyak’ın en zeki burçlarından biri olarak, en zor problemleri bile çözebilecek zekayla donatılmışlardır. Karmaşık durumları çözmekten zevk aldıkları gibi pek çok burcun aksine problemleri üstlenmekten kaçınmazlar.

Ego sahibidirler

Özellikle yüksek egolarıyla bilinmelerinin sebebi doğrudan Güneş tarafından yönetilmelerinden kaynaklanmaktadır. Güneş Zodyak’ta egoyu temsil ettiğinden bundan etkilenmeleri oldukça doğaldır. Öz farkındalık içinde olduklarından egoları da devamlı büyüme eğilimi gösterir. Bu sebeple kendi arzuları kimi zaman başkalarının arzularının ve isteklerinin önüne geçebilir. Bu noktada önemli olan kendi istekleri ve bu isteklere bir an önce ulaşmalarıdır. Bu özellikleri yakın çevrelerini bazı durumlarda rahatsız edebilir.

Gösteriş yapmayı çok severler

Enerji itibariyle her şeyini dışta yaşayan, şaşaalı bir burçtur. Yaptıkları işlerin de kendilerinin de ön planda tutulmasını ister ve aldıkları tepkilerden hoşnut olurlar. Tanınmak, beğenilmek ve yaptıklarıyla anılmak isterler. Etraflarına yaydıkları bu enerji ile çevresindekileri de kolayca etkileme yeteneğine sahiptir. Onlarla bir kez vakit geçirip büyüsüne kapılanlar da onlar gibi dışa vurumcu ve şaşaalı kimselere dönüşebilirler. Bu kişiler de aynı onun gibi yüksek egoya kapılabilir ve kim olduklarını unutabilirler. Ama genellikle doğuştan liderliğe sahip oldukları için çevresindekileri de yönetmeyi bilir ve onların da sahip oldukları güzellikleri görmelerini sağlayarak yararlanmalarına fırsat tanıyabilir. Bu özelliği doğru kullanıldığında yakın çevresini uyandırır ve canlandırarak güçlendirir.

Gücü severler

Yüksek donanıma sahip, zeki ve doğuştan gelen liderlik vasıfları vardır. Bu sebeple çoğu gücü sever ve sahip oldukları güçle insanları da yönetmek isterler.

Cömerttirler

Cömertlikleriyle tanınırlar. Kendilerine hediye alınmasından hoşlandıkları gibi başkalarına da hediye almaktan hoşlanırlar. Yakın çevrelerinin mutluluğu en çok değer verdiği şeylerin başında gelir.

Güzel görünmeyi severler

Gösterişi sevdiklerinden görüntülerine ve ne giydiklerine dikkat ederler. Canlı kişiliklerinin bir uzantısı olarak kıyafetlerinde gösterişi yakalamaktan çekinmezler. Onları bakımsız görmek çok zordur. İçlerinden yükselen ateş ve enerjiyi her zaman dışlarını da taşımayı bildiklerinden hem enerjileriyle hem de dış görünüşleriyle dikkat çekerler.

Kendilerini ifade etmeyi bilirler

Neyi istediklerini ve istemediklerini bilirler, bunu ifade etmekten de çekinmezler. Kendilerini gizlemeye çoğunlukla ihtiyaç duymayarak doğrudan harekete geçerler. Kendilerini ifade ederken düşündüklerini karşı tarafa geçirmeyi ve onu anlamalarını sağlamayı iyi bilirler. Aslında oldukça duygusal bir yapıya sahip olan bu burç bazı durumlarla karşılaştığında objektiflikten uzaklaşarak tamamen duygusal hareket edebilirler.

Başarılıdırlar

Çoğunlukla ilgi duydukları alanlarda başarıyı yakalayan kişilerdir. Küçük yaşlardan itibaren tanınan ve başarılı biri olma arzusuyla hareket eden bu burcun üyeleri istediklerini elde ettiklerinde onu yitirmemek için daha büyük çaba gösterirler. Başarılarının takdir edilerek övülmesi en büyük motivasyon kaynağıdır.

Eğlenceyi severler

Yüksek bir enerjiye sahip oldukları için eğlenmeyi de eğlendirmeyi de çok severler. Etraflarına daima sıcak ve neşeli bir enerji yayarlar. İçlerinden taşan enerjileri çok kısa sürede etrafındakileri de etkileyeceğinden onlarla birlikte mutlu olur ve en zor anlarında bile gülmeyi bilirler. Eğlenceyi sevdiklerinden sosyal organizasyonların aranan yüzlerindendir.


Aslan Burcu Olumlu Özellikleri

Her zaman iyi görünmeyi bilirler

Gösterişli olup dikkat çekmeyi sevdikleri için hasta olsalar bile daima görünüşlerine dikkat ederler. Genelde sağlıkla parlayan bir cilde sahiptir ve kolay kolay hasta olmazlar. Zevkli bir giyim tarzına sahip olan bu kişiler nerede nasıl giyineceklerini çok iyi bilirken her ortamda mutlaka dikkat çekerler.

Başarı odaklıdırlar

Genelde hırslı ve azimli kişilikleriyle tanınırlar, üstlendikleri işi mutlaka bitirir ve daha sonrasında o iş için övülmeyi beklerler. Organize olmayı bilirler. Halletmeleri gereken bir mesele varsa ve özellikle onları başarıya götürecekse iyi organize olurlar. Plan yapmayı ve bu planları adım adım uygulamayı çok iyi bilirler.

Fedakar ve cömerttirler

Ne kadar bencillikleriyle tanınsalar da sevdikleri biri söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapabilirler. Özellikle eşine ve çocuklarına daha iyi bir hayat sunmak için çalışan bu burcun insanları ailesine bir zarar gelmemesi için her türlü özveride bulunmaya hazırdırlar.

Para kazanmayı ve belli bir seviye üstünde hayat sürmeyi isterler. Parayı severler, para harcamakla ilgili bir sıkıntıları yoktur. Ellerinde para tutmaktansa bu parayı keyifleri için harcamayı tercih ederler, parayla ilgili hiçbir konuda yalnızca kendilerini düşünmezler. Kendileri için harcamalar yaparken aynı zamanda sevdiklerini de düşünür onları hediyelere boğarlar. Maddi durumunda bozulma olan dostuna ya da akrabasına her zaman destek olmaya çalışırlar.

Sanata yatkındırlar

Doğdukları andan itibaren sanata yatkınlıklarıyla bilinen kişilerdir. Bu yeteneklerini keşfedenler sanatın her alanında oldukça başarılı olurlar. Üzerlerinde doğal bir sahne ışığına sahip dikkat çekici görünümleri sayesinde özellikle de sahne sanatlarında diğerlerinden ayrılacaktır.

Oldukça neşelidir ve etrafına olumlu enerji yayarlar

Zodyak’ın enerjisi en yüksek ve olumlu burçlarından biridir. Çalışmaya ve eğlenmeye her zaman enerjileri olan Aslan burçları kendilerini ve etraflarındakileri bu enerjiyle mutlu etmeyi çok iyi bilirler. Özellikle korumayı başardıkları bu iyi ruh halleri sağlıklı kalmasında önemli rol oynar. Çoğunlukla bir duygusal çöküntü yaşadıklarında veya yoğun stres altında kaldıklarında hasta olurlar. Bu sebeple olumlu enerjilerini korudukları sürece hastalanması oldukça zordur.

Etrafına hemen hemen her zaman olumlu enerji yayarlar. Bu da insanlar tarafından çok sevilmelerinin sebeplerinden biridir. Onların yanında duygusal anlamda çok büyük sıkıntılar yaşansa bile o enerjisiyle onu çevreler, kendisiyle birlikte onu da yukarı çeker.

Güçlü bir fiziki yapıya sahiptir

Sağlam fizikleri ve metabolizmalarıyla bilinirler. Spora ve egzersiz yapmaya yatkınlıklarından dolayı her zaman formlarını korumaya elverişli bir yapıları vardır. Sağlık açısından kalp sorunları yaşama ihtimalleri olsa da yaptıkları spor ve egzersizlerle bu tehlikenin önüne kolayca geçebilirler. Hareketlidirler, özellikle kapalı bir yerde uzun süre kalmaktan hoşlanmazlar.

Sadık ve dürüsttürler

En önemli ve güçlü karakteristik özelliklerinden biri de karşısındaki insana sonuna kadar sadık ve dürüst olmalarıdır. Sadakatle bağlı oldukları insan özel hayatlarından ya da iş hayatından biri de olsa onlara karşı her zaman sadakatlerini koruma eğilimindedirler. Açık ve dürüst kişilikleri en kötü durumları bile açıklığa kavuşturma ve çözüm bulma şansı tanımaktadır. Birine karşı dürüstse o kişiden de aynı dürüstlüğü beklerler. Kendi sadakatlerini en zorlu durumlarda bile korumaya çabaladıklarından karşısındaki kişinin sadakatsizliğine tahammül gösteremezler.


Aslan Burcu Olumsuz Özellikleri

Aşırı gururludurlar

Yaptıkları işlerde gurur duyacakları sonuçlar almayı tercih ederler. Özellikle iş hayatında gurur ve onuru paradan çok daha önemlidir. Gururu konusunda kimi zaman aşırıya kaçabilir ve çevresindeki kişiler tarafından eleştirilmesine neden olabilir.

Kibirlidirler

Doğuştan gösterişlidir. Kendilerini her ortamda ifade etmeyi ve fark ettirmeyi severler. Davranışları kimi zaman kibirli olarak ifade edilebilecek bir düzleme doğru kayabilir. Kendilerine güvenleri oldukça yüksektir bu da ellerinden çıkan her işte duydukları güveni de arttırır. Kendilerini kendilerine duydukları güvenle ifade ettiklerinden yaptıkları her işin iyi ve başarılı olacağına inanırlar. Özgüven ve kibir arasındaki o ince çizgiyi kolayca aşar ve güvenlerini kibir noktasına taşırlar.

Girdikleri ortamda otorite olmak isterler

İnsanlara emir vermekten ve istediğinin yapılmasından hoşlanırlar. Son sözü söyleme dürtüleri onlara karşı çıkılmasını zorlaştırır. Kararlarında hatalı olsalar bile yaptıkları işe çok fazla güvendiklerinden diğer insanlara düzeltme hakkı tanımazlar. Bu otoriter tavırları ile kendilerini bile zorlarlar. Esnek olmadıkları için kendileri de zorlanır ama bağlılıkları olduğundan yaptıkları şeylerden vazgeçmezler.

Çalışmayı işkoliklik seviyesinde severler

Çalışmayı o kadar çok severler ki sağlıklarının etkilenecek olmasını bile umursamazlar. Hastalık ya da bozuklan sağlık onlar için bir bahane olmayacak, yine de çalışmaya devam edeceklerdir. Dinlenmeyi unutarak hastalanmaya daha elverişli hale gelirler. Yakın çevrelerindeki insanlar işlerini bu kadar önemsemelerinden ve kendilerine vakit ayırmamalarından dolayı onlara kırılabilir. Yaptıkları iş hayatlarındaki en önemli konu olacağından diğer önemli şeylerden kolayca uzaklaşabilirler.

Ben merkezcidirler

Sahip oldukları iyi özelliklerin son derece farkındadırlar, bunları göstermekten de çekinmezler. Bu sebeple çoğu zaman davranışlarıyla ego sahibi olduklarını açıkça belli ederler. Kendilerini diğer insanlara göstermek ve farklı olmak için uğraştıklarından bu özellikleri kimi zaman başlarını belaya sokmalarına neden olabilir.

Farklı ve özel olmak için gereksiz riskler alarak işleri istemedikleri bir hale sokabilirler. Egolarına yenik düşmeleri durumunda çevresindeki diğer insanlardan oldukça büyük darbeler alabilirler. Aldıkları risklerin sonuçları çoğunlukla bilişsel boyutta kalır. Ancak kimi zaman riski gerçekten abartırsa yaralanmalar ve alınan darbeler istenmeyen sonuçlardan olabilir.

Eğlence anlayışları kimi zaman aşırıya kaçabilir

Hayattan zevk almayı çok iyi bilir. Başkalarını eğlendirmeyi en az eğlenmeyi sevdiği kadar severler. Ama kimi zaman bu eğlenceye düşkünlüğü olumsuz etkiler yaratabilir. Hayatın sunduğu her zevki tatmaktan hoşlandıkları gibi çok yemek yerler ve sağlıksız ama eğlenceli alışkanlıkları edinmeye oldukça müsaittirler.

Bir şeye bağımlı hale gelmeye yatkındırlar ancak bağımlı olduklarını kabul etmezler. İstedikleri zaman bu alışkanlıklarından vazgeçebileceklerine inanırlar. Ancak bir şeye bağımlı hale geldikleri zaman onların bu şeyden uzaklaşması oldukça güçtür. İşkolik olup çalışma hayatının uçlarında yaşamadıkları sürece tembelliğe oldukça yatkındırlar. Akılları eğlence söz konusu olduğunda kolayca çelinebilir.

Hasta olduklarını kabul etmezler

Hayattan keyif alırlar ve kötü olan hiçbir şeyi kendilerine yakıştıramazlar. Bu sebeple hastalandıkları zaman kesinlikle hasta olduklarını kabul etmezler. Endişelerini dışarıya belli etmemeye çalışırken acı çekseler bile gülmeyi sürdürebilirler. Bu sebeple sağlık sorunlarını gizlemek gibi kötü bir huyları vardır. Çoğu zaman doktorlara gerçek sıkıntılarından bahsetmez ve onları iyi olduklarına inandırmaya çalışırlar.


Aslan Burcu Ev ve Aile Hayatı

Evlilikte en önemli olan şey dürüstlük ve samimiyettir. Aslında son derece duygusal insanlar olduklarından duygularıyla hareket etme potansiyelleri vardır. Evlilik ve aile hayatını paylaştığı kişilerin ona karşı dürüst olmadığını hissetmeleri durumunda duygusal yönleri ağır basacağı için son derece zorlanırlar. Affetmek isteseler bile yapılanı asla unutamazlar.

Doğal yapıları bağımsız olmaya daha yatkın olsa da bir aile kurduğu zaman sevdiklerini korumak için her şeyi yaparlar. İyi ve kötü ayırmaksızın her zaman aile bireylerini ve evlendiği kişiyi destekler, onların gurur duyacağını düşündüğü adımlar atarlar.

Eş olarak

 • Özellikle Aslan erkekleri kadınlarına oranla daha çok lider olma arzusu içindedir, bu da eş olarak davranışlarına doğrudan yansımaktadır. Eşlerine aşırıya kaçabilecek derecede sahip çıkmayı severler ve onu korumak için her şeyi yapmaya hazırdırlar.
 • Kahraman gibi davranmayı çok severler ve buna göre muamele görmeyi beklerler.
 • Kıskanılmaktan hoşlanmasalar da aşırı kıskanç bir yapıya sahip olabilirler. Eşlerinin önlerine engeller koyabilecekleri gibi abartılı kısıtlamalar getirebilirler. Eşlerinin sadece onlara ait olmasını beklerler.
 • Eşlerine karşı son derece romantik ve onları büyülemeyi her zaman severler. Aşklarını göstermekten çekinmezler, aynı yoğunlukta karşılık beklerler.
 • Eşlerinin çok güzel ya da yakışıklı olmasını beklemezler. Onlar için karşılarındaki insanın iç dünyası daha önemlidir.
 • Çok fazla otoriter ve baskıcı olsalar da eşlerini dünyanın en mutlu insanı yapmak için çabalarlar.

Aile bireyi olarak

Baba Aslan

Çocukları ve eşiyle oldukça ilgili ve aynı zamanda oldukça eğlenceli bir yapıya sahiptir. Çocuklarıyla şakalaşmayı, arkadaşça ilişkiler içerisine girerek onlara eğlenceli vakit geçirmeyi severler. Çocuklarıyla her ne kadar arkadaşça bir ilişki kursa da sahip olduğu otoriteyi korur ve elinden gitmesine izin vermezler.

Destekleyici bir yapıları vardır. Eşinin ve çocuklarının sosyal ve aktif olmasını ister. Aynı zaman onlarında en az onun kadar cesur olmasını beklerler. Eşine ve çocuklarına karşı son derece cömerttir, ailesine oldukça değer verir ve sahip olduğu aileyi korumak için her türlü fedakarlığı yapar. Etkinliklere ev sahipliği yapmayı sever, eğlencesiyle akrabaları ve komşuları için vazgeçilmez olur.

Anne Aslan

Duygusaldır ancak çocukları söz konusu olduğunda duygusallıktan ve şefkatten ziyade uzaktan müdahalede bulunmayı tercih ederler. Çocukları üstünde otorite sahibi olmayı, sevdiklerinden kendilerini çocuklarının üstünde görme eğilimine sahiptir. Bu sebeple çocukları devamlı olarak annelerine ilgi göstermeli ve onu övmeleri gerekmektedir.

Çocuk Aslan

Eğlenceli kişilikleri daha çocuk yaştayken başlayan aslanlar yaşıtlarıyla oynamayı severler. Kendilerine değişik oyunlar yaratmaya elverişlidir. Sanatın her dalına karşı büyük bir yatkınları ve merakları vardır. Şımartılmayı severler ve ailelerinden daimi bir ilgi beklerler. Aileleri tarafından sevilmek ve takdir edilmek en büyük arzularıdır.


Aslan Burcu Sağlık Hayatı

Bünyeleri diğer burçlara oranla daha güçlüdür. Buna rağmen yaşamın keyfini sürmek ve aşırı derece çalışmak gibi çok fazla enerji gerektiren eylemlerde bulundukları için çeşitli sağlık sorunları yaşama ihtimalleri olasıdır.

Sırt ve Bel Ağrısı

Her zaman hareketli ve aktif olmayı tercih eden aslanlar özellikle ergenlik dönemlerinde duruşlarına dikkat etmek durumundadır. Duruşlarına bu dönemde dikkat etmemeleri durumunda yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde sırt ve omurgaları ile ilgili sorunlar yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir.

Kalp ve dolaşım sistemi sorunları

Oldukça duygusal oldukları gibi aynı zamanda işkoliklerdir. Bu özelliklerine bağlı olarak hayatları boyunca yüksek stres, duygusal baskı ve anlaşmazlık durumları altında kalmaları oldukça büyük bir ihtimaldir. Bu aşırı durumlar en çok kalplerini etkiler. Bu sebeple daha çok kalp ve dolaşım sorunuyla ilgili hastalıklarla uğraşırlar.

Anemi, lösemi gibi hastalıklara yakalanma olasılıkları yüksek olduğu gibi aynı zamanda kan basıncı seviyelerinde de sıkıntı meydana gelebilir. Bu sebeple sağlığıyla ilgili yapılan tahminlere bakarak düzenli olarak kan basıncı seviyelerini ve kalp atış hızlarını ölçtürtmeleri önerilmektedir. Özellikle 50 yaşından büyük Aslanlarda kalp krizi riski oldukça yüksek olduğundan dikkatli olmalarında fayda vardır.

Travmatik Yaralar

Travmaya bağlı olarak gelişebilecek yaralara karşı oldukça hassastırlar. Özellikle bölgesel yanık ihtimali ve aynı zamanda gut, artrit, anjin ve kas spazmları gibi durumlara da oldukça yatkındırlar.

Gezegeni ve güç kaynağı her ne kadar güneş olsa da çoğu güneşten gelen ultraviyole ışınlara karşı oldukça hassastır. Bu sebeple güneşte kaldıkları süreye dikkat etmeleri ve yanmaktan kaçınmaları önerilmektedir. Cilt bakımlarına özellikle ileri yaşlarda iyi bakmaları gerekir. Doğum lekelerindeki değişiklikleri dikkatli gözlemlemeleri gerekir çünkü cilt kanserine yakalanma ihtimalleri vardır.

Saçları ve kılları dökülür

Çevresindeki kişiler tarafından duygusal anlamda darbe yemişlerse ve hevesleri kırılmışsa buna oldukça içerlerler. Bu sebeple bir anda son derece sağlıklıyken bile hastalanabilirler. Hastalanmaya başladıkları ilk olarak saçlarından ve vücutlarındaki diğer kıllardan anlaşılır.

Gözleri hassastır

Ciddi anlamda stres ve duygusal darbe kalplerini etkilediği gibi gözlerini de etkiler. Bu gibi sıkıntılı durumlarda görme kaybı yaşanabilir ya da gözle ilgili başka sıkıntılar meydana gelebilir. Bu yüzden özellikle sıkıntılı oldukları dönemlerde göz sağlıklarını dikkat etmelidir.

Strese bağlı sorunlar

Son derece duygusal yaratılışa sahip oldukları için herhangi bir duygusal boşluğa girdiklerinde çok kolay etkilenebilirler. Netice olarak depresyona girme ihtimalleri arttığı gibi strese bağlı gelişen mide ve sırt rahatsızları da ortaya çıkabilir.

Zodyak’ın fiziksel anlamda güçlü, motivasyonları oldukça yüksek olan bu burçlar için belirtilen rahatsızlıklara yakalanma ihtimalleri ancak bazı durumlarla sınırlıdır. Çoğunlukla vücutlarına iyi bakmaya elverişli kişilikleri olsa da her zaman daha fazlasını istedikleri için kendilerini ve bedenlerini yıpratırlar. Duygusal anlamda olumsuzluklar yaşadığı veya aşırı strese ve çalışmaya bağlı olarak gelişecek sıkıntıları olmadığı sürece kolayca hastalanmaz, hastalansa da çabuk toparlanıp iyileşirler.


Aslan Burcu Eğlence Hayatı

 • Son derece gösterişli kişilerdir, bu sebeple hangi ortama girerse girsinler dikkatleri üstlerine çekerler. Her ortamda dikkat çekmeyi oldukça iyi bildiklerinden eğlenmeyi de eğlence hayatını fazlasıyla severler.
 • Özellikle lüks ve lükse kaçan mekanlarda eğlenmekten keyif alan, parıltılı eğlence hayatının odak noktası haline gelmeyi çok iyi bilirler.
 • Genellikle eğlence hayatında çarpıcı renkler giyinmeyi tercih ederler, girdikleri mekanda tüm gözlerin onların üstünde olmasını isterler. Eğlenmeyi de eğlendirmeyi de çok severler. Çevrelerinde en az onlar kadar eğlenceli insanların olmasını isterler ve mutluluklarını bu pozitif enerjilerini bozacak insanlardan özellikle eğlenirken kaçınırlar.
 • Kalabalıklar içerisinde bile sahip oldukları güçlü kişilikleri ve özgüvenleri onları bulundukları yerlerdeki diğer insanlardan ayırır.
 • Eğlenirken özellikle koç, kova, terazi ve yay burçları ile birlikte olmaktan kaçınırlar.

Aslan Burcu İş ve Kariyer Hayatı

İşkoliklerdir, amaçlarına ulaşabilmek için çok çalışırlar

Çalışmayı seven hırslı ve azimli olmalarının yanında tam bir işkoliktirler. Çalışmaya karşı besledikleri aşırı tutku kimi zaman çevrelerinden tepki almalarına neden olsa da çoğunlukla onları başarıya ve özellikle istedikleri övülme hissine götürür. Yönetici bir ruha sahip olduklarından genellikle ya üst makamlarda çalışırlar ya da kendi işlerini kurmayı tercih ederler.

Hırslı ve yaratıcı oldukları için eğer tüm enerjilerini işlerine vermeyi başarabilirlerse hata yapma olasılıkları oldukça düşüktür. Lüks yaşamayı ve zengin olmayı isterler, bu sebeple gecelerini gündüzlerine katarak tüm hırslarını hedeflerine yöneltirler.

Kendi işinin patronu olmak isterler

Kendi işinin olmasını, başkasının himayesi altında çalışmaya tercih ederler. Oldukça otoriter bir yapıları olduğundan başkalarını kontrol etmek ve yönetmek onlar için daha uygundur. Kendilerine ve sahip oldukları yeteneklere güvenleri tamdır. Tercihleri iş hayatına direkt tepeden başlamak olsa da alt seviyede başlasalar bile çok hızlı bir şekilde arzuladıkları makama ulaşırlar.

Sanat dallarında başarılı olabilirler

Eğlenmeye ve eğlenceye doğuştan yatkın oldukları için sanatsal kişilikleri de göz önünde bulundurulduğunda oyunculuğun onlar için ideal mesleklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Ticaret alanında başarılı olabilirler

Ailelerinin ve çocuklarının iyi bir yaşam sürmesini amaçlar. Ticari anlamda özellikle kavrama yetenekleri yüksek olduğundan bunu kanıtlamak için ayrı bir arzu duyarlar. Bu sebeple ticaret sektöründe başarılı olma ihtimalleri çok yüksektir.

İyi bir politikacı olabilirler

Lider olarak doğan burç sahibi politikaya girebilir ve oldukça başarılı olabilirler, arzuladıkları konuma daha kolay ulaşabilirler.

Ofis işlerini tercih etmezler

Devamlı olarak aynı ofiste oturup kalmayı istemezler, çabuk sıkılırlar. Bu sebeple daha aktif çalışacakları ve sözlerinin daha kolay geçeceği sektörlerde çalışmayı tercih ederler.

Bulundukları sektörde saygın bir konuma gelmek isterler

Bu burcun üyelerinin en önemli hedefleri olan saygınlık ve onur onlar için paradan çok daha önemlidir. Güçlü bir kişi olmak ve diğer güçlü kişilerle ilişki kurmak hoşlarına gider. Kalabalıklarda olmayı ve başarılarıyla onların içlerinden sıyrılmayı severler.

Otorite sahibi olmayı arzularlar

Yönetici veya işveren konumunda bulunduklarında yetkilerini başkalarıyla paylaşmayı sevmez ve kesinlikle istemezler. Mutlak hakimiyetin kendilerinde olmasını isteyen aslanlar bu gücü başkalarıyla paylaşmaya sıcak bakmazlar. Onlar buyrulan işi yapmayı değil kendi buyurdukları işin yapılmasını isterler.

İnsanlar üzerinde baskı kurmayı ve otorite konumunda bulunmayı sevdiklerinden bu durum onun çalışanlarını zorlayabilir. Kendilerine güvenleri kimi zaman aşırıya kaçabilir bu sebepten de insanları küçük görmeye oldukça yatkındırlar. İş veren konumunda da çalışan konumunda da kendilerine güvenleri oldukça yüksektir, yaptıkları işin diğer yapılan işlerden daha iyi hatta en iyisi olduğunu düşünürler.

Başladıkları işi yarım bırakmazlar

Azimleri ve hırsları başladıkları işi onlara mutlaka bitirir. Tüm enerjilerini işlerini bitirmeyen harcayan bu burcun kadın ve erkeklerinin başladıkları işi yarıda bırakma huyları çoğunlukla yoktur.

İş hayatından dürüstlüğe önem verirler

Özel hayatlarında olduğu gibi iş hayatlarında da dürüstlük onlar için ön plandadır. Çalışan ya da iş veren olsunlar, her iki durumda da işlerini dürüstçe yaparlar ve çalışma arkadaşlarından da aynı dürüstlüğü mutlaka beklerler. Aksi bir durum söz konusu olursa affetmez ve tahammül edemezler. Özellikle iş veren konumunda her ne olursa olsun çalışanlarından dürüst olmalarını bekler, bir hataları olsa dahi mutlaka yardım ederek bir çözüm yolu bulmaya çalışır.

Gerekli gördüklerinde risk alırlar

Risk almaktan hoşlanırlar. Toplumun geri kalanına oranla daha iyi, normal üstü bir hayat yaşama amaçları olduğundan bulundukları girişimler cesurca ve onları hedefe götürmeye yöneliktir.

Yaptıkları işlerle övülmeyi beklerler

İş hayatında özel hayatında da olduğu gibi merkezde olmak ve insanlar tarafından fark edilmek ister. Övülmekten hoşlandığı için çevresinde onu överek gözünü boyamaya çalışan ve arkasından iş çevirmek için fırsat kollayan kişiler birikebilir. Bu durumlara karşı tetikte olmaları gerekmektedir. Çevrelerinde biriktirdikleri insanları seçerken daha titiz olmalı, takdir edilme arzularının gözlerini boyamasına asla izin vermemeliler.

Gururları ön plandadır

Gururlarının onlar için önemli olduğunu daha önce de belirtmiştik. Gururuyla özellikle iş hayatında oynamamaya dikkat edilmesi gerekir. Desteklenir ve cesaretlendirilirse çok iyi performanslar gösterecektir.

İş ve tatili birbirlerinden ayırmayı bilirler

İşkolik olsa da tatil zamanıyla çalışma zamanı arasındaki farkı çok net bilirler. Özellikle çalışanlar verilen işleri en iyi şekilde yerine getirip işten kaçmayacak kadar özverilidirler. Ancak onların da eğlenceli ve enerjik yapılarından kaynaklanan tatil yapma arzularının olduğu unutulmamalıdır. Hak ettikleri tatili ve molayı mutlaka talep ederler ve bu süreyi en iyi şekilde değerlendireceklerdir.

Para harcamayı severler

Kazandıkları parayı harcamayı severler, modern ve modaya uygun şeylere harcama yapmak isterler. Paralarını yalnızca kendileri için harcamazlar, oldukça cömerttirler ve sevdiklerine de hediyeler almaktan hoşlanırlar. Değer verdikleri kimselerin maddi anlamda zor durumda olduğunu görmek onları üzer bu sebeple hiç çekinmeden kötü zamanlarda parasal anlamda da desteklerini sunarlar. Hayatın zevkini çıkartmak isterler ve bu uğurda para harcamaktan asla geri durmazlar.


Aslan Burcu Aşk Hayatı

Özgürlükleri onlar için oldukça önemlidir

Akılda tutulması gereken bir ilişki içerisinde bulunsalar dahi özgürlüklerine son derece düşkün olduklarıdır. Kısıtlanmaktan hoşlanmadıkları için ihtişamlarını gölgelendirecek dayatmalara tahammülleri yoktur.

Son derece kıskanç olan burç kendisinin kıskanılmasından pek hoşlanmaz. Ben merkezci olduklarından bu konuda karşısındakine kıskanma hakkı tanımazken kendilerinin kıskanmakta özgür olduklarını söylemek mümkündür.

Partnerlerinin ilgisini ve övgüsünü beklerler

İlişkilerinde ilgi görmeyi bekler. Öz saygıları oldukça yüksek olduğundan hak ettikleri ilgi ve alakayı partnerlerinde mutlaka ararlar. Her ne kadar kendilerinden ve yaptıklarından emin olsalar da ilişkide bulundukları kimseler tarafından övülmek güvende hissetmelerini sağlar.

Dürüstlük onlar için oldukça önemlidir

Aşk ilişkilerinde ikili oynamayı sevmezler, karşısındakinin de en az kendisi kadar dürüst olmasını beklerler. Aldatma konusunda oldukça katıdırlar ve kesinlikle affetme eğilimleri yoktur. Genel anlamda duygusal olduklarını söylemek mümkün olduğundan aldatmaya da yoğun bir duygusallıkla yaklaşırlar ve ne yaparsa yapsınlar affetmezler.

Cömerttirler

İlişki içerisinde oldukları kişiye karşı oldukça sadık ve saygılı bir o kadar da cömerttirler. Hem kendisi için hem de sevdiği için para harcamaktan kaçınmazlar.

Sevgilerini belli etmekten çekinmezler

Güneş ve ateş tarafından yönetildiklerinden aşıkken oldukça derin duygular yaşarlar. Sevdiklerini söylemekten çekinmezler ve her daim sevdikleri kişinin arkasında dururlar. Sevgilerini kelimelerle veya hediyelerle mutlaka belli ederler. Partnerlerinin mutluluğu için çabalarlar.

İlişkilerinde de lider olmak isterler

Aşk ilişkilerinde de günlük hayatlarındaki diğer işler ve ilişkilerde oldukları gibi lider olmak isterler. Aynı zamanda bir ilişkinin içerisinde bile bağımsız olmak onlar için oldukça önemlidir.

Kültürlü kişilerden hoşlanırlar

Genellikle kültürel anlamda kendilerini geliştirdiklerinden partnerlerinin de onlar gibi olmasını isterler. Sessiz, sakin insanlardan ziyade eğlenceli ve gerektiğinde onunla savaşabilecek kişileri tercih ederler.


Aslan Burcuna Ne Hediye Alınır?

Zodyak’ın en gösterişli ve eğlenceli burçlarından biri olmanın yanında aynı zamanda en zevkli burçlarından da birisidir. Çevresindekilere hediyeler vermekten hoşlandıkları gibi hediye almaktan da hoşlanırlar. Onu mutlu edecek hediyeler mutlaka zevkli ve iyi düşünülmüş olmalıdır. Başkalarına hediye alırken ne kadar uğraşır ve düşünürlerse karşısındakilerin de en az onlar kadar hediye konusunda düşünmelerini isterler.

Yalnızca güzel ve zevkli bir hediye alıp vermek yetmez, bu hediyenin paketi ve sunumu da en az hediyenin kendisi kadar önemlidir. Onlara verilen hediyelerin onları özel hissettirmesi gerekmektedir. Herkesin sahip olabileceği şeyler yerine eşsiz hediyeleri tercih ederler.

Takı

Lükse olan düşkünlüğü göz önüne alındığında hediye seçimi yaparken bu yönünü en iyi yansıtacak şeylerden biri olan değerli takıları tercih ederler. Gücünü güneş’ten sonra da ateşten aldığından onlara alınan mücevherlerde yakut, elmas veya topaz taşı tercih edilebilir. Adlarının, resimlerinin veya burç özelliklerini gösteren simgeleri içeren takılar özellikle bu burcun bireylerinin dikkatini çekecektir.

Aslan kadınına küpeler, kolyeler, yüzükler kısacası mücevher olarak adlandırılabilecek her türlü değerli ve cömert büyüklükteki takıyı hediye olarak almak mutlu edecektir. Erkeğine ise bilezik, madalyon veya bir yüzük gibi küçük ama yeterince dikkat çekici ve değerli olan takılar memnun eder.

Giysi

Hediye alınırken yapılacak en doğru şey neleri sevdiği ve giyim tarzını anlayarak ve onların kişiliklerini yansıtacak canlı renkleri seçmelidir. Özellikle burcun kadını enerjisini yansıtan Güneş’i anımsatacak altın, turuncu ve kırmızı gibi canlı renkleri tercih ederler.

Onların giyim tarzına uygun olabilecek her türlü üst ve alt giyim alınabileceği gibi eşarp, atkı gibi kaliteli aksesuarlar da alınabilir. Sıradan kıyafetlerden hoşlanmazlar. Onların yaratıcı kişiliklerini gösterecek ilginç ve pahalı giysileri hediye olarak almaktan oldukça memnun olurlar.

Kişisel bakım ürünü

İlgiyi üstlerinde tutmayı her daim seven yakın çevreleri tarafından şımartılmaktan son derece hoşlanırlar. Güzel kokulu bir parfüme hayır diyemez, hediye olarak kendilerine alındığında ise beğenirler. Genel anlamda onlara sevilme ve bakım yapma hissi veren bütün ürünlerden hoşlanır, aynı zamanda masaja ve spaya götürülmekten de memnun olurlar.

Bu anlamda bir hediye onların konfor ve lüks taleplerini karşılayarak rahatlamalarını sağlar. Özellikle erkekleri dışarıdan nasıl göründüklerini önemserler, saçlarına ve kişisel bakımlarına Aslan kadınlarından daha çok önem verirler. Bu sebeple saç bakım ve tıraş ürününün hediye olarak alınabilmesi mümkündür.

Sanatsal yönlerini tatmin edecek hediyeler

Sanata doğuştan yatkınlıklarını tatmin etmelerine olanak sağlayacak konser, tiyatro veya sergi biletleri, çok sevdikleri bir grubun veya şarkıcının CD’si, kulaklıklar veya hoparlörler alınabilecek en uygun hediyelerdendir. Çok fazla masraf gerektirmeyen bu hediyeler genellikle lükse düşkün oldukları için onları tanıdığınızın göstergesi olacak ve dikkatini çekerek hoşuna gidecektir.

Güzel bir yemek

Eşsiz tatları denemekten oldukça büyük haz alırlar. Onlara bir kutu gurme çikolata, özel yapım bir şampanya gibi onları özel ve eşsiz hissettirecek hediyeler verilebilecekken aynı zamanda ünlü bir restoranda yemeğe de çıkartılabilir. Özellikle gurme denecek kadar yoğun bir damak tadına sahiptirler. Yemek pişirmekten hoşlanmazlar fakat iyi yemek yemeyi severler. Bu sebeple pek çok kişi tarafından güzel yemekleriyle övülen ünlü bir mekana götürmek onlar için çok doğru bir hediye seçimi olabilir.

Yemek yemeye götürmeden önce gidilecek yerde hiç yemek yenmemiş olmasına dikkat edilmelidir. Daha önce defalarca gittikleri bir yerde yenilen yemeği özel olarak görmezler. Yeni yerleri ve yemekleri denemeye açıktırlar. Bu sebeple yemek yenecek yeri seçerken farklı bir Dünya Mutfağının denenmesi önerilir.


Aslan Burcuna Nasıl Davranılmalı?

Davranış açısından Zodyak’ın en zorlu burçlarından biridir. Onlarla vakit geçirmek, onları mutlu etmek hatta onları eğlendirmek için belli bir çaba harcanması gerekmektedir. Bu yapılırken de ona nasıl davranılması gerektiği iyi bilinmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Aslan Erkeğine Nasıl Davranılmalı?

Zekice konuşulmalı gerektiğinde esprili olunmalı

Oldukça zekilerdir, bu sebeple karşısındaki kişide ilk bakacakları şey güzellikten önce zeka olacaktır. Karşısındaki insanın esprili ve zeki olmasını ister. Yerine göre zekasını konuşturmasını yerine göre de esprili olmasını bekler.

Samimi ve girişken olunmalı

Samimiyet onlar için oldukça önemlidir. Karşısındaki insana sevecen davrandıklarından aynı samimiyeti ve doğallığı beklerler. Dostları onlar için oldukça değerlidir. Eğer bir kişiyle arasındaki dostluk ilişkisi onun ihtiyacı olan samimiyeti ona vermezse bu ilişki için daha fazla uğraşmaz, ilişkinizin onun yüzünden değil sizin samimiyet eksikliğinden bittiğini size mutlaka belli eder. Sosyal bir kişilikleri olduğu ve eğlenceyi sevdikleri için karşısındaki kişinin de girişken olmasını isterler.

Liderlik özelliği desteklenmeli

Karşısındaki insanın kendisini lider yapabilecek yetilere sahip olmasını ister. Kendisine güven verilmesini bekler ve buna ihtiyaç duyar. Bu sebeple yaptığı işlerde övülmeyi ve desteklenmeyi bekler.

Fazla ısrarcı olunmamalı

Duygusal bir yapıya sahip olduğu için kimi zaman duygusal boşluklara düşebilir. Sıkıntılarını kendi içlerinde yaşamayı tercih ettiklerinden sorunlarını anlatmaları için ısrar edilmesinden hoşlanmazlar. Kendileri karşısındaki kişide aradıkları samimiyet ve güveni bulmuşlarsa zaten çok geçmeden sorunlarını onlarla paylaşacaktır. Çoğunlukla sorunlarını konuşarak halletmeyi tercih etseler de içlerine kapanarak çözmeyi istedikleri vakit onlara ısrarcı olmak uzaklaştırıcı etki yapacaktır.

Sorumluluk sahibi olunmalı

Her ne kadar eğlenceye düşkün olsa da sorumluluklarının bilincindedir. Karşısındaki insandan da aynı derecede sorumlu olmasını bekler.

Aslan Kadınına Nasıl Davranılmalı?

Kusurları yüzlerine vurulmamalı

Öz güveni yüksek kişilerdir, yaptıkları işlerden ve davranışlarından son derece emin oldukları için kusurlarının yüzlerine vurulmasından hoşlanmazlar. Özellikle görünüşleriyle ilgili kusurların açığa çıkması dayanılmaz olabilir, onlar da sizde kusur bulmaya başlayacağından bu durum ilişkinizi sekteye uğratabilir. Bu sebeple onunla alakalı bir kusur görülse bile yüzüne vurulmamalıdır.

İltifat edilmeli

Bu burcun kadını ilgi ve iltifat bekler. Yakın çevrelerindeki kimselerin onlara ilgisiz ve duyarsız davranmaları ilişkilerini gözden geçirmelerine yol açar.

Cömert olunmalı

En nefret ettiği şeylerden biri cimrilik olduğu unutulmamalıdır. Kendileri para harcamayı sadece kendileri için sevmezler, oldukça cömerttirler. Parayı her ne kadar sevseler de onlar için önemli olan para değil hayatın kendisidir. Parayı asla kendi mutluluklarının önüne geçirmezler ve karşılarındaki insanlardan da aynı şeyi beklerler. Yakın çevreleri için hiçbir masraftan kaçınmadıkları gibi aynı şekilde kendisine de yaklaşılmalıdır. Cimrilik yapıldığını hissederlerse o kişilerle aralarına mesafe koyacaklardır.

Israrcı olunmamalı

Genellikle sabit olduklarından fikirlerinden kolay kolay vazgeçmek istemezler. Böyle durumlarda ona karşı saygılı olunmalı ve ısrar ederek onu fikirlerinden döndürmeye çalışılmamalıdır. Kararlarıyla birlikte oldukları gibi kabul edilmelerini beklerler.

Gururuna önem verilmeli

Yüce gönüllü olsalar da gururlarından ödün vermeyi sevmezler. Arada bir kırgınlık yaşansa ve kendileri haksız bile olsa ilk adımı atmak istemezler, karşısındaki insanın gönül almak için uğraşmasını tercih ederler. Onları bile isteye küçük düşürenleri özellikle bunu düşmanları karşısında yapanları hiçbir zaman affetmezler.

Kısıtlanmamalı ve emir verilmemeli

Özgürlüklerine son derece düşkünlerdir çünkü hayatı onlara verdiği her şeyle yaşamak isterler. Bu sebeple kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Hayattan keyif alarak özgürce yaşamak onlar için aşktan bile daha üstündür. Onları kısıtlayan insanlardan bir süre sonra uzaklaşır ve vakit geçirmemeye özellikle dikkat ederler.

Her ne kadar kendileri emir vermekten ve bulundukları ortamlarda otorite olmaktan hoşlansalar da kendilerine emir verilmesinden nefret ederler. Özel hayatlarında da iş hayatlarında da hoşlanmadıkları bir işi asla yapmazlar. Kendilerine emri veren üstleri bile olsa kibirleri daha ağır basar.

Yaptıkları eleştirilmemeli

Başkalarını eleştirmekten hoşlansalar da kendilerinin eleştirilmesine katlanamazlar. En ufak bir eleştiride bile savunmaya geçer ve karşısındakini pes ettirene kadar buna devam ederler.

Hevesleri kırılmamalı

Bir işe veya sosyal bir aktiviteye kolayca heves edebilir, gerçekleşmesi için canla başla çalışabilirler. Bu noktada önemli olan heveslerinin kırılmamasına dikkat etmektir. Özellikle karşı cinsten gelen cinsiyetçi yargılamalara gücenirler. Yaptıkları işleri desteklemeyen ve onların heveslerini kıran insanlardan uzak dururlar.


Aslan Burcu Nasıl Aşık Edilir?

Aslan Burcu Kadını Nasıl Aşık Edilir?

Ona ihtiyacı olduğu ilgi ve konfor verilmeli

Duygusallığın verdiği etkiyle sevilme ve hayran olunma ihtiyacıyla hareket ederler. İlgisini çekmek için ona saygı göstermeli, onunla ilgilenilmeli ve ona iltifat edilmelidir. Güzel bir hediye onların arzuladıkları ilgiyi karşılamak için yardımcı olacaktır. İlgisini onu düşündüğünü, onunla ilgilendiğini belli eden erkekler daha çok dikkatini çekecektir.

Her şeyin en iyisine sahip olmak istedikleri için hediye seçimlerinde kaliteli olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kendisinin ve sevdiklerinin konforu her şeyden önce gelir. Hayatına alacağı erkeğin disiplinli, azimli ve çalışkan olmasını ister. Ancak bu özelliklere sahip birinde aradığı konforu ve lüksü bulacağını düşünür, ilgiden hoşlanır, şımartılmak ister. Ama istediği sahte bir ilgi değildir, gerçekten anlaşılmak ve takdir edilmek onu memnun eder.

Kusurlarıyla kabul edilmeli

Gösterişiyle rekabet edilmesinden hoşlanmaz ve kendisi kusurlu olduğunu kabul etse bile onu tüm kusurlarıyla kabul edecek birine arar.

Güvenilir ve sadakatli olunmalı

İnsanlara çok zor güvenir, bu sebeple karşı taraftaki erkek ilişkinin başlarında daha çok inisiyatif almalıdır. Her ne kadar girişken bir yapısı olsa da konu aşk ve ilişkiler olduğunda temkinli davranır ve kolay güvenmez, her halükarda ilk adımı karşı tarafın atması gerekmektedir. Onun için sevgide ve aşkta samimiyet oldukça gereklidir. Sadakat son derece önemlidir. İlişkide olduğu erkeğin onun görüşlerini desteklemesi ve ona sadık olması onun için olmazsa olmazdır.

Gururu korunmalı

Gururu ön planda olduğundan ilişkide bulunduğu erkeğin mutlaka nazik olmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Ona hak ettiği ilgi ve sevgi verilmez, ona nazik yaklaşılmazsa gururu kırılır ve ne kadar aşık olursa olsun o insandan mutlaka uzaklaşır.

Zeki olunmalı

Çoğu konuyu sorguladıkları ve hemen hemen her şeyle ilgili akıl yürüttükleri için partnerlerinden de aynı şeyi yapmalarını beklerler. Konuştuğu zaman ne anlatmak istediğinin partneri tarafından anlaşılması, partnerinin aynı konuyla ilgili yorum yapabilmesi onu memnun eder ve ilişkiye daha sıcak bakmasını sağlar.

Liderlik özelliği desteklenmeli

Doğuştan lider olan bu burcun kadınları partner olarak kendilerine aynı güce ve liderlik vasfına sahip kişileri ararlar. Karşısındaki kişinin karar almaktan ve ne düşündüğünü söylemekten kaçınmaması onu etkiler.

Dürüst olunmalı

Dürüst ve açık olunduğu sürece hataları affetmeyi bilir. Bu yüzden partnerinden de aynı affediciliği bekler. Tartışmanın ardından uzun süre kin tutan insanlardan özellikle hoşlanmazlar.

Gerektiğinde geri adım atılmalı

Sinirli oldukları zamanlarda üstlerine gelinmesinden hoşlanmadıklarından partnerinin sakin kalarak sinirlerinin geçmesini beklemesi gerekmektedir. Siniri geçtikten sonra özür dilemekten çekinir, bunu gururuna yediremez. Bu sebeple ilk adımı mutlaka ilişkide olduğu kişinin atması gerekmektedir.

Yanlarında rahat davranılmasını isterler

Nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir. Genellikle rahat tavırlarıyla dikkat çeken Aslanlar partnerlerinin de rahat olmasını isterler. Onları gerecek, sıkacak bir insanla ilişki içerisinde bulunmayı tercih etmezler.

Sevildikleri açıkça belli edilmeli

Duygularını ilk ifade eden taraf olmayı sevmezler ama duygularının karşılıksız olduğunu da düşünmezler. İlk adımı karşı taraftan beklerler daha sonrasında oldukça dürüst ve açıklıkla onlar da kendilerini ifade ederler.

Aslan Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

İlk intiba ile dikkati çekilmeli

İlk intiba onlar için oldukça önemlidir. Zeki ve bakımlı bir kadın anında etki alanı içine girer. Kendine bakmayı karşısındaki kadının da bakımlı olmasını ister. Sohbet edebileceği zeki bir kadınla ilişki kurmak ister. Öz güven ve zeka onun için olmazsa olmazıdır.

Sabırlı olunmalı

İlişkilerin başında kendilerini partnerlerinden önde tutar. Önce kendi isteklerinin karşılanmasını ve kendi anlattıklarının dinlenmesini ister. Onunla birlikte olan kadının bu sebepten öncelikle sabırlı olması gerekmektedir.

İlginç tatlara açık olunmalı

İlgisi sadece iyi yemek yapmakla çekilemez. Onun için gösteriş ön planda olduğundan farklı tatlara ilgisi olan, dünya Mutfağını merak eden kadınlar daha çok hoşlarına gider. Partneriyle birlikte değişik yemek kültürlerini keşfetmekten zevk alır.

İstekleri ilgi verilmeli

Onlar için iltifat karşısındaki kişinin ilgi duyduğunun ispatıdır. Bu sebeple partnerinden mutlaka iltifat bekler, gerektiği yerlerde desteklenmek ister.

Sadakatli olunmalı

Partnerlerinden onları hayatlarının merkezine koymalarını beklerler. Onun için bağlılık ve sadakat oldukça önemli olduğundan partnerlerinin her zaman açık ve dürüst olmaları bir zorunluluktur. Dürüst olmayı her zaman tercih ettiklerinden yalanı çok zor affederler.

Gerektiğinde geri adım atılmalı

Kavga etmekten çekinmezler fakat gerektiğinde geri adım atabilecek kadınlarla birlikte olmak isterler.


Aslan Burcu Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Sevdiklerine ilgi gösterirler ve onları korurlar

Sevdiklerine ilgi göstermekten kaçınmazlar. Aslanlar çoğunlukla kendilerinden başka kimselerle ilgilenmeseler de konu sevdikleri olduğu zaman tüm ilgi ve alakalarını onlara yönlendirebilirler.

Öncelikle sevdiği kişiyi mutlaka koruyup kollar. Sahiplenir ve sahiplenilmek ister. Sevdiği kişinin başkaları tarafından küçük düşürülmesine asla tahammülleri olmadığında mutlaka savunmaya geçer, kendisini de sevdiği kişiyi de sonuna kadar korur.

Cömert hediyelere boğarlar

Sevdiklerine karşı son derece cömerttir. Zaten eli bol oldukları için birini sevdikleri zaman onlara aldıkları hediyelere özenmeye başlarlar. Özel ayrıntılarla süsledikleri hediyeleri sevdiklerine vermekten mutluluk duyarlar.

Destekleyici olurlar

Sevdikleri insanları onurlandırmaktan büyük mutluluk duyarlar. Onları topluluk içinde destekler, verdikleri kararların arkasında dururlar. Sevgilerini toplum içinde göstermekten çekinmezler, sevdikleri insanları her zaman ve her yerde yanlarında görmek isterler.

Eleştirilere önem vermeye başlarlar

Bu burcun bireyleri çoğunlukla eleştirilmekten hoşlanmadıkları gibi eleştirilere de kulak asmazlar. Ancak sevdiği, değer verdiği insanların eleştirilerini dinler ve dikkate alırlar.

Mutluluklarına önem verirler

Kendileri eğlenmeyi çok severler ama bu konuda da ben merkezcilerdir. Ancak sevdikleri kimselerin de onlar gibi eğlenmeleri için çaba harcarlar, mutlu olmalarını isterler. Onların dışında kendi eğlenceleri daima diğerlerininkinden daha ön plandadır.

Sevdiklerinin ilgisi ve beğenisi onlara yeter

Birini sevdikleri ve ona aşık oldukları zaman tüm ihtişam ve gösterişlerini o kişiye yönlendirirler. Onlar tarafından beğenilmek onlar için diğer insanlar tarafından beğenilmekten daha önemli hale gelir.

Sevgilerini açıkça dile getirirler

Aşklarını ve sevgilerini saklamazlar. Sevgilerinin her zaman arkasında duran bu burcun insanları birini sevdiği zaman sonuna kadar onun yanında durur ve destek olur. Kadını da erkeği de sevgilerini saklayamazlar. Her ne kadar iğneleyici bir konuşma tarzları olsa da hal ve hareketleriyle sevgilerini mutlaka belli ederler.


Aslan Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Merkezde olmayı ve herkesten ilgi görmeyi severler. Çoğunlukla yapmacıklıktan uzak, birlikte vakit geçireceği kişiler onun bu özelliklerine uyum sağlamalıdır. Gururlarıyla tanınan bu burcun insanları karşısındakinden sadakat ve güven bekler. Başkalarına güvenmesi çok zor olduğu için bu güvenin sağlanması ve gururlarını korumaları çok önemlidir.

Bazı burçlarda aradıklarını diğer burçlara oranla daha kolay bulurlar.

Yay

Her iki burcun da ortak özelliği bitmeyen enerjileriyle eğlence düşkünü olmalıdır. Bir araya geldiklerinde birbirlerinin enerjilerini yukarı çekerler. Her iki burç da hayat dolu olduğu için birbirleriyle çok iyi anlaşırlar.

Koç

Bu iki burcun karakteristik özellikleri birbirlerine oldukça benzemektedir. İkisi de bencil ama oldukça enerjiktir. İşlerine ve özel hayatlarındaki kişilere tutku dolu bir sevgiyle bağlı oldukları için birbirlerine saygı gösterdikleri sürece çok iyi anlaşırlar.

İkizler

Bu burçların ikisi de hayattan zevk almak isterler. İlk bakışta birbirlerinden oldukça farklıymış gibi dururlar. ikizler daha çok aklıyla hareket ederken, aslan bireyleri kalpleriyle hareket eder. Bu iki burç birbirlerinden farklı özellikleriyle birbirlerinin ruhunu dengeler ve oldukça iyi vakit geçirirler.

Aslan

İki aslanın anlaşıp anlaşmaması belirsizdir. Birbirleriyle anlaşmayı başarırlarsa aralarında başkaları tarafından yakalanması zor olacak bir kimya oluşur. Ancak, her ikisi de ilgi beklemekte ve gösteriş yapmayı sevmektedir. Anlaşabilmeleri için almak kadar vermeyi de öğrenmeleri gerekmektedir. Aksi durumda ikisi güç mücadelesine girişeceğinden anlaşmaları da zor olacaktır.

Kova

Bu ikilinin anlaşıp anlaşamayacağı konusunda da belirsizlikler vardır. Aralarında büyük farklılıklar vardır. Kovalar daha insancıl ve içten iken, aslanların ben merkezci tavırları aralarındaki ilişkiyi çıkmaza sokabilmektedir. Eğer aralarındaki farklılıkları dengelemeyi başarırlarsa anlaşabilecekleri gibi aslanın ilgi odağı olma isteği ve kovanın aşırıya kaçabilecek uzlaşmacı tavrı aralarındaki ilişkiyi çıkmaza sürükleyebilir.

Özellikle inatçı yapısıyla tanınan oğlak ve en az bir aslan kadar liderliği isteyen başak burcu ile arasında daima bir çatışma olacaktır.

Boğa

İkisinin de hayatta eşsiz ve seçkin zevkleri vardır. Bir araya geldiklerinde lükse olan düşkünlükleri sayesinde başkalarının hayal bile edemeyeceği bir hayat yaşarlar. Aslanın beklediği ilgili boğa ona her zaman vermeye hazırdır. O kadar keyifli vakit geçirirler ki bir süre sonra bir anlarını bile birbirlerinden ayrı geçirmeye dayanamaz hale gelirler. Aralarında cömert ve cesur bir ilişki oluşur.

Yengeç

İkisi de kendilerinde ne eksik varsa birbirlerinde bulurlar. Onların ilişkilerinin temelinde tamamlanma yatar. Aslan yengece hayatı nasıl yaşaması gerektiğini öğretir, ona eğlencenin kapılarını aralar. Yengeç ise bazı durumlarda fazla cömert olan aslanın parasını nasıl saklaması gerektiği konusunda ona yön gösterir. Birbirlerine kendilerinden bir parça verir mükemmele yaklaşırlar.

Başak

İkisi de zekaya ve bilgi birikimine önem verdiklerinden muhteşem bir uyuma sahip olurlar. Aslan burcu parlamak ister ve başak ona izin verir. Birlikte uzun saatler boyunca konuşabilir, bilgi paylaşımı yapabilirler. Başak öğretmeye aslan ise öğrenmeye açtır. Ortak bir üst akla sahip olduklarından birlikte olduklarından problemlerin üstünden kolayca gelirler.

Terazi

Farklı düşünce tarzlarına sahip olmaları onları birbirlerine çeken en büyük etkendir. Birbirleriyle sürekli fikir alışverişi yaparlar. Birlikteyken sahip oldukları farklı zevklerden ve fikirlerden dolayı şaşırsalar da bu onları memnun eder. Farklılığın mükemmelliğini keşfederken kısa sürede birbirlerine bağlanır, aralarındaki ilişki onlar için vaz geçilmez olur.

Akrep

Akrep de aslan da mükemmel olmak ister ve birbirlerini zarafetleriyle tamamlarlar. İkisi de gösterişçi olduklarından yan yana geldiklerinde diğer herkesi gölgede bırakırlar. Farklı düşünce tarzlarıyla hem birbirlerini hem de kendileriyle vakit geçiren insanları etkilerler. Birinden birine yapılan hatayı unutmaz, tüm güçlerini birleştirerek birlikte savaşırlar.

Oğlak

Oğlağın çalışma aşkı aslanın işe olan düşkünlüğüyle pekişir. Birlikte özellikle iş alanında bulunması zor partnerlerdir. Onların ikisinin birden bir işin üzerine çalışıyor olması yapılan işin mutlaka mükemmelle sonuçlanacağı anlamına gelir. Hedef odaklı çalışma tarzları ve kararlarına bağlılıklarıyla birbirlerini çok iyi anlar, gerektiği yerde birbirlerine destek çıkarlar.

Balık

Duygusal yapıları ilişkilerinde her zaman duyguların ön planda olmasını sağlar. Balık aslanı üzmek istemez, aslan da balığın mutlu olması için elindeki bütün fırsatları değerlendirir. Aslanın özellikle cömert bir yapıda olması maddi anlamda kısıtlanmaktan hoşlanmayan balığı rahatlatır. Aslan balığı eğlence hayatına alıştırırken balık da ona duygularını nasıl dile getireceğini öğretir.


Aslan Burcu Hangi Burçla Evlenmeli?

Eşsiz özellikleri bazı durumlarda onları evlilik için zorlayabiliyor. Zira onunla evli olmak her ne kadar güzel olsa da çoğu burç için zorlayıcı ve yorucu olabiliyor.

Kova

Hava grubunun mensubu olan Kova ve ateş grubunun burcu olan Aslan oldukça ideal bir çifttir. Özellikle kova havanın verdiği güçle partnerini dengelemeye diğer burçlara oranla daha yatkındır.

Aşk

Her iki burcunda aşktaki ortak çıkarları da uyumludur. Kovanın gölgesinde kalmayı tercih eden tavrı aslanın istediği ön planda olma arzusunu açığa çıkartmasını sağlayacaktır. Birlikte vakit geçirmekten hoşlanacak ve gerekirse beraber risk alacaklardır.

Evlilik

Aslan duygusal yaratılışa sahip iken, kova daha gizemli ve duygularını gizlemeyi tercih eden taraftır. Bu sebeple ilişkilerinin aşka dönüşmesi kolay olsa da evlilik aşamasına gelmesi biraz vakit alabilir. Evlilik hayatları içerisinde sahip olacakları bağ oldukça güçlüdür. Aralarında geçen konuşmalar yüzeysellikten uzak, bilgi ve sanat başta olmak üzere pek çok ilgi çekici konudan oluşacak ve birbirlerini aynı evin içerisinde geliştireceklerdir.

Yay

Her iki burçta içten ve sıcak olduğundan ilişkilerinde de aynı sıcaklığı ve içtenliği yakalayacaklardır.

Aşk

İkisi de ateş grubudur, duygusaldır ve bunu saklama gereksinimi hissetmezler. Bu sebeple birbirlerine kolayca aşık olabilir ve hiç zorluk çekmeden hislerini açığa vurabilirler.

Evlilik

Çoğunlukla aynı inançları ve duyguları paylaşma eğilimindedirler. Dolayısıyla benzer hedef ve görüşlere sahip olduklarından aralarında gelişecek evlilik bağı oldukça kuvvetli olacaktır. Aslanın öfkesini yayın sakinliği törpüleyecektir. Yay burcu aslanın kendisinin bile başa çıkmakta zorlandığı özelliklerini kabul ederek onu dengeleyecek, bu da ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.