Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

04.04.2020
Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu, sıcakkanlı ve tutkulu bir karaktere sahiptir. Aslan burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği özgüven sahibi olmasıdır. Güçlü ve cesur kararları ile her zaman başarılı olduğu için âdeta gerçek bir liderdir. Cömert, yardımsever, açık fikirli ve ileri görüşlü olması ile tüm dikkatleri üzerine çeker.Aslan Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Burç Sembolü: Aslan
 • Zodyak Elementi: Ateş
 • Renkleri: Altın, Sarı, Turuncu
 • Uğurlu Günü: Pazar
 • Yönetici Gezegeni: Güneş
 • Uyumlu Burçlar: Kova, İkizler
 • Şanslı Sayıları: 1, 3, 10, 19
 • Güçlü Yönleri: Cesur, oyuncu, lider, eğlenceli, sıcak, koruyucu, cömert, karizmatik
 • Zayıf Yönleri: Egoist, hükmedici, inatçı, kontrolcü, gösterişli, kibirli
 • Sevdiği Şeyler: Tiyatro, tatil yapmak, beğenilmek, pahalı şeyler, parlak renkler, arkadaşlarla eğlence
 • Sevmediği Şeyler: Göz ardı edilmek, zor bir gerçekle yüzleşmek, bir kral ya da kraliçe gibi muamele görmemek

Aslan Burcu Olumlu Özellikleri

Aslan burcunun olumlu özellikleri arasında gerçek bir lider olması yer alır. Cana yakın ve hayat doludur bu nedenle her zaman tüm dikkatleri üzerine çeker. Son derece zeki, çalışkan ve başarılıdır. Aslan burcu, düşünceli ve koruyucu bir kişiliğe sahiptir. Pozitif yapıda olduğu için kin tutmaz ve bağışlayıcıdır.
1. Başarılıdır

Genelde hırslı ve azimli kişilikleriyle tanınırlar. Bu nedenle üstlendikleri işleri başarılı bir şekilde bitirirler. Bu süreçte herhangi bir sorun ile karşılaştıklarında asla pes etmezler.

2. Zekidir

Zodyak’ın en zeki burçlarından biri olan aslan burcu, en zor problemleri bile rahatlıkla çözebilecek zekaya sahiptir. Genellikle tanıştığı kişileri parlak zekaları sayesinde kısa sürede etkileyebilir.

3. Cana yakın ve hayat doludur

Zodyak’ın enerjisi en yüksek ve olumlu burçlarından biridir. Cana yakın ve hayat doludurlar. Etrafına daima sıcak ve neşeli bir enerji yayarlar. Onlarla vakit geçirmek her zaman güzeldir. Hayattan nasıl zevk alacaklarını ve olumlu enerjileri, çevresindeki insanlar tarafından sevilmelerine neden olur.

4. Kendini ifade etmeyi bilir

Neyi istediklerini ve istemediklerini bilirler, bunu ifade etmekten de çekinmezler. Kendilerini gizlemeye çoğunlukla ihtiyaç duymayarak doğrudan harekete geçerler.

5. Cömerttir

İhtiyacınız olduğunuzda size koşulsuz her zaman yardım edebilecek bir arkadaşınız var mı? Bir aslan burcunun kalbinde yer bulabilirseniz kendinizi oldukça şanslı hissedebilirsiniz. Aslanlar, söz konusu ilgi, şefkat ve para olursa son derece cömerttirler. Bu özelliklerinden dolayı azımsanamayacak bir çevreleri vardır.

6. Öz güveni yüksektir

Aslan burcu, oldukça güçlüdür ve gücünü göstermekten hiçbir zaman çekinmez. Girişken ve korkusuzdurlar. İnandıkları bir şeye başlamaktan hiçbir zaman korkmazlar. Kendilerine oldukça güvendikleri için çevrelerindeki de motive ederler.

Öz güvenlerini cömertlikleri ile birleştiklerinde etrafındakiler için son derece yararlı olabilirler. Herhangi bir konuda endişeli ve büyük bir rekabet içerisinde iken ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız mutlaka bir aslana danışmalısınız. Pratik çözümleri ile size başarının yolunu gösterecektir.

7. Kararlıdır

Aslanlar kararlı ve azimlidir. Öz güvenleri onları durdurulamaz hale getirir. Bir işi başarmak için yola çıktıklarında, o işi tamamlayana kadar durmak nedir bilmezler. Hedeflerine ulaşma konusunda her ne kadar zorlansalar da kararlıkları, ona bu yolda oldukça yardımcı olur. Basit hedefler onlara göre değildir, gözleri her zaman yüksektedir.
8. Lider Ruhludur

Aslan burcu, Doğuştan doğal ve gerçek bir liderdir. Büyük yürekleri, kararlı ve öz güven yapıları, çoğu insanın kendisine büyük bir hayranlıkla bakmasına sağlar. Bu özelliklerinden dolayı büyük kitleleri peşinden rahatlıkla sürükleyebilirler.

Liderlik ettikleri kişileri, iyimserlikleri ve cömertlikleriyle beslerler. Özellikle iş hayatınızda rekabet ettiğiniz bir Aslan varsa, onunla uğraşma ihtimaliniz son derece yüksektir.

9. Dikkat çekicidir

İhtişamlarını göstermek için hiçbir zaman çekinmezler. Bu nedenle oldukça sosyaldirler. Etrafında insanlar varken kendilerini adeta bir sahnede gibi görürler. Bu nedenle onlara hükmedici bir şekilde şakalar ve espriler yaparak, oldukça eğlenceli bir karaktere dönüşebilirler. Lider yapıları onları hiçbir zaman sıkıcı biri yapmaz. Her zaman anlatacağı bir hikaye ve paylaşacağı bir tecrübeleri vardır.

10. Her zaman şıktır

İyi görünmek onlar için vazgeçilmezdir. Gerçek bir lider olmak için bu yolda büyük bir zaman ve servet harcayabilirler. Kimi zaman adeta bir kuaföre dönüşebilir. Onların yelesi her zaman yerindedir.

11. Sosyaldir

Bir aslan burcu arkadaşınız varsa, sabahın 5’inden itibaren telefonun sürekli çaldığını veya titrediğini mutlaka fark etmişsinizdir. Bu gerçekten inanılmaz. Onunla sohbet ederken bile bir yandan eline telefon alarak bir şekilde mesajlaşmanın yolunu bulduğunu görebilirsiniz. Onların telefonu oldukça sıcak, bu gerçekten görülmesi gereken bir manzara.

12. Sadakatlidir

Sadakat, bir aslanın adeta göbek adıdır. Ortada olan net bir şey varsa, o da şimdiye kadar tanıştığınız en sadık insanlardan bazıları olduğudur. Bir aslanın güvenini kazanmayı başardıysanız, ömrünüzün sonuna kadar sizin yol arkadaşınız olacağından kesinlikle şüpheniz olmasın.
13. Koruyucudur

Aslanlar, adeta kendi yavruları gibi etrafında yer alan sevdiği arkadaşlarını büyük bir şiddetle korurlar. Ne zaman başınız bir belada ise bir anda yanınızda bir aslan arkadaşınız olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

14. Düşüncelidir

Bazen hayatın verdiği karmaşıklık onu yorabilir ve bu noktada düşüncelerini toplayarak sakinleşmek için ortadan kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Onların uzaklaşmaları çok uzun sürmez, yalnızca kafalarını şarj edecek kadar.

15. Bağışlayıcıdır

Aslan burcu, karakteri gereği her zaman bağışlayıcıdır ve genellikle kin tutmaz. Nefret ve zehir dolu duygular onlara göre değildir ve hayatlarını mümkün olduğunca pozitif bir şekilde geçirmeye çalışırlar. Fakat bir aslanı karşınıza almayı kesinlikle aklınızdan bile geçirmeyin. Aksi halde içindeki fırtınada bir anda kaybolabilirsiniz.

16. Heyecanlıdır

Bir aslan, hayata adeta susamıştır. Hiçbir zaman sahip olduğu büyük heyecanı kaybetmez ve onu sürekli bir macera içerisinde görebilirsiniz. Sıkıcı rutinler ona göre değildir, hiçbir zaman kendini tekrar etmez. Hayatlarında hemen hemen her şeyi en az bir kez denemek isteyecek kadar heyecanlı bir yapıya sahiptir.

17. Mizahşördür

Kendini en iyi mizah yolu ile ifade etmeyi tercih ederler ve bu konuda da oldukça başarılıdır. Eğer bir konuda herhangi bir saçmalık görürlerse bunu ortaya çıkarmak için mizah kullanmaktan kaçınmazlar. Kimi zaman ise ortada olan kaosu ve paniği dağıtmak için komik yanlarını ortaya koyma konusunda oldukça ustadır.


Aslan Burcu Olumsuz Özellikleri

Aslan burcunun olumsuz özellikleri arasında kibirli olması yer alır. Yüksek özgüveni sayesinde otoriter yapıya sahiptir ve bu nedenle her zaman kendisine saygı duyulmasını bekler. Hassas bir karaktere sahip olduğu için kimi zaman hayal kırıklığı yaşayabilir. Aslan burcu, inatçıdır ve bir eleştiriyi asla kabul etmez.
1. Kibirlidir

Kendilerini her ortamda ifade etmeyi ve fark ettirmeyi severler. Davranışları kimi zaman kibirli olarak ifade edilebilecek bir düzleme doğru kayabilir. Kendilerine güvenleri oldukça yüksektir bu da ellerinden çıkan her işte duydukları güveni de arttırır. Yaptıkları her işin iyi ve başarılı olacağına inanırlar. Öz güven ve kibir arasındaki o ince çizgiyi kolayca aşar ve güvenlerini kibir noktasına taşırlar.

2. Otoriterdir

Aslan burcu, ne zaman yönetmeyi bırakarak dinlenmeye başlayacağını bilmez. Bu nedenle kimi zaman onu aşırı derece otoriter ve etrafındakileri alt etmeye çalışırken görebilirsiniz. Her zaman etrafındakilerden itaat ve saygı bekleyeceklerdir. Herhangi bir konuda yakın çevresine emir vererek zorbalık yapabilir, onların hayatına müdahale edebilir veya aniden bir tartışmaya girebilir. Eğer işler yolunda gibi gitmezse ve içerisinde bulunduğu durumu kontrol altına alamazsa son derece sinirli ve öfkeli olabilir.

Yaptıkları işe çok fazla güvenilirler. Kararlarında hatalı olsalar bile diğer insanlara düzeltme hakkı tanımazlar. Bu otoriter tavırları ile kendilerini bile kimi zaman zorlarlar.

3. İşkoliktir

Çalışmayı o kadar çok severler ki sağlıklarının etkilenecek olmasını bile umursamazlar. Hastalık onlar için bir bahane olmayacak, yine de çalışmaya devam edeceklerdir. Dinlenmeyi unutarak hastalanmaya daha elverişli hale gelirler. Yakın çevrelerindeki insanlar, işlerini bu kadar önemsemelerinden ve kendilerine vakit ayırmamalarından dolayı onlara kırılabilir.

4. Hassastır

Aslanların yürekli ve cömert yapısı kimi zaman büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına neden olabilir. Etrafındakilere kalplerinin kapısını sonuna kadar açarlar ve onlara son derece cömert bir şekilde yaklaşırlar. Bir aslanın yaptığı bu iyiliği gerçekten hak etmeyen kişiler, onu kendi menfaatleri için kullanmayı uygun bulabilirler.

Aslanın doğasında güven vardır ve sadakatleri eğer karşılık bulamazsa ve cömertlikleri nankörlükle karşılandığında kalbi kırılabilir. Aslanlar, içerisinde bulunduğu durumu dengeli yapılarından dolayı rahatlıkla fark edebilirler. Bu nedenle çevrelerinde yalnızca güvendikleri insanları görebilirsiniz.
5. İnatçıdır

Aslan burcunun kararlı olması aynı zamanda inatçı olmasına da neden olur. Hedeflerine ulaşmak için yalnızca kendi bildiği yoldan gitmek isterler ve her ne kadar zorlansalar bile alternatif bir yol arayışına girmezler. Bağımsız ruhları, kimi zaman ihtiyaç duyduğu anda yardım istemelerini engeller. Lider yapılarından dolayı, kendi vizyonlarına ve güçlerine sadık kalmaları onlar için oldukça önemlidir.

6. Eleştiriyi kabul edemez

Lider yapıları, eleştirilere tahammül edememesine neden olur. Etrafından gelen eleştirilerin zaten çoktan farkındadır ve bunları gereksiz görür. Bu eleştirilere kimi zaman sert ve acımasız bir şekilde karşılık vererek, ona yardımcı olmak isteyenlerin kalbini kırabilir.

Aslanlar, kendilerine oldukça güvendiklerinden dolayı kimi zaman düşünmenin verdiği hataya düşeceklerini bilirler. Karizmaları sayesinde en zor zamanların içerisinden rahatlıkla çıkabilirler. Herkes tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmalarına ve sevilmelerine alışkandırlar.

7. Onay takıntısı vardır

Aslan burcu adeta bir kraldır ve şüphesiz o tacı sonuna kadar hak eder. Her zaman özgürlük ve minnettarlık talebi vardır. Onu alkışlamaktan kimi zaman eliniz yorulabilir. Bu yanları etrafındakileri genellikle rahatsız eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.