Kahve Falında Göz Görmek

11.04.2015
Kahve Falında Göz Görmek

Kahve falında göz görmek, fal sahibinin etrafında büyük bir negatiflik olduğunu gösterir. Fal sahibi sosyal hayatında çekilemeyen, kıskanılan biridir. Nazara ve negatifliğe yorumlanır. Fal sahibi etrafındaki insanlara karşı son derece dikkatli olmalıdır. Etrafındaki herkese güvenmemeli, yakınındaki insanları seçerken daha özenli davranmalıdır. Etrafınızda kötü niyetli insanlar olduğuna, sizin kötü kötü planlar yapıldığına işarettir. Çok nadir olarak iyi yorumlanır.

Bu olumlu anlama göre göz sembolü uzaktaki bir sevdiğinizden sizi çok mutlu edecek bir haber alacağınızın işaretidir. Bazen de çok iyi bir dost kazanacağınıza yorumlanır. Ancak etrafınızdaki insanları yeniden gözden geçirmeniz anlamında bir uyarı niteliğindedir. Aynı zamanda hiç beklemediğiniz birinden olumsuz bir haber almak olarak da yorumlanır. Klasik olarak nazar diye yorumlansa da aslında daha derin anlamları vardır. Kem gözler ile değil de fal sahibine hayran olan ve giyiminden konuşmasına, hareketlerinden imajına kadar her şeyine bayılan insanlar ile yorumlanır. Bu özellikleri ile de fal sahibi bazılarının takibi altındadır ve genellikle taklit edilen bir insandır. Tabii ki bu durum fal sahibinin bazı insanlar tarafından kıskanılmasına da yol açabilir. Fincanda çıkan göz sayısı ne kadar fazla ise fal sahibine karşı duyulan ilgi o kadar fazladır.

Diğer bir yoruma göre fal sahibinin iş hayatında bazı ilerlemeler kaydedebilmek için fırsatlar kollaması demektir. Eğer fal sahibi hisleri ve beklentileri doğrultusunda hareket ederse sabrının meyvelerini mutlaka toplayacaktır. Fal fincanının kulp kısmında bir göz sembolü belirmişse çok önceden bir arkadaşa verilen borç paranın geri alınması için yollar arayan fal sahibine dalalettir. Arkadaşa verilen borç paranın miktarı az sayılmaz. Bu yüzden fal sahibi bu parayı arkadaşını kırmadan geri alabilmenin yollarını aramaktadır. Fincanın dip kısmında görülen iri bir göz sembolü ile aile hayatında her şeyin çok yolunda gittiğine ve bu durumun etraftaki insanların dikkatini çektiğine dalalettir. Tabakta belirmişse fal sahibinin nedenini bilmediği bir durgunluğa kapılacağını haber verir. Bu durgunluk enerjisinin iyice düşmesine sebep olacak ve fal sahibi günlük aktivitelerini bile hiç içinden gelmeyerek yapacak. Bu boşluk ve boş vermişlik duygusunu telafi etmenin tek  yolu etrafındaki birkaç insanı sevindirmek ve birazda ibadete yönelmektir.

Aşk Hayatı


Fal sahibinin hislerinin kuvvetli olduğu anlamına gelir. Uzakta birinin sizin yolunuzu gözlediğine ve sizi çok özlediğine yorumlanır. Sabırla beklediğiniz biri olduğu göreceğinize, içinizdeki sıkıntıların geçtiği birine işaret eder. Duyduğunuz hislerinizin yoğunlaşacağı, bazen özlemden ağlayacağınız anlamına gelir. Yanı sıra size karşı hisleri olan birinin olduğuna bu kişinin sizi çok kıskandığına işaret eder. Birinden gelecek güzel bir habere ve zaman içerisinde hayatınızda yaşayacağınız değişikliklere yorumlanır. Çevrenizde birinin olduğuna ama bu kişinin sizin üzerinizde gözünüzün olduğuna fakat ilerleyen zamanlarda bunu fark edeceğiniz anlamına gelir. Bir insanın size karşı samimi davrandığını fakat size karşı ilgisinin olduğuna işaret eder.

Derin anlamları da vardır. Saf duygusu olan size karşı yoğun hisler içerisinde biri olan fakat size bir türlü açılamayan, duygularını belli edemeyen birinin varlığına da işaret eder. İlerleyen zamanlarda kendinizi biraz yalnız ve durgun hissedeceğiniz biraz boş vermişlik içinde olacağınız fakat bu durumdan sonra sizi yalnız bırakmayan size iyi hissettirecek, yanınızda olan birinin karşınıza çıkacağı vaktin geldiği anlamındadır. Aile ile tanıştırmak isteyeceğiniz bir arkadaşınızın olacağı ama ailenizin bu duruma biraz sıcak bakmayacağı fakat ilerleyen zamanlarda sabırla beklediğiniz vakit bu işin olacağına işaret eder.

İş ve Kariyer


Yaptığınız işlerin bir düzen içerisinde olduğu disiplinli kişilerle çalıştığınız anlamına gelir. Yaşayacağınız sıkıntılarda size uzaktan bir dostunuzun yardım edeceği ve size el uzatacağına işaret eder. Gireceğiniz sınavınız yada yapacağınız işlerde biraz sıkıntı ve zorluk yaşasanız da bunun üstesinden geleceğiniz, adım adım ilerleyeceğiniz vaktin geldiğini gösterir. Aile fertlerinden birinin büyük işler yapıp kariyer yapacağı ve size de bu konuda destek olacağı, sizin de yanınızda olacağı anlamına gelir.

Fal sahibinin borcu olan bir kişiye destek olacağı onu bu sıkıntılı zamanlarından kurtaracağına işaret eder. Uzun zaman boyunca maddi olarak rahatlayacağınız mutluluğu yakalayacağınız günlerin geldiğini gösterir. Üzerinizde sürekli bir gözün olduğu fakat sizin bunu aldırmadan başarınızı kıskanan insanlara karşı daha çok çalışacağınız anlamına gelir. Yakın zamanda yapacağınız yatırımlar sayesinde ileri ki hayatınızda daha rahat olacağınıza işaret eder.

Sağlık


Fal sahibinin bazı rahatsızlıklar yaşayacağı fakat bunları aile desteği ile aşacağı anlamına gelir. Ruhsal durum açısından çevresi tarafından bazen destek alamayacağı ama bu durumları da kısa sürede aşacağı anlamına gelir. Bazı olaylar yaşayacağı bazen sinirli davranacağı fakat sonradan bu durumu sakinliğini koruyacağına işaret eder. Hayatınızda olumlu değişimler yaşanacağına da işaret eder. Aile dostlarınızdan birinin küçük bir rahatsızlık geçireceği, hasta ziyaretine gideceğiniz uzun bir yola çıkacağınız anlamına gelir. Dikkatli işler yapacaksınız fakat stres yüzünden midenizde yaşayacağınız ufak sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hiç beklemediğinizden birinden duyduğunuz sözler kalbinizin kırılmasına sebep olabilir.

Göz sembolü epey zamandır beklediğiniz birinin sağlık açısından sizi erteleyeceği biraz daha sabretmenizi isteyecek birinin olduğunu gösterir. Etrafınızda bulunan insanların size karşı bir tutumunun sizin enerjinizi düşürmeye çalışan birilerinin olduğuna delalet eder. Agresif tavırlar yüzünden kişinin etrafındaki kişileri üzdüğü fakat bunların fark edip gönlünü almaya çalıştığı anlamına da gelir. Sizin yaşamınızı kıskanan bunu kendine hastalık haline getiren fakat size zarar veremeyen birinin varlığına işaret eder. Yakın bir arkadaşınızın hastalık geçireceği sizin bundan sonradan haberinizin olacağı ama arkadaşınızın size kırıldığı haberini alacağınıza işaret eder. Fal sahibinin küçük bir hastalık geçireceği biraz işlerini erteleyeceği sonradan toparlayacağı anlamına gelir.

Aile ve Yaşam Alanı


Falı yorumlanan kişinin büyük işler yapacağı, bu işler sayesinde ailesine destek olarak katkı sağlayacağı durumlar olacağına yorumlanır. Ailenizin mutlu olduğu, güzel vakitler geçirdiği fakat bu mutluluğunuzda gözü olanlara işaret eder. Aynı zamanda bir haber alacağınıza bu habere ailenizde sevineceğine fakat ufak bir burukluk yaşanacağına işaret eder. Sevdiğiniz birini aileniz ile tanıştırmak isteyeceğinize ama aileniz buna tepki göstereceğine fakat zaman içerisinde sıcak bakacağına işaret eder.

Etrafınızda ailenize göz diken birinin olduğu anlamına gelir. Yakın zamanda bir başarınız olacağına aileniz sizinle gurur duyacağı anlamına gelir. Aile dostlarından sizin zarar görmenizi isteyecek birileri olabilir bu açıdan ailenizde yaşanan sıkıntıları dışarıya yansıtmamanız sizin faydanıza olacaktır. Ailenize karşı bir tutumla yaklaşmalı hayatınızda size karşı farklı duyguları olan insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Para


Yapacağınız ve alacağınız kararlar yüzünden biraz maddi problemler yaşayabilirsiniz. Yakın zamanda seyahate çıkabilirsiniz bunun için maddi anlamda biraz paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Gönlü açık olan insanlarla karşılaşacaksınız. Sizden yardım isteyen bir arkadaşınız olacak ona biraz yardım edeceksiniz. Yatırım yapacağınız zamanlar gelecek işlerinizde ilerleme yaşayacaksınız. Bazen sıkıntılarla karşı karşıya geleceksiniz aile bireylerinden size yardım edecek olan birileri çıkacak. Biraz borç almak zorunda kalacaksınız sonradan kendinizi toparladığınızda ilk olarak borcunuzu ödeyeceksiniz.

Yakında müjdeli bir haber alacaksınız girdiğiniz bir işten maddi bir kazançla ayrılacaksınız. Herkes tarafından sevilen ve başarılı birisiniz. İş hayatınızda da sizin üzerinizde gözü olan biri olarak yorumlanır. Hane içerisinde paragöz biri olabilir biraz dikkat etmenizde fayda olacaktır. Elinize geçen fırsatları değerlendirmelisiniz yoksa küçük problemler çıkabilir. Maddi anlamda bol kazançlı günler sizi bekliyor olacak sıkıntılı günlerinizi çok çabuk atlatacaksınız.


 

Kahve Falında İki Göz Görmek

Hayatınızın istediğiniz doğrultuda gelişmelerle değişeceğini gösterir. Fal sahibinin etrafında kendisini koruyup, kollayan ve gözeten kişilerin olduğunun habercisidir. Aynı zamanda mutlu ve parlak bir geleceğin habercisidir. Kişinin ruhsal durumunun kötüye gitmesini ve çevresi tarafından dışlanması yorumlanır. Agresif tavırları yüzünden insanların oradan uzak durmasına ve dostları ile arasının bozulmasına delalet eder. Kişinin bu durumdan dolayı moralinin bozulmasına ve hayatının altüst olmasına işaret eder. Anne ve babasına karşı olan kötü tutumu yüzünden ebeveynlerinin gönlünü kırmasına, dikkatsiz davranmasına, ailesiyle uyumsuz olmaya, ağzından çıkacak sözlere dikkat etmesi gerektiğini, zor durumlar karşısında sabırlı davranıp düşündükten sonra hareket etmesine yorulur. Kişinin yaşadığı kötü olaylar karşısında önce sakinleşip sonra aşırı tepki vermeden karşısındaki ile konuşmasına işaret eder. Fal sahibi normal yaşantısında çok heyecanlı ve sinirli olan bir kişidir. Bu nedenle ilişkilerinde sık sık problem yaşamasına ve sevdiklerinin kalbini kırmasına neden olur. Aynı zamanda istemediği insanlarla karşı karşıya gelmeye, istemediği bir durum içerisinde olmaya, sözlerinin yanlış anlaşılmasına, haddini aşıp kötü sözler söylemesine, iş hayatında aracı olan bir insanın yalan yanlış sözler ile fal sahibinin canını sıkmasına yorumlanır.

Dikkatli atacağınız adımlar sonucunda gelecekte hayal ettiğiniz konuma geleceğinizi gösterir ve bu fal, fal sahibinin çok kısa bir süre içinde kariyer basamaklarını koşarak çıkacağını gösterir. Aslında sizin iyiliğinizi isteyen fakat size hissettirmeden iyiliğiniz için çabalayan birilerinin etrafınızda olduğunu gösterir. Borçları olan kişiler için tez vakitte borçlarının yüklü bir kısmını kapatacağını gösterir. Aynı zamanda hayatınızın aşkını ya da hayatınızdaki en büyük dostunuzu bulacağınızı gösterir. Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olacağını ve başarılı bir dönem geçireceğinizi gösterir. Çoğu zaman hayatınızda olumlu değişmelerin ve yeniliklerin olacağının göstergesidir. Aynı zamanda sevdiğiniz bir kişi ile ilgili duyacağınız bir haber sonucunda çok sevineceğinizi de gösterir. Hayatınızı sizin kadar düşünen birilerinin olduğunu gösterir. Maddi olarak rahatlayacağınız ve her bakımdan mutluluğu yakalayacağınız güzel bir döneme gireceğinizi işaret eder.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Sayılar


 

Kahve Falında Üç Göz Görmek

Fincan içerisinde gözlerin birbiri ile olan yakınlık ya da uzaklıklarına göre farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Alt alta ya da üst üste olması da yaşamına yönelik birbirinden farklı konular üzerinde bilgi verebilmektedir. Tek bir nokta üzerinde yığın halinde oluşmuş ise bu dedikodunun ve kıskançlığın hane içinde hâkimiyet kurduğunu işaret eder. Yalnız yaşayan kişi için ise bu üç gözden oluşan yığın kalabalık bir arkadaş ortamını ifade eder. Sosyal ilişkilerinde tedbirli olmalı ve gerekmediği sürece özel yaşamı ya da aile hayatı ile ilgili hiçbir sırrını ikinci kişilerle paylaşmamalıdır. Yan yana sıralı halde ise dile getirilmemiş duyguların açığa çıkacağı anlamına gelir. Bu durum memnun olunmayan iş hayatından istifa edileceğini ya da mevcut olan ilişkinin tatsız konuşmalar nedeni ile sonlandırılacağını göstermektedir.

Geniş aralıklar ile fincan ağzına doğru art arda ilerliyor ise, eğitim için yurt dışına çıkma planları yapıyorsunuz demektir. Bunun yanı sıra bu seyahat yaşamınıza birçok yenilik getirecek ve bambaşka biri olarak dönmenize neden olacaktır. Fincan ağzına dağılmış halde ise, gelecek günlerinizde başarılarınızdan dolayı gündemde kalmaya hazır olun deriz. Kaçınılmaz bir şöhrete sahip olup herkesin imrenerek bakacağı bir yaşam tarzı sizi bekliyor demektir. Fincan dibinde toplanmışsa, şehir dışında yaşayan yakınlarınızdan üzücü bir haber alabilirsiniz.


 

Kahve Falında Dört Göz Görmek

Üzerindeki nazarı, kem gözleri temsil eder. Dört ayrı kişinin fal sahibinin yaşamını ve kişiliğini kıskandıklarını, fal baktıran kişi hakkında orada burada sürekli dedikodusunu yaparak fal sahibinin tüm enerjisini çaldıklarını ifade eder. Şu sıralar fal sahibinin nazarı önlemesi ve de kem gözlerden korunabilmesi için kurşun döktürmesinde fayda vardır. Kahve fincanı içerisindeki gözler bir çatı altında tek bir bütün halinde toplanmış ise bu görüntü hane içerisinde bireyler arası çekişmelerin ve çekememezliklerin olduğunu gösterip ev ahalisinin geçici bir tartışma ile yüz yüze geleceği anlamını taşır. Bu tartışma tamamen maddiyata dayanıp, bireyler kendi aralarında hane içerisine ne denli katkı sağladıklarını ve bir türlü hak ettikleri ilgiyi göremediklerini iddia edip ceviz kabuğuna sığmayacak mevzuları sorun haline getireceklerdir. Ancak aile bütünlüğü bu tartışmalar yaşanıyor dahi olsa bozulmayacak ve ilerleyen günlerde her konuda hoşgörü ve de uzlaşmalar yaşanacaktır.

Kimi zaman arkadaş ortamlarındaki sıkıntıları da ifade edebilmektedir. Bu sıkıntılar yine temsili olarak görülen dört gözden anlaşılacağı üzere kıskançlık ve fesatlıkların arkadaş ortamına hakim olduğunu, şu sıralar özel sohbetlerde fal baktıran kişinin adının sıkça geçeceğini yaşama dair kararları ve başarıları ile oldukça mimleneceği anlamını taşır.


 

Kahve Falında Fincanın Dibinde Göz Görmek

Mutluluğunuzda gözü olan insanlara dalalettir. Gülüşünüz başta olmak üzere, yaşam tarzınız ve özgür tavırlarınız herkesin imrendiği bir durum aslında. Hal böyle olunca da sizin gibi yaşamak isteyip de yaşayamayan fesat insanlar size nazar ederek dedikodunuzu da yapmaktan geri durmuyorlar. Ara sıra bu dedikodular sizin kulağınıza kadar geliyor fakat rahat tavırlarınızdan asla ödün vermiyorsunuz. İşte o zaman çok daha fazla kıskanan ve sinirlen bu insanlar size bir kez daha nazar ediyor. Üzerinizde bir ağırlık hissedeceğiniz kadar ileri boyutlara ulaşmış bu nazardan kurtulmanızın tek yolu ise kurşun döktürmek olacak.

Sürekli takip ederek sizin gibi olmaya çalışan bir insanın varlığına dikkat çeker. Bu insan size hiçbir zaman kötü gözle bakmamıştır. Tam tersi aslında sizi çok sever ama güçlü tavırlarınızdan çekinerek bir türlü iletişime geçemez. Bu yüzden de sizin gibi olursa sizinle daha rahat iletişim kuracağını düşünerek hareket etmektedir. Çok yakında tanışacağınız ve tanıdığınızda çok seveceğiniz bu insanla aranızda sıkı bir dostluk gelişebilir. Hatta ona yol göstererek karakterini bulması konusunda yardımcı bile olabilirsiniz.

Fal sahibinin son zamanlar içerisinde sadece kendisi için oldukça tehlikeli işler ile meşgul olduğunu gösterir iken bir de mantıksızca adımlar atacak olduğu zaman dilimini göstermektedir. Bu ara iş hayatınız için önemli görüşmelere gideceksiniz. Fakat sizler doğru ve emin adımlar ile ilerlemek yerine bazı şeyleri riske atarak ilerliyor oluşunuz ile de elinizdekileri de artık kaybetmek üzere olduğunuzu da göstermektedir.


 

Kahve Falında Ağlayan Göz Görmek

Zeki ve bilgili kimseye delalettir. Kendisinden umulmayan başarılara imza atan, işinde pratik, bilgi birikimi kuvvetli kimse anlamına gelir. Aceleye kapılmadan ince ince ördüğü işleri kısa süre içinde olumlu sonuçlanacak, başarısı daim olacak olarak yorumlanır. Akıllı, ağır başlı birinden gelecek profesyonel yardımı gösterir. Kendini gizleyen açık gözlü, çıkarcı birinin varlığına işaret eder. Bu kişi yakın çevreden olabilir olarak yorumlanır. Ama kısa süre içinde yanılıp kurnazlığını belli edecek olan bu kişinin zarar veremeyeceğine, kötülüğünün kendi ayağına dolanacağına işaret eder. Yapılan bir gafla küçük düşeceği ama bu durumun kısa süreceği, yakınlarının anlayışı ile çok mutlu olacağı anlamına gelir. Kaybettiği bir eşyanın, aradığı bir cevabın, ihtiyaç duyduğu yardımın çok yakınında olduğuna işaret eder. Kısmetli bir sürece girildiğini, kısa vadede gelişecek hayırlı bir işle rahatlayacağını gösterir.

Kısa vadeli planların varlığı anlamına gelir. Kısa süreliğine gelişecek işler ve sorumluluklar olarak tabir olur. Kısa yola gitmek, tatil yapmak, eş dost ziyaretinde bulunmak olarak yorumlanır. Kendisinde veya ailesinde hastalık varsa yakın zamanda şifaya kavuşacağına işaret eder. Kısa yoldan veya kısa bir süre içinde gelecek yakın olarak tabir edilir. Hamile eş çok yakın bir zamanda, vatana millete hayırlı, akıllı, örnek olacak bir evlat sahibi olacak olarak yorumlanır. Gönülden dilenen niyetlerin hayırlı niyetler olduğuna, tez vakitte gerçek olacağına delalet eder.


 

Kahve Falında Göz Göz Kabarcıklar Görmek

Saygınlık ve mertebe olarak yorumlanır. Kariyer hayatında yüksek konumlara erişmeye, eğitim hayatında yükselmeye, hedefine ulaşmaya delalet eder. Yakınlarının gözüne girmeye, insanlar tarafından örnek gösterilen bir kimse olmaya işaret eder. Amaçları doğrultusunda azimle çabaladığını, pes etmediğini, adım adım gelen başarıyı gösterir. Kendi gayretleriyle elde edeceği minnetsiz başarılara delalet eder. Üzerinde çalışılan işlerin ve projelerin sürekli olarak kazanç sağlayacağı, rızkın kesilmeyeceği olarak yorumlanır. Aşık olduğu kadının gönlünü kazanmak için çabalayan adama işaret eder. Eşini mutlu eden baba, ailesini mutlu etmek için azimlenen çocuk olarak yorumlanır. Azimle hırsı birbirine karıştırmamak gerektiğine işaret eder. Yavaş ve kendinden emin adımlarla yol almanın daha hayırlı olacağı olarak tabir olur. Hırslı olmamasını, kazancına haram karıştırmamasını işaret eder. Arzu edilen nasipler ve kısmetler için biraz daha uğraş verilmesi gerektiğini gösterir. Verilen uğraşların sonunda gelecek mutluluk ve rahatlığa işaret eder. Emek verdiği işine devam etmesi gerektiği, sonucun hayırlı olduğu şeklinde tabir olur.

Yolunda gitmeyen işlerin açılacağına, sıkıntıların son bulacağına, maddi ve manevi anlamda yukarıya çıkacağına delalet eder. Ağır yükten uzaklaşmak, rahata ermek anlamına gelir. İçinde bulunduğu zor koşullardan çıkmak isteyen kimseye işaret eder. Ettiği dualar kabul olacak, hayırlı haberlerle harekete geçecek, yüzü gülecek olarak yorumlanır. Allah’ın affına mazhar olduğuna, hatasından döndüğüne, arif kul olduğuna, vicdanen rahatladığına delalet eder.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kabarcıklar


 

Kahve Falında Gözyaşı Görmek

Aklınıza takılan, sizi riske sokan her ne var ise onlardan kurtulacağınıza işaret eder. Daha huzurlu daha sakin ve dingin bir hayat yaşayacağınızı gösterir. Ruhunuzun arındığı, hep mutluluk gözyaşı akıtacağınız döneme gireceğiniz anlamına gelir. Hayatınızdaki kişi ile çok mutlu olacağınıza ve uzun soluklu bir ilişki yaşayacağınıza delalet eder. Çocuğunuz var ise mürüvvetini görmeye yok ise çocuk sahibi olmaya işaret yorulur. Hayırlı evlatlar şekilden tabir olunur. Maddi durumunuzun iyi olacağına, her ne istiyorsanız elde edeceğinize işaret eder. Emeklerinizin karşılığını alacağınız döneme gireceğiniz anlamına gelir. Bu aralar sağlığınızı tehdit eden sorunlardan kurtularak daha sağlıklı olacağınızı gösterir.

Hayatınıza çıkan her engeli kolayca aşacağınıza ve iş hayatında başarılı olacağınıza yorumlanır. Size zarar veren ve size kötülüğü olan insanlardan uzaklaşacağınıza, daha güvende olacağınıza işaret eder. Alacağınız hayırlı bir haber anlamında gelir. Aldığınız haber ile hayatınızın daha iyi olacağına, hem maddi hem de manevi olarak yükseleceğinize dalalet eder.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.