Kahve Falında Deniz Görmek

10.04.2015
Kahve Falında Deniz Görmek

Kahve falında deniz görmek rahatın, huzurun ve sakinliğin habercisidir. Bu dönemlerde enerji iniş çıkışı yaşayabileceğinizi gösterir. Yeni iş teklifleri alacağınızın ve bu fırsatı mümkün olan en iyi şekilde değerlendirmeniz gerektiğinin habercisidir. Eğitim hayatınız özellikle de üst düzey öğrenim görüyorsanız akademik hayatınızın başarılı geçeceği bir dönem başlayacak demektir. Karşılıklı ilişkilerinizde daha yapıcı ve dengeli olmaya özen göstermelisiniz. İkili ilişkiler konusunda ısrarcı tavırlarınız karşınızdaki kişilerin sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Bu nedenle bu huydan bir an önce vazgeçmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Zayıf noktalarınızın farkına vararak bu noktalarda daha güçlü olmaya çalışmalısınız. Aşk hayatınıza da etki eden bir semboldür. Bu anlamda aşk hayatınızda kaygı ve endişelerden arınmanız gerektiğini söyler. Kendinizi daha güzel şeyler düşünmeye yönlendirmelisiniz. Aksi halde ilişki hayatınızda sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Daha huzurlu olmak için hayata bakış açınızı biraz değiştirmenizde fayda var.

Aşk Hayatı

Aşk hayatındaki gelişmeler bomba gibi geliyor. Uzun zamandır kalbiniz boş gibi görünüyor. Bu boşluğu dolduracak birini henüz bulamamış olmak sizi hayli üzüyor olabilir. Ancak artık üzüntülere yer yok, geçmişi geride bırakıp geleceğe bakma zamanı geldi. Sizin için her şey çok daha güzel olacak. Bu dönem kalbinizin sesini daha çok dinleyin ve sisin için ne planladığını görün. Planları oldukça romantik ve sevgi dolu. İçinizi ısıtacak, size hep destek çıkacak bir aşk çok yakında karşınıza çıkacak. Bu kişi uzun zamandır gördüğünüz en temiz kalpli ve hoş kişi olacak. İlk gördüğünüz an sizin için geldiğini anlayacaksınız ve gerçek aşkı bulmanın heyecanını tadacaksınız. Bundan sonraki günlerde geçmişe üzülmek olmayacak, hep önünüze baktığımız için mutluluğu daha hızlı bir şekilde bulacaksınız.

Aşk yaşadığınız kişi sizi her zaman el üstünde tutacak, üzüntülerinize ve sevinçlerinize ortak olacak, güzel sürprizler ile sizi heyecanlandıracak ve en önemlisi sizi çok değerli hissettirecek. Böyle biri ile tanıştığınız için hep şükredeceksiniz, onu kaybetmemek için elinizden gelen her şeyi yapabilirsiniz ancak kaybetme gibi bir ihtimaliniz olmayacak çünkü bu kişi size ölümüne bağlanacak gibi görünüyor.

Para

Yaşadığınız tüm parasal sıkıntılar son bulacak ve derin bir nefes alacaksınız. Hayat boyu hep sıkıntı çekmiş gibi görünüyorsunuz. Ne zaman bir şey almak isteseniz hep iki defa düşünmeniz gerekmiş. Ekonomik sıkıntılar sizi epey yormuş ve yıpratmış. Ancak bundan sonra eskisi kadar düşünmenize ve yorulmanıza gerek kalmayacak gibi görünüyor çünkü maddi anlamda çektiğimiz tüm zorluklar son bulacak. Bu dönem sabırlı olmanız çok önemli aksi halde başarıya giden önemli fırsatları tekmeleyebilirsiniz. Sabırlı bir şekilde işlerinizin nasıl ilerlediğini görün ve daha nasıl gelişirim diye araştırma yapın. Eğer bu potansiyelle devam ederseniz hayatınız boyunca hiç para sıkıntısı çekmek zorunda kalmazsınız.

Bu dönem şans sizinle beraber, bunu iyi değerlendirin. Parayı buldum deyip fazla harcama yapayın ve birikim yapmaya bakın. Birikim gelecekte rahat etmeniz için çok önemli bir adım olacaktır.  Ayrıca çevrenizdekilerin gözlerine de çok dikkat edin. Sizi düşürmek isteyen insanlar çevrenizi her an sarabilir. Bu dönem dost kazığı ile tanışabilirsiniz. Para ile insanların nasıl değiştiğine şahitlik edebilirsiniz. Ancak üzülmeyin, kimi güvenip güvenmemeniz gerektiğini daha iyi anlayacaksınız ve ona göre davranacaksınız. Bu dönem sizin için epey öğretici geçecek gibi görünüyor. Maddi anlamda rahatlık sürecek.

Sağlık

Yaşadığınız tüm sağlık problemleri bu dönem son bulacak çünkü yeni bir hayata adım atıyorsunuz. Bu dönem daha rahat ve temiz hissedeceksiniz. Yaşadığınız sağlık sıkıntıları son bulunca üstünüzden kocaman bir yük kalkacak ve bu hafiflemeyle kuş gibi olacaksınız. Özellikle geçen aylarda durmadan hastanede olmanız, ilaç kullanmanız sizi epey yıpratmış gibi görünüyor. Bu yıpranmayı da sosyal etkinliklere katılarak atlatabilirsiniz. Bu süreçte aileniz ve dostlarınız hep yanınızda olacak ve sizi destekleyecekler. Kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz ve sevdiğiniz insanlar tarafından sevildiğiniz, değer gördüğünüzü hissetmek sizi çok duygulandıracak.

Bu süreci oldukça sulu göz halinde geçirebilirsiniz. İnişli çıkışlı bir dönem atlattığınız için duygu boşalmaları olabilir. Bir süre daha ilaç kullanmanız gerekebilir ancak bu ilaçlar hafif ve daha kısa süreli kullanılacak gibi görünüyor. Kendinizi asla salmayın, sağlığım yerine geldi deyip, sağlıksız bir hayata giriş yapmayın. Bu eski günlere geri dönmenize neden olabilir. Olabildiğince dikkatli olun ve kendinize özel bir beslenme programı ayarlayın. Doktorunuz sizi bu süreçte yönlendirebilir, nasıl bir program hazırlamalısınız fikir verebilir ve rahatlamanız için iyi olduğunuzu söyleyebilir.

Aile ve Yaşam Alanı

Bu dönem aileniz ile yaşadığınız tüm sıkıntılar bitecek ve yeniden aile olabilmenin tadını çıkartacaksınız. Zorlu ve üzgün dönmeler geçirmiş olabilirsiniz. Aile ile arada mesafe olması ve küslük sizi psikolojik anlamda epey yıpratmış olabilir. Bu normal bir durum ancak bundan sonrası daha önemli bir süreç. Aileniz ile barışma ilk adımını siz atacaksınız gibi görünüyor. Bu ruhsal sıkıntıdan ve aile özleminden kurtulmak için yapacağınız en mantıklı hareket bu olacaktır. Aile sevgisi özlemi içinizi yemiş bitirmiş ve artık dayanamaz bir hal almışsınız. Böyle konularda gururun da pek bir önemi olmadığını anlamak oldukça önemli.

Burada ne kadar olgun ve erdemli biri olduğunuz ortaya çıkıyor. Bencilce davranışlar sergilememek herkes için daha doğru bir karar olacaktır. Bundan sonra aileniz ile geçireceğiniz mutlu günler sizi bekliyor.  Beraber geçiremediğiniz günlerin acısını gezerek, sohbet ederek, gülerek ve ağlayarak çıkaracaksınız ve birbirinizi aslında ne kadar çok sevdiğinizi ve özlediğinizi o an anlayacaksınız. Hayatın kötü oyunları arasında kaybolmuşken kavuşulan aile şefkati sizi çok daha iyi biri yapacak. Önümüzdeki günler çok daha güzel olacak. Hatta ani bir karar ile ailenizin yanına taşınmak isteyebilirsiniz.

İş ve Kariyer

İşinizde ilerlemiyor gibi hissediyorsunuz gibi görünüyor. Bunun nedeni yaşadığınız bazı sıkıntıların ve çalışma ortamındaki bazı kişilerin tutumlarının işinize yansımış olması olabilir. Verimli bir iş çıkarmak için çok çabalamışsınız ancak odaklanamadığınız için başarılı olamamışsınız. Başarıya çok yakınsınız hatta bu dönem yaşadığınız tüm iş sıkıntılarından kurtulup daha verimli bir çalışan haline gelebilirsiniz. Hatta kısa sürede terfi bile alabilirsiniz. Tüm bunlar sizin elinizde. Kariyerinizde ilerlemek ve adınızı daha çok kişiye duyurmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit, sabırlı bir şekilde ilinize odaklanmaya çalışmak ve kendinizi daha nasıl geliştirebilirsiniz bunu çözmek. Ondan sonra gerisi gelecek ve iş yerinin gözde çalışanı haline geleceksiniz.

Kariyerinizi çok sevdiğiniz görünüyor. İş yerinde yaşanan tatsız olaylar sizi işinizden soğutmamış sadece insanlardan uzaklaşmış. Kendinize yeni bir arkadaş ortamı kurmaya bakın, iş yerinde sizinle aynı kafada olan mutlaka insanlar vardır. Yeni insanlar ruh halinize çok iyi gelecektir ve veriminizi arttıracaktır. Verimli bir çalışan olduğunuzda patronunuz tarafından daha çok beğenilen bir çalışan olabilirsiniz. Rekabet içinde kaybolmayın, rekabeti yenmeye çalışın. Kısa bir süre içinde anlaşamadığımız çalışma arkadaşlarınızdan biri işi bırakabilir, başka bir yere geçebilir.


 

 Kahve Falında Dalgalı Deniz Görmek

Yeni gelişmelerin olacağına işarettir. Eğer dalgalı deniz figürü tabakta ise hane halkından birinin söyleyeceği sözler yüzünden hanenin karışıklıklar yaşayacağı ve küslüklerin yaşanacağına delalettir. Eğer dalgalı deniz figürü fincanda ise fal sahibinin iş yaşamında yaşanılacak karışıklıklar olacağı şeklinde yorumlanır. Bir diğer yorumu ise düşmanlarınızın son zamanlarda çoğaldığını ve yakın bir zamanda sizi zorlayacakları şeklindedir. Özellikle iş hayatınızdaki insanların düşüncelerine pek fazla önem vermeyip sezgileriniz ile hareket etmeniz gerekebilir. Bu yeni duruma alışmanız zaman alabilir ve huzursuzluk yaşayabilirsiniz.

Hayata karşı bakış açınızı değiştireceğinize delalettir. Huzursuzluk yaşadığınız bir olayda hemen kestirip atacak, bu sayede huzur dolu günlere kavuşacaksınız. Bu olayı hemen rafa kaldırmanız çevreniz tarafından kötü algılanacak, ancak siz ne yaptığınızın farkında olacaksınız. Çevreniz ile iletişiminizde ısrarcı ve kırıcı olmadan yapıcılığınız ile olayları yönlendirmelisiniz. Dalgalı deniz figürünün bir diğer yorumu ise sağlınız ile ilgili önemli gelişmelerin olacağı şeklidedir. Bu aralar bedeninizi dinlemeli ve yorucu işlerden kaçınmalısınız.

Çevrene neşe katan birisisin. Borçlarını ödeyip refaha kavuşacaksın. Yakında bir yolculuğa çıkacaksın. Bu sana çok iyi gelecek. Yüzünü güldürecek bir teklif alacaksın. Küçük kutlamaya hazır ol. İş hayatında her şey yolunda gidecek. Yüksek pozisyonlara geleceksin. Bu da maddi açıdan artışa, bolluğa sebep olacaktır.


 

Kahve Falında Deniz Kıyısı Görmek

Hayatınızda büyük değişiklikler yapmanız gerektiğine dair önemli bir uyarı niteliğindedir. Çevrenizde sizin üstünüzden hem maddi hem de manevi anlamda geçinen insanlar olabilir. Bu insanların farkına varmalı, kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemeli ve bir anca üzerinizdeki bu yüklerden kurtulmalısınız. Çok güvendiğiniz, kendinize yakın hissettiğiniz insanlar arkanızdan bir takım oyunlar çevirerek size zarar vermeye çalışıyor olabilir. Bu konuda da dikkatli olmalı ve güvendiğiniz insanlar konusunda da yeniden bir değerlendirme yapma yoluna gitmelisiniz.

Dışarıdan bakıldığında sevimli ve anlayışlı görünen ancak içinde çok büyük kötülükler olan insanlara işaret eder. Bu gibi kişilerle arkadaş ve iş çevresinde karşılaşabileceğiniz gibi aile içinde de karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu nedenle çok dikkatli olmalı ve kesinlikle kimseye gereğinden fazla güvenmemelisiniz. Maddi anlamda geçici sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca iş yerinde de bir takım sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu sorunlar sizi daha da güçlendirecek ve tecrübe kazanmanızı sağlayarak ileride yüzleşeceğiniz problemleri daha kolay atlatmaya vesile olacaktır.

Sürekli takip ettiğiniz çocuklarınız artık sizin bu evhamlı halinizden sıkılmaya başladı. Onları biraz rahat özgür bırakmazsanız size karşı farklı tavırlar sergileyebilirler. Eşinizi kaybettikten sonra tüm ilginizi onlara yönelttiniz ama artık siz de hayatınıza odaklanmalısınız. Tüm iş fırsatlarını reddediyorsunuz ama ilerde çocuklarınızdan birine mutlu bir düğün yapmak için çok para lazım olacak.


 

Kahve Falında Deniz Kızı Görmek

İnsanların arkanızdan bir sürü konuşuyor olduklarını ve sizlerin hakkında birçok yalan söyleyen kişiler olduğunu işaret etmektedir. Eğer bu durumlarda mantıklı davranır ve insanlardan kendinizi uzak tutarak hayatınıza olumlu davranır iseniz de işte gerçekten de mutluluğu kendi elleriniz ile sahip olabileceksiniz. Sadece yalanları da değil beraberinde getirdiği iftiraları da işaret etmektedir. Eğer insanların neler düşündüğünü ya da neler istediğini düşünür iseniz de mantıklı bir şekilde hayatınıza devam edemeyecek ve kendiniz için büyük problemleri kendiniz yaratacaksınız.

Sadece iftira da değil bir yandan da çevrenize yer alan insanların sizlere iyi şeyler söyleyerek hayata tutunmanız için birçok fırsatı da önünüze serecek olduğunu göstermektedir. Eğer bu insanlar ile her şeyi mantık çerçevesi içerisinde ilerletir iseniz de gerçekten oldukça mutlu ve huzurlu bir şekilde ilerletebileceksiniz. Size söylenen güzel sözlere kötü yanıt vermek yerine siz de aynı şekilde tepkiler ile yanıt verir iseniz onların her şeyi sizlerin yararına olacaktır.

Fincanınızı kapatırken dilediğiniz isteğiniz gerçekleşecektir. Nişanlınız ile evlilik adımları attığınızı görmekteyim. Maddi açıdan sizi bunalıma sokacak. Dost zannettiğin kişiler arkandan kuyunu kazmaktadır. Bu kişilere dikkat etmelisin. Hatanı aramaktadırlar. İlişkin hakkında dışarıdan gelen olumsuz yorumlara karşı kulağını kapatmalısın. O zaman her şey yolunda gidecektir.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Deniz Kızı


 

Kahve Falında Deniz Feneri Görmek

İş hayatı, mevki konusunda anlam taşımaktadır. Kariyer açısından başarının basamaklarını yavaş fakat emin adımlarla çıkıyordur. Bu ilerlemenin yavaşlığı konusunda endişelerinizi bir kenara bırakmanız gerekiyor. Tez canlı karakteriniz her ne kadar tersini iddia etse de her şey zamanla gerçekleşir ve birden yükselmek için gereken birikime henüz sahip değilsiniz. Kendinize küçük hedefler belirlemeli ve basamakları tane tane çıkmalısınız. Fakat bu sizi üzmemeli, zira gelecek vâdettiğiniz iş verenlerinizin de gözünden kaçmıyor. Böyle devam ederseniz, sizinle irtibata geçmeleri çok yakın.

Bir sorumluluğun altında ezildiğinizi de simgeleyebilir. Size fazla yüklenildiğini düşünüyorsunuz. Her şeyi kendi tırnaklarınızla başarmaya çalışıyor gibi hissediyor, ailenizin desteğini almadığınızı düşünüyorsunuz. Kafanızı toplamalı, sorumluluklarınızı ertelememelisiniz. Fal sahibinin sahibinin bir kadın olması, hamilelik ile ilgili bir müjdeye işaret olabilir. Fakat sağlığınız ve çocuğunuzun geleceği hakkında küçük kaygılar besliyorsunuz. Unutmayın. Her şey olacağına varır. Risk almayı göze almalısınız. Bu aralar şansınız son derece yüksek.

Bu dönemde hayatınız yoğun ve neşeli geçmektedir. Eşinizin size yaptığı sürprizler ile sizi mutlu edecektir. Bu sizin ilişki bağınızı yükseltecektir. Dengeli beslenmiyorsunuz. Kendinize vakit ayırmalısınız. Maddi açıdan bolluktasınız. İş hayatınızda yüksek kademelere yükselmektesiniz. Bu da sizi ön plana çıkarmaktadır. Mutlu bir yaşam yaşayacaksınız.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kule


 

Kahve Falında Deniz Yıldızı Görmek

Geçmişte yaptığınız bir hatanın yakın bir zamanda karşınıza çıkacağını gösterir. Geçmişte birini istemeden incitmiş ya da iş konusunda kimseye söyleyemediğiniz bir hata yapmış olabilirsiniz. Çok yakın bir zaman içinde bu hatanın sonuçlarıyla yüzleşecek ve neden olduğunuz olumsuz durumun düzelmesini sağlayacaksınız. Bu sırada yaptığınız hatanın ne olduğunu aileniz ve sevdiklerinizle paylaşabilir, onların yardımıyla bu zor durumun altından daha kolay bir biçimde kalkabilirsiniz. Yaptığınız hata ne olursa olsun çevrenizdeki insanların sizi asla yargılayıp suçlamadığını ve seve seve size yardım etmek istediklerini göreceksiniz. Bu yüzden hatanızın sonuçlarından korkmamalı ve cesur bir şekilde bu sonuçlarla savaşmalısınız.

Cezalandırılacağınızı düşündüğünüz bir konuyla yüzleşeceğinizi ancak beklediğiniz kadar kötü tepki almayacağınızı gösterir. Zaman yetersizliğinden dolayı yetiştiremediğiniz bir iş ya da çalışamadığınız sınavlarınızdan dolayı alacağınızı beklediğiniz kötü tepkiler ve olumsuz sonuçlar yerine size anlayışla yaklaşan insanlarla karşılaşacaksınız. Yaptığınız hatayı ya da eksikliği sevdiklerinizin yardımıyla düzelteceksiniz. Karşınıza çıkan sonuçlar ne kadar olumsuz olursa olsun asla umutsuzluğa kapılmayacak ve aldığınız yardımlar sayesinde hatanızı telafi edebileceksiniz. Uzun zaman önce aldığınız fakat ödemeyi unuttuğunuz küçük miktarda paranın sahibinin sizden parasını isteyeceğine de işaret eder. Çok yakın bir arkadaşınızdan ya da bir akrabanızdan aldığınız borç parayı geri ödemeyi unutmuş olabilirsiniz. Paranın sahibi size güveni sarsılmış bir biçimde gelecektir. Bu hatayı telafi etmeli ve onun güvenini yeniden kazanmalısınız.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Deniz Yıldızı


 

Kahve Falında Okyanus Görmek

Elinize yüklü miktarda bir para geçeceğinin habercisidir. Bu genelde bir miras olarak yorumlanır. Ancak bazen iş hayatınızda çok başarılı olacağınıza, çok saygın bir pozisyona yükseleceğinize ve bu şekilde daha fazla kazanacağınıza da yorumlanabilir. Başarılarınızın devam etmesi ve kariyerinizin daha da yükselmesi için çalışmalarınıza azminizi ve temponuzu düşürmeden, planlı olarak devam etmelisiniz. Bu dönemde hayatınızla ilgili ani değişiklikler yapmamalı ve ani kararlar almamalısınız.

Sıkıntıların ve riskli işlerin habercisi olabilir. Bu gibi durumlardan zarar görmemek için karar verirken ince eleyip sık dokumalısınız ve size yakışan yoldan gitmelisiniz. Amaca geç ulaşacak olsanız da riskli işlerden uzak durmalı, güvenli yollardan devam etmelisiniz. Bu anlamda bazı olaylara ve anlaşmalara karşı da temkinli yaklaşmanızda fayda var. İlerde uzak bir yere gideceğinizi ve yeni yerler göreceğinizi işaret eder. Daha cesur ve iyi huylu olmanız gerektiğini söyler. Daha dışa dönük olmanız gereken bir döneme gireceğinizi gösterir. Bu dönemde bol bol sosyal ortamlara girmeli, yeni arkadaşlar edinmelisiniz. Aşk hayatınızda problemli günler geçireceğinizin habercisidir. Sevgiliniz ya da eşinizle bir güven problemi yaşayabilirsiniz ve partneriniz bir süre sizi gizli gizli izleyebilir. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var. Aksi halde sorunlarınız çok daha ciddi boyutlara gelebilir.

Yapmaya uğraştığınız bir projenin bir anlık dikkatsizlik yüzünden zarar göreceğini fakat başınıza gelen bu olaylar yüzünden yılmayıp azmetmeniz durumunda yaptığınız işte başarıya ulaşacağınızın ifadesidir.

Bir zarara bir rahatsızlığa veya olumsuz bazı durumlarla karşı karşıya kalarak canınızın sıkılacağı bir döneme girdiğinize ve bu durumun genel olarak sizin iman eksikliği ve ibadetlerinize özen göstermemenizden kaynaklı olduğuna delalaet eder. Maneviyatınızdaki bu eksiklikler nedeni ile hayatınızda karşınıza çıkan bazı olumsuzluklar yaşadığınız ve bu şekilde size ufak musubetlerle uyarıda bulunulduğunun işaretidir. Maneviyatınızı düzeltmeniz ve dualar ile şükrü hayatınıza sokmanız durumunda her şey bir anda düzelerek istediğiniz huzura kavuşacağınızın habercisidir. İlişkinizde ise bir dargın bir barışık bir süreçte olmanız biraz sizin mutsuz ve sinirli olmanıza ve çevrenizi kırmanıza sebep olacaktır.

Daha güzel günler yaşamak istiyorsanız önyargılarınızdan sıyrılmalısınız. İnsanlara bakış açınız pozitif olunca iç huzurunuz artacak. Boşandığınız halde eski karınızı aşırı şekilde sahipleniyorsunuz. Kendinize yeni yollar çizmenin tam zamanı. Bu aralar saçma sapan düşüncelere takılıp kalmış bir çocukla başa çıkmaya çalıştığınızı görüyorum. Ona kızmak yerine örnek olmaya çalışarak olumlu gelişmelere şahit olacaksınız.


 

Kahve Falında Akarsu Görmek

Genelde duyun saflığı ve ferahlığını sembol eder. Su grubu figürler para durumu ve bu durumun sürekliliği hakkında bilgi verecektir. Suyun akması, sürekliliği ve berraklığı ile alakalıdır. Sizlerin uzun süredir uğraştığınız ve karşılığını almak için uzun zamandır sabır gösterdiğiniz birçok olay bulunmaktadır. Hem eğitim hem de iş anlamında bu gösterdiğiniz çabalar ve sabır karşısında artık gereken tüm mükafatı alabileceksiniz ve istediğiniz başarılar ile de herkes tarafından gurur duyulacaksınız. Elde etmiş olduğunuz bu başarı ile eğer ego yapar ve kibir duygusuna da yakalanır iseniz işte o zaman nasıl her şeye sahip olmanızda önünüzde bir engel olmadı ise kayıp etmeniz de o kadar hızlı ve engelsiz bir şekilde olur ki bu durumu durdurmak oldukça da zor olacaktır. Sizlere atılacak olan ya da kısa süre önce atılmış olan iftiraları da işaret etmektedir. Sizler bu durum karşısında sabır ve iyi niyet ile kendinizi korumaya çalışır iseniz de su misali olaylardan kolay bir şekilde akabilecek ve kurtulabileceksiniz. Hem iyilikleri hem de kötülükleri bir arada getiren bir olay olmasından dolayı bu aralar attığınız her adımı bir kere değil on kere düşünerek hareket edin.

Kişi eğer uzun zamandır sıkıntı içindeyse, özellikle maddi anlamda bir sıkıntı ise bunun yakın zamanda çözüleceği, feraha kavuşulacağı anlamına gelir. Çözümsüz olarak görülen sorunların çözüleceği, feraha kavuşacağı anlamına gelir akarsu sembolü. Eğer fal sahibinin hayatını önemli ölçüde etkileyen bir borç ya da maddi bir sıkıntı varsa bunların da yakın zamanda çözüleceği, ferahlığa kavuşulacağı anlamında yorumlanır. Ancak akarsu sembolü fincanın dibine doğru gidiyorsa bu bolluk ve bereket geçici olacak anlamına gelir. Akarsu sembolü etrafınızda iyi niyetli insanlar olduğu anlamına gelir. Bu kişilerden her anlamda destek görebileceğiniz anlamına gelir. İş hayatı anlamda yorumlandığında büyük ticari kazançlar elde etmeye, büyük ödemeler almaya işarettir. Ancak bazı durumlarda akarsu sembolünün başka anlamları da ortaya çıkar. Örneğin uyarı gibi bir anlamı olabilir. Fal sahibi eğer çok fazla harcama yapıyorsa, kontrolsüz bir harcama yapıyorsa, gelir ve giderlerini dengede tutması, tutumlu olması, ilerde karşılaşması muhtemel olan ihtiyaçlara karşı temkinli olması gerektiği anlamında yorumlanır. Ancak kahve falında kavramları yorumlarken fincanı bütün olarak yorumlamak gerekir. Tek bir kavrama takılmak yanlış yorumlara neden olacaktır.


 

Kahve Falında Dere Görmek

Manevi açıdan size çok faydası olan bir yolda olduğunuzun işaretidir. Maddi açıdan da çalışmaya devam ettiğiniz sürece her şey yolunda gidecek demektir. Uzun zamandır dileğiniz bir arzunuz sonunda geç de olsa gerçekleşecek demektir. Dere sembolü bereket, zafer, güç ve inatçılığın sembolüdür.

Özel hayatınızın çok hareketli geçeceği bir döneme gireceğinizin habercisidir. Bu dönemde sizi çok mutlu edecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda tereddüt ettiğiniz, sizi karar vermek konusunda zorlayan, tedirgin eden insanlar olabilir. Bu kişilerden uzaklaşmanız gerektiğini ve gerçek aşkı başka insanlarda aramanız gerektiğini söyler. Çalışma şartlarınızın çok zor olduğunu, ancak buna rağmen azminizi ve temponuzu düşürmeden çalışmaya devam etmeniz halinde hedeflerinize ve hayallerinize kavuşacağınızı gösterir. Bu şekilde devam ederek bol kazanç elde edeceğinizin de habercisidir. Bol nimet, bol kazanç, bol rızık olarak yorumlanırken, bekar kişiler için hayırlı bir evlilik anlamına da gelir. Evli kişi için ise erkek çocuk demektir. Genelde olumlu yorumlanan bir semboldür. Ancak yine de bu kadar yorum içinde size ait yorumu bulmak için fincandaki diğer sembolleri de doğru tespit etmeniz ve doğru yorumlamanız gerekmektedir. Bu anlamda bütün sembolleri birbiri ile ilişkili olarak yorumlamanız gerekir. Aksi halde yanlış yorumlar yapmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu konuda sizin bilgileriniz yeterli değilse usta bir yorumcudan yardım almanız yerinde olacaktır.

Aslına bakarsak azim, hırs ve nefis ile verilen savaşın bir göstergesidir. Nefsi ile maddi açıdan verdiği bu savaşta fal galip gelmektedir. Harcamalarını düzenli ve takip ederek yapan, tabiri caizse ayağını yorganına göre uzatmasının bilen bir kişi olduğunun göstergesidir. Öte yandan içine kapanık, derdini kimseye anlatmayan bir kişi olduğu yönünde de yorumlanır.

İçinde bulunduğunuz borçlardan kısa sürede kurtulacağınızı ve malınızı güzel değerlendirebildiğiniz takdirde hayatınız boyunca sürecek bir refaha ve zenginliğe kavuşacağınızın işaretidir. Elinizde olan parayı har vurup harman savurmaktan ziyade borçlarınızı ödeme yönünde değerlendirmeli ardından kalan paranızı yastık altına koymalısınız. Aynı zamanda ilerleyen dönemlerde maddi açıdan sıkıtılar yaşayabileceğinizi bu nedenle elinizde var olan paranızı biriktirerek geleceğe yönelik yatırımlar yapmanız gerektiğinin uyarıcısıdır. Buna ek olarak yanında beliren insanlar ile birleştiğinde, çoğu zaman yakın bir zamanda hiç beklemediğiniz bir yerden elinize bir miktar para geçeceğini gösterir. Bu para hayırlı bir yerden gelecek ve yine falına bakılan kişi bu parayı hayırlı konularda harcayacaktır. Fal sahibinin içine kapanık bir kimse olduğunu ve duygularını kolay kolay yakınları dâhil hiç kimse ile paylaşmadığını gösterir. Ancak fal en kısa sürede bu huyundan kurtulmalı, mutsuz olduğu ve şikâyetçi olduğu durumları dile getirmelidir. Belki de çektiği sıkıntılardan ve yaşadığı sorunlardan bu şekilde kurtulması mümkün olacaktır. Çünkü sorunlarını içine atmakla birlikte yalnızca dert üstüne dert eklendiğini unutmamalıdır.


 

Kahve Falında Nehir Görmek

Yakın zamanda hayatınızda durgunluk yaşanacağına delalettir. Eğer tabakta ise haneden birinin yaşadığı sıkıntıların artık son bulacağına işarettir. Sağlığı ile ilgili problem yaşayan bir tanıdığınıza yardımda bulunabilirsiniz. Fincanda ise fal sahibinin yaşayacağı problemin hemen çözüme kavuşacağı anlamına gelir. İş hayatı ile ilgili yaşanılacak sorunların çözümünde bir tanıdığınızdan yardım alabilirsiniz. Fincanın tam ortasında ise, tez vakitte her şeyin yoluna gireceği şeklinde yorumlanır. Eşiniz ya da sevgiliniz ile yaşadığınız sorunları rafa kaldırabilirsiniz.

Tez vakitte geçirilen bir kazada yaralanan bir tanıdığınızın durumunun iyileşeceğine delalettir. Bu sıkıntılı dönemin su gibi akıp gideceği şeklinde yorumlanabilir. Bir diğer manası ise maddi sıkıntıların çok yakın zamanda kapınızı çalacağı şeklindedir. Harcamalarınızda dikkat etmeniz gereken bir döneme girebilirsiniz; bu yüzden dikkatli davranmanız gerekebilir. Yaşamınızda önemli gelişmelerin olduğunu ve insanlar üzerinde etkilerinizin çoğalıp saygınlığınızın artacağının habercisidir. Özellikle aile ilişkilerinizde tanık olacağınız tartışmalarda yapıcı tutumunuz ile takdir toplayacaksınız.

Geçmişte yaşamış olduğun bir takım hatalar, çevrendeki bazı insanlara verdiğin zararlar tek tek karşına çıkmakta. Ancak yaptığın iyiliklerin ve yardımların da karşılığını alacaksın. Etrafın tarafından çok sevilip sayılıyorsun. Uzun bir süre aşkta pek yüzün gülmemiş. Ama nihayet dilediğin gibi kafa dengi birini bulmuş durumdasın. Kıymetini bil ve bu birlikteliğin tadını çıkar.

Bir aileye dahil olmak anlamına gelir. Evlilik ya da evlilik hazırlığı sebebiyle dahil olunacak olan ailenin sizi başlarda, tanımadığı sebebiyle yargılaması söz konusu olabilir. Hatta bir süre sonra sizden bir müddet uzaklaşabilirler. Fakat müstakbel eşinizin bir seçim yapması konusunda korkularınız olmasın. Mutlu bir evlilik sizi bekliyor. Sizin için önemli olan hiç bir zaman maddiyat olmadı. Bu sebepledir ki mükafatınızı alacaksınız. Tutarlı duruşunuz, merhametiniz sayesinde ve eşinizin size sevgisi ve desteği ile yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracaksınız. Sonrasında sizden uzaklaşan, sizi yanlış nitelendiren tüm insanlar pişman olarak hatalarını telafi etme telaşına düşeceklerdir. Bu konuda müsterih ve affedici olmalısınız.

Merhametinizin yanında, bu sebeple size kötülük edebilecek olanları da işaret eder. Nitekim deneyeceklerdir de. Bu yüzden insanlara merhamet etmelisiniz, fakat kolay kolay güvenmemeli ve sırlarınızı paylaşmamalısınız. Çünkü iftira atabilir ve iftiralarını desteklemek için sizin verdiğiniz bilgilerle harmanlayabilirler. Sevilen bir kişi olacaksınız ve bunu kıskananlar olacaktır.

Bir bunalım içerisindesiniz. İlişkiniz olumsuz gitmektedir. Bunun sebebi kıskançlık olarak görüyorum. En kısa zamanda aranızdaki buzlar kalkacaktır. Kafana takmamalısın. Bu aralar kendine vakit ayıramıyorsun. İş hayatın yoğun gitmektedir. Maddi açıdan bolluktasın. Harcamalarına dikkat etmelisin. Ailen ile aranda tartışma yaşayacaksın. Yakında düğün var.


 

Kahve Falında Irmak Görmek

Fal sahibinin bir arkadaşına uzaktan uzağa yaptığı yardımları ve bu yardımların fark edilmesi ile gelişen olayları simgeler. Yanında bir takım hayvanlar var ise fal sahibinin geçim sıkıntısının son bularak rahatlamasına ve tüm borcundan derdinden kurtulmasına dalalettir. Bir diğer anlamı ise farkında olmadan bir insanın kalbini kırmaktır. Eğer fal tabağında çok uzun olmayan bir ırmak sembolü çıkmışsa işlerin yoluna girmesi için  biraz daha çaba sarf edilmesi ve çalışma hayatında çok daha ciddi olunması gereklidir. Ortak fikirlerin hayata geçirilmesi ile iş hayatı daha da kazançlı bir hale gelecektir.

Aile hayatının düzensizliğinden şikayet eden fal sahibinin bu soruna bir çare aramasıdır. Dümdüz bir şekilde ilerliyorsa bu sorunların düzelmesi an meselesidir. Fakat ırmak eğile büküle ilerliyorsa bazı konuların tekrar gündeme gelerek çözüme ulaştırılması gerektiğini simgeler. Etrafında ağaç veya çiçekler belirmiş ise bu sorunların sonucunda birbirine kenetlenerek çok güzel günlere yelken açan bir aile ortamına sahip olunacak demektir. Bazı kaynaklara göre sürekli ağlayan ve şikayet eden bir sevgili ile tasvir edilir. Eğer iki kola ayrılıyorsa fal sahibinin sabrının tükenmesine yol açan bu sevgili ile yolların ayrılacağını simgeler. Tek şerit halinde bitiyorsa kişi bütün sorunları hallederek mutluluğa ulaşacak demektir.

Maddi sıkıntılara çözüm olmasının yanında falına bakılan kişinin uzun süredir aklını meşgul eden bir konunun açıklığa kavuşması olarak da tabir edilmektedir. Huzursuz uykularının sebebi olan bu konu fikirlerine değer verdiği birisi tarafından çözüme kavuşturulacaktır. Aynı zamanda hanesinde hasta bulunan fal sahipleri içinde şifa anlamına gelmektedir. Hanede var olan bu hasta uzun zamandır aradığı şifayı hiç ummadığı bir yerden bulacak. Kimi yorumculara göre sağlıklı ancak erken bir doğumun habercisidir.

Kafanızı karıştıran bazı sorunlar var ama güçlü duruşunuz sayesinde dışarıya hiçbir şey yansıtmıyorsunuz. Hatta aileniz bile hayatınızda her şey normal sanıyor. Bu karışık konularda yardım almanız gereken tek kişi aileniz unutmayın. Maddi konularda sıkıntı yaşayabilirsiniz çünkü çocukların türlü türlü ihtiyaçları olacak. Boşanmışta olsanız eski eşinizin bu duruma el atmasına izin vermeniz lazım.


 

Kahve Falında Göl Görmek

Doludizgin ilerleyen hayatınızda durağan dönemlerin gelmekte olduğuna işaret eder. İş hayatınızdaki hareketli ve stres dolu günler yerini sakin ve durağan bir çalışma yaşamına bırakacak. Devam etmekte olan yoğun bir projeniz varsa çok yakında sonlandırarak sunumunu yapacak ve başarıya ulaştıracaksınız. Sınav dönemindeyseniz kısa sürede tüm sınavları başarıyla atlatacaksınız. Eşinizle ya da sevgilinizle bir dargın bir barışık devam eden ilişkiniz sonunda bir düzene oturacak ve aranızdaki sorunlara odaklanmaktan çok ortak sorumluluklarınıza odaklanacaksınız. Çocuklarınızın üzerindeki hırçınlık giderek azalacak ve daha sakin bir şekilde karşınıza çıkacaklar.

Sakin bir yaşama dalalet eder. Çalkantılı ilişkiler, entrikalar, dedikodular yerini sakin ve anlayış dolu anlara bırakacak. Uzun zamandır aranızın bozuk olduğu bir akrabanız ya da arkadaşınız varsa gelip sizden özür dilemesi an meselesi. Ancak siz de bu sırada sükûnetinizi korumalı ve ona karşı anlayışlı davranmalısınız. En ufak bir olumsuz yaklaşımınız aranızın tekrar bozulmasına neden olabilir. Sadece çevrenizdeki insanlarla ilgili değil, kendinizle ilgili de son zamanlar da mutsuz, hırçın olduğunuz gibi bir izlenime kapılıyorsanız bu durumdan da yavaş yavaş kurtulacaksınız. Hayat koşullarınızın iyileşmesi ve daha sakin hale gelmesiyle beraber siz de daha sakin ve mutlu hissedeceksiniz. Göl sembolü dalgaların, çalkantıların yerini sabitliğe, düzlüğe, sakinliğe bırakması anlamına gelir. Çevrenizde bu tarz olumsuz durumlara sebep olan insanlar varsa giderek hayatınızın bir parçası olmaktan çıktıklarını göreceksiniz. Girdiğiniz her ortama sizinle beraber bir sükûnet ve duyarlılık da gelecek. İnsanlar sizin sakin ve sabırlı duruşunuzu örnek almak isteyecek.

Borçlardan kurtulmak anlamına gelir. Uzun zamandır kredi borcunuzu ödemeyebilirsiniz yada bazı kişilere borcunuz olabilir. Bu dönemden sonra artık borçlarınızı ödemeye başlayabilirsiniz, ödenmemiş faturalarınız varsa onları ödeme kararı alabilirsiniz demektir. Borçlarınızdan kurtulmanın en iyi yolu borçlarınızı taksite bağlatmak ve ödeyebildiğiniz kadar ödeyebilmektir. Kafanıza taktığınız borçlarınızı yavaş yavaş bitireceksiniz.

Güzel bir kısmetle karşılaşmaya işaret eder. İşleriniz kötü gidiyorsa artık işleriniz düzelmeye başlayacaktır. Ortağınız varsa ve bazı sıkıntılar yaşıyorsanız hesabı görüp ortaklığı sonlandırabilirsiniz. Tek başınıza yol almaya karar verebilirsiniz. Özel hayatınızda güzel gelişmeler olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler güzel haberi bu dönemde alabilir. Çocukları olanlar çocuklarıyla ilgili sevinç yaşayabilir. Çocuğunuz üniversite sınavını kazanabilir, gittiği kursu başarıyla bitirebilir. Gören bekarsa evlenmek adına bazı kararlar alabilir. Yeni biriyle tanışabilirsiniz ve kısa süre sonra da evlilik kararı alabilirsiniz. Güzel devam eden bir ilişkiniz varsa ilişkiyi daha fazla uzatmaya gerek duymayabilir ve söz yüzüğü takma kararı alabilirsiniz. İş değişikliği yapmak anlamındadır. İş hayatında biraz sıkıntılıysanız iş değişikliğine gidebilirsiniz. Hiç tahmin etmediğiniz bir sektöre başlayabilir ve sil baştan kariyer planı yapabilirsiniz. İş ile ilgili bazı eğitimlere katılabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek adına güzel bir dönemdesiniz. İşinize devam ederken başka iş kollarını araştırın ve fırsatları kaçırmamaya çalışın. İşinizle ilgili güzel bir döneme işaret eder. İşinizi değiştirmeyi düşünmüyorsanız işinizde daha da başarılı olmak için bazı eğitimlere katılabilirsiniz.


 

Kahve Falında Dalgıç Görmek

Elinize geçecek yüklü miktarda paraya ve bu para ile tüm sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işaret eder. Bereket, bolluk ve refah anlamına gelir. Sevdiğiniz kişi ile kısa zaman içinde evlenme kararı alacağınıza, ailelerinizin de desteği ile dillere destan bir düğün yapacağınıza dalalet eder. Çok yardımsever bir kişi olduğunuzu, kısa zaman içinde yardıma ihtiyacı olan bir kişiye hem maddi hem de manevi destekte bulunacağınızı gösterir.

Sizi son derece rahat günlerin beklediğine işaret eder. İş hayatında istediğiniz konuma geleceğinize tabir olunur. Alacağınız iyi haberlere yorumlanır. Çevresi geniş bir kişi ile tanışacağınıza, bu kişinin size vereceği destek ile hayatınızda birtakım işleri yoluna koyacağınıza dalalet eder. Hanede bir kişinin yaşadığı sağlık sorununun son bulacağı anlamına gelir.


 

Kahve Falında Ada Görmek

Yakın zaman içerisinde büyük ve güzel gelişmeler yaşayacağınıza yorulur. Bu gelişmeler maddi açıdan rahatlama ve feraha kavuşma anlamına gelmektedir. Hane içerisinde hasta olan bir kişinin sağlığına kavuşarak daha iyi olacağına işaret eder. Evliliğinizde var olan birtakım sorunların artık çözüme kavuşacağına, evlilik hayatınızda daha huzurlu olacağınıza delalet eder. İş yerinde bu aralar biraz gerilmiş olduğunuz fakat kısa zaman içerisinde her işin üstesinden gelerek rahatlayacağınız anlamına gelmektedir.

Bir kişinin sizden isteyeceği yardıma ve sizin de ona koşulsuz şartsız yardım edeceğinize işaret eder. Bolca hayır duası almaya tabir olunur. Yaptığınız yatırımların meyvesini yemenin zamanının geldiğine, artık kendinize daha fazla vakit ayıracağınıza dalalet eder. Evinizde yapacağınız tadilatı, yaptığınız tadilat neticesinde evde daha huzurlu vakit geçireceğinizi gösterir.


 

Kahve Falında Deniz Kabuğu Görmek

Bolluk ve bereket anlamına gelmektedir. Son derece rahatlayacağınız bir döneme gireceğinizi gösterir. Yaptığınız işlerden elde edeceğiniz gelire, bu gelir sayesinde kavuşacağınız zenginliğe işaret eder. Bir kişiye verdiğiniz borcu geri alacağınıza, bu para ile yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edeceğinize delalet olur. Yeni iş kapısına yorulur. Arayış içinde olduğunuz bir işe gireceğinize ve bu işte çok başarılı olacağınıza tabir olunur. Aşk hayatınızda her şeyin yoluna gireceğine, aradığınız aşkı bulacağınız şeklinde yorumlanır. Etrafa ışık ve mutluluk saçan bir kişi olduğunuzu, herkesin mutluluğu ile mutlu olduğunuzu gösterir.

Çıkmak istediğiniz bir yolculuğa nihayet çıkacağınıza işaret eder. Yolculukta dinleneceğinize, zihninizi temizleyerek, yenileneceğinize delalet olur. Yeni bir araba anlamına gelmektedir. Hali hazırda var olan arabanızı değiştireceğinize, istediğiniz lüks arabaya kavuşacağınıza yorumlanır. Ailenizden bir kişinin müjdeli haber vereceğini, bu haber sayesinde hane içinde büyük sevinç ve mutluluk yaşanacağını gösterir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.