Yengeç Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Yengeç Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu
31 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 14.987 kez okundu.

Su elementinden olan iki burç birbirleri için biçilmiş kaftandır. Çünkü iki burcun da duygusal duyarlılıkları ve yoğun sezgileri vardır. İki burç da kırılgandır, dış etkenlerden etkilenip hassaslaşmaya fazlasıyla açıktır. Niyetleri sezinleyip düşünceleri okumaları, dile getirilmeyen gerçeklikleri dahi anlayabilmelerine, zihinlerinde canlandırabilmelerine ve kırılabilmelerine yol açar. Alıngan oldukları ve en ufak şeyleri yanlış anladıkları doğrudur.

Su grubu burçları içe dönük, sıcak ve sosyal görünseler de kendi içlerinde yarattıkları bir dünyaları vardır. Aslında dış dünyada var olduklarında bile içlerinde var olan dünyada yaşarlar. Hayalperest ve yaratıcıdırlar. Hayal kurmaya yatkın olduklarından, bütün dünyayı kendi hayal dünyalarına göre düzenlerler.

Kavrama yetenekleri güçlüdür, anlatılan her şeyi dikkatle dinleyip anlarlar. İçlerine atıp gizledikleri çoğu şey gibi hırslı olduklarını da gizlerler. Gözlemci ve analizci kişilikleri ile bir olayın içinde dahi olsalar, olayı dışarıda kalıp gözlemledikleri doğrudur. Duygularıyla hareket etseler ve karamsarlığa kapılsalar bile, mücadele etmekten vazgeçmezler. Hedeflerine ulaşma için güçlerini sonuna kadar harcamaktan çekinmezler.

Tutku, tutku ve yine tutku… Akrep burcu erkeğinin başlıca özelliğidir. Bu tutkuya ve duygusal birikime en iyi kucak açabilecek burç da yengeç burcudur. Derin dünyalarının gerektirdiği biçimde tutku ve romantizm dolu bir ilişki yaşayabilirler. İkisi de sevdiğine koşulsuz bağlanır, güvenir. Birbirlerine olan güvenlerini ve sevgilerini pekiştirmek yine kendilerine düşmektedir.

Akrep erkeği kıskançtır, yengeç kadını da kıskanç olduğundan bu durum onu ancak mutlu edecektir. Her ikisi de tutkulu ve derin kişilikler olduğu için bu ilişki kesinlikle aşk ilişkisi olacaktır. Birbirlerinin kimyasına, düşüncelerine ve isteklerine saygı gösterirler.

Kolay kolay kimseye güvenemeyen akrep erkeğinin ilgisi sürekli yengeç kadınında olacaktır. Bu ilgi ve duyarlılık da Yengeç kadınını mutlu edecektir. Sevgili olduklarında çok iyi giden ilişkileri, evlilikte de uzun bir gelecek vaat eder.

Yengeç burcu kadını oldukça duygusal, şefkatli, anaç ve biraz da takıntılı bir burçtur. Tepkilerini genel olarak ağlayarak veren bu burcu tamamlayacak olan en ideal erkek yine bir su grubu burcu olmalıdır. Akrep erkeği, yengeç kadının bu nazını ve çocuksu hallerini çekebilecek hatta bundan hoşnutluk duyabilecek erkeklerden biridir.

İkisi arasındaki aşk oldukça tutkulu olacaktır. Bu ikilinin ten uyumları birbirlerinden vazgeçmeme sebeplerinden biri olacak, yaşadıkları duygu yüklü geceler en sağlam kavgalarının bile hoş barışlarla sonlanmasını sağlayacaktır.

Akrep burcu erkeği, kadınını kendi dışında kalan tüm dünyadan biraz fazlaca sakınır. Buna her kadın katlanmak istemez fakat yengeç kadını bu baskıdan biraz haz da alacaktır. Onun kıskanılıp bir inci misali kabuğunda tutulmak istenmesi içten içe gururunu okşayacak ve bu hapsoluşa kendi arzusuyla teslim olacaktır. Bu teslimiyeti gören akrep erkeğinin ise gözü dışarıda olmayacak ve tüm kalbi onu evinde sadakatle bekleyen kadınında kilitli kalacaktır. Tüm bu güzel duygular ancak yoğun ve derinden bir sevgi ile mümkündür.

Hem yengeç burcu kadını, hem akrep erkeği sevgi ile beslenir ve sevgi ile besler. İki taraftan birinin bu eksikliği yaşaması durumunda ise birliktelik tüm anlatılanların aksine bir anda sarsılıp yıkılmaya mahkum olacaktır. Çünkü her iki karakter de karşı tarafın ilgisizliğini hissetmesi ya da kendi ilgisini kaybetmesi durumunda ilişkiden kendisini bir anda soyutlayacak hatta arzuladığı aşkı yaşamak için bir arayışa bile girecektir. Fakat sevmek ve sevilmek olguları her ikisi için de hayatlarının merkezi olduğu için bu ihtimal biraz zayıf kalmaktadır.

Yengeç Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Sevgili okur, bu yazımda ikisi de su grubundan olan iki burcun uyumunu değerlendireceğim.Lafı fazla dolandırmadan konuya geçelim.

Akrep burcu ve yengeç burcu birlikteliği en iyi anlaşan çiftlerin birlikteliğidir. Her iki burç da oldukça duygusal olmakla beraber ilişkilerinde aşkı son derece yaşarlar. Akrep burcu sevdiklerini daima koruyan, duygusallığı ile partnerini daima mutlu eden; yengeç burcu ise oldukça duygusal, sevdiğine değer veren, sevdiğine karşı son derece anlayışlı olan bir burçtur. Akrep burcunun kıskançlık krizlerini ve sevdiğini sahiplenici özelliği ile yengeç burcunun evcimen oluşu ve sevdiğini mutlu etmek için elinden geleni yapması bu ilişkiyi inanılmaz kılabilir. Bu nedenle bu iki burcun birlikteliği uzun süreli bir evliliğe dönüşebilir.

Yengeç burcu bilindiği gibi duygularını son derece yaşayan, çevresindeki herkesi çok fazla değer veren, fiziksel özellikleri bakımından oldukça etkileyici olan bir burçtur. Yengeç burcunu göre akrep, kendisini ne olduğunu anlamadan aşkın içinde bulacaktır. Akrep yengecin iç dünyasındaki aşkı tadacak ve eğlenceli olması ile birlikte ilişkiyi daima canlı tutacaktır. Bu ikili günlük hayatta olduğu kadar cinsel yaşamda da oldukça birbirlerine tutkuludur. Yengeç burcu insanı her zaman kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle akrep burcu insanının yengecin bu özelliğini dikkat etmesi ve onu kırmamak için sözlerine dikkat etmesi gerekebilir. Akrep burcunu, yengecin en çok etkileyen özelliği ise, görünüşünün güzel olması ve fiziksel özellikleri bakımından etkileyici olmasıdır. Ancak yengeç burcu akrebi etkilemek istiyorsa, akrebin aşk hayatında ihtiyacı olan güveni sağlaması gerekmektedir.

Aşk hayatlarında hem akrep burcunun hem de yengeç burcunun romantizm son derece baş gösterir. Bu ikili birbirlerini hayatlarının her alanında mutlu edebilir. Yengeç burcu akrep ile birlikte olmak istiyorsa, mutlaka onun kıskançlığına göz yummalı ve tepkilerini kontrol etmelidir. Bu sorunu beraber aşarlarsa dünyanın en mutlu çifti olabilirler. Yengeç burcu da hayatın her alanında biraz daha az baskın olursa, birlikte daha güzel bir birliktelik yaşayabilirler.

Yengeç ve Akrep Aşk Uyumu

Akrep burcu insanı kim ne derse desin –suratsız, ketum, aşırı ciddi vs.- yoğunluk insanıdır. Bu yoğunluk duygular bazında olabileceği gibi partnerinden beklentileri konusunda da olabilir. Biraz açacak olursak, akrep burcu insanı tüm duyguları uçlarda yaşar ve ortası yoktur. Sevincinde de kederinde de buna şahit olunabilir. Yengeç burcu insanı da duygulara çok önem verir fakat duygulara verdiği önem gereği kederini, hüznünü hatta aşkını kendi içinde yaşar. Yani karşı taraftan açıkça davet gelmemiş, zarf gönderilmemiş ise duygularını ilk evrede açması oldukça zor olacaktır onun için. Eğer akrep burcuysanız ve yengeçten hoşlanıyorsanız cennetten çıkma bir aşk sizi bekliyor demektir.

Yapacağınız tek şey, onu bir nebze olsun yüreklendirmek. Sizi buna pişman etmeyecektir.Akrep burcu ve yengeç burcu oldukça kıskanç burçlardır ve sadakate çok önem verirler. Yengeç burcu kadını tam bir anne, erkeği ise tam bir aile babasıdır. Akrep erkeği/kadını da aile olmayı ilk evrede düşünmese de sadakate çok önem verir. İnsanların duygularına yüzeysel yaklaşmayan biri olduğu için sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Az önce belirttiğim gibi duygularda yoğunluğu fazla olduğu için size verdiği mutluluk da fazla olacaktır, sizden beklentisinin fazla olduğu gibi. Akrep burcu insanı öfkesini bastırabilen bir burç olmasına rağmen beklenilmedik anlarda patlayabilir. Bu durumda yengeç burcu insanı kendi içine çekilecek, kırılacak fakat akrep burcunun bu tepkisinin kendisine yönelik olmadığını bilerek sessizliğini koruyacak; akrebin kendi içinde kopan fırtınanın dinmesi için elinden geleni yapacaktır.

Akrep burcu insanı da yengeç burcunun duygu çıkışlarına sevgi ve ilgiyle karşılık verecektir. Zira buna dünden razıdır, yeter ki çok sevdiği yengeç sadece onun omzunda ağlasın! Cennetten çıkma bir aşk diye boşuna demiyorum, zira bu iki burç birbirini fazlasıyla şımartacaktır. Her iki burç da sürpriz yapmayı seven, duygularda net olmaktan yana olan ve ilişkide karşısındakinin isteklerine fazlasıyla cevap veren tiplerdir. Dolayısıyla sabah hazırlanan hoş bir kahvaltı, gece vakti çıkılan küçük gezintiler, türlü muziplikler bu ilişkiyi oldukça renkli kılacak ve çekici hale getirecektir. Her iki burç da aynı grupta olduğundan ani duygu değişimlerinden hoşlanmayacaklardır. Yani inişli-çıkışlı, sevginin artıp azaldığı kopukluklardan ibaret bir ilişki istemeyeceklerdir. Bu onları gergin bir hale getireceğinden sevgilerini canlı tutmak adına birbirlerine karşı ilgisiz kalmayacaklardır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki akrep burcu insanı daha nettir, sevgisinden kolay vazgeçmese de ihanet gibi büyük bir hatayı affetmemekle kalmayıp karşısındaki insanı silip atacaktır. Yengeç burcu oldukça sadıktır fakat yanlış anlaşılmalara açıktır ve kendisini ifade etmekte zorlandıkça daha çok içine kapanır. Bu akrepte ters tepebilir. Akrep bu gibi bir durumda karşı tarafın mantıklı bir açıklama yaparak durumu kurtarmasını isteyecektir. Çünkü sevgisine kıymet verdiği bir insanın kredisini hemen tüketmez. Yengeç burcu ise ayrılık olması durumunda bile kolay unutabilen, karşı tarafın hatasını affedemeyip kin tutan biri değildir. Uzun süre ayrılık acısını kendi içinde yaşayacaktır. Bunu akrep burcuna yansıtırsa ters tepmesi muhtemeldir. Akrep ne olursa olsun karşısında dik durulmasını ister. Merhameti acımayla karıştırmaktan nefret eder.

Yengeç ve Akrep Evlilik Uyumu

Akrep burcu insanının evliliğe bakış açısı yengeç burcuna nazaran daha radikal bir nitelik taşır. Akrep insanı evliliğin sorumluluk getirdiğini düşündüğü için kendisini buna hazır hissetmediği sürece evliliğe sıcak bakmayacaktır. Yengeç insanı ise evlilik ve aile kurmak için yaratılmış gibidir. Ebeveyn olma isteği onda adeta doğuştan verilmiştir ve kendisi de bunun farkındadır. Akrep ile bu konuda farklı da olsalar evlilikleri sadakat ve güven üzerine kurulu olacaktır. Aşkları azalmayacak, birbirlerine duydukları güven nedeniyle hep canlı kalacak ve huzur dolu bir yuvaları olacaktır.

Her iki burç da doğaya aşık olduklarından evlerini doğada bulunan sıcak renklerle döşeyecekler, kalabalıklardan uzak sakin bir hayat kurmak isteyeceklerdir. Dostları sayılı olan bu burçların ortak arkadaşları da vardır. Çocuklara duydukları sevgi de çok uçlarda olabileceği gibi akrep ile yengeçte farklılık gösterebilir. Akrep insanı çocukların küçük yaşlarda doğru-yanlış ayırtına varmasını isteyeceğinden şefkatli fakat disiplinli bir ebeveyn olacaktır. Yengeç insanı ise çocuğu şımartmak için elinden geleni yapacaktır. Bu ilk zamanlar bir sorun gibi gözükse de akrep burcu insanı özgürlüğü seven bir yapıya sahiptir dolayısıyla hayatı zehir etmeyecek ailesiyle güzel zaman geçirmenin yollarını arayacaktır.

Yengeç ve Akrep Güven Uyumu

Akrep burcu bireylerinin aradığı en önemli şeylerin başında güven gelmektedir. Eğer ilişki süreci içerisinde karşı taraftan en ufak bir ihanet hissediyorlarsa, karakter yapıları gereği bir anda ilişkiyi bırakabilir ve uzaklaşabilir, hatta oldukça kıskanç bir yapıya bürünerek karşısındakine de zarar vermeye başlayabilir. Yengeç burcu bireyleri ise hayatını paylaşabileceği biri olmasını ister ve aldatmayı aklının ucundan bile geçirmez. Bu kişilerin hayatlarında yalan yoktur.

Her iki burçta bazı gerçekleri bir yere kadar dışa vurmaktan çekinebilir ve ilk ilişkiye başlarken bazı şeyleri paylaşmayabilir. Fakat bu, ilişkinin başlangıcını ve sonrasını kesinlikle olumsuz etkilemez. Her ikisi de ilişki içerisinde kendisini güvende hissetmek ister ve ihanete uğramamak için karşılıklı olarak ilişki içerisinde birbirlerinin ihtiyaç duyduğu güveni verirler.

Akrep ve yengeç arasındaki güven bağı inanılmaz yüksek düzeydedir. Nedeni ise oldukça basittir. Her ikisi de sezgisel oldukları için ortada olan bir sahtekarlığı oldukça hızlı bir şekilde hissedebilirler. Eğer içlerinden birisi yanlış bir şey yaparsa, diğeri bunu hemen fark eder. Mükemmel sezgisel yapıları nedeniyle birbirlerinden bir şey saklamaya çalışmaları herhangi bir işe yaramayacaktır.

Yengeç ve Akrep İletişim ve Akıl Uyumu

Yengeç ve akrep bireyleri, herhangi bir konuşmaya ihtiyaç duymadan birbirlerini gayet iyi bir şekilde anlayabilirler. Karşılıklı olarak iletişimleri oldukça iyidir ve duygularını birbirlerine rahat bir şekilde aktarabilirler. İlişkiye ilk başlangıç durumunda ve hatta sonrasında birbirlerinin konuşmalarını tamamlayarak oldukça keyifli bir şekilde sohbet edebilir ve vakit geçirebilirler. Oldukça derin bir karaktere sahip olan bu burçlar, her şey hakkında mantıklı kararlar verebilirler.

Yengeç burcu, geçmişte yaşadığı bazı olumsuz tecrübelerden dolayı, ilişkinin ilk dönemlerinde akrebe tam olarak güvenemeyebilir ve uzaklaşmak isteyebilir. Akrep burcu ise bu süreçte karşı tarafa yardımcı olarak ilişki kurmak için elinden geleni sergiler. Bu burçlarda nadir görülen bir senaryodur, birbirlerine akıl ve mantık açısından oldukça yardımcı olacaklardır.

Yengeç, istikrarlı ve kendisini güvende hissedebileceği aynı zamanda huzurlu bir aile hayatı ister. Akrep ise her zaman değişime hazırdır ve karşısındaki bireye uyum sağlayarak, değerlerine saygı gösterir ve gerektiği şekilde hareket eder. Her ikisi de birbirlerinin ihtiyaçlarını anlayabilecek kapasiteye sahiptir ve kişiliklerini kontrol etmekte rahat olacaklardır. Akrep her ne kadar bazı zamanlarda çekingen davransa da, yengeç eğer karşı tarafı iyi bir şekilde tanımayı başarabilirse en iyi şekilde karşısındaki yaklaşabilecek ve aralarında duygusal bir denge kuracaktır.

Akrep ve yengeç ilk tanışma dönemlerini atlattıktan sonra kuracakları iletişim oldukça rahat olacaktır. Elbetteki her ikisi de mükemmel olmayabilir ve bazen beklenmedik bir şekilde sürtünme çıkabilir. Yengeçler, bir konuşmacı olarak doğdukları ve her konuda rahatlıkla konuşabildikleri için sohbetin tıkandığı noktalarda devreye girecek ve sohbeti keyifli bir hale getirmeyi başaracaktır. Akrepler de konuşmayı severler fakat ilişkinin ilk döneminde değil. Bunun nedenini merak ediyor musunuz ? Aslında cevabı oldukça basit, akrepler ne kadar çok konuşurlarsa, sakladıkları gerçekleri o kadar açığa çıkarmaya başlarlar. Sakladıklarını dışarıya vurmak doğalarında vardır. Unutmayın, akrepleri akrep yapan en büyük şeylerden birisi de gizemdir. Aralarındaki güven, zamanında ilerlemesi ile birlikte artacaktır.

Yengeç ve Akrep Paylaşılan Aktiviteler

Her iki burçta birbirlerini iyi tanımayı başarabilmiş ise ne yapacaklarının hiç de bir önemi yoktur. Sahip oldukları duygusal durumu korumaları ve ona zarar vermemeleri gerekir. Her iki burçta birbirlerinin içinde bulunduğu küçük bir dünya yaratırlar ve bu ortamı oldukça keyifli bir hale getirebilirler. Akrepler, kimi zaman bazı tehlikeli eğlenceler içerisine girmekten keyif alabilirler. Her ne kadar yengeçler bu duruma adapte olmakta zorlansalar da, eğer aralarındaki duygusal bağ kuvvetli ise rahatlıkla partnerine uyum sağlayabileceklerdir.

Deniz, her ikisini de kendisine çekmektedir. Balıkçılık, yüzme, sörf veya sahilde olmak onlar için oldukça keyiflidir. Akrepler, her ne kadar yeni bir şey yapacakları zaman bazen çekingen olsadalarsa, yengeçlerin dürtmesi ile kolaylıkla yeniliklere adapte olabilirler. Akrepler, fırsat buldukça seyahat etmekten zevk alırlar. Yengeçler ise işin daha çok romantik kısmı ile ilgilenirler. Birlikte planlayacakları tatil, onların aralarındaki bağın kuvvetlenmesi için oldukça yararları olacaktır.

Hayvanlara karşı inanılmaz bir sevgileri vardır. Örneğin, yolda yaralı bir hayvan bulduklarında, bir an önce onu iyileştirmek için elinden geleni yapacaklardır.Her ne kadar yengeçler bu konuda korktuklarından dolayı biraz bir adım geri de dursalarda, partnerinin yanında kendilerini güvende hissettikleri için olaylara katkı sağlayacaklardır. Her ikisinin de bir diğer ortak ilgi alanları maneviyattır. Öbür dünya, ritüelizm ve inanç onlar için oldukça keyifli bir sohbet konusudur. Ayrıca güncel olaylar hakkında konuşmak, kimi zaman dedikodu yapmak ve seyahat vazgeçilmezleri arasındadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git