Yengeç Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

31.01.2016
Yengeç Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Su grubu burçları içe dönük, sıcak ve sosyal görünseler de kendi içlerinde yarattıkları bir dünyaları vardır. Aslında dış dünyada var olduklarında bile içlerinde var olan dünyada yaşarlar. Hayalperest ve yaratıcıdırlar. Hayal kurmaya yatkın olduklarından, bütün dünyayı kendi hayal dünyalarına göre düzenlerler.

Su elementinden olan iki burç birbirleri için biçilmiş kaftandır. Çünkü iki burcun da duygusal duyarlılıkları ve yoğun sezgileri vardır. İki burç da kırılgandır, dış etkenlerden etkilenip hassaslaşmaya fazlasıyla açıktır. Niyetleri sezinleyip düşünceleri okumaları, dile getirilmeyen gerçeklikleri dahi anlayabilmelerine, zihinlerinde canlandırabilmelerine ve kırılabilmelerine yol açar. Alıngan oldukları ve en ufak şeyleri yanlış anladıkları doğrudur.

Kavrama yetenekleri güçlüdür, anlatılan her şeyi dikkatle dinleyip anlarlar. İçlerine atıp gizledikleri çoğu şey gibi hırslı olduklarını da gizlerler. Gözlemci ve analizci kişilikleri ile bir olayın içinde dahi olsalar, olayı dışarıda kalıp gözlemledikleri doğrudur. Duygularıyla hareket etseler ve karamsarlığa kapılsalar bile, mücadele etmekten vazgeçmezler. Hedeflerine ulaşma için güçlerini sonuna kadar harcamaktan çekinmezler.

Tutku, tutku ve yine tutku… Akrep burcu erkeğinin başlıca özelliğidir. Bu tutkuya ve duygusal birikime en iyi kucak açabilecek burç da yengeç burcudur. Derin dünyalarının gerektirdiği biçimde tutku ve romantizm dolu bir ilişki yaşayabilirler. İkisi de sevdiğine koşulsuz bağlanır, güvenir. Birbirlerine olan güvenlerini ve sevgilerini pekiştirmek yine kendilerine düşmektedir.

Yengeç Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Yengeç burcu kadını oldukça duygusal, şefkatli, anaç ve biraz da takıntılı bir burçtur. Tepkilerini genel olarak ağlayarak veren bu burcu tamamlayacak olan en ideal erkek yine bir su grubu burcu olmalıdır. Akrep erkeği, partnerinin bu nazını ve çocuksu hallerini çekebilecek hatta bundan hoşnutluk duyabilecek erkeklerden biridir. İkisi arasındaki aşk oldukça tutkulu olacaktır.

Duyguları Uçlarda Yaşarlar

Akrep burcu insanı kim ne derse desin suratsız, ketum, aşırı ciddi ve yoğunluk insanıdır. Bu yoğunluk duygular bazında olabileceği gibi partnerinden beklentileri konusunda da olabilir. Biraz açacak olursak, akrep burcu insanı tüm duyguları uçlarda yaşar ve ortası yoktur. Sevincinde de kederinde de buna şahit olunabilir. Yengeç burcu insanı da duygulara çok önem verir fakat duygulara verdiği önem gereği kederini, hüznünü hatta aşkını kendi içinde yaşar. Yani karşı taraftan açıkça davet gelmemiş, zarf gönderilmemiş ise duygularını ilk evrede açması oldukça zor olacaktır onun için. Eğer akrep burcuysanız ve yengeçten hoşlanıyorsanız cennetten çıkma bir aşk sizi bekliyor demektir.

Sadakat Onlar İçin Önemlidir

Yapacağınız tek şey, onu bir nebze olsun yüreklendirmek. Sizi buna pişman etmeyecektir. Akrep burcu ve yengeç burcu oldukça kıskanç burçlardır ve sadakate çok önem verirler. Yengeç burcu kadını tam bir anne, partneri ise tam bir aile babasıdır. Akrep erkeği/kadını da aile olmayı ilk evrede düşünmese de sadakate çok önem verir. İnsanların duygularına yüzeysel yaklaşmayan biri olduğu için sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Az önce belirttiğim gibi duygularda yoğunluğu fazla olduğu için size verdiği mutluluk da fazla olacaktır, sizden beklentisinin fazla olduğu gibi.

Akrep burcu insanı öfkesini bastırabilen bir burç olmasına rağmen beklenilmedik anlarda patlayabilir. Bu durumda yengeç burcu insanı kendi içine çekilecek, kırılacak fakat partnerinin bu tepkisinin kendisine yönelik olmadığını bilerek sessizliğini koruyacak; akrebin kendi içinde kopan fırtınanın dinmesi için elinden geleni yapacaktır.

Sevgiye Önem Verirler

Hem yengeç kadını, hem akrep erkeği sevgi ile beslenir ve sevgi ile besler. İki taraftan birinin bu eksikliği yaşaması durumunda ise birliktelik tüm anlatılanların aksine bir anda sarsılıp yıkılmaya mahkum olacaktır. Çünkü her iki karakter de karşı tarafın ilgisizliğini hissetmesi yada kendi ilgisini kaybetmesi durumunda ilişkiden kendisini bir anda soyutlayacak hatta arzuladığı aşkı yaşamak için bir arayışa bile girecektir. Fakat sevmek ve sevilmek olguları her ikisi için de hayatlarının merkezi olduğu için bu ihtimal biraz zayıf kalmaktadır..

İlgiden Hoşlanırlar

Akrep burcu insanı da yengeç burcunun duygu çıkışlarına sevgi ve ilgiyle karşılık verecektir. Zira buna dünden razıdır, yeter ki çok sevdiği yengeç sadece onun omzunda ağlasın! Cennetten çıkma bir aşk diye boşuna demiyorum, zira bu iki burç birbirini fazlasıyla şımartacaktır. Her iki burç da sürpriz yapmayı seven, duygularda net olmaktan yana olan ve ilişkide karşısındakinin isteklerine fazlasıyla cevap veren tiplerdir.

Dolayısıyla sabah hazırlanan hoş bir kahvaltı, gece vakti çıkılan küçük gezintiler, türlü muziplikler bu ilişkiyi oldukça renkli kılacak ve çekici hale getirecektir. Her iki burç da aynı grupta olduğundan ani duygu değişimlerinden hoşlanmayacaklardır. Yani inişli-çıkışlı, sevginin artıp azaldığı kopukluklardan ibaret bir ilişki istemeyeceklerdir. Bu onları gergin bir hale getireceğinden sevgilerini canlı tutmak adına birbirlerine karşı ilgisiz kalmayacaklardır.

Dürüstlük İsterler

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki akrep burcu insanı daha nettir, sevgisinden kolay vazgeçmese de ihanet gibi büyük bir hatayı affetmemekle kalmayıp karşısındaki insanı silip atacaktır. Yengeç burcu oldukça sadıktır fakat yanlış anlaşılmalara açıktır ve kendisini ifade etmekte zorlandıkça daha çok içine kapanır. Bu akrepte ters tepebilir. Akrep bu gibi bir durumda karşı tarafın mantıklı bir açıklama yaparak durumu kurtarmasını isteyecektir.

Çünkü sevgisine kıymet verdiği bir insanın kredisini hemen tüketmez. Yengeç burcu ise ayrılık olması durumunda bile kolay unutabilen, karşı tarafın hatasını affedemeyip kin tutan biri değildir. Uzun süre ayrılık acısını kendi içinde yaşayacaktır. Bunu akrep burcuna yansıtırsa ters tepmesi muhtemeldir. Akrep ne olursa olsun karşısında dik durulmasını ister. Merhameti acımayla karıştırmaktan nefret eder.

Kıskançtırlar

Akrep erkeği kıskançtır, partneri de kıskanç olduğundan bu durum onu ancak mutlu edecektir. Her ikisi de tutkulu ve derin kişilikler olduğu için bu ilişki kesinlikle aşk ilişkisi olacaktır. Birbirlerinin kimyasına, düşüncelerine ve isteklerine saygı gösterirler.

Akrep burcu erkeği, partnerini kendi dışında kalan tüm dünyadan biraz fazlaca sakınır. Buna her kadın katlanmak istemez fakat yengeç kadını bu baskıdan biraz haz da alacaktır. Onun kıskanılıp bir inci misali kabuğunda tutulmak istenmesi içten içe gururunu okşayacak ve bu hapsoluşa kendi arzusuyla teslim olacaktır. Bu teslimiyeti gören akrep erkeğinin ise gözü dışarıda olmayacak ve tüm kalbi onu evinde sadakatle bekleyen kadınında kilitli kalacaktır. Tüm bu güzel duygular ancak yoğun ve derinden bir sevgi ile mümkündür.

Her İkisi de Çok Romantiktir

Aşk hayatlarında hem akrep burcunun hem de partnerinin romantizm son derece baş gösterir. Bu ikili birbirlerini hayatlarının her alanında mutlu edebilir. Yengeç burcu akrep ile birlikte olmak istiyorsa, mutlaka onun kıskançlığına göz yummalı ve tepkilerini kontrol etmelidir. Bu sorunu beraber aşarlarsa dünyanın en mutlu çifti olabilirler. Yengeç burcu da hayatın her alanında biraz daha az baskın olursa, birlikte daha güzel bir birliktelik yaşayabilirler.

Yalandan Nefret Ederler

Akrep burcunun aradığı en önemli şeylerin başında güven gelmektedir. Eğer ilişki süreci içerisinde karşı taraftan en ufak bir ihanet hissediyorlarsa, karakter yapıları gereği bir anda ilişkiyi bırakabilir ve uzaklaşabilir, hatta oldukça kıskanç bir yapıya bürünerek karşısındakine de zarar vermeye başlayabilir. Yengeç burcu bireyleri ise hayatını paylaşabileceği biri olmasını ister ve aldatmayı aklının ucundan bile geçirmez. Bu kişilerin hayatlarında yalan yoktur.

Kolay Güvenmezler

Kolay kolay kimseye güvenemeyen akrep erkeğinin ilgisi sürekli yengeç kadınında olacaktır. Bu ilgi ve duyarlılık da yengeç kadınını mutlu edecektir. Sevgili olduklarında çok iyi giden ilişkileri, evlilikte de uzun bir gelecek vaat eder.

Her iki burçta bazı gerçekleri bir yere kadar dışa vurmaktan çekinebilir ve ilk ilişkiye başlarken bazı şeyleri paylaşmayabilir. Fakat bu, ilişkinin başlangıcını ve sonrasını kesinlikle olumsuz etkilemez. Her ikisi de ilişki içerisinde kendisini güvende hissetmek ister ve ihanete uğramamak için karşılıklı olarak ilişki içerisinde birbirlerinin ihtiyaç duyduğu güveni verirler.

Güveni Nasıl Sağlayacaklarını Bilmelidirler

Yengeç burcu bilindiği gibi duygularını son derece yaşayan, çevresindeki herkesi çok fazla değer veren, fiziksel özellikleri bakımından oldukça etkileyici olan bir burçtur. Yengeç burcunu göre akrep, kendisini ne olduğunu anlamadan aşkın içinde bulacaktır. Akrep yengecin iç dünyasındaki aşkı tadacak ve eğlenceli olması ile birlikte ilişkiyi daima canlı tutacaktır. Yengeç burcu insanı her zaman kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle akrep burcu insanının partnerinin bu özelliğine dikkat etmesi ve onu kırmamak için sözlerine dikkat etmesi gerekebilir. Akrep burcunu, partnerinin en çok etkileyen özelliği ise, görünüşünün güzel olması ve fiziksel özellikleri bakımından etkileyici olmasıdır. Ancak yengeç burcu onu etkilemek istiyorsa, onun aşk hayatında ihtiyacı olan güveni sağlaması gerekmektedir.

Hisleri Kuvvetlidir

Akrep ve yengeç arasındaki güven bağı inanılmaz yüksek düzeydedir. Nedeni ise oldukça basittir. Her ikisi de sezgisel oldukları için ortada olan bir sahtekarlığı oldukça hızlı bir şekilde hissedebilirler. Eğer içlerinden birisi yanlış bir şey yaparsa, diğeri bunu hemen fark eder. Mükemmel sezgisel yapıları nedeniyle birbirlerinden bir şey saklamaya çalışmaları herhangi bir işe yaramayacaktır.

Birbirlerini Anlarlar

Yengeç ve akrep bireyleri, herhangi bir konuşmaya ihtiyaç duymadan birbirlerini gayet iyi bir şekilde anlayabilirler. Karşılıklı olarak iletişimleri oldukça iyidir ve duygularını birbirlerine rahat bir şekilde aktarabilirler. İlişkiye ilk başlangıç durumunda ve hatta sonrasında birbirlerinin konuşmalarını tamamlayarak oldukça keyifli bir şekilde sohbet edebilir ve vakit geçirebilirler. Oldukça derin bir karaktere sahip olan bu burçlar, her şey hakkında mantıklı kararlar verebilirler.

Akıl ve Mantık Olarak Birbirlerini Tamamlarlar

Yengeç burcu, geçmişte yaşadığı bazı olumsuz tecrübelerden dolayı, ilişkinin ilk dönemlerinde partnerine tam olarak güvenemeyebilir ve uzaklaşmak isteyebilir. Akrep burcu ise bu süreçte karşı tarafa yardımcı olarak ilişki kurmak için elinden geleni sergiler. Bu burçlarda nadir görülen bir senaryodur, birbirlerine akıl ve mantık açısından oldukça yardımcı olacaklardır.

Huzur Ararlar

Yengeç, istikrarlı ve kendisini güvende hissedebileceği aynı zamanda huzurlu bir aile hayatı ister. Akrep ise her zaman değişime hazırdır ve karşısındaki bireye uyum sağlayarak, değerlerine saygı gösterir ve gerektiği şekilde hareket eder. Her ikisi de birbirlerinin ihtiyaçlarını anlayabilecek kapasiteye sahiptir ve kişiliklerini kontrol etmekte rahat olacaklardır. Akrep her ne kadar bazı zamanlarda çekingen davransa da, yengeç eğer karşı tarafı iyi bir şekilde tanımayı başarabilirse en iyi şekilde karşısındaki yaklaşabilecek ve aralarında duygusal bir denge kuracaktır.

Rahat İletişim Kurarlar

İlk tanışma dönemlerini atlattıktan sonra kuracakları iletişim oldukça rahat olacaktır. Elbetteki her ikisi de mükemmel olmayabilir ve bazen beklenmedik bir şekilde sürtünme çıkabilir. Yengeçler, bir konuşmacı olarak doğdukları ve her konuda rahatlıkla konuşabildikleri için sohbetin tıkandığı noktalarda devreye girecek ve sohbeti keyifli bir hale getirmeyi başaracaktır. Akrepler de konuşmayı severler fakat ilişkinin ilk döneminde değil.

Bunun nedenini merak ediyor musunuz ? Aslında cevabı oldukça basit, akrepler ne kadar çok konuşurlarsa, sakladıkları gerçekleri o kadar açığa çıkarmaya başlarlar. Sakladıklarını dışarıya vurmak doğalarında vardır. Unutmayın, akrepleri akrep yapan en büyük şeylerden birisi de gizemdir. Aralarındaki güven, zamanında ilerlemesi ile birlikte artacaktır.

Birbirlerine Uyum Sağlarlar

Her iki burçta birbirlerini iyi tanımayı başarabilmiş ise ne yapacaklarının hiç de bir önemi yoktur. Sahip oldukları duygusal durumu korumaları ve ona zarar vermemeleri gerekir. Her iki burçta birbirlerinin içinde bulunduğu küçük bir dünya yaratırlar ve bu ortamı oldukça keyifli bir hale getirebilirler. Akrepler, kimi zaman bazı tehlikeli eğlenceler içerisine girmekten keyif alabilirler. Her ne kadar yengeçler bu duruma adapte olmakta zorlansalar da, eğer aralarındaki duygusal bağ kuvvetli ise rahatlıkla partnerine uyum sağlayabileceklerdir.

Her Türlü Deniz Sporundan Hoşlanırlar

Deniz, her ikisini de kendisine çekmektedir. Balıkçılık, yüzme, sörf veya sahilde olmak onlar için oldukça keyiflidir. Akrepler, her ne kadar yeni bir şey yapacakları zaman bazen çekingen olsalar da, yengeçlerin dürtmesi ile kolaylıkla yeniliklere adapte olabilirler. Akrepler, fırsat buldukça seyahat etmekten zevk alırlar. Partneri ise işin daha çok romantik kısmı ile ilgilenirler. Birlikte planlayacakları tatil, onların aralarındaki bağın kuvvetlenmesi için oldukça yararları olacaktır.

Hayvanları Çok Severler

Hayvanlara karşı inanılmaz bir sevgileri vardır. Örneğin, yolda yaralı bir hayvan bulduklarında, bir an önce onu iyileştirmek için elinden geleni yapacaklardır.Her ne kadar yengeçler bu konuda korktuklarından dolayı biraz bir adım geri de dursalar da, partnerinin yanında kendilerini güvende hissettikleri için olaylara katkı sağlayacaklardır. Her ikisinin de bir diğer ortak ilgi alanları maneviyattır. Öbür dünya, ritüelizm ve inanç onlar için oldukça keyifli bir sohbet konusudur. Ayrıca güncel olaylar hakkında konuşmak, kimi zaman dedikodu yapmak ve seyahat vazgeçilmezleri arasındadır.

Yengeç Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Yengeç kadını ikili ilişkilerinde sevgi dolu ve neşelidir. Kolayca arkadaşlık kurmazlar. Arkadaş oldukları kişileri hayatından kolayca çıkartmazlar. Sevdiklerine daima şefkatle yaklaşan yapısı sayesinde çok sevilirler. Çok şefkatli bir yapısı vardır yengeç kadınının… Duygusal, kırılgan bir o kadar da alıngandır. Genelde değişken bir duygu durumuna sahiptirler. Kolayca kırılabilirler. Arkadaşları onlarla iletişimde iken her zaman dikkatli olmalıdır. Yeni birini tanımak, güvenmeye çalışmak, üzülmek yerine evlenecekleri kişiyi arkadaşları arasından tercih etmesi muhtemeldir.

Duygularını Kolay Kolay Belli Etmezler

Dışarıya karşı duygusal değilmiş gibi davransa da içeride ne fırtınalar koptuğunu sadece yakın dostları bilir. Paylaşımcı ve çok merhametlidir dostlarına. Yalana asla tahammül edemeyen yengeç kadınının dostları da yalansız olmalıdır. En ufak bir yalanlarını görürse fırtınaları koparabilir, hatta iletişimi koparmak dahi isteyebilir. Ailelerine çok düşkün olan yengeç kadınları dostlarını ailesi arasında sayar. Harika yemek yaptığı için genelde onun evinde toplanılır ve yemeklerinden övgü almaya bayılır. Dostlarıyla seyahatlere çıkmaya bayılırlar.

Partnerlerine kalbini açmakta zorlanırlar. Yalnızca bir kişiyle derin bir bağ kurmak, onunla ömür geçirmek isterler. Elde etmek istediğine ise bir yolunu bulup ulaşacaktır. Ancak bunu kendini ön plana atarak hiçbir zaman yapmaz. Kendisine kol kanat geren erkekleri sevse de ona hükmetmeye çalışanları hemen hayatından uzaklaştırır. Romantizme çok önem verirler. Mum ışığında oturmak sık yaptıkları bir durumdur. Karşısındakini devamlı mutlu etme isteği vardır ve yaptıklarının takdir edilmesini isterler. Aşık olduğu zaman kimseyi gözü görmeyecektir sadece ve sadece kırılmaktan korkarlar… Hayatlarını huzurla geçirmek isterler.

Duygusal ve Evcimendirler

Birliktelikleri, en iyi anlaşan çiftlerin birlikteliğidir. Her iki burç da oldukça duygusal olmakla beraber ilişkilerinde aşkı son derece yaşarlar. Akrep burcu sevdiklerini daima koruyan, duygusallığı ile partnerini daima mutlu eden; yengeç burcu ise oldukça duygusal, sevdiğine değer veren, sevdiğine karşı son derece anlayışlı olan bir burçtur. Akrep burcunun kıskançlık krizlerini ve sevdiğini sahiplenici özelliği ile yengeç burcunun evcimen oluşu ve sevdiğini mutlu etmek için elinden geleni yapması bu ilişkiyi inanılmaz kılabilir. Bu nedenle bu iki burcun birlikteliği uzun süreli bir evliliğe dönüşebilir.

Nasıl Bir Evlilik Teklifi?

Nostaljik anlar yaşayabileceğiniz, eski şarkıların çaldığı hatta siyah- beyaz resimlerin çekildiği kendini geçmişte hissedeceği bir mekanda, akşam saatlerinde duygusal yoğunluğu daha fazla olacağı için bu saatler tercih edilebilir. Ne kadar nostaljiyi sevseler de unutulamaz bir gece yaşamak isterler. Not olarak bunu da yazalım…

Nasıl Bir Yüzük Seçilmeli?

Gelenekselci yapısıyla aile yadigarlarına çok önem verirler. Evlilik teklifi için aile yadigarı yüzük en iyi seçim olacaktır.

Evlilik Denince Yemek de Önemli Tabii

Yaptığı her işe sevgisini katar yengeç kadını. Giydiği önlükler, renkli mutfak malzemeleri adeta ona mutluluk verir. El lezzetleri oldukça iyidir. Öyle az az yemekler yapmaktan pek haz etmezler, bolca yemek yapıp, büyük sofralar kurmayı sever. Tek yapmanız gerek ona minnetlerinizi sunmaktır, tüm yorgunluğunu atacaktır. Onunla yaşayacaksanız şanslısınız demektir.

Yengeç Kadınını Bir de Hamileliğinde Görün

Zaten güzel bir kadın olan yengeç kadınının güzelliği hamileliğinde oldukça artar. Genellikle sorunsuz bir hamilelik yaşarlar. Bedenindeki değişiklikler ona mutluluk verir. Yaşları uygunsa normal doğuma en uygun burçlardandır. Hamileliğinde beslenme düzenleri çok dengesizleşir… Yemeklerine dikkat etmesini sağlamalısınız. Bir gün çok sık yeyip, diğer gün hiçbir şey yemek istemedikleri olabilir. Dikkat etmezlerse dengesiz yemeleri sayesinde sağlık sorunları ve kilo problemi yaşayabilirler.

Yengeç Burcu Kadını ve Annelik

Şefkat dolu, tatlı, merhametli yengeç kadınının çocukları hayatında özeldir. Yengeç kadınlarının büyük bölümü çocuğu olduktan sonra sadece onun için yaşamaya başlar. Çocuğu için her türlü fedakarlıkta bulunabilir, kendi hayatını bir kenara bırakabilir. Çocuklarının üzerine titreyen yengeç kadını çocuklarına karşı inanılmaz bir anlayış içindedir. Her durumda sakinliğini korur ve sevgisini belli eder. İletişim içerisinde devamlı sevgi sözcüklerini kullanır. Çocuk büyütmek konusunda gelenekçi düşünceleri olsa da sıklıkla modern yöntemleri tercih ettiğini görebiliriz. Çocuğunun hayatının her anında yanında olmak ister.

Yengeç Kadınına Ne Hediye Almalı?

Yengeç kadını için en uygun hediye sevdiği renk ve tarzda kıyafetler almaktır. Gelenekselci yapısı sayesinde nostaljik hediyelere de bayılırlar.

Akrep Erkeği ve İlişkiler

İkili ilişkilerinde sakin ve dengelidir. Günlük yaşamında oldukça hareketli olan akrep erkeğinin arkadaşları da öyle olmalıdır. Herkese şüpheci yaklaşır, güvenini kazanmak bir hayli zordur. Arkadaşlık kurması biraz zordur, çünkü güvenmez. Ancak arkadaşlıkları ömürlüktür. Başkaları hakkında eleştiride bulunmaktan hoşlansalar da arkadaşları hakkında konuşmazlar ve konuşturmazlar.

En zor zamanınızda yanınızda olur. Sadece iyi gün dostu değildir. Asla ama asla yalana tahammül edemediği için aynısını dostlarından bekler. Dostlarının yalanlarını yakalamasın, ipler o zaman kopar. Hafızaları çok kuvvetlidir, yapılan iyilikleri unutmaz. Arkadaşlarını koruma eğilimindedir. Sizi yaratıcılığıyla peşinden gizemli yerlere çeker ve çok eğlenirsiniz.

Akrep Erkeği ve Aşk

Günlük hayatında çok hareketli olan akrep erkeği aşk hayatında bir o kadar tutkuludur. Kadınlar üzerinde çekim gücüne sahip olan akrep erkeği aşkı tüm güzellikleri ile yaşamak isteyecektir. Aşk konusunda heyecanlı ve enerjisi yüksektir. Hayatındaki kadına mutlaka güvenmelidir, kendisini seveceğine inandığı kadınlarla beraber olmayı tercih ederler. Hayatındaki kadın hiçbir zaman ona yalan söylememelidir ama gizemli bir kadın olmaya da devam etmelidir.

Evlilik kararı aldıysa bu süreç zorlu geçer çünkü; bağımsız davranarak ve yer yer otoritesini gösterecek ve partnerini zorlayacaktır. Akrep erkeğini yumuşatmanın en iyi yolu ona özel hissedeceği bir hediye vermektir… Kendi ördüğünüz bir kazak yahut damak zevkine uygun hazırlanmış bir masa iş görecektir. Aşka gerçekten inanırlar.

Akrep Erkeği ve Baba Olmak

Sert bir baba olacaktır, tembellikten hiç hoşlanmadığı gibi kendi otoritesini sağlayacaktır. Her zaman çocuklarını destekleseler, elindeki imkanları sonuna kadar da kullansalar hayatın acımasızlığını göstermeye çalışırken bazen kötü görünebilirler. Çocuklarını sonsuz sevecek ama yaptığı hataları yüzlerine vurmaktan, onları acımasızca eleştirmekten de geri kalmayacaktır. Çocuklar babalarını nazik, komik bulacaktır ancak kimin patron olduğunu her zaman hatırlayacaktır. Çok kıskanç bir baba olacak olan akrep erkeği çocuklarına başkalarının müdahalede bulunmasına asla tahammül edemez.

Akrep Erkeği ve Mutfak

Harika bir eş ve baba olan akrep erkeği bazen sizi şaşırtarak harika masalar hazırlayacaktır. Kendi yemek tariflerini sır gibi saklarlar. Sizinle paylaşacağına eminim, ancak zamanla… O size bu jesti yaparken yardım almaktan hoşlanmayacaktır. Onunla kendinizi özel hissedeceksiniz.

Evliliğe İlk Adım

Yengeç kadını da akrep erkeği de derin duygulara sahiptir. İkisi de zor güvenir, zor aşık olur. Yalana asla tahammül edemezler. Aslına bakacak olursak birbirlerine çok benzerler. Yengeç kadınının oldukça sahiplenici olduğunu söylemiştim, bu özelliği partnerinin arzulandığını düşünmesini sağlar. Akrep erkeği arzulanmayı sever. Yengeç kadını şefkatiyle, sevgisiyle onu sardığı sürece partnerini elde etmesi yakındır.

Kaçan Kovalanır

Arzulanan akrep erkeği yavaş yavaş peşinizden koşacaktır. Bazen o kadar sakin davranırlar ki şaşırıp kalırsınız, bu durumda anlayın ki peşinden koşmanızı bekliyordur. Bu yengeç kadını için bir hayli zordur. Çünkü o hiçbir zaman kendini ön plana atmaz. Çekingendir yine de istediğini elde edecektir… orası ayrı konu. Kendini ön plana atmadan ulaşmanın bir yolunu bulur… Akrep erkeği bir anda kendini onun peşinden koşarken bulabilir… muhtemelen böyle de olacaktır. Peşinden koştuğu kadına aşık olması muhtemeldir. Mutlu son yakın…

Tutkuyla Kendini Göster

Akrep erkeğinin tutkuları, yengeç kadınını utangaçlığı bırakıp daha sık kendini göstermeye teşvik eder. Hayatın her alanında kendini göstermeye başlayan yengeç kadını, partnerini daha çok kendine çeker. Yengeç erkeği göz önünde, dikkat çekici kadınlardan hoşlanır. Yanında olmak istediği kadının her zaman gizemli bir tarafı olmasını ister. İlişkilerinde kendilerini güvende hissetmek isteyen iki burç birbirini tamamlayacaktır.

Otorite ve Yengeç Kadını Yan Yana Olamaz

Akrep erkeği genelde otoriter olmasalar dahi evlilikte fazlasıyla otoriterdir. Bazı durumlarda akrep erkeğinin otoritesi partnerini kendinden uzaklaştırabilir. Akrep erkeği bu konuda biraz daha dikkatli olarak bu sorunu çözebilir. Dediğim gibi yengeç kadını otoriter değil ama kol kanat gerecek birisini ister. Otoriteyi ilk başta sakinlikle karşılayıp, sonraları da fark edebilir. Fark ettikten sonra sizin için hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Akrep erkeği hemen ona kol kanat germeye başla…

Yengeç Kadını Kıskançtır Aman Dikkat

Yengeç kadını kıskançtır, akrep erkeğinin çekici olduğu da aşikar… Akrep erkekleri kaç yaşında olursa olsun çekiciliklerini korurlar. Yengeç kadınını bu durum rahatsız etse de hoşnut oldukları söylenebilir. Kıskançlık aralarında ufak tartışmalara sebep olabilir. Akrep erkeği arkadaşlarına karşı fazla samimi olabilir. Çünkü arkadaşları zaten bir avuçtur… çok da zor güvenmiştir ve yılların arkadaşlığıdır. Cinsiyet ayrımı yapmadan samimiliğine devam etmesi yengeç kadınını kendinden uzaklaştırabilir.

Yengeç kadınının da bir avuç arkadaşı vardır ama onun için samimiyetin yanında mesafe de vardır. Eşini kıskandırmaktan hoşlanmaz. Yengeç kadını hissettiklerini hissettirmek ister. Akrep erkeği kıskançlıktan deliye dönmek istemiyorsan aman dikkat etmelisin.İki tarafın duygusal yapısı ve aşka olan inancıyla her sorunu halledebilirler.

Aşk Evliliği İsterler

İki burçta aşk insanıdır ve aşk evliliği yapmak isterler… Hayatlarının merkezine karşısındaki insanı alırlar. Evlendikleri insanları özel olarak görürler. Evlilik süresinde yengeç kadını mutlu olduğu taktirde karşısındakini mutlu etme eğilimindedir. Aslında genel hayatında da bu durum aynıdır. Aynı şey partneri içinde geçerlidir. Birbirlerini mutlu etmeye çalışırlarsa kendilerini mutlu edeceklerini bilmelidirler. Akrep erkeği bazen gözü dışarıdaymış gibi görünebilir… aslında öyle değildir. Aşık olduğu kadınla evliyse ya da beraberse kimseyi gözü görmeyecektir. Her zaman yengeç kadını onun sadece kendisini sevdiğini bilmelidir.

Otoriteyi Bırakmalısın

Çocuklarına sert davranması yengeç kadınını çok huzursuz edecek ve büyük tartışmalara yol açacaktır. Çünkü yengeç kadını çocukları için her şeyi bir kenara atabilir ve üzülmelerine asla izin vermez. Çocukları hayatının en önemli parçasıdır. Hayatının her anına tanık olmak istediği çocuklarına hükmedici davranılmasına asla ama asla izin vermeyecektir. Akrep erkeği bu konuda tutumunu biraz yumuşatır hükmedici davranmaktansa öğretmek istediklerini başka yollardan verebilir. Çocuklarına sevgi bağıyla yürekten bağlı olan akrep erkeği için bu çok zor olmayacaktır.

Gelenekçi mi Modern mi Nasıl Olacak?

Akrep erkeği modern dünya insanıdır… Yengeç kadını ise gelenekçi… Bu hayatlarının her alanında çatışmalara neden olabilir. Birbirlerine bu konuda olumlu yaklaşıp, görüşleri konusunda yumuşak olmayı başarmalıdırlar. Akrep erkeği yaratıcılığını seçtiği meslekten, ev dekorasyonuna kadar hayatının her alanında gösterecektir. Yengeç kadını ise daha nostaljik bir evde yaşamak isteyebilir. Çocuklarını geleneklerle büyütmek isteyebilir. Modern bir evde nostaljik parçalara yer açmak çok da zor olmayacaktır. Bazı durumlarda gelenekler uygulanabilir… Yarım elma, gönül alma…

Her şeyi Bir Kenara Bırakın

Birbirlerinin isteklerine önem vererek, çoğu şeyin üstesinden gelebilirler. Ufak kıskançlıkları bir kenara bırakırlar, akrep erkeği otoriteyi köşeye atıp sahiplenme yönüne geçerse, partneri uyum sağlamaya çalışırsa izlemeye doyamayacağınız kadar güzel bir evlilik ortaya çıkar. İki burcun duyguları da çabuk karışabilir. Birbirlerine anlayış göstermeleri gerekiyor. Evlilik aşkı güldürür.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.