Aslan Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

30.01.2016
Aslan Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Başak burcu erkeği nasıl bir kişiliğe sahiptir? Güvensiz olmaları en nefret ettikleri huyları arasındadır. Kendilerine aşırı düşkünlerdir, yaptığı planlar uzun vadelidir, aşk hayatında ise genelde utangaç bir kişiliğe sahip olduklarından topu karşı tarafa atarlar, değer verdikleri insana sadık kalırlar.

Aslan; hareketli, neşeli, girişken ve romantiktir. Gösterişe, lükse ve hayatın güzelliklerine oldukça düşkün ve ayrıca gururludur. Başak ise; iyi niyetli, güvenilir, akıllı, sevecen ve detaycıdır. Bir kez sevince sadık ve güvenilir bir aşık olacaktır.

İki burç arasındaki uyum çok önemlidir. Her insan kişiliği itibariyle diğer insanlarla ilişki kuramayabilir. Bu özellikler burçların hareketlerine göre değişmektedir; fakat her burç kendine özel kişiliği ile bazı burçlarla uyum gösterebilmektedir. Aslan burcu kadını son derece kurnaz bir burçtur. Bunun için aşık olduğu adamı her türlü elinde tutabilir ve gözleri ışıl ışıl parlaması ile başak burcu erkeğinin kalbini çalıp, kendisi de romantik bir kişiliğe bürünebilir.

Aslan Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Açık sözlülüğü yanlış anlaşılmamalı

Başak burcunun ilk bakıştaki tepkisizliği ve soğuk olan tavrı, aslan burcunun aşkta beklediği sıcak, samimi ve net cevapları bulamamasına neden olur. Göz alıcı, seçkin, pırıl pırıl başağın iyi niyeti istismar edilmemelidir. Kendini ifade ederken direkt bir dil kullanır. Çekinmeden eleştiri yapar, hoşuna gitmeyen konularda kırıcı olabilirler. Bu durum onun kötü niyetinden değil, içten olmasından kaynaklanmaktadır.

Aslan kadını zordur

Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile toprak elementine dahil olan başak burcunun birlikteliği uzun süreli olamaz; ancak kısa süreli bir uyum yakalayabilirler. Uyumlu ve mutlu bir ilişkileri olması çok zordur. Bu noktada başağın sabırlı olması gerekir; çünkü ilişkinin tüm yükü onun omuzlarında olacaktır. Açık sözlü, eleştirmen ve hırslı olan başak bu noktada partnerinin ilgisini çekebilir. Bununla birlikte; dürüst, mantıklı ve başarılı karakteri de onu cezbedebilir. Birbirlerini farklılıkları ile dengelemeye çalışmalıdırlar, aksi takdirde uyumlu bir ilişkileri olmayacaktır.

Aslan başağa destek olursa mutlu olabilirler

Beraberliklerine şans verildiği takdirde iki taraf da mutlu olacaktır. Yalnız aslanla anlaşmak her burcun harcı değildir. Partneri o kadar kişi arasından onu tercih ettiyse, kendisini zor günlerin beklediğini de bilmesi gerekir. Yatakta önce başak burcunu rahatlatmalı ve kafasının içini boşaltmalısınız. Yıkanmamış bulaşıklar, bitmemiş raporlar, işler kafasında yer kaplamasın. Sinir sistemleri oldukça hassastır, bu nedenle onlara karşı nazik olmalısınız. Yüksek IQ’ larının altında çok tutkulu, aslanın okşamalarıyla yeniden doğacak bir partner olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal yaşama meraklılar

İki burç da mutlaka iyi yerlere gelecektir; ancak aslanın aşırıya kaçan harcamaları, eğlence hayatına ve sosyal yaşama merakı, sevgilisinin eleştirilerine maruz kalmasına neden olur. Entelektüel alanda birbirini takdir eden ve iyi anlaşan bu ikilinin uzun süreli beraberlik yaşaması için çok fazla emek sarf etmesi gerekir.

Birbirlerini çekemezler

Başak burcu erkeğinin aşırı titizliği, her şeyin düzenli olmasını istemesi, karşı tarafı sinir edecektir. Aynı şekilde diğer tarafın savrukluğu ve bağımsız yapısı da onu deli eder. Aslan burcu kadınının rahatına düşkünlüğü, aceleciliğe yer olmayan soğukkanlı yapısı, karşı tarafın aşırılıkları ve tedirgin yapısı ile tezatlıklar yaratır ve kendi coşkulu ve rahat hayatına sürüklemek, deveye hendek atlamak kadar zor olacaktır. Eğer aralarındaki bu fırtınalı tezatlıkları aşabilirlerse, iki tarafı da sevgi dolu ve sadık bir evlilik bekliyor olur.

Başak burcunun detaycı ve düzene düşkün mizacı partnerini rahatsız eder; çünkü özgür davranmayı sever ve asla kısıtlanmaya gelemez. Gururunuz yüzünden kötü bir şekilde davranır veya emretmeye kalkarsanız, başlangıçta size kibar davranacak, ancak devam ederseniz sizi aniden terk edecektir. Bundan sonra ise artık aslanı değiştirmeyi beklemez; ancak partnerinin gururu kırıldığında da tamiri zor olur. Başağı dışarı çıkarıp, eğlendirmesi ona iyi gelir ve bu özelliğinden etkilenir. Çiftlerin biri düzensiz, diğeri de düzen tutkunu ve detaylara önem gösterir. Değişken bir burç olan başak burcu sizin liderliğinizi kabul edebilir ve bu duruma kolay adapte olabilir.

Denge problemi olabilir

Aslan burcu, sevgilisini çok fazla çekemeyebilir; çünkü karakterleri farklıdır, birbirlerine uyum sağlamakta zorlanabilirler. Aralarında ne kadar kuvvetli bir çekim olduğu aşk ilişkilerinin devamlılığı için oldukça önemlidir. Zor insan olmaları nedeniyle başak onu elde etmek istiyorsa, ilişkinin yükünün de omuzlarında olduğunu bilmesi gerekir. Günlük hayatta ikisinin önüne birçok engel çıkacaktır. Bu engeller karşısında aslanın arkasını dönüp gitmesi kuvvetle muhtemeldir, sürekli onu elinde tutması gerekir.

İki burç arasındaki uyum biraz zordur; fakat birlikte buldukları saadeti devamlı hale getirmek için uyum konusunda kendi fikirlerini yaratabilirler; ancak her birliktelikte olduğu gibi bu iki burç arasında da olumsuz durumlar ortaya çıkabilir; fakat çok mutlu olacaklarına şüphe yoktur.

Başak üretkendir

Bu ikili, iş hayatında ve maddi konularda iyi bir çift olabilir. Dominant aslan ile geri planda kalmaktan gocunmayan sevgilisi, iyi bir iş ilişkisi yürütebilirler. Hasat zamanı dünyaya geldiği için başak burcu oldukça çalışkandır. Partneri ise rahat bir yaşama isteği içerisinde olduğu için o da iş yaşamında oldukça çalışkandır.

Her zaman zarif, şık, temiz ve bakımlı başakla gurur duyulacaktır. Her şeyi olduğu gibi değil; ama olabilecek en iyi hali ile görmek ister. Oldukça idealist, dakik ve detaycıdır ve işi de her zaman eğlenceye tercih eder. Adeta ekin biçmek, hasat yapmak için programlanmıştır. Hiçbir şey onu görevinden alıkoyamaz. Aslan burcu ise oyun ve yaratıcılık için programlanmıştır.

Zodyak’ta birbirinin ardı ardına gelen bu ikili birbirlerinden çok fazla şey öğrenebilirler. Kararlı bir karaktere sahip olan aslan burcuyla, amaçlarına ulaşmak için çaba sarf etmekten geri durmayan partnerinin ortak bir amaçla bir araya gelmesi ilişkilerinin uzun süreli olmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Aslan Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

İlişkinin toparlayıcısı ve uyum sağlayanı; başaktır

Başak burcu çok dürüsttür ve aynı şeyi partnerinden de bekler. Genel olarak çok endişelidir, ona hep destek olmalısınız; ayrıca ilişkisinde tam bir kapalı kutudur. Bu konuda sevgilisiyle daha açık ve net olması, aralarındaki ilişkinin daha da kuvvetlenmesini sağlayacaktır. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır, bu nedenle yaşadığı olayları ve duygularını içine atmak yerine, tüm düşüncelerini partneri ile paylaşmalıdır. İkisinin birbirlerine benzemeyen yönleri oldukça fazladır; ama bu çiftlerin, birbirleri için iyi olduklarını söyleyebiliriz. Başak toprak burcu olduğu için; sağlam, pratik ve güvenilirdir. Bu konuda partnerinin eksiklerini tamamlar.

Evliliklerinde uyum şart

Başak erkeği; düşüncelerine ve kararlarına sıkı sıkıya bağlı, inatçı bir kişiliktir. Sevgilisinin deli dolu hallerine inatçı yapısı ile karşılık verir. Günlük hayatta bir uyum yakalayabilirlerse oldukça uyumlu ve mutlu bir evlilikleri olabilir; fakat bunun için ciddi bir çaba harcamaları gerekir.

Evlilik hayatlarındaki uyum ise kendi çabalarına ve isteklerine bağlıdır. İki tarafın da eleştirme eğilimi vardır, dolayısıyla bunu dizginlemek evliliğin gidişatı için doğru bir adım olacaktır. Ayrıca lükse ve şatafata düşkün olan aslan burcu kadını bu tavrına bir an önce son vermelidir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.