Oğlak Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 6.589 kez okundu.

Ocak ve nisan aylarında doğan iki insanın anlaşma düzeyi nasıldır? Oğlak burcu kadını ne ister? Koç burcu erkeği ne ister? İkisi anlaşabilir mi? Aşk uyumları nasıldır? Tüm bu soruları cevaplamak için her iki burcu birbirinden ayrı değerlendirmeli ve ikisini karşılaştırarak uyumlu olup olmadığına bakmamız gerekir.

Öncelikle koç burcu erkeğini ele alalım. Mükemmeliyetçi, titiz, takıntılı ve sempatik bir karaktere sahiptir. Bu burcu taşımak büyük bir sabır gerektirir partneri için. Zamanla güvenir, güvenmek için kendince testler uygular, süzer, eğlenceli ve içten tavırlarıyla sizi büyüyebilir. Ve hemen rüzgarına kapılı verirsiniz. Zor güvense de nasıl beceriyor bilinmez ama karşısındaki insana isterse kısa zamanda güven aşılayabilir. İlişkiye yeni başladığınızda o size gelir ilk adımı o atar fakat sanki siz ilk adımı atmışsınız gibi hissedersiniz.

Çünkü onun güvensizliğini gördükçe ona kendinizi kanıtlama çabasına girer, sürekli açıklama yapma hissine bürünürsünüz. Ayrıca ailevi değerlere ayrı bir değer verir. Duygularını asla belli etmezler. Bunu bir zayıflık olarak nitelendirilirler ve bu yüzden sizi gerçekten hayatına almadan asla açılmazlar.

Oğlak burcu kadını ise koç erkeğinin ketum duruşunun aksine daha naif ve duygusal bir duruşu vardır. Zarafetin diğer adı oğlak kadını için söylenmiştir adeta. Mantıklı olarak tanınsalar da duygular devreye girdiğinde kalplerinin sesini dinlemektedirler. Daima umut dolu ve pozitif bakarlar hayata. Balık burcundan sonra en hayalci kadın profili oğlak burcunda bulunmaktadır. Özverili ve yetenekli bir burçtur. Şahane yemekler ve sıra dışı tarifler bu burcun altında olan kadınlardan ortaya çıkmaktadır. Kırılgan ve narin bir yapıya sahiptirler.

Bir taraf sert bir kabuğa bürünmüş bir taraf ise tamamen duygusal fakat sert durmaya çalışıyor. Bu iki karakter zıt gibi görünse de ortak yönleri temelde vardır aslında. Koç erkeği görüntüsünün aksine hanım hanımcık, narin ve kibar bir partner isterken oğlak kadını ise kırılgan fakat koruyucu, güçlü ve ağır başlı bir partner ister. Dışarıdan bakıldığında, anlaşmazlık görünse dahi özünde birbirini istemektedirler. Bu yüzden aşk uyumları olumlu ve ileri düzeydedir.

Dünyanın en çalışkan iki burcudur. Her iki burçta iş hayatında oldukça başarılı, yükselmek için çok çalışan ve hırslı burçlardır. İkisi de çalışmayı çok sevdiği için, ilişkiyi kenara bırakıp işlerine yönelirlerse bu ilişki tehlikeye girer ve bitme aşamasına gelebilir. Fakat aralarındaki inanılmaz çekim gücü sayesinde gereken zamanı birbirlerine ayırırlarsa, oğlak ve koç burcu, iyi bir çift olabilirler.

Oğlak burcu kadını kendini bir duvarla çevreler. Bu duvarları yüzünden başlangıçta onu gören herkes soğuk ve kibirli bir insan olduğunu düşünür. Ama onun bu duvarları, diğer insanlar için çekicidir. Oğlak kadınının bu tavrı, koç erkeğini çeken tarafı olacaktır.

Koç erkeği sadakati ve güven duygusunu verebilirse, oğlak kadını onu dünyanın en mutlu insanı yapabilir. Bu nokta da koç erkeğine çok iş düşüyor. İnatçı bir burç olan oğlak kadınıyla bazen anlaşmakta sıkıntı çekebilir. Fakat aşık bir kadın, burçlar dünyasının en sadık ve en uysal burcuna da dönüşebilir, tabi tırnaklarını çıkarmak, inatlaşmak zorunda kalmadığı sürece. Bu ikili benzer karakterlere sahipler ve aşık olduklarında deli gibi severler.

Oğlak Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Oğlak-koç uyumu ikili ilişkiler arasında en uygun olanlardan biridir. Fakat her iki burcun uyumları değerlendirilir iken, ayrı ayrı araştırılır. Koç kadını ve erkeği ayrı, oğlak kadını ile erkeği ise apayrı bir kategoride değerlendirilir. Daha sonra ikisi karşılaştırarak uyumları saptanır. İlk olarak oğlak insanı, hem kadını hem de erkeği için ortak özellikleri barındırır. İnatçılık, kindarlık, şüphecilik, kötümserlik, evhamlı, ufacık bir şeyi dahi kendine dert edebilecek kadar takıntılı bireylerdir. Olumsuz olan bu yanları, zamanla törpüleme eğilimi gösterir fakat bu olgunluk dönemine kadar ancak rastlanılan bir durumdur. Bu olumsuz yanlar sizi ürkütmemeli.

Oğlak insanı, azla yetinir, sabırlı, disiplinli, çalışmayı seven, gururlu, iyilik sever, merhametli, mülkiyetçi, romantik ve tam bir aile babasıdır. Bunlar olumlu özelliklerini gösterir. Çoğu astrolog tarafından farklı yorumlansa da, yükselen burcun etkisi, oğlağın karakterini, dolaylı yollardan büyük bir katkıyla etkilemektedir. Kısacası şunun altını çizmek gerekiyor, eğer karşınızdaki oğlak insanı karakteristik özellikleri taşımıyor ise, mutlaka yükselenin etkisinden dolayıdır. Bu yüzden olumsuz yönlere takılarak ön yargılara kapılmayın. Güle bakarken dikenleri ile yargılamak gibi yanlış bir şeydir bu.

Oğlak insanın özelliklerinin çoğu, kadını ve erkeği için farklı bir şekilde kendini gösterir. Oğlak kadını, kendinden emin, güçlü, zarif, nezaket ölçüleri olan, dürüst, yetenekli, esprili, hayatı seven, kültürlü olmayı seven, sadık ve sevecen bir yapıya sahiptir. Asla kendinden taviz vermez. Mantıklı ve akılcı tavırları ile dikkatleri üzerine çeker. Kolay kolay kimseye güvenmez. Kimin onu tanımasını istiyor, kimin onu ne kadar tanımasını istiyor ise o kişi onu, onun çizdiği sınıra kadar tanır. Kimseyi alanına dahil etmez. Kuralları olan tutucu bir kadın tipidir. Genellikle geleneksel düşüncelere sahip olurlar. Konuşma tarzları emir verici şekilde olur. Sert ve ucu kapalı. Biraz ürkütücü olabilirler. Özellikle de onları tanımayanlar için. Ayrıca oğlak kadını tam bir kumbaradır. Biriktirmeyi, geleceğini garanti altına almayı düşünürler. Daima gelecek için bir B planları vardır. Hatta öyle ki, çoğu zaman bu durum cimriliğe kadar ilerleyebilmektedir.

Oğlak erkeği ise tamamen iş adamı tabiatı olan bir kişiliğe sahiptirler. Zengin olmayı hedefler, az ile yetinir, maddiyata düşkün, zeki, her fırsatı altına çevirmeyi iyi bilen, esprili, soğuk bir duruşu olan, çalışmayı seven, hırslı, düşünceli ve gizemli tavırları ile dikkatleri üzerine çeken bir karaktere sahiptirler. Ünlü emlakçılar, şan şöhret sahipleri, şirket CEO’ larının çoğu oğlak burcu erkekleridir. Lider vasıflı doğarlar. Daima bulundukları ortamda dinlenmeyi ve saygı duyulmayı severler. Bu nedenle zenginlik ve maddiyata düşkünleri ile tanınırlar. Fakat onların asıl istekleri güçlü olmaktır. Gücün de para ile geldiğini savunurlar. Ve buna göre yaşarlar. Bu hayatta hiçbir yere gelemese bile, aile ve dostları içinde ağır ve baskın bir yapı sergileyerek kendilerini hemen fark ettirirler. Zor güvendikleri için dostlarını seçerken ince eleyip sık dokurlar. Bu yüzden arkadaş sayısı oldukça azdır. Az ama öz!

Bir diğer burcumuz koç burcu ise konuşkan, eleştirel görüşleri olan, sevmediği şeyleri dile getiren, sevimli, cazibeli ve dürüst bireylerdir. Koç kadını, hareketli, dediğim dedik, inatçı, asla haksızlığa gelemeyen, ailesine düşkün, toplum içinde kadınsı ve cazibeli tavırları ile dikkatleri üzerine çeken, fedakar, dostlarına düşkün, kendisiyle yarışan, huzursuz yapılı fakat sempatik ve sıcakkanlı tavırlarıyla çok kolay arkadaşlık kuran kişilerdir.

Koç erkeği ise, özgürlüğüne düşkün, otoriter yapılı, yanlışını zor kabul eden, mükemmelliyetçi, esprili, sevecen, dobra, hırçın, ani duygu değişimleri yaşayan, duygusallığını gizleyen, dik başlı, çizdiği yoldan şaşmayan, kararlı ve tutkulu kişilerdir. Kırıldığı zaman kırıcı olabilen, sert bir dille uyaran, düşüncesi sizi kırsa dahi çekinmeden ifade eden, konu özel hayat oldu mu asla duygularını dile dökemeyen, narin ve hassas bir karakterleri de bulunmaktadır. Onlar için ceviz örneği vermek tam yerinde olacaktır. Sert kabukları sadece yumuşak yanlarını gizlemek için var. Onları tanımadan kestirip atmamanız da fayda var.

Oğlak ve Koç Aşk Uyumu

Zor güvenen oğlak kadını eğer severse asla vazgeçmez. Elinden geleni yapar. Fakat aynı şey koç erkeği için geçerli değildir maalesef. Koç erkeği yapısı gereği asla duygularını dile dökemez. Ya belli etmeye çalışır yada anlamanızı bekler. Onlar için, sevgiyi göstermek, söylemekten daha kolay. Nedendir bilinmez ama nadiren sevgisini söyler. Bu da bu sözcüğü özel kılıyor. Ayrıca, her iki burcun birlikteliğinde kıskançlık sorun olur.

Oğlak kadını daima ilgi bekler, her an konuşmak bir şeyler paylaşmak ister, duygusallığını gizlemez partnerinden. Fakat Koç erkeği çok sık yazışmaktan, her an beraber olmaktan hoşlanmaz. Özgürlüğüne düşkündür. Sizi arayıp sormaması sevmediğini göstermez. Bu onların yapısında vardır. Durum böyle olunca ilgi bekleyen oğlak, umduğunu bulamayınca tartışmalar kaçınılmaz olur. Koç erkeği, sorumsuz, sevmeyen, sadece vakit geçiren, ilişkiyi önemsemeyen, aramadığı ve yazmadığı mesajların, fersah fersah bedelini öder kısaca. İkisininde aşk uyumu mümkündür. Tabi bu detaya dikkat edilirse.

Eğer koç kadını ile oğlak erkeği bir araya gelecek ise, aşk uyumlarını uzun uzadıya yazmak gereksiz olur. Tam bir uyum sergilerler. Tartışmaları şehvetli olur. Kavgaları tutku dolu olur. Bu nedenle aşkları pekişen iki özel kişi olurlar. Oğlağın dikkat etmesi gereken tek nokta, koç kadınını kısıtlama ve özgürlüğüne müdahale etmeden kaçınmak olmalıdır. Koç kadını da , oğlağın değerlerine saygı duyup asla onun yanlış gördüğünü yapmaması gerekir. Oğlak erkeği, yalan ve istemediği şeyin yapılmasından nefret eder.

Oğlak ve Koç Evlilik Uyumu

Oğlak burcunun hem kadını hem de erkeği, evlilik için seçilecek ilk kişiler arasında yer alır. Evcimen, ailesine düşkün, severse sadık, gelecek odaklı, planlı, ailesi ile vakit geçirmeyi seven bireylerdir. Bu yüzden koç kadını ile olan evlilikte, eğer oğlak erkeği kendi çizgilerini belirlediyse o çizgilerin üzerine dahi basmanız sorun olabilir. Yalandan kesinlikle nefret ederler. Sadakatlerine gölge düşmemeli, şüphecilikleri ve kıskançlıkları sizi kötü kavgalara sürükleyebilir. Aynı şekilde eğer oğlak erkeği koç kadınını kısıtlar, özgürlüğüne müdahale eder ve onu ilgisiz bırakır ise bu ilişkinin sonuna dahi sebebiyet verebilir. Ayrıca ailelere laf edilmesi, karşılaştırma yapılması da onları üzer. Hassas yapısı olan koç kadınının da olmazsa olmaz noktalarına dikkat edildiği sürece müthiş bir uyum yakalanır.

Zodyak’ta burçlar arasında en azimli ve çalışkan burç olarak oğlak ve koç burçları gösterilmektedir. Oğlak ve Koç burçlarının ikisi de sembol edildikleri hayvanlar üzerindeki gibi inatçı ve ısrarcı bir yapıya sahiptirler. Bu anlamda oğlak kadını ve koç burcu arasındaki bir ilişki iki tarafın da fedakârlık yapmaması durumunda tehlikeye girme ihtimali taşımaktadır. Koç ve Oğlak burçları işlerine çok fazla önem verir ve emekleri doğrultusunda da başarıya sahip olmaya çalışırlar. Ancak iş dünyası içerisinde oğlak kadını ve koç erkeğinin karşı karşıya gelmesi olumlu sonuçlar doğurmayacaktır.

Koç erkeğinin tutkulu ve heyecan dolu yapısının aksine oğlak kadını soğukkanlı, sakin ve ciddi duruşludur. Bir erkeğin oğlak kadınını kendi rayından çıkarması oldukça zor olacaktır. Ancak koç erkeği ilgisizlikten sıkılıp başka tutkular aramaya çıkabilecek bir burç olduğundan oğlak kadınlarının bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Oğlak kadınının göstereceği çok az bir ilgi bile koç erkeğini yanında tutmasını sağlayabilir.

Oğlak kadını evlilik hayatı içinde oldukça sadık bir burçtur. Evliliğin gerektirdiği tüm yüklerin altından kalkabilecek bir potansiyele sahiptir. Ancak koç burçları devamlı heyecan içinde olmak istediğinden evliliğin koç erkeğini bunaltma ihtimali olabilmektedir. Yine de sadık ve evine oldukça bağlı koç erkeklerinin varlığı azımsanamayacak kadar fazladır. Oğlak kadını sadakatlidir ve koç erkeğinden de aynı sadakati istemektedir. Koç erkeği hayatında enerjik ve atılgan olduğundan oğlak kadını ona uyum sağlamakta zorlanabilir ancak bu asla anlamına gelmemektedir, çünkü koç erkeğine ayak uydurabilen bir oğlak kadını hayattan oldukça zevk alacak, heyatı daha dolu dolu yaşayacak ve koç erkeğinin bilinmeyen birçok farklı yönüyle karşılaşacaktır.

Evlilik içerisinde hem uysal ve sadık olan oğlak kadını, hesaplayıcıdır, tutarlıdır, hareketlerini devamlı bir mantık düzeyine oturtmaya çalışır. Bu nedenle tüm ev işlerinin, kariyer hayatının üstesinden kolayca gelebilir. “Çocuk da yaparım kariyer de” sözü tam anlamıyla oğlak kadınlarının evlilik içindeki durumunu anlatmaktadır. Koç erkeği ise oğlak kadınıyla olan evlilik ilişkisine heyecan, tutku ve aşkı yeniden getirebilir, evlilik yaşamını bambaşka bir boyuta taşıyarak oğlak kadının ciddiyetini ve soğukluğunu yenmesine yardımcı olabilir. Bütün bunlar için oğlak kadını ve koç erkeğinin evlilikte en başta birbirlerine güvenmeleri gerekir.

Evliliğin Olumlu Yanları

Hem oğlak kadını hem de koç burcu erkeği azimli olmaları dolayısıyla evlilik ilişkisi içerisinde olumsuz herhangi durumda pes etmeyeceklerdir. İki burç da sert mizaçlarına bürünebilmelerine rağmen herhangi bir sorun olduğunda bu sorunu halledebilmek için oturup konuşmayı, ani alevlenmelerine tercih edeceklerdir.

Koç burcunun tükenmek bilmeyen enerjisi adeta oğlak burcu kadınına güç sağlayacaktır. Karamsar kişiliği ile ortada hiçbir sorun yokken karalara bağlayan oğlak kadınını mutlu etmek bir koç erkeği için oldukça kolay olacaktır. Evlilik ilişkisi içerisinde koç erkeğinin, oğlak kadının yanında olduğunu ve ona saygı duyduğunu göstermesi kötüye giden ilişkinin bile yönünü değiştirebilir.

Oğlak kadını evlilik ilişkisi içerisinde güvene çok dikkat eder. Koç erkeğinin heyecanlı ve tutkulu yapısı göz önüne alındığında bu durumun birtakım sıkıntılar doğurabileceği ilk bakışta düşünülse de oğlak kadınının bir kere güvenini kazanmış olan koç erkeği, sadakatini kanıtlamış demektir.

Koç burcu erkeği mükemmmeliyetçi yapısıyla oğlak kadının işlerine müdahale edebilmeyi ister, her şeyin daha güzel olmasının üzerinde durur ve daima titiz davranır. Koç erkeğinin bu yanları oğlak kadınını ara sıra öfkelendirse de evlilik ilişkileri açısından oldukça faydalıdır. Çünkü işlerine her zaman dikkat eden oğlak kadını üzerindeki yoğunluk nedeniyle bazı küçük nüansları kaçırabilir, koç erkeğinin ise ılımlı tavrıyla bu mükemmeliyetçi yön faydalı bir şekilde evliliğe yansıyacaktır.

Koç erkeği sert kabuğunun içinde yaşar. Onun oğlak burcu gibi kalın duvarları yoktur. Kalın duvarlar arkasından yaşamak ve insanlara karşı mesafeli olmak koç burcu erkeğinden oldukça uzak bir kavramdır. O, devamlı hayatın içinde olmak, bir numara görünerek yer almak ister. Ancak bunlar için sert ve kırılgan olmayan bir kabuğa ihityacı vardır. Koç erkekleri duygularını kolayca paylaşabilirler ancak onları ketum kılan özel duygularıdır. Sıra koç erkeğinin aşk hayatına geldiğinde sert, kırılmaz bir kişilik duvarıyla karşılaşır oğlak kadını. Her ne kadar kendine özgü duvarları da olsa koç erkeğinin bu ketumluğunu anlamakta zorlanabilir. Ancak evlilik ilişkisi içerisinde birbirine güvenen koç erkeği ve oğlak kadını arasında duvarlar ve sert kabuklar artık söz konusu olmayacaktır. Oğlak kadını partnerine güvendiği zaman kale duvarlarını yıkar ve tamamen sempatik, yumuşak havasına bürünür. Koç erkeği ise ketumluğunu yitirir, aşk hayatı içerisinde o neşeli tavrını yaşar. Bu anlamda oğlak kadını ve koç erkeği birbirlerine güven duydukları anda oldukça olumlu bir evlilik hayatı yaşanacaktır.

Oğlak kadını elindeki imkanları iyi değerlendirmeyi bilen bir burçtur. Evlilik hayatı içerisinde koç erkeği ile beraber yaşayabilecekleri bir ekonomik bir sıkıntı durumunda oğlak kadını idareyi tamamıyla eline alır, fazla ve gereksiz harcamaları keser. Bu sayede bütçede rahatlamalar meydana gelir. Oğlak kadınının bu tasarrufçu ve kolayca işleri organize edebilen yapısı ile koç erkeği de derin bir nefes alabilecektir.

Oğlak kadını zarif olmakla beraber ayakları yere sağlam basabilen, kültürlü ve zeki bir kadındır. Bu nedenle hem kariyer hayatında hem de iş hayatında oğlak kadınları iyi bir pozisyona yükselir. Devamlı öğrenmeye çalışan ve zekasını iyi kullanan oğlak kadını, koç burcu erkeği için bir nimet konumundadır. Çünkü koç erkeği, her ne kadar eğlence düşkünü ve çapkın gibi nitelendirilse de evlilik hayatı için bu kadar zevkine düşkün olmayıp ayakları yere sağlam basabilen ve zarif bir kadının hayalini kurmaktadır. Bu anlamda koç erkeği sert ama koruyucu yapısıyla oğlak kadını için ideal erkek iken, oğlak kadını da zarif, zeki ve kültürlü yapısıyla koç erkeği için dikkat çekicidir. Koç erkeği ve oğlak kadını arasındaki çekim evlilik içinde de devam eder ve uyumlu bir evlilik ilişkisi halini alır.

Evliliğin Olumsuz Yanları

Koç erkeği duygusal anlamda hisleri olduğu zamanlarda çevresine hiç acımayan, adeta kabuklarını ortaya saçan bir burçtur. Koç erkeğinin bu kıskançlığı oğlak kadını tarafından ilk başlarda olumlu karşılanır. Çünkü oğlak kadınının kıskançlıktan çıkardığı anlam, sevilmek ve değer verilmektedir. Sahiplenici tutum, oğlak kadınını kendini güvende ve rahat hissetmesini sağlar. Ancak kıskançlık boyutunu aşan bir koç erkeğinin müdahalesi oğlak kadını için hiç de hoş olmayacaktır. Oğlak kadını her ne kadar korumacı tavırdan hoşlansa da kısıtlanmaktan ve kendisine emir verilmesinden nefret eder. Evlilik içinde, çiçeğe çok fazla su veren koç erkeğinin tutumu oğlak kadını için telafisiz bir hata olacaktır. Koç erkeği çiçeğin büyümesini ister ve sevgisini ona verir, ancak bu durumda da güneş almasını engeller ve oğlak kadınını kısıtlayarak onu evlilik durumundan soğutabilir. Bu anlamda koç erkeği evlilikte uyumu sağlayabilmek için oğlak kadınının kararlarına saygı duymalı ve onu fazla sıkmamalıdır. Aksi takdirde oğlak kadını için evlilik artık güzel bir anlam ifade etmeyecek ve uyumsuz bir ilişkinin önü açılacaktır.

Oğlak kadını inatçı, evhamlı ve karamsar bir yapıya sahiptir. En küçük bir sıkıntıyı bile büyütebilir ve kendini o sıkıntının altında kalıyor gibi hissedebilir. Koç erkeği ise oğlak kadınının aksine pratiktir, hayata daima pozitif bakar ve neşelidir. Koç erkeği bir olay karşısında bardağın dolu tarafını görürken oğlak kadını ise o bardağın boş tarafını gören bir burçtur. Bu nedenle evlilikten doğru frekansı ve sağlam uyumu yakalamak koç erkeği ile oğlak kadını için oldukça zor olacaktır. Ev hayatı içinde oğlak kadınının olumsuz durumlarda gereğinden fazla evham yapıp koç erkeğini de daraltma olasılığı yüksektir. Aynı zamanda kuşkucu yapısı ise oğlak kadını, koç erkeği hakkında yanılgılara düşebilir ve evlilik içinde olmazsa olmaz olan güven duygusunu karşılıklı olarak yitirebilirler.

Oğlak kadınının ilişki boyutunda kindar olması söz konusu olabilir. Koç erkeğinin yaptığı en ufak bir hatayı bile unutmayacak ve uygun zamanı kollayarak bu hatayı koç erkeğinin yüzüne vuracaktır. Ancak oğlak kadınının bunu yapmasının nedeni güven duygusunu yitirmiş olduğu içindir. Oğlak kadını için bir kez sarsılmış olan güvenin telafisi yoktur. Koç erkeğinin haklı ya da haksız olması artık durumu değiştiremez. Evlilik ilişkisine dair sorun olduğu durumda koç erkeği haklı ise, oğlak kadını ne kadar haksız olursa olsun güveninin sarsılması nedeniyle bu ilişkiyi bitirme taraftarı olacaktır.

Koç erkeğinin sivri dilli ve eleştirel yapısı oğlak kadınının kâbusu haline gelebilir. İki taraf da yaptığı işlerde mükemmellik aradığı için, oğlak kadınının hedefine müdahale edilmesi ve devamlı eleştirel dil kullanılması oğlağı zıvanadan çıkartacak kadar öfkelendirilebilir. Ancak koç burcu erkeğinin burada kasti davranışı söz konusu değildir, o oğlak kadınının işinin daha da mükemmel olması için aslında ona yardım etmektedir. Ancak oğlak kadını işin iç boyutunu böyle değerlendirmeyecek ve beğenilmediğini, saygı görmediğini düşünecektir. Koç erkeğinin bilmende neden olduğu bu hayal kırıklığı ise ileriye dönük olarak evlilik ilişkisini yıpratacak ve tarafları birbirinden soğutacaktır.

Oğlak burcu kadını bir ilişkiden devamlı ilgi bekler. Bu ilgi isteğini arkasında ise doğru kişiyi bulana kadar kimseye yüz vermemiş olmasıdır. Evlilikten önce genellikle çok az ilişki yaşayan oğlak kadını, evlendiği zaman tüm ilgiyi eşinden beklemekte ve duygularını ona açmaktadır. Koç erkeği ise oğlak kadınının aksine evlilik ilişkisi içinde ilgi göstermekten pek haz etmeyen bir burçtur. Bu nedenle ilgi göremeyen oğlak kadını sevilmediği ve değer verilmediği anlamını çıkaracak ve ilişkiyi noktalayacaktır. Ancak bu düşünülmesi gereken son ve en kötü ihtimaldir. Oğlak kadınının koç erkeği ile olan evliliğinde uyum sağlayabilmesi için oldukça sabırlı olması gerekecektir.

Sonuç olarak oğlak kadını ve koç erkeğinin evlilik uyumu; heyecanlı, enerji dolu ve tutkuyla harmanlaşmış bir ilişki olacak ve iki burç insanı da birbirine güvendiği takdirde sağlıklı bir evlilik uyumu yakalanacaktır. Her ne kadar iki burcun da agresif ve olumsuz yanları olsa ve bu olumsuzluklar zaman zaman sıkıntı doğursa da iş evlilik olduğu zaman bu büyülü ilişkinin devamı için iki burç insanı da fedakarlık yapmaktan kaçınmayacaklardır. Oğlak kadınının evcimen yapısı ve koç erkeğinin korumacı tavrı tutku ve güven dolu bir uyumun, evlilik ilişkisinin yolunu açacaktır.

Kısacası oğlak kadını ve koç erkeği evlilik için haşin, sert ama aşkın ağır bastığı oldukça uyumlu bir evlilik hayatı yaşayabilir ve güven duygusunu ön planda tuttukları sürece bu uyumu daimi kılabilirler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git