Başak Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Bu iki burcun uyumunu birçok yönden incelemek mümkündür. Arasındaki ilişkinin ne olduğuna karar vermek ve araştırmayı bu yolla yapmak daha sağlıklı olacaktır. Başak kadını ile yengeç erkeği arasında bir aşk mı var yoksa arkadaşlık mı? Yoksa aralarındaki ilişki sadece işe mi dayalı? Bunu belirledikten sonra uyumlarını değerlendirin. Ancak bu noktada söylemek istediğimiz önemli bir husus var.

Aralarındaki ilişki hangi türden olursa olsun, karşılıklı bir çekim hissedeceklerinden ve güzel bir uyum yakalayacaklarından eminiz. Çünkü başak kadını toprak grubundandır, yengeç erkeği ise su grubundandır. Bu iki grup arasında doğal bir çekim, uyum ve kardeşlik söz konusudur. Bu durum onların ilişkilerine de yansıyacaktır.

Başak Kadını ile Yengeç Erkeği Aşk Uyumu

Evleri ikisi içinde en sosyal oldukları alandır

Başak kadını çok göz alıcı ve dikkat çekici özellikleri ile bilinir. Bunun yanı sıra alıngan kişiliği ve hemen affedememesi gibi olumsuz özellikleri de vardır, ancak toprak elementinden geldiği için de kin tutma özelliği yoktur. Sadece biraz daha uzun süre küs kalabilir. Ama sonunda affedecektir. Ayrıca çok evcimen bir burçtur. Ev hayatını çok sever ve genelde de evde takılır. Mantıklı ve zeki konuşmalar yapar. Böylelikle etrafındaki herkesi kendisine hayran bırakır. Detaycı bir kişiliği vardır. Detaylara önem verir ve parlak zekası ile her şeyi pratik olarak çözer.

Başak burcu çalışkanlığı ve azmi ile partneri tarafından oldukça takdir edilecek ve onu kendisine hayran bırakacaktır. Her iki burçta ailesine ve ev hayatına oldukça düşkündür. Dolayısı ile bu ikilinin beraberliklerinin evlilik ile sonuçlanması kesinlikle olağan karşılanacaktır. Yengeç romantik tavırları ve sahiplenici davranışlarıyla sevgilisini etkilemeyi çok iyi bilir.

Birbirlerinden çok şey öğrenirler

Bu iki burç aşkta yakaladıkları uyumu arkadaşlıkta da yakalayabilirler. Çünkü sahip oldukları bazı farklı özellikler, onları birbirine daha çok yaklaştırır. Aslında bu ilişkiyi “Zıt kutuplar birbirini çeker” sözüne dayandırmak mümkündür. Onlar birbirlerini çok güzel tamamlarlar. Düşüncelerini her daim akıl süzgecinden geçiren başak kadını ile yoğun duygular içinde yaşayan ve kalbiyle hareket eden yengeç erkeğinin birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. Birlikte çok hoş keşifler yapabilir ve değişik tecrübeler edinebilirler.

Aralarındaki ilişki birbirlerini tamamlar

Yengeç erkeği çok duygusal ve romantik özelliklerine sahiptir. Siniri neredeyse hiç yoktur. Her şeyi olumlu tarafı ile karşılayabilir. Haksızlığa gelemez ve her şey adil olsun ister. Sinirlenmesi çok zordur. Fakat sinirlendiği zaman ise gözü hiçbir şey görmez. Bunun yanı sıra su elementinden olduğu için de siniri hemen söner.

Bu iki burç eğer birbirlerini oldukları gibi kabul eder ve aralarındaki iş ilişkisini sevgi ve saygı çerçevesinde devam ettirirlerse çok başarılı olurlar. Çünkü aralarındaki farklılıklar birbirlerini tamamlamalarını sağlayacak, bu da her iki tarafın iş hayatını olumlu etkileyecektir. Akıl ve mantığı temsil eden başak kadını ile duygular yönünden yoğun bir iç dünyaya sahip yengeç erkeği bu özelliklerini birleştirdiklerinde ortaya çıkacak olan fikir ve projeleri bir düşünün.

Ne kadar zengin içeriğe sahip işler yapabileceklerini bir hayal edin. Tabii ki burum en çok başak kadınının işine gelir çünkü o, mükemmele ulaşma çabası içindedir. Bu iş ilişkisi başarılı bir şekilde devam ettikçe mükemmeli arayan yönü tatmin olur. Aynı şekilde yengeç erkeğinin de hayal dünyası sürekli gelişir. İki taraf da bu durumdan hayli memnun kalacaktır.

Güvenilir bir ilişki

İkilinin ilişkisi toprak ve su elementinin birleşmesi ile olduğu için oldukça doyurucu özelliğe sahiptir. Bu özellik ile her şeye doyarlar. Romantik aşık, anlayışlı ve güvenilir bir ilişki sürdürebilirler. Bunun yanı sıra bu iki burç birikim yapmayı sevdiğinden geleceklerini de düşünürler, müsrif değillerdir. Geleceği düşünüp her zaman bir kenarda birikim yapabilirler.

Anlaşılması zor bir erkek

Doğanın su ile toprak ilişkisi gibi, birlikte oldukça uyumlu muhteşem bir aşkı beraber yakalayacaklardır. Eğer bir başak burcu yengeç burcuna ilgi duyuyorsa, onun için doğru kişiyi bulmuş olabilir. Ancak iki tarafın da bazı farklı özellikleri mevcuttur. Bu duruma dikkat etmek gerekir. Örneğin, başağa atacağı her adımı titiz bir akıl süzgecinden geçiren, mantıklı bir kadındır. Yengeç erkeği ise daha çok kalbinin sesini dinleyen, etrafına kendi kabuğuna çekilmiş imajı veren, duygu yüklü bir adamdır. Bu farklılık, çiftimizin kafalarında soru işaretleri bırakabilir. Özellikle yengeçler kapalı bir yapıya sahip olduğu, düşüncelerini kendi duygu dünyasında geliştirdiği ve dışa yansıtmadığı için partneri onu anlamakta zorlanabilir.

Zıt karakterleri onlara zorluk yaşatmaz

Başak burcu tüm duysal ve ilgi açlığını yengeç burcu ile giderebilir. Birbirlerine olan zıt karakterleri sayesinde ilişkilerinde bir sorun yaşanmaz, hatta aksine daha uzun bir birliktelik yaşamalarına sebep olur. Başak burcu insanı ilişkisinde sadece aşka değil arkadaşlığa da oldukça önem verir. Çünkü iyi bir ilişkinin temelinde iyi arkadaşlık yatıyordur onun için.

İşte bu noktada ikili birbirlerine hem çok iyi bir eş hem de çok iyi bir arkadaş olabilir. Yengeç burcu, başak burcunun aradığı ve her zaman yaşamak istediği bir partnerdir. Yani başak burcu aradığı her şeyi çok rahat bir şekilde bulabilir. İkisi beraber en kötü günlerinde bile birbirlerine destek olurlar ve hiçbir şekilde zorluklara karşı pes etmezler. Özellikle sevdikleri için her şeyi yapmayı göze alabilirler. Başak burcunun güçlü bir karakter olmasından dolayı her zaman ayakları yere sağlam basacaktır. Birbirleri için bazı şeylerden fedakarlık yaparlarsa oldukça uyumlu bir çift olurlar.

Toprağın suya olan aşkı

Nasıl su toprağı besleyerek doğurgan hale getiriyorsa yengeç erkeğiyle anlaşamayacağınız konular olsa da birbirlerinden ayrılmaları oldukça zordur. Güneşleriniz birbirlerine 60º açıdadır. Bu iyi fırsatlar yaratan bir konum olup, aranızdaki duygu yoğunluğunun iyi olacağını gösterir. Her iki burç da son derece güvenilir insanlardır. Yengeç erkeğinin ilişkide sakinleştirici özelliği vardır. İlişki başlarında anlamasanız da, zaman geçtikçe onun partnerinden daha duygusal olduğunu anlarsınız.

İkisi de evine düşkündür

Yengeç burcu çok evcimendir ve ailesine oldukça düşkündür. Bu yüzden onunla anlaşmak için önce ailesiyle iyi anlaşmanız gerekir. Bu durum ilerleyen dönemlerde rahatsız edebilir. Her iki tarafın da birbirine karşı daha dikkatli davranması gerekiyor. Yengeç burcunun duygusallığını bırakıp başak burcu ile aşk ve romantik dolu bir ilişki yaşaması gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde mutlu olur. Bu kadınlar ev konularında oldukça titizdir. Bu yüzden evcimen olsa dahi bu kriter yengeci biraz sıkabilir. Bu konuları beraber anlaşarak aşabilirlerse, çok mutlu bir birliktelik onları bekliyor olacaktır. İkisi de sosyal ve kültürel yönden birbirlerini tamamlar.

Aralarındaki problemler fazla uzun sürmez

Başak kadınının, farklı durumlar karşısında yapabileceği en iyi şey gülümseyerek tepki vermektir. Sizin bu tepkinize karşı yengeç erkeği de durumu fazla uzun sürdürmeyecektir. İki burçta çalışmayı sever. Yengeçler kötü günler için birikim yaparak çalışır. Her zaman kötü günlerin yakında olduğunu düşünür. Saklama biriktirme alışkanlıkları onları beklemediği anda zengin yapabilir.

Başak kadını da işi çok sevdiği için çalışır. Başarıları kendileriyle gurur duymalarını sağlar ve bu durum onu daha üretken yapar. Yengeç erkeği partnerinin zarif ve narin yapısına saygı duyar. Bu ilişki de güzelliği de derinliği de bulacaksınız.

Ortak özellikleri sayesinde uyumu yakalarlar

Yengeç erkeğinin duyguları sık ve hızlı değişir. Bu değişimleri sık olduğundan önceden kestirmeniz pek mümkün olmaz. Mutlu ve neşeliyken hemen ardından karamsar, sinirli ve üzgün olabilir, ayrıca sabırlıdır ve olaylar karşısında hemen tepki göstermez. Belli bir süre duygularını sindirmeye çalışır. Takıldığı herhangi bir konu da değişik tepkiler gösterebilir ve bu durum oldukça sinir bozucudur. Her şeyi konuşarak halledebilir ve birbirleri anlayabilirler. Böylelikle aralarında çözemeyecekleri problemleri de olmaz.

Sivri dili başına iş açabilir

Başak yengeç burcunun romantik tavırları karşısında eriyecek ona hayran kalacaktır. Astroloji dünyasının en uyumlu çiftlerinden biri bu iki burçtur. İkisi de anlatmayı ve dinlemeyi sever. Her ikisi de aşka bağlı burçlardır. Başak burcu oldukça çalışkan bir burçtur ve yengeç de birlikte olduğu kişiyi her zaman korur ve destekler. Başak kadını çalışmayı çok sever. Çalıştıkça daha da mutlu olur ve hayatının bir amacı olduğuna inanır. Hasat aylarında doğduğu için çalışma aşkı ile doğmuşlardır. Bu durum yengeç erkeği için de kabul edilebilir bir durumdur.

Yengeç burcu duygusallığı ile tanınmaktadır ve bu partnerinin çok hoşuna gidecek ve daha ilk başta ondan çok etkilenecektir. Bu ilişkide daha baskın olan taraf başak burcudur. Ancak çok titiz olan bu burcun dikkat etmesi ve biraz çenesini tutması gerekmektedir. Çünkü başak burcu eleştirmeyi çok sevmektedir. O kadar ince eleştiriler yapar ki partnerinin kalbini kırabilir ve bunu telafi etmek oldukça zor olacaktır.

Kıskançlığın dozunda olanı aşk fazlası saplantı

Size verebileceğimiz en güzel tavsiye birbirinizle konuşmak olacaktır. Bu şekilde yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacak, aranızdaki uyum artacaktır. Çiftimizin diğer bir uyumlu yönü ise ayakları yere basan başak kadınının ağır başlı olmasından ileri gelir. Çünkü yengeç erkeği kıskançtır, kadınını çok sahiplenir. Fakat duygularını kontrol altına almayı öğrenmesi ve partnerine güvenmesini bilmesi gerekir. Bu akıllı kadın zaten doğru adımlar atacağı için sevdiği adamın kıskançlık yapıp kafasında farklı senaryolar kurmasına olanak vermeyecektir.

Birbirinizi tanımaya ve olduğunuz gibi kabul etmeye çalışınız. Bunu da kafanıza takılan konuları birbirinizle konuşarak yapınız. Ancak düşündüğünü olduğu gibi söyleyen başak kadını, yengeç erkeğini zaman zaman eleştirebilir. Bu eleştiriler duygu yüklü bu adamın kalbini kırmamalıdır. Aksi takdirde koca yürekli bu adamın gözyaşları içinde kalması an meselesidir.

Başak Kadını ile Yengeç Erkeği Evlilik Uyumu

Dışarıdan soğuk ve mesafeli bir kişiliktir

Başak kadını her şeyden önce güven konusuna öncelik verir, sürekli olarak yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ama yakın çevrelerini kalabalık tutmayı da sevmezler. Güvendiği insan sayısı genelde iki elin parmaklarını geçmez. Herkesle samimi olmayı sevmedikleri için genelde dışarıdan soğuk bir profil yaratırlar ama yakın çevresine karşı alabildiğine sıcak olan bu kadınlar, güvendiği insanlara yardım etmekten, onlarla birlikte zaman geçirmekten, hatta onlar için çeşitli fedakarlıklar yapmaktan son derece zevk alsa da güvenmediği insanlar için kılını kıpırdatmaz.

Güvenmek için temkinli yaklaşır

Toprak elementine bağlı bir burç olduğu için kin tutmak, öç almaya çalışmak başak kadınına göre değildir. Fakat bu kadınlar detaycı, mükemmeliyetçi ve zor unutan kadınlar oldukları için karşısındaki insanın ilişkide yaptığı büyük hataları telafi etmesi uzun zaman ve bolca çaba gerektirebilir veya daha önce yaşadığı güven sorunlarını yeni ilişkisine aktarması mümkündür. Yengeç erkeği, partnerinin güvenini kazanmayı ve gönlünü almayı bilir. Başak kadınının aradığı ilgiyi ve görmek istediği çabayı ona gösterir. Aynı zamanda da çok şüpheci ve kıskançtır fakat başağa aşırı sayılabilecek kıskançlıklar göstermez ve onu şüphelendirmekten haz almaz.

Başak kadını sevdiği insanların uğruna her türlü fedakarlığı yapabileceği için birçok açıdan yengeç erkeğine kendini kanıtlamış olur, ayrıca bu kadınlar zekidir, karşısındakini insanın ondan beklentilerini çözümler ve devam etmesini istediği birliktelikte bunları göz önünde bulundurarak hareket eder. Genellikle flört etmeyi sevmediğinden bu erkek şüpheye düşürecek durumlar pek fazla oluşmaz.

Kafasında yarattığı düzene uygun yaşar

Başak kadınının her daim titiz ve düzenli olduğu söylenir. Hatta bazen onları yaşadıkları kötü bir olaydan sonra temizlik yaparak sakinleşmeye çalışırken bile görmemiz mümkündür. Fakat her başak kadını temiz ve düzenli değildir. Çünkü bu kadınları aslında kafalarında kurduğu düzenleri severler. Onlar hayatındaki insanları kafasında ne ifade ettiklerine göre bir yere oturtur ve kafalarında kurdukları bu düzenin bozulmasını istemezler. Çevresindeki insanlarla kurduğu iletişimin aksamasından değişmesinden haz etmezler.

Onlar için önünü göremedikleri bir yola girmek, hayatını değiştirecek büyük kararlar almak çok zordur. Yani aslında evlerindeki, iş yerlerindeki, odalarındaki düzen hayatlarında sağlamaya çalıştıkları düzenin bir yansımasıdır. Yengeç erkekleri evlerindeki düzenle tanınmasa da olumlu yönlendirmeye yatkın insanlardır. Eşleri için kendilerinden taviz verebilirler. İkiside gezmeyi her ne kadar sevseler de genelde evde vakit geçirmeyi tercih ederler.

Geleceklerini garantiye almak için birikim yaparlar

Başak kadını çalışma disiplini olan, başarılı olması muhtemel insanlardandır. Bu çalışma isteğinin kaynağı hırsından veya azminden çok kendisinin ve çevresinin geleceğini düşünerek planlı hareket etmesidir. Çalışkan ve pratiklerdir. Garanti kazançlı çıkacağını görmediği işlere girmek istemezler. Tutumludur fakat ailesi ve dostlarıyla para harcamaktan çekinmez. Absürt sayılabilecek harcamaları çok azdır.

Asla kendilerinin kullanılmasına izin vermezler ve hayır demesini bilirler. Yengeç erkeklerinin ise içgüdüleri yüksektir. İçgüdülerine güvenerek iş yapmayı severler ve para konusunda partneri gibi tutumludur. Para onlar için amaç değil sevdikleriyle rahat bir yaşam sürmeleri için gerekli olan araçtır. İki burcun da tutumlu davranışları evlilik için birlikte geçinmek yada birlikte çocuk yetiştirebilmek adına son derece faydalı olur. Dışarıdan cimri gibi gözükseler dahi onlar sadece geleceğine yatırım yapan insanlardır.

İyi birer anne baba olurlar

Çift konuşup ailelerini büyütme kararı alırlarsa çocuklarını ilgiyle, sevgiyle, sakin ve dengeli yetiştiren ebeveynler olabilirler. Yengeç erkeği evine ve ailesine sıkı sıkıya bağlıdır. Olumlu yönlendirmelere açıktır. Başak kadını da annelik konusunda harikalar yaratabilir. Çiftin çocuk yetiştirme tarzından dolayı birçok konuya farklı açılardan bakabilen, dengeli, farklı yönlerini geliştirebilen çocuklara sahip olmaları muhtemeldir. Yengeç erkeği ailesini korur kollar ve herkesten sakınır, her zaman ailesini düşünerek hareket etmeye çalışır. Sorumluluk alabilecek, karşılaştığı zorluklarla başa çıkabilecek insanlardır.

Başak kadını ebeveyn olma konusunda sanki önceden deneyimli gibidir. Anne olmak karakterine son derece uygundur. İki taraf da gerekli çabayı ve sabrı gösterdiği takdirde uzun vadede düşünüldüğünde bile başak kadını ve yengeç erkeğinin mutlu-duygusal bir ilişki yaşaması muhtemeldir.

Aynı frekansta ve onu anlayan kişiler ilgisini çeker

Yengeç erkekler izlediği filmlerden ve dizilerden, okuduğu kitaplardan, dinlediği müziklerden diğer insanlara oranla daha fazla etkilenir. Belirli bir konu üzerinde analiz yapabilir saatlerce kafa yorabilirler. Bazen siz ortada belirgin bir sebep görmeseniz bile hassas yapılarından ve fazla düşünmelerinden kaynaklı mutsuz gözükebilirler. Yakın arkadaş çevrelerinde aranan isimler olan bu insanlar, aslında çok kolay anlaşılabilecek yapıda değillerdir. Herkesle arkadaşlık kurabilirler ama kendilerini anlayacak, kendileriyle aynı frekansta olabilecek insanı bulmaları zordur. Bu yüzden yengeç erkeği için onu anlayabilen insanlar çok büyük önem arz eder.

Duygularını belli ederken oldukça romantik olabilir

Hislerini doruklarda yaşayan insanlardır ve hislerinin yoğunluğuna kapılıp hızlı kararlar alabilirler. Bir kere karşısındaki kadını ruh eşi olarak gördükleri zaman her şey değişir ve hızlanır. Karşılarındaki insana değer verdiklerinde onları mutlu etmek için elinden geleni yaparlar ve üzerine titrerler. Bütün ilgilerini karşı tarafa yönlendirir ve onlara bunu sonuna kadar hissettirirler. Onlar için çoğunlukla ilişkide romantizmin zamanı ve yeri yoktur.

Karşısındaki insana en ummadığı anda en ummadığı yerde güzel sözler söylemeye, şiirler okumaya başlayabilir. Duyguları ve hareketleri birebir örtüştüğünden o an yaşadığı duygu selini karşı tarafa belli etmeden duramaz. Yaşanılabilecek birtakım olumsuzlukları düşünmek gerekirse en önemlilerinden biri yengecin bu yoğun ilgisi olacaktır. Bitmek bilmeyen, bazen de zamansız romantizmiyle partnerini zorlayabilir, canının sıkılmasına veya evliliğin monotonlaşmasına sebep olabilir.

Kıskançlığı güvensizlik olarak kabul eder

Başak kadını özgürlüğünden taviz vermez ve kısıtlanmayı sevmez. Eğer yengeç erkeği ona olan ilgisini kıskançlık üzerinden gösterir ve hayatını kısıtlamaya çalışırsa ilişkilerinde sıkıntılar çıkacaktır. Başağın güveninin kırılması durumunda yada talep ettiği hareketlerin yapılmaması durumunda ağır sözler kullanmaya eğilimlidir, böyle durumlarda hassas olduğundan partnerinin kabuğuna çekilmemesi için başak kadınının dilini biraz yumuşatması ve ağırdan alması gerekir.

Güç kendi kararlarını verebilme iradesidir

Evliliklerinde yaşanabilecek diğer önemli bir olumsuzluk yengeç erkeğinin duygusallığıdır. Aslında romantizm açısından güzel gibi görünen bu özellik insana bir şeyi unutturur. Yengeç erkeği eşine ve ailesine bağlı olduğu kadar onu yetiştirip büyüten ailesine de sadıktır. Ailesinin sözünden çıkmaz. Başka bir deyimle anne kuzusudur. Sürekli ailesini dinlemesi ve onların isteğine göre yaşaması durumunda sağlıklı bir evlilik olmayabilir. Başak kadınları karşısında ailesine fazla bağımlı bir erkek görmek istemezler. Onlar için bu bir güçsüzlük simgesidir.

Hayalleri bile gerçekçidir

Başak burcu güçlü bir burçtur ve ayakları yere sağlam basar. Gerçekleşmesi zor hayaller kurmaktan çekinir. Beklentileri gerçekçidir. Mükemmeliyetçi olduğu için hayal kırıklığına uğramak istemez. Yengeç burcu ise onun aksine hayal kurarken bir sınırlama getirmez ve hayallerinin temeli duygularıdır. Dolayısıyla gelecek planları uyuşmayabilir.

Başak kadının anlık sinirlerle kurduğu cümleler yengeç erkeğinde duygusal bir yıkım ve içe çekilme yaratabilir. Çünkü alıngan ve kabuğuna çekilmeye eğilimli olurlar. Bir başak kadını ise tartışılan konuyu sonucuna kavuşturmadan partnerinin kabuğuna çekilmesiyle daha da sinirlenebilir. Çünkü yarım kalmış meselelerden hiç hoşlanmazlar ve bu onları her dakika rahatsız eder.

Birlikte bir çok deneyime imza atabilirler

Başak kadınının hoşuna giden birçok özellik bu erkeklerde bulunmaktadır. Tartışmalarda alttan alabilmesi, ağırbaşlı ve sakin duruşu, gel-git dolu ilişkiler yaşamaması, sorumluluk almaktan korkmaması onu etkiler. Ayrıca romantik hareketleri başağı cezbedebilir. Duygularına pek yer vermeyen başak kadını ve hassas yengeç erkeği zıt gibi görünseler de birbirlerinden öğrenebileceği birçok şey ve birlikte yaşayabileceği birçok deneyim vardır. Aynı şekilde bu kadınların birçok özelliği de bu erkekleri etkiler. Başak kadınının şefkatli, dürüst oluşu ve mantıksız tartışmalardan uzak duruşu partneri için son derece uyumlu bir yaşantıdır.

Ciddi ve ileriye dönük hareket ederler

İki burcun insanı da ileriye dönük ilişki yaşamayı daha çok tercih ederler. Özellikle yengeç erkekleri duygularına kapılıp gidebildiği için yaşadıkları ilişki bu kişilerin gözünde çok çabuk ciddi bir hal alabilir. Başak kadını daha çok mantığıyla seçimler yaparken partneri içgüdülerine ve duygularına güvenir. Bu açıdan problem çıkabilecek gibi gözükse de aslında birbirlerini tamamlayabilirler. Toprak ve su enerjisi dişil enerjilerdir.

Dişil enerjilerin birbirlerini çekmesinden dolayı her iki tarafta uyum sağlamaya eğilimli olacaktır. Başak kadını bazı zamanlarda fazla ilgiye ihtiyaç duyar. Böyle zamanlarda yengeç erkeği bu ilgiyi fazlasıyla karşılayabilir. Doğada olduğu gibi toprak ve su her zaman birbirini çeker. Bu çift bir süre sonra birbirlerini tamamlayarak bağlandıkları için uzun vadede birbirleri olmadan zar zor yaşar hale gelebilirler.

Evet mi? Hayır mı? siz karar verin

Her ne kadar başak kadını ve yengeç erkeğinin çoğu özelliği birbirine zıt gibi görünse de biraz çaba ve karşılıklı konuşmayla birbirlerini tamamlayarak muhteşem bir evlilik yaşamaları ihtimali yüksektir. İlişkileri ve evlilikleri için emek vermeye hazırdırlar. Aynı zamanda sağlıklı bir evlilikte çiftlerin biraz da arkadaş gibi olabileceklerini varsaydığımızda, arkadaşlık konusunda da birbirlerini tamamlayarak çok güzel bir uyum yakalarlar. Yani birbirlerine hem eş hem de arkadaş olabilirler.

İki burcun insanı da komik insanlardır. Sıkıntıların üstünden birlikte gelerek güle eğlene yaşantılarına devam edebilirler. Tutumlulukları dolayısıyla maddi sıkıntı çekme ihtimalleri de düşüktür. İstisnaları da bulunmakla birlikte iki burcun uyum sağlayabilmesinden dolayı, evlilikleri genelde mutlu ve huzurlu bir şekilde devam eder.

Başak kadını daha rasyoneldir, eleştirmeyi sever. Bu ilişkide dominant taraf olması muhtemeldir. Ağır cümleler kurmadan, eşinin duygularını incitmeden çözüm odaklı ve daha yumuşatılmış cümleler kullandığında ilişkilerindeki sorunlar çok daha zararsız bir şekilde çözülebilir. Ayrıca ne kadar tartışsalar da yine kendilerini birbirlerinin yanında bulacaklardır.

Toprak ve su gruplarının birbirine uyum sağlaması kolaydır. Biraz çaba ve sabırla her şeyin üstesinden gelebilecek bir ikili olurlar. Zaten çaba gösterilmeden, kendinden bir parça taviz vermeden, sabırlar sınanmadan mutlu mesut bir evlilik masallarda bile olmaz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.