Başak Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 11.377 kez okundu.

Başak burcu kadını çok göz alıcı ve dikkat çekici özellikleri ile bilinir. Bunun yanı sıra alıngan kişiliği ve hemen affedememesi gibi olumsuz özellikleri de vardır, ancak toprak elementinden geldiği için de kin tutma özelliği yoktur. Sadece biraz daha uzun süre küs kalabilir. Ama sonunda affedecektir. Bunun yanı sıra çok evcimen bir burçtur. Ev hayatını çok sever ve genelde de evde takılır. Mantıklı ve zeki konuşmalar yapar. Böylelikle etrafındaki herkesi kendisine hayran bırakır. Detaycı bir kişiliği vardır. Detaylara önem verir ve parlak zekası ile her şeyi pratik olarak çözer.

Yengeç burcu erkeği ise çok duygusal ve romantik özelliklerine sahiptir. Siniri neredeyse hiç yoktur. Her şeyi olumlu tarafı ile karşılayabilir. Haksızlığa gelemez ve her şey adil olsun ister. Sinirlenmesi çok zordur. Fakat sinirlendiği zaman ise gözü hiç bir şey görmez. Bunun yanı sıra su elementinden olduğu için de siniri hemen söner.

İkilinin ilişkisi toprak ve su elementinin birleşmesi ile olduğu için oldukça doyurucu özelliğe sahiptir. Bu özellik ile her şeye doyarlar. Romantik, aşık, anlayışlı ve güvenilir bir ilişki sürdürebilirler. Bunun yanı sıra bu iki burç birikim yapmayı sevdiğinden gayet geleceklerini de düşünürler. Müsrif değillerdir. Geleceği düşünüp her zaman bir kenarda birikim yapabilirler. Yatakta da birbirlerinin ihtiyaçlarını bilir ve ona göre davranırlar. Toprak ve su elementinin birleşimi olduğu için de çok iyi bir birliktelik olacaktır.

Başak burcu kadını çalışmayı ve iş yapmayı çok sever. Çalıştıkça daha da mutlu olur ve hayatının bir amacı olduğuna inanır. Başak burçları hasat aylarında doğduğu için çalışma aşkı ile doğmuşlardır. Bu durum yengeç erkeği için de kabul edilebilir bir durumdur. Yengeç burcu erkeği de başak burcu kadını kadar olmasa da çalışmayı sever.

Bu iki burcun uyumu oldukça fazladır. Her yönden uyumludur. Her şeyi konuşarak halledebilir ve birbirlerinden anlayabilirler. Böylelikle de aralarında çözemeyecekleri problemleri de olmaz.

Yengeç su ile Başak toprak elementidir. Bu ikilinin beraberliği oldukça doyurucudur. Su toprağı besleyerek doğurgan hale getirir. Yengeç burcu erkeğiyle anlaşamayacağınız konular olsa da birbirinizden ayrılmanız zordur. Güneşleriniz birbirlerine 60º açıdadır. Bu iyi fırsatlar yaratan bir konum olup, aranızdaki duygu yoğunluğunun iyi olacağını gösterir. Başak kadını ve yengeç erkeği son derece güvenilir insanlardır. Yengeç erkeğinin ilişkide sakinleştirici özelliği vardır. İlişki başlarında anlamasanız da, zaman geçtikçe yengeç erkeğinin başak kadınından daha duygusal olduğunu anlarsınız.

Yengeç erkeğinin duyguları sık ve hızlı değişir. Bu değişimleri sık olduğundan önceden kestirmeniz pek mümkün olmaz. Mutlu, neşeliyken hemen ardından karamsar, sinirli ve üzgün olabilir. Yengeç erkeği sabırlıdır ve olaylar karşısında hemen tepki göstermez. Belli bir süre duygularını sindirmeye çalışır. Takıldığı her hangi bir konu da değişik tepkiler gösterebilir ve bu durum oldukça sinir bozucudur.

Başak burcu kadınının, farklı durumlar karşısında yapabileceği en iyi şey gülümseyerek tepki vermektir. Sizin bu tepkinize karşı yengeç erkeği de durumu fazla uzun sürdürmeyecektir. İki burçta çalışmayı sever. Yengeç erkeği kötü günler için birikim yaparak çalışır. Her zaman kötü günlerin yakında olduğunu düşünür. Saklama biriktirme alışkanlıkları yengeç erkeğini beklemediği anda zengin yapabilir. Başak kadını da işi çok sevdiği için çalışır. Başarıları kendileriyle gurur duymalarını sağlar ve bu durum onu daha üretken yapar. Başak kadını ve yengeç erkeği yatakta da uyumludur. Toprak ve su karşılıklı ihtiyaçlarını giderir. Yengeç burcu erkeği başak kadınının zarif ve narin yapısına saygı duyar. İki burç için de seks sıradan bir durum değildir. Kutsal bir bağlılık olduğuna inanırlar. Bu ilişki de güzelliği de derinliği de bulacaksınız.

Başak burcu kadını ile yengeç burcu erkeğinin uyumunu birçok yönden incelemek mümkündür. Önce çiftimiz arasındaki ilişkinin ne olduğuna karar vermek ve araştırmayı bu yolla yapmak gerekmektedir. Başak kadını ile yengeç erkeği arasında bir aşk mı var yoksa arkadaşlık mı? Yoksa aralarındaki ilişki sadece işe mi dayalı? İlk önce bunu belirleyin ve bu çiftin uyumunu ona göre değerlendirin. Ancak bu noktada söylemek istediğimiz önemli bir husus var. Aralarındaki ilişki hangi türden olursa olsun, karşılıklı bir çekim hissedeceklerinden ve güzel bir uyum yakalayacaklarından eminiz. Çünkü başak kadını toprak grubundandır, yengeç erkeği ise su grubundandır. Bu iki grup arasında doğal bir çekim, uyum ve kardeşlik söz konusudur. Bu durum doğal olarak onların ilişkilerine de yansıyacaktır.

Başak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Toprak grubu başak ve su grubu yengeç ikilisi daima iyi anlaşırlar. Birlikte oldukça uyumlu olan toprak ve su gruplarından başak ve yengeç burçları muhteşem aşkı beraber yakalayacaktır. Eğer bir başak burcu yengeç burcuna ilgi duyuyorsa, onun için doğru kişiyi bulmuş olabilir. Bu nedenle yengeç burcu, partnerini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Başak burcu çalışkanlığı ve azmi ile yengeç tarafından oldukça takdir edilecek ve onu kendisine hayran bırakacaktır. Hem yengeç burcu hem de başak burcu, ailesine ve ev hayatına oldukça düşkündür. Dolayısı ile bu ikilinin beraberliklerinin evlilik ile sonuçlanması kesinlikle olağan karşılanacaktır. Yengeç romantik tavırları ve sahiplenici davranışlarıyla sevgilisini etkilemeyi çok iyi bilir.

Başak ise yengeç burcunun romantik tavırları karşısında eriyecek ona hayran kalacaktır. Astroloji dünyasının en uyumlu çiftlerinden biri başak ve yengeç burçlarıdır. İkisi de anlatmayı ve dinlemeyi sever. Her ikisi de aşka bağlı burçlardır.başak burcu oldukça çalışkan bir burçtur ve yengeç de birlikte olduğu kişiyi her zaman korur ve destekler. Yengeç burcu duygusallığı ile tanınmaktadır ve başak burcunun çok hoşuna gidecek ve daha ilk başta ondan çok etkilenecektir.bu ilişkide daha baskın olan taraf başak burcudur. Ancak çok titiz olan başak burcunun dikkat etmesi ve biraz çenesini tutması gerekmektedir. Çünkü başak burcu eleştirmeyi çok sevmektedir. O kadar ince eleştiriler yapar ki yengeç burcunun kalbini kırabilir ve bunu telafi etmek oldukça zor olacaktır. Yengeç burcu kıskançtır. Başak burcu ise sınırlanmaya hiç gelemez. Bu yüzden başak burcu kısıtlamayı sevmez. Yengeç burcunun da duygularını kontrol altına almayı öğrenmesi ve partnerini güvenmesini bilmesi gerekir.

Yengeç burcu çok evcimendir ve ailesine oldukça düşkündür. Bu yüzden onunla anlaşmak için önce ailesiyle iyi anlaşmanız gerekir.bu durum ilerleyen dönemlerde başak burcunun rahatsız edebilir.bu durumda her iki tarafın da birbirine karşı daha dikkatli davranması gerekiyor. Yengeç burcunun duygusallığını bırakıp başak burcu ile aşk ve romantik dolu bir ilişki yaşaması gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde mutlu olur. Başak ev konularında oldukça titizdir. Bu yüzden evcimen olsa dahi bu kriter yengeci biraz sıkabilir. Bu konuları beraber anlaşarak aşabilirlerse, çok mutlu bir birliktelik onları bekliyor olacaktır. İkisi de sosyal ve kültürel yönden birbirlerini tamamlar.

Başak ve Yengeç Aşk Uyumu

Başak burcu ve yengeç burcu birbirlerine oldukça uygun iki burçtur. Başak burcu tüm duysal ve ilgi açlığını yengeç burcu ile giderebilir. Birbirlerine olan zıt karakterleri sayesinde ilişkilerinde bir sorun yaşanmaz ve hatta aksine daha uzun bir birliktelik yaşamalarına sebep olur. Başak burcu insanı ilişkisinde sadece aşka değil arkadaşlığı da oldukça önem verir. Çünkü aslında iyi bir ilişkinin temelinde aslında iyi arkadaşlık yatıyordur onun için. İşte bu yüzden bu noktada yengeç burcu ve başak burcu için birbirlerine hem çok iyi bir eş hem de çok iyi bir arkadaş olabilir. Aslında iki burç da aralarındaki bazı sorunları aşmayı başarabilirler ise çok mutlu ve uyum dolu bir çift olabilirler. Yengeç burcu, başak burcunun aradığı ve her zaman yaşamak istediği bir partnerdir. Yani başak burcu aradığı her şeyi çok rahat bir şekilde yengeç burcunda bulabilir. İkisi beraber en kötü günlerinde bile birbirlerine destek olurlar ve hiçbir şekilde zorluklara karşı pes etmezler. Özellikle sevdikleri için her şeyi yapmayı göze alabilirler. Başak burcunun güçlü bir burç olması dolayısıyla her zaman ayakları yere sağlam basacaktır. Birbirleri için bazı şeylerden fedakarlık yaparlarsa oldukça uyumlu bir çift olacaklardır.

Toprak grubundan olan başak kadını ile su grubundan olan yengeç erkeği birbirlerini çekerler. Aralarında hoş bir uyum oluşur ve güzel bir birliktelik yaşanır. Ancak iki tarafın da bazı farklı özellikleri mevcuttur. Bu duruma dikkat etmek gerekir. Örneğin, başak kadını atacağı adımları titiz bir akıl süzgecinden geçiren, mantıklı bir kadındır. Yengeç erkeği ise daha çok kalbinin sesini dinleyen, etrafına kendi kabuğuna çekilmiş imajı veren, duygu yüklü bir adamdır. Bu farklılık, çiftimizin kafalarında soru işaretleri bırakabilir. Özellikle yengeç erkeği kapalı bir yapıya sahip olduğu, düşüncelerini kendi duygu dünyasında geliştirdiği ve dışa yansıtmadığı için başak kadını onu anlamakta zorlanabilir.

Bu hususta size verebileceğimiz en güzel tavsiye birbirinizle konuşmak olacaktır. Bu şekilde yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacak, aranızdaki uyum artacaktır. Çiftimizin diğer bir uyumlu yönü ise ayakları yere basan başak kadınının ağır başlı olmasından ileri gelir. Çünkü yengeç erkeği kıskançtır, kadınını çok sahiplenir. Bu akıllı kadın zaten doğru adımlar atacağı için sevdiği adamın kıskançlık yapıp kafasında farklı senaryolar kurmasına olanak vermeyecektir. Birbirinizi tanımaya ve olduğunuz gibi kabul etmeye çalışınız. Bunu da kafanıza takılan konuları birbirinizle konuşarak yapınız. Ancak düşündüğünü olduğu gibi söyleyen başak kadını, yengeç erkeğini zaman zaman eleştirebilir. Bu eleştiriler duygu yüklü bu adamın kalbini kırmamalıdır. Aksi takdirde koca yürekli bu adamın göz yaşları içinde kalması an meselesidir.

Başak ve Yengeç Evlilik Uyumu

Evlilikte başak mantıklıdır, yengeç burcu ise duygusal. Yengecin bu duygusal yapısına, başak burcu değer ve önem verirse ilişki daha uzun süreli olacaktır. Nadiren de olsa yengeç ve başak burçları arasında çok uyumlu bir ilişki olmayabilir. Yengeç burcu duygusal, hassas ve romantiktir. O her zaman derin duygulara sahiptir. Yengeç çok ince ruhlu bir insan olduğundan çevresindeki her şeyi ve herkesi düşünür. Aksine başak burcu insanı tam tersi bir karakterdedir; akıllı, mantıklı, olaylara gerçekçi bakan ve duygusallığını fazla belli etmeyen bir karaktere sahiptir. Hayata karşı bir duruşu vardır ve kolay kolay bunlardan taviz vermek istemez. Her duruma ve olaya karı disiplinli ve düzenlidir. Her şeyin bir plan ve program içinde olmasını ister.

Kararları daima mantık çerçevesi içindedir. Asla kalbi tarafından yönetilmek istemez. Olaylara karşı farklı bakış açıları nedeniyle iki tarafın birbirini anlaması zordur. Ayrıca başak burcunun olaylara karşı tutumu yengeç burcuna biraz sert gelebilir. Başka bir deyişle, başak burcunun bakımlı ve güzel fiziğiyle yengeç burcunun fazlasıyla güzel etkileyecektir.. Başak ve yengeç birbirlerini kısa sürede etkileyeceklerdir. Ancak ilişkinin uzun süreli olması durumunda bu ikili arasında iletişim kopuklukları olacaktır. İkisi de evine özen gösterir ve çocuk sahibi olmayı isterler.

Başak ve Yengeç Arkadaşlık İlişkisi

Bu iki burç aşkta yakaladıkları uyumu arkadaşlıkta da yakalayabilirler. Çünkü sahip oldukları bazı farklı özellikler, onları birbirine daha çok yaklaştırır. Aslında bu ilişkiyi “Zıt kutuplar birbirini çeker.” ata sözüne dayandırmak mümkündür. Onlar birbirlerini çok güzel tamamlarlar. Düşüncelerini her daim akıl süzgecinden geçiren başak kadını ile yoğun duygular içinde yaşayan ve kalbiyle hareket eden yengeç erkeğinin birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. Birlikte çok hoş keşifler yapabilirler ve değişik tecrübeler edinebilirler.

Başak ve Yengeç İş İlişkisi

Bu iki burç eğer birbirlerini oldukları gibi kabul eder ve aralarındaki iş ilişkisini sevgi ve saygı çerçevesinde devam ettirirlerse çok başarılı olurlar. Çünkü aralarındaki farklılıklar birbirlerini tamamlamalarını sağlayacak, bu da her iki tarafın iş hayatını olumlu etkileyecektir. Akıl ve mantığı temsil eden başak kadını ile duygular yönünden yoğun bir iç dünyaya sahip yengeç erkeği bu özelliklerini birleştirdiklerinde ortaya çıkacak olan fikir ve projeleri bir düşünün. Ne kadar zengin içeriğe sahip işler yapabileceklerini bir hayal edin. Tabii ki burum en çok başak kadınının işine gelir çünkü bu kadın mükemmele ulaşma çabası içindedir. Bu iş ilişkisi başarılı bir şekilde devam ettikçe başak kadınının mükemmeli arayan yönü tatmin olur. Aynı şekilde yengeç erkeğinin de hayal dünyası sürekli gelişir. İki taraf da bu durumdan hayli memnun kalacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git