Başak Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 12.579 kez okundu.

Başak burcu kadını çok göz alıcı ve dikkat çekici özellikleri ile bilinir. Bunun yanı sıra alıngan kişiliği ve hemen affedememesi gibi olumsuz özellikleri de vardır, ancak toprak elementinden geldiği için de kin tutma özelliği yoktur. Sadece biraz daha uzun süre küs kalabilir. Ama sonunda affedecektir. Bunun yanı sıra çok evcimen bir burçtur. Ev hayatını çok sever ve genelde de evde takılır. Mantıklı ve zeki konuşmalar yapar. Böylelikle etrafındaki herkesi kendisine hayran bırakır. Detaycı bir kişiliği vardır. Detaylara önem verir ve parlak zekası ile her şeyi pratik olarak çözer.

Yengeç burcu erkeği ise çok duygusal ve romantik özelliklerine sahiptir. Siniri neredeyse hiç yoktur. Her şeyi olumlu tarafı ile karşılayabilir. Haksızlığa gelemez ve her şey adil olsun ister. Sinirlenmesi çok zordur. Fakat sinirlendiği zaman ise gözü hiç bir şey görmez. Bunun yanı sıra su elementinden olduğu için de siniri hemen söner.

İkilinin ilişkisi toprak ve su elementinin birleşmesi ile olduğu için oldukça doyurucu özelliğe sahiptir. Bu özellik ile her şeye doyarlar. Romantik, aşık, anlayışlı ve güvenilir bir ilişki sürdürebilirler. Bunun yanı sıra bu iki burç birikim yapmayı sevdiğinden gayet geleceklerini de düşünürler. Müsrif değillerdir. Geleceği düşünüp her zaman bir kenarda birikim yapabilirler. Yatakta da birbirlerinin ihtiyaçlarını bilir ve ona göre davranırlar. Toprak ve su elementinin birleşimi olduğu için de çok iyi bir birliktelik olacaktır.

Başak burcu kadını çalışmayı ve iş yapmayı çok sever. Çalıştıkça daha da mutlu olur ve hayatının bir amacı olduğuna inanır. Başak burçları hasat aylarında doğduğu için çalışma aşkı ile doğmuşlardır. Bu durum yengeç erkeği için de kabul edilebilir bir durumdur. Yengeç burcu erkeği de başak burcu kadını kadar olmasa da çalışmayı sever.

Bu iki burcun uyumu oldukça fazladır. Her yönden uyumludur. Her şeyi konuşarak halledebilir ve birbirlerinden anlayabilirler. Böylelikle de aralarında çözemeyecekleri problemleri de olmaz.

Yengeç su ile Başak toprak elementidir. Bu ikilinin beraberliği oldukça doyurucudur. Su toprağı besleyerek doğurgan hale getirir. Yengeç burcu erkeğiyle anlaşamayacağınız konular olsa da birbirinizden ayrılmanız zordur. Güneşleriniz birbirlerine 60º açıdadır. Bu iyi fırsatlar yaratan bir konum olup, aranızdaki duygu yoğunluğunun iyi olacağını gösterir. Başak kadını ve yengeç erkeği son derece güvenilir insanlardır. Yengeç erkeğinin ilişkide sakinleştirici özelliği vardır. İlişki başlarında anlamasanız da, zaman geçtikçe yengeç erkeğinin başak kadınından daha duygusal olduğunu anlarsınız.

Yengeç erkeğinin duyguları sık ve hızlı değişir. Bu değişimleri sık olduğundan önceden kestirmeniz pek mümkün olmaz. Mutlu, neşeliyken hemen ardından karamsar, sinirli ve üzgün olabilir. Yengeç erkeği sabırlıdır ve olaylar karşısında hemen tepki göstermez. Belli bir süre duygularını sindirmeye çalışır. Takıldığı her hangi bir konu da değişik tepkiler gösterebilir ve bu durum oldukça sinir bozucudur.

Başak burcu kadınının, farklı durumlar karşısında yapabileceği en iyi şey gülümseyerek tepki vermektir. Sizin bu tepkinize karşı yengeç erkeği de durumu fazla uzun sürdürmeyecektir. İki burçta çalışmayı sever. Yengeç erkeği kötü günler için birikim yaparak çalışır. Her zaman kötü günlerin yakında olduğunu düşünür. Saklama biriktirme alışkanlıkları yengeç erkeğini beklemediği anda zengin yapabilir. Başak kadını da işi çok sevdiği için çalışır. Başarıları kendileriyle gurur duymalarını sağlar ve bu durum onu daha üretken yapar. Başak kadını ve yengeç erkeği yatakta da uyumludur. Toprak ve su karşılıklı ihtiyaçlarını giderir. Yengeç burcu erkeği başak kadınının zarif ve narin yapısına saygı duyar. İki burç için de seks sıradan bir durum değildir. Kutsal bir bağlılık olduğuna inanırlar. Bu ilişki de güzelliği de derinliği de bulacaksınız.

Başak burcu kadını ile yengeç burcu erkeğinin uyumunu birçok yönden incelemek mümkündür. Önce çiftimiz arasındaki ilişkinin ne olduğuna karar vermek ve araştırmayı bu yolla yapmak gerekmektedir. Başak kadını ile yengeç erkeği arasında bir aşk mı var yoksa arkadaşlık mı? Yoksa aralarındaki ilişki sadece işe mi dayalı? İlk önce bunu belirleyin ve bu çiftin uyumunu ona göre değerlendirin. Ancak bu noktada söylemek istediğimiz önemli bir husus var. Aralarındaki ilişki hangi türden olursa olsun, karşılıklı bir çekim hissedeceklerinden ve güzel bir uyum yakalayacaklarından eminiz. Çünkü başak kadını toprak grubundandır, yengeç erkeği ise su grubundandır. Bu iki grup arasında doğal bir çekim, uyum ve kardeşlik söz konusudur. Bu durum doğal olarak onların ilişkilerine de yansıyacaktır.

Başak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Toprak grubu başak ve su grubu yengeç ikilisi daima iyi anlaşırlar. Birlikte oldukça uyumlu olan toprak ve su gruplarından başak ve yengeç burçları muhteşem aşkı beraber yakalayacaktır. Eğer bir başak burcu yengeç burcuna ilgi duyuyorsa, onun için doğru kişiyi bulmuş olabilir. Bu nedenle yengeç burcu, partnerini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Başak burcu çalışkanlığı ve azmi ile yengeç tarafından oldukça takdir edilecek ve onu kendisine hayran bırakacaktır. Hem yengeç burcu hem de başak burcu, ailesine ve ev hayatına oldukça düşkündür. Dolayısı ile bu ikilinin beraberliklerinin evlilik ile sonuçlanması kesinlikle olağan karşılanacaktır. Yengeç romantik tavırları ve sahiplenici davranışlarıyla sevgilisini etkilemeyi çok iyi bilir.

Başak ise yengeç burcunun romantik tavırları karşısında eriyecek ona hayran kalacaktır. Astroloji dünyasının en uyumlu çiftlerinden biri başak ve yengeç burçlarıdır. İkisi de anlatmayı ve dinlemeyi sever. Her ikisi de aşka bağlı burçlardır.başak burcu oldukça çalışkan bir burçtur ve yengeç de birlikte olduğu kişiyi her zaman korur ve destekler. Yengeç burcu duygusallığı ile tanınmaktadır ve başak burcunun çok hoşuna gidecek ve daha ilk başta ondan çok etkilenecektir.bu ilişkide daha baskın olan taraf başak burcudur. Ancak çok titiz olan başak burcunun dikkat etmesi ve biraz çenesini tutması gerekmektedir. Çünkü başak burcu eleştirmeyi çok sevmektedir. O kadar ince eleştiriler yapar ki yengeç burcunun kalbini kırabilir ve bunu telafi etmek oldukça zor olacaktır. Yengeç burcu kıskançtır. Başak burcu ise sınırlanmaya hiç gelemez. Bu yüzden başak burcu kısıtlamayı sevmez. Yengeç burcunun da duygularını kontrol altına almayı öğrenmesi ve partnerini güvenmesini bilmesi gerekir.

Yengeç burcu çok evcimendir ve ailesine oldukça düşkündür. Bu yüzden onunla anlaşmak için önce ailesiyle iyi anlaşmanız gerekir. Bu durum ilerleyen dönemlerde başak burcunun rahatsız edebilir. Bu durumda her iki tarafın da birbirine karşı daha dikkatli davranması gerekiyor. Yengeç burcunun duygusallığını bırakıp başak burcu ile aşk ve romantik dolu bir ilişki yaşaması gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde mutlu olur. Başak ev konularında oldukça titizdir. Bu yüzden evcimen olsa dahi bu kriter yengeci biraz sıkabilir. Bu konuları beraber anlaşarak aşabilirlerse, çok mutlu bir birliktelik onları bekliyor olacaktır. İkisi de sosyal ve kültürel yönden birbirlerini tamamlar.

Başak ve Yengeç Aşk Uyumu

Başak burcu ve yengeç burcu birbirlerine oldukça uygun iki burçtur. Başak burcu tüm duysal ve ilgi açlığını yengeç burcu ile giderebilir. Birbirlerine olan zıt karakterleri sayesinde ilişkilerinde bir sorun yaşanmaz ve hatta aksine daha uzun bir birliktelik yaşamalarına sebep olur. Başak burcu insanı ilişkisinde sadece aşka değil arkadaşlığı da oldukça önem verir. Çünkü aslında iyi bir ilişkinin temelinde aslında iyi arkadaşlık yatıyordur onun için. İşte bu yüzden bu noktada yengeç burcu ve başak burcu için birbirlerine hem çok iyi bir eş hem de çok iyi bir arkadaş olabilir. Aslında iki burç da aralarındaki bazı sorunları aşmayı başarabilirler ise çok mutlu ve uyum dolu bir çift olabilirler. Yengeç burcu, başak burcunun aradığı ve her zaman yaşamak istediği bir partnerdir. Yani başak burcu aradığı her şeyi çok rahat bir şekilde yengeç burcunda bulabilir. İkisi beraber en kötü günlerinde bile birbirlerine destek olurlar ve hiçbir şekilde zorluklara karşı pes etmezler. Özellikle sevdikleri için her şeyi yapmayı göze alabilirler. Başak burcunun güçlü bir burç olması dolayısıyla her zaman ayakları yere sağlam basacaktır. Birbirleri için bazı şeylerden fedakarlık yaparlarsa oldukça uyumlu bir çift olacaklardır.

Toprak grubundan olan başak kadını ile su grubundan olan yengeç erkeği birbirlerini çekerler. Aralarında hoş bir uyum oluşur ve güzel bir birliktelik yaşanır. Ancak iki tarafın da bazı farklı özellikleri mevcuttur. Bu duruma dikkat etmek gerekir. Örneğin, başak kadını atacağı adımları titiz bir akıl süzgecinden geçiren, mantıklı bir kadındır. Yengeç erkeği ise daha çok kalbinin sesini dinleyen, etrafına kendi kabuğuna çekilmiş imajı veren, duygu yüklü bir adamdır. Bu farklılık, çiftimizin kafalarında soru işaretleri bırakabilir. Özellikle yengeç erkeği kapalı bir yapıya sahip olduğu, düşüncelerini kendi duygu dünyasında geliştirdiği ve dışa yansıtmadığı için başak kadını onu anlamakta zorlanabilir.

Bu hususta size verebileceğimiz en güzel tavsiye birbirinizle konuşmak olacaktır. Bu şekilde yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacak, aranızdaki uyum artacaktır. Çiftimizin diğer bir uyumlu yönü ise ayakları yere basan başak kadınının ağır başlı olmasından ileri gelir. Çünkü yengeç erkeği kıskançtır, kadınını çok sahiplenir. Bu akıllı kadın zaten doğru adımlar atacağı için sevdiği adamın kıskançlık yapıp kafasında farklı senaryolar kurmasına olanak vermeyecektir. Birbirinizi tanımaya ve olduğunuz gibi kabul etmeye çalışınız. Bunu da kafanıza takılan konuları birbirinizle konuşarak yapınız. Ancak düşündüğünü olduğu gibi söyleyen başak kadını, yengeç erkeğini zaman zaman eleştirebilir. Bu eleştiriler duygu yüklü bu adamın kalbini kırmamalıdır. Aksi takdirde koca yürekli bu adamın göz yaşları içinde kalması an meselesidir.

Başak ve Yengeç Arkadaşlık İlişkisi

Bu iki burç aşkta yakaladıkları uyumu arkadaşlıkta da yakalayabilirler. Çünkü sahip oldukları bazı farklı özellikler, onları birbirine daha çok yaklaştırır. Aslında bu ilişkiyi “Zıt kutuplar birbirini çeker.” ata sözüne dayandırmak mümkündür. Onlar birbirlerini çok güzel tamamlarlar. Düşüncelerini her daim akıl süzgecinden geçiren başak kadını ile yoğun duygular içinde yaşayan ve kalbiyle hareket eden yengeç erkeğinin birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. Birlikte çok hoş keşifler yapabilirler ve değişik tecrübeler edinebilirler.

Başak ve Yengeç İş İlişkisi

Bu iki burç eğer birbirlerini oldukları gibi kabul eder ve aralarındaki iş ilişkisini sevgi ve saygı çerçevesinde devam ettirirlerse çok başarılı olurlar. Çünkü aralarındaki farklılıklar birbirlerini tamamlamalarını sağlayacak, bu da her iki tarafın iş hayatını olumlu etkileyecektir. Akıl ve mantığı temsil eden başak kadını ile duygular yönünden yoğun bir iç dünyaya sahip yengeç erkeği bu özelliklerini birleştirdiklerinde ortaya çıkacak olan fikir ve projeleri bir düşünün. Ne kadar zengin içeriğe sahip işler yapabileceklerini bir hayal edin. Tabii ki burum en çok başak kadınının işine gelir çünkü bu kadın mükemmele ulaşma çabası içindedir. Bu iş ilişkisi başarılı bir şekilde devam ettikçe başak kadınının mükemmeli arayan yönü tatmin olur. Aynı şekilde yengeç erkeğinin de hayal dünyası sürekli gelişir. İki taraf da bu durumdan hayli memnun kalacaktır.

Başak ve Yengeç Evlilik Uyumu

Güven

Başak burcu kadını her şeyden önce güven konusuna öncelik verir. Sürekli olarak yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ama yakın çevrelerini kalabalık tutmayı da sevmezler. Güvendiği insan sayısı genelde iki elin parmaklarını geçmez. Herkesle samimi olmayı sevmedikleri için genelde dışarıdan soğuk bir profil yaratırlar ama yakın çevresine karşı alabildiğine sıcak olan başak burcu kadınları, güvendiği insanlara yardım etmekten, onlarla birlikte zaman geçirmekten, hatta onlar için çeşitli fedakarlıklar yapmaktan son derece zevk alsa da güvenmediği insanlar için kılını kıpırdatmaz.

Toprak elementine bağlı bir burç olduğu için kin tutmak, öç almaya çalışmak başak burcu kadınına göre değildir. Fakat başak burcu kadınları detaycı, mükemmeliyetçi ve zor unutan kadınlar oldukları için karşısındaki insanın ilişkide yaptığı büyük hataları telafi etmesi uzun zaman ve bolca çaba gerektirebilir veya daha önce yaşadığı güven sorunlarını yeni ilişkisine aktarması mümkündür.

Yengeç erkeği, kadının güvenini kazanmayı ve gönlünü almayı bilir. Başak kadınının aradığı ilgiyi ve kendisinde görmek istediği çabayı ona gösterir. Aynı zamanda yengeç erkeği de çok şüpheci ve kıskançtır fakat başak kadını aşırı sayılabilecek kıskançlıklar göstermez ve eşini şüphelendirmekten haz almaz. Başak kadını sevdiği insanların uğruna her türlü fedakarlığı yapabileceği için birçok açıdan yengeç erkeğine kendini kanıtlamış olur. Başak kadını zekidir, karşısındakini insanın ondan beklentilerini çözümler ve devam etmesini istediği birliktelikte bunları göz önünde bulundurarak hareket eder. Genellikle flört etmeyi sevmediğinden yengeç erkeğini şüpheye düşürecek durumlar pek fazla oluşmaz. Bu açıdan her iki burç grubu da birbiri ile uyumludurlar.

Ev Düzeni

Başak burcu kadınının her daim titiz ve düzenli olduğu söylenir. Hatta bazen onları yaşadıkları kötü bir olaydan sonra temizlik yaparak sakinleşmeye çalışırken bile görmemiz mümkündür. Fakat her başak kadını temiz ve düzenli değildir. Çünkü başak burcu kadınları aslında kafalarında kurduğu düzenleri severler. Onlar hayatındaki insanları onlar için ne ifade ettiklerine göre bir yere oturtur ve kafalarındaki kurdukları bu düzenin bozulmasını istemezler. Çevresindeki insanlarla kurduğu iletişimin aksamasından değişmesinden haz etmezler. Onlar için önünü göremedikleri bir yola girmek, hayatını değiştirecek büyük kararlar almak çok zordur. Yani aslında evlerindeki, iş yerlerindeki, odalarındaki düzen hayatlarında sağlamaya çalıştıkları düzenin bir yansımasıdır.

Yengeç erkekleri evlerindeki düzenle tanınmasa da olumlu yönlendirmeye yatkın insanlardır. Eşleri için kendilerinden taviz verebilirler. Başak kadınları da yengeç erkekleri de gezmeyi her ne kadar sevseler de genelde evde vakit geçirmeyi tercih ederler.

Ekonomi

Başak kadını çalışma disiplini olan, başarılı olması muhtemel insanlardandır. Bu çalışma isteğinin kaynağı hırsından veya azminden çok kendisinin ve çevresinin geleceğini düşünerek planlı hareket etmesidir. Çalışkan ve pratiklerdir. Garanti kazançlı çıkacağını görmediği işlere girmek istemez. Başak kadını tutumludur fakat ailesi ve dostlarıyla para harcamaktan çekinmez. Absürt sayılabilecek harcamaları çok azdır. Asla kendilerinin kullanılmasına izin vermezler ve hayır demesini bilirler. Yengeç burcu erkeklerinin ise içgüdüleri yüksektir. İçgüdülerine güvenerek iş yapmayı severler. Yengeç erkekleri para konusunda başak kadınlarına benzer, tutumlulardır. Para onlar için amaç değil sevdikleriyle rahat bir yaşam sürmeleri için gerekli olan araçtır.

İki burcun da tutumlu davranışları evlilik için birlikte geçinmek ya da birlikte çocuk yetiştirebilmek adına son derece faydalı olur. Dışarıdan cimri gibi gözükseler dahi onlar sadece geleceğine yatırım yapan insanlardır.

Ebeveynlik

Çift konuşup ailelerini büyütme kararı alırlarsa da çocuklarını ilgiyle, sevgiyle, sakin ve dengeli yetiştiren ebeveynler olabilirler. Yengeç erkeği evine ve ailesine sıkı sıkıya bağlıdır. Olumlu yönlendirmelere açıktır. Başak kadını da annelik konusunda harikalar yaratabilir.

Çiftin çocuk yetiştirme tarzından dolayı birçok konuya farklı açılardan bakabilen, dengeli, farklı yönlerini geliştirebilen çocuklara sahip olmaları muhtemeldir. Yengeç erkeği ailesini korur kollar ve herkesten sakınır. Yengeç erkekleri her zaman ailesini düşünerek hareket etmeye çalışır. Sorumluluk alabilecek, karşılaştığı zorluklarla başa çıkabilecek insanlardır.

Başak kadını ebeveyn olmak konusunda sanki önceden deneyimli gibidir. Anne olmak başak burcu kadınlarının karakterine son derece uygundur. İki taraf da gerekli çabayı ve sabrı gösterdiği takdirde uzun vadede düşünüldüğünde bile başak kadını ve yengeç erkeğinin mutlu-duygusal bir ilişki yaşaması muhtemeldir.

Aşk Hayatı ve Romantizm

Yengeç burcu erkekler izlediği filmlerden ve dizilerden, okuduğu kitaplardan, dinlediği müziklerden diğer insanlara oranla daha fazla etkilenir. Belirli bir konu üzerinde analiz yapabilir saatlerce kafa yorabilirler. Bazen siz ortada belirgin bir sebep görmeseniz bile hassas yapılarından ve fazla düşünmelerinden kaynaklı mutsuz gözükebilirler. Yakın arkadaş çevrelerinde aranan isimler olan bu insanlar aslında çok kolay anlaşılabilecek insanlar değillerdir. Herkesle arkadaşlık kurabilirler ama kendilerini anlayacak, kendileriyle aynı frekansta olabilecek insanı bulmaları zordur. Bu yüzden yengeç erkeği için onu anlayabilen insanlar çok büyük önem arz eder.

Yengeç burcu erkekleri, hislerini doruklarda yaşayan insanlardır ve hislerinin yoğunluğuna kapılıp hızlı kararlar alabilirler. Bir kere karşısındaki kadını ruh eşi olarak gördükleri zaman her şey değişir ve hızlanır. Karşılarındaki insana değer verdiklerinde onları mutlu etmek için elinden geleni yaparlar ve üzerine titrerler. Bütün ilgilerini karşı tarafa yönlendirir ve onlara bunu sonuna kadar hissettirirler. Onlar için çoğunlukla ilişkide romantizmin zamanı ve yeri yoktur. Karşısındaki insana en ummadığı anda en ummadığı yerde güzel sözler söylemeye, şiirler okumaya başlayabilir. Duyguları ve hareketleri birebir örtüştüğünden o an yaşadığı duygu selini karşı tarafa belli etmeden duramaz.

Yaşanılabilecek birtakım olumsuzlukları düşünmek gerekirse en önemlilerinden biri yengeç erkeğinin işte bu yoğun ilgisi olacaktır. Yengeç erkeği bitmek bilmeyen, bazen de zamansız romantizmiyle başak kadınını zorlayabilir kadının canının sıkılmasına veya evliliğin monotonlaşmasına sebep olabilir.

Başak kadını özgürlüğünden taviz vermez ve kısıtlanmayı sevmez. Eğer yengeç erkeği başak kadınına olan ilgisini kıskançlık üzerinden gösterir ve başak kadınının hayatını kısıtlamaya çalışırsa ilişkilerinde sıkıntılar çıkacaktır. Bir başak kadını güveninin kırılması durumunda ya da talep ettiği hareketlerin yapılmaması durumunda ağır sözler kullanmaya eğilimlidir. Yengeç erkeği böyle durumlarda hassas olduğundan erkeğin kabuğuna çekilmemesi için başak kadınının dilini biraz yumuşatması ve ağırdan alması gereken durumlar olabilir.

Bu çiftin evliliklerinde yaşanabilecek diğer önemli bir olumsuzluk yengeç erkeğinin duygusallığıdır. Aslında romantizm açısından güzel gibi görünen bu özellik insana bir şeyi unutturur. Yengeç erkeği eşine ve ailesine bağlı olduğu kadar onu yetiştirip büyüten ailesine de sadıktır. Ailesinin sözünden çıkmaz. Başka bir deyimle anne kuzusudur. Sürekli ailesini dinlemesi ve onların isteğine göre yaşaması durumunda sağlıklı bir evlilik olmayabilir. Başak kadınları karşısında ailesine fazla bağımlı bir erkek görmek istemezler. Onlar için bu bir güçsüzlük simgesidir.

Başak burcu güçlü bir burçtur ve ayakları yere sağlam basar. Gerçekleşmesi zor hayaller kurmaktan çekinir. Beklentileri gerçekçidir. Mükemmeliyetçi olduğu için hayal kırıklığına uğramak istemez. Yengeç burcu ise başak burcunun aksine hayal kurarken bir sınırlama getirmez ve hayallerinin temeli duygularıdır. Dolayısıyla gelecek planları uyuşmayabilir.

Başak kadının anlık sinirlerle kurduğu cümleler yengeç erkeğinde duygusal bir yıkım ve içe çekilme yaratabilir. Çünkü alıngan ve kabuğuna çekilmeye eğilimli olurlar. Bir başak kadını ise tartışılan konuyu sonucuna kavuşturmadan erkeğin kabuğuna çekilmesiyle daha da sinirlenebilir. Çünkü yarım kalmış meselelerden hiç hoşlanmazlar ve bu onları her dakika rahatsız eder.

Bunların dışında bir başak kadınının hoşuna giden birçok özellik bir yengeç erkeğinde bulunmaktadır. Yengeç erkeğinin tartışmalarda alttan alabilmesi, ağırbaşlı ve sakin duruşu, gel-git dolu ilişkiler yaşamaması, sorumluluk almaktan korkmaması başak kadınını etkiler. Yengeç erkeğinin romantik hareketleri başak kadınını cezbedebilir. Duygularına pek yer vermeyen başak kadını ve hassas yengeç erkeği zıt gibi görünseler de birbirlerinden öğrenebileceği birçok şey ve birlikte yaşayabileceği birçok deneyim vardır. Aynı şekilde başak kadınının birçok özelliği de yengeç erkeğini etkiler. Başak kadınının şefkatli, dürüst oluşu ve mantıksız tartışmalardan uzak duruşu yengeç erkeği için son derece uyumlu bir yaşantıdır.

İki burcun insanı da ileriye dönük ilişki yaşamayı daha çok tercih ederler. Özellikle yengeç erkekleri duygularına kapılıp gidebildiği için yaşadıkları ilişki yengeç erkeğinin gözünde çok çabuk ciddi bir hal alabilir.

Başak kadını daha çok mantığıyla seçimler yaparken yengeç erkeği içgüdülerine ve duygularına güvenir. Bu açıdan problem çıkabilecek gibi gözükse de aslında birbirlerini tamamlayabilirler. Toprak ve su enerjisi dişil enerjilerdir. Dişil enerjilerin birbirlerini çekmesinden dolayı her iki tarafta uyum sağlamaya eğilimli olacaktır. Başak burcu kadını bazı zamanlarda fazla ilgiye ihtiyaç duyar. Böyle zamanlarda yengeç erkeği bu ilgiyi fazlasıyla karşılayabilir.

Doğada olduğu gibi toprak ve su her zaman birbirini çeker. Bu çift bir süre sonra birbirlerini tamamlayarak bağlandıkları için uzun vadede birbirleri olmadan zar zor yaşar hale gelebilirler.

Sonuç Olarak,

Her ne kadar başak burcu kadını ve yengeç burcu erkeğinin çoğu özelliği birbirine zıt gibi görünse de biraz çaba ve karşılıklı konuşmayla birbirlerini tamamlayarak muhteşem bir evlilik yaşamaları ihtimali yüksektir. İlişkileri ve evlilikleri için emek vermeye hazırdırlar. Aynı zamanda sağlıklı bir evlilikte çiftlerin biraz da arkadaş gibi olabileceklerini varsaydığımızda, arkadaşlık konusunda da birbirlerini tamamlayarak çok güzel bir uyum yakalarlar. Yani birbirlerine hem eş hem de arkadaş olabilirler.

İki burcun insanı da komik insanlardır. Sıkıntıların üstünden birlikte gelerek güle eğlene yaşantılarına devam edebilirler. Tutumlulukları dolayısıyla maddi sıkıntı çekme ihtimalleri de düşüktür. İstisnaları da bulunmakla birlikte iki burcun uyum sağlayabilmesinden dolayı, evlilikleri genelde mutlu ve huzurlu bir şekilde devam eder.

Başak kadını daha rasyoneldir, eleştirmeyi sever. Bu ilişkide dominant taraf olması muhtemeldir. Ağır cümleler kurmadan, eşinin duygularını incitmeden çözüm odaklı ve daha yumuşatılmış cümleler kullandığında ilişkilerindeki sorunlar çok daha zararsız bir şekilde çözülebilir. Ayrıca ne kadar tartışsalar da yine kendilerini birbirlerinin yanında bulacaklardır.

Toprak ve su gruplarının birbirine uyum sağlaması kolaydır. Biraz çaba ve sabırla her şeyin üstesinden gelebilecek bir ikili olurlar. Zaten çaba gösterilmeden, kendinden bir parça taviz vermeden, sabırlar sınanmadan mutlu mesut bir evlilik masallarda bile olmaz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git