Başak Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Ateş grubuna mensup olan yay ile toprak grubuna mensup olan başaklar arasında tıpkı ateş ile toprak arasındaki gibi bir ilişki vardır. Bu ilişkinin özü parlayanı söndürmek prensibine çokça benzer. Yani günlük hayatta karşılaşılabilecek herhangi bir soruna karşı gösterilen öfke, üzüntü, stres ve hatta mutluluk gibi durumlarda birbirlerini baskılayabilecek iki burçtur. Bunun yanında yay, ateş grubunun en tutkulu burcu iken aynı şekilde başak’ta toprak grubunun en tutkulu burcudur.

İkili çok bağımsız olduğu için ikiliyi uzun süre bu ilişki de tutmak zordur. Başak kadını bağımsız ruhlu olduğu için özgürlüğüne düşkün olan bu erkeğine çok uygundur. Bu erkekler tam bir bekarların burcu olarak tanınır. Fakat çok mutlu başak-yay çiftleri de vardır. Sabırlı olup ağırdan alırsanız, bu beraberlik çok iyi olabilir.

Başak Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Patavatsızlığı dobra konuşmasından kaynaklı

Başak kadını çok kibar ve naziktir. Yay erkeğinin dobralığı onu incitebilir. Hatta patavatsızlığı yüzünden zaman zaman başı belaya bile girebilir. Zamanla yay erkeğinin kötü niyetli olmadığı anlarsa ilişkileri uzun süreli ve huzurlu olabilir. Yay erkekleri, sıkılgandır her işe ayak uyduramaz. Günün birinde dayanamayıp istifa edebilir ve hemen seyahate çıkabilir. Başak kadınına bu durum kötü gelir ve kaldıramaz.

Uyum yakalamak için öncelikle birbirinize karşı sabırlı olursanız bu ilişki gayet güzel gidebilir. Fakat bazı anlaşmazlıklar ile bu ilişkinin bitmesi an meselesi de olabilir. Mesela başak burcunun alınganlığı karşısında partnerinin pat diye söylediği kelimeler bazı zamanlarda kırıcı olabilir. Bu da oldukça alıngan olan başak kadınını yaralayabilir. Birbirinizden öğreneceğiniz bazı şeyler ile ilişkinizi ilerletebilirsiniz.

İşi ile aşkı arasında dengeli hareket etmeli

Ayrıca başak kadını iş hayatına olan tutkusu partnerine zaman ayıramaması anlamına da geldiği için her erkek gibi ilgisiz kalmak istemeyen yay erkeğini uzaklaştıracaktır. Bunun dışında her iki burçta birbirlerini aşk, tutku ve sadakat üçgeninde ve esnek, açık fikirli olma ve kolay adapte olma özellikleriyle birbirlerini tatmin edebilecekleri için gayet sağlam bir ilişki yaşayacaklardır.

Aynı zamanda bir konu hakkındaki düşünce tarzları çoğunlukla aynı olduğu için bu iki burcun mensuplarının alacağı kararlar doğrultusunda sağlam evlilikleri ve aile yaşamları olacaktır. Ayrıca her iki burçta entelektüel olduğu ve hayattan zevk almayı bildikleri için bu iki burç hemen hemen her konuda birbirleri ile paylaşacak şeyler bulabilir ve kolaylıkla birbirlerini destekleyebilirler.

Sorunla karşısında birbirlerine destek olurlar

Bu ilişkinin özü parlayanı söndürmek prensibine çokça benzer. Yani günlük hayatta karşılaşılabilecek herhangi bir soruna karşı gösterilen öfke, üzüntü, stres ve hatta mutluluk gibi durumlarda birbirlerini baskılayabilecek iki burçtur. Bunun yanında yay, ateş grubunun en tutkulu burcuyken aynı şekilde partneri de toprak grubunun en tutkulu burcudur.

Sıkıldığında işten ayrılır ve bunu kendine dert etmez

İş konusuna sıra geldiğinde başak burçları her zaman temkinli ve tedbirlidirler. Mesela yeni bir iş bulmadan var olan işlerinden ayrılmak onlar için tehlike arz etmektedir. Ancak tam tersi yay burçları çabuk sıkıldıkları ve pek bir kaygıları olmadığı için aniden herhangi bir gün işlerinden ayrılabilirler ve hiç ara vermeden tatil planları yapabilirler. Çünkü her konuda olduğu gibi iş konusunda da fazlasıyla iyimserdirler ve işlerin kolayca yoluna gireceğini her zaman için düşünürler.

Ancak bu tür sorumsuzluklarına karşılık yay burçları bu rahat tavırları sayesinde çoğu kez istediklerine kavuşurlar ve hayatları boyunca hep istedikleri işi yapma kapasiteleri vardır. Yani iş çıkmazında bu iki burç birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Dolayısıyla bu ikili birbirlerinin endişelerini ve iyimserliklerini diğer herkesten daha iyi anlamaları gerekmektedir. Aynı şekilde başak burçlarının, partnerinin gittikleri yolun doğru olduğuna inanmaları gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde gerçek anlamda mutluluğa kavuşabilirler.

İş ve evi arasında bir hayat

Başak kadını oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. En dikkat çekici özelliği ise çok fazla iş hayatına olan düşkünlüğü olarak belirtilebilir. Bunun dışında ise bilinen özelliği alıngan olması, ev hayatına da oldukça düşkün olmasıdır. Eğer çalışıyor ise tatil günlerini evde geçirmeyi çok sever. Evlilik konusunda da oldukça olumlu düşünür, gece hayatına ve yalana tahammül edemediği için kendine uygun eş bulmak konusunda biraz zorlanır. Kendisi de çok zor bir kadın olduğu için eşini de seçerken oldukça zorlanabilir.

Hayatı dolu dolu yaşar yarına Allah kerim

Yay erkeği ise tamamen özgürlüğüne düşkün olarak bilinir. Bunun yanı sıra aşırı dobra özelliği de vardır her zaman bekar burcu olarak belirtilebilir. Evlilik konusunda çok da olumlu düşünmez ve daha çok gece hayatı ve rahatlığı ile bilinir. Bunun yanı sıra çok fazla ani kararlar alabilen özelliklere sahiptir. Bir gün uyanıp birden uzun bir seyahate çıkabilir. Ardında bıraktığı işini de hiç düşünmez. Para harcamayı çok sever ve birikim yapmak hiç ona göre değildir.

Her ikisi de kendi mutlulukları için fedakarlık yapmalı

Bu ikili uzun süreli ve harika giden bir ilişki istiyorlarsa her iki tarafın da önemli fedakarlık yapması gerekir. Bu fedakarlıkların başında başağın güvene olan tutkusu nedeniyle partneri özgür ruhundan, o da çalışma ve iş aşkından feragat etmesi gerekmektedir. Çünkü yaşanabilecek aksi durumlarda her iki tarafta bu özellikleriyle birbirlerini şiddetli şekilde vurmaya çalışacaktır.

Hal böyle olunca da tartışmaların ardı arkası kesilmeyecek ve ilişki bir şekilde sonlanacaktır. Ayrıca ikisinin de inatçı yapıları bazen işleri içinden çıkılmayacak hale getirebilir. Dolayısıyla böyle bir ilişkinin içine girildiyse her iki tarafta inatçı olduğunun ve ilişkinin devamı için bu özellikten feragat etmeleri gerektiğini bilmelidirler.

Benzer özellikleri onları birbirine bağlar

Ancak buna karşılık bu iki burç arasındaki ilişki her iki tarafın, özellikle başak burçlarının fazlaca takıntılı olmaları sebebiyle birbirlerine fazlasıyla bağlanan iki kişiyi doğurabilir ve bu burcun fazlaca düşünmesi nedeniyle sürekli aklında bir şeyler olmasına sebep olmaktadır.

Aklı sürekli dolu olunca da bazen karşısındaki kişiyi dinlemeyerek onu kırabilir ve onunla anlaşılmazlığın verdiği çelişki nedeniyle de tehlikeli diyaloglara girebilir. Bunlar dışında düşünme tarzları ve düşüncelerini faaliyete geçirmelerindeki işleyişleri birbirlerine çokça benzediği için aralarında ister istemez bir uyuma sebep olmaktadır. Bu uyum da fark etmeden ikili arasında ortak amaçlar doğuracaktır. Bu nedenle ikilinin ilişkileri uzun sürecektir.

İki burçta değişken ve esnektir, kolay adapte olabilen açık fikirli kişilerdir. Yay erkeğinin risk alması ve iyimserliği, partnerinin hoşuna gider. Başaklar dikkatli ve tedbirlidir, ani tepkilerle hareket etmez. Bu nedenle beraberlikleri iyi olur. Yay erkeği düşünerek hareket etmesini, partneri de hızlı adım atmasını öğrenmelidir. Başak kadını genelleme yapmaktan ve abartıdan hiç hoşlanmaz, partnerine detaylı düşünmesi konusun da yardımcı olmalıdır. Başak kadınının pratik, sağlam yaklaşımı ise bu erkeklerin hoşuna gider.

Birbirlerine karşı anlayış duymaları gerekir

Bu durum öncelikle yay erkeğine karşı biraz anlayışlı olmak ile başlamalıdır. Daha sonra ise karşılıklı olarak sabır göstermeli ve birbiriniz ile kesinlikle iletişim kurmalısınız. Böylelikle daha az kavga eder ve çözümleriniz daha mantıklı olur. Bunun yanı sıra başaklar oldukça endişeli bir kişiliğe sahiptir. Bu durum partnerini biraz gerebilir. Çünkü yaylar oldukça rahattır. Bu durum başağın canını sıksa da biraz sabır ile denge sağlamak da mümkün hale gelecektir.

Fedakarlık gerektirir

Astroloji haritasında birbirlerinden ne kadar uzaklarsa ilişki anlamında birbirine yakın olan ateş grubu burçlarından yay ve toprak grubu burçlarından başak burçları, tıpkı ateşin toprakla var olması gibi birbirleri ile başarı bir şekilde var olabilirler.

Ancak her ilişkide olduğu gibi bu burçların ilişkisinde de “alma-verme” olayı yani fedakarlıklar olmak zorundadır. Bu fedakarlıkların başında şüphesiz yay burcunun özgür ruhundan partnerinin de tutuklu iş odağından vazgeçmesi gelmektedir. Çünkü başağın sakin ve sessiz yaşamı, onun hareketli ve heyecanlı yaşamıyla zıtlıklar içerisinde anlaşmazlıklar doğurabilir.

Başak Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Biri düşüncede, diğeri icraatta özgür

Her iki taraf da bağımsızlığına oldukça düşkün olduğu için ilişkinin dengede olması zordur. Bahsedilen bu bağımsızlık yay burcunun faaliyetlerinde partnerinin de düşünmesindeki bağımsızlıktır. Dolayısıyla ilişkiyi dengede tutmak için her iki tarafında bu özelliklerinin farkında olması ve birbirlerinin huylarını olumlu yönde desteklemeleri gerekmektedir. Bunun yanında bağımsız bir ruha sahip olduklarından, bu iki burç birbiri için biçilmiş kaftandır. Ancak mutlu ve evlilikle taçlandırılan bir başak-yay ilişkisi için ağırdan almak ve sabırlı olmak son derece önem taşımaktadır.

Toleranslı davranması taktir görecektir

Ayrıca başak burcunun esnek ve açık fikirli olması kolay adapte olabilen yaylar için uygunken partnerinin takıntılı tavırları değişikliklere tedbirli yaklaşmayı mecbur kılmaktadır. Ancak yay burcunun bu özelliğe toleransı yüksektir ve iyimserliği, risk alabilmesi sayesinde başak burçlarının kendilerine kolayca ayak uydurabilmesini sağlayacaktır.

Bu evlilik süreci ikili için bir eğitim süreci gibi de düşünülebilir. Çünkü bu burcun tedbirli hareket etmesi yay burcunun ise hayatı hızlı yaşaması sayesinde partneri düşünerek hareket etmeyi, o da hızlı adım atmanın tehlikeli olmadığını öğrenecektir. Bunlar dışında çocuk fikrine her iki burç da uzak değildir ve bu anlamda sorumluluk ve risk almayı kabul edecektir.

Öneriler

  • İkiside oldukça inatçıdırlar. Bu inatçılıkları haklı olsalar da olmasalar da geri adım atmamayı beraberinde getireceği için ilişkide elzem olan “alttan alma” işini zorlaştıracak ve ilişkiyi geri dönülemez yollara sürükleyecektir. Bu nedenle bu durumun farkında olarak tartışma anlarında inadınızı törpülemek ilişkinizin yararına olacaktır.
  • Başak burçları ayrıntılı ve sürekli düşündükleri için bazı olumsuz durumlarda kimi zaman kendi düşüncelerinde ve hayallerinde kaybolarak vesveselere kapılıp, partnerini kıracak cümleler sarf edebilir. Bu tür durumlarda her ilişkide olduğu gibi pek yarar sağlamayacaktır. Dolayısıyla başak burcuna karşı güven sarsacak hatalardan uzak durmak gerekir. Çünkü onlar için güven sevgilerinden bile üstündür.
  • Özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olan yay erkeğini sıkmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü tıpkı doğadan alıp kafese kapattığınız bir kuş gibi kendisini ilgi göstermeye ve ilgi gösterilmesine tamamen kapatacaktır. Dolayısıyla ilişki uçuruma sürüklenecektir.
  • Yayın yardımseverliği ve risk alabilmesi ne kadar partnerinin hoşuna gitse de onun adımlarına karşı tedbirli olması ve gerektiğinde geri çekmesi gerekir.
  • Yay burçlarına mensup kişilerin elleri açıktır. Yani sevdikleri, kendileri ve ihtiyacı olan kişiler için harcama yapmayı severler ancak bu kimi zaman aşırıya kaçabilirler. Dolayısıyla başak kadını burcunun getirdiği hesaplı olma özelliğine dayanarak partnerinin gereksiz harcamalarını kontrol altına almalıdır.
  • Jüpiter tarafından yönlendirilen yay burçları çoğu zaman pervasızdır. Olumsuz durumları pek fazla kafalarına takmazlar ve bu nedenledir ki istediklerini genelde alırlar. Ancak başak burçları bunun tam tersi herhangi bir olaydaki en küçük ayrıntıyı bile kafalarına takarlar ve genel bir endişe halindedir. Bu konuda en az kendini rahatlattığı kadar partnerini de rahatlatmalıdır. Çünkü ilişkide tek taraflı huzur hali pek de sağlıklı bir durum değildir.
  • Tutkulu ve heyecanlı yay burçlarının aksine partneri istediği güveni görene kadar ilgisiz ve kapalıdır. Dolayısıyla yay erkeği partnerinin güvenini en erken zamandan itibaren kazanmaya çalışmalıdır.

Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.