Başak Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.819 kez okundu.

Başak burcu kadını özellikleri bakımından oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. En dikkat çekici özelliği ise çok fazla iş hayatına olan düşkünlüğü olarak belirtilebilir. Bunun dışında ise bilinen özelliği alıngan olması, ev hayatına da oldukça düşkün olmasıdır. Eğer çalışıyor ise tatil günlerini evde geçirmeyi çok sever. Evlilik konusunda da oldukça olumlu düşünür, gece hayatına ve yalana tahammül edemediği için kendine uygun eş bulmak konusunda biraz zorlanır. Kendisi de çok zor bir kadın olduğu için eşini de seçerken oldukça zorlanabilir.

Yay burcu erkeği ise tamamen özgürlüğüne düşkün olarak bilinir. Bunun yanı sıra aşırı dobra özelliği de vardır her zaman bekar burcu olarak belirtilebilir. Evlilik konusunda çok da olumlu düşünmez ve daha çok gece hayatı ve rahatlığı ile bilinir. Bunun yanı sıra  çok fazla ani kararlar alabilen özelliklere sahiptir. Bir gün uyanıp birden uzun bir seyahate çıkabilir. Ardında bıraktığı işini de hiç düşünmez. Para harcamayı çok sever ve birikim yapmak hiç ona göre değildir.

İkilinin uyumuna gelince ise farklı bir çıkarım yapabiliriz. İlk önce eğer birbirinize karşı sabırlı olursanız bu ilişki gayet güzel gidebilir. Fakat bazı anlaşmazlıklar ile bu ilişkinin bitmesi an meselesi de olabilir. Mesela başak burcunun alınganlığı karşısında yay burcunun pat diye söylediği kelimeler bazı zamanlarda kırıcı olabilir. Bu da oldukça alıngan olan başak kadınını yaralayabilir. Birbirinizden öğreneceğiniz bazı şeyler ile ilişkinizi ilerletebilirsiniz.

Bu durum öncelikle yay erkeğine karşı biraz anlayışlı olmak ile başlamalıdır. Daha sonra ise karşılıklı olarak sabır göstermeli ve birbiriniz ile kesinlikle iletişim kurmalısınız. Böylelikle daha az kavga eder ve çözümleriniz daha mantıklı olur. Bunun yanı sıra ise başak burcu kadını oldukça endişeli bir kişiliğe sahiptir. Bu durum yay erkeğini biraz gerebilir. Bunun yerine yay burcu erkeği oldukça rahattır. Bu durum başak burcu kadınının canını sıksa da biraz sabır ile denge sağlamak da mümkün hale gelecektir.

İkili çok bağımsız olduğu için ikiliyi uzun süre bu ilişki de tutmak zordur. Başak kadını bağımsız ruhlu olduğu için özgürlüğüne düşkün olan yay erkeğine çok uygundur. Yay erkeği tam bir bekarların burcu olarak tanınır. Fakat çok mutlu Başak-Yay çiftleri de vardır. Sabırlı olup ağırdan alırsanız, bu beraberlik çok iyi olabilir. İki burçta değişken ve esnektir, kolay adepte olabilen açık fikirli kişilerdir. Yay erkeğinin risk alması ve iyimserliği başak kadınının hoşuna gider. Başak kadını dikkatli, tedbirli ve ani tepkilerle hareket etmez. Bu nedenle beraberlikleri iyi olur. Yay erkeği düşünerek hareket etmesini, başak kadını da hızlı adım atmasını öğrenmeli. Başak kadını genelleme yapmaktan ve abartıdan hiç hoşlanmaz, yay erkeğine detaylı düşünmesi konusun da yardımcı olmalı. Başağın pratik, sağlam yaklaşımı yay erkeğinin hoşuna gider.

Başak burcu kadını çok kibar ve naziktir. Yay erkeğinin dobralığı başak kadınını incitebilir. Hatta yay erkeğinin patavatsızlığı yüzünden zaman zaman başı belaya bile girebilir. Zamanla yay erkeğinin kötü niyetli olmadığı anlarsa başak kadını ilişkileri uzun süreli ve huzurlu olabilir. Yay erkeği sıkılgandır her işe ayak uyduramaz. Günün birin de dayanamayıp istifa edebilir ve hemen seyahate çıkabilir. Başak kadınına bu durum kötü gelir ve kaldıramaz.

Astroloji haritasında birbirlerinden ne kadar uzaklarsa ilişki anlamında birbirine yakın olan ateş grubu burçlarından yay ve toprak grubu burçlarından başak burçları, tıpkı ateşin toprakla var olması gibi birbirleri ile başarı bir şekilde var olabilirler. Cinsel anlamda da hem sakin hem de heyecanlı olabilen bu iki burcun insanları birbirleriyle uyumu kolaylıkla yakalayabilirler. Ancak her ilişkide olduğu gibi başak burcu kadını ile yay burcu erkeği arasındaki ilişkide de “alma-verme” olayı yani fedakarlıklar olmak zorundadır. Bu fedakarlıkların başında şüphesiz yay burcunun özgür ruhundan başak burcunun da tutuklu iş odağından vazgeçmesi gelmektedir. Çünkü başağın sakin ve sessiz yaşamı, yay burcunun hareketli ve heyecanlı yaşamıyla zıtlıklar içerisinde anlaşmazlıklar doğurabilir.

Ayrıca başağın iş hayatına olan tutkusu partnerine zaman ayıramaması anlamına da geldiği için her erkek gibi ilgisiz kalmak istemeyen yay burcu erkeğini uzaklaştıracaktır. Bunun dışında her iki burçta birbirlerini aşk, tutku ve sadakat üçgeninde ve esnek, açık fikirli olma ve kolay adapte olma özellikleriyle tatmin edebilecekleri için gayet sağlam bir ilişki yaşayacaklardır. Aynı zaman da bir konu hakkındaki düşünce tarzları çoğunlukla aynı olduğu için bu iki burcun mensuplarının alacağı kararlar doğrultusunda sağlam evlilikleri ve aile yaşamları olacaktır. Ayrıca her iki burçta entelektüel olduğu ve hayattan zevk almayı bildikleri için bu iki burç hemen hemen her konuda birbirleri ile paylaşacak şeyler bulabilir ve kolaylıkla birbirlerini destekleyebilirler.

Öneriler

  • Gerek yay burcu gerek başak burcu insanları oldukça inatçıdırlar. Bu inatçılıkları haklı olsalar da olmasalar da geri adım atmamayı beraberinde getireceği için ilişkide elzem olan “alttan alma” işini zorlaştıracak ve ilişkiyi geri dönülemez yollara sürükleyecektir. Bu nedenle bu durumun farkında olarak tartışma anlarında inadınızı törpülemek ilişkinizin yararına olacaktır.
  • Başak burçları ayrıntılı ve sürekli düşündükleri için bazı olumsuz durumlarda kimi zaman kendi düşüncelerinde ve hayallerinde kaybolarak vesveselere kapılıp partnerini kıracak cümleler sarf edebilir. Bu tür durumlarda her ilişkide olduğu gibi pek yarar sağlamayacaktır. Dolayısıyla başak burcuna karşı güven sarsacak hatalardan uzak durmak gerekir. Çünkü başak burcu için güven sevgilerinden bile üstündür.
  • Özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olan yay burcu erkeğini sıkmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü tıpkı doğadan alıp kafese kapattığınız bir kuş gibi kendisini ilgi göstermeye ve ilgi gösterilmesine tamamen kapatacaktır. Dolayısıyla ilişki uçuruma sürüklenecektir.
  • Yay burcu erkeklerinin yardımseverliği ve risk alabilmesi ne kadar başak burçlarının hoşuna gitse de partnerinin adımlarına karşı tedbirli olması ve gerektiğinde onu geri çekmesi gerekir.
  • Yay burçlarına mensup kişilerin elleri açıktır. Yani sevdikleri, kendileri ve ihtiyacı olan kişiler için harcama yapmayı severler ancak bu kimi zaman aşırıya kaçabilmektedir. Dolayısıyla başak burcu kadını burcunun getirdiği hesaplı olma özelliğine dayanarak partnerinin gereksiz harcamalarını kontrol altına almalıdır.
  • Jüpiter tarafından yönlendirilen yay burçları çoğu zaman pervasızdırlar. Olumsuz durumları pek fazla kafalarına takmazlar ve bu nedenledir ki istediklerini genelde alırlar. Ancak başak burçları bunun tam tersi herhangi bir olaydaki en küçük ayrıntıyı bile kafalarına takarlar ve genel bir endişe halindedir. Bu konuda yay burcu erkeği en az kendini rahatlattığı kadar partnerini de rahatlatmalıdır. Çünkü ilişkide tek taraflı huzur hali pek de sağlıklı bir durum değildir.
  • Cinsel yaşamda en başından en sonuna kadar tutkulu ve heyecanlı yay burçlarının aksine başak burçları istediği güveni görene kadar ilgisiz ve kapalıdır. Dolayısıyla yay burcu erkeği partnerinin güvenini en erken zamandan itibaren kazanmaya çalışmalıdır.

Başak Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Ateş grubuna mensup olan yay ile toprak grubuna mensup olan başaklar arasında tıpkı ateş ile toprak arasındaki gibi bir ilişki vardır. Bu ilişkinin özü parlayanı söndürmek prensibine çokça benzer. Yani günlük hayatta karşılaşılabilecek herhangi bir soruna karşı gösterilen öfke, üzüntü, stres ve hatta mutluluk gibi durumlarda birbirlerini baskılayabilecek iki burçtur. Bunun yanında yay, ateş grubunun en tutkulu burcuyken aynı şekilde başakta toprak grubunun en tutkulu burcudur. Bu da demek oluyor ki bu iki burcun yalnız iletişimi değil fiziksel ilişkileri de tutkulu olacaktır.

Başak ve Yay Aşk Uyumu

Başak burcu ile yay burcu uzun süreli ve harika giden bir ilişki istiyorlarsa her iki tarafın da önemli fedakârlık yapması gerekir. Bu fedakârlıkların başında başağın güvene olan tutkusu nedeniyle yay özgür ruhundan, başak da çalışma ve iş aşkından feragat etmek gelmektedir. Çünkü yaşanabilecek aksi durumlarda her iki tarafta bu özellikleriyle birbirlerini şiddetli şekilde vurmaya çalışacaktır. Hal böyle olunca da tartışmaların ardı arkası kesilmeyecek ve ilişki bir şekilde sonlanacaktır. Ayrıca hem yay burcunun hem de başak burcunun inatçı yapıları bazen işleri içinden çıkılmayacak hale getirebilir. Dolayısıyla böyle bir ilişkinin içine girildiyse her iki tarafta inatçı olduğunun ve ilişkinin devamı için bu özellikten feragat etmeleri gerektiğini bilmelidirler.

Ancak buna karşılık yay ve başak burcu arasındaki ilişki her iki tarafın özellikle başak burçlarının fazlaca takıntılı olmaları sebebiyle birbirlerine fazlasıyla bağlanan iki kişiyi doğurabilir. Bunun yanında başak burcunun fazlaca düşünmesi nedeniyle sürekli aklında bir şeyler olmasına sebep olmaktadır. Aklı sürekli dolu olunca da bazen karşısındaki kişiyi dinlemeyerek onu kırabilir ve onunla anlaşılmazlığın verdiği çelişki nedeniyle de tehlikeli diyaloglara girebilir. Bunlar dışında başak ve yay burçlarının düşünme tarzları ve düşüncelerini faaliyete geçirmelerindeki işleyişleri birbirlerine çokça benzediği için aralarında ister istemez bir uyuma sebep olmaktadır. Bu uyum da fark etmeden ikili arasında ortak amaçlar doğuracaktır. Bu durumda ikilinin ilişkileri uzun sürecektir.

Başak ve Yay Evlilik Uyumu

Yay burcu ile başak burcu ikilisinde her iki taraf da bağımsızlığına oldukça düşkün olduğu için ilişkinin dengede olması zordur. Bahsedilen bu bağımsızlık yay burcunun faaliyetlerinde başak burcunun da düşünmesindeki bağımsızlıktır. Dolayısıyla ilişkiyi dengede tutmak için her iki tarafında bu özelliklerinin farkında olması ve birbirlerinin huylarını olumlu yönde desteklemeleri gerekmektedir. Bunun yanında bağımsız bir ruha sahip başak burçları için yay burçları biçilmiş kaftandır. Ancak mutlu ve evlilikle taçlandırılan bir başak-yay ilişkisi için ağırdan almak ve sabırlı olmak son derece önem taşımaktadır.

Ayrıca başak burcunun esnek ve açık fikirli olması kolay adapte olabilen yaylar için uygunken başakların takıntılı tavırları değişikliklere tedbirli yaklaşmayı mecbur kılmaktadır. Ancak yay burcunun bu özelliğe toleransı yüksektir ve iyimserliği, risk alabilmesi sayesinde başak burçlarının kendilerine kolayca ayak uydurabilmesini sağlayacaktır. Bu evlilik süreci ikili için bir eğitim süreci gibi de düşünülebilir. Çünkü başak burcunun tedbirli hareket etmesi yay burcunun ise hayatı hızlı yaşaması sayesinde yay düşünerek hareket etmeyi, başak da hızlı adım atmanın tehlikeli olmadığını öğrenecektir. Bunlar dışında çocuk fikrine her iki burç da uzak değildir ve her iki burç da bu anlamda sorumluluk ve risk almayı kabul edecektir.

Başak ve Yay İş Uyumu

İş konusuna sıra geldiğinde başak burçları her zaman temkinli ve tedbirlidirler. Mesela yeni bir iş bulmadan var olan işlerinden ayrılmak onlar için tehlike arz etmektedir. Ancak tam tersi yay burçları çabuk sıkıldıkları ve pek bir kaygıları olmadığı için aniden herhangi bir gün işlerinden ayrılabilirler ve hiç ara vermeden tatil planları yapabilirler. Çünkü her konuda olduğu gibi iş konusunda da fazlasıyla iyimserdirler ve işlerin kolayca yoluna gireceğini her zaman için düşünürler.

Ancak bu tür sorumsuzluklarına karşılık yay burçları bu rahat tavırları sayesinde çoğu kez istediklerine kavuşurlar ve hayatları boyunca hep istedikleri işi yapma kapasiteleri vardır. Yani iş çıkmazında yay ve başak burçları birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Dolayısıyla başak-yay ikilisinin birbirlerinin endişelerini ve iyimserliklerini diğer herkesten daha iyi anlamaları gerekmektedir. Aynı şekilde başak burçlarının partnerleri olan yay burçlarının gittikleri yolun doğru olduğuna inanmaları gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde gerçek anlamda mutluluğa kavuşabilirler.

Tüm bunların yanında bu iki burç arasındaki farklılar ikilinin arasında gerilim oluşturacaktır. Ancak bu ilişkide var olan gerilim ilişkiye kuvvetli bir enerji ve hareketlilik katacaktır. Eğer her iki tarafta yapılacaklar konusunda destekler ve doğru noktalarda iyi bir şekilde uyarırsa aralarında kuvvetli bir iletişimde oluşacaktır. Her çeşit sorunu birbirleriyle konuşarak dertleşebilirler, sorunları kolaylıkla çözebilirler ve oturdukları yerden hayatın akışını izleyebilirler. Yeter ki birbirlerinde gerçek aşkı bulduklarına olan inançları tam olsun. Tutkulu, sağlıklı ve uzun bir ilişki yaşanması kaçınılmazdır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git