Başak Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.621 kez okundu.

Başak burcu kadını ile yay burcu erkeği uyumu nedir? Başak burcu kadını özellikleri bakımından oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. En dikkat çekici özelliği ise çok fazla iş hayatına olan düşkünlüğü olarak belirtilebilir. Bunun dışında ise bilinen özelliği alıngan olması, ev hayatına da oldukça düşkün olmasıdır. Eğer çalışıyor ise tatil günlerini evde geçirmeyi çok sever. Evlilik konusunda da oldukça olumlu düşünür, gece hayatına ve yalana tahammül edemediği için kendine uygun eş bulmak konusunda biraz zorlanır. Kendisi de çok zor bir kadın olduğu için eşini de seçerken oldukça zorlanabilir.

Yay burcu erkeği ise tamamen özgürlüğüne düşkün olarak bilinir. Bunun yanı sıra aşırı dobra özelliği de vardır her zaman bekar burcu olarak belirtilebilir. Evlilik konusunda çok da olumlu düşünmez ve daha çok gece hayatı ve rahatlığı ile bilinir. Bunun yanı sıra  çok fazla ani kararlar alabilen özelliklere sahiptir. Bir gün uyanıp birden uzun bir seyahate çıkabilir. Ardında bıraktığı işini de hiç düşünmez. Para harcamayı çok sever ve birikim yapmak hiç ona göre değildir.

Şuana kadar başak kadını yay erkeği burç uyumu hakkında biraz bilgi verdik şimdi ise başak kadını yay erkeği uyumu hakkında konumuza devam edelim.

İkilinin uyumuna gelince ise farklı bir çıkarım yapabiliriz. İlk önce eğer birbirinize karşı sabırlı olursanız bu ilişki gayet güzel gidebilir. Fakat bazı anlaşmazlıklar ile bu ilişkinin bitmesi an meselesi de olabilir. Mesela başak burcunun alınganlığı karşısında yay burcunun pat diye söylediği kelimeler bazı zamanlarda kırıcı olabilir. Bu da oldukça alıngan olan başak kadınını yaralayabilir. Birbirinizden öğreneceğiniz bazı şeyler ile ilişkinizi ilerletebilirsiniz.

Bu durum öncelikle yay erkeğine karşı biraz anlayışlı olmak ile başlamalıdır. Daha sonra ise karşılıklı olarak sabır göstermeli ve birbiriniz ile kesinlikle iletişim kurmalısınız. Böylelikle daha az kavga eder ve çözümleriniz daha mantıklı olur. Bunun yanı sıra ise başak burcu kadını oldukça endişeli bir kişiliğe sahiptir. Bu durum yay erkeğini biraz gerebilir. Bunun yerine yay burcu erkeği oldukça rahattır. Bu durum başak burcu kadınının canını sıksa da biraz sabır ile denge sağlamak da mümkün hale gelecektir.

Başak Kadını Yay Erkeği Uyumu

İkili çok bağımsız olduğu için ikiliyi uzun süre bu ilişki de tutmak zordur. Başak kadını bağımsız ruhlu olduğu için özgürlüğüne düşkün olan yay erkeğine çok uygundur. Yay erkeği tam bir bekarların burcu olarak tanınır. Fakat çok mutlu Başak-Yay çiftleri de vardır. Sabırlı olup ağırdan alırsanız, bu beraberlik çok iyi olabilir. İki burçta değişken ve esnektir, kolay adepte olabilen açık fikirli kişilerdir. Yay erkeğinin risk alması ve iyimserliği başak kadınının hoşuna gider. Başak kadını dikkatli, tedbirli ve ani tepkilerle hareket etmez. Bu nedenle beraberlikleri iyi olur. Yay erkeği düşünerek hareket etmesini, başak kadını da hızlı adım atmasını öğrenmeli. Başak kadını genelleme yapmaktan ve abartıdan hiç hoşlanmaz, yay erkeğine detaylı düşünmesi konusun da yardımcı olmalı. Başağın pratik, sağlam yaklaşımı yay erkeğinin hoşuna gider.

Başak Kadını ile Yay Erkeği Burç Uyumu

basak-burcu-kadini-yay-burcu-erkegi

Başak burcu kadını çok kibar ve naziktir. Yay erkeğinin dobralığı başak kadınını incitebilir. Hatta yay erkeğinin patavatsızlığı yüzünden zaman zaman başı belaya bile girebilir. Zamanla yay erkeğinin kötü niyetli olmadığı anlarsa başak kadını ilişkileri uzun süreli ve huzurlu olabilir. Yay erkeği sıkılgandır her işe ayak uyduramaz. Günün birin de dayanamayıp istifa edebilir ve hemen seyahate çıkabilir. Başak kadınına bu durum kötü gelir ve kaldıramaz.

Başak Kadını ile Yay Erkeği Uyumu

Astroloji haritasında birbirlerinden ne kadar uzaklarsa ilişki anlamında birbirine yakın olan ateş grubu burçlarından yay ve toprak grubu burçlarından başak burçları, tıpkı ateşin toprakla var olması gibi birbirleri ile başarı bir şekilde var olabilirler. Cinsel anlamda da hem sakin hem de heyecanlı olabilen bu iki burcun insanları birbirleriyle uyumu kolaylıkla yakalayabilirler. Ancak her ilişkide olduğu gibi başak burcu kadını ile yay burcu erkeği arasındaki ilişkide de “alma-verme” olayı yani fedakarlıklar olmak zorundadır. Bu fedakarlıkların başında şüphesiz yay burcunun özgür ruhundan başak burcunun da tutuklu iş odağından vazgeçmesi gelmektedir. Çünkü başağın sakin ve sessiz yaşamı, yay burcunun hareketli ve heyecanlı yaşamıyla zıtlıklar içerisinde anlaşmazlıklar doğurabilir.

Ayrıca başağın iş hayatına olan tutkusu partnerine zaman ayıramaması anlamına da geldiği için her erkek gibi ilgisiz kalmak istemeyen yay burcu erkeğini uzaklaştıracaktır. Bunun dışında her iki burçta birbirlerini aşk, tutku ve sadakat üçgeninde ve esnek, açık fikirli olma ve kolay adapte olma özellikleriyle tatmin edebilecekleri için gayet sağlam bir ilişki yaşayacaklardır. Aynı zaman da bir konu hakkındaki düşünce tarzları çoğunlukla aynı olduğu için bu iki burcun mensuplarının alacağı kararlar doğrultusunda sağlam evlilikleri ve aile yaşamları olacaktır. Ayrıca her iki burçta entelektüel olduğu ve hayattan zevk almayı bildikleri için bu iki burç hemen hemen her konuda birbirleri ile paylaşacak şeyler bulabilir ve kolaylıkla birbirlerini destekleyebilirler.

Öneriler

  • Gerek yay burcu gerek başak burcu insanları oldukça inatçıdırlar. Bu inatçılıkları haklı olsalar da olmasalar da geri adım atmamayı beraberinde getireceği için ilişkide elzem olan “alttan alma” işini zorlaştıracak ve ilişkiyi geri dönülemez yollara sürükleyecektir. Bu nedenle bu durumun farkında olarak tartışma anlarında inadınızı törpülemek ilişkinizin yararına olacaktır.
  • Başak burçları ayrıntılı ve sürekli düşündükleri için bazı olumsuz durumlarda kimi zaman kendi düşüncelerinde ve hayallerinde kaybolarak vesveselere kapılıp partnerini kıracak cümleler sarf edebilir. Bu tür durumlarda her ilişkide olduğu gibi pek yarar sağlamayacaktır. Dolayısıyla başak burcuna karşı güven sarsacak hatalardan uzak durmak gerekir. Çünkü başak burcu için güven sevgilerinden bile üstündür.
  • Özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olan yay burcu erkeğini sıkmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü tıpkı doğadan alıp kafese kapattığınız bir kuş gibi kendisini ilgi göstermeye ve ilgi gösterilmesine tamamen kapatacaktır. Dolayısıyla ilişki uçuruma sürüklenecektir.
  • Yay burcu erkeklerinin yardımseverliği ve risk alabilmesi ne kadar başak burçlarının hoşuna gitse de partnerinin adımlarına karşı tedbirli olması ve gerektiğinde onu geri çekmesi gerekir.
  • Yay burçlarına mensup kişilerin elleri açıktır. Yani sevdikleri, kendileri ve ihtiyacı olan kişiler için harcama yapmayı severler ancak bu kimi zaman aşırıya kaçabilmektedir. Dolayısıyla başak burcu kadını burcunun getirdiği hesaplı olma özelliğine dayanarak partnerinin gereksiz harcamalarını kontrol altına almalıdır.
  • Jüpiter tarafından yönlendirilen yay burçları çoğu zaman pervasızdırlar. Olumsuz durumları pek fazla kafalarına takmazlar ve bu nedenledir ki istediklerini genelde alırlar. Ancak başak burçları bunun tam tersi herhangi bir olaydaki en küçük ayrıntıyı bile kafalarına takarlar ve genel bir endişe halindedir. Bu konuda yay burcu erkeği en az kendini rahatlattığı kadar partnerini de rahatlatmalıdır. Çünkü ilişkide tek taraflı huzur hali pek de sağlıklı bir durum değildir.
  • Cinsel yaşamda en başından en sonuna kadar tutkulu ve heyecanlı yay burçlarının aksine başak burçları istediği güveni görene kadar ilgisiz ve kapalıdır. Dolayısıyla yay burcu erkeği partnerinin güvenini en erken zamandan itibaren kazanmaya çalışmalıdır.

Bu konumuzda başak burcu kadını ile yay burcu erkeği uyumu hakkında bilgiler verdik. Eğer sizinde başak kadını yay erkeği uyumu hakkında bir yorumunuz varsa konu altında yer alan yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git