Başak Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Terazi erkeği kesinlikle eğlence adamı olarak tanımlanabilir. Bunun yanı sıra sosyal hayatı o kadar eğlencelidir ki çalışırken bile eğlenmeyi çok iyi becerebilir, dengeli ve haktan yana kişiliğe sahip olduğu için yalandan da oldukça nefret eder. Bunun yanı sıra kesinlikle burçlar arasında gönül alma konusunda birinci sıradadır. Başak kadını ile yolları bir yerde kesişen bu adam ile iş, aşk, evlilik uyumu hakkında sözü fazla uzatmadan hemen konuya girelim.

Başak Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Karakteristik özelliklerinde birleştikleri noktalarda uyumu yakalarlar

Bu iki burcun uyumları her alanda uyum gösterir. Tek tük sorunlar yaşayıp, bunların altından kalkabilmektedir.
Terazi burcu, tembel, üşengeç, kararsız, zaafiyetleri olan, zayıf karakterli, aklı çabuk çelinen, zayıf iradeli, adalet duygusu yüksek, tarafsız, sevecen ve uyumlu bir insandır. Hoş sohbet, güler yüzlü, uyumlu, kendi çapında bir hayatı olan, sadelikten yana, rahat bir yaşamı kaliteli geçirmek isteyen, adil, ikna kabiliyeti yüksek, ağır başlı, duygusal, dürüstlüğe önem veren, hayatındaki herkesi buna dikkat ederek seçen titiz ve merhametli bir yapıya sahiptir.

Başak burcu ise disiplinli, planlı, dürüst, gezmeyi ve eğlenmeyi kendine göre seven, düşünceli, kıskanç, sahiplenme iç güdüleri oldukça yüksek, temiz, bakımlı, kendilerine düşkün, ailelerine düşkün fakat onlardan bağımsız, kendi kararlarını alan, kafasına göre yaşayan, sivri dilli, sözünü sakınmayan, yapıcı, dilerse eğer çok kırıcı olabilen, hayatlarında hedef edinen, intikam almaktan hoşlanan, öz verili ve öz güvenleri yüksek bireylerdir. Başarıyı seven, ilgi görmekten hoşlanan, aklına koyduğunu yapan, sorumluluk sahibi, istemediği hiçbir şeyi yapmayan, duygusal, temiz, planlı, hoş sohbet, tatlı dilli, komik, zekice esprileri olan bir yapıya sahiptir.

Eğlenceli ve hareketli bir ikili olabilirler

Terazi burcu hayatı hareketli ve heyecanlı yaşamak ister ve çoğu zaman yaşamlarında hedef olarak bunu görürler. Başak burcu da her ne kadar sakin yaşamı tercih etse de anlayışlı olması ve çevresine uygun olarak yaşaması nedeniyle onun hareketli ve heyecanlı yaşama isteğini destekleyecek ve bunu ona yaşatmaya çalışacaktır. Bu durum da ilişkiyi kuvvetlendirecektir.

Bunun yanında terazi erkekleri her ne kadar çapkınlıklarıyla bilinseler de sadakatlerinden ödün vermezler. Partneri için de güven son derece önemli olduğu için gayet iyi bir birliktelik yaşayacaklardır. Aynı zaman da terazi burçları partnerinin aradıklarından da fazla romantik yapıya sahip oldukları için tutku konusundan partnerini tatmin edecektir. Dolayısıyla uzun ve sağlıklı bir ilişki yaşanması muhtemeldir.

Aradığı erkeği bulduğunda uyum sağlamakta zorlanmaz

Diğer konulara gelince spor konusunda iki burçta harikalar yaratabilir. Formda kalmayı sevdiği için oldukça sportif takılabilirler. Bunun yanı sıra terazi erkeği, başak kadınını iş hayatından biraz uzaklaştırabilir ve romantik anlar yaşatabilir. Aslında ikilinin uyumu farklı olmalarıdır. Birbirlerinden çok şey öğrenirler. Öğrendikçe daha da yakınlaşabilirler. Böylelikle ilişkileri de sağlam olabilir. Konuşkan yapıları ve iletişim kurma istekleri sayesinde konuşarak tüm sorunlara çare olabilirler.

Böylelikle büyük kavgalar da geride kalır. Konuşarak her şeye bir çözüm bulabilirler. Terazi burcunun romantikliği göz önüne alındığında partnerini biraz olsun iş hayatı dışında başka aktiviteler ile görebilirsiniz.

Her ortamda eğlenebilen gönül insanıdır

Başak kadını dikkat çekici ve oldukça da göz alıcı bir kişiliğe sahiptir. Bunun yanı sıra aşırı derecede de işe düşkün yapısı vardır. İş hayatının önüne kimseyi koymaz. Bu denli çalışan bir kadın eğlenmeyi de çoktan unutmuş demektir. Böyle bir hayattan da oldukça memnundur, elbette ki arada sırada eğlenmeyi de ister ki bunu da erkek arkadaşı ile yapar ise daha da memnun olacaktır.

Eğlence konusunda oldukça ön planda olan terazi erkeği ile iş hayatından başını kaldıramayan başak kadını oldukça iyi bir ikili olabilir. Bu ikili neredeyse birbirlerinin boşluklarını doldururlar. Eğlence konusunda birbirlerini tamamlar iken iş hayatı kısmında da başak kadını terazi erkeği üzerinde bu boşluğu doldurabilir.

Kıskançlık ilişkiye zarar verebilir

Bu ikilinin aşk uyumları oldukça pozitif bir şekilde seyreder. Fakat bu demek değildir ki sorunsuz bir sevgililik dönemi geçirirler. Terazi burcunun, uçsuz bucaksız hayalleri, yükseklerde olması, her şeyin en iyisini istemesi, maddiyata ve giyimine olan düşkünlüğü aşırı samimi konuşma şekli, başak burcu için sorun teşkil eder. Bunlar için tartışmalar meydana gelebilir.

Eğer terazi burcu tevazu gösterir ise sorun ortadan kalkar. Kendi geleneklerine ve aile yapısına bağlı olan başak burcu, kendi yaşam tarzı dışındaki bir yaşamı asla benimsemezler. Ayrıca sadece bu nedenle değil, özü itibariyle kıskanç olan bu burç bunları sorun edebilir.

Mucuk mucuk aşklar ona göre değildir

Daha az tartışmaların yaşandığı ve daha fazla uyumun olduğu bir aşk hikayesi yaşarlar. Onlar gerçekten sevdiği ve hoşlandığı kadına uyumlu yaşayan, ilgi göstermekten çekinmeyen, tutkulu ve sürprizli bir aşık olur. Başak kadını kibar ve narin yapılı olsalar da, aşırı sevgi gösterilmesinden rahatsız olurlar. Özelliğini kaybedip sıradanlaştığını düşünürler. Bu nedenle onları etkilemek isteyen partneri tutkusunu biraz gizlemeli ve daha anlamlı ve özel sürprizler hazırlamalıdır. Bunun dışında birbirine saygı gösteren uyumlu bir çift olurlar.

Ortak noktaları denge sağlar

Başak kadını ve terazi erkeğinin mükemmelliğe verdiği değer neredeyse tek ortak bir nokta olarak kabul edilir. Bu ikilinin birlikteliklerin de eşit şartların oluşturulması, dengenin yaratılması, yarar sağlayan bir ilişki haline getirilmesi, ilişkinin sorunsuz uzun geçmesi açısından oldukça fazla öneme sahiptir.

Başak kadını zor şartların insanıdır terazi erkeğinin de konforuna düşkün olması nedeniyle ikilinin aralarında muhakkak bir orta yol bulunmalıdır. Zodyak’ta arka arkaya gelen burçlardır ve bu nedenle aslında birbirlerinden çok şey öğrenebilirler. Bu burcun kadını için duygusallık yaşamın temel taşlarından değildir. Terazi erkeği ise bu tür paylaşımlara ciddi anlamda önem verir ve ihtiyaç duyar.

Zıt karakterleri çekim yaratır

Merkür tarafından yönetilmenin verdiği entelektüel yapı başak burcunu hemen hemen her konuda bilgi sahibi olmaya ve araştırmaya zorlar. Terazi burcu da her konuda fikir sahibi olsa da her konuda araştırma yaparak bilgi sahibi olmaya üşenir. Ancak bu zıtlık temel olarak bu iki burcu birbirine çekmektedir.

Kalbini dilinde taşıdığı pek söylenemeyen başak burcunun aksine heyecanlı ve hareketli, içi içine sığmayan bir yapısı olan terazi burcu, partnerinin kalbinde yer edebilecek nadir burçlardandır. Çünkü onlar her ne kadar kendi öyle olmasa da karşısındakinin duygularını, onun hakkında ne hissettiğini açıkça söylenilmesini ister. Ancak terazi burcu bu noktada başak burcunu yetersiz görebilir ancak iyi bir beraberlik istiyorsa bu durumu anlayışla karşılamalıdır.

Uyum sağlamakta zorlanabilirler

Başak kadını rasyonel ve ulaşılabilir amaçların peşinden koşmayı sever, partneri de lüks ve seçkin zevklere sahiptir. Bu iki burcun anlaşması pekte kolay değildir. Mental alışverişin kuvvetli olmasına rağmen, temel yaşamsal niyetlerin farklılığı, iki burcun da çok çaba sarf etmesine ve yorulmasına neden olur. Terazi erkeğinin aşka çok değer vermesi, her şeyden önde tutması, yaşamanın sırrını aşk olarak görmesi başak kadını için kolayca kavranabilir bir durum değildir. Onun aradığı aşkı, sevgi sözcüklerini, beklediği ilgiyi, zarif hediyeleri ve nazik davranışları karşılamakta bu kadın oldukça zorlanabilir.

Başak Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Bu iki burcun evlilikleri tutkunun, hareket ve aksiyonu içinde barındırır. Fakat terazi burcu aşırı kısıtlanmaktan ve sürekli kıskanılmaktan rahatsız olur. Eğer başak burcu bu tavrını törpülemez ise özgürlüğüne düşkün terazi burcunun sevginin bitmesine neden olabilir. Daralmaya gelemez, hiç düşünmeden evliliği sonlandırabilir. Başak burcu için de bu rahat tavrı, bitmek bilmeyen istekleri her daim sorun olur. Sevdikleri için onlara karışır ve kısıtlarlar. Fakat bunun sürekli olması başak için can sıkıcı bir hal yaratabilir.

Tartışmaları uzatmadan çözüm bulur

Terazi burcu kendisine güven duyulmasını ve sevginin kendisine hissettirilmesini ister, başak burcu da eşinin ona sadakatini sunmasını ister. Karşılıklı olarak dikkat edilir ise her iki tarafta müthiş bir ebeveyn olma potansiyeli taşır ve evlilikleri sorunsuz ilerleyebilir. Bu ikili çok nadiren sorun yaşarlar. Bu erkeğin kararsız ve zayıf yapısı, herkese çabuk inanması partnerinin canını sıkar. Çok çabuk kırılabilen ve duygusal olan terazi erkeği güçlü ve kararlı başak kadını ile sadece bu huyları nedeniyle tartışmalar yaşar. Fakat bunlar çok uzun sürmez. Karşılıklı uyumun olduğu bir evlilik olur.

Öneriler

  • Terazi burcu tutkuyu doruklarda yaşarken başak burcu daha sakindir. Ancak onun bu soğukluğunu aşmayı başarabilirseniz beraber bir tutku uçurumu yaşamaya hazır olabilirsiniz.
  • Hak ve hukuka son derece önem veren terazi burçlarının bu özelliklerini destekleyerek ve ona ilişkide hak ettiğini vererek son derece iyi bir ilişki yaşayabilirsiniz.
  • Terazi burçlarının tabiri yerindeyse biraz kendilerini beğenmişlikleri vardır, dolayısıyla eleştirilmekten pek hoşlanmazlar. Başak burçları da fazla doğrucu olup yanlış gördüklerini sivri bir dille eleştirdikleri için ona karşı böyle bir yaklaşım onu kıracak ve sizden uzaklaştıracaktır. Dolayısıyla eleştirme yeteneğinizi olmasa bile eleştirirken kullandığınız sivri dili biraz yumuşatmanız gerekebilir.
  • Bu kadınlar her ne kadar güçlü bir yapıya ve kişiliğe sahip olsa da partnerinin yanında gerek konuşabilme olsun gerek davranışları açısından olsun rahat olmak ister. Terazi erkekleri de kimi konularda fazla tutucu ve ketum oldukları için partnerlerine karşı daha esnek olmalıdır. Aksi takdirde partnerlerini kendilerinden uzaklaştırabilirler.
  • Genellikle mantıklı düşünen başaklar için partnerinin bazı davranışları kendilerine göre tutarsız olabilir ve bu durum da ilişkiye soğukluk verebilir. Bu nedenle  akıllarına olduğu kadar kalplerine de yönlenmeleri gerekiyor.
  • Terazi burcu yaşamındaki her konu gibi aşkta da dengesizlikler yaşayabilir ve bu dengesizlikler onu yalpalatabilir. Bu noktada başak burçları ani değişimlere ayak uydurma becerilerini sonuna kadar kullanmalı ve partnerlerini sıkmadan desteklemelidirler.
  • Terazi burçları genel olarak fazla ilgi bekleyen burçlardır. Başak burçları ise daha sakin olan şeylere ayak uydurarak gereken şekilde yaşamaya çalışan burçlardır. Eğer uzun soluklu ve parmakla gösterilen bir ilişki istiyorlarsa terazi burcu fazla ilgi isteğini köreltmeli, başak burcu da soğukluğundan bir an önce vazgeçmelidir. Aksi takdirde karşılık görmeyen beklentiler ilişkiyi uçuruma sürükleyebilir. Ancak bu uğraşların sonunda güzel, mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşamak kaçınılmazdır.

Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.