Başak Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

  12.02.2016
  Başak Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

  Hayat bazen insanların yollarını birbirleri ile kesiştirir. Genelde ilişkiler ilk hissedilen o ufak kalp çarpıntıları veya beğeni ile başlasa da duygular ve karakterler ile şekil alır, beslenir, aç kalırsa da ölür demek doğru olur. Başak kadınlarının ve kova erkeklerinin bu konudaki uyum şansları ele alındığında farklı noktalarda çeşitlilik göstermektedir. Bunları fark edebilmek için yapılması gereken tek şey ikisini de ayrı ayrı ele almak uyumlarını karşılaştırmak hem kolay hem de mümkün olacaktır.

  Başak Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

  Başarılarının takdir edilmesini ve desteklenmesini isterler

  Başak kadınların titiz, düzenli, planlı programlı, öz güveni yüksek, hamarat, yetenekli, cazibeli, albenili ve cesur bir karakteristik yapıları vardır. Hamarat, özgürlüğüne düşkün, alımlı, bakımlı, eğlenceli, hoş sohbet, disiplinli, sıcakkanlı, dürüst ve hayatı yaşama şekli ile dikkatleri üzerine çeker. Daima ilgi odağı olurlar. Bu nedenle özgüven eksikliği yaşamazlar. Bu hayatta onları en mutlu eden şey başarıdır. Bu yüzden kova erkeklerinin onlara saygı duyması ve yanlarında durması hoşlarına gider. Sevdikleri tarafından takdir edilmek onları daima etkiler.

  Kıskançlığı ile kısıtlanmış hissettirebilir

  Kova burcu erkeği yapı olarak başak kadınına çok benzer. Güçlü, yetenekli, albenisi olan, tanıdıkça sevilen, vefalı, fedakar ve sevecen bir karaktere sahiptir. Dost canlısı, aileye düşkün, çocuklara karşı sevgi dolu, yetenekli, cazibeli, sert duruşu olan ve kendince çılgın bir yapıya sahiptir. Sahiplenen, sevdikçe kıskanan, tam anlamıyla kadınının ona ait olmasını ister. Bu nedenle severse eğer, sizin her detayınız ile ayrıca ilgilenir. Bunu bilmiyor ve ondan sadece hoşlanıyorsanız kendinizi kısıtlanmış ve baskı görmüş hissedebilirsiniz.

  Gördüklerinde birbirlerinden etkilenirler

  Öncelikle ikisinin mükemmel bir aşk yaşayabileceklerini söylemek istiyorum. Başak kadınlarının her ne kadar mükemmeli istedikleri söylense de ilişkileri için mükemmelin yanı sıra en doğru olanı tercih ederler. Kova erkekleri de sevdiği kadın için fedakarlık yapmaktan çekinmeyecekleri için birbirlerini en iyi şekilde dengelerler. Kadın duygusal ve aynı zamanda da çok romantiktir. Bu yüzden sevgilisinin sakladığı duygusallığını en iyi şekilde anlayabilir ve sevdiği adama ona göre davranır.

  Birbirlerini ilk gördüklerinde aşık olma ihtimalleri yüksektir. Erkek ilişkide baskın karakter olmayı ister, aldığı kararlara saygı duyulmasını bekler fakat aynı zamanda kararlarını alırken mantıklı bir şekilde kadınının fikirlerini de alır. O da bundan hoşnut olur çünkü kararlarından emindirler ve buna saygı duyulmasını, en önemlisi de önemsenmesini beklerler.

  Her ikisi için de saygı ve sevgi önemlidir

  Kova erkeği romantik ortamları hiç sevmez ve gereksiz bulur. Aşık iseniz bu ilişki ilerleyecektir fakat birbirinize olan saygı ve sevginiz çok önemlidir. Bunların yanı sıra bu erkekler detaylara değil bütüne önem verir ancak partnerleri oldukça detaycı bir kişiliğe sahiptir. Yine de bir şans verebilirsiniz ki bu da aşık olduğunuzdan olmalı. Böylece onu denemiş ve farklı bir ilişki yaşamış olursunuz. Tabii bu da bir ihtimaldir. Belki de sabır gösterdiğiniz takdirde düzelir ve tam da sizin istediğiniz gibi bir erkeğe dönüşebilir.

  Başak kadını partnerine tutulduysa bilinçaltında kendinden farklı bir kişilik tarafından etkilenmek istemesinden kaynaklanmıştır. Partneri tuhaf, farklı, meraklı, geleneklere karşı, soğuk, tarafsız ve bazen de unutkan bir yapıya sahiptir. O ise geleneklere önem veren, dikkatli, düşünceli, detaycı, meraklı, üretken, soğuk ve tarafsızdır.

  Benzer yaşam tarzına sahiptirler

  Burçlar arasında sıkça karşılaşılan çiftler arasında yer almaktadırlar. Aşk uyumları son derece mümkündür. İkisinin de hayat görüşü, yaşam şekli ve sevgiyi yaşama tarzları birbirine oldukça benzemektedir, bu nedenle de uyum gösterirler.

  Dışarıdan sert ve ketum bir duruşları vardır. Oysaki başak kadını severse ve partnerine inanır ise çok romantik birine dönüşür, baş başa kaldığınız her anı fırsata çevirmeyi iyi bilirler. İyi bir eş olurlar her zaman. Sevgililik döneminde sizi sarıp sarmalar, kendinizi çok özel hissedersiniz. Kova erkeği onun bu ince tavırları ile sarhoş olmayı tercih eder. Yaşadıkları tartışma ve atışmaların yüzde sekseni kıskançlık nedeniyle olur fakat bu durum evlenene kadar sürer.

  Benzer özellikleri ile birbirlerine uyum sağlarlar

  Kova erkeği çabuk sinirlenebilen bir yapıya sahiptir aynı şekilde başak kadını da öyledir. Bu yüzden tartışmalarında iki taraf da dikkatli olmalıdır. Tartışmaları sırasında bir taraf alttan alan taraf olmalıdır. Ayrıca bu kadınlar kendi ailesine saygı duyulmasını bekler ve gördüğü saygı çerçevesinde o da partnerinin ailesine saygılı olur ve bu konuda sorun yaşamazlar.

  Onlar için önemli olan ilişkileridir. İlişkilerine üçüncü bir kişinin karışmasını istemezler, buna izin de vermezler. Bu yönde hareket ederler ve birbirlerini her zaman korurlar. Bu korumacı tutum her ikisini de memnun eder. Fiziksel anlamda bu çift birbiri ile uyumludurlar, yan yana geldiklerinde herkes onların beraber ne kadar güzel göründüklerinden bahseder. İkisi de sevgisini partnerine yansıtır. Bir ilişkide önemli olan sevgiyi yansıtmaktır ve bu ikilinin bu konuda bir sorunları yoktur.

  Mutluluklarını paylaşırlar

  Küçük sürprizler ve yaptıkları fedakarlıklar ile birbirlerine sevdiklerini söylemeleri sayesinde aynı sevgiyi gördüklerinden emindirler. İkisi de maddiyatçı değildirler, maddi şeyler onlar için sevgileri yanında ikinci planda kalır. Bu yüzden birbirleri ile mutlu olmayı bilirler, sevinçlerini de üzüntülerini de beraber yaşarlar.

  Biri mutsuz iken diğeri asla mutlu olamaz, kahkahalarını paylaşırlar. Başak kadını bazı konularda hassas davranabilir, bu konularda kova erkeğinin daha anlayışlı olması gereken durumlar ortaya çıkabilir. Küçük takıntılar ya da bazen değişen ruh hali sorun olmamalıdır. Bu ilişki de şiddet görülmez.

  Onlar sorunlarını konuşarak halletmekten yanadırlar. Birbirlerinin gözyaşlarına dayanamazlar bu yüzden bazen tartışmalar büyüyecek gibi olsa da bunu kısa sürede halledebilirler. Bu ilişki tam size göredir.

  İş ve kariyer açısından uyumludurlar

  Para konularında iyi anlaşırlar, finansal konular da iyidirler ve savurganlıktan hiç hoşlanmazlar. Kova erkeği detaycı olmadığı için çok unutkandır, aklında tutmadığı için her şeyi bilgisayarına ya da not defterine kaydeder. Başak kadını ise her şeyi aklın da tutar, diş randevusundan komşunun doğum gününe kadar her şey aklındadır. Partneri onun bu huyuna hayrandır çünkü o tam bir dahidir.

  Her konuda bitmek bilmeyen sohbetler ederler

  Başak kadını da kova erkeği de entelektüeldir ve aralarında oldukça heyecanlı sohbetler geçer. Birçok konuda bilgi edinmeye açıklardır. Öğrendikleri ilginç hikayeleri, fıkraları, olayları hatta günlük haberleri birbirlerine anlatmaktan hoşlanırlar. Bu konular hakkında yorum yapmayı severler, konuşacak konular hiç tükenmez.

  Kuralcı ve kural tanımaz kişilikler

  Partnerleri her şeyi düzene oturtmak ister ve karşılık beklemezken kova erkekleri düzeni sevmez ve düzeni ortadan kaldırmak ister. Kendini bilim adamı hisseder her şeyi uzaktan seyreder ve algılarken partneri detaycıdır, her şeyi inceler, kurallara uymak ister ancak o buna baş kaldırır. İki farklı kişiliklerin anlaşabilmeleri için çok sevip, saygı duymaları gerekiyor.

  Başak kadını oldukça alıngan, kaprisli ve ilgi isteyen bir burçtur. Bunun yanı dikkat çekici özelliğe de sahiptir. Detaycı kişilik yapısının yanı sıra geleneklere de oldukça önem verirler. İletişime verdiği önem ve iş hayatına olan düşkünlüğü de çok ünlüdür. Her şey düzenli olsun isteyen bu kadınlar analitik zekası ile de oldukça ön plana çıkabilirler.

  Saygı yoksa ilişkiden bahsetmek olmaz

  Kova erkeği savurgan bir yapıya sahiptir, romantikliği çok gereksiz bulur ve kaos ortamlarını sever. Hiçbir şey düzenli olmasın, her şey karışıklık içinde olsun ister. Her şeyi not defteri ya da bilgisayara kaydettiği için özel günler ya da randevuların hiçbirini aklında tutmaz. Maddi yönden ise oldukça tutumlu bir kişiliği vardır.

  Bu iki burcun uyumu ise çok zordur. Eğer çok sevip saygı duyulmuyor ise kesinlikle bu ilişki yürümez ve bir yerde patlak verecektir. Başak kadını oldukça düzeni sever iken partneri karışık ortamlara bayılır. Bunun yanı sıra bu kadın iş hayatına bayılmasına rağmen bazı zamanlarda romantiklik tabii ki isteyecektir.

  Bireysel aktiviteler yerine birlikte olmayı tercih ederler

  Eğlenmeyi severler, onlar için önemli olan birlikte vakit geçirmek ve yaptıkları şeyleri beraber yapmaktır. Bu yüzden yaptıkları şeyin değil beraber olmalarının önemi vardır. Gezmeyi sever ve doğa gezilerinden hoşlanırlar. Partnerinize küçük doğa gezi sürprizleri yapabilirsiniz. Özellikle başak kadınları sanata aşıktır, tiyatroyu, sinemayı ve resim sergilerini çok severler. Kova erkeği buna uyum sağlarsa bundan pek memnun olacaktır.

  İlişkilerinde her ikisi de oldukça sahiplenicidir. Partneri ona aittir ve buna göre davranırlar. Arkadaş ortamlarına gelince karşı cinsten kişilerle çok fazla samimi olmamaları faydalı olacaktır. İkisi de arkadaş konusunda seçicidir, etraflarındaki insanların onlar gibi samimi olmalarını beklerler. Yapay şekilde davranmaktan hoşlanmazlar. Birbirlerinin arkadaşlarına saygı duyarlar ve uyum sağlamakta zorlanmazlar.

  Başak Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

  Pozitif enerji evde mutlu bir ortam sağlar

  Kova erkeği yemek yapmayı bilmese dahi el lezzeti ile sürprizler yaparak eşinin aklını başından alır. Tabi aynı yeteneği evin düzenini sağlamakta da geçerlidir. Titiz başak kadını ile başa çıkmak zor olsa da o bununla müthiş baş eder. Daima sevgi dolu uyanırlar hayata. Bu enerjisiyle eşini tesiri altına alarak aşkın etkisini de arttırır. Sevdiği ile gezmeyi, hobiler yapmayı hatta boş boş oturmayı dahi seven bu erkek aynı şekilde uyum gösteren eşi ile mutlu bir evlilik süreci geçirir.

  Küçük kıskançlıklar evliliğin tadı tuzu

  Kova erkeği maço, sahiplenen, kıskanan, yetenekli, vefalı, merhametli, sevecen ve çocuk ruhlu insanlardır. Başak kadını ise kendi bakımına düşkün, eğlenmeyi, gezmeyi seven, titiz, alımlı, cilveli, girdikleri ortamda ilgi odağı olmayı seven, statü ve güce karşı sempati taşıyan kişilerdir. Bu nedenle evlilikleri karşılıklı kıskançlıklar, istenilenin yapılmaması ile oluşan minik çaplı tartışmalar, espri ve neşenin bir arada yaşandığı bir evlilik olur.

  Eğer mutlu bir evliliğin kesin olarak yaşanması isteniyor ise kadının inatçı ve hırçın tavrını, erkeğin de aşırı kıskançlık huyunu törpülemesi gerekir. İkisinin de sorun olarak gördüğü bu huyları şiddetli kavgalara neden olabilir bu nedenle birbiriyle tam anlamıyla uyum sağlayabilmeleri için bu gereklidir.


  Daha Fazlasını Keşfet:

  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.