Başak Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu

Başak Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.640 kez okundu.

Başak burcu kadını, gayet çekici özelliğe sahiptir. Genel itibari ile orta ya da kısa boylu kadınlardır. Buna rağmen daha gösterişli kadınlar olabilirler. Keskin yüz hatları ve çekici gözleri ile büyülü bakarlar. Kişiliği bakımından sorumluluklarının farkında olan ve ilişkisine sahip çıkan bir yapıya sahiptir. Detaycı kişiliği ve hırslı yapısı ile bir erkeği baştan çıkarma özelliği oldukça etkilidir. Sadece yapmak istemesi bunun için yeterlidir. Titiz olması ve ev hayatına olan düşkünlüğü onu kesinlikle evlenecek kişiliğe sahip bir insan yapabilir. Paraya fazla önem vermez fakat yalandan da oldukça nefret eden bir yapısı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Koç burcu erkeği ise çekici görünümleri ile dikkatleri üstüne çekmekten hiç vazgeçemez. Kendine olan öz güveni ve çekiciliği ile tüm kadınları baştan çıkarabilir. Bir ortamda onu fark etmemek neredeyse imkansızdır. Meraklı bir kişiliği ve otoriter bir yapısı vardır. Fakat özgürlüğüne aşırı derecede de düşkündür.

İkilinin uyumu ise şu şekilde yorumlanabilir. Harika bir çift olmasalar da birbirlerini tamamlayıcı özellikleri bakımından oldukça iyi bir çift olabilirler. Koç erkeği gayet heyecanlı bir sevgili olabilir. Fakat daha önce başak burcu kadınının bazı tabularını yıkması gerekir. İki burç insanı da hırs düşkünü ve pes etmeyen kişiliğe sahiptir. Bu özellik uyumun bir göstergesidir. Bu durumun haricinde koç burcu erkeğinin çapkın bakışlarından sıkılabilir ya da bu durum hoşuna gitmeyebilir. Fakat biraz sabırlı olup beklemek işe yarayacaktır. Çünkü bir koç erkeği aşık olduğu ve sevdiği zaman gözü hiç bir şey görmeyecektir. Sadece biraz başak kadınının sabretmesi gerekecektir. Daha sonra koç burcu erkeği başak burcu kadınına inanılmaz bir aşk yaşatacaktır.

Bunun yanı sıra koç burcu gayet hevesli bir kişiliğe sahiptir fakat detayları her zaman unutur. Başak burcu kadını da tam olarak burada devreye girebilir ve koç burcu erkeğini tamamlayabilir. Böylelikle tamamlayıcı bir ilişki yaşayabilirsiniz. Bazı zıtlıklar olsa da ki bu durum her ilişkide olur, uyumlu bir çift olabilirsiniz.

Koç erkeği oldukça heyecan verici bir sevgilidir. Başak kadını toprak elementidir, Koç erkeği ise ateş . Bu ikili pek fazla uyumlu olmasa da birbirlerinin eksiklerini tamamladıkları zaman iyi anlaşan bir çift olabilirler. Bu iki burçta gayretlidir ve iş onlar için çok önemlidir. Yıldız haritasında koç erkeği 8. evinize yani para evine düşer, Başak kadını ise koç erkeğinin 6. evine yani iş hayatına düşer.

Başak burcu kadını ve koç erkeği üretkendir ve birbirlerinin maddi konu da ihtiyaçlarını anlar. Başak kadını koç erkeğinin fazla çalışmasından şikayetçi olmaz. Her hangi bir sorunda Koç erkeği becerisi ile başak kadını da analiz yeteneği ile sorunu çözebilirler. Başak burcu yardım sever bir yapıya sahiptir neye olursa olsun hemen koşar ve halleder. Teşekkür beklemez çünkü bu başak kadınının içinden gelir. Koç erkeği ise başak kadınının tam aksine gösterişli ve abartılı teşekkür bekler. Koç erkeği çok hevesli ve parlak fikirlerle doludur. Fakat konu detay ve organizasyonsa oldukça yetersizdir. Başak kadını ise bu konularda çok yeteneklidir ve Koç erkeğine yardım etmekten keyif alır.

Güzeller güzeli, prensesler gibi bir hayat yaşayan bir kadın ile son derece sadeliği seçen ve her şeyin ucuzuna kaçmayı bir şekilde başarabilme yeteneği olan -bunu söylediğimiz için üzgünüz ama gerçekler acıdır- ama o kadar da keskin bir zekaya sahip olan bir erkek hayal ettiğinizde acaba birlikte neler yaşayabilirler? Hiç hesap kitap nedir bilmeden, nerede sabah nerede akşam olduğunun farkına varamayan çılgın mı çılgın bir kadın, ”kalbini” her şeyi en ince ayrıntısına kadar defterlere not ederek hesaplayan bir adama emanet edebilir mi? Aşırı mantıkla hareket eden bir adam, deli dolu tavırlı bir kadını yanında taşımak isteyebilir mi? İşte bütün bu sorulara hep birlikte bir yanıt aramaya çalışacağız.

”Ne zaman anlaşmış ki, kalp ile beyin?” cümlesi ile tam da bu beraberliğin tanımı yapmış sanki Teoman abimiz. Başak kadınlarına asla mantıksız olduklarını söylemeye cüret edemeyiz, yanlış anlaşılmasın. Bu durum sadece aşık oldukları zaman geçerlidir. Onun haricinde onların mantığına akıl sır ermez! Derken yukarıda da geçtiği üzere hesabı kitabı kuvvetli olan bu adamlara aşık olurlarsa, mantıklarına veda etmek zorunda kalmayabilirler. Hem aşkı hem de mantığı bir arada götürebilirler! Ama çok dikkat etmeniz gereken hususlar da sizi bekliyor olacak maalesef ki… Mesela; her zaman her konuda bir fikrinizin mutlaka olduğunu biliyoruz amma velakin erkeğinizin yanında onun gururunu incitecek cümleler kurmamaya iki kat daha fazla dikkat etmelisiniz. Zira bir söyleyip bin ah işitirsiniz aman ha sakın ağzınızın tadını bozmayın!

Mesela; her zaman ilklerin kadını olduğunuzu da bilirler, sizi bilen bilir! Fakat aşık olduğunuz koç burcu erkeği her şeyi zamanında yapmaya son derece önem verdiği için aceleci, sabırsız ve heyecanlı yapınız karşısında gerekenden fazla şok tepkisi yaratabilirsiniz. Buna da hiç gerek yok bizce. Meselalar bitmez tabi ki ama şunu da bir kenara not etsek çok şık olur, bu dam çok tatlı dilli olabilir, sözünüzü de her zaman dinleyebilir fakat şunu bilin ki siz de çok tatlı dilli ve onun sözünü dinlediğiniz için o da öyledir. Azıcık bir -yersiz bulacağı- sesinizi yanlışlıkla! yükselteyim demeyin. Çok korkunç bir yüzü olduğunu da fark etmek istemezsiniz diye tahmin ediyoruz.

Yan yana olduğunuzda benzerliklerden çok farklılıklar üzerinde durabilirsiniz. Ne bileyim işte, daha önce hiç öğrenme şansınızın olmadığı yeni yeni bilgiler ve bakış açıları yakalayabilirsiniz. İyi bir çift olmanın altın kurallarından biri de bu değil mi zaten! Sürekli birbirlerini geliştirmek. Her şeyin çok kısa sürede tükendiği şu zamanlarda siz asla birbirinizi çözememiş olmanın verdiği dinamizme hep şükredeceksiniz. Etrafınızdaki her gün aynı şeyleri paylaşan çiftlere de gizli gizli üzüleceksiniz kim bilebilir?

Aşık oldukları kadın için tüm engelleri aşabilecek olan bu koca yürekli koç erkeğine birkaç bir şey söyleyecek olursak; asla bu dünya tatlısı, sempatik mi sempatik başak kadınına onu anlamadığını söyleme. Asla! Öyle kafayı düşünmeye takmış bu eşsiz güzelin şu hayatta en son isteyeceği şey aşık olduğu adam tarafından anlaşılmamak olacak. Zaten etrafında onu yeterince anlamayan kişiler var. Bari sen yapma! Senden asla çok çok büyük şeyler istemeyeceği için, bir kaç defa onun için bir şeyler yapmasını kulağına fısıldadığında -bunu yaparken oldukça utanacaktır- onu sakın sakın geri çevirme! Aman gözünü seveyim. Şu dünyada onun gibi sevebilen kaç tane kadın kalmış olabilir ki sence bir hesap et!

Pekala Gelelim Hangi Tarafın Daha Şanslı Olacağına…

Eğer başak kadını size aşık olduğunu söylüyorsa zannediyoruz siz daha şanslı olan taraftasınız. Tabi ki sizin gibi centilmen bir erkeğin de ona şans getiremeyeceğini söylemiyoruz. Fakat; yoğun, stresli bir hayatın eşiğindeyken haliyle bazen gücünüzün bittiğini hissettiğiniz anlar olabiliyor. Ama karşınızdaki kadın için aynı durum söz konusu bile değil. Aranızdaki bu fark neyse ki sizin hemen kendinizi toparlayıp partnerinize sonsuz uyum sağlayabilme yeteneğiniz ile çabucak kapanabiliyor. Aşık olduğunuz bu gözler sizin harekete geçmenizi sağlıyor. Ona hayatınızın sonuna kadar sadık kalın!

Karar almanız gerekirken ve diğer pek çok konuda birlikte hareket etmek zorunda değilsiniz. Sizin kalpleriniz birbirine düğümlenmiş durumda ya o size yeter! ”Aşk”sınız, ”Can”sınız.

Başak Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Başak-koç burçlarının birbirine uyumu kuru fasulye ile pilavın uyumu kadar mümkün ve güzel bir uyumdur. Tamamen birbirine uyum sağlayan, leb demeden leblebiyi anlayan karşılıklı anlayışın olduğu burçtur. Çoğu astroloji yazı ve kaynaklarında pek ihtimal verilmese dahi, bu iki burcun uyumu gayet mümkündür. Özellikle başak kadını açısından. Eğer başak kadını ile koç erkeği bir araya gelirse gezegenlerin uyumu gözle görülür bir şekilde fark edilir.

Dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz ve karmaşık gelebilirler çoğu kişi için. Fakat, kendi içlerinde iyi anlaşırlar. İki dost olmayı her zaman başarırlar. Genellikle ayrılıkların ardından dost kalmak , çok az kişinin başarabildiği bir şey. Oysa başak kadını ile koç burcu erkeği her daim dost kalabilme yeteneğine sahip. Üstelik ilişki süresi boyunca da. Sadece sevgililik değil, iş, normal yaşam, evlilik ve cinsellik gibi aklınıza gelebilecek birçok konuda farklılıkların bir araya gelmesinin bir örneğidirler. Uyuşmaz gibi görünen karakteristik özellikler, her iki burcu birbirine bağlar.

İş hayatında, iş arkadaşlarınız ile anlaşmak da önemlidir. Eğer doğru ve uyumlu bir iş arkadaşınız yok ise, günlük rutin yaşamınızın çoğu sinir ve stresli geçer. Bu yüzden de aile, aşk ve hatta cinsel yaşamınız dahi etkilenebilir. İşte bu noktada şunu belirtmek gerekir. Başak ve koç burçlarına sahip bireyler, iş hayatında olumlu birliktelikler yaşar. Başak burcu biraz üşengeç bir yapıya sahip olduğundan ve koç burcu da çabuk sinirlenen mükemmelliyetçi yapısı ile çatışabilir. Fakat bu uzun sürmez. Bir tarafın esprili yaklaşımı ile unutulur hemen. Peki bu burçların özel bir bağı olursa uyumları nasıl olur? Aşkta başarılı bir uyum yakalarlar mı? Evlilik ve cinsel uyumları nasıldır? Gibi sorular ile aklınız meşgul oluyor ise, mutlaka bunların ayrı ayrı değerlendirmelerini araştırın. Bu nedenle sırası ile başak ve koç uyumu.

Başak ve Koç Aşk Uyumu

Zarif bir duruşu, bakımlı hali, titiz yaşamı ve hayata karşı tavrı ile dikkatleri üzerine çeken başak kadını, eğer inatçılığın sıradan bir tavra, mükemmelliyetçi anlayışın hayat felsefesine ve tutkunun da vücut bulmuş hali olan koçlar ile beraber olacak ise uyumları mümkündür fakat karşılıklı olarak bazı noktalar dikkate alınır ise.

Koç erkeği daima mükemmelliyetçidir ve kusursuzluğu arar. Bulana kadar denemekten yılmaz. Kısaca inatçıdır da denilebilir. O vazgeçmeden sizin ondan vazgeçmeniz pek mümkün değil. Şeytan tüyü olduğundan tatlı dili ile kadınları etkisi altına alır hemen. Bu nedenle de size aşık olup olmadıklarından emin olmanız neredeyse imkansız. Annesine düşkün, duygusal fakat bunu asla belli etmez. Karşısındaki kadına yüzde yüz güvenmeden kendisiyle alakalı hiçbir detay paylaşmaz. Garantici de denilebilir pekâlâ. Başak kadını ile biraz yorucu bir aşk serüveni yaşarlar.Fakat her anı aksiyon, her anı sevgi ile. Bu başağın veya koç’un farketmeksizin, sevgisini göstermesi ile oluşur. Oldukça uyumludurlar fakat hep tartışmalar yaşanır.

Koç erkeğine güven aşılamak, onu sevginize inandırmak oldukça zordur. İnatçılıkları sayesinde beraber kalmayı başarabilirler. Başak kadını sevgisini sonsuz sunar. Koç, içten içe inansa da asla belli etmez inandığını. Bu durum bir yandan hoşuna gider, bir yandan da bağlanmaktan korktuğu için bunu hissettirmez. İlk adımı o atar, ilişkiyi o başlatır fakat bu şekilde de davranan da yine kendisi olur. Güvensiz tavrı başağı yıldırmaz. Bu nedenle de daha yoğun ve temeli olan bir aşkları olur. Eğer tersi bir beraberlik yaşanır ise, yani Koç kadını ile başak erkeği bir araya gelirse. İşte bu uyum diğerine nazaran daha zor. Fakat imkansız değil. Başak erkeği disiplinli, eğlence anlayışı kendine özgü, çizgileri olan bir yaşamı, belli başlı kurduğu dostlukları, ailesine olan düşkünlüğü ve merhameti olan bir erkektir.

Ağır başlı kavramının tam anlamıyla yansıması da denilebilir. Ortam içinde çok muzip ve eğlenceli tipler olarak görünseler de, tavırları ve sohbet etme şekilleri ile kendilerine has bir saygınlık kazanırlar. Bu da onları özgün kılar. Oysa Koç kadını tamamen farklı bir yapıya sahiptir. İçi içine sığmayan, çılgın, eğlenceli, hayat dolu, ailesi ve dostları ile iyi ilişkiler kuran, inatçı, kusursuzluğu arayan bir yapıya sahiptir. Biri sade bir yaşamı severken diğeri tamamen şatafatlı bir hayat düşler. Bu nedenle çatışmalar hayatı yaşayış biçimi ile ilgili olmaktadır. Karşılıklı anlayış sağlanır ise çok uyumlu birer çift olurlar.

Başak ve Koç Evlilik Uyumu

Her iki burcun aşk uyumunu anlatırken üstünden geçilen konuların hepsi evlilik için de geçerlidir. Karşılıklı anlayış olursa eğer uzun yıllar süren evlilikler mümkündür. Fakat koç kadını biraz fedakarlık yapmaz ve başak erkeği de sinirlerini biraz törpülemez ise , yaşanan hayat görüşü çatışmaları şiddetli kavgalara ve zamanla ilişkinin zedelenmesine neden olur. Bu durum koç erkeği ile başak kadını için geçerli değildir. Ara sıra kıskançlık ve koçun istekleri sebebiyle tartışmalar yaşanabilir. Fakat bu her iki tarafı uzaklaştırmaz, aksine daha da yakınlaştırır. Her iki burcun uyumu evlilik ile sonuçlanabilen bir beraberliktir. Eğer karşılıklı değer yargılarına dikkat edilirse, uzun yıllar süren evlilikler meydana gelir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git