İkizler Kadını ve Başak Erkeği Uyumu

04.12.2017
İkizler Kadını ve Başak Erkeği Uyumu

Bu ikisi bir araya gelmemesi gereken iki burçtur. Yapı olarak birbirinden çok çok ayrı yapılara sahiptir. Bu nedenle birbirlerine zar zor katlanırlar. Fakat buna rağmen bir araya gelen bu ikilinin aşk ve evlilik yaşamlarındaki uyumları tavırlara ve yaşam şekillerine göre değişim göstermektedir. İkizler insanı ile olmak çok zordur. Hele ki başak burcu için! Nadiren oluşan bu birliktelikler eğer olumlu ilerliyor ise mutlaka geçmişten gelen bir tanışıklık ve sağlam temeli olan bir güven söz konusudur. Tüm bunları daha detaylı ifade edebilmek için her iki burcu da yakinen tanımak gerekir.

İkizler Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Çatışmalar Yaşayabilirler

İkizler burcu kadını ile baş etmek oldukça zordur. Eğer onu iyi tanımıyorsanız. Beraber kalmayı başarabilenler onları gerçekten tanıyabilenlerdir. Eğer başak erkeği ile bir araya gelir ise, ilişkinin ömrü tamamen ikizlerin elinde olur. Sorumsuz, umursamaz, ilgisiz veya sadakatsiz davranır ise bu ilişki başlamadan biter. Kendine duyduğu saygı ve gururu oldukça yüksek olan başak kadını, aşkından ölse de saygı ve sadakat görmediği bir ilişkiyi sürdürmez. Büyük bir çarpılma ile başlamamış ise zor.  Tarafların baskın olma gayeleri, birbirlerini suçlamaları, tarafların öz güvenlerinin karşı karşıya gelmesi gibi nedenler ile bir arada duramazlar.

Birlerine Uyum Sağlamaları Gerekir

Eğer bu ikili bir araya gelirler ise aşk uyumları mümkündür. Çünkü başak erkeği yön verici ve baskın karakteri ile ilişkinin tüm iplerini eline alır. Eğer ikizler kadını hırçın ve tartışmacı yanını bir kenara bırakıp, sosyal ortamını başağın hayatına uygun olarak törpülemez ise, başağın bu ilişkiyi sonlandırması an meselesi olur. Başak burcu erkeği iktidar ve geleneksel bir yapıdadır. İstedikleri olmayınca deliren, deli gibi eleştiren, hatta bu konuda kırıcı olabilen katı bir yapıda olduklarından, kısıtlanmaktan hoşlanmayan özgür ruhlu ikizler kadını ile iyi birer partner olamazlar. Eğer taraflar karşılıklı anlayış sergileyip buna özen gösterir ise belki. Büyük payda başağa aittir.

Farklı Karakter Yapılarına Sahipler

İki zıt karakterin anlaşması oldukça zordur. Her ikisi de baskınlık kurmaya çalışan karakterler. Ve başak erkeği karşısındaki kadını uymayan özellikleri varsa değiştirmeye çalışır. Fakat ikizler kadını değiştirilmeye gelmezler. Bu da onlar için sürekli kavga nedeni olabilir. Genellikle bu iki burcun oluşturduğu çiftlerin kavgası hep aynı nedenden dolayı çıkmaktadır.

Ortak Özellikleri Aralarında Çekim Oluşturur

Başak burcu erkeğinin aradığı hemen hemen her özellik sizde var gibi duruyor kızlar! Şöyle bir düşünün; neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermeyen biri sizi mutlu edemez de hangi erkek edebilir? Sizin de nasıl olsa asla keskin çizgileriniz hiç olmadı. Karşınızdaki erkeğin de sizi bu noktada kaldırabilecek biri olmasını dilediniz hep. İşte!

Aşırı hayallerinizin ve kimseye hesap vermeyen özgür ruhunuzun karşısında adam gibi adam olarak tam destekçiniz olacak bu yüreği güzel insan. Şayet olur da kader sizi bir araya getirecek olursa ikinizin de şu ana kadar ne kadar hayali varsa birlikte onları gerçek etmek için ciddi bir fırsat geçmiş olacak elinize. Ve inanılmaz keyif alacaksınız bu durumdan. Zaten sizin de bunun için sizin daima yanınızda olacak ve sizi sürekli motive edecek birine ihtiyacınız vardı.

Birbirlerini Anlamaya Çalışmalıdırlar

İlk tanıştığınızda görüntüsü ve sizinle olan diyaloğundaki çekingen tavırları sizi etkilemeyi başaracak olsa da zamanla onu tanıdıkça romantizmden uzak şefkat duygusundan yoksun katı biri ile karşılaşmanız mümkün. Bu durumda onunla mutlu olacağınızı hala düşünüyorsanız biraz daha sabırlı olmaya ve onun içindeki güzellikleri görmeye çalışın. Başak burcu erkeği eşine sadık İyi bir koca olacaktır. Saygılı tutumunu her zaman koruyan, dikkatli ve duygularını fazla gösteremeyen bir aşıktır.

Başak Erkeği Dürüstlük İster

Eşinden saygı, dürüstlük ve sadakat beklentileri dışında bir arzuları yoktur. Başak erkeğine göre sevgiden önce bu değerler gelmektedir. Sevginin tek başına yeterli olmadığını savunan mantıklı bir burçtur. En ufak bir yalana dahi tahammülleri yoktur. Zor sinirlenirler, sinirlendikleri vakitte hiçbir şeyi görmezler. Sakinleşince yaklaşın derim. Belirli bir sabır katsayısı olan başaklar alttan alırlar daima. Ta ki sabırları zorlanıncaya kadar.

İkizler Kadınının Karakteristik Özellikleri

Aynadaki görüntüsü ve bakımına ayrı özen gösteren ikizler kadınının karakteristik özellikleri oldukça fazla ve karışıktır. Diğer kadınlara göre daha renkli ve canlıdır, dediğim dedik ve inatçıdır. Bir konu yanlış dahi olsa inandıkları değerleri sonuna kadar savunurlar. Savundukları konu yanlış ise hiçbir şey olmamış gibi davranıp bozuntuya vermeden doğruyu savunurlar. Özür dilerim, cümlesini nadiren kullanırlar. Hayatlarında özür dilemeleri gereken konular oluştuğunda benzer cümleler bulurlar fakat bir türlü bunu rahatça ifade edemezler.

Eğer bir ikizler kadını ile beraber iseniz bu şanslı olduğunuzu gösterir. Ev işlerinde beceriklidirler. Bilinen tek kusurları ağızlarında bakla ıslatmamalarıdır. İçlerinde pek bir şey barındırmazlar. İster sevgilisi ister arkadaşı olun daima her şeyini bilirsiniz onların. Bu özellikleri onların da sevmedikleri özelliklerindendir. Hoş sohbet ve konuşkandırlar. Rahat ve samimi tavırları nedeniyle çoğu kişi tarafından samimi bulunmayıp yapmacık bulunmaktadır. Dedikodusu en çok yapılan kadınlar gurubunda yer almaktadırlar.

Onlar insanı kolay yalan söyleyebilen, şöhret düşkünü, popülariteye meraklı, dostlarını bilinen nezih insanlardan seçen, pratik zekalı, işini bilen, kolaya kaçan, zordan hoşlanmayan, rahatına düşkün, çok çabuk arkadaş edinebilen, düzgün bir konuşma üslubu olan, iletişim yetenekleri kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek, kendine fazlasıyla güvenen, atletik yapılı , hırslı, aileden bağımsız, kararsızlıklar ile dolu bir hayat sürdüren, yanlış seçimlerinden dolayı üzüntüler yaşayan, daima şikayetçi olan, kanaatkar olmayan, daima en iyisini, bir adım ötesini isteyen, kariyerinde yükselmeyi beceren, sempatik ve farklı bir karakteri olan bireylerdir.

İkizler kadını, hareketli, cıvıl cıvıl bir yapı ile dikkatleri üzerinde toplayan, kıvrak bir zekaya sahip, aşırı iyi niyetli, sevecen, etkili bir konuşma şekli olan, cazibeli, hırçın, dans etmekten, gezmekten, eğlenmekten ve kendine zaman ayırmaktan hoşlanan ince ruhlu bir yapıya sahiptirler. Kokoşluk bu burcun yapısında vardır. Saatlerce aynaya bakarak vakit öldürebilirler. Çift kısmetlidir. Kararsızlıkları ile başı belada olsa da, pratik zekasıyla daima işin içinden çıkmasını bilmişlerdir. Ayrıca geleneklerine bağlı olmasa da kendine ait değer yargıları vardır. Pek fazla tutumlu olmadıkları gibi çok da savurgan değillerdir. Tüm parasını gezmeye, eğlenmeye, bakıma, yemeğe ve giysiye harcar.

Başak Erkeğinin Karakteristik Özellikleri

Diğer burcumuz olan başak burcu ise, temiz, titiz, bakımlı, öz güvenli, hırslı, rahatına düşkün, mantığına göre yaşayan, dost canlısı, sivri dilli, sözünü sakınmayan, sadık, evine ve ailesine düşkün, dürüstlüğe önem veren, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı, aşırı pimpirikli, kafasına her şeyi takan, tatlı dilli, ortam içinde kendini göstermeyi seven, havalı ve gururlu bireylerdir. Özellikle de gururları yüzünden oldukça sorun yaşamaktadırlar. Başak kadını, sorumluluk bilinci olan, evine düşkün, aşırı detaycı, kusursuzluğu arayan, hayatında dikkatli yaşayan, mantığına göre hareket eden, bakımlı, hoş bir mizacı olan, sempatik, tutumlu, başarıyı seven bir karaktere sahip iken başak erkeği, hırslı, disiplinli, temiz, titiz, düzensizlikten ve yalandan nefret eden, hayatını planladığı şekilde yaşayan, inatçı, hırslı ve eleştirmeyi seven aşırı açık sözlü bireylerdir.

Başak burcu erkeği oldukça zor biri olup, katı bir tutumu olan, ayakları üstünde dursa da pratik zekasını kullanamayan, duygularını göstermekte zorlanan fantezileri sevmeyen bir yapıya sahiptir. Sakin mizacına rağmen hükmetmeyi ve dediğim dedik tavırları ile açık ve net bir yapısı vardır.

Zor ama Başarılı Bir Uyum Yakalarlar

Zamana meydan okumak ikiniz için de en büyük tutku! Hayatta daima en zor ve en imkansız olan şeylerden hoşlandınız. Bunun yanında ise hep en ufak şeyler ile mutlu olabilmeyi de hiç ihmal etmediniz. Bu gerçek sizinle yaşadığı süre boyunca size hiç pişmanlık vermeyecek emin olun! Şu yalan dünyada birinin kalbine dokunabilmek, müzik dinlemek ve seyahat etmenin önemini kavrayabilen nadir insanlardan olduğunuz için; kimseyi kolay kolay kıramazsınız.

O kadar yüce gönüllüsünüz ki siz başak burcu erkeği ve ikizler burcu kadını, sanki bütün evren sizin o küçücük kalbinize sığdırılmış gibi… İlişkinizi özel kılan da bu ruhunuzun güzel yanı. Sabırsızlıklara, tükenmişliklere yer yok orada. İyi ki de yok! Sizin diğer insanlar tarafından ütopik kabul edilen birçok düşüncenizin nasıl da bir kenara çevrilip atıldığını izlediniz yıllarca. Ama şimdi o düşüncelere sahip çıkabilecek birini tanıdınız!

Kolay kolay sevdiğinizden bir şey istemezsiniz. İkinizin benzer yanlarını say say bitiremedik farkında mısınız? Demek ki; kalp denilen organ sadece kanı pompalamak için var değilmiş! Bunu da sizin gibi altın birer yüreğe sahip insanlar gösterebilirdi yalnızca! Umarız bu dünyaya anlatacağınız ve değiştireceğiniz birçok şey daha sizinle olur! Savaşların yerine barışı getirebilecek zihniyet ancak ikizler kadını ve başak erkeğinin kafasında ve de aşklarında gerçek olabilecektir. Kendinize her konuda o kadar çok güveniyorsunuz ki… Bu güveni sevgide bulmanızı anlamakta aslında kimse zorlanmayacaktır.

Sosyal Yaşama Bakışları Farklıdır

Sakin, huzurlu, düzenli, sevecen, esprili ve şeytan tüyleri ile bilinen başak erkeği ikizler kadınının aksine hareketli yaşamdan nefret etmektedir. Sakin bir yaşam sürer, gelenekçi ve eski kafalıdırlar aslında. Bu yüzden evlendikleri zaman daha sade ve çekirdek bir aile hayali kurarlar. Tam bir aile babasıdırlar. Annelerine düşkün olup ailevi değerleri kutsal görürler.

İkizler Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Evlenmeye Çabuk Karar Verirler

Yalnızlıktan ikinizin de aşırı korkuyor olduğunuzu bilirsiniz. Bilirsiniz işte, yalnızlık sadece Allah’a mahsus. Bu nedenle azıcık telefonlarınız susacak olsa içinizde kıyametler koparırsınız. Aile her ikiniz için de aşırı bağımlı olduğunuz bir kurum olmamasına rağmen tanıştığınız zaman çok kısa bir sürede evlenmek istemenize siz bile hayret edeceksiniz. Yerleşik hayat ile çok fazla barışamamış olduğunuz gerçeğini bir kenara atarak bunu savunabiliriz tabii. Hem atalarımız konar göçerlikten vazgeçmiş ise bir bildikleri vardır öyle değil mi?

Başak Sorumluluk Sahibi bir Eş İster

Bu ikili ola ki evlendiler, eğer ikizler erkeği sadık, evine bağlı, sorumluluklarını bilen bir aile babası olmaz ise başağın onu terk etmesi kaçınılmaz olur. Sinirlenince gözü hiçbir şey görmeyen bu kadın, asla saygısızlığı ve sorumsuzluğu kabul etmezler. Evine düşkün, çok iyi yemek yapan iyi bir anne olurken, ikizler erkeği sorumsuz, çocuklarına düşkün, eğlenmeyi seven bir baba olur. Çok sık tartışmaların yaşandığı bir evlilik olur. Eğer bu ikili evlenirler ise, başak evine düşkün, ailesini ve onların geleceğini düşünen, hayatını onlara adayan, planlı, disiplinli bir aile babası olur. İkizler kadını da erkeğini her anlamda hoşnut eden, cazibeli, esprili, eğlenceli, muzip bir eş olur. Eğer hayatını başağın hayatına göre düzenleyip, karşılıklı isteklere göre törpüler ise evlilikleri sorunsuz bir şekilde ilerler.

Evliliğe Bakışları Farklıdır

Başak erkeğinin en kötü özelliği onun sahiplenici hükmedici kısaca avucunun içine alma isteği sizi fazla rahatsız etmezse iyi bir eş olacaktır. Sizin için gelecek, kariyer, kendinize ait bir yaşam alanı gibi modern düşüncelere sahip iseniz bu evliliğin tehlike çanları çalmaya başlayacak ve bu durumu asla kabul etmeyecektir. Ona bu durumu ne kadar anlatmaya çalışsanız da sizinle birlikte empati kurup size hak vermesini beklemeyin bu konuda uğraş verse de sizi anlayamaz. Çünkü bu onun doğasında var. Bu kadın, düzenli bir kişiliği vardır. Evde size yardımcı olması mümkün fakat daha fazlasını isterseniz bu zor. İyi bir eş olması sahiplenmesi, maço bir erkek görüntüsü size hitap ediyor ve onu olduğu gibi kabul edebiliyorsanız mutlu bir evliliğiniz olması mümkün. Yoksa aman dikkat yol yakınken kendinizden fazla taviz vermeyin.

İkizler Sürekli İlgi Bekler

İkizler kadını öz güveni yüksek, konuşkan, etkili bir hitap şekli olan, gezmekten hoşlanan bakımlı bir yapısı vardır. Fakat çok değişken ve anlaşılması zor bir yapıdadır. Daima ilgi arsızıdırlar. İlgi görmekten büyük bir haz alırlar. Küçük bir çocuk gibi mızmız iken, birden hırçın bir kadına dönüşebilirler. Bazen cömert bazen cimri. Değişkenliği ne etkiliyor gibi zor soruları ancak onları uzun yıllar boyunca tanıyan insanlar anlayabilir. Genellikle en mutlu oldukları ilişkileri eski ilişkileridir. İkizler kadınlarının çoğunun en büyük özelliği evlilik için geçmiş ilişkilerinden birini seçmeleri. Aradıklarını bulamadıkları zaman attıkları adım, geri adım olmaktadır.

Tartışma Yaşayabilirler

Genelde iyi insanlar olarak tanımlayabileceğimiz bu ikilinin, iyi insanlar genelde sıkıcıdır sözüne inat bir hayat biçimi ortaya koyacaklarına kimsenin şüphesi olmasın. Tabi ki, kötülük ve kötü insanlar da olmasa iyinin ne demek olduğunu insan ırkı asla bilemeyecek orası ayrı ama bu ikilinin tarafı belli sonuçta! Tartışma yaşamaları muhtemel konular ise kısaca şöyle olabilir;

  • Kendi aileleri konusunda edecekleri muamelenin eşit olmaması, kadının ailesine fazla düşkün olmaması erkeğin ise tam tersi özellikte seyir etmesi,
  • Karşılarına çıkan kötü düşünceli -fesat da denebilir- insanların başak erkeği ve ikizler kadını ikilisinin arasına çomak sokmak istemeleri,
  • Çok rahat yalan söyleyebilen insanlara çiftimizin hemen inanacak olması,
  • Önlerine çıkacak istisnasız her insanı kendileri gibi zannetmeleri,
  • Zaman geçtikçe insanların bu nadide insanları yıpratması ile birlikte bunun acısını birbirlerinden çıkartacak olmaları ihtimali,
  • Düşünce dünyalarında gidecekleri değişiklikler ki bu kadın için de erkek için de çok olası bir durum zira gelişmeyi ve değişmeyi seviyorlar!

Yapılmaması gerekenler olarak da aklımıza ilk gelen birkaç nokta değişimin kaçınılmaz olduğu fikrine sadık kalacak olsalar bile kıyıda köşede her zaman tutunacakları ortak değerlere ve fikirlere sahip çıkabilsinler. Bunun yanında saygıyı asla elden bırakmasınlar, şöyle ki; torun torba sahibi olduklarında bile karşısındakine hala ilk günkü kadar gurur duyuyor olabilsinler! Birbirlerine güvenmeye asla son vermesinler! Onları ayakta tutan bu olacak!


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.