Koltuk Altı Kaşıntısı Nasıl Geçer ?

11.06.2016
Koltuk Altı Kaşıntısı Nasıl Geçer ?

Koltuk altı kaşıntısı erkek ve kadın olmak üzere çoğu insanın yaşadığı bir problemdir. Aslında bazı hususlara dikkat edildiğinde çare yok değil. Çünkü; daha çok kıl, terleme ve alerjik vs. sebeplerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerin üzerinde durulmalı ve daha dikkatli olunmalıdır.

Koltuk altı kaşıntısı ve kokusunun ilk nedenlerinden biri de hijyendir. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken şeylerden birisi koltuk altı temizliğidir. Bunun için birçok deodorantlar, spreyler ve kozmetik ürünleri vardır. Fakat bunlar ne kadar faydalıdır ? Faydasından çok içerisinde bulundurdukları kimyasallardan dolayı cilde hasar vermektedirler. Biraz kullansanız bile cildinizde çok küçük et parçaları çıkmaktadır. Koltuk altınızda böyle bir şey çıktığında kesinlikle onu koparmaya çalışmayın! Bu çok zararlı olabilir. Yapmanız gereken deodorant, koltuk altı spreyi vs. ürünleri cildinizden uzak tutmaktır. Öncelikle temizliğine dikkat edin. Terlediğinizde koltuk altınızı su ile yıkayın. Dışarıda iseniz ph 5.5 olan ıslak mendiller kullanabilirsiniz. Cildinize uygun olsun. Bahsettiğim bu çok küçük et parçası zamanla siz yıkadıkça zayıflayıp kendisi kopmaktadır. Zaten koltuk altınıza ağda işlemi uyguluyorsanız daha sonralarda zayıflayarak kendi kendine kopmaktadır. Bütün bunlara neden olan kimyasal madde içeren ürünlerdir.

Peki biz ne kullanalım diyorsanız açıklayalım; aktarlarda doğal kristal deodorantlar satılmaktadır. Cildiniz hassas ise ve deodorant arayışı içerisinde iseniz bu ürünü kullanabilirsiniz. Hem doğal hem de ferahlatıcı bir etkisi vardır. Bazı insanların kokuya hassasiyeti vardır. Ağır deodarant kokuları da içerisinde barındırmaz. Çoğu insan yeni kıyafet aldığında hemen üzerine giyer. Oysa ki böyle yapılmamalıdır. Bluz ya da T-shirtlerinizi önce yıkayın sonra üzerinize giyin. Koltuk altı kaşıntısı gibi bir sorunla karşılaşma riskiniz düşecektir. Etiketinde %100 pamuklu yazmasına dikkat edin. Bu da sizin koltuk altınızın kaşınmasına sebebiyet verebilir.

Hassas cilde uygulanan metaller koltuk altında mantar, sedef ve egzama gibi hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden koltuk altınız kaşınabilir. Aman dikkat ! Böyle bir durumda koltuk altınızda kaşınma, kızarıklık yada pul pul dökülme olabilir. Böyle bir durum var ise merhem kullanın. Hijyen konusuna çok dikkat edin. Abur cubur tüketmemeye dikkat edin. Hazır alınan cipsler bunlara neden olabilir. Çok fazla terleme ya da ter bezlerinin tıkanması sonucu da kaşıntı olabilir. Eğer çok terliyorsanız koltuk altınıza pamuk koyabilirsiniz. Pamuk yardımı ile teri koltuk altınızdan silebilirsiniz. Ağda işlemi uyguluyorsanız kıl yönlerini ters taraftan almayın. Bu kıl dönmesine yada batık oluşumuna neden olabilir. Kuaföre gitmekte fayda var. Terlemeyi önlemek için her gün olmasa da bazı günler doğal zeytinyağı kolonyası ile koltuk altı bölgesini silin, faydasını göreceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.