Adet Döneminde Alkol Sigara Kullanımı ve Zararları

18.02.2017
Adet Döneminde Alkol Sigara Kullanımı ve Zararları

Bayanların bağışıklık sistemleri incelenecek olduğu zaman en hassas ve en çabuk çöken anları olarak regl yani adet dönemleri gelmektedir. Adet dönemlerinde kadınların zaten bir hayli bağışıklık sistemi çökmeye hazır olan bir yapıda olur iken bir yandan en ufak bir şey de bile hastalanabilecek kadar zor olan anları yaşarlar.

Adet Döneminde Alkol Kullanımı ve Zararları

Bu durum her ne kadar dikkatleri üzerine çeken bir yapı iken bir de kadınlar adet dönemlerinde alkol içmeyi tercih eder ise de kendilerine yapabilecek oldukları en büyük kötülükleri de her an yaparlar.

Sizler de bilirsiniz ki alkollerin içerisinde yer alan organik bağların etkisi ile kanı sulandırma yapıları her an yer almaktadır. Zaten adet dönemlerinde kadınlar artık kan görmek ya da kanlar ile içli olmaktan sıkılacak olmalarının yanı sıra bir de alkol içerek kanlarını sulandıran bireyler de yer almaktadır.

Kadınların kanları bu adet dönemlerinde alkol ile birlikte sulanır ise sizlerin engel olamayacak kadar çok gelmesinden dolayı adeta kan görmekten tiksinecek ve kendiniz bile kendinize pek de tahammül edemeyeceksiniz. Bu kadar zor olan anları kendinize sunmak yerine daha çok alkol gibi sizlerin kanlarını sulandıran ve rahat hareket etmenize engel olan anları kendinize sunmak yerine uzak kalmayı tercih edin.

Tabi ki sadece kanı sulandıran yapısı ile de değil bir diğer yandan dikkatleri üzerine çeken konu olarak ise kadınların bağışıklık sistemi gelmektedir. Zaten adet dönemleri içerisinde kadınlar en ufak sarsıntıdan bile etkilenmeyi geçin süt içse kafa yapacak halde olmalarının yanı sıra alkol içtikleri zamanlarda ele ya da avuca sığmayacak kadar da sarhoş olabilir. Bu kadar dikkatleri üzerine çeken bir nokta iken sizlerin alkol ile adet dönemini geçirecek olduğunuz zamanlar içerisinde bağışıklık sisteminiz oldukça çökecek ve ellerinizde olmadan çok kötü şekillerde hasta olabileceksiniz.

Adet Döneminde Sigara Kullanımı ve Zararları

Regl dönemleri içerisinde içilen sigaralar her ne kadar kadınların adet kanamalarına pek bir şey yapmaz diye düşünülüyor olsa bile nerede ise bire bir etkili olan bir durum olmaktadır. Bu kadar farklı olarak yer alan sigaranın zararları arasında zaten içer içmez direk kana girmesi ve kanın oksijen oranını azaltması gelmektedir.

Kadınların damarlarında yer alan kanlarındaki oksijen miktarını azaltması ile kadınların damar yolları büzüşecek ve kan akışı nerede ise yarıya düşecek kadar da azalma gözlenecektir. Kadınların damar yollarını büzüştürmesi ve kan akışını nerede ise durdurmasından dolayı kadınların regl dönemleri normal bitmesi gereken zaman dilimlerine oran ile daha da uzayacak ve kadınların daha zor olan zaman dilimlerini normalde yaşayacak oldukları zaman dilimlerine oran ile daha fazla yaşayacak olmalarına neden olmaktadır.

Sigara kadınların regl dönemlerinde her ne kadar direk kana bulaşan nikotin etkisi olmasından dolayı damarları büzüştürme yapısı olmasının yanı sıra bir yandan dikkatleri üzerine çeken nokta olarak da kadınların yumurtalıkları yani rahim yolları ile bire bir etkili olmasından kaynaklanmaktadır. Kadınların rahimlerinde yer alan enzimlerin çalışmasına engel olan nikotin etkisi ile kadınların rahimlerinde büyük problemler olacak ve şimdi adet düzensizliği olmasına neden olacaktır. Her ne kadar kadınların adet düzenini bozuyor olsa bile nikotin enzimlerin çalışma yapısını bozacak olmasından dolayı nerede ise rahimlerin genel yapısını değiştirecek ve kadınların anne olmasına bile engel olacaktır. Bu kadar farklı olarak yer alan sigaranın normal zamanlarda bile tüketilmemesi gerekir iken regl dönemleri içerisinde iken asla tüketilmemesi gereken bir madde olarak yer almaktadır.

Tobacco Contro dergisinde yayınlanmış olan bir rapora göre, uzun süredir sigara içen kadınlarda adet sancısı daha sık görülüyor ve kanama miktarını arttırıyor. Fakat kullanılan bu kötü alışkanlığın bırakılması ile birlikte bu durum gerilemeye başlıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.