Sütyen Takmak Göğsü Küçültür Mü ve Büyütür Mü ?

18.02.2017
Sütyen Takmak Göğsü Küçültür Mü ve Büyütür Mü ?

Bayanlar arasında en büyük problem olarak yer alan ve erkekler tarafından da en çok beğenilen durum olarak kadınların iri göğüslü olması gelmektedir. Nerede ise her kadın büyük göğüslü olmak yerine normal ya da minik olan göğüsleri her an daha çok tercih eder. Bir kadının göğüslerinin büyük ya da küçük olmasında her ne kadar genler ve aileden gelen kalıtım ne kadar etkili olan bir durum ise bir yandan çevresel faktörler de oldukça etkilidir. Sizlerinde bildiği gibi sütyen takmak kadınların göğüsleri üzerinde oldukça etkili olan bir durumdur.

Halk arasında sütyen hakkında bir çok efsane dolaşmaktadır. Sütyenin göğüsleri büyüttüğü, göğüsleri küçülttüğü vb. birçok konu halk arasında yayılmış durumdadır. Tüm bunlar bir efsaneden ibarettir. Sütyen ne göğüsler de büyümeye ne de göğüslerin küçük kalmasına neden olur.

Göğüslerde kas olmaması nedeni ile dışarıdan yapılan müdahaleler göğüsler üzerinde çok fazla etkili olmamaktadır, bu sebeple sütyen takıp takmama ile göğüslerde ki değişiklik bağlantılı değildir. Bunun aksine fazla emzirmek, anatomik yapı, genetik nedenler, spora yatkınlık, profesyonel sporculuk göğüslerin büyüklüğü konusunda etkili olmaktadır. Tüm bunların yanında sürekli sütyen takılması göğüsleri büyütmeyeceği gibi göğüsün hava almamasına neden olabilmektedir. Bu sebepten gece yatarken sütyeni çıkarmak göğüslerinizin hava almasını sağlayacak ve daha sağlıklı olmasına faydası olacaktır. Son zamanlar da sütyen ile ilgili birçok kulaktan duyma sözler dolaşsa da sütyen takmanın bir sakıncası bulunmamakla birlikte estetik açıdan da size artı değer katmaktadır.

Eğer bir kız tam göğüsleri belirmeye başladığı anlarda direk sütyen takmaya başlar ise göğüsleri oldukça büyük olmak yerine tam beden ölçülerine göre olacaktır. Bir kız hayatı boyunca ne kadar geç bir şekilde kullanmaya başlar ise o kadar büyük olan göğüslere de her an sahip olacaktır. Bu konuda yanlış anlaşılmaması gereken bir nokta olarak ise asla bir sütyen ne kadar kaliteli olanı alır iseniz alın bir kızın göğüslerini küçültmeyecektir. Tek etki olarak sizler takmaya başladığınız an hem sarkmasına engel olacak hem de refah bir şekilde kalmak yerine her an sütyenlerin içinde sıkışacak olmalarından dolayı büyümesi normale oran ile hızlı olmayacaktır. Bir yandan da kızlar ne kadar kilolu ya da zayıf ise göğüsleri beden ölçüleri ile de bire bir bağıntılı olacak olmasından dolayı sizler bu durumu asla sutyene bağlamak yerine sadece beden ölçülerinizden olduğunu da anlamanız gerekir.

Sütyen Takmak Göğsü Sarkıtır Mı ?

Bayanların en büyük korkularından biri de göğüslerin sarkması ve kötü bir görüntü sergilemesidir. Ergenlik çağının başlangıcı ile birlikte göğüsler belirginleşir ve büyümeye başlar. Her bayan için bu süreç farklı işler, kiminde erken bir gelişim görülürken kiminde daha geç büyüme olur. Ancak göğüs şekli için en önemli süreç bu dönemdir. Göğüs şekli bu süreç içinde belirginleşir. Bu dönemde ki ergenlik çağında ki çocuklar için üretilen toplayıcılar bulunmaktadır. Sporcu sütyen tarzı düz biçimde üretilen toplayıcılar bu dönemde genç kızların kurtarıcısı olmaktadır.

Buradan varılacak sonuca bakarsan sütyen takmak göğsü sarkıtmaz. Aksine göğsü toplar. Yer çekiminin etkisi ile birlikte göğüs aşağı bir çekim kuvvetine maruz kalmaktadır. Bu durum sonucu siz ne yaparsanız yapın göğüsler aşağı doğru sarkmaya başlayacaktır. Bu nokta da kurtarıcı olarak sütyen yetişmektedir. Yer çekimi kuvvetine karşı sütyen göğüsleri toplayarak daha dik durmasını sağlar ve bunun yanında göğüslerin zaman içinde sarkmasını engeller. Sütyen takmanın göğüsleri sarkıttığı halk arasında bilinen bir yanlıştan ibarettir. Ancak gece yatarken sütyeni çıkararak göğüslerin hava almasını ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak gün içinde sütyen kullanarak sarkmayı önleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.