Akrep Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Akrep Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Akrep burcu kadını özellikleri ile ön plana çıkan ve fark edilmek için çok fazla uğraşmasına gerek bile olmayan bir burçtur. Bunun yanı sıra meraklı yapısı ile de oldukça bilgili ve araştırmayı seven bir kişiliğe sahiptir, ev hayatını oldukça seven tertipli ve düzenli bir yapıdadır. Temizlik yapmayı oldukça sever ve temizlik yaparken de oldukça mutlu olabilir. Müzik dinlemek ve film izlemek gibi bağımlılıkları vardır.

Diğer burcumuz olan kova burcu ise, yetenekleri ile var olan, merhametli, sevecen, dost canlısı, tuhaf kararları ve tavırları olan, iddialı, tüm tavırlarının ardında belli bir neden bulunduran, dostluğa önem veren, samimiyetle bağ kuran,her adımında buna dikkat eden, kafasına koyduğunu mutlaka yapan, kariyer odaklı düşünen, paragöz olmayıp sadece rahat ve güçlü bir hayat için çabalayan, ticari zekası olan, İnatçı, gözü kara, sinirlendiği zaman gözü hiç bir şey görmeyen, ayda yılda bir sinirlenen, tolerans sahibi, kindar olmayan, öfkesi samimi bir tavır gösteren için neşeye dönüşen, iyi düşünceleri olan, kaderci kimselerdir.

Duygusal yönü de çok fazla gelişmeyen kova burcu erkekleri, partnerine bu konuda hayran olsa da bu durum bir ilişki için yeterli olmayacaktır. Duygular bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Belli bir süre sonra birbirinizden sıkılacak ve daha uygun ilişki özlemi çekmeye başlayacaksınız. Bu ilişkinin çok fazla oluru yoktur. Bu iki burç anlaşma konusunda sürekli problem yaşayacaktır.

İkilinin uyumu ise mümkün olmayan yada çok zor olan bir uyumdur. Kova erkeğinin bazı hareketleri ile akrep burcu kadını oldukça sinirlenebilir. Duygusal olmayan yapısı ve bağlanma sorunu ile kova erkeği ilişkilerden uzak bir yapıya sahiptir. İlişkileri çok fazla yürütemeyen ve oldukça da ilişkiye ters olan yapısı ile akrep burcu kadınını sinirlendirmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Akrep Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerinin kötü yanlarından dolayı çatışabilirler

Akrep, kova burçları birbirine uyum gösteren fakat tarafların kim olduğuna göre, kova veya akrepten dolayı sorunlar yaşayan bir çifttirler. Tüm bunları daha net ortaya koyabilmek için, her iki burcu da iyi tanımak gerekir. Bu konuda yapılan astrolojik çalışmalar, tarafların karakteristik özelliklerini daha net ifade edebilmemizi sağlar.

Öncelik olarak akrep burcu, kıskançlıkları genetik olan, öz güvenleri yüksek, anlayışlı, dürüst, güvenilir, hırslı, öfkesi yıkıcı, idealist, ileri görüşlü, öfkelediği zaman ağzından çıkanı duymayan, hoş sohbet, mizacı güzel, duygusal, duygusallığını belli etmeyi sevmeyen, nüfuzlu kişiler ile dostluk kuran, iletişim becerisi yüksek, utangaç, içten içe seksapelitesi yüksek bir karaktere sahiptirler.

Aşkları, yoğun tartışmalar ile sürekliliğini korur. Akrebin ani çıkışları, düşüncesizce kovayı kırması, güvensiz tavırlar sergilemesi, kovayı aşırı kısıtlaması, gereksiz kıskançlıkları, zafiyetleri vb gibi karakteristik özellikleri partneri ile tartışmalar yaşamasına neden olur. Kova erkeğinin de, ben bilirim havaları, partnerini değiştirme çabaları, kendine duyduğu güven fazlalığı, bakımlı olmayı abartması, akrebi sürekli eleştirmesi ve uyarılarda bulunması, akrep kadını için kavga nedenleri olmaktadır. Her iki taraf bu ince noktalara dikkat ederlerse aşk uyumları pozitif yönde ilerleyebilir.

Akrep kadını oldukça güçlü bir özelliğe sahip olduğundan dolayı karşısına yer alan erkeğin tıpkı onlar gibi güçlü olmasını istemektedir. Kova burcu erkeğine baktığımız zaman zekası ile etrafında bulunan herkesi kendine hayran bıraktığını hemen görmekteyiz. İşte hal böyle olunca zeki olan kova erkekleri bu özelliği ile partnerini çok kolay bir şekilde etkilemeyi başarabilmektedir.

Aslında bu iki kişi iyice bir inceleme yapıldığı zaman birbirlerinden her ne kadar farklı özelliklere sahip olsalar dahi her ne olur olsun aralarında uzun sürebilecek bir ilişkinin oluşmasına da mail verebilirler. Fakat her ne olursa olsun bu ilişkinin çok uyumlu olabileceğini söylemek ne yazık ki pek söz konusu değildir.

Zıt yönleri birbirlerini çekebilir

Kova kadını yetenekli, ileri görüşlü, daima bir B planı olan, duygusal, geleneksel bağları kuvvetli, kova karakterinin tamamını yansıtan, ince ruhlu bireyler iken, erkekleri de aynı özelliklere sahiptir.

Akrep burcu kadını sevdiğini sahiplenme yapısından dolayı hayatında yer alan erkeği kısıtlayan ve kafeste tutmayı fazlasıyla seven bir kadındır. Fakat partneri her şeyden önce ilk olarak özgürlüğünü düşünen ve daima hayatında her kim yer alırsa alsın özgür bir kuş gibi uçmayı hayal eden ve her daim hayalin peşinden giden bir erkektir. Bu sebepten dolayı bu ikili bir araya geldiklerinde zorlu günler yaşayacaklardır.

Özellikle akrep kadınının karşısında yer alan partneri kısıtlaması, onun insanlardan yemiş olduğu darbeler sonucunda kazanmış olduğu güvensizlikten dolayı kaynaklanmaktadır. Bu durumdan bizim tavsiye vereceğimiz kişi kova erkeği olacaktır. Olur da biraz çaba sarf eder ve akrebin güvenini kazanmayı başarırsa, kısıtlanmış olduğu o kafesten özgür şekilde bırakılmayı da kazanmış olacaktır. Böylece ikisi arasındaki en büyük sorun da ortadan kalkacaktır. Bunun sonucunda ise mutlu bir birlikteliğin ortaya çıkabileceğini söylemek fazlasıyla mümkündür.

Karakterleri bazen birbirlerini tamamlar

Akrep kadını, hırslı, tuttuğunu koparan, iddialı, zarif düşünceleri olan, soru sormaya bayılan, çok konuşan, sorgulayan, haksızlığa tahammülü olmayan, sorumluluk sahibi, kuşkucu, cazibeli, etkileyici tavırları olan, hoş bir vücut yapısı olan, dürüstlüğe fazlasıyla önem veren, tüm hayatını buna göre düzenleyen, ihtiraslı, sevecen, çok çabuk adapte olabilen, güler yüzlü ve aşırı sahiplenen bir yapıya sahiptir.

Birbirlerine saygı göstermeleri gerekir

Akrep kadını, partnerini kafeste tutmayı sevdiği gibi aynı zamanda onu yönetmeye de son derece sevmektedir. Fakat özgürlüğün en büyük lideri olan kova erkeğinin yönetmek diye bir şey söz konusu dahi olamaz. Hal böyle olunca bu iki kişi arasında ciddi problemler ortaya çıkacaktır.

Kova erkeği her ne kadar onu sevse de ne olursa olsun kendisini yönetmesini kabul etmeyecek ve yavaş yavaş, partneri onu anlamadığı sürece ondan uzaklaşacaktır. Çünkü kova, hayatındaki kadın kadar fazla sabırlı bir özelliğe sahip değildir. Bu sebepten dolayıdır ki bu ikili arasındaki ilişkinin uzun süre olacak şekilde yürümesi çok zor bir ihtimaldir.

Halbuki kova burcu erkekleri o kadar renkli bir dünyaya sahiptirler ki onlarla bir ilişki yaşandığı zaman adeta kişiler kendilerini bir maceranın içerisinde bulurlar. Fakat her ne olursa olsun bu iki kişi birbirlerine yer alan düşünceleri yüzünden bu macerayı yarı yolda bırakabilme özelliğine sahiptir.

Ara sıra sorun yaşasalar da sorumluluklarının farkındadırlar

Akrep kadını ile uğraşmak kolay değildir. Kova erkeğine bu noktada söylenebilecek tek şey, şans dilemek olabilir. Bu kadınlar coşkunluğuna ve kavgalarına eşlik edebilecek birini arar ve partneri de kesinlikle bu iki kişilik oyuna eşlik edecek biri olamaz. Diğer pek çok erkek de aslında bu durumdadır. Kovanın akrep kadını ile evlenmeyi düşünmesi durumunda ise öncesinde uzun süre birlikte yaşaması tavsiye edilir.

Yaşadığınız şeyin körü körüne bir tutku mu yoksa samimi bir aşk mı olduğunu anlayabilirsiniz. Akrep kadınının sevgisi tam ve doyurucu bir sevgidir, eğer seçtiği erkek kova burcu erkeği olacaksa bu, onun iyi günde ve kötü günde her zaman yanında olacağı anlamına gelir, ayrıca kova erkeğinden daha evcimen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden istediği zaman gelip istediği zaman çıkıp gitmesinden hoşlanmayacaktır.  Aynı zamanda fazlasıyla iyi ve sorumluluk sahibi bir anne olacaktır. Çocukları için her şeyin en iyisini yapmayı hedefler ve bu doğrultuda hareket eder.

Kendilerini frenlemeleri gerekir

Kova burcunun özgürlüğüne düşkün yapısı ve partnerinin otoriter yapısı her zaman çelişecektir. Bu çelişki ile sürekli kavga çıkacak ve bu kavgalar bir süre sonra ikinizi de yıpratacaktır.

Bu iki kişi bir ilişki içerisine girdiği zaman oldukça büyük çekişmelere şahit olurlar. Çünkü gerek kova erkeği gerekse akrep kadını oldukça baskın karaktere sahip iki farklı insan olduklarından dolayı ilişkide sürekli sözü geçsin diye çaba sarf edip dururlar. Tabi bu yarışın sonunda kimin sözünün geçeceği gerçekten merak konusudur.

Özellikle akrep kadınının gözünden bu ilişkiye baktığınız zaman, bu ilişkisinden kendine çok şey çıkarıp öğreneceğini söylemek mümkündür. Kovalar ise ilişkilerinde daima mantıkları ile hareket ettiklerinden dolayı bu kadının kafasını karmakarışık yapacaklardır. İşte tüm bunlara rağmen bu ikilinin gayet macera dolu ve heyecanlı bir ilişkisi ortaya çıkabilir. Bu yüzden dolayı deneyip görmek gerekecektir ve her iki kişi birbirleri için biraz çaba sarf ederse renkli günler onları bekliyordur.

Ortak hobilere sahiplerdir

Arkadaşlık konusunda bulunmaz Hint kumaşı olan kova burcu erkekleri, ilişkiye gelince hiç de aranılan bir yüz değillerdir. Herkese arkadaşı gibi yanaşır ve kesinlikle kimseye ilk başta aşk ile bakmaz. Ancak ilgilenmiyor gibi yapıyor ise aşık oluyor demektir. Spor yapmaya bayılan ve iş arkadaşları ile zaman geçirmeyi bir hayli sever, tam bir grup çalışması için yaratılmıştır. Bunun yanı sıra meraklı olan iç güdüsü ile gizemli kadınları her zaman ilgi çekici bulmuştur.

Akrep Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Özgürlüklerine düşkünlerdir

Evlilikleri gerçekleşmiş ise, her iki taraf da dikkatli ve özenli davranmıştır anlamına gelir. İkiside istemediği hiçbir şeyi yapmayan, kendi kararlarını yanlış da olsa uygulayan özgür ruhlu bireylerdir. Eğer evlilik ile sonuçlanmış bir ilişki var ise, evlilikleri sorunsuz ilerler. Her iki taraf da sorumluluk sahibi olup, çok iyi birer ebeveyn olurlar. Tutkulu ve ihtiraslı bir eş olan akrep kadını da sadakati tercih ederek ailesine yönelir. Bu iki burcun aşkları gibi evlilikleri de uyumlu olacaktır. Kova evine, ailesine, işine bağlı, sorumluluk sahibi, sevecen, dürüst kısaca iyi bir aile babası olur. Akrep kadını da her anlamda eşini tatmin eden, becerikli, sakarlıkları olan, sempatik, hareketli ve sevecen bir eş olur.

Uyumlu bir evlilik olur

Eğer beraber olan taraflar akrep burcu kadını ile kova burcu erkeği ise aşk uyumları daha da mümkündür. Çünkü kova erkeği sorumluluklarının bilincinde olan, ileriyi düşünebilen, adım atmadan önce süzgeçten geçiren, kadına değer veren ince bir karakterdir. Tabi kadının da tutkulu, bakımlı, ilgili, samimi, dürüst ve sevgi dolu olmasını isterler. Tüm bu özellikleri kendinde barındıran akrep ile müthiş bir uyum yakalarlar. Sadece her iki taraf da sınırlarını bilmelidirler. Özgürlüklerinin kısıtlanmasına, kendilerine şüpheyle bakılmasına dayanamayan iki karakterdir. Gereksiz kıskançlıklardan ve şüpheci yaklaşımlardan uzak durulmalıdır. En azından sağlıklı bir ilişki düzeni için buna dikkat etmeleri gerekir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.