Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

04.04.2020
Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu, tutkulu, bağımsız ve kararlı bir karaktere sahiptir. Akrep burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği sadık olmasıdır. Dürüsttür ve yalandan nefret eder, onun güvenini kazanmak oldukça zordur. Son derece hassas ve duygusal bir yapıya sahiptir. Kimi zaman sert, gizemli, ciddi ve ısrarcı olabilirler.Akrep Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Ekim – 21 Kasım
 • Burç Sembolü: Akrep
 • Zodyak Elementi: Su
 • Renkleri: Sarı, Turuncu
 • Uğurlu Günü: Salı
 • Yönetici Gezegeni: Plüton , Mars
 • Uyumlu Burçlar: Boğa, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 8, 11, 18, 22
 • Güçlü Yönleri: Bilgili, cesur, tutkulu, inatçı, kararlı, fedakar, algısal
 • Zayıf Yönleri: Kinci, paranoyak, yıkıcı, kıskanç, yapışık, güvensiz, gizemli
 • Sevdiği Şeyler: Gerçekler, haklı olmak, uzun süredir arkadaş olmak, alay etmek, büyük bir tutku
 • Sevmediği Şeyler: Yalan, sırları ifşa etme, pasif insanlar

Akrep Burcu Olumlu Özellikleri

Akrep burcunun olumlu özellikleri arasında kararlı olması yer alır. Kendisinden her zaman emindir ve attığı bir adımdan hiçbir zaman geri dönmez. İyi bir gözlemcidir, analitik bakış açısıyla oldukça etkileyicidir. Akrep burcu eğlenceli, neşeli ve sosyaldir. Ailesine fazlasıyla düşkündür ve otorite sahibidir.
1. Dayanıklıdır

Akrep burcu, diğer insanların aksine kendisini geliştirmek için değişime değil dönüşüme ihtiyaç duyar. Çoğu durumda katı ve sabit özellikler gösterirler. Dönüşmek ve kendini geliştirmek, onlar için kimi durumlarda oldukça zor bir süreç haline gelir.

Var oluşları gereği tehlikeye daha açıktır, dönüşümlerini yaşarken çoğu zaman kendilerini yeniden var etmelerini gerekebilir. İşte bu durumlarda, Zodyak’ın diğer burçlarının sergileyemeyecekleri kadar güçlü bir dayanıklılık örneği sergilerler. Ne kadar yara alsalar da bu onları yıldırmaz, karşılaştıkları bütün güçlüklere sabırla dayanarak atlatmanın bir yolunu arar ve mutlaka bulurlar. Genellikle sıkıntılı durumlarla yüzleşmelerinin ardından daha da güçlendikleri gözlemlenmektedir.

2. Tutkuludur

Motivasyonları yüksek olmasının kaynağını tutkularından alırlar. Derin tutkuları onları çoğu zaman arzuladıkları hedeflerine götürür. Özellikle zor zamanlar, onların ilerleyişi için birebirdir. Onlarla birlikte yola çıkanlar, zoru gördüklerinde çoğu zaman vazgeçerken onlar tutkularından aldıkları güçle yola devam eder ve mutlaka sonuna kadar giderler. Zoru sever, zorlukların üstesinden gelirken keyif alırlar. Onlar için karanlıkları ve zorlukları mücadele ederek aydınlatmak çok önemlidir.

3. Gözlemcidir

Akrep burcu, gelişmiş bir gözlem yeteneğine sahiptir. Bilinmezi bilmek ve derin konularla ilgili bilgiye sahip olmak, onun için önemli bir gerekliliktir. Sahip olduğu bilgileri zor zamanları için saklar ve gerekirse kendisini korumak için kullanır.

4. Gizemlidir

Başta ölüm ve yaşam arasındaki dengeye ait gizemler olmak üzere hayatın her alanına yayılmış gizemleri çözmekle oldukça ilgilidir.

Sergiledikleri politik tavırları ve duygularını saklama konusunda gösterdikleri büyük özenle bilinirler. Duygularını kendilerine saklamayı çok iyi becerirler. Dışarıya belli etmeseler de içlerinde büyük fırtınaları barındırırlar. Onların duygularını açığa çıkartan her şeye karşı arasında derin bağ kurarlar.

5. Kararlıdır

Akrep burcu, oldukça kararlı bir karaktere sahiptir. Gelecek için adım atmadan önce kendisine mutlaka gerçekçi bir hedef belirler ve bu hedefi için de kararlı bir şekilde çalışır. İradesi oldukça güçlü olduğundan dolayı, isteği hedefe ulaşana kadar kimse onu yolundan döndüremez.
6. Analitik Düşünür

Karşılaştıkları her türlü durumunun derinine inebilme ve analitik düşünebilme yetenekleri sayesinde mutlaka amaçlarına ulaşırlar. Hiçbir zaman olayların görebildikleri kadarı yeterli değildir. Daima derinlerde araştırılması gerekilen daha önemli şeylerin olduğunun bilincinde olurlar. Bu sebeple durmaksızın araştırır ve parçalara ayırarak incelerler.

7. Duygusaldır

Duygularını göz önünde yaşamayı tercih etmeseler de içlerinde aslında oldukça duygusal kimselerdir. Her ne kadar olaylara sert olabilecek kadar sakin bir tavırla yaklaşsalar da aslında hayatlarında yaşadıkları her olaya ilk önce duygusal tepkiler verir daha sonrasında mantık yürütür ve deneyimlerinin pratik değerini ölçerler. Gerçek düşüncelerini ve duygularını belli etmeme konusunda uzman oldukları için nadiren dışarıya yansıtırlar.

8. Etkileyicidir

Karizmatik yapılarıyla dikkatleri çeker, diğer insanları kolayca etkileyebilir ve kendi istekleri doğrultusunda harekete geçirebilirler. Özellikle bu yeteneklerinin farkına vardıklarında çevrelerindeki insanlar üzerinde çok yoğun bir baskı oluştururlar.

9. Sosyaldir

Akrep burcu, Zodyak’ın sosyal yaşam anlamında en aktif burcudur. Eğlenmeye ve eğlence hayatına oldukça düşkünlerdir ve oldukça geniş bir arkadaş çevreleri vardır. Ancak çok fazla insan tanımalarına ve çok geniş bir çevreye sahip olmalarına rağmen yalnızca sınırlı sayıda kişilere güvenir ve kendilerini bir nebze de olsa açarlar.
10. Lider ruhludur

Hayalleri konusunda tutkulu ve onlara ulaşmada iddialı kimselerdir. Hayat amaçları, özellikle gerçekleri öğrenme ve gizemleri çözme üzerine kuruludur. Kararlı bir kişilikleri vardır, realist bir yaklaşımla olmayacak hayallerden ziyade gerçekçi hedeflere yoğunlaşırlar. Bu özellikleri dolayısıyla sert ve kimi zaman şiddetli bulunsalar da bu tutumları onlara güçlü bir liderlik vasfı kazandırır.

11. Ailesine Düşkündür

Akrep burcu, her zaman ailesinin ve çocuklarının iyiliğini düşünür fakat kimi zaman aşırıya kaçabilir. Hayattan ve karşılarındaki insanlardan daima bir talepleri vardır. Çocuklarından en iyisini beklerler ve bu taleplerini gerçekleştirmeleri için onları zorlayabilirler. Korkusuz ve dayanıklı yapılarını çocuklarına doğdukları andan itibaren aşılamaya çalışırlar.

Özellikle çocuklarına karşı meraklı davranışlar sergiler, çocuklarıyla aralarında güvene dayalı bir arkadaşlık ilişkisi kurmaya çalışırlar. Genellikle dinlemek yerine onları gözlemlemeyi ve anlattıklarının ardında yatan gerçeği hissetmeyi tercih ederler.

Ailelerin çok fazla değer verirler ancak bazı durumlarda ebeveyn olarak oldukça zorlayıcı olabilirler. Fazla sabırsız ve acımasız olabilen burcun ebeveynleri çocuklarını çok sevseler de karakterleri gereği bunu pek fazla belli edemezler.


Akrep Burcu Olumsuz Özellikleri

Akrep burcunun olumsuz özellikleri arasında şüpheci olması yer alır. Aklında sürekli cevap aradığı bir soru işareti vardır. Kontrol edilemez bir karaktere sahiptir bu nedenle kimi zaman etrafına karşı saldırgan olabilir. Akrep burcu düşüncelerini kolay kolay gizlemez, kindardır ve kolay kolay affetmez.
1. Şüphecidir

Akrep burcu, hayatındaki insanlara karşı daima şüpheyle yaklaşır. Hiç kimseye tam anlamıyla güvenemez ve aklına bir kez şüphe düştü mü geri dönüşü yoktur. Bir kimseye tam anlamıyla güvenmediği sürece kendisini açmaz ve insanların kendisi hakkında bilgi edinmesine izin vermez.

Kendileri gizemlerle dolu oldukları ve sürekli sakladıkları bir sırları bulunduğu için başkalarının da aynı şekilde sırlarla dolu olduğunu düşünürler. Gerçekleri öğrenmek için çabalarlar ve bazı durumlarda ortada öğrenilecek gerçeklerin bulunmadığını kabul etmezler. İnsanların ağızlarından laf almaya çalışırken, kendisinden saklanan gerçekleri öğrenmek için tuzaklar kurarlar.

2. Kıskançtır

Akrep burcu, Zodyak’ın belki de en kıskanç ve güven konusunda sıkıntı yaşayan burcudur. Birini kıskanmaları için çoğunlukla orta şüphelenecekleri bir durumun bulunması gerekmez. Zihinlerinde olasılıklar üretmeye ve bu olasılıklara dayanarak çevrelerindeki insanları kıskanma potansiyelleri oldukça yüksektir.

Çevrelerindeki insanların geçmişlerini ve şimdiki hayatlarını en ince ayrıntısına kadar bilmek isterler. Ancak öğrendiklerini çoğu zaman kendi akıl süzgeçlerinden geçirerek birbirinden alakasız olaylar ve durumlar arasında bağlantılar kurar ve kıskanmaya başlarlar.

3. Ketumdur

Karşılarındaki insanların hayatlarını en ince ayrıntısına kadar bilmek isterler ve öğrenene kadar da çabalamaya devam ederler. Ancak kendi hayatlarıyla ilgili özel şeyleri anlatmaktan, başkalarının onlar hakkında bilgi sahibi olmasından nefret ederler. Kendi mahremiyetleri konusunda oldukça koruyuculardır.

Özellikle bir ortamda kendilerini gerçek anlamıyla tanıyan iki insanın bulunmasını istemezler ve kendileri hakkında bilgilerin açığa çıkmasını engellemek için ellerinden geleni yaparlar.
4. Kindardır

Aslan burcu, Zodyak’ın en kinci burcudur. Onlara karşı yapılan hataları çoğunlukla affetme özellikleri bulunmaz, hiçbir hafifletici bahaneye de tahammülleri yoktur. Kendilerine doğrudan zarar vermek adına yapılmayan davranışları bile affetmezler ve mutlaka bedelini ödetir.

İntikam almak konusunda aşırı kararlı ve oldukça da acımasızdırlar. İntikamlarını anında almak yerine sakince beklemeyi tercih ederler. Onların canını acıtan kimse o kişinin zayıf anını kollarlar ve o an geldiğinde hiç vakit kaybetmeden hızla saldırıya geçerler.

5. Kontrol edilemez

Hayatlarını etkileyebilecek tüm kararlar, onların bilgileri dahilinde verilmelidir ve neyi isteyip istemedikleri yalnızca onların hür iradelerine bağlıdır. Kontrol edilmekten ve manipüle edilmeye çalışılmasından haz etmeyen Akrep burcu söz konusu durumlarda verdikleri aşırı tepkilerle bilinirler.

Olaylara hemen tepki vermeyen sakin tavırlarından dolayı bazı kimseler onların kolay yönetilebilir bireyler olduğunu düşünebilirler. Bu düşüncelerini harekete geçirip yönetmeye kalktıklarında ise onlara gerçek yüzlerini gösterir, yaptıkları bu büyük hatanın bedelini mutlaka ödetirler.

6. Saldırganlığını gizler

Aslan burcunun klasik ve modern astrolojide iki farklı yönetici gezegeni bulunmaktadır. Klasik astrolojideki yönetici gezegenleri olan Mars savaşçı yapısının kaynağını oluşturur. Aslında oldukça saldırgan kimselerdir ancak gerekli görmedikleri sürece bu saldırganlıklarını gizlemeyi tercih ederler.

Çok fazla sırrı ve gizemi bünyelerinde barındırdıkları için diğer insanlara saldırganlıklarını ve bu saldırganlıklarından aldıkları mücadeleci yapılarını göstermeyerek kartlarını kapalı oynamayı tercih ederler. Bu davranışlarıyla özellikle kendi güçlerini ve mahremiyetlerini korumayı tercih ederler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.