Akrep Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

24.05.2020
Akrep Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu erkeği her ortamın en etkili (olumlu-olumsuz fark etmez), en farklı ve detaylarıyla ” ben buradayım ” dedirtip merak duygusunu karşı tarafta özellikle hissettirme ile ilgili doğrudan ve dolaylı çabası olan narsist burçlardandır. En iyi salon erkeği, mekana en kolay uyum sağlayan ve yeri geldiğinde uyumlu olmayan davranış ve durumlarla bile kendini kabul ettirebilen, gizemli adamdır. Bundan da ileri derecede memnun olan kişidir. “Ben her yerin en karizmasıyım” düşüncesinde olup bu tavırda olmayanları da yok sayar. Burcunun genel özelliklerinden dolayı duygusal bir zekaya sahiptir. Dolayısıyla karşı taraf sevimli gülücükler atarken aslında ona “seni gülerken ısırırım” mesajını gayet iyi verir. Yani cümlelerin de ötesini anlamlandıran kişidir. Eğer düşmanlığına nail olduysanız ya iyi bir yere saklanın yada kaçınılmaz en kötü sona kendinizi hazırlayın.

Aşırı duygusal bir boyutun da sahibi olmasından dolayı sevgiyi de nefreti de en uç noktalarda yaşayıp karşı tarafa da yaşatacak olan profildir. Zaten öncelikle kendisi için zor bir karakterdir. O çalışkanlığı ve hırsıyla olduğu yerde her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünür ve böyle olmazsa kendisini acımasızca eleştirir. İstediği konum veya durumlar söz konusu olmayacaksa o işi veya ortamı terk eder. Onun için hayattan istediklerini alacak işe, eşe ve her türlü ortama sahip olmak adeta hayat prensibidir.

Yeri geldiğinde çok eleştirir (hem de acımasızca) ama sizin haklı olduğunuzu bildiği durumlarda asla muhatap almayacak kadar ilginç bir egonun da sahibidir. Adeta karanlıklar prensidir ve istediği kişi, ortam ve durumlar söz konusu olmazsa uzun süre sadece kendisiyle yetinebilecek kadar yalnızlığa da uzak olmayan biridir. Yani tüm bu bilgilerin ışığında akrep erkeği ile bir şekilde iletişime sahipseniz gerçekten ya çok sağlam bir psikolojiniz ya da her yönüyle onu kabullenecek bir gönül bağınız vardır.

Akrep Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Tutkulular

Asla kendisi için sıradan olan bir şeye yer vermez. Çünkü hayatındaki kişi veya olaylar zaten onun gözünde kıymetli oldukları için vardır. Dolayısıyla hayatındaki kişi ve olaylara uç noktada duygusallıkla yaklaşır, tutkusu ile kendini oldukça hissettirecektir. Eğer söz konusu olan flörtü ise zaten belli aşama ve standartları gözünde iyi notla geçtiği için hayatındadır ve kıymetlidir.

Tutku ile bağlılık sadece karşı cins olarak sınırlandırılacak bir durum değildir. Eğer söz konusu işiyse ona tutkuyla bağlanacaktır ve hayatındaki her şey o uçta yaşanacaktır. Bu özelliği sayesinde polislik ve askerlik gibi mesleklerde çok başarılı olur. Onlar işlerine ve görevlerine tutkuyla yaklaşırlar.

Kıskançlar

Akrep erkeği hayatındaki flörtü belli standartlara ve özelliklere sahip olduğu ve gözünde kıymeti büyük olduğu için hayatına katmıştır. Dolayısıyla hissettirmese de hayatının merkezinde yer alıyordur. Flörtüne karşı olan her türlü davetkar durumu adeta ruhunda cinnet geçirerek belli edecektir.

Zor sever ama sevdiği zaman da çok kıskanır. Eğer bir şekilde onunla flört ediyorsanız veya eşiyseniz, ilişki veya evliliği devam ettirmenin formülü “hayatta sadece bir erkek var o da sensin” durumunu sık sık hatırlatıyor olmanızla oldukça ilgili olacaktır, flörtü ve eşi üzerinde sınırları aşan gözler fark ettiyse zaten o gözlerin sahibi kara deftere yazılır ve muhakkak bunun bedelini öder.

Yalana Karşı Tahammülsüzdür

Onu bir şekilde hayatınızdan çıkaramıyorsanız aleni şekilde yalan söyleyin. Hayatındaki önem dereceniz ne olursa olsun akrep erkeği canı acısa da size ikinci şansı zor verecektir, zaten güven problemi yaşayan bir profil iken bir de kendisine yalan söylendiğini fark ederse sizi gözden çıkarır.

Onun için hayatına aldığı veya iletişimde olduğu insanlarda en başta bulunması gereken özellik dürüstlüktür. Çünkü bu, kendisinin de karşı tarafın canını acıtması pahasına vazgeçmediği en önemli prensiplerindendir.

Büyük Sırlarınız Varsa En Doğru Adrestir

Güven ve dürüstlük kavramlarını hayatının merkezinde bulunduran akrep erkeği elbette ki davranışlarını ona göre düzenleyecektir. Bunun içindir ki gerek iş hayatında gerek arkadaşlık ilişkilerinde gerekse özel hayatında kişilerin en özel sırlarını rahatlıkla paylaşabilecekleri kişilerdir. Bu özellikleri ile istihbarat ve psikoloji alanında en çok aranılan eleman özelliklerinin sahibidirler. Çünkü bir istihbarat elemanı olarak fiziksel ve psikolojik sağlamlıkları, sırları kanının son damlasına kadar korumalarını sağlar.

Hedef Odaklılar

Bu burcun erkeğinin en belirgin özelliklerinden birisi de hedef odaklı hareket etmesidir. Her zaman kendi kararlarını vermeyi sever ve bu kararları uygulamak için de elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Onun için çoğunlukla önemli olan kendi hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşacağıdır. Bu sebeple kendisini hedeflerinden döndürebilecek olayların içerisine girmez ve onu engelleyebilecek insanları hayatlarında barındırmaz.

Gizemliler

Başlarının sırlarını tutma konusunda son derece başarılı olduğu gibi kendi sırlarını da saklama konusunda başarılıdır. Karşısındaki insana özellikle bu kişiyle henüz tanışmışsa kendisini kendi istediği gibi tanıtır, çoğunlukla kendisi hakkındaki önemli bilgilerden bahsetmez. Karşısındaki kişinin her şeyini bilmek, sırlarını öğrenmek istese de aynı şeyin kendisine yapılmasına izin vermez. Bu sebeple özellikle samimi olmadığı insanlarla bir araya geldiğinde sergilediği gizemli tavırlarla tanınır.

Açık Sözlüler

Yalana karşı özel bir hassasiyeti bulunduğu için özellikle karşısındaki kişiye açık olmayı tercih eder. Çoğunlukla söyleyecekleri üzücü etkiler yaratabilecek olsa da açıkça düşüncelerini dile getirmekten geri durmaz, gerektiğinde sert eleştiriler de yapabilir. Ancak her ne kadar kendisi açıkça beğenmediği noktaları eleştirerek dile getirmeyi tercih etse de kendisine karşı aynı tutumun sergilenmesini asla kabul etmez.

Etkileyiciler

Akrep erkekleri etkileyici bireylerdir. Halleriyle, tavırlarıyla hatta söyledikleri sözlerle insanları etkilemek onlar için son derece önemlidir. Çoğunlukla bu özelliklerini başkalarını kontrol altına almak için kullanır. Zeki olduğu ve sözcüklerle nasıl oynaması gerektiğini çok iyi bildiği için insanları etkileyerek onların kendi isteklerini yerine getirmelerini kolaylıkla sağlar.

Gizli Duygusallar

Çoğunlukla dışarıdan bakıldığında soğuk ve mesafeli dursa da aslında oldukça duygusaldır. Duygulara ve sevgiye önem verir ancak zarar görmeme isteği daha ağır bastığı için duygusallığını kendi içinde yaşamayı tercih eder. Yalnızca kendisine çok yakın bulduğu kimselerin onun bu özelliğini görmesine izin vererek yabancılara karşı mesafeli tutumunu daima korur.


Akrep Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Öncelikle olumlu ve olumsuz özellikler kişiye göre değişebilmektedir. Akrep burcu erkeği her burçta olduğu gibi ay, güneş ve ilgili gezegenlerden etkilenir, yetiştiği ortama göre de özellikleri değişiklik gösterebilir.

Güvenilir ve Sahiplenicidir

Güven konusunda kolay bulunmayan, harika sırdaştır. Özellikle verdiği sözü namus bilir ve bu özelliğiyle düşmanına dahi “eyvallah” dedirtir.

Hayatına dahil etmesi zor da olsa dahil ettiği kişi ve durumlara sonsuz sahiplenici ve adanmışlığı ile göz doldurur. Eşiniz, babanız, kardeşiniz ve iyi arkadaşınız akrep erkeği ise sizin her zaman bir süper kahramanınız vardır demektir ve sırtınız yere gelmeyecektir.

Zekidir

Bu burcun erkekleri Zodyak’ın diğer erkeklerine göre en zekileridir. Zekice ve hoş şakalara özlem çekiyorsanız akrep erkeğinden başkasını aramayın. Özellikle sohbet sırasında sergiledikleri zeka dolu hareketlerle etrafındaki herkesin dikkatini çeker.

Çalışkan ve Disiplidir

Gelişmiş bir iş ahlakları vardır ve her zaman ulaşabileceklerinin en iyisini isterler. Bu sebeple özellikle iş hayatlarında çalışkanlıkları ve disiplinli hareketleri ile beğeni kazanırlar. Bu karakterleri ile eşi bulunmaz bir iş bitirici olurlar.

Kolay Pes Etmez

Fiziksel ve psikolojik bitmez ve vazgeçmez gücü vardır. Akrep erkeği asla “buraya kadarmış” sözünü söylemez. Küllerinden her an doğan ve “nerede kalmıştık “sözünü söyleyecek olan kişidir.

Adalete Önem Verir

Adalet duygusunu en yoğun yaşayan ve yaşatan burçlardandır. Öyle ki en kıymetlisi de olsanız eğer sizin haksız olduğunu anladıysa içi yansa da sizi asla onaylamayacaktır. Onun için adalet korunması gereken bir değerdir.

Soğuk Kanlıdır

En hayati durumlarda bile dengesine sahip olan bir soğukkanlılığı vardır. Herhangi bir yerde deprem varsa en son çıkanlardan biri olacaktır. Çünkü o bu sırada koordinasyonu sağlamak ve daha zor durumda olanları kurtarmakla meşgul olacaktır.

Kültürlüdür

Bilgiye ve öğrenmeye açlığı çoğunla kendisini çok iyi derecede yetiştirmesine yol açar. Özellikle kültürel anlamda sağladığı gelişmeler ile girdiği ortamların çoğunda etraftaki insanların takdirini toplar. Öğrenmekten ve öğretmekten hoşlandığı için sahip olduğu birikimleri başkalarına aktarırken o da onlardan yeni bir şeyler öğrenmeyi amaçlar. Hayatının her alanında ve her döneminde kendisini daha fazla geliştirmek en önemli hedeflerinden birisidir.

Yüksek Motivasyonludur

Özellikle iş hayatında motivasyonu son derece yüksek olduğu için bu özelliği çoğunlukla çevresindeki insanları da etkilemektedir. Onun bulunduğu ortamların enerjisi yüksek olduğu için çalışma verimi ve başarı artar. Her zaman daha iyisini hedefler ve buna göre çalışır. Kolay kolay pes etmeyi sevmediği için de enerjisini her zaman yüksek tutarak yalnızca ilerlemeye bakar.

Başarılı Bir Sırdaştır

Sırlara son derece önem verir. Sözünde durmayı kendine hayat prensibi edindiği gibi aynı zamanda kendisine anlatılan şeyleri kimseyle paylaşmamak konusunda da hassasiyeti vardır. Çok önemli bir konu dahi olsa birinin ona güvenerek onunla paylaştığı şeyleri asla bir başka kişiyle paylaşmaz ve bunu yapan insanları da hoş karşılamaz. Onun için sözünde durmak kadar gerektiğinde susmasını bilmek de önemlidir.

Dikkatli

Çevresindeki olayları ve insanları incelemek konusundan büyük bir başarı sergiler. Oldukça dikkatli olduğundan çevresindeki en ufak bir değişikliği bile algılayabilir ve hareketlerini ona göre değiştirebilir. Başkalarının fark etmediği detayları fark ettiği için çoğunlukla çevresindeki insanlar kendilerini önemsenmiş hissederler. Aynı zamanda bu özelliğini iş hayatında da kullandığı için çoğunlukla tehlikeleri önceden sezerek büyük kayıplar yaşanmasının önüne geçer.

İyi Bir Yön Vericidir

Analitik düşünce tarzını benimsediği ve olayları kolayca her ayrıntısıyla inceleyebildiği için başkalarına yön verme konusunda son derece başarılıdır. Olayları çok önceden kestirdiği için çevresindeki insanları gerekli konularda uyarabilir veya fikir sunduğunda doğru noktalara değinebilir.


Akrep Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Her şeyde olduğu gibi akrep erkeğinde de olumsuz özellikler mevcuttur. Çok güçlü bir burçtur ama bu gücü kendisine yanlış gelen kişi ve durumlara karşı da sonuna kadar kullanabilecek bir yapıya sahiptir.

Kıskançlıkta Sınır Tanımaz

Hayatındaki eş-flört-kız kardeş gibi kıymetlere aşırı önem verir. Onlara gelecek bir yan göz onun bulunduğu ortamı ateşe vermesi için yeterlidir. Kıskançlık duygusunu doruklarda yaşayarak kimi zaman hayatındaki insanların yoğun eleştirilerinin odağı olur.

Kindardır

Kendine yapılan yanlışı asla unutmaz ve kara kaplı defterine not eder. O bir aşamadan sonra pusuya yatmıştır ve kendisine zarar gelecek olsa dahi ilgili kişiye bedelini ödetir. Normal koşullarda aşırı mantıklı olmasına rağmen sınırları aşıldığında adeta “ben artık ben değilim” durumuna geçer ve olacak olanların önüne kimse geçemez. Bu özelliği kendisini de oldukça yıpratan bir özelliğidir.

Çapkındır

Hoş, kendine bakan kadınların ona tavrını asla geri çevirmez. Bunu gerçekten sevdiği veya aşık olduğu kadına sahip olana kadar hayat rutini haline getirir. Sevdiği ve aşık olduğu kadın kendisini yeterince sahiplenmezse de başka limanlarda bu ilgiyi rahatlıkla arama hakkını kendinde bulacaktır.

Detayların Adamıdır

Yüzeyselliğe hiç gelemez. Kendisinin bile en ufak giysi detayında problem olduysa bununla ilgili gün boyu içten içe üzülür. Etrafında eşi, yakın arkadaşı varsa onu uyarmadığı için sert tartışmalara girer. Bu tavrıyla detaylarda hem kendini hem de çevresini boğar.

Fazla Kontrolcüdür

Her şeyin kendi bilgisi dahilinde gerçekleşmesini istediği ve kolay kolay hayatında değişimlerin gerçekleşmesini istemediği için kimi zaman aşırı kontrolcü davranabilir. Hayatının her alanında bu özelliğini sergilemekten çekinmez ve önce olayları ardından eğer yapabiliyorsa çevresindeki insanları kontrol altında tutmaya çalışır ve çoğunlukla bunu başaramazsa öfkelenir ve sert eleştirilerde bulunur.

Ketumluğu Abartır

Kendisi hakkında fazla bilgi vermemeyi tercih ettiğinden daha önce de bahsetmiştik. Kimi zaman onların gizemli ve etkileyici bulunmalarını sağlayan özellikler bazen çevresinde bulunan insanlar için fazla olabilir. Çünkü bir noktadan sonra ketumluğunu abartarak etrafındaki insanların her şeyine vakıf ama kendisiyle ilgili en ufak bir fikir bile vermeyen bir insana dönüşebilir. Bu özelliği dolayısıyla çevresindeki insanlar tarafından çoğunlukla eleştirilir ve kendisini açması gerektiği söylenir.

Şüphecidir

Akrep erkeğinin şüpheciliği çoğunlukla normal seviyelerde ilerlemez. Çevresinde bulunan insanların en ufak hareketlerinden bile nem kapabilir ve bunu onlara belli etmese de bir süre sonra her davranışlarına şüpheyle yaklaşabilir. Başlarda kendini savunma mekanizması olarak kullandığı bu özellik zamanlar çevresindeki kimsenin sözüne güvenmemesine ve onları sürekli olarak açık açık veya gizliden sorgulamasına yol açar, bu durum da çoğunlukla etrafındaki insanların bunalmasına sebep olur.

Eleştirinin Dozunu Kaçırabilir

Kendisinden fazlasıyla emin olduğu için çoğunlukla hataların bedeli karşısındaki insana keser ve acımasızca eleştirir. Sorun onda olsa bile çoğunlukla kendi mükemmeliyetine fazlasıyla inanmış olduğu için bunu kabul etmez ve öfkesini yaptığı acımasız eleştirilerde çıkartır. Eleştirilmekten nefret eder ve eğer biri onu eleştirirse ona mutlaka misliyle karşılık verir.

Maddiyata Fazla Önem Verir

Güç sahibi olmaya karşı yoğun bir arzusu olan bu burcun erkeği çoğunlukla bu gücün maddiyattan geldiğine inanır. Bu sebeple maddiyata bazı durumlarda haddinden fazla önem verir ve kimi zamanda tutumluluğunu cimrilik boyutlarına kadar taşır.

Pasif Agresiftir

Aslında kolay sinirlense de bunu dışarıya belli etmez, bunun yerine doğru anı kollayarak, çoğunlukla da olabildiğince sakin bir tavırla karşısındaki insanı sözleriyle yaralamaya çalışır. Çoğunlukla ses tonlarını yükselmez ve konuları özellikle kendi istedikleri yöne çekmede büyük bir başarı sergilerler. Karşısındaki insanla asla kavga etmez, yalnızca özenle tartarak karar verdiği cümleleri söyler ve kendi kabuğuna çekilir.

Bencildir

Onun için çoğunlukla kendi istekleri ve hayalleri her şeyin önündedir. Bazen bu özelliklerini reddetseler de çoğunlukla karşısındaki insana kendisini daha çok önemsediğini belli eder. Kendi istekleri ve arzuları için elinden geleni yapar ve gerekirse başkalarının hayallerini yok etme pahasına da olsa kendi hayallerine mutlaka ulaşır.

Kaybetmekten Nefret Eder

Bencil yaratılışı aynı zamanda kaybetmekten nefret eden kimliğini oluşturur. Mutlaka isteklerinin yerine gelmesi gerektiğine inanır ve girdiği en basit mücadeleden bile galibiyetle ayrılmayı ister. Savaşmaktan ve hayalleri için çabalamaktan geri durmaz ancak çoğunlukla bunu yaparken kimleri ezdiğini de umursamaz. Bazen bu özelliği gözünü hırs bürümesine neden olur ve en yakınındakileri bile incitmekten çekinmemesine yol açar.


Akrep Burcu Erkeği Ev ve Aile Hayatı

Hayatının hiçbir alanı sıradan olamaz. Çünkü o sıradan değildir. Her alanındaki tutkulu yaklaşımıyla enerji ve hırsın etkisini etrafındakiler de hissedeceklerdir. Aile ve dolayısıyla ev hayatına özel bir önem atfeder.

Samimi ve Adaletlidir

Aşırı zeki, pratik ve mantıkçı tarafını iş ve daha resmi ilişkiler kurduğu ortamlarda sergilerken aile ve yakın ilişkiler yaşadığı kimselerle tam tersi bir boyutu yaşar ve yaşatır. Akrep erkeği yakın ilişkiye sahip olmadığı ve yabancı olduğu her kişiye muhakkak mesafe koyarken özel alanındaki insanlara içindeki çocuğu ve yumuşak kalbinin her etkisini hissettirmektedir.

O adalet ve vicdan duygusunu da en yoğun şekilde yaşar. Yeri gelince çocuğu bile hatalı olsa onu dışlayacak ve öğrenmesi için değişik cezalar verecektir.

Ailesine Değer Verir

Ailesi için sürekli, her koşulda en iyisini ortaya koymaya çalışan, onların en iyi standartlarda olmasını sağlayan ve sahiplenen bir yaklaşımla hareket edecektir. Ailesi kutsaldır ve bu kutsala gelecek olan her türlü zarar onun adeta komando olmasını sağlayacaktır. Aile bireyleri ile ilgili oldukça korumacı bir tavrın sahibidir. Evde sevecen olduğu kadar otoritesine karşı gelen aile bireyine de uzun soluklu ve yıldırıcı ambargolar koyar.

Mahremiyet İster

Aile mahremine oldukça önem veren yapısıyla herhangi bir problemde “Kol kırılır yen içinde kalır tavrını” seçer ve aile bireylerinden de bunu bekler. Aksi şekilde aile içi problem ve özellerin aile bireyleri tarafından başkalarına anlatıldığını duyması büyük bir savaşın başlatılmasına neden olacaktır.


Akrep Burcu Erkeği Sağlık Hayatı

Güçlü Yanları

Gerek fiziksel gerekse de psikolojik sağlamlığı üst sınırlarda olan bir yapının sahibidir. Hayatta üretkenlik ve enerjinin timsallerinden olmasından dolayı her türlü pasifliğe adeta savaş açan bir yapıdadır. Hastalığa bakış açısı da bir nevi pasiflik olduğundan bununla mücadele etmek için her şeyini ortaya koyar. İyileşmesi için acıyı önemsemez ve en riskli görülen tedavi veya ilaçları kullanmaktan çekinmez. Bu özelliği ile de her doktorun ideal hasta örneğini oluşturur. Hatta içsel dünyasının gücüyle inanarak çoğu hastalığı alt etmesini bilir.

Ayrıca yapılan araştırmaların çoğunda hayat riski yüksek hastalıklardan kurtulabilenlerin akrep burcu olması tespiti bu durumun somut örneğini oluşturmaktadır.

Zayıf Yanları

En hassas tarafları üreme organlarıyla ve mide ile bağlantılı olan organlarıdır. Sadece bayat, zehirli madde barındıran besinler nedeniyle mide problemi yaşamazlar aynı zamanda sinir, üzüntü durumlarında da ilk etkilenecek olan organları mideleri olacaktır. Onlar asla kolay pes etmeyip sonuna kadar hayatta kalmaya yönelik müthiş enerjileriyle kazanan olurlar. Hastalandıklarında asla öf demezler ama yine de sevdikleri tarafından özel ilgi beklerler.


Akrep Burcu Erkeği Eğlence Hayatı

Önceliği Değildir

Eğlenmeyi asla alışkanlık haline getirmez, hayata mantık gözlükleriyle yaklaşır ve öncelikli sorumluluklarının peşindedir. Eğer bir aile babasıysa ve evde bir problem varsa yada iş hayatında çözümlenmeyi bekleyen sorunlar söz konusuysa eğlenceyi son sırayı bile koymayacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere “aman boş ver vur patlasın çal oynasın” tarzına uzaktır. Eğlenecekse kendince tüm sorumlulukları elinden geldiği kadar yerine getirmiş rahat kafayla eğlencesini yapacaktır.

Herkesle Eğlenmek İstemezler

Akrep erkekleri herkesle değil seçtiği, istediği kişilerle eğlenceyi tercih edecektir, aksi durumda yalnız eğlenmekten de çekinmeyecektir. Nasıl olsa keskin ve etkileyici bakışlarına ve soğuk karizmasına muhakkak birileri dayanamayıp yanına gelecektir.

Kendi Hesabını Bilir

Eğer arkadaş grubuyla eğlenceye katıldıysa hesabı ödemekten ilk kaçınan kişi olacaktır. Mümkünse herkes kendi hesabını ödesin veya zaten kendisi gibi kıymetli bir şahsiyetin de hesabını ödeyen çıksın beklentisinde olacaktır. Hatta kendisine, “pintilik boyutunda yaklaşım söz konusudur” yorumu da sıklıkla yapılmakta olan burçlardandır. Eğer hesap ödeyecek veya bonkörlük yapacaksa ilgili kişi veya kişilerin hayatında oldukça özel konumları olmalıdır. Şakacı, enerjik ve hayat dolu tavırlarıyla da eğlence ortamında yabancıların dahi ilgisini çekecektir ve en çok aranan yüz olacaktır.


Akrep Burcu Erkeği İş ve Kariyer Hayatı

Mükemmeli Ararlar

Başarı için doğmuş ve başarısızlığı asla kabul etmeyen akrep burcu erkeği elbette ki iş dünyasının da tozunu attıracak olan kişidir. İş hayatına özel bir önem verir. İşi onun hem standartlarının temel kaynağı hem de kendini ortaya koyup işte bay başarılı dedirteceği önemli bir platformdur. Ne işle uğraşırsa uğraşsın silik ve pasif kalmayacak olan kişidir. O disiplini, adanmışlığı ile kısa sürede başarı ve kariyer basamaklarını tırmanacaktır. Bir işveren olarak ise özellikle tembel, disiplinsiz ve otoritesine uymayan kişilere adeta cehennemi yaşatacaktır.

İdealisttir

Eğer bulunulan iş ortamında yetki sahibiyse, yoğun olarak tercih ettiği yaklaşım idarecilik yerine yöneticiliktir. Çünkü kolay kolay güvenmez ve iş gidişatını beğenmez. Bunun sebebi o en idealist olandır, her şeyin en iyisini yapabilendir. Diğerleri ise ona uydukları kadar vardırlar. İtaat et rahat et politikasını bulunduğu iş ortamında çalışanlara dolaylı veya doğrudan gösterir. Bir amiriniz olarak ona yanlış gelen bir durumu herkesin içinde yüksek sesle haykırabilecek potansiyeldedir.

Daha Fazla Kazanmak İster

Para durumları onun için çok önemlidir. O zaten gerek disiplini gerekse çalışma gayreti ile her şeyin en iyisin kendine layık görüp en üst maddi standartların peşindedir. Bunun için herhangi normal veya küçük bir işletmeye idareci olarak girdiyse o işletme kısa sürede büyütülmeli ve bununla ilgili tüm vizyon ve çalışma enerjisi ortaya konulmalıdır. Sınırları asla kabul etmez ve hep sınırlar ötesi bir vizyonla yaklaşır. Ama parası ile ilgili tutumluluk durumunu aşan bir tavrın da sahibidir.

Cimridir

Kendisi akreptir ve cebinde de adeta başka akrep taşımaktadır. Birileri için parasını paylaşıyor olmasının kendisince çok önemli ve özel nedenleri olması adeta şarttır. Kendi konforu için sınırsız harcama yapar, kendisi dışındakilere hayatında yeterli derecede önem arz etmezse kolay kolay elini cebine sokmayacaktır. Zira o paraları kolay kazanmamıştır, kolay kolay da gözden çıkartamayacaktır.


Akrep Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Akrep erkeğine hediye alınmasından önce önemli olan bazı noktalar vardır. Öncelikle bu noktalara dikkat edilmeli ardından da uygun hediye seçimi yapılmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

Hediyeyi Alanın Kim Olduğuna Önem Verir

Herkesten hediye kabul eder diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Eğer ona yanlış yapanlardansanız veya hiç tanımadığı biriyseniz sadece hediyenizi kabul etmemek değil sevimsiz pek çok senaryoya da hazırlıklı olmalısınız. Çünkü sıklıkla kullandığı “ne cüretle” cümlesi boşuna kurulan bir cümle değildir, anlamını bilip ona göre yaklaşımda bulunmanız şarttır.

Akrep Erkeğinin O Günkü Ruh Halini İyi Analiz Edin

Bazı önemli ve hassas noktaları vardır; sevdikleri ve iş hayatı. Eğer bunlardan örneğin iş hayatı kötü bir dönemdeyken kendisine çok sevdiği deri ürünü bir iş çantası hediye ediliyorsa o anda en sevdiği şey en çok nefret ettiği şeye dönüşebilir. Yine kafasında aile veya sevdikleri ile ilgili bir problem varken normal hayatta bayıldığı parti ve eğlence bileti hediyesi onu hiç etkilemeyecek hatta kızdıracaktır.

Hediye Sunumu İyice Düşünülmeli

Özel hisler barındırdığı kişi ve kişilere farklı yaklaşmayı sevdiği gibi, karşı taraftan da bunu bekler. Her şeyin en kalitelisini kendine hak görür ama bunun ona sunumu da bir o kadar özel ve anlamlı olmalıdır. Zeki içeriklerle kendisine vereceğiniz sıradan bir markanın parfümünü bile çok özel bulacaktır. Ama şu bir gerçek ki kalite aradığı detay olacaktır.

Deriye düşkünlüğü ile alakalı deri saat, elbette ki hayatının merkezine aldığı işiyle ilgili deri iş çantası, hatırı sayılır marka gömlek gibi hediyeler muhakkak onu mutlu edecektir. Ama bütçeniz sınırlıysa görsel yanı oldukça gelişmiş olan akrep erkeğine görselliği yüksek, hoş paketlenmiş hediyeler verebilirsiniz.

Deneyimsel Hediyeler

Akrep erkeği değişiklikten ve farklılıktan hoşlanır. Bu sebeple ona yeni bir şeyler deneyimlemesine yol açacak hediyeler almak onu memnun edebilir. Örneğin kamp için malzemeler almak yada daha önce denemek istediği ancak fırsat bulamadığı bir etkinliğe onun adına başvuru yapılması onu memnun eder.

Kitap

Kültürel anlamda kendisini geliştirmeye çok önem verdiği için özellikle ilgi alanlarına ve zevkine hitap eden kitapları hediye almaktan hoşlanır. Bu hediye sayesinde hem dostunun veya partnerinin onun ilgili alanlarına ne kadar hakim olduğunu anlamasını sağlar hem de ona kitap alınmasını incelikli bir düşünce olarak bulur. Özellikle hediyeyi alan kişi aynı kitabı okumuş ve onunla kitap hakkında sohbet edebilecek konumdaysa bu durum onu daha da hoşuna gider.

Ofis Eşyası

Başarılı olma konusunda büyük bir hırsı bulunduğundan hediye olarak ofisinde ve çalışma ortamında kullanabileceği eşyalar almak hoşuna gider. Bu noktada onun için eşyanın kalitesi kadar kullanışlı olması da önemlidir. Hem şık hem de kullanışlı bir hediye onu oldukça memnun eder.

Bilet

Daha önceden de bahsettiğimiz üzere kültürel yanıyla dikkat çeken bu burcun erkeğine hediye olarak bir sergiye veya uzun zamandır merak ettiği bir oyuna bilet hediye alınabilir. Böylelikle hediye veren kişiyle bir şeyler paylaşırken aynı zamanda kültürel açlığını da dindirmiş olur.

Tatil Rezervasyonu

Farklı şehirleri ve ülkeleri gezmekten, deneyimlemekten ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlandığı için akrep erkeği için en ideal hediyelerden biri de tatil rezervasyonudur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bu planın mutlaka onun görmek istediği bir yere yapılmış olmasıdır. Hediyeyi veren kişi onun isteklerini önemsemeyerek kendi merak ettiği bir yer için bu planı yaparsa bu hediyeyi bir an bile düşünmeden reddeder.

Güzel Bir Akşam Yemeği

Hayatın her alanında eksiksiz şeyleri seven bu erkek değişik ve güzel tatları deneyimlemek ister. Özellikle gelenekselden ziyade farklı ülkelere ait mutfakları deneyimlemek onun için daha önemlidir. Ancak bu plan yapılmadan önce onun için yemek kadar yemek yenilen mekanın da güzel olması gerektiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Aksesuar

İş ve kişisel hayatında her daim şık olmayı ve güzel görünmeyi sevdiğinden kıyafetlerini tamamlayıcı parçaları hediye olarak almak hoşuna gider. Giyim tarzına göre şık bir kol düğmesi, kravat veya kemer en ideal hediye seçeneklerindendir.


Akrep Burcu Erkeği Hangi Burçlarla Anlaşır?

Her burçta olduğu gibi ortak element burçlarıyla kaçınılmaz bir şekilde anlaşabilecektir. Bunlardan başak, oğlak ve boğa ile hırs durumunu dengeleme imkanı bulabilecek iken; balık ve yengeç burcu harika duygusal paylaşımı yaşatacak ve yaşayacaktır. Genel olarak toprak ve su grubu burçlarıyla ortak frekanslar bulabilmektedir.

Oğlak

Oğlak burcuyla iyi anlaşmasının en önemli nedeni kendisi gibi biriyle iletişimde olmanın rahatlığı olacaktır. Çünkü ikisi de soğuk karizmatik görüntüleri ile kendilerine tanıdık geleceklerdir. Çoğu kişi akrep ve oğlakları soğuk buldukları için uzaklaşma eğiliminde iken bu iki burç bizzat bu ortak özellikleri nedeniyle hem yakınlaşıp hem de samimi ve uzun süreli ilişkilerin tarafları olmaktadırlar.

İkisi de hırslı ve başarıyı sonuna kadar isteyen bir yapıya sahip oldukları için bu yönleriyle birbirlerini tamamlarlar. Zodyak’ın en çalışkan burçlarından oldukları için bazı kişilere tuhaf gelen çalışma aşkları birbirlerini tamamlamaları noktasında onlara büyük yarar sağlar. Özellikle iş ilişkilerinde ortaya mükemmel bir uyum çıkarabilecekleri gibi aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde de sahip oldukları bu ortak yön ile ilişkilerinin olumlu yönde ilerlemesine olanak sağlar.

Bu ikili özellikle kültürel anlamda birbirlerini tamamlamaya oldukça yatkındırlar. Arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde ortak zevklere sahip oldukları için ilişkileri onları zorlamayacağı gibi birlikte vakit geçirmek onlar için her zaman kolay ve keyifli olur.

İlişkilerinde meydana gelebilecek sorunlar çoğunlukla oğlakların akışkan olmayan mizaçlarından kaynaklanır. Akrep de her ne kadar onun kadar ağır başlı olsa da çoğunlukla kalıplarının dışına çıkmayı bilir. İkisinin de sahip olduğu ancak oğlağın kıramadığı sert mizaç ilişkilerinden yaşanacak tek sorun olur.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Oğlak Kadını Uyumu

Başak

Akrep için pasiflik kabul edilebilir bir özellik olmadığından zeki ve çalışkan olma durumu kendisine üretkenliği ve aktifliği ifade eder, bu özellikteki başak burcuna da elbette ki yakınlık duyacaktır.

İş, eş veya sosyal ortamdaki herhangi biriyle iletişiminde derin cümlelerinin yada şakalarının anlaşılır olması elbette ki istediği bir durumu arz edecektir. Yine eğer bir ev arkadaşı veya çalışanıysa, başak burcu akrebin dağınıklığını daha doğrusu arkasını da toparlayan kişi olacağından onu tamamlayacaktır.

Akrep erkeği etrafında zeki ve çalışkan insanların olmasın istediğinden bir başak onu bu yönden tatmin eder. Aralarındaki ilişki türü ne olursa olsun aşkta da arkadaşlıkta da akrep başakların zekasında ve çalışkan yaradılışlarından mutlaka etkilenir. Onun düşünce tarzını kendisine yakın bulacağından bir sorunu olduğunda ona danışmaktan her zaman keyif duyar.

Aralarında yaşanabilecek tek sorun iki burcun da eleştirmeyi sevmesi ama eleştirilmekten nefret etmesidir. Her ikisi de mükemmel olduklarına inandıkları için en çok bu noktadan fikir ayrılığına düşerler. Bir konuda anlaşmazlık yaşarlarsa her ikisi de kendi bildiklerine sonuna kadar inanırlar ve birbirlerini eleştirmeye başlarlar. Bu gibi durumlarda iki tarafın da öfkesinin geçmesi biraz zaman alabilir.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu

Balık

Her ne kadar duygusal olsa da bunu asla bir balık burcu gibi ortaya koymaz. Hatta koymamak içi elinden geldiği kadar dizginler. Balık burcu da bu anlamdaki samimiyetiyle uyumun yakalanmasını sağlar. Güven problemi oldukça yoğun olan akrep erkeği balık burcunun o şeffaf yapısını güvenilir bulur ve inişli çıkışlı psikolojik durumlarına ağır başlı ve tevazu ile yaklaştıklarından akreplerin en uzun soluklu ilişki yaşayacakları burçlardandır.

Balık, kimi durumlarda kaprisi, kibri ve öfkesi üst noktalarda olacak olan akrebi de olduğu gibi kabul edecek ve idare edebilecektir. Balık adeta akrep erkeği için biçilmiş kaftan görüntüsündedir. Akrep burcunun en önemli özelliği ne iyi ne de kötü olanı unutması bunlara mislisiyle cevap verebiliyor olması durumunun hayat felsefesini oluşturuyor olmasıdır. Bu konuda da çok güzel bir denge kurabilirler.

İlişkilerinde hassas bir denge söz konusudur. Aynı gruptan olsalar da bazı durumlardan birbirlerine taban tabana zıt olabilirler. Aralarında yaşanacak sorunlar çoğunlukla akrebin sertliğinden ve tüm düşüncelerini doğrudan dile getirmesinden kaynaklanır. Balık burçları yapı itibariyle daha duygusal ve kırılgan olduklarında bazı durumlarda akrepler tarafından kırılmaya açık hale gelirler. Balık burçları sorunlar karşısında daha kendinden emin durmayı partnerleri de daha yumuşak davranmayı başarabilirse aralarında çözülmeyecek kadar büyük bir sıkıntı meydana gelmeyecektir.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Balık Kadını Uyumu

Yengeç

Bu ikili gerek birbirlerinin farklılıklarını tamamlama konusunda gerekse de oldukça stratejik benzerliklerde mükemmel uyumu kurabilirler. Kafa dağınıklığını fiziki dağınıklığa yansıtmaması için yengeç büyük bir titizlikle yardım edecektir. Aynı zamanda iyi günde ve kötü günde kuralının da en uygun ikilisini oluşturmaktadırlar. Her iki burç da olumlu düşüncelerinde sınır tanımayacaklardır. Bu yönüyle bu ikili gerek iki iyi dost gerekse iyi çalışma arkadaşı olarak harika bir ikiliyi oluşturmaktadırlar.

Aralarındaki uyumun en büyük kaynağı aralarından kurulacak güven ilişkisidir. Yengeçler yapıları itibariyle her zaman güvene ve sadakate önem verirler. Bu sebeple çoğunlukla bir akrebin ilişkilerden beklediği dürüstlüğü karşılamaya elverişli olup aynı zamanda onun güvenini kazanmayı da iyi bilirler. İkilinin kuracağı ilişkinin türü her ne olursa olsun güven ve dürüstlük konularının tartışmalarının kaynağının olması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Akrep erkeğinin destekleyici ve güven verici tavrı da ilişkilerinin bel kemiğini oluşturan noktalardandır. Yengeçler aşk, dostluk ve iş ilişkilerinde onları destekleyen insanlarla yollarına devam etmek istediklerinden ikili bu konuda da benzersiz bir uyum yakalar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Yengeç Kadını Uyumu

Boğa

Akrep her ne kadar kendinden hırslı ve otoriter birilerine pek sıcak bakmasa da boğa özellikle hırsı ve istikrarlı oluşuyla onun gözüne girecektir. Akrep erkeği kendisi gibi ne istediğini iyi analiz edebilmiş ve bu alanda sonsuz emek veren kişilere saygı göstermektedir. Boğa burcuyla ilgili iletişimi de aynen böyle olacaktır. Boğayı şu şekilde netleştirebiliriz; düşmanım ve rakibim olacaksa bana en çok yakışanlardan biri boğa olabilir kafasındadır. Akrep için zeka önemlidir ve partnerinin kendisine bu noktada yakın gelen bir burç olacaktır.

İki burç da baskın karakter özelliklerine sahip olduklarından ilişkilerinde bir orta yol bulma ihtimalleri son derece düşüktür. Bu ikili arasında kurulacak bir ilişki ya kusursuz bir şekilde ilerler yada çatışmalarla son bulur. İkisi de alttan almayı sevmediklerinden ve kendi kararlarını uygulamaya özen gösterdiklerinden ilişkilerinde çatışmalar yaşama ve birbirlerini yıpratma ihtimalleri azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer birbirleriyle zıtlaşmak yerine orta yolu bulmak için çabalarlarsa iki tarafın da içerisinde bulunmaktan zevk alacağı bir ilişkiye sahip olabilirler.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Boğa Kadını Uyumu

Akrep

Uyumlu ve bir o kadar uyumsuz bir ilişki yaşarlar. İki tarafın da akrep olduğu bir ilişki türü mükemmel olabileceği gibi zorluklarla dolu bir mücadeleye de dönüşebilmektedir. Özellikle konu aşk olduğunda duygularını belli etme konusunda ikisi de sıkıntı yaşayacağından uzun bir süre birbirlerinin sevgilerinden ve hislerinden emin olmayabilirler.

İlişkilerine olumlu yönden bakarsak birbirlerini çok iyi anlayacakları için diğer insanlarla ilişkilerinde olduğu gibi kendilerini anlatma çabası içerisine girmezler. Söz konusu ilişki özellikle dostluk olduğunda aralarında kendiliğinden gelişecek güven bağı sayesinde uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın ilk adımını atma ihtimalleri oldukça yüksektir. Birbirlerinin sırlarına sahip olduklarında bu sırların üçüncü bir kişiye aktarılmayacağından rahatlıkla emin olacaklarından sadakatle ilgili bir sorun yaşama ihtimalleri son derece düşüktür.

Aralarında yaşanabilecek sorunlar ikisinin de fazlasıyla sert ve kindar olmasından kaynaklanabilir. İkisi taraf da kırıldıklarını belli etmek yerine kin tutmayı ve doğru anı beklemeyi seçeceğinden problemlerinin çözülmesi normalden de uzun sürer. Eğer birbirleriyle kin tutmadan konuşmayı başarabilirlerse aşkta da dostlukta da bulunması zor bir uyum yakalarlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Akrep Kadını Uyumu

Koç

Akrep erkeği yanında güçlü bir kadın olsun ister. İhtiyaç duyduğunda ona her zaman destek sunacak kişiyi koç kadınında bulur. Koç kadını ayakları yere sağlam basan, güçlükler karşısında yılmayan yapısıyla bu erkeğin her zaman dikkatini çeker. İlişkileri iki güçlü kişinin mükemmel uyumu halinde ilerler.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Koç Kadını Uyumu

İkizler

İkizler kadının iletişimsel becerileri son derece yüksektir. Akrep erkeği ilk anda mesafeli ve ketum olsa da ikizler kadını akrebin bu yönünü cana yakınlığı ile kırar. Birlikte oldukları sürece iletişim konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazlar. İkizler kadını sevecen halleri ve güven verici tutumlarıyla kısa sürede akrep erkeğinin beğenisi kazanır ve uzun sürecek bir birlikteliğe sahip olurlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği İkizler Kadını Uyumu

Aslan

Akrep erkeği kendi mükemmeliyetinin bir benzerini akrep kadınında görür. İkili birlikte oldukları sürece hem ruhsal hem de fiziksel olarak eşsiz bir uyum yakalayacaklarını bilirler. Bazı durumlarda birinden biri biraz daha öne çıkmak istese de kısa sürede onları bu kadar özel yapanın birlikte olmaları olduğunu anlarlar. Egolarını birbirlerine karşı bir kenara bırakır ve kusursuz uyumlarının tadını çıkarırlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Aslan Kadını Uyumu

Terazi

Terazi kadını birlikte olduğu kişiye ve ailesine verdiği önemle tanınır. Akrep erkeği evindeyken huzurlu olmak ister, partnerinin onunla ilgilenmesini bekler. Terazi kadını ilgili ve anaç tavırlarıyla onun bu isteğini kolayca karşılar. Akrep erkeği ona güvenir ve güvendiği için de ilişkileri uzun ömürlü olur. Kendisini bu kadının yanında hiç olmadığı kadar huzurlu hisseder.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Terazi Kadını Uyumu

Yay

Yay kadını oldukça güvenilirdir. Ona verilen sırları açık etmez ve kavga etmekten de pek hoşlanmaz. Akrep erkeği bir kadınsa aradığı sırdaşlığı ve güvenilirliği onda bulur. Yay kadını akrebin derinden ilerleyen kinini ve öfkesini dengelediğinden huzurlu bir birliktelikleri olur. Sert yükselişler veya alçalışlar yaşamazlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Yay Kadını Uyumu

Kova

İlişkileri sürekli inişli çıkışlı olur ancak akrep erkeğinin de istediği budur. Birlikte olduğu kadının onunla tartışmasını ister, bunun ilişkilerini zinde tutacağına inanır. Kova kadını zeki ve mantıklıdır. Akreple ilişkilerinde onunla fikir tartışması yaşamak hoşuna gidecek, her tartışmadan yeni bir şeyler öğrendiği için ilişkiye bağlılığı artacaktır.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Kova Kadını Uyumu


Akrep Burcu Erkeği Hangi Burçla Evlenmeli?

Duygularını pek belli etmeyen ama kalbinin derinliklerinde duygusallığı derin bir şekilde yaşayan karmaşık bir yapıya sahiptir. Özellikle bulmaca çözmeyi seviyorsanız bir de onun karizması ve gizemine kapıldıysanız bu işin sonu güzel olacaktır. Ama gel gelelim işi burçlarla alakalandırmak gerekirse özellikle balık, başak ve boğa kadını ile en uyumlu eş durumunu yaşayacak ve yaşatacaktır.

Boğa

Bu ikilinin en önemli ortak noktası tutkuları ve ihtiraslarını hayatlarının her alanına yaymış olmalarıdır. Boğa kadını akrep erkeğinin istediği pek çok özelliği bulundurmaktadır. Tutkulu, erkeği için kendine özel önem gösteren ve en önemlisi sevdiği zaman sahiplenen yani aldatma eğilimi olmayan biridir. Tam da bu noktada akrep erkeği sadakat kavramına da verdiği özel önemle partnerinde en hayati beklentilerini bulmuş olacaktır.

Yalnız dikkat edilmesi gerekli önemli detay ise, evliliğin uzun soluklu olması için akrep erkeği duygularını doğrudan hissettirmelidir. Boğa kadını erkeğinden duygularını şeffaf, doğrudan ve sık sık ortaya koymasını bekleyecektir. Bu anlamda da akrep burcu kendini biraz zorlamalıdır. Şu da unutulmamalı ki, aşk ketum akrep erkeğini ister istemez bazı durumlarında esnetebilecektir. Bu da partnerine olan duygu yoğunluğuyla doğru orantıda gerçekleşebilecektir.

İkisi de bağlılık konusunda birbirlerini tamamlar, aşk söz konusu olduğunda özellikle de evlendiklerinde birbirlerine sonsuz bir sadakatle bağlanırlar. Kadın da erkek de aldatma eğilimine sahip olmadıklarından evlilik hayatlarında hiçbir zaman sadakatle ilgili sıkıntılar yaşamazlar. Güveni ve dürüstlüğü çocuklarına aşılamak için ellerinden geleni yaparlar. Aile olma noktasında her ikisi de otorite konumunda bulunmak istese de çoğunlukla bir orta yol bulmayı başarırlar.

İlişkilerinde meydana gelebilecek en büyük sorunlar ikilinin kıskançlığından ve öfkesinden kaynaklanmaktadır. Boğa kadını partnerine oranla öfkesini daha net belli ederken boğa, öfkesini içinde biriktirmeyi tercih eder. Birinin sessiz öbürünün ise oldukça şiddetli öfkesi bir araya geldiğinde evliliklerinde büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Aynı zamanda iki taraf da yoğun bir şekilde kıskanç olduklarından birbirlerini kısıtlamaya çalışabilir veya sık sık memnuniyetsizliklerini dile getirebilirler.

Balık

Bu ikilinin her ne kadar ortak noktaları duygusallık olsa da akrep burcu erkeği duygularını pek belli edemez ancak balık kadını bunu fazla kafaya takmaz. İnişli çıkışlı ruh halini büyük mütevazilik ile karşılayabilecek olan balık kadını bu konuda yine psikolojik denge unsuru olacaktır.

Yalnız bu çiftin bu kadar uyumlu ve dengeli olmasına oldukça uzak ve ters düşen önemli bir durumları da vardır. O da akrebin tutumluluk durumunun yerine göre hat safhaya getiren tavrına karşın balığın savurganlık yapmasıdır. Ama bu durumda orta noktayı bulabilirlerse birbirlerine daha büyük katkı sağlayabilecek favori çiftlerden olabilmektedirler.

Evlilik hayatlarında balık kadının duygusal olması akrep erkeğinin sürekli dikkatli olmasına yol açacağından bir süre sonra onun bu ilişkide yorulmasına neden olabilmektedir. Evliliklerinde ilgi gördüğü sürece ilgi vermeye açık olsa da kendisinden sürekli olarak ilgi bekleyen ancak onun beklentilerini karşılamayan bir partner onu yorar ve bu evlilikten uzaklaşmasına yol açabilir. Bu noktada balık kadınının daha özenli davranması gerekmektedir. Eşine istediği ilgiyi verir, duygularıyla onu bunaltmaz veya alınganlığıyla onu yormazsan uzun soluklu bir evlilik hayatı yaşama ihtimalleri yüksektir.

Akrep erkeği balık kadınına onun ihtiyaç duyduğu korunma hissiyatını verirken balık kadını da ona sonsuz güven verir. Birbirlerinin ihtiyaçlarını bu iki noktada karşılama konusunda büyük bir uyum gösterdiklerinden aralarındaki sıkıntıları göz ardı etmeyi başarabilmeleri durumunda ikilinin evliliğinin yürümemesi için hiçbir sebep yoktur.

Yengeç

Yengeç kadınları duygusallıklarını hiçbir zaman eşlerinden gizlemezken bu durum partnerleri için aynı şekilde seyretmez. Bir akrebin evlenmesi için aşık olması ve güvenmesi, buna bağlı olarak da duygularını belli bir oranda da açmış olması gerekmektedir. Ancak evliliklerinde genellikle yengeçlerin duyguları daha ön plana çıkacağından akrepler sevgilerini belli etme konusunda yetersiz kalabilirler. Eğer kadın onu bu şekilde kabul eder ve süslü cümlelerle aşkını haykırması için onu zorlamazsa kurulacak evlilik bağı sorunsuz bir şekilde ilerler.

Bir çift olarak güven ve sadakat konularında hiçbir zaman sorun yaşamasalar da aralarında yaşanabilecek kıskançlık krizleri kaçınılmazdır. Her ikisi de kıskanç bir yapıya sahip olduklarından birbirlerine ne kadar güvenirse güvensinler kıskançlık her zaman gündemlerinde olacaktır. İlişkilerinde yaşanabilecek en büyük sorunlar da bu noktadan çıkar, kıskançlıklarıyla çoğunlukla birbirlerini yorarlar.

Bir taraf aşkını dile getirme konusunda her ne kadar yetersiz kalsa da ikisi de duygusal ve aşka değer veren kimseler olduklarından evlilik içerisinde sevgilerinin yoğunluğuyla problemlerinin üstesinden kolayca gelirler. Birbirlerinden farklı ebeveynlik anlayışları bulunsa da çoğunlukla bir orta yol bularak çocuklarını en iyi şekilde eğitirler.

Başak

Bu ikilinin evliliğini asistan patron iletişimine benzeterek daha da netleştirebiliriz. Bu durum ise başak kadınının akıllı, mantıklı ve düzenli haliyle psikolojisi dağılan partnerinin hayatını planlamasında ve düzene sokmasında oldukça usta hali ile adeta bir asistan titizliğinde kendisini yönlendirebilmektedir. Başak kadını erkeğini her anlamda düzene sokacak ve ona hem fiziksel olarak hem de  ruhen yardımda bulunacaktır.

Başak kadını iyi bir dinleyici olduğundan akrep erkeğinin evlilikte beklediği dinlenilme ihtiyacını karşılamaya son derece yatkındır. Akrep eşinin onu dinlemesini, anlamasını ve gerektiğinde çözüm sunmasını bekler. Eşi bu konuda oldukça başarılı olduğundan çoğunlukla ona danışmaktan ve dertlerini ona açmaktan çekinmez.

Akrep erkeği başak kadınının özellikle öğretme iç güdüsünden etkilenir. Hem bir eş hem de bir anne olarak öğretme aşkıyla yanması, bilgiye açık olması onun oldukça hoşuna gider. O da sürekli yeni şeyler öğrenmek istediğinden başak kadınının bilgili olması onun bir eşte aradığı en önemli beklentiyi karşılar.

İkilinin yaşayabileceği sıkıntılar çoğunlukla ailede kimin kararlarının baskın olacağı noktasında ortaya çıkar. İkisi de baskın olma arzusuna sahip oldukları ve yönetmeyi sevdikleri için çoğunlukla bu konuda tartışmalar yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir. Ancak bir orta yol bulabildikleri takdirde evliliklerinde huzuru yakalayabilir aksi durumda çatışmalarla dolu bir evlilik hayatına mahkum olabilirler.

Sıkıntı yaşayabilecekleri bir diğer nokta ise başak kadınının her şeyi kontrol etme arzusundan kaynaklanmaktadır. Akrep erkekleri çoğunlukla kendi başlarına buyruk hareket etmeyi tercih ettiklerinden bu kadınların planlayıcı ve müdahaleci tavırları onları çoğunlukla rahatsız etmektedir.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.