Balık Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

02.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Balık kadını yol yordam bilen bir erkek arayışında olursa, terazi erkeği bu iş için kesinlikle yanlış seçimdir. Bu erkeklerin bir özelliği de her şeyin iki yüzünü de görmeyi başarabilmeleridir. Bu yüzden kararlarını kesinleştirirler, çünkü her zaman diğer olasılığın doğru olduğu kanısındadırlar. Onlar değişken yapıdadır ve bağımlılık duygusu hissetmekten nefret ederler. Derin ve duygusal balık kadını, bu yüzden terazi erkeğinde aradığı güven duygusunu da bulamaz.

Terazi erkeği yine de balık kadını için büyüleyici bir arkadaş olacaktır. Yaşamak onu çok mutlu eder ve yeni insanlar tanıyıp sosyalleşmekten çok hoşlanır. Balık kadını, onunla olduğu sürece hayallerini gerçekleştirmeye daha çok yaklaşır. Bunun yanında nazik ve aslında biraz romantiktir. Balık kadınına iltifatlar etmekten çekinmez. Ayrıca asla bilerek incitmez. Terazi erkeği bir kadını anlayabilecek yapıdadır, bu yüzden balık kadının ihtiyaçlarını anlayıp buna cevap verebilir. Bu iki ayrı kişiliğin ilişkide oluşturabilecekleri tek tehlike ikisinin de kendisini hayatın akışına bırakarak yaşamasıdır.

Balık Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Birbirleri için yaratılmışlardır

İkisi de dünyaya aşkı tanımak için gelmiştir. Terazi burcu en sosyal burçtur, hep gezmek ister, balık ise hem partneriyle birlikte dış dünyaya açılmak, hem de zaman zaman yalnız kalmak isteyecektir. Onun bu durumu anlayışla karşılanırsa balık partnerini mutlu etmek adına her şeyi yapacaktır ki balık normal zamanlarda inanılmaz uyumludur. Terazinin tüm çılgınlıklarına gönülden eşlik edecektir.

İki burçta çevreleri tarafından fazlası ile beğenilir. Gözleri üzerilerine çektikçe birbirlerine duydukları ilgi artabilir. Terazi her ortama gururla götürebileceği bir partner ister. Balık ise bunun için biçilmiş kaftandır. Güzele ve güzel olan her şeye karşı ilgi duyan bu iki insan birbirlerine karşı çok sadık olabilirler. Diplomatik terazi özgürlüğünü tehlike altında hissetmedikçe balığın hassas duygularını incitmeyecektir, sadakatini sunacaktır. Sahici duyguların insanı olan balıktan gün be gün daha fazla etkilenecektir. Fakat terazinin mantıklı ve analizci yaklaşımı zaman zaman partnerini anlamasına engel olmakla beraber incitecektir.

Bu ikili çok uyumlu bir çifttir

Birlikte ideal bir çift olabilirler, ancak ilişkilerini etkileyecek bir problem vardır. O da terazi erkeğinin partnerinin üzerine fazla titremesidir. Çok fazla üzerine düştüğü zaman balığın sıkılmasına neden olabilir. Bu da ikili arasında büyük problemler çıkarabilir. O nedenle bu konuda dikkatli olmak gerekir. Bunun dışında bu kadının gizli bir romantiklik anlayışı vardır. Karşı tarafa belli etmese bile bu durumdan fazlasıyla etkilenir.

Hatta insanlara bağlanmaktan korkan, o seviyeye gelince direkt uzaklaşmayı tercih eden balık kadını böyle bir durumda elinde olmadan ona bağlanacaktır. Bu sayede ikili güzel ilişkilerini daha da sağlamlaştıracaktır. Sonuç olarak ilişkileri uzun sürer. Muhabbetleri ve mizah anlayışları benzer olduğu için ilişkileri bitse bile arkadaş olarak kalır.

Dengeyi yakalarlar

Dengeli ve adil olan terazi, aradığı güveni balıkta bulabilir ise sonsuz aşkını tereddüt etmeden balık sevgilisine sunacaktır ve bu aşkı balık burcu kadar hak edebilecek insan yok denecek kadar azdır. Onlar nazik, zarif ve düşünceli ruhları ile karşı cinse fazlasıyla hitap ederler. Güvene çok önem verirler. Balığın ise tam olarak aradığı budur, çok hisli oluşu yeri gelince teraziyi ebeveyn gibi destekleyip, sevmesi onu oldukça etkileyecektir.

Bu iki insan birlikte olmayı gerçekten isterlerse yapabilecekleri ufak fedakarlıklarla mutlu, eğlenceli ve uzun ömürlü ilişki yaşamaları kaçınılmazdır. Sonuç olarak bu ikili çok uyumlu bir çifttir ve genellikle ilişkileri uzun sürer. Muhabbetleri ve mizah anlayışları benzer olduğu için eğlenceli, paylaşım dolu ilişkileri bitse bile arkadaş olarak kalırlar. İkilinin uyumunu inceleyecek olursak, terazi erkeğinin balık kadınına zaafı vardır

Terazinin balığa zaafı vardır

Bunu nedeni de bu erkekler bir şeyleri kolay elde etmekten hoşlanmaz. Uğraşmak ve  çabalamak ister. Yani bir kadının da peşinden iyice bir koşmak ister. Çabuk ulaştığı bir kadınla hevesini alır bırakır. Balık kadını da genelde zoru oynadığı ve karşı tarafı baya bir uğraştırdığı için onlara karşı zaafları vardır. Elde ettikten sonra da aynı zorluğu devam edecektir.

Bu ikili ilişki sürecinde mükemmel vakit geçireceklerdir. İki taraf da eğlenmeyi bilir ve genellikle kafaları birbirleriyle uyuşur. ikisi de düşünceli bir yapıya sahiptir. O nedenle birbirlerini incitecek kıracak şeylerden kaçarlar. İlişkilerinde mümkün olduğunca mantıklı hareket ederler. Bu da ikilinin düzgün sağlıklı bir ilişki yürütmesine yardımcı olur.

Sürekli birbirlerinin yeni taraflarını keşfederler

Terazi hava, balık ise su burcudur. Özünde hava ve su birleştirilmesi zor maddelerdir. Ama gel gör ki hava ve su tipleri kaçınılmaz bir şekilde birbirini cezbeder. Bu çift astrolojide çok uyumlu olmasa da bu iki burç aslında birbirleriyle bağdaşır. Ayrıca bitmeye meyilli olan aşk bu ikili söz konusu olunca genelde uzun ömürlüdür. Sürekli birbirlerini keşfedecekleri için birbirlerinden asla sıkılmazlar.

Yalandan nefret ederler

Terazi burcu inanç ve düşünceleri uğruna savaşır. İdealist olmasının yanında dengeli ve adildirler. Vicdanla hareket eden teraziler karşılarındaki insanı zor aldatır. Yalan onlar için kat’iyen kabul edilemez. Kimse elbette yalandan hoşlanmaz. Fakat bir teraziye yalan söylerseniz bunu yaptığınıza bin pişman eder. Hayat onlar için uyum, aşk, güzellik ve paylaşım demektir ve huzursuz ortamlarda durmak istemezler. Terazi burcu aşk tanrıçası olarak bilinen Venüs tarafından yönetilmektedir. Bundan dolayı, aşk hayatlarında çok önemli bir yer edinmiştir.

Sezgileri kuvvetlidir

Balık burcu ise kendinden önce gelen tüm burçların özelliklerinden toplamıştır. Hem fırtınanın hem de sakinliğin insanıdırlar. Sezgileri son derece kuvvetlidir. Güzelliğe önem verirler. Çoğu balık insanı azimli değildir. Fakat söz konusu aşksa kendini tam anlamı ile adar. Onlar deniz tanrısı olarak bilinen Neptün tarafından yönetilmektedir. Neptün gezegeninin en önemli özelliği esrarlı oluşudur. Bir balığı anlayabilmek haliyle zordur. Fakat bu gizem teraziyi çekmek için hayli etkilidir. Venüs’ün bir oktav yukarısındaki Neptün soyut anlamda güzellikler getirir. En güzel müziği, şiiri, edebiyatı, biçim ve seçkin beğenileri yaratan sanatçıların ilham perisidir. Bu da iki burç arasında yaşanabilecek ilişkinin umut vaat ettiğini gösterir bize.

Balık Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Güvende hissetmeleri gerekir

Terazi kararsızdır ve evlilik kararı almak onun için oldukça zordur. Öncelikle kendilerini güvende hissetmeleri gerekecektir. Kendilerini güvende hissetmezlerse ona aşkınızda dürüst olduğunuzu ispatlamaya çalışmak gerekebilir. Bu ise balık için oldukça basittir. Duygusal ağırlıklı bir ilişki olacaktır. Terazi sorumlukları ona yüklediği için balık, isyan edebilir. Neyse ki terazi burcu çok hümanisttir. Partnerinin hassas kalbini anlamak için gerçekten çaba gösterecektir. Anlaşamadıkları konularda birbirlerine hoşgörüyle yaklaşan bu çift bir şekilde yolunu bulup pürüzleri giderecektir. Balığı elde etmek ve elde tutabilmek zordur, o nedenle partnerinin  ondan hevesini alabilmesi pek mümkün olmadığı gibi günden güne daha fazla aşkla eşine bağlanacaktır. Bundan sonra ise balığa düşen ise terazinin aradığı huzur ortamını sağlayabilmesidir.

Mantıklı hareket ederler

İki taraf da eğlenmeyi bilir ve genellikle kafaları birbirleriyle uyuşur. ikisi de düşünceli bir yapıya sahiptir. O nedenle birbirlerini incitecek kıracak şeylerden kaçarlar. İlişkilerinde mümkün olduğunca mantıklı hareket ederler. Bu da ikilinin düzgün sağlıklı bir ilişki yürütmesine yardımcı olur. Aralarında ilişkiyi etkileyebilecek bir tehdit vardır. Terazi erkeği sevdiğinin üzerine titrer. Bu da balık kadının sıkılıp ellerinden kaymasına sebebiyet verebilir. Bu konuda dikkatli olunmalı, taraflar birbirini sıkmamalı. Balıklar ailelerine düşkün ve eşlerine karşı destekleyici insanlardır. Terazi ise aşık olunca kendisini eşine adadığı için aşk dolu bir yuva olabilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.