Balık Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

02.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Balık burcu kadını aşkını en romantik, en mistik ve en ölümsüz şekilde yaşayan burçtur. Yay burcu ise oldukça maceraperest ve çapkın bir burçtur. Heyecanı sever ve sıradanlıktan hoşlanmaz. Sıcakkanlı ve karşısındakini etkilemeyi kesinlikle çok iyi bilen yay burcu erkeği için güzel sözlere kapılabilecek balık kadınının gönlünü çelmek hiç de zor olmayacaktır.

İlişki ilerlemeden, heyecanın ön planda olduğu günlerde, yay erkeği kendi heyecanıyla balık kadınına asla unutamayacağı romantizmler ve bir balığın kendi kendine asla kalkışamayacağı deneyimler yaşatacaktır. Bu kadını ise daha önce kalp kırıklığı yaşadıysa, temkinli olsa da kendini bu heyecanın girdabında bulacaktır.

Balık kadını, hayallerini ve hayatta var olan her duyguyu partneriyle paylaşmak, yaşamak ve ileriye taşımak ister. Bu durum yay erkeği tarafından fark edilmeye başlandığı zaman üzerinde baskı oluşturacaktır. Çünkü bu burç macera ve özgürlük için hayattadır. Üzerlerinde böyle bir baskıyı hissetmeyi hiç istemezler. Baskı, zorlama gibi hissettikleri heyecanın bitmesi de yay burçlarını zorlayacaktır ve artık onlar için o insanın hayatından gitme vakti gelmiş olacaktır. Bu da kolay incinen balık burcunu adeta şaşkına çevirecektir. Böylece hatanın nerede olduğunu sorgulayan, aşka güvenini kaybetmiş duygusal, yaralı bir kadına dönüşecektir.

Balık Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerini anlayış göstermeleri gerekir

Yay erkeği nereye balık kadını da oraya diyebileceğimiz bir ilişki yaşanır. Her iki taraf da birbirlerine uyum gösteren, anlayışlı bireyler olurlar. Fakat balıklar aşırı kıskançlıklardan ve gereksiz sahiplenme tavırlarından uzaklaşmalıdır. Yay erkeğinin en tahammül edemediği şey de budur. Dürüstlüğe inanan bir yapıya sahip olduklarından, sorulduğu takdirde her şeyi anlatabilecek cesarete sahiptirler. Bu nedenle her iki tarafın da buna dikkat etmesi gerekir.

Birbirlerine güvenmeleri gerekir

Yay erkeğinin balığı değiştirme çabaları, onu sürekli sorgulaması, güvensiz yaklaşması, ben bilirim tavırlarını devam ettirmesi, onu takdir etmeyip daima yargılaması ve ilişkide baskın olan taraf olmaya çalışması, balık için katlanılır bir durum değildir. Sinirlendiği zaman yanlış tavırlar sergiler, tez canlılık ile ilişkiyi sonlandırabilir ve aşırı gururlu tavırları geri adım atmalarını engeller. Tabi yay kadını da kendisini sormayan erkeğe mesaj atmaz. Bu nedenle de ilişki başlamamak üzere sonlanmış olur. Bunun olması istenmiyorsa, yay kadının bu tavırlarını törpülemesi gerekmektedir.

Balık burcu insanı, nezaket sahibi, ince bir ruha sahip, naif düşünceleri olan, tutkulu, sevdiklerini aşırı sahiplenen, iç güdüsel olarak kıskanç bir tabiata sahip olan, sanata ve hayvanlara karşı duyarlı olan, insani değerlere saygısı olan, geleneksel yargıları olan, detaycı düşünen, alıngan, fazlasıyla duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptirler. Tüm bu özellikler balık burcuna mensup kadın ve erkeklerde farklı bir dağılım göstermektedir.

Özgür alanları olmalıdır

Yay erkeği, kısıtlanmaktan hoşlanmayan, gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven, eğlence odaklı huzurlu bir hayatı benimseyen, gezgin, kapalı alanlarda kalmaktansa dağlarda kamp kurmayı tercih eden, kendine güvenen, kültürlü, kitap okumayı seven, genel kültür konusunda kendini yenileyen, farklı düşünceleri olan, sempatik, fazlasıyla cömert, az konuşan, çekici ve atletik bireylerdir. Bu karakterde olan bir balık burcunun yay gibi baskın ve öz güveni yüksek bir burç ile uyumu zorlayıcı olacaktır. Bunu daha net ortaya koyabilmek için aşk, evlilik gibi ayrı kategorilerde uyumlarını değerlendirmek daha gerçekçi sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır.

Ortak payda da birleştiklerinde iyi vakti geçirirler

Sıkılgan yapısı sayesinde oturduğu yerde en fazla yarım saat vakit geçirir ve mekan değiştirmek zorunda hisseder. Yay burcu erkeği özgürlükçü yapıdadır. Balık burcu kendine bağlamayı becerirse bu erkek her an kendisiyle ilgilenilmesini ister. Ne kadar anneci yapıda olursa onun için pozitif bir durumdur çünkü partneri her kadın da annesi gibi birini arar. Bu erkekler balık kadını için çok zordur. Sürekli özel hayatınızda olmayı ister ve tek başınıza bir iş yapmanıza izin vermez. Balık kadını bu hareketleri güvensizlik olarak algılasa da bu tamamen sevgisinden kaynaklıdır. Yay erkeği aile olduktan sonra tam bir aile babası rolüne girebilir ve çocuklara fazla düşkündür.

Ortak yönlerini keşfetmeleri gerekir

Balık kadını, sanatsal yetenekleri olan, el işinde becerikli, duygusal, duygusallığını gizlemeyen, aşırı sahiplenici tavrı olan, dans etmeyi, şarkı söylemeyi ve gezmeyi seven, tutkulu, hayalleri olan, çocuklara düşkün, her yaştan insanla çok çabuk diyalog kuran, anlayışlı, kibar, narin, tuttuğunu koparan, inadım inat, çok çabuk güvenebilen, zeki, değişkenlik gösteren, farklı ruh hallerine bürünebilen, çekici ve bakımlı bireyler iken, balık erkeği daha mülayim, güzel olan her şeye düşkün, göz zevki olan, zevkine güvenen, kadında zekanın ve güzelliğin bir arada olmasını isteyen, hırslı, kafasına koyduğunu mutlaka yapan, müthiş bir kur yapma yeteneği olan, utangaç, sempatik, ayran gönüllü, çok çabuk güvenebilen, başkasının lafı ile kararını değiştirebilen, kararsız, ikilemler ile boğuşan, yalnız kaldığında hüzünlü düşüncelere dalan hassas bireylerdir.

Yay burcu insanı ise, sevecen, daima gülümseyen, kararlı, özgüvenleri yüksek, düşünceli, komik, çevrelerinde aranan dostlardan, eğlenmeyi bilen, yeni dostluklar kuran, samimi, işini bilen, kendi çıkarlarını önde tutan, hayatını kendi isteklerine göre yaşayan, planlı, cömert, savurgan, zeki, ortam içinde dikkat çeken, bireylerdir. Yay kadını, müthiş bir iletişim yeteneği olan, ikna kabiliyeti yüksek, zeki, ailesine düşkün, yapısal olarak kıskanç, ilgi görmekten hoşlanan, bakımlı, ihtiraslı, sevecen, kendi işini bilen, çıkarlarını gözeten, beyaz yalanları çok olan, beraber eğlenebildiği insanlar ile dost olan, eleştirilmekten nefret eden, girdikleri ortamda dikkatleri üzerine çeken, farklı konuşma üslupları ile fark edilen, güvenilir, fedakar, hayvanları seven, rahatına düşkün bireylerdir.

Birbirlerine anlatış göstermelilerdir

Balık kadını için sizinle rahat eviniz de oturup hayaller kurmak, şömine ateşi yakıp alevleri izlemek kadar mutlu edici bir şey yoktur. Yay erkeği bu tarz romantik tavırları sevmez ve bu nedenle bu tarz geceleri yaşamanız pek olası değildir. Onlar tam bir serseridir ve sıkılgan yapıya sahiptir. Enerji dolu olan bu erkek kalabalık nereye gidiyorsa bara, meyhaneye, konserlere gitmekten keyif alır.

Balık Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

İlişki canlı tutulmalıdır

Evliliklerinde ise ilk yıllar heyecanlı ve romantik olsa bile heyecan azaldıkça yay erkeği kendini işine yada hobilerine adayacaktır. Sürekli bir kalp çarpıntısı peşinde oldukları için sadakatli olmaları konusunda güvenilmezler. Eşine ne kadar iyi bakarsa baksın o heyecanı yaşamadığı için yaşatmayacaktır ve balık kadını evliliğinde hep ilk günkü heyecanları arayacaktır. Eğer gerçekten arada büyük bir sevgi varsa tabi ki hiçbir şey engel olmaz ve yay erkeği de duygularını saklayamaz, hatta kendini teslim edebilir ancak bu gerçek olmadığı müddetçe bu ikilinin aralarındaki ilişki ne seninle ne sensiz kıvamında ve bol gözyaşlı olacaktır.

Her ikisi de kötü yanlarını törpülemelidir

Bu ikilinin evliliği eğer taraflar, sevmedikleri yönlerini törpüler ise sorunsuz ilerler. Balık erkeği zekasına ve güzelliğine hayran olduğu yay kadını ile beraber olmaktan mutluluk duyar. Fakat takdir edilmek, erkekliğini hissetmek, saygı görmek, şımartılmak, sevgi görmek ve övülmek ister. Eğer yay kadını tüm bu istekleri görmezden gelir yine de kendi bildiğini yapmaya devam eder ise sorunlu bir evlilik her iki taraf için de kaçınılmaz olur. Alıngan olan balık erkeği, asla üzüntülerini unutmaz. Şayet karşılıklı anlayış sağlanır ise, sadık ve sevecen bir balık erkeğinin, romantizm dolu anlar yaşattığı bir kadına dönüşür. Sürprizler, ilgiler ve sevgi şovları, her iki taraf da çok iyi birer ebeveyn olarak uzun yıllar sürdürdükleri bir evlilik yaşarlar.

Her şey bir şekilde yolunda gittiyse bile yay erkeğinin evlenmek için hazır olduğuna inanması gerekir. Yoksa bu istek, ilişkide oldukça büyük sorunlara sebep olacaktır. Bu bekleyiş ise içten içe rüya gibi bir evlilik hayalleriyle dolu olan balık kadını için oldukça zorlayıcı olacaktır, bir müddet sonra kendini yalnız hissetmesine sebep olacaktır.

İdealisttirler

Beraber gezen, yeni yerler keşfeden, eğlenen, sevgi dolu ve mutlu bir evlilik yaşarlar. Her iki taraf da çocuklarına ve ailesine düşkün duygusal bireyler olduğu için uyumlu bir evlilik hayatları olur. Her iki taraf da idealist ve anlayışlı bir ebeveyn olurlar. Tabi arada balık kadınının kıskançlıkları ile tartışmalar yaşansa da bunlar uzun süreli dargınlıklar olmaz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.