Koç Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Uyumu
7 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.516 kez okundu.

Koç kadını oldukça çalışkan tutkulu, biraz dağınık, hırslı, iyi niyetli, sevecen, sıcakkanlı her daim amaç peşinde koşan iddialı bir burçtur. İstenildiğini beğenildiğini bilmek ona oldukça zevk verir, hoşuna gider. Çevresinde ne kadar beğenilirse istenirse o denli hoşuna gider. Oldukça idealisttir. Bir şeyi kafasına koyduysa onu yapar. Her ne kadar kendisini beğense de her daim kendisinde bir eksik, kusur bulur. Sürekli kendini geliştirmek için uğraşır, kendisi için emek harcar. Gerek görsel olarak gerekse bilgi anlamında her daim kendisinde ilerleme kaydettiğini fark etmek ister. Kör kütük aşık olmayana dek aile kurmak, çocuk doğurmak yerine kariyer yapmayı, kendini kendisine kanıtlamayı tercih eder. Fakat hayalindeki kişiyi bulduğunda her şeyi de bir yana bırakabilir.

Çevresindeki çoğu kişiden koç burcu kadınına yetişilememesinin şikayetini duyarlar. Oldukça sosyal, hareketli bir hayat sürerler. Bir an bile boş kalmak onları kendilerini kötü hissetmelerine sebep olabilir. Çocuk koç burcu kadını için çok mühimdir. Onlara kendi kendilerine yetebilmeyi, güçlü olmayı öğretmek temel prensibidir. Çocuklar ile arası gayet iyidir, çokça hayal dünyası odaklı bir alan yaratırlar. Koç kadını erkeğinin kendisinden daha zeki, daha güçlü olmasını ister. Baskıcı ve kıskanç bir erkekle uzun bir zaman birlikte olamazlar. En iyi anlaştığı burç, Akrep, Aslan, Yay erkekleri ile daha iyi anlaşırlar.

İkizler burcu erkeği fiziki olarak oldukça dikkat çeker. Özellikle yüz hatları, elmacık kemikleri, dudakları dikkati çeker ve cezbeder. Hitabetleri oldukça iyidir. Çok güzel konuşurlar kadınların dikkatini hem fiziksel hem de kıvrak zekalarıyla hem kalpleri hem gözleri doldururlar. Ailelerine oldukça düşkündürler. Kendilerinde en çok saçlarına önem verirler. Düzgün şekilde tararlar. Modaya ilgi duyarlar, güzel giyinirler ve bu yüzden çok beğenilirler.

İkizler erkeğinin en belirgin özelliği madalyonun iki yüzü gibi karaktere sahip olmasıdır. İkizler erkeğini çözmek çokça güçtür. Ne düşündüğünü, ne hissettiğini, neyi sevdiğini veya neyi sevmediğini kestirmek çok zordur. Bazen durgun, hayattan keyif almayan, huzursuz, mutsuz yapıya sahiptir. Kimi zaman ise, son derece neşeli, insanları güldürmekten keyif alan, enerji dolu ve içi içine sığmayan yapısı vardır. Hemen her konuda bir fikri vardır ve bu yönüyle insanları oldukça şaşırtabilmektedir.

Koç burcu kadının sahip olduğu annelik güdüsü, ikizler burcu erkeği ile tam bir uyum gösteri, çocuksu yönünü ancak koç burcu kadının annelik duygusu dengeleyebilir. Çok konuşmayı ve şakalaşmayı seven ikizler burcu erkeğine, eğer espriden hoşlanan bir koç burcu kadını denk gelirse ortaya inanılmaz bir uyum çıkacaktır.

Bu inanılmaz uyum, uzun süreli bir ilişkiyi de beraberinde getirecektir. Özellikle iş bitiren yapıya sahip olan koç burcu kadınının bu özelliği, ikizler burcu erkeğinin aklını başından alacaktır. İkizler erkeği hiç bir konuda tam olarak yoğunlaşamadığı için koç kadınının bu özelliğine hayran kalacak ve özellikle mesleki kariyerinde ilerlemesi için zevkle kadınına destek olacaktır. İkizler erkeği için ev işleri ise çok sıradandır.

Koç burcu kadını, ikizler burcu erkeğini yönlendirilmelere açık olması özelliğiyle kolayca etkileyebilir ve elinde tutabilir. Ancak kolay etkilenebilmesi İkizler erkeğinin kolayca kanmasına ve bazı zamanlar başının derde girmesine de sebep olabilir. Bu noktada da Koç kadını, ikizler erkeğini kontrol etmeli ve uyarabilmelidir. Kıpır kıpır yapıya sahip ikizler erkeği, flörtten de çok hoşlanır. Her ne kadar yönlendirmelere açık yapıya sahip olsa da söz konusu aşk olduğunda yönlendirilmekten pek hoşlanmaz. Hatta seçimleri konusunda biraz daha üstüne giderseniz sizden uzaklaşabilir. Aşk konusunda dengeyi yakaladığınızda ise; sürekli hareketli, bitmez enerjisi ve hayat dolu yapısı ile ikizler erkeği, size hayatı dolu dolu yaşatacaktır.

Koç burcu kadını ve ikizler erkeğinin ilişkisi ideal ve uyumlu sayılabilecek nadir ilişkilerden biridir.Bu birliktelikte birçok ortak nokta, aynı düşünce ve istek oldukça fazladır. Bu da bu çiftin anlaşma olanağını olabildiğince artırır. İkizler burcu erkeği sürekli yeni şeyler keşfetme isteği ve koçun sevdiği insanları destek olma yönü ile birlikte birçok işe imza atmaları mümkündür. Ayrıca bu destek ikizlerin kendine olan özgüvenini olduğundan daha fazla olmasını sever böylece kadınını daha çok benimser ve hayranlık duyar. Diğer bir yandan kadının kafaya koyduğunu başarma azmine ve tutkusuna ikizler hayran kalır. Sempatik ve sakin yapısıyla ikizler, koç kadınını daha sakin ve sabırlı bir kişi haline getirir bu yüzden iki tarafta herhangi bir tartışmada olabildiğince orta yolu bulmak için çabalar. Bu özellikleriyle hem kendilerini hem de ilişkilerini yıpratmamış olurlar.

Bu kişilerin renkli karakterleri yapıları ile aşklarını olduğundan daha fazla ideal ve birçok kişi tarafından kıskanılan bir ilişki olmasına neden olur. Çift gürültü ve patırtıdan hoşlanmadığı için ellerinden geldiğince yoğun, kalp kırıcı ve abartılı kavgalardan uzak durmaya çalışırlar. Bu yönleri ile ikizler burcu erkeği ve koç burcu kadını birbirlerine olabildiğince şefkat dolu ve anlayışlıdırlar. Birbirlerine duydukları şefkat ilişkiye daimi olarak sevgi tohumları ekmelerini sağlar ve böylece gittikçe büyüyen ve olumlu yönden gelişen mükemmel bir ilişkiye sahip olurlar. İki kişi tarafından en çok önemsenen şey birbirlerine olan daimi güven ve saygıdır. İki burç da genel olarak çevresinde ki insanlara güven ve saygılarını hiç kaybetmezler. Bu yüzden ilişkileri (saygı, güven ve sevgi) üç temel esasa dayandığı için birbirlerine olan hisleri gittikçe yoğunlaşır bu yüzden de ilişkileri en sağlam temeller üzerine kurulur.

Kadının sahiplenilme isteği ve erkeğin kadınını olabildiğince benimsemesi, bu çifti tam bir uyumluluk abidesi haline getirir. Özellikle ikizlerin bu yönü, koç kadınına kendini özel ve karşındakine aitmiş gibi hissettirdiği için ilişkilerinde ki birbirlerine olan bağlılığın yoğunlaşmasına sebep olur. Maalesef ikizler erkeği oldukça aktif ve yoğun arkadaş ortamlarına sahip olduğu için uzun vadeli ilişkilerde sorun çıkabilir veya sevilmediğini düşünen karşı taraf ayrılmak isteyebilir. Bunun gibi aksiliklerin yaşanmaması için biraz karşılıklı çaba gerekmektedir. Sevgisini göstermekte çekingen olduğu için karşı taraf ikizlere biraz zaman göstermelidir. Bunun bir diğer sebebi de genel olarak dikkat çeken ve ilgi gören bir kişilik olmasından kaynaklıdır. Koç kadını da daha en başlarda bu özelliğinden etkilenebilir ve belki bu yüzden de eğlenceli ve dışa dönük bir karaktere sahip olan koç burcu, ikizler burcunun en iyi anlaşacağı burçlardan biri olabilir. her ikisi de sosyal kişiler oldukları için, birlikte iyi bir çift olabilirler.

Koç burcu lider bir ruha sahip olduğu için gerek iş ortamında, gerekse aşk ilişkilerinde ipleri elinde tutmak ister. İkizler burcu bu durumdan bunalıp kaçabilir o yüzden koç burcunun ipleri biraz serbest bırakması ilişkilerinin yararına olur. Buna ek olarak kıskanç olan koç kadını, hem kendisini bunaltmamak hem de sevgilisinin ondan koşarak kaçmasını engellemek için bu yönünü törpülemesi gerekebilir. ikili, hayatlarına bir çok aktivite sığdırabilirler çünkü her ikisi de hareketli ve enerjik kişilerdir. Aslında birlikte çok eğlenecekleri bir sürü aktivite yapabilirler.İkisi de gezgin bir ruha sahiptir ve birlikte tatillere veya kısa gezilere giderek ilişkilerini renklendirmeleri mümkündür. Son olarak yatak ilişkilerinde acele etmemelidirler, birbirinizin hoşlandığı ve etkilendiği şeyleri keşfetmek için zaman tanımalısınız. Daha anlık, doğaçlama ve kendiliğinden gelişen durumları akışına bırakabilirsiniz çünkü iki burç da yatakta planlı olmaktan hoşlanmayabilir.

Koç Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Ateş grubu burçlarından olan koç burcu ve hava grubundan olan ikizler burcu arasındaki ilişki havanın ateşi harlandırması gibi dinamik olacaktır. Çünkü her iki burç da herhangi bir şeyden çok çabuk sıkılan, var olanın içinde bile yeni heyecan arayan burçlardır. Dolayısıyla her ilişki de olan durulma zamanları koç- ikizler ikilisinde oldukça kısa sürecek ve ilişkileri her daim canlı olacaktır. Koç burcu konuşkan, hareketli, aktif ve sosyal bir yapıya sahiptir. İkizler burcunda da koç burcunun tüm bu özelliklerini destekleyecek ve tamamlayacak her ortama ve her kişiye rahatlıkla uyum sağlama becerisi vardır. Dolayısıyla bu iki burç arasında karşı konuşamaz bir uyum söz konusudur.

İkizler burcu kadını ikizler burcunun hemen hemen her özelliğini taşısa da en belirgin özelliği her zaman zarif ve ince ruhlu olmasıdır. Bu özelliklerin varlığı dolayısıyla şık ve özenli kıyafet isteği, sabah akşam ayrı bakım yapmak gibi çabalardan uzaktır. Canları isterse makyaj yaparlar bir jean ve bir tişörtle günlerini geçirebilirler. Ama her ortama uyum becerileri sayesinde zaten onları şık olunacak bir ortamda şık görebilirsiniz. Koç burcu erkeği ise hem kendi görünüşünde hem de hayatındaki partnerinin görünüşünde özen ve kalite arar ki bu konu pek dile getirilmese de çoğu zaman yaşanacak tartışmaların temelini oluşturur. Bunun dışında ilgiden fazlasıyla hoşlanan ikizler burcu kadınını, bir kadının nelerden hoşlandığını en derin detayına kadar bilen ve bu bilgiler doğrultusunda hamlelerini çok iyi planlayan koç burcu erkeği fazlasıyla tatmin edecektir. Tüm bunlar dışında özgürlüğe düşkün bir yaşam tarzına sahip olan ikizler kadını otoriter ve baskın bir karakter olan koç erkeğini bazı durumlarda fazlasıyla zorlayabilir.

Koç burcu kadınları, erkeklerine göre daha maceraperest ve daha rahattır. Yani koç erkekleri gibi baskın olmaya ve otoriterliğe pek düşkün değillerdir. İkizler erkeği ise kadınına göre maceradan daha uzaktır ama şüphesiz bu durum erkek olmanın verdiği ağırlığın etkisidir. Dolayısıyla koç kadını ile ikizler arasındaki ilişki diğer kombinasyona göre daha sağlam olacaktır. Ancak çok da tekdüze bir sağlamlık değildir bu. Çünkü bu ikili birbirlerini daha iyi tamamlayacak dolaysıyla yaşanan her şey daha dolu yaşanacaktır. Fakat koç burcu kadınında erkeğine göre daha fazla liderlik dürtüsü vardır. Bu dürtü çoğu zaman ikizler erkeğini bunaltsa da günün sonunda uyum yakalanabilir.

Bu uyum ilişkiyi uzun vadeli yapacaktır şüphesiz. Ve çoğunlukla uzun vadede düşünülen çocuk fikrine hiç uzak olmayan koç kadınının annelik güdüsünü ikizler burcundaki sahiplenme ve koruma dürtüsü fazlasıyla dengeleyecektir. Bunun dışında koç kadınında evi çekip çevirme, annelik gibi durumlarda oldukça iş bitirici özelliğe sahiptir. Bu özellikte ikizler erkeğinin ilgisini fazlasıyla çekecek ve ikili arasında aranan uyum evlilik hayatına da taşınacaktır.

Koç ve İkizler Aşk Uyumu

İkizler burcundaki heyecanı tatmin edebilen koç burcu oldukça tutkulu, hareketli ve enerji dolu burçlardandır. Dolayısıyla bu iki burç arasındaki ilişki oldukça uyumlu ve birbirini tamamlayan kişiliklerden doğan ilişkilerden oluğu için uzun soluklu olması kaçınılmazdır. Bunlar dışında koç burcu ateş grubunun vermiş olduğu hükmetme özelliği dolayısıyla ilişkilerinde de lider olmayı ister ancak bu durum ikizler burcunun değişken yani her ortama uyum sağlama yeteneği ile tolere edilecek dolayısıyla sorunlara sebep olmayacaktır. Ki çoğunlukla onun kafasında kendi projeleri büyük yer kaplamaktadır. Tabi koç burcunun istekleri kimi zaman ikizlerin sinirini bozsa da herhangi bir şeyi içine atamayan ve asla kin tutamayan ikizler insanı bu durumu hemen dile getirecek ve koçun hatasının farkına varıp var olan sorunu çözmek için ona şans tanıyacaktır. Bu tür durumlarda koç burcu eline geçen bu şansı iyi değerlendirmelidir. Yoksa ikizlerin değer verilmediği anda ortaya çıkan sonsuz öfkesi ilişkiyi önü alınamaz bir çıkmaza sürükleyecektir.

Koç ve İkizler Evlilik Uyumu

Ateş grubunun gözdesi koç burcu üzerinde ikizler burcunun etkisi taze hava gibidir. Çünkü ikizler burcu koçun aceleciliğini biraz olsun dindirerek ve kafasındaki tüm o düşüncelerden arındırarak onu dinginleştirecektir. Ayrıca bu ikilide her iki tarafta anlık yaşadığından, pek de pratik olmadığından ve detayları sevmediğinden dolayı ilişkinin geleceği göz önüne alınmalı ve en azından birinin gelecek ile ilgili plan yapmaya başlaması gereklilikten öte bir zorunluluktur. Tüm bunlar dışında ikizler burcunun oldukça iyi entelektüel zevke sahip olduğu için güçlü zevkleri sahip olan koç burcunu bu sarsılmaz duruş etkileyecek ve onda merak uyandıracaktır. Ki herkes tarafından da bilindiği üzere bir ilişki de merak varsa o ilişkide rahat nefes vardır. Ayrıca koç burcu her zaman ikizler burcunda fazlaca olan kalite ve estetiğe fazlaca hayranlık duyar.

Sonuç olarak ikizler burcu ve koç burcu erkeği arasındaki uyum her daim sınıfı geçebilecek niteliktedir. Aralarındaki tutku ve sevgiyi dile de döktükleri müddetçe ilişkileri ateşli, uyumlu, eğlenceli ve romantik olacaktır. Tabi tüm bunların birleşimi her ilişkiyi uzun metrajlı film perdelerine çevirir. Bu filmin evlilik ile taçlandırılmasının koç ve ikizler burçlarında fazlasıyla olan ana/baba içgüdüleri fazlasıyla tatmin olacak ve “evli- mutlu- çocuklu” üçgeni tam anlamıyla sağlanacaktır. Bu üçgen de kimi zaman liderlik ve otorite kaynaklı sorunlar yaşansa da her iki burçta özellikle evlilik gibi bir durumun içindeyken alttan almayı gayet iyi bilmektedirler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git