Koç Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Koç Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Koç kadını; oldukça çalışkan tutkulu, biraz dağınık, hırslı, iyi niyetli, sevecen, sıcakkanlı her daim amaç peşinde koşan iddialı bir burçtur. İstenildiğini beğenildiğini bilmek ona oldukça zevk verir, hoşuna gider. Çevresinde ne kadar beğenilirse, istenirse o denli hoşuna gider. Oldukça idealisttir. Bir şeyi kafasına koyduysa onu yapar. Her ne kadar kendisini beğense de her daim kendisinde bir eksik, kusur bulur. Sürekli kendini geliştirmek için uğraşır, kendisi için emek harcar.

Hem görsel olarak hem de bilgi anlamında her daim kendisinde ilerleme kaydettiğini fark etmek ister. Kör kütük aşık olmayana dek aile kurmak, çocuk doğurmak yerine; kariyer yapmayı, kendini kendisine kanıtlamayı tercih eder; fakat hayalindeki kişiyi bulduğunda her şeyi de bir yana bırakabilir. Partnerinin kendisinden daha zeki, daha güçlü olmasını ister. Baskıcı ve kıskanç bir erkekle uzun bir zaman birlikte olamazlar. En iyi anlaştığı burç; akrep, aslan, yay erkekleridir.

İkizler burcu erkeği fiziki olarak oldukça dikkat çeker. Özellikle yüz hatları, elmacık kemikleri, dudakları dikkati çeker ve cezbeder. Hitabetleri oldukça iyidir. Çok güzel konuşurlar; kadınların dikkatini hem fiziksel hem de kıvrak zekalarıyla gözleri doldururlar. Ailelerine oldukça düşkündürler. Kendilerinde en çok saçlarına önem verirler. Düzgün şekilde tararlar. Modaya ilgi duyarlar, güzel giyinirler ve bu yüzden çok beğenilirler.

En belirgin özelliği madalyonun iki yüzü gibi karaktere sahip olmasıdır. Onu çözmek oldukça güçtür. Ne düşündüğünü, ne hissettiğini, neyi sevdiğini veya neyi sevmediğini kestirmek çok zordur. Bazen durgun, hayattan keyif almayan, huzursuz, mutsuz yapıya sahiptir. Kimi zaman ise, son derece neşeli, insanları güldürmekten keyif alan, enerji dolu ve içi içine sığmayan yapısı vardır. Hemen her konuda bir fikri vardır ve bu yönüyle insanları oldukça şaşırtabilmektedir.

Koç Kadını ile İkizler Erkeği Aşk Uyumu

Ateş grubu burçlarından olan koç burcu ve hava grubundan olan ikizler burcu arasındaki ilişki havanın ateşi harlandırması gibi dinamik olacaktır; çünkü her iki burç da herhangi bir şeyden çok çabuk sıkılan, var olanın içinde bile yeni heyecan arayan burçlardır. Dolayısıyla her ilişkide olan durulma zamanları çift için oldukça kısa sürecek ve ilişkileri her daim canlı olacaktır. Koç burcu konuşkan, hareketli, aktif ve sosyal bir yapıya sahiptir. Partneri de tüm bu özellikleri destekleyecek ve tamamlayacak her ortama ve her kişiye rahatlıkla uyum sağlama becerisi vardır. Dolayısıyla bu iki burç arasında karşı konuşamaz bir uyum söz konusudur.

Birbirlerini çok iyi tamamlarlar

Koç burcu kadınları, partnerine göre daha maceraperest ve daha rahattır. Eşleri ise kadınına göre maceradan daha uzaktır. Bu ikili birbirlerini daha iyi tamamlayacak, dolayısıyla yaşanan her şey daha dolu yaşanacaktır; fakat kendisinde daha fazla liderlik dürtüsü vardır. Bu dürtü çoğu zaman karşı tarafı bunaltsa da günün sonunda uyum yakalanabilir.

İkizler burcundaki heyecanı tatmin edebilen koç burcu oldukça tutkulu, hareketli ve enerji doludur. Dolayısıyla bu iki burç arasındaki ilişki oldukça uyumlu ve birbirini tamamlayan ilişkilerden olduğu için, uzun soluklu olması kaçınılmazdır. Ayrıca ateş grubunun vermiş olduğu hükmetme özelliği dolayısıyla ilişkilerinde de lider olmayı ister; ancak bu durum partnerinin değişken, yani her ortama uyum sağlama yeteneği ile tolere edilecek dolayısıyla sorunlara sebep olmayacaktır.

Tüm bunlar dışında ikizler burcunun oldukça iyi entelektüel zevke sahip olması güçlü zevkleri sahip olan koç burcunu bu sarsılmaz duruş etkileyecek ve onda merak uyandıracaktır ki herkes tarafından da bilindiği üzere; bir ilişki de merak varsa o ilişkide rahat nefes vardır. Ayrıca kendisi her zaman eşindeki kalite ve estetiğe fazlaca hayranlık duyar.

İkizler asla kin tutamaz

Çoğunlukla ikizlerin kafasında kendi projeleri büyük yer kaplamaktadır. Tabii koç burcunun istekleri kimi zaman sevgilisinin sinirini bozsa da herhangi bir şeyi içine atamayan ve asla kin tutamayan ikizler insanı bu durumu hemen dile getirecek ve onun hatasının farkına varıp, var olan sorunu çözmek için ona şans tanıyacaktır. Bu tür durumlarda koç burcu eline geçen bu şansı iyi değerlendirmelidir. Yoksa eşinin bir anda ortaya çıkan sonsuz öfkesi ilişkiyi önü alınamaz bir çıkmaza sürükleyecektir.

Kolay yönlendirilebilirler

Koç burcu kadını, partnerinin yönlendirilmelere açık olması özelliğiyle kolayca etkileyebilir ve elinde tutabilir. Ancak kolay etkilenebilmesi onun kolayca kanmasına ve bazı zamanlar başının derde girmesine sebep olabilir. Bu noktada da eşi, ikizler erkeğini kontrol etmeli ve uyarabilmelidir.

Kıpır kıpır bir yapıya sahip ikizler erkeği, flörtten de çok hoşlanır. Her ne kadar yönlendirmelere açık yapıya sahip olsa da söz konusu aşk olduğunda yönlendirilmekten pek hoşlanmaz. Hatta seçimleri konusunda biraz daha üstüne giderseniz sizden uzaklaşabilir. Aşk konusunda dengeyi yakaladığınızda ise; sürekli hareketli, bitmez enerjisi ve hayat dolu yapısı ile size hayatı dolu dolu yaşatacaktır.

Birbirlerini tamamlarlar

Çiftin ilişkisi, ideal ve uyumlu sayılabilecek nadir ilişkilerden biridir. Bu birliktelikte birçok ortak nokta, aynı düşünce ve istek oldukça fazladır. Bu da bu çiftin anlaşma olanağını olabildiğince artırır. İkizler burcu erkeği sürekli yeni şeyler keşfetme isteği ve sevgilisinin sevdiği insanlara destek olma yönü ile birlikte birçok işe imza atmaları mümkündür. Ayrıca bu destek, kendine olan özgüveninin olduğundan daha fazla olmasını sağlar böylece eşini daha çok benimser ve hayranlık duyar.

Diğer bir yandan koçun kafaya koyduğunu başarma azmine ve tutkusuna partneri hayran kalır. Sempatik ve sakin yapısıyla, koç kadınını daha sakin ve sabırlı bir kişi haline getirir; bu yüzden iki taraf da herhangi bir tartışmada olabildiğince orta yolu bulmak için çabalar. Bu özellikleriyle hem kendilerini hem de ilişkilerini yıpratmamış olurlar.

Kıskançlığını bastırabilirse, çok eğlenceli bir ilişki olur

Koç burcu lider bir ruha sahip olduğu için gerek iş ortamında, gerekse aşk ilişkilerinde ipleri elinde tutmak ister. Partneri bu durumdan bunalıp kaçabilir, o yüzden ipleri biraz serbest bırakması ilişkilerinin yararına olur. Buna ek olarak, hem kendisini bunaltmamak hem de sevgilisinin ondan koşarak kaçmasını engellemek için kıskançlığını törpülemesi gerekebilir.

İkili, hayatlarına birçok aktivite sığdırabilirler; çünkü her ikisi de hareketli ve enerjik kişilerdir. Aslında birlikte çok eğlenecekleri bir sürü program yapabilirler. İkisi de gezgin bir ruha sahiptir ve birlikte tatillere veya kısa gezilere giderek ilişkilerini renklendirmeleri mümkündür.

Birbirleri ve çevreleriyle kaliteli ilişkileri vardır

Bu kişilerin renkli karakterleri yapıları ile aşklarını olduğundan daha fazla ideal ve birçok kişi tarafından kıskanılan bir ilişki olmasına neden olur. Çift gürültü ve patırtıdan hoşlanmadığı için ellerinden geldiğince yoğun, kalp kırıcı ve abartılı kavgalardan uzak durmaya çalışırlar. Bu yönleri ile  birbirlerine olabildiğince şefkat dolu ve anlayışlıdırlar. Bu şefkat ilişkiye daimi olarak sevgi tohumları ekmelerini sağlar ve böylece gittikçe büyüyen ve olumlu yönden gelişen mükemmel bir ilişkiye sahip olurlar.

İki kişi tarafından en çok önemsenen şey birbirlerine olan daimi güven ve saygıdır. İki burç da genel olarak çevresindeki insanlara güven ve saygılarını hiç kaybetmezler. Bu yüzden ilişkileri (saygı, güven ve sevgi) üç temel esasa dayandığı için birbirlerine olan hisleri gittikçe yoğunlaşır bu yüzden de ilişkileri en sağlam temeller üzerine kurulur.

Sosyallerdir

Kadının sahiplenilme isteği ve erkeğin kadınını olabildiğince benimsemesi, bu çifti tam bir uyumluluk abidesi haline getirir. Özellikle ikizlerin bu yönü, partnerine kendini özel ve karşındakine aitmiş gibi hissettirdiği için ilişkilerindeki birbirlerine olan bağlılığın yoğunlaşmasına sebep olur. Maalesef ikizler erkeği oldukça aktif ve yoğun arkadaş ortamlarına sahip olduğu için uzun vadeli ilişkilerde sorun çıkabilir veya sevilmediğini düşünen karşı taraf ayrılmak isteyebilir.

Bunun gibi aksiliklerin yaşanmaması için biraz karşılıklı çaba gerekmektedir. Sevgisini göstermekte çekingen olduğu için partneri biraz sabırlı olmalıdır. Bunun bir diğer sebebi de genel olarak dikkat çeken ve ilgi gören bir kişilik olmasından kaynaklıdır. Koç kadını da en başta bu özelliğinden etkilenebilir ve belki bu yüzden de eğlenceli ve dışa dönük bir karaktere sahip olan kendisi, partnerinin en iyi anlaşacağı burçlardan biri olabilir. Her ikisi de sosyal kişiler oldukları için, birlikte iyi bir çift olabilirler.

Oldukça hareketli ve bakımlıdır

Koç burcu kadınının belirgin özelliği; her zaman zarif ve ince ruhlu olmasıdır. Bu özelliklerin varlığı dolayısıyla şık ve özenli kıyafet isteği, sabah akşam ayrı bakım yapmak gibi çabalardan uzaktır. Canları isterse makyaj yaparlar bir jean ve bir tişörtle günlerini geçirebilirler; ama her ortama uyum becerileri sayesinde zaten onları şık olunacak bir ortamda şık görebilirsiniz. İkizler burcu erkeği ise hem kendi görünüşünde hem de hayatındaki partnerinin görünüşünde özen ve kalite arar ki bu konu pek dile getirilmese de çoğu zaman yaşanacak tartışmaların temelini oluşturur.

Bunun dışında; ilgiden fazlasıyla hoşlanan ikizler burcu, sevgilisinin nelerden hoşlandığını en derin detayına kadar bilen ve bu bilgiler doğrultusunda hamlelerini çok iyi planlayan eşini fazlasıyla tatmin edecektir. Tüm bunlar dışında özgürlüğe düşkün bir yaşam tarzına sahip oldukları için, otoriter ve baskın bir karakter olan partnerini bazı durumlarda fazlasıyla zorlayabilir.

Koç Kadını ile İkizler Erkeği Evlilik Uyumu

Ateş grubunun gözdesi koç burcu üzerinde ikizler burcunun etkisi taze hava gibidir; çünkü karşı tarafın aceleciliğini biraz olsun dindirerek ve kafasındaki tüm o düşüncelerden arındırarak onu dinginleştirecektir. Ayrıca bu ilişkide her iki taraf da anlık yaşadığından, pek de pratik olmadığından ve detayları sevmediğinden dolayı ilişkinin geleceği göz önüne alınmalı ve en azından birinin gelecek ile ilgili plan yapmaya başlaması gereklilikten öte bir zorunluluktur.

Uyumlu ve eğlenceli bir evlilik olur

Çift arasındaki uyum her daim sınıfı geçebilecek niteliktedir. Aralarındaki tutku ve sevgiyi dile de döktükleri müddetçe ilişkileri ateşli, uyumlu, eğlenceli ve romantik olacaktır. Tabi tüm bunların birleşimi her ilişkiyi uzun metrajlı film perdelerine çevirir. Bu filmin evlilik ile taçlandırılmasının koç ve ikizler burçlarında fazlasıyla olan ana/baba içgüdüleri fazlasıyla tatmin olacak ve “evli- mutlu- çocuklu” üçgeni tam anlamıyla sağlanacaktır. Bu üçgen de kimi zaman liderlik ve otorite kaynaklı sorunlar yaşansa da her iki burçta özellikle evlilik gibi bir durumun içindeyken alttan almayı gayet iyi bilmektedirler.

Anneliği ve becerikli olması dikkatini çeker

Koç burcu kadının sahip olduğu annelik güdüsü, eşi ile tam bir uyum gösterir. Çocuksu yönünü ancak annelik duygusu dengeleyebilir. Oldukça sosyal, hareketli bir hayat sürerler. Bir an bile boş kalmak kendilerini kötü hissetmelerine sebep olabilir. Çocuk onlar için çok mühimdir. Onlara kendi kendilerine yetebilmeyi, güçlü olmayı öğretmek temel prensibidir. Çocuklarına çokça hayal dünyası odaklı bir alan yaratırlar. Çok konuşmayı ve şakalaşmayı seven partnerine, eğer espriden hoşlanan bir koç burcu kadını denk gelirse ortaya inanılmaz bir uyum çıkacaktır.

Uyumları ilişkiyi uzun vadeli yapacaktır şüphesiz ve çoğunlukla uzun vadede düşünülen çocuk fikrine hiç uzak olmayan koç kadınının annelik güdüsünü, eşinin sahiplenme ve koruma dürtüsü fazlasıyla dengeleyecektir. Bunun dışında evi çekip çevirme, annelik gibi durumlarda oldukça iş bitirici özelliğe sahiptir. Bu özellik de karşı tarafın ilgisini fazlasıyla çekecek ve ikili arasında aranan uyum evlilik hayatına da taşınacaktır.

Bu inanılmaz uyum, uzun süreli bir ilişkiyi de beraberinde getirecektir. Özellikle iş bitiren yapıya sahip olan koç burcu kadınının bu özelliği, sevgilisinin aklını başından alacaktır. Kendisi hiç bir konuya tam olarak yoğunlaşamadığı için bu özelliğine partneri hayran kalacak ve özellikle mesleki kariyerinde ilerlemesi için zevkle kadınına destek olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.