Kova Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Kova Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Kova burcu kadını realist, arkadaş canlısı, burçlar içerisinde belki de en çok özgürlükçü olan burçtur. Özgürlüğünden taviz vermesi demek kendinden ödün vermesi demektir. Bunu da gerçekten aşık olduğunda yapabilecek biridir. Bu nedenle ilişkilerinde çoğunlukla zamana ihtiyaç duyar, bağlanma sorunu yaşar. Lakin duygularından emin olduktan sonra sevdiği kişiye sonuna kadar sadık kalır.

Boğa erkeği, onu güvende tutacak, şımartacak ve onun için her şeyi yapacak kadar centilmen bir karakterdir. Aslında partnerini çok fazla önemsemeyecektir. Özgürlüğüne çok düşkündür ve bu yüzden partnerine duyduğu aşk etkisini çabuk yitirebilir. Boğa erkeği para ile her kapının açılabileceğini düşünür. Bu fikir normal görünse de aslında değildir. Çünkü kendisi ve çevresindeki herkesi para ile koruma altına almanın yanında, kendini sonu belli olmayan maceralara atmaktan çekinmez.

Kova Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Zodyak’ın masum yüzlü, Venüs’ün etkisiyle son derece çekici ve bir o kadar da inatçı olan boğa insanı ile hava gibi değişken, plansız, gününü bırakın saatini bile planlamayan, değişkenliğin ansiklopedisini yazan kova burcunun uyumunun ne kadar eksantrik bir görünüme sahip olacağını düşünebiliyor olmalısınız. Biraz hayal edin hadi, bir tarafta kendi doğrularının, sınırlarının dışına kendisi istemeyeceği sürece çıkmayacak bir boğa, diğer tarafta ise değişim olmadan tek bir gün geçiremeyen kova! Eh, kulağa çok uyumlu gelmese de çekici yanları elbette ki olabilir. Dilerseniz detaylara geçelim…

Boğa kovayı kendine çeker

Boğa burcu insanı kadın-erkek fark etmeksizin oldukça çekici bir görünüşe sahiptir ve kendi görsel gücünün farkındadır. Kalın bir boyun, şekilli, güzel bir burun ve dudaklar, sabit fakat soğuğuyla bile yakacak kadar keskin bakışlar…Bu insanların karşı cinsi davet eden genel özellikleridir. Evet, ilk bakışta dikkat çeken bu insanı kova burcunun görmemesi imkansızdır. Zira kendisinin radarları her daim açıktır. Aşırı denebilecek kadar sosyal olabilen kova burcu insanı ikizlerin biraz daha ılımlı halidir diyebilirim. Bu insanlar da dışarıdan oldukça güler yüzlü ve sevecendir ve bu yönü insanları kendisine çekmesi için yeterlidir.

Arkadaş canlısı olan bu iki burç, kendi sosyal ortamlarında olmaktan hoşlanırlar. Çalışkan olmaları ve yüksek enerjileri sayesinde girdikleri her ortamda “Ben buradayım!” derler, bu da birbirlerinden etkilenmelerine neden olacaktır. Her iki burç insanı da analitik düşünme yeteneğine sahiptir. Realist insanlardır. İlişkilerine başlamadan önce karşı tarafı sınava tabi tutarlar. Dolayısıyla her iki taraf için de ilişkiye adım atma sürecinde zamana ihtiyaç vardır. Bu süreçte boğa erkeği pasif kalacaktır, kova kadınının uçarı ve değişken istekli halleri onun için geçer not alırsa kendini aktive edecektir ve ilgisini belli edecektir.

Bazı konularda uyuşamazlar

Boğa burcu erkeği para konusunda hassastır ve sevdiklerini para ile korumak ister. Kova kadını ise paraya hiç önem vermez. Sunduğu lüks ancak kapalı hayat, bir süre sonra özgür olan bu kadınını bunaltacaktır. Tabiri caizse kendini altın kafese konulmuş yırtıcı kuşlar gibi hissedecektir.

Aralarındaki en büyük sorun fazla sosyallikten oluşacaktır. Zira stabil hayat ve düzene önem veren boğa erkeğinin partnerinden tek beklentisi akşam eve geldiğinde huzur bulacağı eşinin kolları olacaktır. Sonuç olarak evlilik gibi ciddi ilişkilere yelken açabilmeleri için her iki tarafın da kendisinden taviz vermesi gerekmektedir. Uçarı ve özgürlüğüne düşkün kovanın biraz daha tutarlı olması, karşı tarafın ise onun değişkenliğine ayak uydurabilmesi gerekir. Kova şıp sevildiğini onunla atabilirse ve aralarındaki aşkın yoğunluğuna göre uzun ömürlü ciddi bir ilişki yaşayabilirler. Astrolojik açıdan uyumları düşük bir ihtimal olarak görülse de olduğunda dillere destan bir birliktelik olacaktır. Gönül bu, neden olmasın, değil mi?

Boğa burcu insanı da oldukça sosyaldir fakat dışarıdan mesafeli bir insan olduğu imajı yaratabilir. Ağır yürüyüşü, hareket ve mimikleri partnerini ilk görüşte etkileyecektir. Bu iki burç arkadaş olarak anlaşmayı başarsa da sevgili olma konusunda oldukça sıkıntı yaşayacaklardır. Şöyle ki, boğa burcu insanı sabittir, partneri ise sürekli olarak değişimden yanadır. Bu insanlar geleneklere daha bağlıdır ve alışkanlıklarını bırakmak istemez. Kova burcu insanını ise sosyal ortamlardan, arkadaş çevresinden uzaklaştırmaya çalışmak onu bir fanusa kapatmayla eş değerdir. Bu açıdan düşünüldüğünde kova, partnerine hitap etmeyecektir. Ayrıca onlar garanticidir ve zor güvenir.

Kova burcu ise tam tersi olarak sadece anı yaşar ve ilişkide yüzeyde kalmayı tercih edecektir. Boğa burcu, duygusal anlamda tatmin olamadığı zaman işler inada binecek ve ilişki çıkmaza sürünecektir. Eğer kova burcuysanız ve bir boğadan hoşlanıyorsanız, ona sürekli değişen gelecek planlarınızdan, gel-gitli duygularınızdan bahsetmeyin. Sadece samimiyetinizi gösterin ve size güven duymasını sağlayın. Bunu başarırsanız göreceksiniz ki boğa burcu hem çok iyi bir dost hem de muhteşem bir sevgilidir. Eğer boğa burcuysanız ve ondan hoşlanıyorsanız, öncelikle kabul etmeniz gereken bir şey var.

Karşınızda sizi neşesiyle büyüleyen bu insanı asla belirli bir kalıbın içine oturtmaya çalışmayın. Kendisinin sizden sıkılmasını istemiyorsanız, değişime ve değişik fikirlere açık olun. Sürekli olarak gelecekten söz etmek yerine anı yaşayın ve ona “biz şimdi neyiz?” türü sorular sormayın. O siz onda ne görürseniz görün, aslında samimidir ve bir çocuk kadar iyi niyetlidir. Aşkı sizi şımartacak, ayaklarınızı yerden kesecektir fakat sorgulayıcı olmak yerine sadece onunla geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın.

Zıt yanları birbirlerini çeker

Boğa burcu erkeği eski zaman tarzında düşünen hayatta daima sabit fikirleri olan bir erkektir. Kova kadınına göz attığımız zaman hayatı anına göre yaşamak isteyen özgürlüğüne düşkün ve daima yenilikçi düşüncesi ile göze çarpan bir kova kadını olduğunu görmekteyiz. İşte ikisi de birbirinden bu kadar farklı özelliklere sahip olan bu iki insanın anlaşmaları bize çok zor gibi gelir. Fakat her şeyin tam aksine bu iki kişi aslında uzun süreli olabilecek ve uyumlu olabilecek bir beraberliğin çok rahat bir şekilde adım atabilirler. Bu beraberlik o kadar farklıdır ki ya uzun süreli olabilecek kadar sonuna kadar devam eder yada hiç başlamadan yol yakınken son bulup biter.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Boğa burcu erkekleri geleneklerine son derece düşkün olduklarından dolayı her zaman hayatlarına yer alabilecek kişilerin de onlar gibi düşünmesini isterler. Özgür bir şekilde etrafta dolaşmak onlara göre değildir. Fakat söylenenlerin tam aksine özgürlükçü olan kova kadınları bu konuda bu erkekler ile beraber karşı karşıya gelecek ve ortada çok büyük zıtlıklar oluşacaktır.

Bu birbirinden farklı iki kişi hayatlarında yer alan kişi ye bağlanma konusunda biraz zorluklar çekebilmektedir. Hal böyle olunca ilk olarak ikisinin yolun başında biraz çaba sarf edip birbirlerine güven vermesi ve birbirlerinin güvenmesini güvenlerini kazanmaları gerekmektedir.

Böyle bir durum sonucunda emin olunmalıdır ki bu iki burç birbirini fazlasıyla sadık kalacak ve ilişkiyi uzun vadeli bir şekilde yürümeyi sağlayacaktır. Bu ikili bakıldığı zaman birbirinden çok uyumsuz bir şekilde gözükse de ilişki başladıktan sonra bu durumun değişmiş olduğu görülmektedir. Eğer ki yolun başında çaba sarf edip ilişkiyi başlatabilirlerse zaman ilerledikçe çok mutlu olduklarını görebileceklerdir.

Aşk her şeyi değiştirebilir

İki burcun ilişkisi için astrolojik açıdan uyumu %30 kadar diyebiliriz. Venüs’ün çocukları boğa erkekleri sevecen, sadık ve dürüsttür. Gerçekten aşık olduğunda tam bir güven kalesi olur. Sevdiği kadını dış dünyanın tüm kötülüklerinden korumaya ant içer, partnerini küçük çocuğu gibi sever. Lükse ve kaliteye olan düşkünlüğü nedeniyle onu pahalı hediyelerle şımartır el üstünde tutar.

Kova burcu kadını her ne kadar özgürlüğüne düşkün olsa dahi eğer ki partneri ona kendine aşık etmeye başarırsa onun özgürlüğünden eser kalmadığını görmüş olacaktır. Zor olsa da sevdiği zaman sevdiğine sadık kalmayı başarabilen bu kadınlar bu durum sonucunda hal ve hareketlerinde büyük değişmelerin şahit olacaktır. Adeta size çok aşık ve sadık bir kadına dönüşecektir.

Eğer ki kova kadını boğa erkeğine aşık olabilirse ikisi arasındaki ilişkinin uzun sürebilecek güzel ve heyecan dolu boyuttaki bir ilişkiye dönüşebileceğini rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Unutmayın bu ilişki ya çok uzun bir şekilde sürecek yada yol yakınken bitecektir. İpler tamamen sizin ikinizin elinizdedir biraz çaba sarf etmelisiniz.

Beraber mantıklı kararlar verebilirler

Bu iki kişi hayatı oldukça farklı pencerelerden baksa da hem ilişki sırasında mantığını devreye sokabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı ilişkinin daha düzgün bir şekilde yürümesi için daha uygun kararlar verebileceklerdir. Her ikisi de oldukça çalışkan bir yapıya sahip olduklarından dolayı bu konu üzerinde rahat bir şekilde anlaşmayı başarabileceklerdir.

Kendi ilişkileri dışında arkadaş çevrelerine de gerekli olabilecek vakti her ikisi de yarata bildiklerinden dolayı bu konu sırasında zorluk çekmeyeceklerdir. Fakat her ne olursa olsun bu iki kişinin arkadaş çevreleri ile ayrı ayrı takılmalarına tavsiye ederiz. Bunun sonucunda emin olun ki bu iki kişi bir araya geldiklerinde daha güzel vakit geçirmeyi başarabileceklerdir.

Kova Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Bu iki burcun pek fazla ortak özelliği olduğu söylenemez. Kova kadını partneriyle evlenmeyi düşünüyorsa ilişkide çok fazla fedakarlık etmesi gerekecektir. Kendini kafese kapatılmış gibi hissedecektir. Eski kafalı denebilecek kadar geleneksel düşüncelere sahiptir. Bu kadın son derece gizemli bir havaya sahiptir ve aslında partnerinden de bunu bekler. Ancak boğa erkeği adeta açık bir kitap gibidir.

Evlilikle beraber sorunlarda artabilir

Özellikle bu ikili bir evlilik yaşadığında ve aynı çatı içerisinde yer aldıklarından aralarında bu sorun yüzünden birçok uyumsuzluklar meydana gelecektir. Fakat her şeye rağmen kova yada boğa burcu her ikisinden biri daha baskın bir özellik gösterebilirse o zaman anlaşılması daha kolay bir ilişki yada evliliğin oluşması fazlasıyla mümkün olacaktır.

İkiside erken evliliğe karşıdır

Boğa burcunun kendi değerleriyle yaşamayı seven bir burç olduğuna değinmiştim. Bu yüzden çoğu erken evlenmeye sıcak bakmaz en azından geleceğini garanti altına alacak maddi imkanlara kavuşmadan evliliği düşünmez. Kova insanı ise aslında sevdiği kişinin karşısında son derece hassastır ve evlilik için kendisini hazır hissetmese bile sevdiği insana bağlı ise onunla bir ömür geçirmek için can atacaktır. İşin maddi boyutundan ziyade duygu boyutuyla ilgilenir ve her zaman olduğu gibi ani kararlar alabilir. Bu insan ilişkinin ilk evrelerinde sadece flört amaçlı takılır fakat bu durum ironi olarak boğa burcunu rahatsız edebilir. Kendisi her ne kadar evliliğe sıcak bakmasa da ciddiyetin insanıdır.

Boğa burcuyla gönül eğlendirildiği imajı yaratmak yapılacak en büyük hatadır. Eğer maddi imkanlara sahipse ve kova burcunun çılgın ve çocuksu hallerine alışmışsa, partneri de boğa burcunun sabit hallerine şikayet etmemeyi öğrenmişse her ikisi de evlenmek için adım atacaktır. Bu evlilik çok eğlenceli olabilir çünkü aslında her ikisi zıtlıklarıyla birbirini tamamlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken her iki burcun da keskin yönlerini bir parça törpüleyerek karşı tarafa ılımlı bir mesaj göndermesi gerektiğidir. Evlilikleri tek eşli ve uzun ömürlü olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.