Oğlak Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

  07.02.2016
  Oğlak Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

  Karamsar, kuşkucu, tutumlu, eli sıkı, güvenilir, samimi, neşeli ve hırslı özellikleri nedeniyle ortam içinde hemen fark edilen, oğlak kadınının bu yönleri zamanla katlanılmaz bir hal alsa da onları tanıyan kişiler tarafından alışılmış bir durumdur. Kısacası onları seven bu halleri ile severler. Cesur, tuttuğunu koparan, nüfuzlu dostlar edinen, her şeyin en iyisini isteyen, kıskanç, dostlarına düşkün akrep erkeği ile bir araya gelirse, aşk ve evlilik uyumları nasıl olur sorusunu gelin birlikte değerlendirelim.

  Oğlak Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

  Kendine çok güvenen akrep bu sefer sert kayaya çarpar

  Oğlak burcuna sahip kadınlar, çoğu burç içinde sıkıcı olarak algılanmaktadır. Hayatlarında sadece başarı kelimesi vardır, aşk hayatlarında çekilmez bir kimliğe bürüneceğini zanneden çoğu kişi aslında oğlak kadının mükemmel bir aşık olabileceğini anlamak için o sert görünümlü kabuklarını kırmalıdır. Akrep burcu erkeği bakışlarıyla çoğu kadını elde edebileceğini zanneden şımarık bir erkektir. Eğer karşısına bir oğlak kadını çıkmış ise işler karışabilir.

  Kırmızı çizgilerine özen göstermeleri ilişkinin seyrini belirler

  Her iki burcun bir araya gelerek oluşturduğu ilişki partnerlere göre değişim göstermektedir. İlişki uyumu tarafların birbirlerinin hassas noktalarına dikkat etmesi ile mümkündür. Akrep burcu yalandan nefret eder. Aldatılsa dahi, partneri bunu açık açık dile getirdiği takdirde affedebilir. Fakat yalanı gizlerse asla affedici olmaz. Aksine yıkıcı olur. Öfkesi korkutucudur. Bu yüzden oğlak burcunun buna dikkat etmesi gerekir. Ayrıca gezmeyi, eğlenmeyi seven, bakımlı ve güçlü duran, kendisine saygısızlık yapılmasından, ilgi gösterilmemesinden, kısıtlanmaktan ve kendisine şüpheyle bakılmasından hoşlanmaz. Bu noktalara oğlağın dikkat etmesi ile gayet uyumlu bir çift olurlar. Tabi bu uyumun sağlanması için akrep burcuna da düşen roller vardır.

  İlişkilerinde dengeyi bulmaları gerekir

  Kıskançlık konusunda iki burçta birbirine benzer. Hem kadın hem de erkek son derece kıskanç olsa da kıskanılmak iki burcunda hoşuna gitmez. Kıskançlık dozunu normal düzeyde tutmayı başaran akrep erkekleri, oğlak kadınının aşk hayatında eğlenceli biri olduğunu anlayabilir. Oğlak kadınının çalışma tutkusu ve başarı isteği, lüksü ve parayı seven partnerinin iş hayatlarında onları başarıya götürecek CEO’yu bulduklarını gösterir. Hayatına giren her erkeği kendinden bir tık ileride olması için ona destek verir. Aşk hayatlarında inişler ve çıkışlar olması oldukça muhtemel olan bu çiftler, zaman zaman ayrılabilirler. Fakat göz göze geldikleri ilk fırsatta içlerindeki kıvılcımın tekrar alev alması çok normaldir.

  Birbirlerine saygı göstermeleri gerekir

  Oğlak kadını, kısıtlanmaktan, gereksiz kıskançlıklardan, müsriflikten, el kol şakalarından, aile ve geleneksel yaşamına uygun davranılmamasından hoşlanmaz. Akrep erkeği bu noktalara dikkat edip, partnerine sevgisini sunup övgüler sayar ve onu takdir ederse bu onun hoşuna gider, hareketli bir ilişki yaşanır. Akrep, oğlak ile temastan kaçınmaz ve sevgisini kendine has bir üslupla dile getiren, her fırsatta bu yönünü yaşamak ve yaşatmak ister.

  Geleneksel yaşamına bağlı oğlak kadını için bu tavırlar fazla cüretkar gelebilir, buda onu geri itebilir. Bu nedenle akrep erkeği arzularını çok göstermeyip, daha sade yaşamalı. Ancak bu şekilde anlaşabilirler. Oğlak kadını ise gereksiz kıskançlıklardan, partnerini aşırı sahiplenmekten, her üzüldüğünde ağlamaktan ve kuralcı tutumundan vazgeçmeli yada törpülemelidir. Ancak bu şekilde her iki burcun aşk uyumu mümkün olur.

  İkinci şansı mı? ancak rüyasında görür

  Madalyonun diğer yüzüne bakacak olursak bu ikili ilişkide bazı istisnai durumlar da gözlemlenebilmektedir. Eğer ki bu kadın müthiş derecede akrep erkeğine aşıksa ilişkiyi kontrol etmeyi ve dengede tutmayı başarır. Erkeğine büyük bir itaat ve bağlılık örneği gösterir. Ancak bu kadının aşkı bitmişse çok da zorlamamak gerekir. Zira onlar değil gemiler, limanları bile gözden çıkarır. İkinci bir şans akrep burcu erkeğinin yalnızca hayalinde olur, o da şansı yaver giderse. Bir şekilde oğlak kadını ile birlikte olmayı başarmış ise tek yapması gereken onun mutlak özgürlüğüne müdahale etmemesi ve sonsuz güvenmesidir.

  Kıskançlıkları ilişkiyi çekilmez hale getirebilir

  Bu ikili arasındaki ilişkinin nasıl sonuçlanacağına dair tahmin yürütmek oldukça zordur. Aşırı kıskanç bir kişiliğe ve de sabit fikirlere sahip olan bu oğlak, o naif, eğlenceli ve sakin yaşamını bir anda çekilmez bir hale getirebilir. Kıskanç bir yapıya sahip olmasına rağmen bu duygusunu bastırmayı ve de mantıklı kararlar vererek yaşamını doğru şekilde idame ettirmeyi çok iyi bilmektedir. Ancak bir akrep burcu için aynı şeyleri söylemek imkansız denecek kadar zordur. Onlar kıskançlık konusunda patlamaya hazır bir bomba kadar tehlikelidir.

  Akrep erkekleri partnerini hiç umulmadık anda yerli yersiz kıskanabilir ve kısıtlayabilir. Bunun yanı sıra bu ikili arasındaki tek uyum, işlerine verdikleri önem, kişisel bakımları ve de dürüst ve güvenilir olmalarıdır. Her ikisi de çok iyi iki vefalı dost olabilirler fakat aşk hayatları sürekli inişler ve çıkışlarla geçer.

  Bu kadar güvenilir bir kadını kıskançlıkla boğmak intihar demektir

  Oğlak kadınına kendini ifade etmeyi ve aşık etmeyi başaran akrep erkekleri, hayatlarının sonuna kadar onlara sadık kalacak eşi bulmuş olurlar. Akrep erkeklerinin dürüst ve güvenirliğe verdikleri önem, partnerlerinde oldukça fazladır. İkisi de aynı şeyleri ister, güvene ve sadakate büyük önem verirler. Fakat bu durumu oldukça aşırıya kaçırmaya çalışan akrep erkekleri, oğlak kadınını kendinden uzaklaştırmayı başarabilir.

  Bakışlarla etkilenmeyecek kadar zor bir kadındır

  Akrep erkeği, her kadın gibi oğlak kadınını da bakışlarıyla etkilemeye çalışır. Fakat bu durum ona sökmediği için oldukça zordur. Çünkü kendisi gibi cool bir görüntüye sahip erkeklerden daha çok hoşlandığı için, bu erkekleri şımarık ve güvenilir bulmayabilir. Onun bu kendini çekişi, partnerini daha çok harekete geçirir. Bu durum aralarında başlaması muhtemel ilk tutkunun oluştuğunun habercisidir.

  Unutur ama neyi unuttuğunu asla unutmaz

  Akrep burcu kindar olduğu için ona yapılan iyiliği ve kötülüğü de asla unutmaz. İntikam almak, onlar için bir gurur meselesidir. Bu nedenle de tehlikeli olan bu yanlarını asla göremezsiniz. Ancak yaşayarak fark edebilirsiniz.

  Muhtemelen yalnızlar rıhtımında karşılaşırlar

  Kin tutmaları, her şeye kuşku ile bakmaları sıkça şikayet edilen huyları arasında yer almaktadır. Bu nedenle oğlak burcu bu huylarını törpülemelidir. Fakat bu huylar, erkek ve kadında değişim göstermektedir. Kadınları evcimen, yalnız takılmayı seven, nadiren dost edinen, dost edinirken ince eleyip sık dokuyan, pimpirikli, neşeli, hareketli ve hoş sohbet bir yapıya sahip iken, oğlak erkeği cimriliğe kadar uzanan tutucu, ailesine düşkün, temastan hoşlanan, konuşurken mimiklerini sıkça kullanan, merhametli, kadını gibi karamsar ve kötümser düşünen, yalnızlığı, gezmeyi, eğlenmeyi kendince seven bir yapıya sahiptir.

  Hayatın felsefesi hızlı yaşa genç kal

  Akrep erkeği başına buyruktur. Hayatı tüm zevkleri ile yaşamak onlar için bir felsefedir. Kısaca aşka, paraya ve kadınlara karşı zaafları olan bir erkektir. Daima tutkulu ve erkeksi tavırları ile kadınların ilgisini kendisinde toplar. Eğer severlerse sadık olabilirler. Fakat bundan emin olmak neredeyse imkansız. Çünkü hipnoz edebilme özelliğine sahiptir. İstediği kadını, istediği şekilde etkisi altına alabilir. Soğuk bir yüz mizacı olsa dahi, aklında daima düşünceler olduğundan nadiren kahkaha atarlar. Onlar için tebessüm etmek dahi yeterlidir.

  Dostları ile zaman geçirmeyi, uzak yerleri keşfetmeyi severler

  Akrep burcu ise sırdaş, yoğun duyguları olan, kindar, kıskanç, dostluğa önem veren, harbilik ve delikanlılık düşüncesini yoğun olarak barındıran, güçlü, üzüldüğü zaman yıkıcı olan, siniri burcu gibi zehirleyici olan bir yapıya sahiptir. Genellikle dostları ile takılmayı, gezmeyi, uzak yolculuklara çıkmayı kendine bakmayı, dikkat çekici görünmeyi severler.

  Oğlak Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

  İyi birer ebeveyn olurlar

  Akrep erkeği sempatik görüntülerinin ardında cesur ve kibirli bir tipidir. Kariyer odaklı yaşayıp hayatlarını istedikleri şekilde organize ederler. Genellikle çocuk istemezler fakat çocuk sahibi olunca müthiş bir ebeveyn olurlar. Kuralcı, disiplinli ve sevecen. Oğlak burcu ise sevgi dolu, merhametli, mülkiyetçi, gelecek planları yapan, garanti düşüncesi ile yaşayan, disiplinli, ağır başlı bireylerdir. Evlendikleri zaman eşlerine saygılı ve merhametli bir eş olurlar.

  Bu ikilinin evliliklerinde de aynı durum geçerlidir. Akrepler çocukları ile arkadaş olan erkeklerdir ancak onunla kıskançlık ve para harcama konularında tartışmalar yaşanır. Fakat bunlar uzun sürmez. Bu iki burç evlenir ise tamamen arzuların ayakta tuttuğu bir evlilik olur. Akrep sevmeden veya güvenmeden evlenmez. Evlenmiş ise sizin dürüst yada farklı yaşamınız onu çekmiştir. Aralarındaki kavga nedenleri, onun rahat ve sorumsuz yaşam şeklidir. Oğlak kadını anlayışlı ve sevecendir.


  Daha Fazlasını Keşfet:

  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.