Oğlak Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Uyumu
7 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 7.573 kez okundu.

Oğlak burcuna sahip kadınlar, çoğu burç içinde sıkıcı olarak algılanmaktadır. Hayatlarında sadece başarı kelimesinin var olduğu bu kadınların, aşk hayatlarında çekilmez bir kimliğe bürüneceğini zanneden çoğu burçlar aslında oğlak kadının mükemmel bir aşık olabileceğini anlamak için o sert görünümlü kabuklarını kırmaları gerekmektedir. Akrep burcu erkeği bakışlarıyla çoğu kadını elde edebileceğini zanneden şımarık bir erkektir. Eğer karşısına bir oğlak kadını çıkmış ise, işler karışabilir.

Akrep erkeği, her kadın gibi oğlak kadınını da bakışlarıyla etkilemeye çalışır. Bu durum akrep erkekleri için oldukça zordur. Oğlak kadını kendisi gibi cool bir görüntüye sahip erkeklerden daha çok hoşlandığı için, bu erkekleri şımarık ve güvenilir bulmayabilir. Onun bu kendini çekişi, akrep erkeğini daha çok harekete geçirir. Bu durum aralarında başlaması muhtemel ilk tutkunun oluştuğunun habercisidir.

Oğlak kadınına kendini ifade etmeyi ve aşık etmeyi başaran akrep erkekleri, hayatlarının sonuna kadar onlara sadık kalacak eşi bulmuş olurlar. Akrep erkeklerinin dürüst ve güvenirliğe verdikleri önem, oğlak kadınlarında oldukça fazladır. İkisi de aynı şeyleri ister. İkisi de güvene ve sadakate büyük önem verirler. Fakat bu durumu oldukça aşırıya kaçırmaya çalışan akrep erkekleri, oğlak kadınını kendinden uzaklaştırmayı başarabilir.

Kıskançlık konusunda iki burçta birbirine benzer. Hem kadın hem de erkek son derece kıskanç olsa da kıskanılmak iki burcunda hoşuna gitmez. Kıskançlık dozunu normal düzeyde tutmayı başaran akrep erkekleri, oğlak kadınının aşk hayatında eğlenceli biri olduğunu anlayabilir. Oğlak kadınının çalışma tutkusu ve başarı isteği, lüksü ve parayı seven akrep erkeklerinin iş hayatlarında onları başarıya götürecek CEO’yu bulduklarını gösterir. Hayatına giren her erkeği kendinden bir tık ileride olması için ona destek verir. Aşk hayatlarında inişler ve çıkışlar olması oldukça muhtemel olan bu çiftler, zaman zaman ayrılabilirler. Fakat göz göze geldikleri ilk fırsatta içlerindeki kıvılcımın tekrar alev alması çok normaldir.

Oğlak burcu kadını ile akrep burcu erkeği arasındaki ilişkinin nasıl sonuçlanacağına dair tahmin yürütmek oldukça zordur. Aşırı kıskanç bir kişiliğe ve de sabit fikirlere sahip olan akrep burcu erkeği oğlak burcu kadınının o naif, eğlenceli ve sakin yaşamını bir anda çekilmez bir hale getirebilir. Oğlak burcu kadını da kıskanç bir karakteristik özelliğe sahip olmasına rağmen bu duygusunu bastırmayı ve de mantıklı kararlar vererek yaşamını doğru şekilde idame ettirmeyi çok iyi bilmektedir. Ancak bir akrep burcu erkeği için aynı şeyleri söylemek imkansız denecek kadar zordur. Akrep burcu erkeği kıskançlık konusunda patlamaya hazır bir bomba kadar tehlikelidir. Akrep burcu erkeği oğlak burcu kadınını hiç umulmadık anda yerli yersiz kıskanabilir ve kısıtlayabilir. Bunun yanı sıra oğlak burcu kadını ve akrep burcu erkeği arasındaki tek uyum, işlerine verdikleri önem, kişisel bakımları ve de dürüst ve güvenilir olmalarıdır. Akrep ve oğlak çok iyi iki vefalı dost olabilirler fakat aşk hayatları sürekli inişler ve çıkışlarla geçer.

Madalyonun diğer yüzüne bakacak olursak bu ikili ilişkide bazı istisnai durumlar da gözlemlenebilmektedir. Eğer ki oğlak kadını müthiş derecede akrep erkeğine aşıksa ilişkiyi kontrol etmeyi ve dengede tutmayı başarır. Erkeğine büyük bir itaat ve bağlılık örneği gösterir. Ancak oğlak kadının aşkı bitmişse çok da zorlamamak gerekir. Zira oğlak kadını gemileri değil limanları bile gözden çıkarır. İkinci bir șans akrep burcu erkeğinin yalnızca hayalinde olur, o da şansı yaver giderse. Oğlak kadını ve akrep erkeğinin zıt karakterlere sahip olmaları, cinsel hayatın uç noktada yaşanmasına elveriş sağlamaktadır. Seks konusunda birbirlerinin ne istediğini çok iyi bilir ve sonu gelmez bir tatmin yaşarlar. Akrep burcu erkeği bir şekilde oğlak burcu kadını ile birlikte olmayı başarmış ise, tek yapması gereken oğlak kadının mutlak özgürlüğüne müdahale etmemesi ve ona sonsuz güvenmesidir.

Oğlak Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Oğlak ve akrep burcu bir araya gelirse , her iki burcun birbirlerine karşı olan aşk, evlilik ve cinsellik uyumları ayrı ayrı değerlendirilmeli. Tabi tüm bunlardan önce, her iki burcun karakteristik özellikleri bilinmelidir.

Oğlak burcu insanı, karamsar, kuşkucu, tutumlu, eli sıkı, güvenilir, samimi , neşeli ve hırslı bireylerdir. Bu özellikleri nedeniyle ortam içinde hemen fark edilirler. Zamanla daha katlanılmaz bir hal alsa da onları tanıyan kişiler tarafından alışılmış bir durumdur. Onları seven bu hâlleri ile severler.

Kin tutmaları, her şeye kuşku ile bakmaları sıkça şikayet edilen huyları arasında yer almaktadır. Bu nedenle oğlak burcu bu huylarını törpülemelidir. Fakat bu huylar, erkek ve kadında değişim göstermektedir. Oğlak kadını evcimen, yalnız takılmayı seven,nadiren dost edinen, dost edinirken ince eleyip sık dokuyan, pimpirikli, neşeli, hareketli ve hoş sohbet bir yapıya sahip iken, oğlak erkeği cimriliğe kadar uzanan tutucu, ailesine düşkün, tensel temastan hoşlanan, konuşurken mimiklerini sıkça kullanan, merhametli, kadını gibi karamsar ve kötümser düşünen, yalnızlığı, gezmeyi, eğlenmeyi kendince seven bir yapıya sahiptir.

Diğer burcumuz olan akrep burcu ise, sırdaş, yoğun duyguları olan, seksapelitesi yüksek, kindar, kıskanç, dostluğa önem veren, harbilik ve delikanlılık düşüncesini yoğun olarak barındıran, güçlü, üzüldüğü zaman yıkıcı olan, siniri burcu gibi zehirleyici olan bir yapıya sahiptir. Genellikle dostları ile takılmayı, gezmeyi, uzak yolculuklara çıkmayı kendine bakmayı, seksi görünmeyi severler. Ayrı ayrı değerlendirmek gerekirse, akrep kadını, masum görünen, fakat kibirli bir duruşu olan kadındır. Cesur, tuttuğunu koparan, nüfuzlu dostlar edinen, her şeyin en iyisini isteyen, kıskanç, dostlarına düşkün, ortam içinde farklı ve çekici tavırları ile dikkatleri üzerine çeken bir kadın tipidir.

Akrep kadını kindar olduğu için ona yapılan iyiliği ve kötülüğü de asla unutmaz. İntikam almak , onlar için bir gurur meselesidir. Bu nedenle de tehlikeli olan bu yanlarını asla göremezsiniz. Ancak yaşayarak fark edebilirsiniz.

Akrep erkeği ise kadınına göre daha başına buyruktur. Hayatı tüm zevkleri ile yaşamak onlar için bir felsefedir. Kısaca aşka, paraya ve cinselliğe karşı zaafları olan bir erkektir. Daima tutkulu ve erkeksi tavırları ile kadınların ilgisini kendisinde toplar. Eğer severlerse sadık olabilirler. Fakat bundan emin olmak neredeyse imkansız. Çünkü akrep erkeği kadını hipnoz edebilme özelliğine sahiptir. İstediği kadını , istediği şekilde etkisi altına alabilir. Soğuk bir yüz mizacı olsa dahi, aklında daima düşünceler olduğundan nadiren kahkaha atarlar. Onlar için tebessüm etmek dahi yeterlidir.

Oğlak ve Akrep Aşk Uyumu

Her iki burcun bir araya gelerek oluşturduğu ilişki partnerlere göre değişim göstermektedir. Eğer oğlak erkeği ile akrep kadını bir araya gelmiş ise, ilişki uyumu tarafların birbirlerinin hassas noktalarına dikkat etmesi ile mümkündür. Akrep kadını yalandan nefret eder. Aldatılsa dahi, partneri bunu açık açık dile getirdiği takdirde affedebilir. Fakat yalanı gizlerse asla affedici olmaz. Aksine yıkıcı olur. Öfkesi korkutucudur akrep kadınının. Bu yüzden oğlak erkeğinin buna dikkat etmesi gerekir. Ayrıca gezmeyi, eğlenmeyi seven, bakımlı ve güçlü duran akrep kadını, kendisine saygısızlık yapılmasından, ilgi gösterilmemesinden, kısıtlanmaktan ve kendisine şüpheyle bakılmasından hoşlanmaz. Bu noktalara oğlağın dikkat etmesi ile gayet uyumlu bir çift olurlar. Tabi bu uyumun sağlanması için akrep kadınına da düşen roller vardır.

Oğlak erkeği, kısıtlanmaktan, gereksiz kıskançlıklardan, müsriflikten, el kol şakalarından, aile ve geleneksel yaşamına uygun davranılmamasından hoşlanmaz. Akrep kadını bu noktalara dikkat edip, oğlak erkeğine sevgisini sunup övgüler sayar ve onu takdir ederse bu oğlağın hoşuna gider. Eğer beraber olan taraflar akrep erkeği ile oğlak kadını ise biraz daha hareketli bir ilişki yaşanır. Akrep erkeği, oğlak ile tensel temastan kaçınmaz, sevgisini kendine has bir üslupla dile getiren, her fırsatta yatak odasını gösteren bir yapıya sahip. Geleneksel yaşamına bağlı oğlak kadını için bu tavırlar fazla cüretkar gelebilir. Buda onu geri itebilir. Bu nedenle akrep erkeği arzularını çok göstermeyip, daha sade yaşamalı. Ancak bu şekilde anlaşabilirler. Oğlak kadını ise gereksiz kıskançlıklardan, akrebi aşırı sahiplenmekten, her üzüldüğünde ağlamaktan ve kuralcı tutumundan vazgeçmeli yada törpülemeli. Ancak bu şekilde her iki burcun aşk uyumu mümkün olur.

Oğlak ve Akrep Evlilik Uyumu

Akrep kadını,masum, minyon ve sevimli görüntülerinin ardında cesur ve kibirli bir kadın tipidir. Kariyer odaklı yaşayıp hayatlarını istedikleri şekilde organize ederler. Genellikle çocuk istemezler fakat çocuk sahibi olunca müthiş bir anne adayı olur. Kuralcı, disiplinli ve sevecen. Oğlak erkeği ise sevgi dolu, merhametli, mülkiyetçi, gelecek planları yapan, garanti düşüncesi ile yaşayan, disiplinli, ağır başlı bireylerdir. Evlendikleri zaman eşlerine saygılı ve merhametli bir baba olurlar.

Akrep ile olan evliliklerinde de aynı durum geçerlidir. Çocukları ile arkadaş olan erkeklerdendir. Akrep kadını ile kıskançlık ve para harcama konularında tartışmalar yaşanır. Fakat bunlar uzun sürmez. Eğer oğlak kadını ile akrep erkeği evlenir ise , tamamen arzuların ayakta tuttuğu bir evlilik olur. Akrep sevmeden veya güvenmeden evlenmez.. Evlenmiş ise sizin dürüst yada farklı yaşamınız onu çekmiştir. Aralarındaki kavga nedenleri, akrebin rahat ve sorumsuz yaşam şekli olmaktadır. Oğlak kadını anlayışlı ve sevecendir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git