Oğlak Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Oğlak Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak burcu kadını gizli duygularıyla her zaman çekici olmayı başarmıştır. Hem güzel hem de zeki olup ikisini bir arada taşıyan tek kadın bunlardır diyebiliriz. Aslan erkeği sıcakkanlı olmasıyla kendisini bize çekmesini çok iyi başarır. İnsanları kırmaktan her zaman çok korkar. Bununla beraber lider özelliklere de sahiptir ve tıpkı koçlara benzeyen bu özelliğiyle bizi deli etmeyi başarırlar. Güçlü bir yapıya sahip olduğu için karşısındaki erkeğin pasif olmasını asla istemez.

Erkek denilen varlık güçlü ve kadınını korumacıdır onlara göre. Aslan erkeği tamda istediği gibi çok güçlü bir yapıya sahiptir. Bununla beraber aynı zamanda korumacı özellikleri de bu burcun kadınlarını cezbeder. Kısaca istekler ve karakter analizinden sonra bu ikili arasında ateşli bir ilişki nasıl olur, uyumlarını artısı eksisi ile birlikte değerlendirelim. Fakat öncelikle belirtmekte fayda var, bu kişilerin belirli bir yaştan sonra karşılaşmaları onlar için her zaman daha çok avantaj oluşturacaktır.

Oğlak Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

Denerlerse aşk olur, denemezlerse kapı duvar

Bir yanda adeta inatçı bir kişiliğe sahip, toprak grubundan olan oğlak burcu, diğer yanda ise her dediği olsun isteyen ve ateş grubu içerisinde yer alan aslan burcu. Bu ikisi bakıldığı zaman her koşulda kusursuz değil ama güzel olabilecek bir aşk yaşayabilir, diğer yandan birbirlerini hiçbir zaman anlamayan ve birbirlerine en başta kapı duvar olan ve daha yolun başında başlamadan biten bir şeye de şahit olabilirler. Yani bu ikili arasındaki uyuma göz atıldığı zaman ya tamamen beyaz yada tamamen siyah olarak yorumlamak daha açık ve net olacaktır.

Gözleri dışında her şeyi saklamayı başarırlar

Oğlak burcu kadını duygusal bir kadındır ama bunu yansıtmayı bir türlü beceremez. Bazen de becermek istemez. Zor görünmeyi her zaman sever bu kadınlar. Kendi özellikleri bilindiği zaman basit olacaklarını düşünürler. Bu yüzden de umursamaz takılmayı her zaman tercih ederler. Aslan burcu erkeği ise oldukça romantiktir. Ateşli bir erkek olan aslanlar bu ilişkiye adeta değişik bir hava katarlar. Çünkü çok sevdiklerinde iki tarafta her şeyi saklayabilir ama gözlerindeki sevgiyi asla saklayamazlar ve birbirlerinin gözlerindeki ışığı gördüklerinde büyük bir aşk başlar

Kuralcıdır, kendini istediği kadar tanıtır

Bu burçların uyumu yer yer farklılıkların olduğu bir uyumu gösterir. Tüm bunları net olarak görmek için her iki burcu da ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. Oğlak kadını kindar, kuşkucu, evhamlı, kötümser, en ufak şeyi kendine dert edinen, çalışkan, yetenekli, güçlü, inatçı, ailesine düşkün, sevdiklerine düşkün, merhametli, tutumlu, sadık ve güvenilir bir yapıya sahip iken sahiplenen, maddiyata odaklı düşünceleri olan, mal mülk sahibi olmayı seven, gücün para ile geldiğini düşünen, soğuk duruşu olan, sevgisini hissettiren, merhametli ve sevecen bir yapıya sahiptir, sınırları ve kuralları olan bireylerdir. Asla kendi alanlarına istemedikleri kimseyi dahil etmezler. Onu tam anlamıyla tanımak mümkün değildir. Bu ancak yıllarca onlara hayat arkadaşı olmuş kimselerin başarabileceğini bir şeydir.

İlk bakışlarda buluşurlar

Aslan burçlarının bakışları çok çekicidir. Hatta bu bakışlardan dolayı bulundukları en kalabalık toplumda bile her zaman ilgiyi ve alakayı kendi üzerilerine çekmeyi çok kolay bir şekilde başarabilir. Bakışlarının çekici olmasından dolayı oğlak kadını çok rahat bir şekilde bu bakışların farkına varacaklardır ve ikili arasındaki çekim bu esnada ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Lider, inatçı ve kıskanç iki burç

Aslan erkekleri tıpkı oğlak kadınları gibi her zaman lider olma çabası içine girmektedirler. Eğer ki aslan burcu kıskançlıklarına bir sınır koymayı tercih eder ve liderlik hedefinden vazgeçmeyi dilerse işte partnerleri onlarla uzun vadeli bir aşk yaşamayı tercih edebilirler. Çünkü ikiside oldukça inatçı, oldukça kıskanç, oldukça liderlik ruhuna sahip olduğundan dolayı bu özellikleri nedeni ile birbirlerinin aynısı sayılırlar.

İşte böyle bir durumda iki kişinin anlaşabilir olması için gerçekten birbirlerini sevmeleri ve birbirlerine gerçekten aşık olmaları gerekmektedir. Her iki tarafta eşit olabilecek şekilde ilişkileri için fedakar olmayı tercih ederlerse bu ikili arasında çok ama çok büyük bir aşkın meydana gelebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Her iki burcun bir araya gelerek oluşturduğu beraberlik yer yer sorun yaşatsa da, karşılıklı olarak bazı noktalar dikkate alındığında gayet mümkün bir ilişkidir. Bu iki burç partner olacak ise, oğlak kadını, kötümser, kuşkucu ve aşırı sahiplenici tavırlarından uzak kalmalıdır. Aslan erkeği seviyorsa, sadık ve neşeli bir partnerdir, üzerine gidilmesini sevmez. Dürüst olduklarını bildiklerinden anlatmaktan, kısıtlanmaktan ve kendisine ne yapılması gerektiğinin söylemesinden nefret ederler.

Hayatları boyunca asla bu durumdan hoşlanmazlar. Fakat oğlak kadını sevdiği adamı fazla sahiplendiğinden, konuşma üslubu sert ve emrivaki olabilir. Buna çok dikkat edilmelidir. Bu durum partnerini uzaklaştırarak ilişkinin sonlanmasına dahi neden olabilir. Bu nedenle bu erkeklere övgülerinizi sunun, onun yaptıklarını takdir edin, ona danışarak hareket edin. Tüm bunlar onun hoşuna gidecektir emin olun.

Her ikisi de fedakarlık yapmalıdır

Eğer beraber olan taraflar bu ikisi ise oğlak burcu, şüpheci, karamsar, tutumlu (cimrilik boyutunda ise) ve kısıtlayıcı özelliklerini törpülemelidir. Hiçbir konuda aslan burcunu sıkmamalı, gelecek planlarından ona da bahsetmeli, hayallerine onu da ortak etmelidir. Sürekli ilgisini bu samimi bir şekilde göstermelidir. Eğer yapmacık olursa hemen hissedecektir. Aslan burcu ise, otoriter, taviz vermeyen tavırları, egoist hallerini, ben bilirim konuşmalarını, eleştirel konuşma gibi özelliklerini törpülemelidir. Sürekli ne yapması gerektiğini söyleyen, onu yargılayan, eksik ve yetersiz gören bir kadınla ilişkiyi sürdüremezler. Bunun yerine gelecek planlarını sorun, onu takdir edin, cilveleriniz ile onun aklını almalısınız.

Zıt oldukları konular bazen aralarında sorunlara neden olur

Bu ilişkide iki kişide baskın karakterdedir. Bu yüzden bazı konularda zıtlık oluşturabilir. Aslan erkeği her konuda her şeye uyum sağlayabilen özelliktedir. Fakat bazen öyle anlar gelir ki, inada binmeyi başarırlar ve sadece karşı taraftan atak beklerler. Oğlak kadını ise her konuda inatçı bir yapıya sahiptir. Her zaman onun dedikleri yapılsın isterler. Bu yüzdendir ki bu ikili sorunsuz bir ilişki yaşama istiyorsa bazı konularda iş kadına düşecektir. Bazı huylarından vazgeçmeleri gerekecektir.

Oldukları gibi kabul edilmek ister

Aslanlar otoriter, diktatör, zorba, tartışmacı, eleştirel bakış açısı olan, sabit fikirli, egoist, neşeli, yaratıcı, yetenekli, fedakar, ön görüsü yüksek, alımlı ve sevgi dolu kişilerdir. Çok çabuk arkadaşlık kurarlar, sevilir ve sayılırlar. Ortam içinde yorumları ile dikkatleri üzerine çeker. Otoriter, dürüstlüğe önem veren, neşeli, başkası ile dostluk kurmak onlara haz verir, rol yapmayı farklı görünmeyi severler, bu onlar için oyun gibidir.

Aslan erkeği hayat arkadaşının bakımlı görünmesinden ve modayı takip etmesinden hoşlanır. Başka adamları kadınıyla kıskandırmayı sever ama bu onun kıskanç olmadığı anlamına gelmez. Eleştirilmeye tahammül edemez ve partnerinden gelen eleştirileri hazmetmekte zorlanır. Güvenilmek ister, uzun süreli bir ilişki için oğlak kadınının bazı alışkanlıklarını değiştirmesi gerekir. Sinirlenince ormanların kralı aslandan bir farkı kalmaz, bu durumda kadının sükunetini koruması gerekiyor.

Oğlak kadınıyla arasında çekim gücü fazla olan bu erkekler ilişkiyi sürdürme konusun da zaman içerisin de sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yalnızlığa düşkün olması aslan erkeğini sıkar çünkü onlar eğlenceye düşkündür. Bu ikili birbirlerini oldukları gibi kabul etmezse her iki tarafta çok fazla yıpranabilir.

Yönetmek onların işidir

Bu ikili çok büyük olmamak koşuluyla arada sırada ufak tefek sorunlardan dolayı tartışmalar yaşayacaklardır. (her ilişkide olduğu gibi belli başlı sorunlardan dolayı tartışmalar meydana gelecektir) Bazı tartışmalar ilişkinin bitmesini sebebiyet verir, fakat tartışmalar bitmekten çok aşkın büyümesini ve daha güçlü daha yapıcı bir hal almasına yardımcı olmayı sağlayacaktır. Yıkıcı değil daima yapıcı bir kavgaya şahit olacaktır farkında olmadan bu ikili.

Aslan erkeği sevdiği kişinin söylemiş olduğu her sözü bir kenara, beyninin içerisine not eder ve onun sözüne değer verip uygulamaya çalışır, aynı zamanda oğlak kadını ise sevdiğini daima el üstünde tutmaya çalışır ve ona daima sadık olarak kalır bu yüzden bu ikilinin birbirine kenetlenmiş bir şekilde aşk yaşaması çok ama çok yüksek bir ihtimalle yer almaktadır. (fakat az öncede dediğimiz gibi büyük bir aşkın meydana gelebilmesi için kesinlikle iki tarafın en çokta aslan burcuna sahip olan kişilerin büyük bir fedakarlıkta bulunması gerekmektedir)

Aslan erkeği ise partneri ile benzer özellikler taşır fakat daha farklı sergiler. Sevecen, dost canlısı ve ılımlı bir kişiliğe sahiptir. Aynı oğlak gibi kindar ve hırslı değildir. Siniri ve öfkesi saman alevi gibidir. Kalıcı değil geçicidir. Sorumluluk sahibi ve merhametlidir. Ortam içinde sıcakkanlı tavırları ile dikkatleri üzerine çeker. Otoriter yapılarından dolayı asla emir almayı sevmezler, yönetmek onların daha çok hoşuna gider. Bu nedenle patronluk makamı tam onlar için yaratılmıştır. Çocuklara karşı sevecen ve babacan tavırları olan merhametli kişilerdir.

Yalandan nefret eder

Aslan, hem çok cömert hem de çok savurgandır. Nadiren para biriktirirler. Birikim yapmaktan ise harcamak onlar için daha zevklidir. Giyimine kuşamına çok önem verirler. Her şeyin en iyisine sahip olmak isterler. Hırslıdır ve sözünü sakınmaz. Eğer güvendiği kişi yalan söylerse, kim olursa olsun ondan uzaklaşır ve soğur. Sadece selam verir. Üstelik bu geri çekilme halleri karşı taraftan hemen fark edilir.

Oğlak Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

Ağzıyla kuş tutsa da evliliği gelecek görürse kabul eder

Bu ikilinin evlilik müessesesine adım atabilmesi için karşılıklı bir şekilde çok büyük fedakarlıklarda bulunmaları gerekir. Birbirlerine kıskançlıkları sayesinde bıkmaz ve yaralamaz iseler bir evlilik yoluna kolaylıkla adım atabilirler. Aslında bu ilişkinin evlilik yoluna gelebilmesinde ki tek etken oğlak kadınıdır. Kısaca oğlak burcu bir ömür boyunca aramış olduğu huzurlu hayatı aslan burcunda görebilmeyi başarır ise onunla evlenmek için elinden ne gelirse yapacak ve bu ilişkiyi böylelikle evlilik ile sonlandıracaktır. Fakat  bu durumu sevmezse ağzınızla kuş tutsanız dahi siz aslanlar onu nikah masasına oturtamazsınız.

Tartışmalar hemen tatlıya bağlanacaktır

Olur da bu ikili evlilik gibi güzel bir durum ile ilişkilerine sonlandıracak olursa evlilik yaşantılarında birbirlerinin sözlerine, düşüncelerine ve hayata bakış açılarına oldukça saygı gösterip birbirlerini anlamaktan yana olacaklardır. Tabii ki evlilikleri her daim güllük gülistanlık geçecek diye bir durum yoktur.

Arada sırada evliliğin tadı tuzu biberi olan tartışmalara şahit olsalar da özellikle oğlaklar tarafından buzların erimesi için elinden ne geliyorsa yapılacak ve aralarındaki tartışmalar ev için de çok kısa sürecektir. Hatta bu ikilinin evlilikleri boyunca tartışacakları tek konunun özel yaşamları olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda aslanlar tarafından oluşacaktır. Bu yüzden bu konuda biraz daha dikkati olmaları gerekir.

Ailesine düşkün İyi birer ebeveyn olurlar

Her iki burcun aşk uyumu anlatılırken dikkat edilmesi gereken noktalar net bir şekilde ifade edildi. Aynı noktalar evlilik içinde geçerlidir. Eğer bu ikili evlenir ise oğlak, ailesinin geleceğini düşünen, evcimen, ailesine düşkün çocuklarına düşkün bir anne olur. Aslan erkeği de evine düşkün, çocukları ile zaman geçiren, evinde disiplini sağlayan, terbiye konusunda hassas davranan, çocuklarına her anlamda eğitim veren eğlenceli bir ebeveyn olur. Bu yüzden beraber çok mutlu olurlar. Tabi yukarıda değinilen noktalar dikkate alınır ise.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.