Oğlak Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
7 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 8.257 kez okundu.

Oğlak burcu kadını gizli duygularıyla her zaman çekici olmayı başarmıştır. Hem güzel olup hem de zeki olup da bu ikisini bir arada taşıyan tek kadın bunlardır diyebiliriz herhalde. Aslan burcu erkeği sıcakkanlı olmasıyla kendisini bize çekmesini çok iyi başarır. Her zaman insanları kırmaktan çok korkar . Bununla beraber lider özelliklere de sahiptir ve tıpkı koçlara benzeyen bu özelliğiyle bizi deli etmeyi başarırlar.

Bu ikili arasında ateşli bir ilişki olabilir. Uyum yüzdeleri oldukça yüksektir. Fakat bu kişilerin belirli bir yaştan sonra karşılaşmaları onlar için her zaman daha çok avantaj oluşturacak diyebiliriz.

Oğlak kadını güçlü bir yapıya sahip olduğu için karşısındaki erkeğin pasif olmasını asla istemez. Erkek denilen varlık güçlü ve kadınını korumacıdır onlara göre. Aslan erkeği tamda istediği gibi çok güçlü bir yapıya sahiptir. Bununla beraber aynı zamanda korumacı özellikleri de bu burcun kadınlarını cezbeder.

Oğlak burcu kadını duygusal bir kadındır ama bunu yansıtmayı bir türlü beceremez. Bazen de becermek istemez. Zor görünmeyi her zaman severler bu kadınlar. Kendi özellikleri bilindiği zaman basit olacaklarını düşünürler. Bu yüzden de umursamaz takılmayı her zaman tercih ederler. Aslan burcu erkeği ise oldukça romantiktir. Ateşli bir erkek olan aslanlar bu ilişkiye adeta değişik bir hava katarlar. Çünkü çok sevdiklerinde iki tarafta her şeyi saklayabilir ama gözlerindeki sevgiyi asla saklayamazlar. Ve birbirlerinin gözlerindeki ışığı gördüklerinde büyük bir aşk başlar.

Bu ilişkide iki kişide baskın karakterde insanlardır. Bu yüzdendir ki bu iki kişi bazı konularda zıtlık oluşturabilir. Aslan erkeği her konuda her şeye uyum sağlayabilen özelliktedir. Fakat bazen öyle anlar gelir ki, bu burç erkekleri inada binmeyi başarır ve sadece karşı taraftan atak bekler. Oğlak kadını ise her konuda inatçı bir yapıya sahiptir. Her zaman onun dedikleri yapılsın isterler. Bu yüzdendir ki bu ikili sorunsuz bir ilişki yaşama istiyorsa bazı konularda iş kadına düşecektir. Bu ilişki için bazı huylarından vazgeçmesi gerekecektir.

Sonradan açılan yapıya sahip iki burçtur. Oğlak kadını takdir edildiği ve onun için tüm engelleri aşabilen biriyle ömürlük yaşayabilir. Aslan erkeği de bu konu da sonuna kadar yardım edecektir. Aslan erkeği tam bir romantik aşıktır, cinselliğe düşkündür ve kuvvetlidir. Bu yapısıyla kadınları kendine aşık etmesi hiçte zor olmaz.

Aslan erkeği hayat arkadaşının bakımlı görünmesinden ve modayı takip etmesinden hoşlanır. Aslan erkeği başka adamları kadınıyla kıskandırmayı sever ama bu onun kıskanç olmadığı anlamına gelmez. Eleştirilmeye tahammül edemez ve kadınından gelen eleştirileri hazmetmekte zorlanır. Güvenilmek ister, uzun süreli bir ilişki için oğlak kadınının bazı alışkanlıklarını değiştirmesi gerekir. Sinirlenince ormanların kralı aslandan bir farkı kalmaz, bu durumda kadının sükunetini koruması gerekiyor.

Oğlak kadınıyla arasında çekim gücü fazla olan aslan erkeğiyle ilişkiyi sürdürme konusun da zaman içerisin de sıkıntı yaşayabilirsiniz. Oğlak kadınının yalnızlığa düşkün olması aslan erkeğini sıkar çünkü aslan erkeği eğlenceye düşkündür. Bu ikili birbirlerini oldukları gibi kabul etmezse her iki tarafta çok fazla yıpranabilir. Cinsel uyuşmaları çok iyi olsa da oğlak kadınının inatçı yönü size sorunlar yaşatabilir.

Oğlak – aslan burçlarının uyumu yer yer farklılıkların olduğu bir uyumu gösterir. Tüm bunları net olarak görmek için her iki burcu da ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. Oğlak ve aslan burçlarını kadınını ve erkeğini ayrı ayrı tanıtmaya başlamalı. Oğlak kadını kindar, kuşkucu, evhamlı, kötümser, en ufak şeyi kendine dert edinen, çalışkan, yetenekli, güçlü, inatçı, ailesine düşkün, sevdiklerine düşkün, merhametli, tutumlu, sadık ve güvenilir bir yapıya sahip iken oğlak erkeği aşırı sahiplenen, aynı şekilde kindar , kötümser ve kuşkucu, maddiyata odaklı düşünceleri olan, mal mülk sahibi olmayı seven, gücün para ile geldiğini düşünen, soğuk duruşu olan, sevgisini hissettiren, merhametli ve sevecen bir yapıya sahiptir. Oğlak insanı sınırları ve kuralları olan bireylerdir. Asla kendi alanlarına istemedikleri kimseyi dahil etmezler. Kendini tanıtmak istediği kadar tanıtır. Onu tam anlamıyla tanımak mümkün değildir. Bu ancak yıllarca onlara hayat arkadaşı olmuş kimselerin başarabileceğini bir şeydir.

Diğer burcumuz aslan ise otoriter, diktatör, zorba, tartışmacı, eleştirel bakış açısı olan, sabit fikirli, egoist, neşeli, yaratıcı, yetenekli, fedakâr, ön görüşü yüksek, alımlı ve sevgi dolu kişilerdir. Çok çabuk arkadaşlık kurarlar. Sevilir ve sayılırlar. Ortam içinde yorumları ile dikkatleri üzerine çeker. Bu özelliklerin dağılımı ise, kadını ve erkeği için farklı bir dağılım göstermektedir. Aslan kadını, kendi içinde otoriter, dürüstlüğe önem veren, neşeli, başkası ile dostluk kurmak onlara haz verir, rol yapmayı farklı görünmeyi severler. Bu onlar için oyun gibidir. Aslan kadını , hem çok cömert hem de çok savurgandır. Nadiren para biriktirirler. Birikim yapmaktan ise harcamak onlar için daha zevklidir. Giyimine kuşamına çok önem verirler. Her şeyin en iyisine sahip olmak isterler. Hırslıdır ve sözünü sakınmaz. Eğer güvendiği kişi yalan söylerse, kim olursa olsun ondan uzaklaşır ve soğur. Sadece selam verir. Üstelik aslanın bu geri çekilme hâlleri karşı taraftan hemen fark edilir.

Aslan erkeği ise kadını ile benzer özellikler taşır fakat daha farklı sergiler. Sevecen, dost canlısı ve ılımlı bir kişiliğe sahiptir. Aslan kadını gibi kindar ve hırslı değildir. Siniri ve öfkesi saman Alevi gibidir. Kalıcı değil geçicidir. Sorumluluk sahibi ve merhametlidir. Ortam içinde sıcakkanlı tavırları ile dikkatleri üzerine çeker. Otoriter yapılarından dolayı asla emir almayı sevmezler, yönetmek onların daha çok hoşuna gider. Bu nedenle patronluk makamı tam onlar için yaratılmıştır. Çocuklara karşı sevecen ve babacan tavırları olan merhametli kişilerdir.

Oğlak Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Bir yanda adeta inatçı bir kişiliğe sahip olan ve toprak grubundan olan oğlak burcu, diğer yanda ise her dediği olsun isteyen ve ateş grubu içerisinde yer alan aslan burcu. Bu ikisi bakıldığı zaman her koşuldan kusursuz değil ama güzel olabilecek bir aşk yaşayabilecek, diğer yandan birbirlerini hiçbir zaman anlamayan ve birbirlerine en başta kapı duvar olan ve daha yolun başında başlamadan biten bir şeye de şahit olabilirler. Yani bu ikili arasındaki uyuma göz atıldığı zaman ya tamamen beyaz ya da tamamen siyah olarak yorumlamak daha açık ve net olacaktır.

Oğlak ve Aslan Aşk Uyumu

Aslan burcuna sahip kişilerin bakışları çok çekicidir. Hatta bu bakışlardan dolayı bulundukları en kalabalık toplum içinde bile her zaman ilgiyi ve alakayı kendi üzerilerine çekmeyi çok kolay bir şekilde başara bilmektedirler. Aslanların bakışlarının çekici olmasından dolayı Oğlak burcuna sahip olan kişiler çok rahat bir şekilde bu bakışların farkına varacaklardır ve bu ikili arasındaki çekim bu esnada ortaya çıkmaya sağlayacaktır. Aslan burcuna sahip olan kişiler kıskanç bir özelliğe hatta aşırı ve aşırı kıskanç bir yapıya sahiptirler.

Aynı zamanda bu burca sahip olan kişiler tıpkı oğlak burcuna sahip olan kişiler gibi her zaman lider olma çabası içine girmektedirler. Eğer ki aslan burcu olan kadın ya da erkek her kim ise kıskançlıklarına bir sınır koymayı tercih eder ve liderlik hedefinden vazgeçmeyi dilerse işte oğlak burcuna sahip olan kişiler onlarla uzun vadeli bir aşk yaşamayı tercih edebilirler. Çünkü bu iki kişi de oldukça inatçı, oldukça kıskanç, oldukça liderlik ruhuna sahip olduğundan dolayı bu özellikleri nedeni ile birbirlerinin aynısı sayılırlar. İşte böyle bir durumda iki kişinin anlaşabilir olması için gerçekten birbirlerini sevmeleri ve birbirlerine gerçekten aşık olmaları gerekmektedir. Hem oğlak burcuna sahip olan kişi hem de aslan burcuna sahip olan kişiler ister kadın ister ise erkek olsun her iki tarafta eşit olabilecek şekilde ilişkileri için fedakar olmayı tercih ederlerse bu ikili arasında çok ama çok büyük bir aşkın meydana gelebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu ikili çok büyük olmamak koşuluyla arada sırada ufak tefek sorunlardan dolayı tartışmalar yaşayacaklardır. (her ilişkide olduğu gibi belli başlı sorunlardan dolayı tartışmalar meydana gelecektir) Bazı tartışmalar ilişkinin bitmesini sebebiyet verir, fakat bu ikili arasında yer alan tartışmalar bitmekten çok aşkın büyümesini ve daha güçlü daha yapıcı bir hal almasına yardımcı olmayı sağlayacaktır. Yıkıcı değil daima yapıcı bir kavgaya şahit olacaktır farkında olmadan bu ikili. Aslan burcuna sahip olan kişi sevdiği kişinin söylemiş olduğu her sözü bir kenara ve beyninin içerisine not eden ve onun sözüne değer verip uygulamaya çalışan bir kişi olduğundan dolayı; aynı zamanda oğlak burcuna sahip olan kişi sevdiğini daima el üstünde tutmaya çalışan ve tutan, ona daima sadık olan bir karaktere sahip olduğundan dolayı bu ikilinin birbirine kenetlenmiş bir şekilde aşk yaşaması çok ama çok yüksek bir ihtimalle yer almaktadır. (fakat az öncede dediğimiz gibi büyük bir aşkın meydana gelebilmesi için kesinlikle iki tarafın en çokta aslan burcuna sahip olan kişilerin büyük bir fedakarlıkta bulunması gerekmektedir)

Her iki burcun bir araya gelerek oluşturduğu beraberlik yer yer sorun yaşatsa da, karşılıklı olarak bazı noktalar dikkate alındığında gayet mümkün bir ilişki. Oğlak kadını ile aslan erkeği partner olacak ise, oğlak kadını, kötümser, kuşkucu ve aşırı sahiplenici tavırlarından uzak kalmalı. Aslan erkeği seviyorsa eğer sadık ve neşeli bir partnerdir. Aslan, üzerine gidilmesini sevmez . Dürüst olduklarını bildiklerinden anlatmaktan, kısıtlanmaktan ve kendisine ne yapılması gerektiğinin söylemesinden nefret ederler. Hayatları boyunca asla bu durumdan hoşlanmazlar. Fakat oğlak kadını sevdiği adamı fazla sahiplendiğinden, konuşma üslubu sert ve emrivaki olabilir. Buna çok dikkat edilmelidir. Bu durum aslan erkeğini uzaklaştırarak ilişkinin sonlanmasına dahi neden olabilir. Bu nedenle aslan erkeğine övgülerinizi sunun, onun yaptıklarını takdir edin, ona danışarak hareket edin. Tüm bunlar onun hoşuna gidecektir emin olun.

Eğer beraber olan taraflar oğlak erkeği ile aslan kadını ise oğlak erkeği, şüpheci, karamsar, tutumlu ( cimrilik boyutunda ise) ve kısıtlayıcı özelliklerini törpülemeli. Hiçbir konuda aslan kadınını sıkmamalı, gelecek planlarından ona da bahsetmeli, hayallerine onu da ortak etmelidir. Sürekli ilgisini aslan kadınına samimi bir şekilde göstermeli. Eğer yapmacık olursa aslan kadını hemen hissedecektir. Aslan kadını ise, otoriter, taviz vermeyen tavırları, egoist hallerini, ben bilirim konuşmalarını, eleştirel konuşma gibi özelliklerini törpülemeli. Sürekli ne yapması gerektiğini söyleyen, onu yargılayan, eksik ve yetersiz gören bir kadınla ilişkiyi sürdüremezler. Bunun yerine gelecek planlarını sorun, onu takdir edin, cilveleriniz ile onun aklını almalısınız. Tam bir aşk adamıdır oğlak.

Oğlak ve Aslan Evlilik Uyumu

Bu ikilinin evlilik müessesesine adım atabilmesi için karşılıklı bir şekilde çok büyük fedakarlıklarda bulunmaları gerekir. Birbirlerine kıskançlıkları sayesinde bıkmaz ve yaralamaz iseler bir evlilik yoluna kolaylık ile adım atabilirler. Aslında bu ilişkinin evlilik yoluna gelebilmesinde ki tek etken oğlak burcuna sahip olan kişi olacaktır. Kısaca açıklamak gerekirse eğer ki oğlak burcuna sahip olan kişi bir ömür boyunca aramış olduğu huzurlu hayatı aslan burcuna sahip olan kişi de görebilmeyi başarır ise onunla evlenmek için elinden ne gelecekse yapacak ve bu ilişkiyi böylelikle evlilik ile sonlandıracaktır. Fakat oğlaklar bu durumu sevmezse ağzınızla kuş tutsanız dahi siz aslanlar onu nikah masasına oturtamazsınız.

Olur da bu ikili evlilik gibi güzel bir durum ile ilişkilerine sonlandıracak olursa evlilik yaşantılarında birbirlerinin sözlerine, düşüncelerine ve hayata bakış açılarına oldukça saygı gösterip birbirlerini anlamaktan yana olacaklardır. Tabii ki evlilikleri her daim güllük gülistanlık geçecek diye bir durum yoktur. Arada sırada evliliğin tadı tuzu biberi olan tartışmalara şahit olsalar daha iyi özellikle oğlaklar tarafından buzların erimesi için elimden ne geliyorsa yapılacak ve aralarındaki tartışmalar ev için de çok kısa bir şekilde sürecektir. Hatta bu ikilinin evlilikleri boyunca tartışacakları tek konunun cinsel yaşam olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda aslanlar tarafından oluşacaktır. Bu yüzden dolayı aslan burcunun bu konuda biraz daha dikkat etmelerini muhakkak dile getirebiliriz.

Her iki burcun aşk uyumu anlatılırken dikkat edilmesi gereken noktalar net bir şekilde ifade edildi. Aynı noktalar evlilik içinde geçerlidir. Eğer oğlak erkeği ile aslan kadını evlenir ise oğlak ailesinin geleceğini düşünen, evcimen, ailesine düşkün çocuklarına düşkün bir aile babası olur. Aslan kadını ise evine düşkün, çocukları ile zaman geçiren, evinde disiplini sağlayan, terbiye konusunda hassas davranan, çocuklarına her anlamda eğitim veren eğlenceli bir anne ve iyi bir ev hanımı olur. Bu yüzden beraber çok mutlu olurlar. Tabi yukarıda değinilen noktalar dikkate alınır ise. Ve çok tuhaf bir şekilde aynı durum aslan erkeği ile oğlak kadınının evliliği için de geçerlidir. Tek farkları, daha eğlenceli ve zevkli olmasıdır. Bunun da tek nedeni aslan erkeğinin eşiyle zaman geçirmekten haz almasıdır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git