Kahve Falında Haç Görmek

09.04.2015
Kahve Falında Haç Görmek

Kahve falında haç görmek, yaşanacak güzel gelişmelere delalet eder. Hayatınızda planladığınız şeylerin gerçekleşeceği anlamındadır. Bir işiniz yoksa çok yakın zamanda iş bulacağınız anlamına gelir. Bu işle birlikte düzenli gelir elde etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Güzel kapıların açılacağına dair müjdeler verir. Bu hayırlı kapılar mutluluğunuza açılan kapılardır. Bekarsanız karşınıza ilgi duyacağınız birinin çıkacağı anlamına gelir. Bu insanla aranızda yakınlaşma olacak ve birlikteliğe adım atacaksınız demektir. Bir mülk almak istiyorsanız bu artık sizin için bir hayal değildir. En kısa zamanda istediğiniz mülkü alacağınıza delalet eder. Bu mülkte yaşayacağınız mutlu günler sizi beklemekte demektir. Mülk alımı ile birlikte alışveriş gibi tatlı telaşlar yaşayabilirsiniz. Bu durum sizin oldukça eğlenmenize neden olacaktır.

Sembol yeni bir dostluk kurmak anlamına gelir. Her derdinizi ve sevincinizi paylaşacağınız bir dost bulacağınızın habercisidir. Güzel bir kısmet anlamına da gelir. Bu kısmet sevgili, iş veya maddi bir konuda olabilir. Kısmetiniz her neyse tadını çıkararak yaşamaya çalışmanızı salık verir. Sevindirici güzel gelişmeler yaşayacağınıza işarettir. Size düşen sadece bu mutlu günlerin tadını doya doya çıkarmak olmalıdır.

Aşk Hayatı

Kısmetinizin çok yakında açılacağını müjdeler. Sembol yeni başlayan olay ya da ilişkileri temsil eder. Bekarsanız çok yakında hayatınızın aşkını bulacağınız anlamına gelir. Beklemediğiniz bir anda hayalinizdeki kişinin karşınıza çıkması mümkündür. Bu kişi ile güzel zamanlar geçirmeniz ve çok fazla şey paylaşmanız mümkündür. Gittikçe yakınlaştığınız anlamına gelir. Evlenmenize engel olan durumlar varsa, en kısa zamanda kolaylıkla bu engellerin aşılacağına delalettir. Sevdiğiniz kişi size ilgi duymuyorsa bile artık size ilgi duymaya başlayacak demektir. Sevgiliniz uzakta ise yakında ona kavuşacağınız anlamına gelir. Evliyseniz eşinizle yaşadığınız sorunların biteceğine delalettir. Mutluluğun çok yakınınızda olduğuna işarettir.

Kısa zaman içinde ilişkiniz için ciddi kararlar aldığınıza delalet eder. Artık ciddi bir boyuta ilerleyerek söz, nişan veya düğün yaparak mutluluğa adım atmanız yakındır. Aynı zamanda mutlu evliliğe işaret eder. Artık evlenme zamanının geldiği ve beklemenin gereksiz olduğu anlamına gelir. Bu konuda erken olduğuna dair endişeleriniz varsa bu korkuları silmeniz hayrınıza olacaktır. Yoksa geç kalmak söz konusu olabilir. Hayatınızın mutluluk olanağını kaçırmamanızı salık verir. Bir arkadaşınız size olan aşkını ilan etmeye karar verebilir. Bu itiraf sizi şaşırtacaktır. Tüm dileklerinizin gerçek olduğuna ve hayırlı bir evlilik yapacağınıza işarettir.

Para

Parasal açıdan şanslı bir döneme girişinizi müjdeler. Bolluk ve bereket anlamına gelmektedir. Parasal anlamda rahatlamak, bolluk bereket içinde yaşamak ve yatırımlar yapmak anlamına gelir. Çok yakında bir mülk satın almaya delalet eder. Birikimlerinizi değerlendirmek için gayrimenkul satın almanın doğru bir davranış olduğu anlamına gelir. Elinize kısa süre içinde para geçeceğini gösterir. Beklemekten bıktığınız ve ümidi kestiğiniz bir paranın beklemediğiniz bir anda size geleceğini müjdeler. Size borcu olan kişilerden alacaklarınızı alabilir ya da beklenmedik bir paraya sahip de olabilirsiniz. Önünüzde kısmetli günler vardır. Talihli dönemleri fırsata çevirmenizi salık verir. İşiniz yoksa yakında iyi gelir getiren bir iş bulmanız mümkündür.

Kısmetin paraya çevrilmesini simgeler. Kolaylıkla hiç zorluk çekmeden para kazanmaya delalet eder. Bu gelir, yorulup emek harcamadan kazanılan para demektir. Yarım kalan işleriniz varsa onları tamamlamak için en doğru zamanda olduğunuzu gösterir. En kısa zamanda harekete geçmeniz gereklidir. Bu dönem şansınız yaver gitmektedir. Şans oyunlarında deneme yaparak para kazanmayı denemeniz salık verilir. İş konusunda girişimde bulunmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız cesaretinizi toplamanız gerektiğine işaret eder.

Aile ve Yaşam Alanı

Ailenizle yeni başlangıçlar yapmanıza delalet eder. Başka bir şehre taşınma veya ev değişikliği söz konusu olabilir. Hane içinde yaşanan sıkıntılar varsa bunların biteceğine delalettir. Çocuklarınız varsa onlarla birlikte ferahlık içinde daha iyi şartlarda yaşamak anlamına gelir. Çocuklarınızın eğitim hayatı için yaşamınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. Bu durum yeni insanlarla tanışmanız ve paylaşım yapmanız anlamına da gelmektedir. Öğrenciyseniz sınavlarda başarılı olacağınızı gösterir. Bir üst sınıfa geçeceğiniz ve hedeflerinize ulaşmanız demektir. Evliyseniz ailenizde önemli yenilikler söz konusu olabilir. Bir bebek sahibi olmak isteyebilir ve ailenizin büyümesi sağlayabilirsiniz. Bu durum hane içindeki mutluluğun artışını simgeler.

Aile bireylerinden yaşlı olanlar varsa sizinle beraber yaşamaları söz konusu olabilir. Sıkıntılı durumlar kısa süre de olsa yaşanabilir. Bu sıkıntıların geçici olması muhtemeldir. Çevrenizde kendini farklı gösteren ikiyüzlü insanlar olduğunu gösterir. Bu kişilerin hayatınıza zarar vermemesi için çözüm bulacağınız anlamına gelir. Aniden taşınma kararı almanıza delalettir. Bu taşınma hiç beklemediğiniz bir anda olduğu için yorulmanız mümkün. Hayalini kurduğunuz arabaya en yakın zamanda sahip olacağınıza delalet eder. Hanenizde yaşanan değişimlerin size mutluluk getireceğine işarettir.

İş ve Kariyer

Önünüzde çok bereketli günler olduğunu simgeler. Şu anda bir işiniz yoksa istediğiniz koşullarda bir iş bulmanıza tabir olur. Çalıştığınız iş yerinden memnun değilseniz istediğiniz işe gireceğiniz anlamına gelir. Çalıştığınız işte başarılı olmanız ve kariyer olarak yükselmenize delalet eder. Gelir anlamında olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Maaşınıza zam gelmesine işarettir. İş yerinizde kariyeriniz ile ilgili zorluklar yaşıyorsanız bu sıkıntıları aşacağınız anlamına gelir. Her sıkıntının aşılacağı delalet eder. Devlet dairesinde bir işiniz olduğunun habercisidir. Devlet dairesine memur olarak girmeyi amaçlıyorsanız amacınıza ulaşacağınıza delalettir. Çok para kazanacağınız anlamına gelir. Paranızı değerlendirmeniz gerektiğine dikkat çeker. Gelen parayı hemen harcayıp savurursanız pişman olacağınız anlamına gelir. Bir miktar yatırım yapmanın önemine delalet eder.

İş yerinizde sizi kıskanan insanların varlığına tabir olur. Sizden kıdem olarak yüksek bir kişi ile görüşme yapmanıza delalet eder. Bu kişinin size yeni bir görev ya da sorumluluk yüklemesi muhtemeldir. Bu sorumlulukları başarıyla yapacağınıza işarettir. Yeni bir iş girişiminde bulunmanız söz konusu olabilir. Girişimci ruhunuzun bu dönemde sizi yeni girişimlere sürüklemesi muhtemeldir. Bir süre çok yoğun çalışmanın sizi yoracağına da yorumlanır. Dinlenmek için bir süre tatile gitmeniz de mümkündür. Dinlenmek isteseniz de sorumluluklarına uzun süre ara vermemeniz gerektiği konusunda bir uyarıcıdır. Tatilinizi kısa tutmanızda fayda olduğuna işarettir.

Sağlık

Sağlık sorunlarınız varsa çözüm bulacağınıza tabir olur. Hayatınızda hasta olan biri varsa ya da siz hastaysanız iyileşeceksiniz demektir. Tedavinizin kolayca yapılacağı ve hızlı bir şekilde sonuçlanacağı anlamına gelir. Kronik hastalığınız varsa tedavide ilerleme kaydetmeye delalet eder. Sağlık ile ilgili beklediğiniz bir haber varsa olumlu haberleri almanız mümkündür. Hayatınızda yeni ve çok güzel bir dönem olacağını işaret eder. Hayatınızı rahat ve mutluluk içinde yaşayacağınızı müjdeler. Kendinize iyi bakacağınız ve sağlığınıza odaklanarak eskisinden daha da iyi olacağınız anlamına gelir.

Önemli bir hastalık için donör bekleme gibi bir durum varsa bununla ilgili güzel haber gelecek demektir. Ameliyat olmanız gerekiyorsa sonunda sağlığınıza kavuşmanız anlamına gelir. Endişe etmenin sağlığınızı olumsuz etkilediğine dikkat etmelisiniz. Bebek istiyorsanız en kısa zamanda güzel haber almanıza delalettir. Bebeğinizin hayırlı bir evlat olacağını ve size uğur getireceğine işaret eder. Bu dönem sağlıkla ilgili tüm dileklerinizin gerçekleşeceğine delalet eder. Olumlu düşünürseniz size birçok güzel kapı açılacağını unutmamalısınız. Kendinize odaklanarak spor, beslenme, hobi vs. uğraşlarla sağlığınızı korumanızı salık verir.


 

Kahve Falında Gamalı Haç Görmek

Seyahat anlamında da yorumlanır. İşinizden dolayı uzun sürecek bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Deniz aşırı ülkelere seyahat ederek buralarda işinizle ilgili araştırmalar yapmak üzere görevlendirilebilirsiniz. Farklı kültürlerden birçok farklı arkadaş edinebilir; bu arkadaşlarınızla iletişiminizi koparmayarak uzun yıllar sürecek dostluklara adım atabilirsiniz. Çevrenizi genişletebilir; farklı ülkelerde hem arkadaşlık hem de iş anlamında başvurabileceğiniz birçok insanla iletişim halinde olabilirsiniz. Kimsenin gitmeye cesaret edemeyeceği yerlere giderek oldukça ilginç ve güzel anılar biriktirip, yeni bir seyahat planı için kolları sıvayabilirsiniz.


 

Kahve Falında Ters Haç Görmek

Yeni gelişmelerle hayatınızın renkleneceği bir döneme adım atıyorsunuz fakat kötü niyetli insanlara dikkat edin. Başarılarınızı çekemeyen hemcinsleriniz yüzünden erkeklere bile düşman olmanıza gerek yok çünkü size gerçekten dost olan birkaç erkek arkadaşınız var. Okulun bitmesi ile kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz ama iş fırsatları çok yakında. Eski eşiniz hiç beklemediğiniz bir teklifle karşınıza çıkabilir.


 

Kahve Falında Kilise Görmek

İnanç sisteminin kuvvetlendirmesi olarak yorumlanır. Bu dönemlerde inanç konusuna yoğunlaşabilir. İbadet yeri simgesidir ve inanç konusunu simgeler. Seyreden ve görkemine kapılan fal sahibi bu dönemde farklı dinlere merak salar ve birçok yeni bilgi edinir. Öğrendiği her bilgi daha çok merak uyandırır ve daha çok araştırmaya başlar. İçini gezen biri dini bütün birinden dinle ilgili yararlı bilgiler öğrenebilir. Yakınında olan birinin yeni ve farklı yanlarını görür ve bir nevi uyanış dönemine girer.

İçine girmek ibadet konularında yoğunlaşmaya işarettir. Bol bol namaz kılabilirsiniz, oruç tutabilirsiniz, bazı fakirlere yardım yapabilirsiniz. Bazı insanlara maddi yardım yapmada öncü olabilirsiniz. Yardım kuruluşlarını ziyaret edebilirsiniz ve küçük hediyeler verebilirsiniz. Huzur evini ziyaret edip yaşlı teyzeleri, amcaları sevindirebilirsiniz. Hiç aklınızda yokken hacca gitme isteği doğabilir. Şimdiye kadar sorgulamadığınız gerçekleri sorgulayabilir ve manevi olarak güçlenebilirsiniz. Etrafındaki şekillere göre faklı şekillerde de yorumlanabilir. İçinde namaz kılan birinin olması ya da ezan okunması yakın zamanda bilinen bir camiyi ziyaret etmek, türbe gibi bir yere gidip dua etmek olarak yorumlanır. Bol bol dua edilirse çok hayırlı kapılar açılacaktır. Umutsuzluk içinde olduğunuz anda biri size büyük yardımlar yapacaktır. Hiç ummadığınız kişiden şaşırtan yardımlar alabilirsiniz. Maneviyatı güçlü yerleri gezip, maneviyatı güçlü insanlarla dini muhabbetler yapabilirsiniz. Sizi rahatsız eden bir günahınız bağışlanması için büyük istek duyabilirsiniz ve dualarla vicdanınızı rahatlatmak isteyebilirsiniz.


 

Kahve Falında Manastır Görmek

Bu sıralar maneviyatınızı boşladığınız anlamına gelebilir. Gönül gözü çok açık bir insan ve iyi bir kişi olduğunuz da her halinizden belli olsa da bu boşluk sizi de huzursuz etmektedir. Uzaklaştığınızın aslında kendiniz olduğunu fark edeceksiniz. Yine kalbini ferahlatmanız gerekiyor. Bir kaç yardım yapmak, insanların yüzünü güldürmek size iyi gelecektir. Ayrıca bu sayede biraz havanız da değişebilir. Son zamanlarda çok içinize kapanmış olabilirsiniz. Bir kaç kısa yürüyüş yapmalı, çıplak ayakla toprağa basarak negatif enerjileri def etmelisiniz.

İçinde kedi varsa, sizin ya da kan bağınız olan birinin ufak bir rahatsızlık geçireceğine işarettir. Bol bol vitamin almalı ve dinlenmeniz gereken yerde dinlenmelisiniz. Fakat bu rahatsızlığı dert etmenize gerek yok. Zira ufak bir soğuk algınlığı türü bir rahatsızlık , sizi değer verdiklerinizle yakınlaştıracak ve dinlenirken etrafınız ve olanlar hakkındaki düşüncelerinizi derinlemesine incelemenize olanak verecektir. Kendinize biraz zaman tanımalısınız. Mekan değişiklikleri ruhunuza iyi gelebilir. Ayrıca yakın bir dostunuzun size açılmak istediği bir durum mevcut.

İnce düşünen bir erkek arkadaşa sahip olmak sana gurur veriyor fakat bazen onun yanında kendini yetersiz hissediyorsun. Sevgiline hak ettiği mutluluğu vermek için sadece gülümsemen bile yeterli çünkü adam sana sırılsıklam aşık. Geç kaldığını düşündüğün bir konuda atılım yapmaktan çekiniyorsun fakat sakın tereddüt etmeden harekete geçmelisin. İş hayatın bu aralar dedikoducular yüzünden çok sıkıcı olmaya başladı.


 

Kahve Falında Meryem Ana Görmek

Sahip olunan iyi yaşamı ve ahlaki değerleri simgelediği gibi, eğer ters vaziyette ve biçimsiz bir halde belirmiş ise hane içerisinde hasta olmuş ya da olacak olan bir kişinin varlığını ifade edebilmektedir. Net bir şekilde kendini göstermiş ve fal bakan kişide olumlu hisler oluşturuyor ise bu hali ile manevi gücü simgelediğinden başka şekillerle olan etkileşimine göre birbirinden farklı anlamları içerisinde barındırabilmektedir.

Fincan altlığında kendini göstermiş ise çevrenizde yer alan kötü niyetli insanların durum her ne olursa olsun size zarar veremediklerini ve onları altıncı hisleriniz ve manevi gücünüz ile hayatınızın dışında bırakarak, sahip olduğunuz ailenizden edindiğiniz ahlaki değerler ve olgunlukla sadece kendiniz gibi davranarak farkında olmadan tüm kötülüklerden uzak kalabildiğiniz anlamını taşır. Sanki görünmez bir güç sürekli size yardımcı olmakta ve hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda fincan dibinde beliren ne denli şanslı biri olduğunuzu gösterir. Şans oyunlarında oldukça talihli olup, sosyal çevrede de oldukça itibar sahibi olup, sevilen bir yapıya sahipsiniz. Yaşamınızda var olan, tanışıklığınız olan insanlara karşı gösterdiğiniz hoşgörü ve yardımları da söylememize gerek yok sanırım.

Diğer bir anlamı ise hanenizde veya yakın çevrenizde hasta olan kişilerin şifa bulacağıdır. Patronlarınız harcamış olduğunuz tüm emeklerinizi hem takdir hem de terfi edeceksiniz. Maddi durumunuz iyileşecek, borçlarınızdan kurtulacak, yakın bir zamanda hem ev hem de araba sahibi olacaksınız. Çevrenizde sizi çekemeyen kişilere ve hakkınızda kötülük isteyen herkese karşı önlemlerinizi alarak kem gözlerinin meydana getireceği zararlardan korunacaksınız. Her ne olursa olsun hiçbir zaman inancınızı kaybetmemelisiniz.


 

Kahve Falında Çan Görmek

Fal sahibinin çok önceden tutmuş olduğu ve gerçekleşmesini çok istediği bir dileğin gerçekleşeceğine delalet eder. Tutulan dileğin gerçekleşme olasılığı fincan içinde çanın nerede oluştuğuyla anlaşılır. Eğer şekil fincanın dibinde yer alıyorsa bu gerçekleşme vaktinin biraz uzun olacağının, ancak sonunda kişinin dileğine kavuşacağının ve çok mutlu olacağının habercisidir. Eğer şekil ortalarda ya da ağız kısmında belirmişse tez vakitte istediği şeyin gerçekleşeceğinin belirtisidir. Fakat sadece dilekle gerçekleşecek olayları değil, hiç beklemediği biriyle belki de kısmeti olacak biriyle tanışacağının da habercisi olabilir. Bu kişi aynı şekilde şeklin belirmiş olan yerine göre tez vakitte ya da uzun süre sonra ortaya çıkabilir. Ancak süresi ne kadar olursa olsun kişiyi çok mutlu edeceğinin habercisidir.

Her ne kadar iyiye ve güzel şeylere yorulsa da dilenen dileğin gerçekleşme ihtimaliyle farklılık gösterebilir. Örneğin dilenen dilek gerçekleşmesi zor gibi duruyorsa fincanda en dipte ve çok küçük olarak belirir. Ancak bu yine de bu dileğin gerçekleşmeyeceği anlamı taşımaz. Her ne kadar uzun sürerse sürsün en ummadık bir anda kişinin karşısına çıkabilir ya da bir haber olarak gelebilir. Üstte de belirtildiği gibi fincandaki boyutuyla anlam kazanır. Genel itibariyle iyiyi temsil eder. Ancak tutulan dilek kötü yöndeyse fincanda en dip ve köşede çok küçük ve koyu bir şekilde belirir. Genel olarak insanlar dileklerini hep iyi şeyler olmasına diledikleri için gerçekleşme ihtimali çok yüksektir.


 

Kahve Falında Papaz Görmek

Sürekli bir endişe içinde olduğunuzu ve sürekli korkular taşıdığınızı söyler. Son zamanlarda hayatınızdaki hiçbir şeyin yolunda gitmediğini, çok fazla hayal kırıklığı yaşadığınızı işaret eder. Bu durum karşısında kendinizi gözden geçirmeli ve hatalarınızı görmelisiniz. Arkadaş çevrenizde hileci ve faydasız insanlar olabilir. Bu insanlardan bir an önce kurtulmanız gerekir.

Sizin de doğru yoldan ayrılmak üzere olduğunuz, kötülükler yapmak üzere olduğunuz anlamına gelir. Yaptığınız şeylerden pişman olacağınızın da habercisidir. Aynı zamanda para kaybetme anlamını da taşır. Kazandıkça daha çok kazanmak isteyebilirsiniz. Ancak bu daha çok kazanma isteğini hileli yollarla gerçekleştirmek isterseniz elinizdekini de kaybedebilir ve çok pişman olabilirsiniz. Kişinin kötü söz ve davranış sahibi olduğunun işaretidir. Sosyal çevrenizde kötü olaylar yaşanabilir. Etrafınızdaki insanlar bu olaylar için sizi suçlayabilir. Bu durum size büyük bir vicdan azabı yaşatabilir. Bu vicdan azabından kurtulmanızın yolu dua etmek ve davranışlarınızı kontrol ederek daha dikkatli davranmak olacaktır. İş ve eğitim hayatınızda başarılı günler geçireceğiniz ve maddi anlamda büyük bir kazanç elde edeceğiniz anlamına da gelir. Aşk hayatınızda da sizi çok mutlu edecek biriyle tanışabilirsiniz. Ancak hangi yorumun size ait olduğunu belirlemek için fincandaki diğer kavramlara da dikkat etmeniz ve o kavramları da doğru yorumlamanız gerekmektedir.


 

Kahve Falında Asa Görmek

Güçlü ve şerefli bir kişiye işarettir. İnsanlara yardımcı olduğunuzu ve çok sevilen biri olduğunuzu gösterir. İş hayatınızda bazı sıkıntılar yaşayabilir ve bu nedenle iflas edebilirsiniz. Bu anlamda çok dikkatli olmanız gerekir. Kişinin varsa arazilerinde bolluk ve bereket olacağı anlamına gelir. Normalden çok daha fazla mahsul kazanacağının habercisidir. Eğer bir kişinin arkasından konuştuysanız ya da bir kişiye iftira attıysanız o kişi bütün bunların farkında demektir. Son zamanlar içerisinde hayatınıza birinin girdiğini ya da henüz girmek üzere olduğunu işaret etmektedir. Bu girecek kişiler öncekiler gibi sadece zarar vermek yerine sizlerin hayatında hem her an olumlu şeyler oluşturacak hem de sizlere o kadar iyi gelecek ki kendi geçmişteki benliğinizi hatırlamanıza yardımcı olacak. Bazen insanların sizlerin omuzlarına bir dokunmaları ile kendinize gelerek hem onları hem de kendinizi bir hayli mutlu edebilecek güce sahip olabiliyorsunuz. Bu ara sizlerin sürekli bir iş üzerine yoğunlaşıyor olmanıza rağmen eğer konu hakkında bilgi sahibi olan birinden yardım almadan da başaramayacak oluğunuz işler ile uğraşmaktasınız. Bu durumu insanlar ile de paylaşarak yardım alır iseniz de adeta üzerinize bir sihirli değnek değmiş gibi başarabileceksiniz. Bunların yanı sıra sizlerin insanlara karşı olan tutumlarınız ile herkes tarafından oldukça çok sevilen biri olduğunuzu da işaret etmektedir. Sizlerin insanlara karşı olan tutumları ve samimiyeti ile hem herkes tarafından sevilip hem de sayılmanıza katkı sağlıyor.

Fal sahibi eğer fakirse zengin olacak demektir. Ancak zengin fal sahibinin de fakirleşeceği anlamına gelir. Dilsiz bir kişinin falında asa sembolü çıkarsa o kişi konuşmaya başlayacak demektir. Aşıkların yakın zamanda kavuşacağı anlamı da taşır. Yakın zamanda şiddetli bir hastalık yaşanacağının da habercisidir. Bu hastalığının şifası çok uzaklarda olabilir. Bu anlamda ufkunuzu genişletmek faydanıza olacaktır. Bu durumda kesinlikle isyan etmemeniz, daha güçlü olmanız ve sabırla derdinizin dermanını aramanız gerekir. Yakın zamanda elinize yüklü miktarda para geçebilir. Bu yolda para bulmanız olabilir, piyango kazanmanız olabilir. Bu para ile yaşam standardınız yükselebilir. Bu durum karşısında gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Paranızı dikkatli kullanmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.