Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu, dürüst ve açık oluşundan dolayı çevresi tarafından sözü güvenilir, azimli biridir. Bu nedenle onlarla anlaşmakta sorun yaşamazsınız. İhtiyaç sahibi insanlara yardım etmek, elinden geleni yapmak doğasının bir gerekliliğidir. Aile ve yakın arkadaşları bu özelliğinden dolayı başları sıkıştığında güvenebilecekleri biri olduğunu biliyorlar.

Sabırlı olması ve sebat etmesi istediğini elde etme yeteneğine sahiptir. Hayatında yarım kalan bitmemiş bir şeyi asla bırakmazlar. Nadiren hedefinin altında hareket ederler. Fikirlerini kolay kolay değiştirmemesine rağmen, hoşgörülü, nazik biridir.

Özellikle ev yaşamını sever orada huzur ve uyumun tadını çıkartmaktan büyük keyif alır. Tabiat ve doğa onun kendini şarj ettiği ve topraklayarak kendini bulduğu ortamlardır. Kalabalık ortamlardan ziyade tabiatla iç içe olmayı sever. Özellikleri bunlarla sınırlı olmayıp, etkilendiği diğer burç işaretlerinin etkileri ile farklılıklar gösterse de genel özellikleri ve yaşamına dair ip uçları yazının devamında bulabilirsiniz.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Kişisel özellikleri 

Kişilik özellikleri istikrar ve Zodyak’ın dengeleyici özelliği, pratik, metodik, ince ayarlanmış duyguları, epikör zevkleri ile güzelliği keşfeden gözü ile yeryüzüne inmiş biridir. Boğa burcunun bu kadar olumlu yönünün yanı sıra uzlaşmacı tarafı katı bir tutum sergiler.

Genellikle kararlı, sadık ve tutumlu, çalışkan, nazik bir ruha sahiptirler. Ailesine, arkadaşlarına hatta tanımadığı yabancılara bile yardım elini uzatacak kadarda cömert kişilerdir.

 • Yaklaşık olarak 20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında doğan inatçı bir yaşam perspektifine sahip kişilerdir.
 • Hayatta karar vermesi gereken hassas konular karşısında fiziksel olarak güçlü, zihinsel olarak kararlı ve sert olabilirler.
 • Giyim kuşamından hayatındaki hemen hemen her şeye karşı mükemmel bir tarzı vardır.
 • Para kazanma ve yönetme yeteneğine sahip olduğu için imkanları ile satın alabileceği en iyisini seçerek kendine lüks bir yaşam alanı oluşturmadı ile bilinir.
 • İyi huylu nazik bir yapıları olmasına rağmen biraz sabırsız ve beklemeye tahammül edemezler. Bunu ona yaşatan kişinin burnundan da getirecektir.
 • Kendisi için yanlış olduğunuzu hissettiğinde veya reel gerçeklere sahip değilseniz, bunu size ince bir ifade ile belirtecek ve duygularınıza saygı göstermeyecektir.
 • Baskın Kişilik

Her zaman her konuda sorumluluk sahibi olmaları, aldıkları işlerin üstesinden gelmekte üstlerine kimseyi tanımazlar. Onlara meydan okumaya kalkıp kızdırmaktan kaçının.

 • Zeki ve İyi Bir Gözlemci

Dünya hakkında oldukça bilgili, inanılmaz etkileyici hitabeti ve harika ses tonuna sahip. İyi bir dinleyici, dikkatli, gözlemci, çevresinde olan bitene karşı verileri gören emen ve gerek duyduğunda etkilemek için bunları kullanan sünger gibi bir beyni var.

 • Güçlü ve Erkeksi

İster kadın ister erkek olsun hayvani özellikler söz konusu olduğunda farklı değillerdir. Bu açıdan gücün ve erkekliğin sembolüdür. Bu özellikleri çekiciliği ve güzel görünme özellikleri ile birleştiğinde karşı cinsi etkisi altına alır.

 • Etkileyici, Hoşgörülü ve Sanatsal

Duyuların hüküm sürdüğü Roma İmparatorluğu döneminde beş duyu organını kullanarak hazları nasıl uyaracaklarını bulan, mutfak ve yemek konularında olduğu kadar sanatsal açıdan da gelişim göstererek sanat eserlerini toplama ve krallara yaraşır evler yaratarak geleneklerini günümüze kadar sürdürmüşlerdir.

Sanatsal yetenekleri sayesinde kendilerine hobi edinerek zamanlarını değerlendirdikleri gibi sanatsal konularda patronlukta yaparlar.

 • Eleştirisel Göze Sahiptir

Sanata olan eğilimleri kadar eleştirisel göze sahip olmaları görüş bildirme noktasında da ustalık kazanmalarını sağlamıştır. Fakat dilinin kemiği olmadığı için her şeyi her zaman her yerde söylememesi gerektiği konusunda biraz pervasız davranırlar. Sanata olan yatkınlığı ile her şeyi bu gözle değerlendirerek estetik açıdan hoş bir görünümün olması gerektiğine inanır. Hayatta her konuda her şeyi sanatsal bir form olarak görmek ve hissetmek onların doğalarında vardır.

 • İyi Bir Arkadaş

Sabit dünya işaretine sahip olmalarından şimdiki zamanda ve anda yaşarlar. Dünya görüşleri ile ilgilenmedikleri gibi soyut ve ezoterizm ideolojisini zaman kaybı olarak görürler. Kavrayamayacağı gerçekleri, rüyaları ya da maddi olmayan kavramlarla ilgilenmediği gibi hayatlarında gerçekliğe yer verirler. Onların büyük bir dost ve sadık bir sırdaş olmalarını sağlayan dünyevi özelliklerinden bir tanesidir.

 • Neden Kötü

Samimi hoşgörülü sabırlı, güçlü bir irade, inatçı, güvenilir olmaları doğalarından kaynaklı birincil karakteristik özellikleridir. Bu özellikleri suistimal edildiğinde veya aşırıya kaçıldığında kaba öfkeli ve korkutucu biri olarak karşınıza çıkar. Her gezegen işaretleri burcun iyi veya kötü yönlerini etkileyen özellikleri vardır.

 • Dogmatik

Ne yapacağını veya nasıl yapacağını söylediğinde haklılığını bilir ve çelişkiye düşmez. Artı ve eksileri tartışmaz, tartışmaya cesaret edenleri de küçümser ve ezici kelimeler söylemekten kaçınmaz. 

 • Savaşçı

Yollarındaki engelleri kaldırmak, istedikleri bir şeydir. İntikam veya bir kaosa sebep olmak için kavga eden zorba bir kabadayı olabilir.

 • Diktatör

Kendi iradelerini başkaları üstünde hakimiyet kurmak için dayanmaları, kontrolcü, zalim, otoriter, zorba biri olabilir. Başkalarının ne istediğine karşı irade gösterip hayır cevabını kabul etmeyeceklerdir. Ayrıca hedefine ulaşana kadar durmaya, bağırmaya, sızlanmaya karşı eğilim gösterebilirler. İşler istediği gibi gitmediğinde öfkelenerek buna sebep olarak başkalarını suçlarlar.

 • İyelik

Maddi açıdan gelecek ve güvenlik ihtiyacını karşılamak için aşırı açgözlü ve cimri biri olabilirler. Parası, sevgilisi veya eşleri ile flört eden biri olduğunda karanlık yüzlerini göstermekten kaçınmazlar.

 • Öfkeli

Kolay öfkelenmezler fakat doğal yapılarından kaynaklı olan öfke, kızgınlık anlarında acımasız olmasına neden olabilir. Genel olarak sessiz ve soğuk bir duruşları vardır. Öfkelerini normal zamanda gizlerler ve kolay kolay göstermezler. Algıladığı yanlışları biriktirme eğilimine sahiptir. Kimseye bir şey belli etmez her şey yolundaymış gibi görünürler. Sonrasında aniden patlar ve tüm biriktirdiklerini öfkesi ile atarlar.

Kızgınken 

 • Tehditkar olabilir.
 • Acımasız olabilir.
 • Zarar verebilir.
 • Öfkesini, yargılarını, olumsuzlukları yakın olduğu kişilere de yapabilir.
 • Pasif agresif

Sakin ve sessiz kalmayı tercih eder, soğukkanlılığını mükemmel bir şekilde koruyabilir. Pasif agresif her türlü saldırıda bulunabilir.

 • Kalıcı, Affedici ve İntikamcı

Tolerans sınırlarının aşılarak zarar görmesi durumunda kalıcı bir inatçılıkla affetmez. Yavaş ve metodik oldukları için misilleme yaparken büyük bir incelik ve sessizlik içinde yapar. Biraz uzun sürebilir ama zarar gördüğü kişinin acı çekmesine karar verdiğinde fikrinden dönüş yapmaz. İntikamı konusunda kesin ve kararlıdır.

 • Aşk ve Sevgi İnsanı

Venüs sevginin tanrıçası ve iktidar gezegenin işaretlerini taşıdığı için aşktan kaçmasının bir şansı yoktur. Ayrıca güneşin işaret etkisi ile aşk ve romantizm konularında oldukça temkinlidir. Sevgi ve romantizm oldukça önemlidir. Aşkta sevgi ve romantizm konusunda alaycı bir boğaya rastlamak pek mümkün değildir.

 • Beklemekten Korkmazlar

Aşk ilişkilerinde yaşanan bekleme oyununu daha uzun süre beceren çok az kişi vardır. Fakat bu oyunun her zaman olumlu sonuçlanmadığını acı gerçeklerle yüzleşerek öğrenmek zorunda kalır. İlgilendiğini göstermek için ilk adımı atmakta yapılan küçük adımlardan olan telefon veya e-posta istemekte aceleci davranmaz.

 • İnatçı

Hayalini kurduğu partneri elde ettikten sonra inatçılığı ile kendilerini sabote edebilir. İkili ilişkilerde uzlaşma ve doğru soruyu sormayı öğrenebilirlerse mutlu ve uzun soluklu ilişki yaşayabilirler.

 • Kıskançlık Gösterebilirler 

Kıskançlık ciddi sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Her şeyde hatta romantik ilişkilerinde de ben prensibi ile değerlendiren yapıya sahiptir.

Bir boğa partneri ile birlikte iseniz, onunda bir insan olduğunu ve doğasından kaynaklı hareket ettiğini bilerek hassasiyet göstererek, anlayışla, saygılı bir şekilde davranmayı unutmayın.

 • Gelişmiş Sorumluluk Duygusu

Nadir olarak aptalca konular karşısında acı çekerler. Birini cahil bulduğundan veya rahatsız edici bazı duygular hissettiğinden ve reddettiğinde kendinden emin niteliklere sahip olmanın rahatlığını yaşar.

İlk bakışta itici züppe biri gibi gelse de onu tanıdıkça, bu duruşunun aslında kendini geliştirmiş olmanın sorumluluğundan kaynaklı olduğuna ve böyle davranmaktan utanç duyduğunu anlayacaksınız.

Ev ve Aile Hayatı

Burç dünyasında ev hayatının müptezellerinden biridir. Evini kalesi olarak görür ve evinde lüksü ve konforu sever. Misafirperver yönü ile dostlarını ve ailesini burada ağırlamaktan memnuniyet duyar. Evin en kullanışlı ve konforlu bir şekilde döşeneceğini iyi bilirler. Sanatçı ruhları onlara bu konuda oldukça yardımcı olur. Evleri yaşanmışlıklarla doludur ve evine her gelen evinde kendinden bir parça bulur. Boğalar yaşamak için yemek yemekten ziyade yemek için yaşayan kişilerdir. Boğa insanı huzuru, sessizliği ve güzelliği sever ve orada yaşamak ister. Evinde her şeyi düzenli ve evde nasıl rahat hissedileceğini ve konforlu yaşanacağını bilir.

 • Dostlarına Önem Verirler

Sevilmek ve değer görmek isterler. Çevrelerinde birçok arkadaşı olsa da değer verdiği birkaç dostu vardır. Önemli gördüğü insanlara karşı hayranlık duyar ve o kişileri sosyal aktivitelerine dahil olmak isterler.

Eğlenceli anlarda ve sevdikleri kişilere mutfakta lezzetli tatlar hazırlarken keyiften kendilerini aşarlar. Mutfak sanatı konusunda oldukça yetenekli kişilerdir.

 • Evlerini Özenle Döşerler

Her bir detayı atlanmadan özenle ve zevkle döşenmiş bir evi vardır. Evlerinde dikkat ettikleri en önemli nokta güzellikten ziyade rahatlığın ön planda olmasıdır. Evi dört duvardan ziyade yaşam alanı olarak kendini evinde hissedebileceği bir yer olmalı.

 • Kuralcı bir Ebeveyndir

Çocuk yetiştirirken katı ve kuralcı yapıları ile saçmalıklara dayanamaz. En doğru şekilde yetiştiğini ve gurur kaynakları olduğunu görmek isterler. Bu nedenle çocuklar gençlik evresine geldiğinde ebeveynleri ile bazı sorunlarla karşı karşıya gelirler. Boğa annesi veya babası, çocuklarının kişilikleri gelişirken yaşanan bireyselliklerini kanıtlama isteği ile kendilerini savunurken yaşanan ani değişikliklere tepki verebilirler.

 • Ailenin Başı

Ailesi için özellikle otorite olarak ailenin başı olmak ister. Ancak etrafındakilere, çocuklara, çalışan ve kariyer sahibi bir eşe sahipse egosal olarak sorun yaratmaz. Hatta cesaretlendirerek teşvikte bulunur. Ailesi ve kendi için ekstra para daha iyi bir yaşamı sağlamanın yolunur.

 • Sevecen Baba 

Sevecen, nazik, sabırlı ve sarılmayı seven bir babadır. Çocuklarına sağlam bir karakter vermeye çalışırken, güvenliklerini sağlar, pratik olan becerilerini geliştirir, güçlü, istikrarlı hareket etmeleri için yaşamlarında her zaman toparlayıcı olarak var olacaktır.

 • Hoşgörülü Soft

Kuralcı ve saçmalıklara tahammülü olmasa da yumuşak ve çocuklarına her konuda hoşgörü davranarak şımartmaya eğilimlidir. İnatçılıkları ve kontrol edici olmaları, çocuklarıyla tartışma yaşamalarına neden olabilir.

 • Boğa Partneri

Güzelliğin, tatlılığın karışımı olan boğa kadınları karmaşık bir hanımefendidir. Ekstra bir kadınlığa sahip oluşuyla aşk için yaratılmıştır. O sanatın gözü, müziğin kulağı ve iyi damak zevkine sahip. Kendine düşkün, derin, şefkatli, sadık ve ailesini bir arada tutan tutkulu bir kadındır.

 • Koruyucu, Sadık, Romantik

Bir erkeğin en iyiyi en uyguna bulan, sağduyulu, kaliteyi takdir eden, pahalı tatlara düşkün, inatçı, öngörü ve belirteç yönü güçlü bir partner ile evli olduğunu bilmesi gerekir. Ayrıca eşinin sözünü önemseyen, söylediklerini takip eden, nadiren hayal kırıklığı yaşatan, eşinin koruyucu bir arkadaşı, romantik bir sevgilisi, sadık bir eş olurlar.

 • Kontrollü Anne

Bir anne olarak çocuklarının yaşamına her konuda karışır. Okul konserleri, top oyunları, oyunlar ve çocuklarının dahil olduğu diğer her şey için gösteriye güvenilebilecek bir annedir. Babası gibi o da sevecen ve aynı zamanda koruyucudur ve korumasının aşırı kontrol altına alınmamasına dikkat etmelidir.

 • Tutarlı ve Kararlı

Yatmadan önce istenen şekerleme ve aparatiflere karşı sağlıklı yaşam için kuralları vardır. Ayrıca yemek zamanlarına riayet edilmesini ister. Çok esnek bir anne değildir. Fakat çocukları annelerinin nerede ne yapabileceğini ve yapamayacağını zamanla öğreneceklerdir. Tutarlı ve istikrarlı oluşu çocuklarına güvende oldukları hissini verecek ve koşulsuz sevgi ile mutlu, kendinden emin çocuklar yetiştirmek için mükemmel bir temel oluşturacaktır.

Sağlık Hayatı

Zodyak’ın ikinci belirtisinde doğan boğa insanları genellikle fiziksel olarak iyidir. Sağlık açısından güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Sağlıklı oluşları ile kendileriyle gurur duyarlar. Kendini salmaz hastalığa karşı direnerek ona teslim olmak istemezler. Fakat göz ardı edilen sorun aşikar hale geldiğinde depresyona girer ve üzüntü duyar. Onun için hastalık ve güçten düşmek kendisine yapılan bir hakaret gibidir. Hastalandıklarında iyileşme süreci yavaş ve ağırdan olur.

 • Boğaz Ağrısı Şikayetleri Sık Olur

Genellikle tıknaz, geniş omuzlu yapıları vardır, gençken kendilerine oldukça özen gösterseler de yaşları ilerledikçe yemeye olan düşkünlükleri de kilo almalarına neden olabilir. Hastalık açısından en hassas ve zayıf yerleri boğazlarıdır. Sık sık boğaz ağrısı şikayeti çekerler.

 • Sırt ve Boyun Ağrısı

Sorumluluk alma özelliği gelişmiş burcun yükü kadar, biriktirme ve sessiz kalma huyu yüzünden genellikle sırt ve boyun kısmında ağrı yaşaması kaçınılmaz olabilir. Bu ağrılar onun hareket alanını kısıtlayabileceği gibi mutsuz olmasına ve daha çok içe kapanmasına neden olabilir. Hasta olmayı ve hasta olduğu için yatmayı sevmediği için genelde acıya karşı dirençli burçlardır.

 • Sindirim Sistemi Sorunları

Yemek yemeye olan düşkünlüğü kadar evde tembel tembel zaman geçirmeyi sevmesi sindirim sistemi ve metabolizmanın yavaşlaması gibi hareketsizlikten kaynaklı sorunlar yaşayabilirler.

 • Kilo ile İlgili Sorun Yaşayabilirler

Yemek yemek için yaşayan kişilerdir. Boğazlarına ve damak zevklerine oldukça düşkündürler. Bu yönleri ilerleyen yaşlarda kilo sorunu yaşamalarına sebebiyet verebilir. Kilo alımı akabinde şeker, kolesterol ve kalp gibi sorunları beraberinde getirebilir.

Eğlence Hayatı

Güneş boğa burcunda doğanlar çok çalışkan kişilerdir ve zor bir günün ardından ayaklarını uzatmış sevdiği kaliteli şarabı yudumlarken tembellik yapmayı severler.

 • Sosyal İlişkileri

Arkadaşları arasında popüler olmak ister. Bunun için elinden gelen her şeyi yapar. Kendine yakın insanlara karşı son derece sadık ve şefkatli davranır. Samimi, açık sözlü biri olduğundan arkadaşları tarafından aranan kişilerdir. İyi bir konuşmacı olduğu kadar iyi bir dinleyicidir de. Zor durumda olan ve kafası karışık kişiler genelde tavsiye almak için onunla dertleşmek isterler.

Başarılı olmak için uğraşır ve amacına ulaşan kişilere karşıda ayrı bir hayranlık duyarlar. Bu nedenle arkadaş seçiminde kendilerini başarıya ulaştıracak kendini geliştirecek insanlardan seçerler. Aile meselelerini başkaları ile paylaşmaktan hoşlanmazlar. En yakın arkadaşlarının bile karışmasına tepki verirler.

 • Güç Sporları

Estetik olarak kendini seven ve halinden memnun olmaları spor konusunda biraz yavaş ilerliyor ve hızdan çok güç gerektiren sporlarla ilgilenmelerine neden olur.

 • Golf

Yavaş ve dikkat gerektiren bir hıza sahiptir, odaklanma ve sabır gerektiren güzel düzenlenmiş bir ortamda oynanması egosunu okşar. Ayrıca, son atılan on sekizinci delikten sonra özel kişilerin üye olduğu Country Club’da verilen yemekler ve mükemmel şarap onun galibiyetinin ekstra ödülü olur.

 • Yoga

Yeryüzüne inmiş ve Zen’in her şeye olan sevgisidir. Bu nedenle istikrarlı meditatif ve ağır hareket ile rahatlamak için yoga yaparlar.

 • Doğa yürüyüşü

Tabiat ile ilişkilendirilen astrolojik bir işarettir. Yürüyüş, doğal ortamda her mevsim yapmaktan ve tabiatla iletişim kurarak ruhunu dinlendirdiği bir etkinliktir.

 • Dans

Sportif bir etkinlik gibi görülmese de dans odaklanma, estetik ve atletik bir çaba gerektirir. Hele müziği seven biri için dansta severek yaptığı bir etkinlik olabilir. Ayrıca iyi bir ritim duygusuna sahiptir, yaratıcılığı ile iyi performans gösterir.

 • Ağırlık Kaldırma ve Vücut Geliştirme

Sağlam, sağlıklı ve dayanıklılığa sahip biri olarak ağırlık kaldırma veya vücut geliştirme rutinleri ile rahatlamak ve formda kalmak için iyi bir yoldur.

 • Dövüş sanatları

Fiziksel olarak güçlü ve sağlam bir yapıya sahip özellikleri ile tam bir dövüş sanatçısıdır. Özellikle müzik, dans unsurları ve akrobasi birleşimi bir savaş sanatı olan Capoeira’yı hem beden hem de ruhlarına hitap ettiği için tercih edebilirler.

 • Hobileri

Sessiz, huzurlu bir hayatı sever ve kendini tamamlayacak özellikte hobiler ile ilgilenir.

 • Bahçıvanlık

Doğa ile mükemmel bir uyum sağlar. Toprak ile ilgilenmek, tohum ekmek, bahçesini düzenlemek ektiklerinin büyümesini sabırla izlemekten çok keyif alır.

 • Yemek Pişirmek

İyi bir yaşam ve yaşama olan sevgileri ile bilinir. İyi ve lezzetli yemekler yapmak onlar için tam bir tutkudur. Yemek pişirmek ve yeni lezzetler keşfetmeyi tercih ederler. Mutfağında yiyecek hazırlarken her şeyi süsleyerek yetenekleri çevresindekilerin tatması için keyifle servis ederken beğenileceğinden emindir.

 • Balık tutmak

Balık tutmak genelde tercih ettiği bir terapi gibidir. Bankta oturarak oltasına yem takarak suya atmak ve oltaya balığın vurmasının büyük bir heyecan ve sabırla beklerler. Açık havada balık tutmak onun vazgeçemediği bir aktivitedir.

 • Kuşları Gözlemler

Sadeliği sever dışarıda olduğunda hemen hemen her yerde kuşları seyrederek onları gözlemleyebilirler. Kuşları beslemek için bahçelerine ve çevresindeki belli yerlere kuşlar için yem ve su yerleştirerek onları seyretmekten keyif alabilir.

 • Resim ve Doğa Fotoğrafçılığı

Sanatsal bir kişiliğe sahiptir. Resim ve doğa fotoğrafçılığı güzellikleri ölümsüzleştirmek için tercih ettiği bir hobi etkinliğidir. Güzellikleri ve onların altında yatan gizemli huzuru gören bir göze ve yaratıcı bir ruha sahip olduğu için doğal dünyayı fotoğraflamak için çaba harcar. Hatta bunu kendi duygularını katarak tuvale geçirmek için evinde kendine bir atölyesini oluşturmak isterler.

 • Vitray Sanatı

Yaratıcılığı ile güzel olduğu kadar bir şeyler inşa etmekten ve faydalı olmaktan da hoşlanırlar. Kompozisyon ve tasarım gerektiren sanatsal bir hassasiyet gerektiren vitray yaparken, hassas el becerisi ile birçok parçayı bir bütün halinde birleştirme sabrını gösterir. 

 • Örme ve Nakış

Örgü ve nakış işleri ile zaman geçirmek onun favorilerinden biridir. Özellikle sakinleştirici ve meditatif yönünden dolayı el işleri yaparak yaratıcılığını ortaya koyar.

İş ve Kariyer Hayatı

 • Kariyer İlkesi

Boğa burcu, her seferinde ilerlemek için bir adım atar.

 • Kariyer Gücü

Sebat etmek, hedefini yerine getirirken sabırlı davranmaktır. Önce inanması gerekir, bunun için önce bir projeye bakar ve onu planlayarak küçük adımlara ayırır. Uykusuz geceler geçirse bile üstlendiği işleri halledecektir. Asla “çok meşgulüm” sözcüğünü kullanmaz. Çalışma ortamında çabuk kaynaşarak ekibin en değerli üyesi olur.

 • Kariyer Zorluğu

Otoriteye karşı saygı duymakta zorluk çekebilir. Yapacağı işte önce projeye inanırlarsa sebat ederek ekstra yol kat eder. Ancak projeyi veya yöneticiyi sevmezlerse, kendini ait hissetmezse, işini yapmakta zorlanacak omuz silkecek fakat ite kaka işleri halledecektir. Boğalar iyi veya kötü bir patronun emirlerine uymanın, çalışma sürecinin bir parçası olduğunu öğrenmek zorundadır.

 • Çalışma Tarzı

Bir fikri parçalara ayırarak kavramsallaştırabilir. Kimin hangi parçayı en iyisini yapabileceğini planlayan inanılmaz proje yöneticileridir. Bu onun taktir edilmek, pohpohlanmak için yapığı bir yol değildir. Ofis içi politikalarından, içten pazarlıklı kişilerden nefret eder. Yapılacaklar listesindeki şeyleri saatler süren toplantılar yaparak geçirmek yerine, kontrol etmeyi tercih eder. İş yerinde konuşmasının dedikoduya dönüştüğünü gördüğünde ise sinirlenir.

Hak edene yetki devretme konusunda mütevazi, akıllı ve saygın bir liderdir. Bu nedenle kötü bir patron olmayabilir. Ancak iş konusunda örnekler vererek yol gösterirler. Kendisine zaman ve fırsat verildiğinde olağanüstü yaratıcı olabilirler. Hatta beyin fırtınasını konusunda benzersiz bir yetenekleri vardır. Gayretli hareket ederler. İş ortamında ilk ve son çıkan kişiler büyük olasılıkla onlar olacaktır. Boğalar tam bir takım oyuncusudur ve işini yapmak için ne gerekiyorsa elinden geleni yapmak için çalışırlar.

 • Kariyer Rüyası

Güvenilir oluşu, etik ahlakı, becerikliliği, kararlı ve prensipli çalışması ile talep gören biridir. Finansal olarak lüks yaşam arzusunu karşılamak için sağlam bir kariyer yapması gerekir. Kişisel yapısına uygun yapabileceği işler ise;

 • İcra

Kurumsal ve endüstriyel devler için takip işleri otoriteye saygılı, ilkeli ilerleme tamamlanması gereken projeler ve güvenilirlik tercih edilmenizi sağlar.

 • Şef

Mutfaktaki yeteneklerini konuşturarak kendini geliştirmek için gerekli olan inceliğe ve sabra sahiptir. Venüs’ten aldığı ilham ile damak tadına uygun beş yıldızlı restorant ve otellerde güzel yemekler yapabilir. Başarılı ve kararlı oluşu ünlü gurme ve eleştirmenlerden övgü almasını sağlar.

 • Politikacı

Saygılı ve sezgileri kuvvetli olan boğa, kamuoyunun nabzını ölçebilir ve küçük büyük toplulukların hedeflerine ulaşmasında yardımcı olabilir. Bütçe konusunda denge oluşturmak, eğitim, sanat ve kültürel ihtiyaçlara duyulan yardımı vermek için gece gündüz çalışır. Güvenilir kişiliği, tavrı ve iyi bir takım oyuncusu olma yeteneği, destekçilerinin saygısını ve desteğini kazanmasına neden olur.

 • Mimar

Tasarlamak ve inşa etmek boğalarla mükemmel uyum sağlayan bir iştir. Sabırlı ve yetenekli oluşu ile doğuştan var olan yaratıcılık yönünü, tasarımlarını yapısal alanda göstermekten memnun olacaktır. Müşterilerle olan iletişim yeteneği de ona güç verir.

 • Biyolog

Detaylara olan dikkati, gözlemci yönü, mantıksal yaklaşımı, doğal dünyaya karşı duyduğu ilgi, biyolojiyi bilimine karşı ilgi duymasına neden olur. Yerine göre mikroskopla bütünleşip yalnız çalışma ortamı, fikir alışverişi için yapılan toplantılar, saha çalışmaları ve meslektaşları ile bağlantı kurmak, yeni şeyler öğrenmek kadar, bilim alanında katkı sağlamak hele adından övgü ile söz edilmesi onu memnun edecektir.

 • Para ve Güvence

Lüksü ve kendilerini güvende hissetmeyi severler. Bu nedenle istediğine sahip olmak için paraya sahip olmaları gerektiğini bilerek hareket ederler. Sayılar ve mantık ile arası iyi olması, bütçelerini dengelemekte ve yatırım yapmakta akıllı hareket ederler. Neyi hak ettiklerini bilirler ve yükseltmesi gerektiğinde duygusal davranılmasına izin vermezler. Genellikle para ile arası iyi bilinir ve sahip oldukları için sıkı bir çalışmayı kabul ederler.

 • Boğa Patronu İçin Çalışıyorsanız

Dayanıklı ve kusursuz organizasyon yeteneğine sahip kişilerdir. Çalışanlarının da bu dinamizme sahip olmasını istese de ihtiyaç duyulan zaman konusunda bir parça tolerans gösteren bir patrondur. Sakin ve rahatlatıcı tavırları vardır. Ancak iş konusunda doğaçlama ve farazi varsayımlardan nefret ederler. Bunun yerine ayrıntılı tahminler isterler.

 • Sonuçları Önemser

Çalışanları izlemek amacı ile olmasa da ofise önce gelecek hatta onlardan sonra ayrılacaktır. Bu onun alışkanlığından kaynaklı olacaktır. Patronunuz saat kaçta geldiğinizden çok göreviniz için masanızda ne kadar zaman geçirdiğinize ve aldığınız sonuçlara daha fazla önem verecektir.

 • En İyisine Bak

Görünüşe önem verirler ve iş yerinde kendine olduğu kadar çalışanlarında saçlarının derli toplu, ayakkabıların boyalı kıyafetlerin ütülü olmasını isterler.

 • Gerçekçidir

Adil ve net iletişimden yanalardır, işleyişteki prosedüre müdahale etmesi ile ofis içinde yaşanan dramadan nefret ederler. Gerçeklere dayalı verilere sahip olduğundan ve her şeyin belgeli olduğundan emin olmak isterler.

 • Bahanelerden Uzak Durun

Eğer işinizle ilgili bir şey yapmadıysanız, geçerli bir mazeretiniz olmak zorundadır. Bunu patronunuza endişe uyandırmadan ve kısa bir konuşma ile izah edin.

 • Düzenleyin

Ofis ortamının düzenli ve bir aile ortamı gibi güzel ve huzurlu bir yer olmasını isterler. Çalışma alanında kağıt yığını ve dağınıklık görmekten nefret eder.

 • Başarı Ne Demektir

Başkalarının çok zor dediği bir problemi çözmesi gerektirdiğinde mutlaka halletmeye çalışır. Her zaman ikinci bir alternatif çözüm yolu olduğundan emin olmak ister. Taktir edilmek kadar başarısı karşısında alacağı ikramiye, bonus kazanç onu ayrıca mutlu edecektir. Emeğinin karşılığını almak ister bunun içinde zor bir pazarlık yapacaktır. Maddi değeri olan malları severler. Lüks aksesuarlar ve edinilen mallar, sıkı çalışmalarının bir hatırlatıcısı gibidir.

 • İçsel Uyanış

Her boğanın içinde “Ne pahasına olursa olsun yap” diyen bir iç sese sahiptir. Enerjisini aldığı işaretleri göründüğü zaman, kendince güvenli bir bahse girecektir.

 • Bir Programa Uyar

Yapılacaklar listelerine adım adım hükmetmeyi sever ve her yaptığını işaretleyerek ne kadar yol kat ettiklerini görmek isterler.

Boğa Burcu Olumlu Özellikleri

 • Duygusaldır

Duygusal olmaları her ne kadar olumsuz bir özellik gibi görünse de ilişkide olduğu kişiler ile arasında güçlü bağlar kurmasında etkili bir özelliktir. Boğa burcu, sabit bir burç olduğu için duygularını hissetmek ve göstermek isterler. Bunun için tenseldir ve iletişim halinde iken sürekli temas halinde olabilirler.

 • Şefkatlidir

Olumlu yönlerinden biride yufka yürekli ve şefkatli olmasıdır. Bu özelliği onun duygusal yönünün ağır basmasından ve empati yapmasından kaynaklıdır. Herkese elinden geldiğince sıcak ve içten davranır, oldukça da hassas bir kişiliği vardır. Bazen bu özelliği üzülmesine ve sorunlar yaşamasına sebep olabilir.

İhtiyaç sahiplerine yardımcı olma doğasında vardır. Arkadaşları ve çevresindeki kişiler başları belada olduğunda güvendikleri kişilerdir. Cinsiyet fark etmeksizin başkaları ile iletişim kurma ve geçinme konusunda pek sorun yaşamazlar.

 • İnatçıdırlar

Konsantre olma ve azimleri ile bilinirler. İnatçı yanları onları daha azimli ve cesur yapan olumlu bir özelliktir. Bu yönü onun belki de en güçlü olduğu nitelikleri içinde yer alır.

 • İnsancıl ve Barışçıldır

Eleştirel biri değildir, fakat insanların doğal olmalarını ister. Sahte ve kendini gizleyen kişilerden uzak dururlar. Hoşgörülüdür, özellikle evinde barışçıl ve uyumlu yaşamak ister, başkaları ile iyi geçinmeye çalışır.

 • Sabırlıdırlar

İstedikleri şeyi elde etme konusunda oldukça sabırlı davranarak başarılı olurlar. Asla yarım ve bitmemiş bir şey bırakmazlar. Tamamlayana kadar çalışırlar.

 • Güvenilir ve Dürüsttürler

İnsanlar onun sözüne itibar eder. Açık sözlü ve dürüst kişilerdir. Dürüstlüklerinden taviz vermeyen yapıları bazen üzülmelerine ve hayal kırıklığına uğramasına neden olsa da kendinden taviz vermezler. Olumlu nitelikleri ile hayatlarında başarı şansı yüksektir. Genellikle iyi aile bireyleridir. Güvenilir, dürüst, sadık ve sevgi dolu kişilerdir.

 • Deneyimlemek İsterler

Yüksek hedefleri nadiren alır, deneyimle her şeyi öğrenerek üstesinden gelecek azme ve güce sahiptir. Kapsamlıdır ve kısayola inanmaz. Titiz çalışması kendine nasıl güveneceğini öğretir ve kendinden emin hareket eder.

 • İhtiyatlıdır

Her konuda ihtiyatlı davranır. Gereksiz risk almaktan kaçınır. Eylem planı hazırlarken artı ve eksileri tartarak hareket eder. Kararlı yapıya sahiptir. İnandığı ve kabul ettiği şeylerde nadiren değişiklik gösterir.

Boğa Burcu Olumsuz Özellikleri

 • İnatçıdır

Boğa burcu, biraz inatçı olabilir. Zihinsel olarak inandıkları konuda bakış açısını değiştirme konusunda direnç gösterme konusunda oldukça sabit hareket ederler

 • Sinirlidir

Kendisine ne yapılması gerektiğinin söylenmesini sevmez. Başkaları onun sakin biri olduğunu düşünse de oldukça sinirlidir.

 • Sessiz Kalmak İster

Çekişmekten polimiğe girmekten hoşlanmadığı için yanlış olduğunu bilse bile sessiz kalarak söylemek istemez.

 • Güvensizdir

Bazıları en yakınında olan kişilere bile şüphe ile bakar. Aldatılmaktan veya kullanılmaktan korkarlar. İnsanlara tam güven duyma konusunda zorluk çekerler.

 • Duygularını Biriktirir

Unutmak ve affetmekte zorluk çekerler. Yaşadığı travma ve ihanetlerin yanında kendisine yapılan hataları da kolay kolay unutmaz, unutur ama neyi unuttuğunu asla unutmaz ve doğal olarak affetmez. Kinci olmasa bile silmeyi ve yok saymayı tercih eder.

 • Cimri Olabilir

Lükse ve maddi şeylere karşı tutkusu onu bazen hırslı ve cimri yapabilir. Bu nedenle tasarruf edeyim derken ihtiyaçlarını ertelemesine ve istediği olana kadar birikim yapmasına neden olabilir. Alışkanlık oluşturmadığı sürece geçici bir durum olacaktır. Bu tavrı çevresi tarafından yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Sağlamcı ve konforuna düşkün toprak elementinin sabit burcudur. Yaşamını inşa ederken önceliği güvenlik sonrasında ise doğa, sessizlik ve sanatsal aktiviteler içinde huzur arayışı vardır. Değişime kapalı bir kişiliğe sahiptir, fazlası ile direnç gösterir. Umutsuzluğa düştüğünde ise kendini kapatır ve kendini hazır hissedene kadar güç toparlar.

 • Doğru iletişim Önemli

Bir konu hakkında paylaşımda bulunmadan önce fikrini sorun, dinlemeyi sevse de konu ona cazip gelmeye bilir ve sıkılır. Özellikle iş ortamındaki bazı sorunlarda ayrıntıları paylaşırken dikkatli olun. Boğalar yalandan nefret eder, en ufak bir açığınızı yakalarsa kin duyma ihtimali yüksektir. Sözleştiğiniz rezervasyonu hastalığınızı mana ederek ertelemek, elinde çorba ile kapınıza dayanmasına neden olabilir. O yüzden hatanız için özür dileyerek başka bir tarih için randevulaşmanız, güveninin sarsılmamasına neden olur.

 • Fiziksel Çekimi Hissetmek İster

Aşk konusunda duyarlı ve hisleri ile hareket eden bir yapıları vardır. Fiziksel olarak bir çekimin olmasını ister. Onun baştan çıkartmak için öncelikle bazı engelleri aşmak gerek. Hele hele hislerini belli etme ve iç dünyalarını gösterme konusunda ketum olan bu burca kendinizi gösterene kadar soğuk bir duvarla karşı karşıya kalmayı göze almanız gerek.

Flört etmek mucuk mucuk bir başlangıç ona göre değildir. İlk başlarda işten güçten zevklerinden ve şakalarla geçen konuşmaları tercih eder. Burada söylemek istediklerini vermeye çalışır. Sosyal ortamlarda oldukça sakin görünebilir, fakat fiziksel çekimle ilgilenir ve tam anlamı ile güvendikleri de biri ile sınırları zorlama konusuna geçiş yapar.

 • Fikirleri Birleştirin

Boğa aynı konulara ve yüzeysel konuşmalara girmeyi sevmiyor. Onu etkilemek ve kalbini kazanmak için birebir görüşmede onu kazanması için kendiniz hakkında şaşırtıcı detayları ve özellikleri sergilemeniz gerekir.

İdealist bir tarafı vardır. Fikirler, inanç ve motivasyon konularına önem verir. İşiniz, hobilerinizi, çalışmalarınız gönüllü yaptıklarınız hakkında konuşmanız onun sizi dinlemesine ve eşlik etmesine neden olur. Sakin görünmesine rağmen potansiyel olduğunu görmeleri onları sevindiriyor.

 • Sizi Yargılamaz ve Saygı Duyar

İlgi duyduğu potansiyel biri ile din ve siyaset gibi bireysel konuları konuşmaktan çekinmenize gerek yok, özellikle sizi tanımak adına konuşmayı sever. Sizin için ne kadar önemli bilinmez ama boğa bu konularda zıt düşseniz de saygı duyar.

 • Detaylara Dikkat

Boğa konuşma anında size bir şey söylediğinde veya bir şeyler anlattığında bunun onun için önemli olduğunu anlayın ve gerekirse not alın. Onun için önemli ilk köpeğinin ismi, kardeşlerinin nerede olduğunu bilmeniz ve gerektiğinde hatırlatmanız onu dikkatli dinlemenin ötesinde onun hayatına ne kadar önem verdiğinizi anlaması için bir fırsat olacaktır.

 • Çözüm Odaklıdır

Hayatında tüm olumsuzlukları bir kenara bırakıp huzurlu ve dingin bir yaşamın parçası olmak ister. Negatif etkilerden kendi ve ailesi de dahil uzak olmasını ister. Sorunlara odaklanmak ve çözmek için harıl harıl düşünüp kendini yormak istemez. Pratik zekası sayesinde hayatı kolaylaştırmanın yollarını bulur.

Yersiz yapılan triplerden, kıskançlıklardan pek hoşlanmaz, çözüm odaklı hareket eder. Hayatını kolaylaştıracak, sevip sevileceği, samimi olduğu kadarda ölçülü bir ilişki yaşamak ister. Bu nedenle onun hayatını kolaylaştıran kişi kalbine de girmeye hak kazanır.

 • Sabırlı Davranır

Kalbi biri için çarpsa bile aceleci davranmaz ve duygularını karşı tarafa belli etmesi zaman alır. Oldukça sabırlı ve sakin bir karaktere sahiptir. İlişkinin başlangıcında inisiyatifi genelde karşı taraf alır.

 • Asla Sıkıcı Değildir

Evde dahi olsanız birlikte güzel bir gün geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Sevdiğiniz bir TV kanalının programını seyrederken esprili şakalaşmalara aklınıza geldikçe gülersiniz. Yaşam için inanılmaz bir güç kaynağıdır.

 • Kıskanç Olabilirler

Hayatında ince eleyip sık dokuduğu önemli değerlerden biride aşk hayatı ve evliliktir. Doğru kişi ile birlikte olmak ve hayatının sonuna kadar mutlu olmayı düşler. Bunun içinde acele karar vermez. Onlar için oldukça ciddi bir problem olan kıskançlık, genelde güvenle ilgilidir. Eğer güven sorunu yaşamıyorsa yersiz kıskançlıklar hayatında pek olmaz. Olsa da mutlaka bir çözüm bulur.

Fakat yeni tanıştığı birinin gizlenen bazı şeyleri hissetmesi onun kıskançlık göstermesine neden olabilir. Bu kıskançlık fevrileşmesine, hatta ayrılmasına bile sebep olabilir. Ama sakinleştiğinde ayrılmıyorsa sizi tanımak için şans veriyor demektir. Sizin de bu sınavda ilk yapmanız sadakat sorununu ortadan kaldırarak size güvenmesini sağlamak olmalıdır.

 • Hislerini Saklamaz

Aşık olan bir boğa asla hissettiklerini saklama eğilimi gösteremez. Her halinden onun mutluluğunu ve aşık olduğunu anlamanız mümkündür. Gözleri aşk aşk diye parlıyor, hayata daha pembe gözlüklerle bakıyordur. Zaten hissetmenin ötesine geçerek aşkını herkese ilan ederek mutluluğunu herkesle paylaşmaktan yana olur.

Boğa Kadını Aşk Hayatı

Genç yaşlarda duygusal tatmin için aşkın peşinden gider oldukça hareketli bir aşk hayatı yaşar. Fakat zamanla duyguları ve düşünceleri oturarak partner konusunda da oldukça seçici olur.

Kolay karar vermez, karar verdiğinde de sonuna kadar gider. Kolay kolay ilişkisini riske sokacak davranışlarda bulunmaz, aşkına değer verir ve sahip çıkmak için elinden gelen tüm cabayı gösterir. Ciddi ilişkilerin insanıdır, gününü gün etmek isteyen erkekleri fark eder ve hayatında sırf biri olsun diye hareket etmektense asil bir yalnızlığı tercih eder.

 • Farklı ve Asil

Aşkın büyüsüne kapıldığında akla gelmeyecek her konuda fedakar olabilir fakat yaptıklarının karşılığını sevgi ve ilgi olarak bekler. Ayakları yere bastığı kadarda duygusal biridir. Hayatına kabul ettiği kişi ile sonuna kadar gitmek ister. Kafasında ayrılık fikri hiçbir zaman oluşmaz. İnatçı karakteri ile bazen partnerini deli etse de zamanla ilişkisinin olgunlaşmasını sabırla bekler. Duygusal yönüne karşılık verecek biri ile birlikte olmak ister.

 • Seçicidir Hislerine Güvenir

Özellikle yaşları karakteri ile oturmaya başladığı yaşlarda aşk için bir gerekçe ararlar. Bu nedenle de oldukça seçici davranırlar. Bir erkeğin çok yakışıklı olmasından çok onu ne kadar etkilediği ve onun hayatına ne katacağı ile ilgilenirler. Akıllı olduğu kadar iç dünyasında güzelliklere sahip biri olmasını ister. Dış görünüş ilk planda ilgisini çekse bile, aradığı vasıfları göremezse bir şey ifade etmez. Hayatında her şeyin mükemmel olmasını isterler. Bu anlamda hayatında pürüzleri az ve kusursuza yakın biri ilgisini çeker. Bu durum uzun yıllara mal olsa da beklemeyi sorun etmez. Mutlaka doğru insanı bulma arzusu onun için en önemli kriterdir.

 • Sahiplenir

Hayatlarını bir erkeğin üzerine kurmazlar ve hayatları sadece aşk üzerine kurulu değildir. Fakat ilişkilerinde prensipleri olan seçici kişilerdir. Genelde dikkat çekici oldukları için seçilirler fakat son kararı kendileri verir. Hayatlarında olacak kişinin tek ve sonsuza kadar olmasını isterler. İlişkilerine ve aşık oldukları kişileri sahiplenirler. Genelde anaç bir yapıya sahiptirler. Sevdiği kişiyi her şeyi ile kabul eder ve iyi günde de kötü günde de yanında olur elinden gelen tüm desteği emrine amade ederler.

Bazen bu sahiplenici yönü krizler yaşanmasına, kıskançlıklara sebep olsa da kendilerini kontrol etme yönleri ile hatalıysa çabuk toparlanarak orta yolu bulurlar. Sahiplendikleri kadar da fedakar bir yapıları vardır. Sevdiklerinde her türlü fedakarlığı yapmayı, ilişkinin sağlam temellerde atılması ve ilişkisini geliştirmek, beslemek için gerekli olduğuna inanırlar.

 • Sadakat Kırmızı Çizgisidir

Son derece anlayışlı ve sakin bir yapıya sahip olmasına rağmen ilişkilerinde yaşanacak en ufak bir sadakatsizliğe asla tahammül edemezler. Hayatlarında da ilişkilerinde de güven öncelikli değerleridir. Kendileri de son derece sadık bir yapıya sahip oldukları gibi karşısından da aynı hassasiyeti beklerler.

 • Maddiyata Düşkündür

Lüksü ve gelecek kaygısı duymadan yaşamayı severler. Bunun içinde çalışkan ve ayakları yere basan bir yapıları vardır. Hatta bazen cimri olabilecek kadar geleceği güvence altına almaya çalışırlar. İlişkisinde de huzurlu ve mutlu bir yaşam için maddi gücün olması gerektiğine inanır. Bu nedenle önceliği ne kadar sevgi ve saygı olsa da birlikte olacağı kişinin maddi gücünü önemserler. Hatta sevseler bile maddi gücün olmadığı bir ilişkiyi yürütmek istemezler.

Boğa Erkeği Aşk Hayatı

Gerçek aşka inanır ve bir gün onu bulacağını düşünür ve bir partner arayışı içinde bulunmaz. Kendine olan güveninin yüksek olması yalnız kalmasına fırsat vermez. Aşık olduklarında ise gerçek duygularını ve romantizmi açığa çıkartarak, sevdiğinin yollarına güller döker, mum ışığında yemekler hazırlar, romantizmin dibine vurur.

 • Sadakat Önceliğidir

Bağlılık ve sadakat öncelikli değerleridir. Yaşamında iktidar ve güç sahibi olmayı sever. Kalbi ise aşk aşk diye yanıp tutuşur. Aşk oyunlarının oynanmasına fırsat vermez, yaşamı olduğu kadar aşkı da ciddiye alan bir karaktere sahiptir. Romantizmi bile hayattın gerçekliğinden kopmadan başkalarına göre daha gerçekçi yaşar. Sevdiği kişi ile aile olma konusunda yaptığı girişimde her zaman kazanan taraf olur.

 • Güven ve Dürüstlük

Öncelikle kendine güvenen, ayakları yere basan, sakin ve hepsinden önemlisi gerçek olmanız gerekir. Yapmacık tavırlardan, samimiyetsizlikten, güvensizlik hissedebileceği herhangi bir şeyden nefret eder. Sevgiden önce güvenmek ister.

 • Görsel Güzellik

Görsellik göreceli bir kavram olmasına rağmen bir boğa erkeği için kadınsı bir güzellik yayan kadın dikkatini çeker. Göz alıcı bir güzellikten daha çok zarif ve hanımifendi bir etki veren kadın daha da çok dikkatini çeker. O zaman abartıya kaçmayan giyim kuşam, makyajla kadınsı bir hava, klas kokan muhafazakar bir tarz onda güçlü bir etki yaratacaktır.

 • Ruhu Okşayan Koku

Görünüşün ötesinde bir etki bırakmak için çiçeksi, toprak ve romantik bir koku onu peşinden sürüklemesine ve kokuyu takip etmek için karşı konulmaz bir çekimin içine sokar.

 • Fiziksel Temas

Dokunmak onlar için hissetmenin en etkili yoludur. Bu nedenle ona temas etmekten korkmanıza gerek yok. Bir kadının elini koluna koymak, yanağına dokunmak, elini avucunun içine almaktan yan yana oturduklarında ona doğru eğilmek, bacağına yumuşak bir dokunuş hoşlarına giden temaslardır. İlk buluşma sonunda onu öperek uğurlamanıza aldırış etmezler.

 • Elde Etmek Zordur

Dikkat çekmek ve birlikte zaman geçirmek onun için o kadar kolay değildir. Hayattan en büyük beklentisi istikrar ve huzurdur. Onunla birlikte olacak olan kadınında serinkanlı, sakin, kontrollü ve yaşam biçimi ile etkilemesi gerekecektir.

 • Zaman Ayırır

Bir ilişkiye başlamadan önce zaman ayırır ve aceleci davranmaz. Uzaktan takip eder, gözlemler, rutinini öğrenmeye çalışır, etrafında utangaç ve garip tavırlarda bulunur.

Onun hakkında her şeyi öğrenmek ister. Fikirlerini hedeflerini, beğendiklerini önemsediğini göstermek ister. Bir boğa erkeğinin bir kadınla ilgilendiğim gösteren en belirgin tavır ellerini ondan uzak tutamaması olacaktır.

 • Şehirli Bir Köylüdür

Ruhunu doyuran en önemli etken topraktır. O yüzden köylü bir yapıya sahiptir, fakat şehir hayatını sever. Doğada zaman geçirmekten hoşlanır, parkta yürüyüş yapmak, kamp gezileri, sanatsal etkinlik, klas bir yerde yenen yemek, müzik etkinliklerine katılmak gibi aktiviteler hoşuna gider. Ne kadar ev ortamını sevse de sosyal bir yönü de vardır.

 • Sevmeyi Sever

Aşık olduğunda kendini risk altında hissederse kıskançlık gösterebilir. Duygularını gizleme eğilimi olmasına rağmen oyuncu bir karaktere sahip değildir. Son derece tutkulu, iyilikçi ve sadık bir yapıya sahiptir. Romantik fakat basit hediyeler almayı da vermeyi de seviyor. Sevdiğinin ihtiyaçlarımı gözeten, bir şey söyledikçe söylemeyen, sevdiğinin en iyi arkadaşı ve sırdaşı olan kibar ve düşünceli biridir.

 • Basit Zevklere Sahip

Birçok kişiye göre basit, huzurlu ve sakin bir yaşamı, güçlü ve pratik fikirleri vardır, son derece rahatlatıcı bir görüntüsü vardır. Güzellikleri takdir eden, konforlu, sessiz sakin bir yaşamı isteyen biridir.

Boğa Burcuna Ne Hediye Alınır?

Cömert, sadık ve hoşgörülü biri için kalıcı bir iz bırakmak ve onun gibi asil biri için değerine uygun bir kutlamaya katılacak şanslı insanlardan birisiniz. Boğa burcu, hayatında değerli ve iyi şeylere düşkün olduğu kadar iyi yemekleri de sever. Hediye konusunda kararsız ve bu hediye ile onunla olan uyum derecenizi arttırmayı umuyorsanız kendini sizin için önemli hissetmesini sağlamanız gerekiyor.

Önceden plan yapmayı severler ve bu nedenle pratik hediyeler takdirini kazanır. Ancak bu pratik hediye bir mikserde olmamalı. Müziği seven biri için müzikal, ev konforunu sevdiği için evine güzel bir hediye satın almak doğru bir tercih olur.

Dünyevi işareti bu kişiye olan duyularına ve karakterine uygun nasıl bir doğum günü hediyesi alınır?

 • Eskiz Defteri ve Renkli Kalemler

Yaratıcı oldukları kadar, plan yapmayı da sevdikleri için deri kaplı adının yazılı olduğu bir eskiz defteri ve kaliteli renkli kalemler onun sanatsal yönüne de temas eden bir hediye olacaktır.

 • Lüks Çiçekler

Beklenmedik bir anda teslimatla adresine hele hele ofisine gönderilen zarif bir buket onun kendini değerli hissetmesine neden olacaktır.

 • Takımyıldızı Kolye

Güzel ve zarif bir şekilde tasarlanmış Zodyak takımyıldızı kolye ile eşsiz biri olduğunu hatırlatan bir hediye olacaktır.

 • Renkli ve Kokulu Mumlar

Renkli ve kokuları ile kendini huzurlu hissettireceği gibi özel anlarında romantizm kokan mumlar evlerinin en güzel yerlerini de süsleyecektir.

 • Kaliteli Bir Şarap

Pahalı olduğu kadar kaliteli bir şişe şarabın tadı damağında kaldığı gibi ruhunu okşayarak onu heyecanlandıracaktır.

 • Deluxe Çikolata

Lezzetleri ile ünlü kaliteli bir çikolata seçimi doğum gününü tatlandıracak güzel bir hediye olacaktır. Mutluluk hormonunu çalıştıran çikolata anın daha tatlanması ile mutluluğu ikiye katlayacaktır.

 • Baskılı Bir Üst 

Kaliteli bir markanın baskılı bir üstü, dünyayı seven boğa için anlamlı bir hediye olacaktır.

 • Tasarım Çanta

Kaliteli ve tasarım küçük bir el çantası onun için pratik bir tercih olduğu gibi stilini de ortaya koyduran oldukça güzel bir hediye olacaktır.

 • Güzel Bitki

Uzun ömürlü pembe beyaz kırmızı renkleri ile ortamı ısıtan açelya çiçeğini sever balkonuna canlılık getirecektir. Ayrıca el boyama ile çiçek figürlerinden yapılmış şık bir tabloya da bayılacaktır.

 • Gurme Kahvesi

Ayaklarını uzatıp evinde yorgunluk kahvesini keyifle yudumlaması için sevimli ve şık bir kupa ile içimi iyi kahve çekirdeklerinden oluşan bir hediye mükemmel bir hediye kombinasyonu olacaktır.

Doğum gününde ekipçe bir kutlama yapmak sevgi dolu ve her zaman yanınızda olacak boğanın biraz şımarmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bazı ekstralar hazırlayarak doğum gününü daha özel yapar.

 • Parfüm

Eğer bir kokusu olsa sedir ağacı, siyah misk, çam ve limon gibi güçlü kokulara sahip bitkilerin karışımından bir parfüm olurdu. Odunsu kokuları sevebilir veya kullandığı bir koku varsa ona alınacak bir hediye seçeneği olabilir.

Boğa Burcuna Nasıl Davranmalı?

Büyük olasılıkla boğa burcunun en kötü özelliği inanılmaz derecede inatçı ve esnek bir yapıya sahip olmamalarıdır. Bir şey hakkında düşüncelerini ve fikirlerini hatta davranışlarını değiştirmeye çalışmak, deveye hendek atlatmak kadar zordur. Hatta bu konuda onu zorlamak daha çok direnç göstermesine ve öfkelenmesine neden olur. Böyle bir öfkeye girmesi durumunda arkadaşı iseniz mesafe koymasına, eşi iseniz etkileşimi reddetmeye eğilim gösterecektir.

 • Kızgınken Başa Çıkmak

Evlilikte, öfkeli anlarında nasıl başa çıkacağını öğrenene kadar rahatsız edici olabilir. Onlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız onları değiştirmeyeceksiniz.

 • Tepki vermeden önce sakinleşmek için durun.
 • İlgi alanlarınızı gözden geçirin ve birine öncelik verin.
 • Kendini güçlü olmak zorundaymış gibi hissetme.
 • Onlara ne kadar inatçı olduklarını, yanıldıklarını ve tartışmadıklarını söylemekten kaçının.
 • Sakin ve içtenlikle yüz yüze iken sizin için ne kadar önemli olduğunu söylerken hissettirin.
 • Onları can kulağı ile dinleyin ve ortak bir nokta bulmaya çalışın.
 • Değişmelerini, ağırdan almalarını ve düşünmelerini talep etmeyin.
 • Sabit yapıları ile fikirlerini ve davranışlarını kolay kolay değiştirmeleri olası değildir, bu yüzden sabırlı olun.

En önemlisi, onunla aşk her şeyin üstesinden gelir fakat unutmamanız gereken şey, almak için vermeniz gerektiğidir.

 • Evi ve ailesi değerlidir.
 • Finansal açıdan güvence altında çalışmaktan hoşlanır,
 • Tutkulu ve romantik olduğu kadar, sevecen ve sadık biridir.
 • İlişkisine bağlı ve sadıktır.
 • Sessiz olma eğilimindedir.
 • Kendilerine güvenleri vardır.
 • Kendi yolların için esnektir
 • İşlerini kendine göre planlayarak yapma konusunda sabırlı
 • Sinirliyken öfkesinin bilincindedir.
 • Zerafeti ve Kibarlığı Sever

Güzel olan şeylere her zaman hayranlığı vardır. Zarafeti ve kibarlık her zaman önceliğidir. Asla elden bırakılmasını istemez. Nerede nasıl davranmak gerektiğine ve nezaket kurallarına dikkat eder.

 • Duygusal ve Samimi

Son derece duygusal ve bir o kadarda alıngan yönleri vardır. Güzel sözler, iltifatlar duymaktan hoşlanırlar. Seviyeli ve ılımlı yaklaşımlar karşısında oda size aynı şekilde karşılık verecektir. O yüzden samimi ve içten davranışlar hoşuna gidecektir.

 • Tutumlu İnsanı Sever

Maddi konuların gündeme gelmesinden nefret eder. Hatta maddi açıdan güvensizliğe ve gelecek kaygısına tahammül edemez. Fakat tutumlu olduğunuzu ve birikim yaptığınızı hissettirmeniz hoşuna gidecektir.

 • Sürprizleri Sever

Düşünceli ve kibar biri olduğu için ufak tefek hediyeler ve sürprizler yaparak sizi önemsediğini gösteremeye çalışırken aldığı hediyeyi sakın küçümsemeyin veya beğenmediğinizi belli etmeyin. Eğer hissederse mutsuz olur ve sizden uzaklaşır. Aksine beğendiğinizi söylerseniz bundan mutluluk duyar ve sürprizlerinin devamı büyüyerek gelir. Ne kadar aşk insanı olsalarda saygı öncelikli değerleridir. Saygısızlığa asla tahammülü yoktur.

 • Keşfetmeyi Sever

Oldukça meraklı bir yapıları vardır. İlk başta her şeyi öğrenmek ister. Tabi o ne kadar öğrenmek istese de gizemi ve keşfetmeyi sevdiği için onda merak uyandırmak için her şeyi bir anda anlatmaktan kaçının. Gizemli olan ve keşfetmek için onda merak uyandırmak hoşuna gidecektir. Ayrıca birlikte geçirdiğiniz zamanlarda sıkılmayacaktır.

 • Vaatlerde Bulunun

Mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatının olması en büyük hayalidir. Kendinizden eminseniz gelecek için vaatlerde bulunarak ilişki hayallerini kurmasına imkan verin. Son olarak da ona mutluluk vaat edin. Tabi ki boş vaatler olmasın.

 • İlgiyle Beslenir

Her zaman ona karşı dürüst olunmasını ister, yalandan herkes gibi nefret eder. Her ne olursa olsun aranızda yalana yer verilmesini istemez. Duygusal yanlarının yanında ilgi ile beslenen yönleri vardır. Bekledikleri ilgi, güzel sözler, sevgi ifadeleri onu çok mutlu eder. Her zaman ilgili davranışlar sergilemek kendini değerli hissetmesini sağlayacaktır.

Boğa Burcu Nasıl Aşık Edilir?

 • Yeni Aşk

İlk buluşmada muhtemelen rüya görmediğinizden emin olmak için kendinizi sıkıştırıyorsunuzdur. Sana bayılıyor. Akıllı ve zeki olduğunu düşünüyor. Tamamen size kalmış ve söylediğiniz ve yaptığınız her şeyle ilgileniyor. Bunlar, bir çiftin birbirini tanıdığı yeni sevginin ilk dalgalarıdır. Uzun süreli bir ilişkinin anahtarı, yıllar sonra ilişkinizde yeni sevginin bir kısmını canlı tutmaktır.

 • İyi hayat

Hayatın güzelliklerini ve zevklerine düşkün biri olması sanatsal aktivitelere katılmayı ve uygulamayı sever. Yemek yemek onun için hayatta kalmanın ötesinde bir keyiftir. Eğer mutfağın tadını çıkartmasını bilmiyorsan gurme birini etkilemek mümkün olmayacaktır. Kaliteli ve lezzetli tatları sunan lüks bir mekana gidiyorsanız ideal partnerinizle tanıştınız demektir. Müzik ve sanata karşı düşkünlüğünüz varsa ve sizinle birlikte şovlara gidiyorsa bunu çevresine övgüyle bahsedecektir.

 • Kıskançlığı Geçici

Herkes mükemmel eşi ile tanışmak ve mutlu olmak ister. Bu konuda titiz ve aceleci davranmayan yapısı ile yeni keşfedilen sevgili için yaşamın gizlediği pürüzlü kenarları görmezden gelmek genelde doğal bir davranıştır. Kıskançlık belirtileri gösteren ve öfkesine yenik düşerek bunu büyük bir gürültü ile tepki veren partneriniz biraz çirkinleşebilir. Onun bu öfke nöbetine çok takılı kalmaz, bir müddet sonra sakinleşerek konuşma imkanı bulabilirsin.

Bu sizin için büyük bir sınavdır, genelde bu durumlarda sadakatsiz olduğunu aklından çıkartmış olacaktır. Kötü olan ise bu durum karşısında ilişkisini bitirebilir. İyi haber ise kötü tepkiler vermedikleri kendi doğaları gereği başa çıkma eğilimini anlamak için biraz zaman harcayarak yaşadıklarına hakim olmaya çalıştı.

Doğanın ortasında sessiz sakin duru bir hayat, kendinden emin istikrarlı ve keyfine düşkün güven dolu biri ile birlikte olmak olmazsa olmazıdır. Kendine has ve ödün vermediği kalitesi ile birazda telaşlı bir hayat sürer. Ona bu süreçte sevebileceği ve kendine eşlik eden güzel birini arar. Arayışını aşkla noktalamak için toleransını sonuna kadar kullanarak sonsuza kadar sever. Böyle bir aşk ve sevgi için ise mücadele etmek gerek.

 • Kaliteden ve Güzellikten Taviz Vermemelisin

Kaliteli fakat abartıdan uzak doğal bir görünüm ile karşıla. Etkili olmak için badana boya yapıp rüküş duruma düşme. Kıyafetlerin toprak renkleri ile uyumlu olsun. Aksesuarlar gösterişten uzak zarif ve etkileyici olsun. İpek bir fular birçok takıdan daha etkili olacaktır. Hem asalet hem kalite bedenine ayrı bir şıklık katacaktır. Sahip olduğu estetik anlayışı ile dış görünüşü de önemser ve yanına yakışan birini ister. Doğa insanı olması bir elinin her daim yeşille ve toprakla olmasını ister. Onu etkilemenin en kolay yolu doğal olmaktan geçer.

 • Problem Değil, Çözüm Üreten Olmalısın

Hayatında kalabalıktan sıyrılıp sorunları çevresine ve yakınlarına yaklaşmasına izin vermez. Negatif olaylardan ve etkilerden uzak durmak enerjisini bu sorunlarla tüketmek istemez. Pratik çözümler ile hayatını kolaylaştırıp, yokuşları düz yapacak bir sevgili için tüm benliğini ve kalbini teslim eder.

Yersiz tripleri, sevgiden de olsa anlamsız kıskançlıkları sevmez. Samimi ve ölçülü bir ilişkinin içinde gerçek bir sevgi yaşamak ister. Hayatı kolaylaştıran her şey onun kalbine giden yoldur.

 • Yüreğin Cümlelerine Yansımalı

Elle tutmak, gözle görmek, kulakla duymak dokunmak ve hissetmek ister o duyuların hakimi ve madde dünyasının şahitliğini yapan tek kişidir. Bu yüzden sözlerin verdiği heyecanı gözlerde ve tüm bedeninde hissetmek ister. Kelimelerin gücünü ruhuna geçiren, gözleri ile delen, dokunuşları ile sarıp sarmalayan, sevgisini ilgisi ile göstermekte zorlanmayan biri onun kalbini kazanmış demektir. Burada unutulmaması gereken güven duygusunun sarsılmamasıdır. Sözler ile davranışların istikrarlı olması ve dil söylerken bedeninde ona uyum sağlamasıdır. Verilen sözlere takılı kalır mutlaka uygulanmalıdır. Onun için güven ilk ve en önemli kuraldır.

 • Koruyup Kollayıcı Olmalı

Kendi gibi koruyup kollayan ve sahiplenen biri ile birlikte olmak ister. İnsanlarla hatta arkadaşları ile bile arasında bir mesafe vardır. Gerçekten inandığı ve sahiplendiği birkaç dostu yaşamına renk katan konuklardır. Keyif alanı ve bireysel alanı olarak hayatı iki farklı kategoride yaşar. Bireysel alanına konuk ettiği kişiyi her şeyi ile sahiplenmeye hazırdır. Biz diyecek kadar aidiyet duygusuna sahip olmak onun için her şeyin önünde gelir.

Boğa Burcu Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Burçlar arasında en istikrarlı, ilişkisini yürüten, duygusal olduğu kadarda açık sözlü nadir burçlardan biridir. İlişkide sadakat ve süreklilik söz konusu olduğunda akla ilk gelen kişidir, tam bir aşk insanıdır. Fakat boğanın aşka tutulması bir o kadarda zordur.

Kararlı olduğu kadar inatçı olan boğalar aşkın varlığına inansalar ve gerçek aşkı arasalar da en zor güvenen ve aşık olduğunu en zor kabul eden burçlardandır. Bu nedenle ince eleyip sık dokurlar, ilk yapılacak şey onu aşka inandırmak ve aşkın tadını doyasıya çıkarmaktır. Gerçekten aşık olduğunda sever ve bu sevgiyi iliklerine kadar hissederek, hissettirerek size de tam anlamıyla yaşatır.

 • Hislerini Saklayamaz

Hissettiklerini içinde tutamama gibi bir huyu vardır, size unutulmaz bir şekilde ilan-ı aşk etmesine veya sevgisini herkese haykırmasına neden olacaktır. Sözle söylemese bile aşkını mutlaka tavırları ile belli etmesi mümkündür.

 • Kıskançlık Yapar

Şimdiye kadar göstermediği ve inanamayacağınız kadar kıskanç biri olabilir. Gururlu biri olduğu için bunu ifade etmekte çekinsede aşık olduğunda her şeyi ile kendini açacaktır. Sevdiğinin yanında karşı cinsten birini görmeye bile tahammül edemezler, kim olduğunun neden yanında olduğunun bile hiç önemi yoktur. Sizi akrabalarınızdan, arkadaşlarınızdan kıskanması onun size aşık olduğunun bir göstergesidir.

 • Senin İçin Keyfini Bozuyorsa

Rahatına düşkün yapısı yüzünden herhangi bir zorunluluk olmadıkça keyfini bozmak için yerinden kalkmak istemez. Yemek yemeğe düşkünlüğü ve yemek yeme ritüelini keyifle yapar ve acele etmez. Acele hareketlerden, bir yere yetişmek için koşuşturmaktan, kalabalığın arasına karışıp sıkışmaktan ve risk içeren ortamlara adım atmaktan hoşlanmaz.

Senin için bu düzenini bozuyor keyfinden ödün vererek adımları hızlanıyorsa, ani verilen kararlara karşı gelmiyor uyumlu davranıyor ve üstüne üstük şikayette etmiyorsa bu durumun keyfini çıkart, seviliyorsun. Fakat bu tarz ani olayları dozunda tutup suyunu çıkartmamakta yerinde olacaktır.

 • Hayatını Seninle Paylaşıyorsa

Onun olan onundur yaşam alanına karışılmasını ve düzeninin bozulmasını istemez. Evinde misafirlere tahsis ettiği belli sınırlara sahip alanlar açılır ve sonrasında yeniden kapanır. Eğer sizi bireysel alanınıza almış ve kendi düzenine ortak ettiyse kendine ait özel olan her şeye ellemene, yerlerini değiştirmene hatta yenilemene izin veriyorsa birlikte bir aile olmak ve seni hayatına dahil etmek istiyor demektir. Birlikte sonsuza kadar yaşamak istediği için o benim yerine bizim demeyi tercih eder.

 • Her Durumda Sana Güveniyorsa

Aceleci davranmaz, ince eleyip sık dokur. Bu süre içinde tanıyıp, gerçekten sevip, seninde sevginden emin olmadan kendini açık etmez. İlişkisinde en çok önem verdiği kırmızı çizgisi güven duymaktır. Hislerine güvenir boş yere paronaya yaparak şüphe duymaz. İç rahatlığa erişene kadar duygularını belli etmez. Kendinden emin olsada karşısındakinden de emin olmak ister. Her koşulda güven sorununu aştığında sevgisi ve aşkı baki olacaktır.

 • Senin İçin Parasına Kıyıyorsa

Kimine göre cimri dense de aslında tutumlu ve kötü günler için güvence birikimi yapan biridir. Parasını riske girmeden korur ve gereksiz harcamalar yapmaz. Fakat seni mutlu etmek ve birlikte keyifli bir zaman geçirmek için gereksiz gördüğü halde para harcıyorsa kendinden daha çok seni düşünüyor demektir. Maddi açıdan bir kısıtlama getirmiyor ve kişisel zevklerin için parasını harcamana izin veriyorsa buna aşkın gücü denir.

 • Seni Çok Sahipleniyorsa

Soğuk görünmesine ve mesafeli davranışlarına rağmen selamını esirgemeyen biridir. Kendi özel alanı onun için kutsaldır ve yalnız olmaya özen gösterir. Ailesi hayatında tek sahiplendiği ve kapılarını her durumda açtığı kişilerdir. Seni yaşamına dahil etmeye hatta sana eşlik ederek her derdine koşmaya başladıysa, her şeyden herkesten seni sakınıp koruyorsa vazgeçilmezleri arasına çoktan girmişsiniz demektir.

Boğa Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Balık

Boğa ve balık birlikteliği harika bir uyum yakalama ihtimali olan burçlardır. İki burç birbirinin eksi yönlerini tamamlayarak güçlü bir uyum yakalaması mümkün.

Balıkların ihtiyaç duyduğu sadakati, sevgiyi, tutarlı oluşu ve istikrarı yeryüzüne inmiş özel boğalar sağlayacaktır. Balıklar genelde yaşamda sürüklenmeye eğilim gösterir. Bu nedenle boğa balık için dünyaya atılmış bir çapa gibi olacaktır. Balıkta boğanın ihtiyaç duyduğu nezaket ve sevgiyi verecektir. Ayrıca ikisi de;

 • Zevklerine düşkün ve samimiyet,
 • Hayatlarında romantizm ve güzellik,
 • Yalnız ve sessiz zamanlara ihtiyaç duyarlar,
 • Müzik, sanat, tiyatro resim ile dünyayı güzelleştirirler,
 • Çok tutkulu, romantizm ve sevecen,
 • Yaratıcı.

Aralarında tek sorun maddi konularda ve inatçı tavırlar ve balığın kolay pes edip direnç göstermemesinden kaynaklanacaktır. Kısaca bazı değerleri farklı olsa da her ikisinin de anladığı ve istediği tek şey aşktır.

Başak

Birlikte oldukça uyumlu oldukları gibi birbirlerine de yardım ederek bu uyumu perçinlemeyi başaran bir ikilidir. İkisi de çok pratik oluşları ile kendilerini birbirlerine adayarak, birlikte zengin ve huzurlu bir hayat kurabilirler.

Duygusal olması başak burcundan daha istikrarlı ve tutarlı davranmasına neden olabilir. Başakta boğanın beslenme, yatıştırıcı sakinliği ve iyileştirici yönünü takdir eder. Özellikle beslenme ile ilgilenen başaklar biraz titizken, partneri düzenli bir ortamın tadını çıkartmaktan keyif alacaktır. Bu ikilinin karakter yapıları ve hayat enerjileri muhtemelen anlaşmalarını ve her açıdan uzun süreli birlikte olmalarına olanak sağlayacaktır.

Terazi

İki burçta barış ve uyum aşığıdır, ayrıca kolay kolay çatışma ve gerginlikten hoşlanmadıkları için kaçınırlar. Birlikteyken samimi ve yumuşak bir kaliteleri vardır. Bu nitelikleri çevrelerinde takdir görüp birçok kişinin arkadaş olmak istemesine neden oluyor. İkilinin bazı cephelerinde farklılıkları olsa da terazi sosyal açıdan iletişimselken, boğa hobileri veya işleri ile meşgul olmayı ister. Sohbet etmek, sosyal etkinlikler ve eğlence konularında teraziye eşlik etmekte pek istekli değildir, zaman zaman esnek olması aralarındaki uyumun riske girmemesi için gereklidir. Ayrıca, estetik ikisi için de önemli ve bu yüzden stillerine pek karışmıyorlar.

Akrep

İkili arasında entelektüel ve ruhsal açıdan ortak noktaları pek bulunmasa da fiziksel olarak güçlü bir çekim var. Bu özelliğinden dolayı bağlayıcı etki oluştururlar. Çıkarları için ve entelektüel anlamda birbirlerinden uzak duramazlar. İkisi de oldukça iyi olmakla birlikte akrep doğası gereği kıskançlığa yatkındır.

Duygusal anlamda daha istikrarlı ve basit biri iken akrep daha fazla derinlik ve romantizme ihtiyaç duyar. İkisi de inatçı ve güçlü karaktere sahip kişilerdir. Uyum sağlamak için uzlaşmak ve kendini ifade etmeyi öğrenmek, doğru iletişim kurmak ve yanlış anlaşılmamalara sebebiyet vermemek için gereklidir.

Oğlak

İki burçta sağduyulu ve pratik zekaya sahip insanlardır. Sorunlar karşısında dayanaklı oldukları kadar gerçekçi yaklaşımları, felsefi ve entelektüel olarak da uyum sağlamalarını imkan verir. Zaman içinde, kayıtsız ve muhafazakar hale gelerek sıradan işlere veya zihinsel çıkarlara odaklanarak ciddi biri haline gelebilirler. Biraz eğlence ve keyif alınacak sosyal aktivitilere zaman ayırmayı ihmal etmeliler. Birbirlerine güvenebileceklerinden emin olduklarında birlikte birçok şeyin üstesinden gelebilirler. Oğlak burcunun iyi bir stratejiye sahip ve organizatör olması boğanın pratik zekası ve iyi bir planlama ile mükemmel bir takım olurlar.

Boğa

Kısmen aynı özelliklere sahip iki burç, duygusal açıdan ve içgüdüsel olarak da aynı yapıya sahipseler birlikte olmaktan memnuniyet duyacaklardır. Aralarında yaşanabilecek tek sorun, çok inatçı oldukları için birbirleri üzerinde hakimiyet kurma çabası ve birlikte ortak bir bütçe oluşturmaya istekli olmamalarıdır.

İki burçta bir işlem yapmadan önce aceleci davranmayıp duygularını ve birlikte yaşadıklarını sindirmeye ihtiyaç duyarlar. Tabiatla iç içi olmak, bahçe işleri ile uğraşmak, yemek yapmak gibi zevkleri birlikte paylaşırlar. Ayrıca uyumlu yönleri kadar birlikte mutlu olmak için fiziksel sevgiye ve temas etmeye ihtiyaç duyarlar. Ev hayatına olan düşkünlükleri birlikte sessizleşip kendi alanlarında tembellik yapmalarına ve manoton bir hayat sürmelerine neden olacağı ve kısa sürede heyecanını kaybedeceği için biraz sosyal olmaları, ortak hobilerde hareket etmeleri onların uyumlu hareket etmelerini perçinleyecektir.

Yay

Hayatı ve geleceğini planlayarak garanti altına almak isteyen boğa burcu kendi gibi bir partnerin hayalini kurar. Yay burcu ise seyahat etme isteği ve değişken ruh hali ile anı yaşamayı ve kendi gibi yerinde duramayan, heyecanlı, yaşam enerjisi yüksek, hepsinden önemlisi kendi gibi gezgin biri ile birlikte olmak ister. Bu nedenle aralarındaki çekimin devam etmesi zorlayıcı ve yıpratıcı olacaktır.

Kova

İki burç arasında bir çekim olacağı kesin, fakat bu durumun devam etmesi için kesin demek biraz zor. Onun mesafeli, soğuk ve gizemli görüntüsü boğa burcu için çekici gelse bile kova burcunun aklı hep başka yerlerde olacaktır. Geleceğe düşünerek yaşayan kova burcu evciman ve kök salmak isteyen boğa burcuna karşı bireysel özgürlüğünü kaybetmemek için hep mesafeli duracaktır. Bu korkunun sebebini anlayamayan boğa burcu kıskançlık ve sahiplenici yönü ile kova burcunu kaçırabilir.

Boğa Burcu Hangi Burçla Evlenmeli?

Aşk konusunda “doğru kişi” en önemli arzusudur. Bunun için boğa burcu, etkileşim kurduğu kişi ile karar vermeden önce, birçoğu duygusal dalgalanma yaşayabilir. Doğası gereği ciddi biridir ve onun için aşk önemlidir. Duygularını derinlerde yaşar ve hayatına giren kişi ile kalıcı bir ilişki yaşayacağına inancı yoksa kendini hayal kırıklığına karşı koruma altına almak için temkinli hareket eder. Romantik biri olmasına rağmen mantığının duygularının önüne geçmesine izin vermez. Biri hakkında net kararını verene kadar parçaları birleştirerek olayları, hissettiklerini en iyi şekilde analiz eder. Güvenmek ve sadakat onun kırmızı çizgisidir. En son kararını verdikten sonra hiç kimse onu kararından kolay kolay döndüremez.

Romantizm konularında gençlere kıyasla yaş aldıkça aşk ilişkilerinde istikrar, tam bir bağlılık ve sevgi ararlar. Hayatının her safhasında olduğu gibi aşkta da sadakat önemli bir unsurdur. Kendi gibi karşısındakinden de aynı hassasiyeti gösteren partner isterler. Aşık olduklarında duygularını ifade etmekte çekingen olmazlar. Sevdiğinde koruyucu ve sahiplenici olurlar.

Evliliklerinde başarılı olurlar, iyi muamele gördüğü sürece de iyi gider. Ev koşullarını benimsemediğin de ısrarcı olduğu kadar kabalaşabilirler. Genellikle düşünceli ve cömert davranırlar. Aile üyelerinin sorumluluğunu üstlenmek ve bakmak konusunda istekli olduğu kadar bunu gerçekleştirmekten memnuniyet duyarlar. Aile odaklı oldukları için evde zaman geçirmekten mutlu olurlar.

Koç

Koç burcunun kendinden emin, rahat ve cool görüntüsü ile adeta büyülenir. Fakat bir o kadarda özgürlüğüne düşkün başına buyruk hareketleri, grisi olmayan ve kararlarını kendi vermek isteyen yapısına rağmen evlilik öncesi yaşanan aşk ilişkisinde oldukça güzel bir uyum yakalayabilirler. Birlikte harika zaman geçirerek hayatın tadını çıkartabilirler. Fakat bu durum doğru çok uzun sürmeyecek ve aralarında gergin anların yaşanmasına neden olacaktır. Koç burcu partnerinin sabırlı davranışları ve sahiplenici yönü ile çileden çıkarak aralarındaki çekim bitmesi ve kıskançlıklarla partnerini boğması ile yavaş yavaş koparak kendiliğinden bitecektir.

Boğa

Birbirini her anlamda tanıyan ve ne istediklerini bilen bir çift olmaları kaçınılmazdır. İstek, beklenti ve yaşam tarzı aynı olan bu ikilinin evliliklerinde birçok ortak nokta bulunur. Aralarındaki çekim ve ihtiras konusunda da hem fikir olmaları gelecek beklentileri sorumluluk duygusu aile ve evlerine olan tutkuları ile hayatı her şeyi ile paylaşarak birbirlerini destekleyerek iyi bir evlilik hayatlarının olması kaçınılmazdır.

İkizler

Toprak ve hava grubu burcunun bir araya gelmesi tamamen zıtlıkları tanımlayan bir çift olmaları demek olacaktır. Biri sabit diğeri değişken yapısı ile bağdaşmaları nerede ise imkansız görünen çiftin çekimleri ilk başta oldukça güçlü olacaktır. İkizlerin sıradışı, neşeli ilginç yapısı partnerini etkilemesine rağmen belli bir süre sonrası sabit olan partnerinin ona ayak uydurmasını zorlaştırarak aralarında uyumsuzluklar baş gösterecektir. Evlilik öncesi bu durumu konuşarak arkadaş kalmalarının onlar için daha iyi olacağına karar vererek son bulacaktır.

Yengeç

Bu ikili doğal bir uyum içinde ilişkilerini yaşarlar. Biri toprak diğeri su işaretine sahiptir. Toprak susuz olamayacağı için yaşam amaçları aynı gereksinimlere sahiptir.

Bir evlilikte uyumlu yaşamak için aralarındaki farklılıkların ayarlanmasına ihtiyaçları vardır.

 • Her şeyden önce yengeç kendini güvende hissetmek ister. Aile kökleri, ev, beslenme ilişkileri kalbinin kapısını açan anahtardır.
 • Duyguların akışını sağlayacak kadar özgür bir hayat onlar için önemlidir.
 • Fiziki güvenliğin ötesinde duygularının kabul edildiğini ve değerinin bilindiği duygusal güvenliğe de ihtiyaçları vardır.
 • Çocuklarının olabildiğince çok sevilmelerini ve beslenmelerini ister.
 • Güçlü yönleri empati kurma, sıcak bir ev ortamı oluşturma ve beslenme yeteneğidir.

İlişkilerindeki Zorluklar

Bu iki işarete sahip kişiler, evlilikte diğer işaret kombinasyonlarına göre ihtiyaçları açısından uyumlu oldukları gibi pazılın kaybolan parçaları gibi uyumlular. Tek bir ruh gibi olsalar bile aralarında bazı farklılıklar da vardır.

 • Güçlü duygular ve değişimlerden hoşlanmaz.
 • Her şeyin aynı kalmasını ister, sabittir. Ancak çocuk, yengeç ve döngü değişimlerinde yaşanan dalgalanmaları ayarlansa da statik ortamlarda gelişemez.
 • Evlilikte, karşıt işaretlere sahip olan güçlerini entegre ederek uzlaşma ve dengeyi bulmasına yardımcı olur.
 • Akrep işareti ile etkileşim gösterdiğinde derin ve güçlü bir dönüşüm ve yenilenme yeteneğine sahip olur.
 • Yengeç oğlak burcunun işareti ile entegre olduğunda yetkin, stabil ve otoriterdir.

Her ikisi de çocuklarının yetiştirilmesinde istikrarlı, sevgi dolu bir ortam yaratarak tamamen aileye odaklanırlar. Kişisel farklılıklarına rağmen evlilikte avantaj sağlayan aralarındaki uyumdur. Zamanla aralarında büyüyen güven kabul etmeyi ve sevmeyi öğrenirler. Birbirlerine yaptıkları jestler, hediyeler, ebeveyn olarak ortaklaşa çocuklarına bakma konusundaki odaklanmaları ilişkilerine daha çok değer vermelerini sağlıyor. Evliliklerinde güvenliği ve rahat bir yaşam alanı sağlarken, yengeç beslenmeye önem verecektir.

Aslan

Aslan burcu ile karşılaşan boğa kendini tarifsiz bir çekimin içinde bularak, sevecen tavırları ve etkileyici gülüşü ile onu cezbedecektir. Aradığı aşkın onda olduğundan neredeyse emin gibidir. Bu durum aslan içinde doğru orantılı olarak gelişim gösterir çünkü oda sabit ve gururlu bir yapıya sahiptir, zorlayıcı bir ilişki içinde olsalar da sabırlı ve ne istediğini bilen bir partner birçok şeyin üstesinden gelecektir. Tek sorun kıskansa bile gururundan sessiz kalan aslan karşısında aynı şekilde kıskançlığına gem vurabilse gıpta edilecek ideal bir evlilik hayatları olur.

Terazi

Karşıt işaretlere ve mevsimlere sahip olmalarına rağmen Venüs gezegeni tarafından yönetilirler. Aralarında tam bir karşıtlık değil ama muhalefet ettikleri konular vardır. Eğer gelişim göstermek için biraz çalışır ve anlayışlı davranmayı becerebilirlerse uyum konusunda bir sorun yaşamazlar.

 • Karşıtlık İşaretlerin İlişkisi

Dünya işareti ve toprak grubu olan boğa rekabetçi ve şimdiki zamanda olma eğilimindeki ying, hava grubu terazi adalet ve denge çabası ile geçmiş ve bugünü göz önünde bulunduran yang olacaktır. Biri baharın kalbi yeşillikler, çiçekler, çim kokusu, kuşlar, diğeri sonbaharın başladığı renk cümbüşüne dönen yapraklar ve kısalan günlerin başlangıcıdır.

Boğanın rekabet etme isteği, terazinin eşitliğe odaklanma isteği içindedir ve karar vermesine yardımcı olma uğraşı verirken öfkesine yenilen partneri dengelemek ve yatıştırmakta terazi burcuna düşmektedir. İletişim sorunları ve farklı hedefleri olmasına rağmen empati yaparak bu duruma çözüm sağlayabilirler.

Terazi sevgilisinin mizah anlayışını, hızlı zekasını ve kararlı tavırları ile kendini güvende hissedecektir. Birlikte dünyevi yanlarını görerek, kamp yaparak, doğa yürüyüşleri ile dengeli bir şekilde dünyanın tadını çıkararak iletişim kurabilirler. Terazi dünyaya katkıda bulunduğunu hissettiği için toprakla ilgilenmeyi sever, yumuşak ve duygusal gürültüsüne rağmen mantıklı ve zeki bir beyinleri olmasını ister. Bu yapısı sevgilisi tarafından büyüleyici bir etkiye sebep olur ve birlikte harika bir uyuma kavuşurlar. Terazi her zaman hareket halinde olmak istemez. Bu durumlarda eve sığınarak acıları ile yüzleşip kendiyle kalmak ister. Bu durum partneri tarafından memnuniyetle karşılanmasından onunda evcimen biri olmasından kaynaklanır.

Bu ikili arasında yaşanan ateşli aşk erosunu bile kıskandıracak nitelikte olacaktır. Evliliklerinde yaşanan sorunları ise aşk sayesinde üstesinden gelecektir.

Boğa Burcu Erkeği

Kibar, kararlı, sıcakkanlı, hayatın zevklerine karşı istekli gibi takdir edilecek birçok özelliğe sahiptir. Basit, sessiz, yumuşak, zarif, doğa ve toprak ana ile özel bir bağa sahiptir. Şimdiki zamanda ilerleme gösterirken, önüne bakarken kariyerinde başarılı olmak için var gücüyle çalışıyor. Finansal özgürlük ve güvence kadar başardıklarının meyvesini almaktan büyük keyif alıyorlar.

 • Kişilik Özellikleri

Sabit dünya işareti olan boğa erkeğini anlamak kolaydır. Onları çözmek için karmaşık fikirler yerine, pratik ve metodik düşünmek yeterli olacaktır. Sakin, sessiz, kararlı bir yapıya sahip olması yanında kendinizi güvende hissetmenize sebep olur.

 • Boğa Başlı

Bu terim hazır olma, hazır olana kadar hedefe odaklanma hareketi olarak algılanmalı yada inatla hareket etmeyi reddetme olarak tanımlanabilir. Bu tabir inatçı yönü ifade etmekte kullanılabilir. İnatçılığı doğası gereği kişisel bir özelliği ve bu yönünü kendi yararına kullanma gücüne sahiptir. Yani inadı ile tuttuğunu kopartan biridir. İş hayatında görevini yürütme, pozisyonunu koruma, hedefine yönelme yeteneği onu başarılı yapar.

Akıllı, pratik ve metodik yapısı ile müthiş bir iş adamıdır. Başarılı olma dünyevi güç ve iyi bir yaşam boğaların sembolüdür. Sohbet etmekten büyük keyif aldıkları gibi iyi bir dinleyicidirler. Sabit ve değişime karşı dirençli yapısı kendi doğrularının oluşmasına neden olur. Onun için yanlış doğru ise, bunu değiştirmek oldukça güçtür. Finansal güvence altında yaşamak isterler. Cimrilik boyutunda tutumlu olsalar bile güzele ve lükse düşkün kişilerdir. Yardım etmeyi ve insani özellikleri gelişmiş kişilerdir.

Boğa Burcu Kadını

Geleneksel, duygusal, güçlü, sadık, bağımsız, sanatsal, içe dönük yönleri bilindik özelliklerinin sadece bir kaçıdır.

 • Duygusal olarak Güçlü

Duygusal açıdan güçlü stresle başa çıkma özelliğine sahiptir. Stresli anları ailesinden veya işinden kaynaklı olabilse de bu durum karşısında şikayetçi olup üzüntü duymaz. Stresli anlardan kurtulmak için bağımsız olmasına ve gücüne güvenir. Fakat onu provoke etmek için sınırlarını zorlayıp stres sınırlarını zorlamak iyi bir yöntem değildir. Bunu hissettiğinde kızarak tepki vermekten çekinmeyecektir.

 • Bağımsız Ruhlu

En bilindik özelliklerinden biri de bağımsız ruhlu olmalarıdır. Üstlendikleri proje ve görevlerin üstesinden nasıl geleceğini bilir ve başkasının ona liderlik etmesinden asla korkmaz. Grup çalışmasından ziyade bireysel çalışmayı tercih eder. Fakat aşkta partnerinin kendisine liderlik etmesine pek aldırış etmez.

 • Sadık ve Sadakat Bekler

Çevresinde birçok arkadaşı olmasına rağmen birkaçına sadakatle bağlıdır ve aynı sadakati arkadaşlarından bekler. Her zaman her konuda bu kişilere destek ve rehberlik etmekten çekinmez. Aynı desteği kendi göremediğinde hayal kırıklığına uğrar.

Duygusal açıdan kendine partner seçerken oldukça seçici ve zorlu biridir. Taahhüt edilenleri bulması ve hissetmesi biraz zaman alır. Aceleci davranmaz hayatında doğru kişiyi bulmak ister. Bağlandıktan sonra sadıktır ve tercih yaparken zorlandığı gibi ayrılmaya da karar verirken çok zorlanır.

 • İçe dönük

Liderlik vasfına hakim oluşu ve hedeflerine ulaşmak istediklerinde peşine düşmekten çekinmeyen özelliklerinden dolayı içe dönük bir yapıya sahip olduğunu kimse anlamayabilir.

Büyük bir etkinlik veya grup çalışması sonrasında kendini şarj etmek için yalnız kalmaya ihtiyaç duyarlar. Bu süreçte planlama ve kendi programını yaparken etrafında olan biteni nasıl anlaması gerektiğini düşünür ve bunları kendi yaşam alanı içinde yapmayı sever. Ona yakın olmadığınız müddetçe iç dünyasını size açmayacaktır.

 • Sanatsal

Toprak grubu mensubu oluşu ile doğaya ve estetiğe önem verir. Özellikle tabiatta gezmek, güzel manzaralı yerler keşfetmek ve fotoğraflamaktan büyük keyif alır. Sanatsal alanları ve nesneleri seyretmekten, çevresinde bu nesneleri bulundurmaktan mutlu olur.

 • Orijinal

Yapay ve kendini farklı gösteren kişilerden hiç hoşlanmaz. İnsanların doğal ve kendileri gibi davranmasını bekler. Söylemle beden dili uyuşmadığında, kendini olunması istenen veya olmak istediği kişi gibi sunan ve bunun için uğraş veren kişilerden sıkılır. O yüzden kim olduğu ne hissettiği ne beklediği konularında dürüst olacak ve kendi kişiliğini gösterecektir.

 • Öfke Parlaması Yaşayabilir 

Bir kadın için öfkesine yenik düşmesi üzücü bir davranış olsa da bu davranışını ve nedenini asla unutmaz. Kırılma noktasına gelmeden çok tolere etmiş, fazla strese girmiş olacaktır. O yüzden öfke patlaması da büyük ve şiddetlidir. Ayrıca yaptığının haklılığı konusunda inatçı olup, kendisinden başkasını dinlemek istemeyecektir. Sabit olma konusundaki inatçılığı çok iyi bir savunma veya gerekçe olmadıkça da değiştirmeyecektir.

 • Feminen

Kadınsı stile sahip ve bunu göstermekten çekinmeyen yapısına rağmen erkek egemen bir aktivitede bulunmaktan mutlu olan bir kabiliyetleri vardır.

 • Pasif-Agresif

Çatışma yaratan durumlarda sorunun ne olduğuna dair hissettiğini ifade etmekte çekimser kalabilir. Yeni bir tartışma başlatmak yerine suçlu kişileri görmezden gelerek olayı uzatmaz. Fakat bu kişilerle arasına mesafe koyarak ilgisiz davranışlar sergiler.

 • Akıllı

Oldukça zeki ve pratik bir zekaya sahiptirler. Bu yönleri çok şey bilmelerine ve bildiklerini uygulamada ise pratik olmalarını sağlar.

 • İyi Bir Anne

Şefkatli olduğu kadar son derece iyi bir annedir. Çocuklarını geleceğe hazırlarken, her konuda kibar ve kabul edilebilir çizgide yetiştirmeye özen gösterir.

 • Finansal Olarak İyi

Finansal alanda parayı nasıl idare edeceği konularında oldukça akıllı ve başarılıdır. Mesleki açıdan da broker ve muhasebeci gibi alanlarda kariyer planlaması yapması uygundur.

 • Hakkında Her Şey

Bağımsızlığına düşkün, sadakat kırmızı çizgisi, stres ve baskı karşısında direnç ve güçlü bir dirayet gösterir. Tüm boğa burçlarının gösterdiği karakter özelliklerinin çoğuna sahiptir. Gerektiğinde lider olma konusunda görev almaktan kaçınmazlar. Ancak güçlü vasıfları olan bir başkalarının liderlik yapmasına da ses çıkartmazlar.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.