Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu, sabırlı, azimli ve dirençli bir yapıya sahiptir. Boğa burcu özellikleri arasında en belirgin özelliği son derece inatçı olmasıdır. Dürüstlüğe oldukça değer verir. Her zaman konfordan yanadır ve zevkleri onun için önceliklidir. Duygusal yanı ile dikkatleri üzerine çeker. Oldukça akıllı ve güvenilirdir.Boğa Burcu Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 20 Nisan – 20 Mayıs
 • Burç Sembolü: Boğa
 • Zodyak Elementi: Toprak
 • Renkleri: Yeşil, Pembe
 • Uğurlu Günü: Cuma, Pazartesi
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Uyumlu Burçlar: Akrep, Yengeç
 • Şanslı Sayıları: 2, 6, 9, 12, 24
 • Güçlü Yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, istikrarlı, zevkli
 • Zayıf Yönleri: İnatçı, sahiplenici, dar görüşlü, obur, materyalist, değişime dirençli, hoşgörülü
 • Sevdiği Şeyler: Bahçıvanlık, yemek pişirme, müzik, romantizm, kaliteli kıyafetler
 • Sevmediği Şeyler: Ani değişiklikler, karışıklık, her türlü güvensizlik, yalan

Boğa Burcu Olumlu Özellikleri

Boğa burcunun olumlu özellikleri arasında merhametli ve sıcacık bir kalbe sahip olması yer alır. Son derece duygusaldır ve ikili ilişkileri oldukça güçlüdür. Güvenilir ve dürüst bir karaktere sahip olduğu için iyi bir dosttur. Boğa burcu, gerçekçidir bu nedenle sabırlı ve ihtiyatlı bir şekilde hareket eder.
1. Duygusaldır

Duygusal olmaları her ne kadar olumsuz bir özellik gibi görünse de ilişkide olduğu kişiler ile arasında güçlü bağlar kurmasında etkili bir özelliktir. Duygularını hissetmek ve göstermek isterler. Bunun için tensel temasa da oldukça önem verirler.

2. Şefkatlidir

Boğa burcu, yufka yürekli ve şefkatlidir. Bu özelliği onun duygusal yönünün ağır basmasından ve empati yapabilmesinden kaynaklıdır. Herkese elinden geldiğince sıcak ve içten davranır; oldukça da hassas bir kişiliği vardır. Bazen bu özelliği, üzülmesine ve sorunlar yaşamasına sebep olabilir. İhtiyaç sahiplerine yardımcı olma doğasında vardır. Arkadaşları ve çevresindeki kişiler eğer başları belada ise güvendikleri tek kişi boğa burcudur.

3. İnatçıdır

Konsantre olma ve azimleri ile bilinirler. İnatçı yanları, onları daha azimli ve cesur yapan olumlu bir özelliktir.

4. İnsancıl ve Barışçıldır

Boğa burcu, eleştirel biri değildir fakat insanların doğal olmalarını ister. Sahte ve kendini gizleyen kişilerden uzak durur. Hoşgörülüdür, barışçıl ve uyumlu yaşamak ister. Bu nedenle başkaları ile iyi geçinmeye çalışır.

5. Sabırlıdır

İstedikleri şeyi elde etme konusunda oldukça sabırlı davranarak başarılı olurlar. Asla yarım ve bitmemiş bir şey bırakmazlar. Tamamlayana kadar çalışırlar.

6. Güvenilir ve Dürüsttür

Açık sözlü, güvenilir ve dürüst kişiler oldukları için insanlar onların sözlerine itibar eder. Dürüstlüklerinden taviz vermeyen yapıları bazen üzülmelerine ve hayal kırıklığına uğramasına neden olsa da kendinden taviz vermezler.
7. Deneyimlemek İster

Yüksek hedefleri nadiren alır, deneyimle her şeyi öğrenerek üstesinden gelecek azme ve güce sahiptir. Kapsamlıdır ve kısa yola inanmaz. Titiz çalışması, kendine nasıl güveneceğini öğretir ve kendinden emin hareket eder.

8. İhtiyatlıdır

Boğa burcu, her konuda ihtiyatlı davranır ve gereksiz risk almaktan kaçınır. Yapacaklarını planlarken artı ve eksileri tartarak hareket eder. Kararlı yapıya sahiptir, inandığı ve kabul ettiği şeylerde nadiren karar değişikliği gösterir.

9. Gerçekçidir

Dünya görüşleri ile ilgilenmedikleri gibi soyut ve ezoterizm ideolojisini zaman kaybı olarak görürler. Kavrayamayacağı gerçekleri, rüyaları ya da maddi olmayan kavramlarla ilgilenmediği gibi hayatlarında gerçekliğe yer verirler.

Ne yapacağını veya nasıl yapacağını söylediğinde haklılığını bilir ve çelişkiye düşmez. Artı ve eksileri tartışmaz, tartışmaya cesaret edenleri de küçümser ve ezici kelimeler söylemekten kaçınmaz.

10. Zeki ve İyi Bir Gözlemcidir

Boğa burcu, inanılmaz etkileyici hitabeti ve harika ses tonuna sahiptir. İyi bir dinleyicidir ve dikkatli bir şekilde gözlem yapar. Çevresinde olan bitene karşı farkındadır ve gerek duyduğunda karşısındakini etkilemek için farkındalığını kullanan sünger gibi bir beyni vardır.

11. Aşk ve Sevgi İnsanıdır

Venüs sevginin tanrıçası ve iktidar gezegenin işaretlerini taşıdığı için aşktan kaçmasının bir şansı yoktur. Güneşin işaret etkisi ile aşk ve romantizm konularında oldukça temkinlidir. Sevgi ve romantizm onun için oldukça önemlidir.

12. Baskın Kişiliktir

Her zaman her konuda sorumluluk sahibi olmalarından dolayı aldıkları işlerin üstesinden gelmekte üstlerine kimseyi tanımazlar. Onlara meydan okumaya kalkıp kızdırmaktan kaçının.


Boğa Burcu Olumsuz Özellikleri

Boğa burcunun olumsuz özellikleri arasında son derece inatçı olması yer alır. Sessiz, soğuk ve gizemli hallerinden dolayı oldukça anlaşılmaz bir karaktere sahiptir. Duygularını biriktirir ve sinirlendiği bir anda tüm biriktiklerini öfkesi ile dışarı atabilir. Boğa burcu, eleştirel düşünür ve bazen kırıcı olabilir.
1. İnatçıdır

Boğa burcu, biraz inatçı olabilir. Zihinsel olarak inandıkları konuda bakış açısını oldukça zor değiştirirler.

2. Sinirlidir

Genel olarak sessiz ve soğuk bir duruşları vardır. Özellikle kendisine ne yapılması gerektiğinin söylenmesini sevmez. Kimseye bir şey belli etmez her şey yolundaymış gibi görünürler. Sonrasında aniden patlar ve tüm biriktirdiklerini öfkesi ile atarlar.

3. Sessiz Kalmak İster

Tartışmaya girmekten hoşlanmadığı için bir şeyin yanlış olduğunu bilse bile sessiz kalarak bunu söylemek istemez.

4. Güvensizdir

Bazen en yakınında olan kişilere bile şüphe ile bakar. Aldatılmaktan veya kullanılmaktan korkarlar. İnsanlara tam güven duyma konusunda zorluk çekerler.

5. Duygularını Biriktirir

Boğa burcu, unutmak ve affetmekte zorluk çeker. Yaşadığı travma ve ihanetlerin yanında kendisine yapılan hataları da kolay kolay unutmaz ve affetmez. Kinci olmasa bile silmeyi ve yok saymayı tercih eder.
6. Diktatördür

Kendi iradelerini başkaları üstünde hakimiyet kurmak için zorlayıcı, kontrolcü, zalim, otoriter, zorba biri olabilir. Başkalarının ne istediğine karşı irade gösterip hayır cevabını kabul etmeyeceklerdir. İşler istediği gibi gitmediğinde öfkelenerek buna sebep olarak başkalarını suçlarlar.

7. Savaşçı

Yollarındaki engelleri kaldırmak, istedikleri bir şeydir. İntikam veya bir kaosa sebep olmak için kavga eden zorba bir kabadayı olabilir.

8. Eleştirel düşünür

Sanata olan eğilimleri kadar eleştirel göze sahip olmaları görüş bildirme noktasında da ustalık kazanmalarını sağlamıştır. Fakat dilinin kemiği olmadığı için her şeyi bir anda olmadık yerde söyleyebilir.

9. Kıskançtır

Boğa burcunun kıskançlığı, ilişkilerinde ciddi sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Bir boğa burcu ile birlikte iseniz, onunda bir insan olduğunu ve doğasından kaynaklı hareket ettiğini bilerek anlayışla, saygılı bir şekilde davranmayı unutmayın.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.