Terazi Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Terazi Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu kadını, tutkulu, pozitif ve dışa dönüktür. Terazi burcu kadınının özellikleri arasında çekici ve enerji dolu olması yer alır. Her zaman cazibe ve güzellikten yanadır. Son derece havalı ve entelektüel bir karakteri vardır. İyi bir dinleyicidir, tüm ilişkilerinde barışı ve uyumu dengede tutmaya çalışır.Terazi Burcu Kadını Genel Özellikleri:

 • Doğum Tarihleri: 23 Eylül – 22 Ekim
 • Burç Sembolü: Terazi
 • Zodyak Elementi: Hava
 • Renkleri: Pembe, Yeşil
 • Uğurlu Günü: Cuma
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Uyumlu Burçlar: Koç, Yay
 • Şanslı Sayıları: 4, 6, 13, 15, 24
 • Güçlü Yönleri: Yaratıcı, entelektüel, barışçıl, insancıl
 • Zayıf Yönleri: Kararsız, kırılgan
 • Sevdiği Şeyler: Romantizm, denge, yardım etmek,
 • Sevmediği Şeyler: Düşüncesizlik, adaletsizlik, boş konuşma

Terazi Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Terazi burcu kadınının olumlu özellikleri arasında uyumlu olması yer alır. Eğlenceli, komik ve duygusal olduğu için sosyal çevresi oldukça geniştir. İyi bir dinleyicidir, ön yargıları yoktur ve açık sözlülüğü ile dikkatleri üzerine çeker. Terazi kadını, oldukça cesur, güçlü ve rekabetçi kişiliği ile asla pes etmez.

1. Uyumludur

Sosyal hayatlarında yeni girdikleri her ortama kolay bir şekilde uyum sağlarlar. Karakter olarak birçok insana çekici gelen bir yanları vardır. Yeni tanıştıkları insanlara ve sevdiklerine karşı çok güler yüzlüdürler. Onlara samimiyetle yaklaşırlar.
2. Eğlencelidir

Terazi burcu kadını, eğlenceli bir arkadaş, sadık ve çok hoş bir eş olabilir. Partilere katılmaya, dans etmeye, oldukça farklı, hatta ekstrem heyecanlar yaşamaya bayılır. Arkadaşlarıyla birlikte eğlencenin dibine vurmaktan büyük keyif alır.

3. Özeldir

Onlarla yaşamak çoğu zaman zor olsa da onlarsız bir hayat düşünemezsiniz. Sizin neşe ve huzur kaynağınızdır aslında. Kaybetmekten çok korkacağınız ve kaybettiğinizde çok üzüleceğiniz karakterlere sahiptirler.

Onunla ilk tanıştığınız andan itibaren bir de bakarsınız ki hayatınızın en önemli parçalarından biri oluvermiş. Onun hep yanında olmak, hep güldürmek ve mutlu etmek, her zaman hayatınızda olmasını istersiniz.

Kaybetmekten çok korktuğunuz en değerli mücevherlerinizden biri oluverir bir anda. İki top dondurma gibi, biri siz, biri o, beraber aynı külahta yan yana durmak istersiniz bütün hayatınız boyunca.

Bakışlarıyla, sözleriyle, tavırlarıyla, adeta gerçek bir bağımlılık yaratırlar. Onlardan kolay kolay kopamazsınız. Onlara çok kolay bağlanabilirsiniz ama bir kere bağlandığınızda, bu bağımlılıktan kurtulmak hiç kolay değildir.

4. Önyargılı Değildir

Yeni tanıştıkları insanlara karşı önyargısızdır ve iyi niyetle yaklaşır. Olumludurlar ve bir sorun olduğunda samimiyetle çözmeye çalışırlar.

5. Zekidir

Kıvrak bir zekaya sahiptirler. Bu özellikleri yaptıkları işlerde ve bulundukları her ortamda oldukça dikkat çeker.

6. Komiktir

Zekalarını yaptıkları esprilerle belli ederler. Komiktirler ve insanları güldürmeyi severler.

7. Cesurdur

Cesur ve gözüpektir. Korkularının üzerine giderler.

8. Sanatçı Bir Ruha Sahiptir

Sanata ve bilime karşı oldukça ilgili ve yeteneklidirler. Farklı bir kişiliğe sahiptirler ve bunum bilincinde oldukları zaman kendilerini geliştirmekten büyük zevk duyarlar.

9. Oldukça Bakımlıdır

Kendilerine özen gösteren kadınlardır. Bakım yapmayı ve güzel görünmeyi severler.
10. Yardımseverdir

İnsanlara, hayvanlara ve yardıma ihtiyacı olduğunu düşündükleri herkese yardım etmeyi çok severler. Duygusal, naif ve empati yeteneklerinin güçlü olması onları yardımsever yapar.

11. İyi Bir Dinleyicidir

Karşılarındaki kişiyi çok dikkatli ve özenle dinlerler. Herkese yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yaparlar. Destekleyicidirler ve çok iyi empati kurarlar.

12. Rekabetçidir

Terazi burcu kadını, savaşçı bir içgüdüye sahiptir. Rekabetten hoşlanır ve rakiplerini alt etmekten büyük zevk duyar. Bunu onurlu ve adil bir şekilde yapar. Hiç kimseyi haksızlığa uğratmaz. Savaşarak, emek vererek kazanmak ister. Mücadele etmeyi, sınırları zorlamayı ve kendisini her an geliştirmeyi âdeta bir ilke haline getirmiştir.

13. Pes etmez

Kaybettiklerinde aslında sadece kaybetmiş olurlar. Bunun onları etkilemesine, yolunda bir engel oluşturmasına izin vermezler. Önlerine bakarlar ve hiçbir şeyin sonu olmadığının farkındadırlar.

14. Açık sözlüdür

Terazi kadını çok açık sözlüdür. Dobra kişiliği bazen yanlış anlaşılmasına sebep olabilir ama söylediği sözlerin altında yatan gerçeği onu tanıyan kişiler rahatlıkla anlayabilir.

15. Duygusaldır

Çok duyarlı, hassas ve şeffaftırlar. İstedikleri zaman sımsıkı kapalı bir kutu, istedikleri zaman da herkesin okuyabileceği açık bir kitap olurlar. Yalnızlıktan korkarlar, ancak yalnız kalmaktan çekinmezler. Gerektiğinde kimseye ihtiyaçları yoktur. Ancak sevdikleri insanların, onları yalnız bırakmalarından korkarlar.

16. Güçlüdür

Kendilerini yaptıkları işe tam anlamıyla adarlar. Her zaman ve her şey için hep en iyisini isterler. Mümkünse eğer yardım almaktan çekinmezler ama bunu genelde tercih etmezler. Bir şeyleri tek başlarına başarabilmek onlar için önemli bir tatmin kaynağıdır.
17. İradesi güçlüdür

İradesi yüksek insanlardır. Kendilerini nerede frenlemeleri gerektiğini iyi bilirler ama bazen dipsiz kuyuya taş attıkları da olur. Bazen bunu bilerek yaparlar. Kendilerini denemekten, sınırlarını zorlamaktan çekinmezler.

Her şeyi en ince detayına kadar hesap ederler. Risk almaktan çekinmeseler de temkinlidirler. Korkusuz değildirler, ama korkularının onları engellemesine asla izin vermezler.

18. Ailesine bağlıdır

Terazi burcu kadını, eğlencelidir ve bunu aile ortamına yansıtmaktan çok hoşlanır. Aile bireylerini oldukça güldürür ve çok eğlendirir. Onlarla şakalaşmaya ve onları esprilerinin konusu yapmaya bayılır. Ailesine çok bağlıdır ve onlara her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Ailesi için elinden ne geliyorsa yapar. Ailesine ve arkadaşlarına hediyeler almaktan, onları yemeğe çıkarmak ya da güzel bir gün yaşatmak için programlar hazırlamayı sever.

19. Düzenli ve titizdir

Dağınıklıktan hoşlanmaz her şeyin belirli bir düzen içerisinde olmasını ister. Kendi oluşturduğu düzenin bozulmasından hiç hoşlanmaz, yaşadığı ortamı kendisi dekore etmek ve düzenlemek ister. Kullandığı eşyaların temiz ve kendisine ait olmasını ister. Ev hayatında kişisel bakımına özellikle dikkat eder.

20. Mental açıdan güçlüdür

Terazi burcu kadını, psikolojik ve mental açıdan sorunları olduğu zamanlar bile güçlü duruşundan hiçbir şey kaybetmez. Bütün dertlerin geçici olduğuna inanır ve kendisini rahatlatır. Psikolojik sorunları olan birçok insanı dinleyerek onlara da yardımcı olabilir. Sorunlara karşı çözüm odaklıdır ve bu sayede hem kendilerine hem de sevdiklerine çok iyi bir şekilde yardım eder.

21. Kendine vakit ayırır

Her zaman partilere katılmayı, kalabalık ortamlarda arkadaşlarıyla eğlenmeyi ya da gezmeyi istemez. Evinde kalmak, kendini tanımaya çalışmak ve kendisiyle ilgili yeni şeyler keşfetmekte onun eğlence anlayışına dahil olan şeylerdir. Kendisiyle baş başa kalmaktan hoşlanan bir yapısı vardır.

Canının sıkıldığı durumlarda her zaman insanlarla beraber olmayı istemez. Sadece heyecanlı ya da özel bir şey yapmaktan çok, kendi kendiyle vakit geçirebileceği ve yeni bir dans öğrenebileceği gibi basit ama zevkli bir eğlence anlayışı vardır.


Terazi Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Terazi burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında kararsız ve dengesiz olması yer alır. Ruh hali aniden değiştiği için yapacağı şeyler asla tahmin edilemez. Egosu yüksektir ve kimi zaman şaşırtıcı derece umursamaz olabilir. Terazi kadını, şımarık, açık sözlü ve bencil kişiliği ile karşısındaki kişiyi üzebilir.

1. Kararsızdır

Terazi burcu kadını, bir şeyi yapmaya ya da almaya çok heveslenip, ertesi gün sanki o şeyi hiç istememiş gibi davranabilir. Seçimlerinden çoğu zaman emin olamaz ve çok çabuk fikir değiştirir. Kararsızlıklarına rağmen oldukça mantıklıdırlar.
2. Sevdiğini Belli Etmez

Sevgilerini açık açık göstermezler. Ama bu insanlara değer vermedikleri anlamına gelmez. Bu konuda oldukça ketumdurlar. Aslında sevdikleri kişiye çok fazla değer verirler ancak bunu belli etmekten pek hoşlanmazlar ya da isteseler de belli edemezler.

3. Dengesizdir

Ayran gönüllü ve kararsız olmaları onları dengesiz yapan en önemli karakter özelliklerinden biridir. Duygusal anlamda çok hızlı mod değiştirirler. Bir dakika önce gülerken, bir dakika sonra sinirli olabilirler. Ya da asla tahmin etmeyeceğiniz şeyler için sinirlenebilir ya da abartılı tepkiler verip, hiçbir şey olmamış gibi davranabilir.

4. Çok Açık Sözlüdür

Bazen kırıcı olabilecek kadar açık sözlü bir yapıları vardır. Dobra tavırları karşılarındaki kişileri incitebilir ve bu nedenle ilişkileri zedelenebilir.

5. Egosu Yüksektir

Kendilerini çok severler, bazen bunu abartıp kibirli ve yüksek egolu davranabilirler. Kendilerini övmekten hoşlanırlar.

6. Umursamazdır

Takıntılı kişiler olmalarına rağmen, ciddiye alınması gereken bazı konularda oldukça umursamaz olabilmektedirler.

7. Şımarık ve Bencildir

Yüksek egoları, ben merkezli yaşamalarına sebep olur. İstedikleri bir şeyin olmaması onlar için dünyanın sonu gibidir. Bu yüzden isteklerinin yerine gelmesi için her yola başvurabilirler ve sonunda teşekkür dahi etmeyebilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.