Koç Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Koç Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Koç burcu kadını oldukça neşeli ve sıcakkanlıdır. Karşısındaki kişiye cazibeli bir ilişki yaşatırlar. Her zaman beğenilmekten son derece hoşlanan, etrafındaki hayran sayısı arttıkça mutluluğu da bir o kadar artan kadınlar arasında yer almaktadır. Hayatında ilk olarak iş hayatında başarılı olmayı tercih eden bu kadınlar için, evlilik daha sonraki plandır.

Boğa burcu erkeği ise inatçı ve sakın tavırlarıyla dikkat çeker, her konuda hemen karar veremezler. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar ince eleyip sık dokuyarak doğru kararı vermeye çalışırlar; fakat sevgilileri onlar kadar sabırlı değillerdir. Meraklı bir yapıya sahiplerdir ve acele kararlar verebilirler. Onlar da bir kararı verirken çok düşünürler; ama bu karşı tarafınki kadar uzun süreli olmaz. Bu yüzdendir ki onların karar verme aşamasında sorunlar yaşanabilir.

Koç Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Düşünce farklılıkları olabilir

Rahatına çok düşkün olan boğa erkeği durgun bir ilişki sever. Zeki ve bir o kadar da duygusal tavırlarıyla ilişkilerini canlı tutmayı başaran yapıda insanlardır. Koç kadınları ise oldukça neşeli ve hareketlidir. Maceralı bir ilişki yaşamaya bayılırlar; ama eşleri tam tersine maceralardan ve değişikliklerden hiç hoşlanmaz. Bu yüzdendir ki bu iki burç arasındaki düşünce farklılıkları anlaşmalarını biraz zorlayabilir.

Koç çok dobradır

En sabırsız kişi olarak tanıdığımız koçlar aynı zamanda oldukça hızı hareket eden bir özelliğe sahiptir. Oldukça dobra yapıya sahip olduklarından dolayı akıllarına gelen ilk şeyi direkt söylerler. Hal böyle olunca bazen yanlış anlaşılıp, başlarına bela da alırlar. Aynı zamanda saman alevi dediğimiz özellikleri nedeniyle, hemen sinirlerini göstermektedir; fakat bu duruma alışık olmayan kişiler her ne kadar bu durumdan ürkse de bir süre sonra sinirlerinin çabuk geçtiğini fark edip rahatlarlar.

Partnerleri ise tanımış olduğumuz en inatçı burçlar arasında yer alır. Bu kişilerin hayatlarında çoğu zaman belli başlı hedefler vardır. Son derece azimli olduklarından dolayı da her zaman hedeflerinin peşinden koşarlar. Hedeflerine ulaşmak için ne gerekiyorsa hepsini yapmaya razıdır. Hal böyle olunca onların bazen bu hırslı halleri gözleri korkutmaktadır.

Birbirlerinden çok farklılardır

İkili pek fazla iyi bir aşk yaşar gibi gözükmezler; çünkü çok farklı yapılara sahiptir. Bazı kişilerde farklılıklar birbirlerini çekmelerini sağlasa da bazı kişilerde bu durum tam aksi bir şekilde birbirlerini itmektedir. Çiftler arasında da bu meydana gelmektedir çoğu zaman. Boğa burcuna sahip olan kişiler hayatlarında belli başlı olan şeyleri yaşayarak ilerlemeyi tercih eden kişilerdir, özellikle yenilik kelimesinden pek fazla hoşlanmamaktadır. Standart olan hayatlarında değişiklik ne yazık ki onları korkutmaktadır.

Koç burcu ise oldukça hareketli yapısından da anlaşılacağı gibi sürekli bir hareket halindedir. Özellikle de bu hareketleri esnasında yenilik olan yönleri bulmak temel amaçlarıdır. İşte bu ince noktada ikili arasında anlaşmazlıklar meydana gelmektedir. Partneri daha çok durgun bir yaşam tarzından hoşlandığı için ilişkilerinde de durgun ve yavaş olarak ilerlemeyi tercih etmektedirler. Bu durumda ne yazık ki canlı bir ilişkiden uzak olunmasını sağlamaktadır. Diğer taraf ise kendisini cansız bir aşk hayatının içerisinde görmekten asla memnun kalmayacaktır. Böyle bir durum sonucunda ise git gide boğa burcuna karşı soğuma hissi oluşacaktır. Ondan sonra da ilişkinin kurtulması pek mümkün değildir.

Koç burcu sürekli bir değişim içindedir. Hal böyle olunca sevgilisi bu durumdan son derece rahatsız olacaktır. Yani bu ikili birbirini anlamakta çok fazla zorluk çekecektir. Aslında bakıldığı zaman zıt yönlerinin olduğu gibi benzer birçok noktalarının da olduğunu söylemek fazlası ile mümkündür; fakat ne olursa olsun aşk hayatlarında zıt noktalar daha ağır basar ve ortak noktaların önüne geçecektir. Her geçen gün yanlış anlaşılmalar ve soğumalar daha da artacaktır. Kısacası çiftin uyumlu bir aşk hayatı olacağını söylemek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Çabuk karar vermez, sabırlıdır

Karar verme konusunda aceleci olmayan yapısı ile boğa burcu erkeğinin, kendine uygun kişiyi seçebilmesi biraz zamanını alacaktır. Sabırlı tavırları ile ancak çok sabırlı bir koç kadını onu elinde tutabilir. Çoğu kez sağlamcı yapıda olan bu özelliği, değişimi ve hareketi seven partnerine tuhaf gelebilir; ancak iki burç da birbirinin sakin tavrına hayran kalacaktır. Bunun yanı sıra sadakat duyguları da sevgilerini arttıracak ve ikiliyi birbirine daha çok bağlayacaktır.

Boğa erkeği hayatına birini alma konusunda oldukça uzun süre düşünen biridir. Aynı zamanda sabırlı hareketleri ile her zaman bir kadının dikkatini çekmeyi başarabilir. Eğer ki sevgilisi sabırlı bir yapıya sahipse, onu kazanmayı başarabilir. İkisi de birbirlerine sadakat konusunda oldukça bağlı olmayı başaracaklardır. Hal böyle olunca bu iki burca sahip kişiler birbirini daha da çekecek ve her geçen gün sevgileri daha da büyüyecektir. Her gün birbirlerine daha da bağlanmayı başarabilecektir.

Koç Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilik aşamasına geçmeleri oldukça zordur

Koç kadını her an her şeyden şüphelenebilecek bir yapıya sahiptir. Bu yüzdendir ki şüphelerinden kurtarmak için partnerine çok fazla iş düşmektedir. Ne yazık ki ömrü boyunca şüphelerinin yersiz olduğunu kanıtlamakla saçlarını dökecektir. Bunlar da yetmezmiş gibi her şeyi hafızasında tutması gerekecek ve en ufak bir ayrıntıyı bile yoktan saymaması gerekecektir.

Kısa sürmesi beklenen kavgalar gün boyu süren bir hal alacaktır. Koç burcuna sahip olan kişi eşine karşı ne kadar saygıya sahip olursa olsun, sürekli olarak hareketlerinde iniş ve çıkışın oluşmasına engel olamayacaktır. Boğalar eşinin de kendisi gibi sabırlı olmasını istediği için bu hareket karşısında kendisini adeta çaresiz hissedecektir. Kısaca çift arasında pek uyumlu bir evliliğin oluşacağını söylemek oldukça zordur. Bu yüzden bu kişilerin nikah masasına oturmadan önce iyice düşünmeleri gerekmektedir.

Evcimendir

Boğa erkeğini tanıdıkça sadakatinin dışında evine bağlı olduğunu da göreceksiniz. Böylece ev işlerinde de ne kadar yardımcı olduğunu fark edeceksiniz. Rahat ve hoş bir hayatı benimsediği için, genelde çekingen bulunur; ancak ona sempatikliği ve sevecenliği katan da bu yapısıdır. Her ne kadar çekingen gibi görünseler de, bazı zaman komik tavırları ve şakaları ile eşlerini şaşırtabilirler de… Bunu sadece sevdiklerine göstermeyi seven bu erkekler partnerlerine aşık oldukları takdirde keyifli günleri bu kadına yaşatmaktan asla geri kalmazlar. Hal böyle olunca ilişkileri her geçen gün daha da renkli bir şekle dönüşecektir.

Boğa erkekleri yemeğine oldukça düşkün olduklarından sevgilileri ile beraber birbirlerini bir bütün olarak tamamlamaktadır; çünkü ikisi de yemeğe düşün olduklarından dolayı bu ilişkiye çok rahat bir şekilde ayak uydurabilir. Her ikisinin uyumuna bakıldığı zaman yarı yarıya olduğunu görürüz. Yani her iki taraf eğer ki birbirleri için bazı şeylerden fedakarlık da bulursa bu ilişki çok güzel bir şekilde yürür. Aksi takdirde aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir.

Maddi konularda hassastır

Hiç şüphesiz boğanın en belirgin özelliklerinden birisi de maddi konulardaki duyarlılığıdır. Sağlamcı yapısını finansal konularda da sergiler ve bununla birlikte gelecek kaygısı yaşatmazlar. Kendine her zaman iyi bakar ve  hem ruhsal hem de fiziki bakımdan sürekli dinç kalacaktır. Eğer partneri de bu özelliğine uyum sağlayabilirse, ilişkileri uzun süreli ve keyifli olacaktır.

Evde iş bölümüne önem verirler

Boğa erkekleri rahat hayat sevdiklerinden ve evlerine de fazla bağlı olduklarından dolayı; hayatlarındaki kadının da ev işlerinden anlamasını ve birbirlerinin hayatını kolaylaştırmayı her daim istemektedirler; fakat bu söylediklerimizin tam aksine partneri oldukça geniş hareketler sergilediğinden dolayı boğa burcu erkeğinin hayal ettiği bazı özellikleri gerçekleştiremezler. Eğer ki böyle olursa bu erkekler ilişkileri daha fazla sürdüremezler; çünkü onların hayatında yer alan kadın onlar gibi disiplinli bir yaşama sahip olması gerekmektedir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.