Diz Ağrısına İyi Gelen Kremler

19.07.2017
Diz Ağrısına İyi Gelen Kremler

Diz ağrısının pek çok nedeni olabilmektedir. Bu bakımdan öncelikle bu sıkıntıyı yaşayan kişiler doktorlarına danışmalıdır. Diğer yandan yine de bu ağrıları geçirecek bazı kremler bulunmaktadır. Bu kremleri sıralamak gerekirse:

Fortem Plus Krem

Bu krem daha çok kireçlenme ve menisküs ağrıları için kullanılmaktadır. İçeriğindeki doğal ve tedavi edici bitkisel karışımlar buna göre hazırlanmaktadır. Kremin üreticileri ağrıların son bulacağına dair garanti sunmaktadır. Bu krem Emu yağı denen bir yağ içermektedir. Bunun yanı sıra zencefil, nane, okaliptus, lavanta, kuşburnu, portakal, ceviz gibi pek çok bitkisel ürün karışımı ile bir içerik hazırlanmıştır. Bu sayede dizde oluşacak ağrıların sebepleri ortadan kaldırılmaktadır. Yani krem yalnızca ağrı kesici bir eki yapıp geçici olarak rahatlama sağlamak yerine iyileştirmeyi hedeflemektedir. Ancak lokal bir ağrı kesici özelliğe sahip olduğunu söylemek de yanlış olmaz.

Ağrıların sebeplerinden birisi de eklemlerde kan dolaşım bozukluğu olmasıdır. Bunun altında ise ağrıyan yerin yeterince oksijenden faydalanamaması yatmaktadır. Krem ağrının bulunduğu yeri oksijen ile buluşturur ve ağrıyı ortadan kaldırır. Öte taraftan kremin bünyesinde iltihaptan veya romatizmadan kaynaklı ağrıları kesmek üzere içerisindeki ceviz etkeni sayesinde kazandırılan omega 3 bulunmaktadır. Aslında bu krem transdermal bir özelliğe sahiptir. Yani ağrıları kesmek üzere ağrıya sebep olan her türlü etkiye karşı üretilmiştir. Kısaca krem neye iyi gelmesi gerektiğini anlayıp ona göre tedavi edici olmaktadır. Öte taraftan yararları saymakla bitmeyen bu krem hücrelere kadar ulaşıp %95 oranında fayda sağladığı saptanmıştır.

Cystrex Krem

Bu krem tamamen doğal bileşenlerden üretilmiş geleneksel bir yapıya sahiptir. Pek çok bitkinin ve bitkilerden elde edilen yağların kaynatılarak çeşitli yöntemlerin uygulanması ile elde edilen kremin mineral bakımında oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Bu kremin başarılı olmasını sağlayan unsur genelde endemik bitkilerden üretiliyor olmasıdır. Bu bitkiler doğada az bulunması yönüyle özel bir yere sahiptir. Üretim aşamasında 40 gün kadar bekletilen bu karışım tamamen steril bir ortamda üretilmektedir.

Öte yandan kremin var oluşu 13. yy’a kadar dayanmaktadır. Yani yüzyıllar boyu kullanılıyor olması kullanmak isteyenlere gönül rahatlığı vermektedir. Diğer yandan insanın günlük aktiviteleri nedeniyle vücudu yorgun düşmektedir. Bu yorgunluktan en çok etkilenen organ ise dizlerimizdir. Bu da hem yıpranmadan kaynaklı hem de romatizmadan kaynaklı ağrılara neden olmaktadır. Bu ağrıların giderilmesi amacıyla üretilen bu krem bir yandan ağrı kesici özelliğe sahipken diğer yandan ise tedavi edici olmaktadır. Daha çok hücreleri yenileme yöntemine sahip olan kremin emiliminin yüksek olması bir avantaj olarak görülmektedir. Çünkü bu sayede derinin altına ve hücrelere kadar rahatlıkla nüfuz edebilmektedir. Kremi günde 3 kez hafif masaj yöntemi ile uygulanmak gerekir. Zaten piyasada genelde 50 mg olarak bulunabilir. Bu bakımdan kullanım yöntemi bakımından pek farklılık arz etmez.

Nimes Combo Jel

Bu krem daha çok kas gevşetici kategorisinde değerlendirilir. Fakat eklem ve diz ağrıları açısından da fayda sağladığı bir gerçektir. Kireçlenme ve harabiyet kaynaklı sorunları gidermek için etkili olabilmektedir. Diğer yandan incinme ve ezilmelere; kaza sonrası oluşacak diz sıkıntıları ile burkulmalara da fayda sağlayabilmektedir. Ayrıca romatizma ağrıları için de kullanıldığı bilinmektedir. Nimes combo jel, genelde reçete ile verilmektedir. Bu nedenle reçetesiz kullanmak tavsiye edilmez. İlacın kullanımı yalnızca ağrıyan bölgeyi kaplayacak kadar sıkılarak olmalıdır. Sadece ince bir tabakayı kaplaması yeterlidir. İlaç hafifçe ovularak ağrıyan yere yedirilir. Genelde günde 3 veya 4 kez kullanılması daha uygundur. İlacın tahriş veya kızarıklık gibi yan etkilerinin olmasının yanı sıra karın ağrısı veya dudakta şişlik olması gibi etkileri olabilmektedir.

Flexiseq Jel

Bu ilacın üreticileri ilaca akıllı jel ismini vermektedir. Aslında medikal bir ürün olması hem diz ağrılarının hem de buna benzer ağrıların iyileşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kremi ilaç kategorisinde değerlendirmek yanlış olur. Pek çok ülkede denenmiş ve başarılı bulunmuş bir formül olarak karımıza çıkan bu krem genelde eklemlerin oluşturduğu olumsuzlukları giderir. Mesela sürtünmeden kaynaklanan ağrıları gidermek amacıyla eklemler arasına yumuşaklık kazandırmaktadır. Bu durum hem iyileşme sağlar hem de hareket kabiliyetini artırır.

Öte yandan ağrıların azalması da kremin sağladığı bir diğer faydadır. İlaç genelde yan etki göstermez. Bunun nedeni ise sinir sistemi üzerinde bir etkisinin olmaması olarak görülmektedir. Öte yandan ilacın kana karışmaması da bunu sağlayan diğer bir etkendir. Bu yönüyle farklı ilaç kullananlar için de bir etkileşim üretmez. Ayrıca sindirim sistemine de karışmayan bu krem kendi gerekliliğini yerine getirmekten başka bir etkiye sahip değildir. Krem sadece kemik ve kıkırdak yapısı ile ilgilenerek kaslara bir zarar vermemektedir. Bununla birlikte kremin geçici bir rahatlama sağlama gibi etkisi yoktur.

İskit Yağı Kremi

Bu bir masaj kremidir. Genelde belirli yaşlardan sonra oluşabilecek diz ağrılarının yanı sıra başka sebeplerden de oluşabilecek ağrılara karşı da kullanılabilecek bir üründür. Ayrıca kremin fıtık kaynaklı diz ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Bütün bu ağrıların sebebi A vitamini eksikliği olarak görülmektedir. Bu da vücudu dirençsiz kılmaktadır. Bu krem uygulanan bölgeye A vitamini takviyesi sağlayacak şekilde deri altına nüfuz etmektedir. Üretici firma kremin içerisinde herhangi bir sentetik veya yapay ürün kullanmadıklarını ifade etmektedir. Tamamen doğal bileşenlerden oluşan kremin içerisinde ozon yağı, zeytin yağı, okaliptus yağı ve çörek otu yağı gibi besleyici ürünlerden oluşan bir karışım bulunmaktadır. Esasen kullanıcılardan da genelde olumlu dönüt sağlanmış olan kremin fayda sağladığı bir gerçektir. Bu içerik sayesinde rahatlama da sağlatacak bir etkiye de sahiptir.

Dizdeki sebepsiz üşüme ve hissizliği der ortadan kaldıran bu ürün deriyi yumuşatmaya yönelik olarak da fayda sağlar. Esasen kremin kullanımı oldukça kolaydır. Ancak genelde aynı aralıkta kullanılmasının daha çok fayda sağlayacağı söylenmektedir. Günde iki kez uygulanacak olan bu kremin sürüleceği bölgenin mutlaka kuru olması gerekir. Ayrıca bu bölgenin önceden yıkanması da fayda sağlamasını kolaylaştıracaktır. Kremi yeteri kadar olacak şekilde ağrıyan bölgeye masaj yapar gibi sürmek gerekir.

Kafur Krem

Bu krem kıkırdaktan kaynaklı ağrılar üzerinde oldukça fayda sağlamaktadır. Tedavi edici özelliği kök hücrelerin yapılandırılması prensibine dayanmaktadır. Hem akut hem de kronik sebepli ağrıların giderilmesinde kullanılabilecek olan bu krem siyatik tedavisinde de kullanılmaktadır. Birçok ilacın aksine yalnızca semptomları ortadan kaldırmak yerine ağrının kaynağına ulaşan krem ayrıca ağrı kesici özellik de taşımaktadır. Kremin üreticileri yan etkisinin olmadığını belirtmektedir. Aynı zamanda kremin ağrılardan kaynaklı şişleri geçirdiği de bilinmektedir. Esasen ağrıların pek çok sebebi olabilmektedir. Örneğin kolajen tip ağrılar kıkırdak yapısının bozulması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tip rahatsızlıklarda bu krem hücreler arası tutkal işlevi görmektedir. Ayrıca cilt sorunlarının ortadan kalkması da diğer bir faydasıdır.

Huncalife Krem

Bu ürün diğerlerinden farklı bir özelliktedir. Genel içeriklerin aksine at kestanesi ile üretilen krem pek çok diz rahatsızlığını rahatlıkla ortadan kaldırmaktadır. Örneğin dizde oluşabilecek yanmaların, sık sık oluşan krampların, karıncalanmaların, ağrıların ve diğer semptomların ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Genelde gün içinde çok fazla ayakta beklemek zorunda kalan kişilerin problemlerini ortadan kaldırmayı başaran bu ürün rahatsızlığın türüne göre farklı şekillerde kullanılabilir. Diğer yandan aynı ürünün şiddetli ağrılar için üretilen bir de jeli bulunmaktadır. Bu iki ürün birlikte kullanılması halinde daha kolay fayda sağlayacaktır. At kestanesi içeriğinde bulunan aescin sayesinde damarlardan kaynaklı ağrıları da gidermektedir. Özellikle kılcal damarların gücünü artıracak etkiye sahip olan bu ürün diğer yandan damarlara daha fazla yumuşaklık kazandırmakta ve bu sayede damarın işlevselliğini artırmaktadır.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.